Nógrád, 1986. április (42. évfolyam, 76-101. szám)

1986-04-03 / 78. szám

Labdarúgás — Megveí ba’no^ság Három döntetlen, s pásztói vendégsiker Négy mérkőzést »'.vertek a pályaválasztók a megyei lab­da» úgó-bajnokság tavaszi 3./XVIII. fordulójában. A Ba­lassi SE legyőzte a listavezető ÖMTE-t, biztosan nyert s a legtöbb gólt rúgta az SKSE egyetlen góllal szerzett két-két pontot Mátranovák és Szétsény. Csak a pásztóiaknak sike­rült nyerniük idegenben, ezúttal Erdőkürtön. A Szónyi SE Karaneslapujtőről, a Somos Kisterenyéről, Szügy csapata pedig az St. Volántól vitt el pontot. Három kiállítás, és ha* sárga lapos figyelmeztetés történt az évad második fordulójában. Mindössze 18 gólt lőtt a mezőny, tucatnyit a hazaiak, feltueatot a vendégek. Erdőkürt csa­patától ifjúsági együttesének hiányos szerepeltetése miatt újabb pontot vont el a vei senybizottság. "t. Volán—Szügy 2—2 (1—2) St., Öblös-pálya, 200 néző, v.: Herczeg. Volán: Szikora — Sándor, Miklós, Póczos, Horváth — Tőre, Verbói, Szűcs, — Fekete I., Dénes, Berki Z. F'-ő: Kis Imre. Szügy: Szokolai — Cserve- nák, Hodászi. Mészáros, Ma­gos — Csordás, Kárpáti, Jó­nás (Stolcz) — Szalai, Oláh Babinszki. Edző: Szalai Ist­ván. Az 5. percben a volá" nosok szerezték meg a veze*- tést, de öt perc múlva ki­egyenlítettek a vendégek, majd a 40. percben már ve­zettek is. A II. félidőben mezőnyfölényben játszott a Volán, de sok helyzetéből csak az egyenlítés sikerült. Góllövő: Dénes. Berki Z., Ml.: Babinszki (2). Jó: Sziko­ra, Szűcs, Horváth, Verbói, 111.: Szalai. Babinszki, Csor­dás, Kárpáti. Balassi SE—St. ötvözetgyár 2—0 (2—0) Nagyoroszi, 300 néző, v.: Safranka, Balassai SE: Ra­dies — Karacs, Vass, Szaj- bert. Molnár — Kónya. Ke­resztes, Németh Cs. — Taskó, Bódi, Rónai (Legéndi). Edző: Nagy J. László. ÖMTE: Hu- lítka — Szekeres, Szabó, Oravecz, Páldd — Jánosi, Nagy, Miklós, — Borbély, Bogár (Imre), Bartha (Tóth L.) Edző: Kriskó Lajos. Nagy lendülettel kezdtek a hazaiak, mégis a vendégek hibáztak nagy gólhelyzetet az 5. percben, A 25. percben a lepattanó labdát Í8 méterről Rónai a kapufa segítségével vágta a hálóba. Három perc múlva Szabó saját kapusa kezéből rúgta ki a labdát, amelyet az érkező Rónai a kapuba fejelt. A félidő vé­gén a hazaiak erősen támad­tak, de Hulitka mindent há­rított. A II. félidőben a ven­dégek többet kezdeményez­tek. de a legjobb helyzeteket is elhibázták. Jó: Taskó, Né­meth Cs., Kónya, Molnár, ill.: Hulitka. SÍ. Kohász SE—Érsekvadkert 3—0 (2—0) St., 300 néző, v.: Takács, SKSE: Vári — Juhász, Rigó, Szabó, Stark, — Fülöp. Bér­ezi, Gál — Berki S., Tőzsér, Varga, Cs.: Balya, Fodor. Edző: Gáspár Mihály. Érsek- vadkert: Jamrik — Molnár, Balga. Oroszlán, Keresztes — Kordics, Nógrádi, Gyurkovics — Puruczki, Szabó. Csabók, Cs.: Vidomusz,. Frecska. Ed­ző: Légrádi Gábor. A hazai­ak öt perc alatt 2 gólos ve­zetéshez jutottak, s végig fö­lényben játszva biztosan nyertek. A 43. percben Nóg­rádit utánrúgásért kiállítot­ta a játékvezető, Góllövő: Tőzsér, (2), Gál. Jó: Stark, Juhász, Tőzsér, Gál, ill.: Bal­ga, Keresztes, Szabó. Mátrann vák—N ézsa 1—0 (0—0) Mátranovák, 300 néző, v.: Bátori. M.