Nógrád, 1986. november (42. évfolyam, 258-281. szám)

1986-11-18 / 271. szám

Rajt efőtt Mától: FIFÁ-teremtorna Budapesten OSN-záróünnepély képekben Balass" gyarmati általános iskolások táncos gimnasztikája. A Pctöíalvi Lajos Általános Iskola ,,Bójamóka'’ gyakor­lata. Majorettparádé. Akik bemutatják: a Madách Imre Gim názium és Szakközépiskola leánytanulói. Jelenet a záróképből. Fotó: Rigó Tibor Kézrtobda-osztólyozó Nem sikerült a bátonyi bravúr A hét végén a kecskeméti árpádvárosi sportcsarnokban rendezték meg a férfi-kézilab­dázók osztályozóját. A „B” csoport küzdelmeiben részt vett az 1986. évi Nógrád me­gyei bajnok, a Nagybátonyi Bányász SC csapata is. Az erős rqezőnyben a bátonyterenyei- eknek az idén még NB Il-es Somsállyal, valamint három — szintén — megyei bajnok­kal, a Püspökladánnyal. a Győri Volánnal és a Füzes­abonnyal kellett megküzdeni­ük a továbbjutásért Az első napon a nógrádi gárda két vereséget szenve­dett. Először a Püspökladány­tól kaptak ki 32—14-re, majd a Somsály gárdája győzte le őket 31—21-re. A második já­téknap első mérkőzésén a Győri Volán js jobbnak bizo­nyult a nógrádi csapatnál <20 —16), majd az utolsó mérkő­zésen — az osztályozó legna­gyobb meglepetését okozva — az NBSC 26—23-ra legyőzte a továbbjutás kapujában álló Füzesabonyt, felborítva ezzel a papírformát, s — mint kide­rült — elütve a hevesi csa­patot a továbbjutástól. Az osztályozóról végül a Püspökladány és a Győri Vo­lán került az NB II-be. A nagybátonyiak edzője, Szebeni Árpád így értékelt: „Csapatom teljesítménye el­maradt a várttól. Az osztályo­zok legnehezebb csoportjában a rutintalanság és az ideges­ség rányomta bélyegét a já­tékra. Ha mindenki tudásának megfelelően játszik, jobb ered­ményt is elérhettünk volna. A Füzesabony ellen az egész csa­pat kiválót produkált, a négy mérkőzésen pedig Galbács és Papp kapusok, valamint Susán, Szebeni és Tács nyújtott végig kiemelkedő teljesítményt. Jö­vőre szeretnénk jobb ered­ményt elérni, mert úgy érzem ez a gárda többre képes.” Balázs István, az egyesület elnöke elmondta, hogy a csa­pattól most nem vártak to­vábbjutást, azt az eredményt „hozták”, ami „bennük van.” Bíznak abban, hogy — felté­ve ha a következő évi megyei bajnokságot megnyerik — az 1987. évi osztályozón sikere­sebben szerepelnek majd. Néhány évvel ezelőtt még elképzelhetetlen volt, ma már azonban mindinkább hozzátartoznak a labdarúgó­programokhoz a teremtornák. Sok országban hatalmas ér­deklődés kíséri ezeket a mér­kőzéseket, a magyarok is résztvevői voltak rangos ta­lálkozóknak. itthon az eddi­gi legjelentősebbre mától ke­rül sor. A Nemzetközi Lab­darúgó Szövetség (FIFA) I. — immár hivatalos — három­napos teremtornáját a Buda­pest Sportcsarnokban a kö­vetkező nyolc válogatott rész­vételével rendezik: Belgium, Brazília, Hollandia, Egyesült Államok. Peru, Spanyolország, Olaszország és Magyarország. Ma és szerdán a selej­tezőket bonyolítják le, csü­törtökön pedig előbb a ke­resztbejátszásokat, majd dél­után és este a végső helyosz­tókat játsszák. A rajt előtt az MTI sport­rovata összeállítást készített az utolsó előkészületekről. OK BÍRÁSKODNAK A háromnapos eseményen kilenc játékvezető működik közre, Magyarországot hét FIFA-bíró képviseli: Hartman, Huták, Pádár. Németh L., Ko­vács I. L., Molnár L., Szabó B., külföldről az osztrák Hu­bert Forstinger és a belga Jasques Moulaert. MŰSOR A csoportbeosztások: „A” csoport: Belgium, Peru, Spanyolország, Magyaror­szág. „B” csoport : Brazília, Olasz­ország, Hollandia, Egyesült Államok. SELEJTEZŐK: Kedd : Brazília—Olaszország, 14.30 óra. Egyesült Államok—Hol­landia, 15,40 óra. Belgium— Spanyolország. 