-novak: Miskei — Nagy G, Mihály, Danyi, La­katos — Földesi, Tóth M., Herényi — Gubán, Tóth Cs. (Bakos), Hársi. Edző: Szoó Miklós. Nézsa: Sztankó T. — Sztankó F., Bera, Pront- vai, Solti — Kucsera, Gáli, Fleischer — Takács, Szabó, Csapó, Cs.: Demény, Botos. Edző: Majnik János. A jó iramú, sportszerű mérkőzésen jószerint egykapus játék folyt. A kitűnően védekező nézsaiak védőfala sokáig át-' törhetetlennek bizonyult. A 70. percben Tóth M. beadá­sából Földesi fejelte a háló­ba a győztes gólt. Jó: Mi­hály, Danyi, Földesi, ill.: Sztankó T., Sztankó F., Solti, Gáli. Szécsény—Cered völgye 1—0 (0—0) Szécsény, 300 néző, v.: Tóth I. Szécsény: Hegedűs, — Szabó, Molnár, Kiss, Földi (Szeles) — Kovács, Szerémi, Sági — Zsidaá, Sisa, Vaskor. Edző: Balogh Ferenc. Ce- redvölgye: Tajti F. — Kas- Pár, Bucsok, Tajti Gy., Tajti T. I. — Dániel (Tajti L.) Ka­kukk J. — Pádár, Kiss-Si- mon, Herman. Edző: Szalay Miklós. A közepes iramtj, sportszerű mérkőzésen időn­ként jobban játszottak a ven­dégek és 11-est is hibázik. A hazaiak jobb hajrájukkal, Sági szerencsés góljával nyer­tek. Jó: Kovács, Zsidó, Si­sa, ill.: Tajti, T. T. Dániel Karancslapujtő—Szőnyi SE 1—1 (1—0) Karancslapujtő, 300 néző, v.: Békési. K.-lapujtő: Cseh — Tóth: Zs., Horváth, Rozgo- nyi T„ Jakubovics — Lantos (Laczkó S.), Rozgonyi G. (Rácz J.), Tőzsér — Sági, Romhányi, Orosz A. Edző: Tóth László. Szőnyi SE: — Bús — Szrena, Török, Csor­ba G., Ungi. — Balogh R., Csorba J., Sándor I. (Len­gyel) — Kun. Petre, Váradi, Edző: Csorba Tibor. Csapkodó, olykor kemény játék folyt a szabálytalansá­gokkal tarkított mérkőzé­sen. Kun a 9 percben meg­sértette a játékvezetőt s a kiállítás sorsára 'jutott. A 25. percben a kapura törő Oroszt buktatták s a 11-esből Horváth megszerezte a veze­tést. Az 55. percben Váradit feleselésért kiállította a já­tékvezető. A vendégek ki­lencen is jól küzdöttek. A 75, percben az elalvó kapus felett Csorba G. emelte a há­lóba az egyenlítő gólt. Jó: Horváth, Romhányi, Orosz, ill.: Bus, Csorba G., Sándor I. Pásztó—Erdőkürt 2—1 (1—0) Érd őküit, 300 néző, v.: Imricn. Pásztó. Halasi — Bodó, Szabó T.. Boros. Sze­les — Szabó J., Nagy B,, An­tal — Tarcsányi, Alap.' Ber­kes. Edző: Szabó Jácint. Er­dőkürt: Pusztai — Holicza, Bacsa, Szabó I., Nedeliczki — Haviár, Számpor I., Sár- kövi, — Számpor II., Dombi, Balogh. Cs.: Burcsányi, Ron­della. Edző: Haviár János. A 30. percben az Alapi buktatásáért megítélt 11-es­ből Nagy B. szerezte a pász­tóiak vezető gólját. A II. fél­idő elején Boros kezezett, s ugyancsak 11-esből Szabó I. egyenlített. A 75. percben egv jó labdaátvétellel Szabó I. becsapta a védőket, s a ka­pust is kicselezve lőtte a győztes gólt. Jó: Halasi, Sze­les, Nagy B., Alapi, ill.: Dom­bi, Bacsa, Számpor II. Kisterenye—St. Somos 1—1 (0—0) Kisterenye, v.: Lőcse. A mérkőzésről lapzártáig rész­letes jelentést nem kaptunkr A bajnokság állása Márkázás ©lőtt Sorsdöntő ,,északi" rangadó Salgótarjánban Április 4-én: SBTC— DVTK labdarúgó-mérkőzés