16.50 óra, Peru —Magyarország, 18.00 óra. Szerda: Spanyolország—Peru, 9.00 óra. Belgium—Magyarország, 10.10 óra, Brazília—Hollandia 11.20 óra. Olaszország—Egye­sült Államok. 12.30 óra. Bel­gium—Peru, 15.30 óra, Ma­gyarország—Spanyolország. 16.40 óra, Olaszország—Hol lan. dia. 17.50 óra, Egyesült Álla­mok—Brazília, 19.00 óra. KERESZTBEJÁTSZÁSOK, HELYOSZTÓK: Csütörtök: „A” csoport 4. helyezettje —B/3. — 13. mérkőzés 9.00 óra. A/3.—B/4. — 14. mérkőzés, 10.10 óra. A/2.—B/l. — 15. mérkőzés, 11.20 óra. A/l.—B/2. — 16. mérkőzés, 12.30 óra. a 7. helyért: 13. mérk. vesz­tese — 14. mérk. vesztese, 14 30 óra, az 5 helyért: 13. győztes— 14. győztes. 15.40 óra, a 3. helyért: 15. vesztes—16. vesztes, 16.50 óra, az 1. helyért: 15. győztes— 16. győztes, 18.00 óra. Természetjárás Mór a jövő nyárra készülnek az SBTC-nél 1981 óta az idén már hato­dik alkalommal szervezte meg az SBTC természetjáró szak­osztálya a csehszlovákiai gya­logtúratáborokat. A Magas- Tátrában, Tátralomnicon a sportkempingben a nyár folya­mán közel hatszáz természet- barát pihent a tarjániak tábo­rában. Noha messze van még a kö­vetkező nyár, a lelkes termé­szetjárók már most megkezd­ték az 1987. évi táborok szer­vezését. Mint Kira Sándor szakosztályvezető elmondta: várhatóan június végétől au­gusztus végéig hétnapos tur­nusokat szerveznek. Á jelent­kezők egyénileg utazhatnak a helyszínre, s 1800 forintos részvételi díjért teljes ellátást kapnak. A klub az igények szerint túrákat is kínál a tá­borlakóknak. Sajnos megyénkben kevésbé népszerű az SBTC tátralomni­ci tábora. Míg Pécstől Nyír­egyházáig, Szombathelytől Ege­rig mindenhonnan voltak az idén táborozók, addig Nógrád- ból alig negyvenen vettek részt a táborokban. Ezért is kéri a tarjáni egyesület vezetése me­gyénk természetbarátait: már most tervezzenek, mert szeret­nék, ha 1987-ben jóval többen mennének el Tátralomnicra. A szakosztály hamarosan postára adja figyelemfelhívó levelét. Ezt elküldik minden megyébe, az ottani természet­barát-szövetségeknek, vala­mint Nógrád megye természet­járó-szakosztályainak és a kö­zépiskolai országjáró diákkö­röknek is. Jelentkezni folya­matosan lehet. Ami öröm: már most van 100 jelentkező, többségük olyan, aki „vissza­térő”, azaz részt vett koráb­ban a tátralomnici táborozá­son. A fehér mezes tarjáni csapat támadás közben. Szklba üt, Perese és Handó éberen figyel. —rt— SZÍNES TV A Jó TIPPRE Az eseményre kilátogató nézők totózhatnak a COOP- INVEST tippjátékán. Minden belépő mellé szelvény jár. amelyen öt kérdés szerepel: 1. Melyik válogatott nyeri a tornát? 2. Melyik csapatból kerül ki a gólkirály? 3. Hány gólt szereznek ösz- szesen a tornán részt vevő nyolc válogatott játékosai? 4 Melyik válogatott végez az utolsó, a 8. helyen? 5. Melyik csapat kapja a legkevesebb gólt a tornán? A nézők lehetőséget kapnak arra, hogy a mezőny valamenv- nyi játékosát szemrevéte­lezzék. A szelvényeket az 1. forduló után. kedden 20.15 óráig kell bedobni a Budapest Sportcsarnokban elhelyezett gyűjtőládákba. A COOPIN- VEST munkatársai a csütör­tök' utolsó találkozó után gyorsan értékelnek, és azon­nal sor kerül az eredmény- hirdetésre is. A helyes válaszokat bekül­dött szurkolók között, a kő­vetkező főnyereményeket sor­solják ki: — 1 db Orion színes tv- készülék (a COOPINVEST ajándéka), — 1 db Siemens sztereó rá­dió-magnó (a CORSO Cipő- kereskedelmi Vállalat ajándé­ka), — 1 db táskávárrógép (a TEMAFORG ajándéka), — 1 db robotgép (a MI- GÉRT ajándéka), — 1 db Í0 000 Ft értékű CORVIN vásárlási utalvány. Kosárlabda NB II. Kettős vereség Debrecenben Nők: DKSE—SKSE 68—54 (32—29) Debrecen, v.: Zsíros, Kon­dor. SKSE: Hegedűs 22, An­gyal 11, Jedlicska 4, Lukács 8, Horváth 2. Csere: Sipos 4, Hóvári 3, Lövi, Dörr.södi, Vojtárek. Edző: Szarvas Jó­zsef. Az eredmény alakulása: 5. perc: 4—6, 15. perc: 24—24, 30. perc: 54—37, 35. perc: 62—49. Két hét szünet után folyta­tódott a bajnoki pontvadá­szat. A debreceni találkozó első félidejében felváltva es­tek a kosarak, mindkét csa­pat szorgalmasan gyűjtögette pontjait. A félidő végére a hazaiak minimális előnyt sze­reztek. A pihenő a főiskolásoknak használt jobban. Fordulás után gyorsan elhúztak, ugyanakkor a tarjániak so­kat hibáztak, főleg a védeke­zésben gyengélkedtek. A vendégek jó hajrája is kevés volt a nagy különbség csök­kentésére. Jó: Hegedűs. Férfiak: DKSE—SKSE 82—79 (43—37) Debrecen: v.: Zsíros, Kon­dor. SKSE: Juhász 18, Ma­gyar 21, Balogh 9, Szabó 20, Gulyás 8. Csere: Tóth 3, Pin­tér, Kiss, edző: Laczkó Sán­dor. Az eredmény alakulása: 5. perc: 11—10. 15. perc: 32—28. 30. perc: 58—58, 35. peres 74—71. Bátor támadójátékkal kezd­tek a csapatok, a védekezés­re nem nagyon ügyeltek. A fej fej melletti küzdelemben a hazaiak minimális előnyt szereztek, az első félidő vé­gére. A második játékrészben az egyetemisták három perc alatt elhúztak s ezt az előnvt a mérkőzés végéig tartották. A tarjániak mindent megpró­báltak hátrányuk csökkenté­séért, végül azonban — ha minimális különbséggel is — a debreceniek nyerték meg a küzdelmes mérkőzést. Jók: Magyar, Szabó. (Omaszta) A losonci középiskolások bemutatója. RÖPLABDA NB d. Elmaradt a meglepetés Bp. Horisnyagyár — SVT SC 3—2 (—4, —7, 3, 6, 14) Salgótarján, Kaposvári, A kiváló kezdés után az rás. Végig elfogadható telje- Széphalmi SVT SC- Handó- SVT sc játékosai visszaes- sítményt csak Percze nyúj- . „ , ' _ „ , tek, hiányzott a küzdeni aka- tott. né. Tollár, Percze, Szklba, Szárnyasi, Schujer. Csere: Pó- ezos. Edző: Kőbán László. Ragyogó játékkal, lendüle­tesen kezdtek a hazaiak a csoport bajnoki címére esé­lyes fővárosiakkal szemben. Az első két játszmát összesen 20(!) perc alatt nyerték a tűzhelygyáriak. Ezután visz- szaestek Szkibáék, s ugyan­ennyi idő alatt vesztették el a következő két szettet A döntő játszmában 13—9-re, majd 14—12-re vezetett az SVT SC, a lehetőség kapujá­ban azonban megbotlott a gárda, s ezt a megingást hasz­nálta ki a budapesti csapat SPORT