Pénteken délután a Kohász­stadionban kerül sorra a Sal­gótarjáni BTC—Diósgyőri VTK másodosztályú labdarú­gó-mérkőzés. A már hagyo­mányosnak mondott „északi” rangadónak —, mint mindig is — rendkívüli tétje van! Amennyiben a hazai gárda nem nyer, úgy a kieső helyen álló csapatok megközelítik a tabellán. A Diósgyőrnek — mondhatni (!) — utolsó re­ménye lehet a két bajnoki pont. Győzelme esetén így nem szakadna le az NB I-be „igyekvőktől”: a Dunaújvá­rostól, az Egertől és a SZEOL- DÉLÉP-től. Ellenkező esetben viszont a miskolciakon már csak a csoda segíthet. Ám — csodák nincsenek. .. A ven­dégek, jelenleg a táblázat ne­gyedik helyén állnak, 29 pont­tal, és 42—31-es gólkülönb­séggel. Dzurjákék — a csatár elő­kelő helyen tanyázik a góllö­vők versenyében — legutóbb otthonunkban 0—0-ás döntet­lent játszottak a kiesés ré­métől fenyegetett Nagykani­zsával, egy héttel azelőtt pe­dig Vácott, 5—0-ra (!) kap­tak ki. Bánkuti László vezető­edző így nyilatkozott: „Meg­alázó vereséget szenvedtünk, teljesen megérdemelten. Na­gyon szégyellem magam. Re. mélem, ezt teszik a játékosa­ink is. ..” Aztán a szakvezető, a mér­kőzést követően 24 órával, közölte az egyesület vezetésé­vel, hogy' a továbbiakban nem vállalja az edzői tisztet! Lemondását az illetékes szer­vek elfogadták, és 1986. jú­nius 30-ig Gál Bélát — aki a labdarúgó-szakosztály veze­tője volt — bízták meg az edzői teendők ellátásával... I A hazai legénység húsvét ! vasárnapján Baján vendégsze- | pelt, és a hazaiak által a 30. percben lőtt tizenegyesgóllal vereséget szenvedett. Sajátos Felvételünk a Dunaújváros elleni utolsó hazai fellépésen készült. Reméljük ezúttal javít a Stécé. gond az is, hogy egy negyed­órával a befejezés előtt Ju­hász Istvánt, a játékvezető kiállította. Nem véletlenül fogalmazott Haász Sándor, a következőképpen: „Nem így képzeltem el a húsvétot...” (Csak megjegyezzük, hogy egy évvel korábban, Vesz­prémben 1—0-ra nyert a Sal­gótarján.) Mit várok a Diósgyőr ellen? — kérdezett vissza az SBTC mestere. A találkozónak nagy a súlya! Nem fogadkozni aka­rok, de pénteken a pályán „elmondjuk” véleményünket. Baján kikaptunk, pedig reá­lis esélyünk volt a győzelem­re. Szeretném megjegyezni, hogy a most sorra kerülő ha­zai mérkőzéssel kapcsolatban gondjaink is vannak. Juhászt minden bizonnyal rövldebb időre eltiltják. Jónás és Tarlóst csak közvetlenül a mérkőzés előtt érkezik haza Franciaországból, ahol a ma­gyar ifjúsági válogatottal sze­repeltek. Nem tudhatom, hogy milyen felkészülten jelentkez­nek játékra. Ha tetszik, ha nem, egy-két helyen vál­toztatni kívánok, hiszen né­hány játékosnak a formája nem üti meg a mértéket. Úgy is fogalmazhaték: egyeseknél letelt a türelmi idő. A hét folyamán — éppen­séggel túlzás ezt a terminust használni, mivel csak né­hány nap állt rendelkezésünk­re — speciális foglalkozásokat tartottunk, és edzőmérkőzést sem kötöttünk le. Még vala­mit: László kapus kisebb sé­rüléssel bajlódott... A pályá­ra lépő csapatot a következő keretből jelölöm ki, közvetle­nül a mérkőzés előtt: László. Tarlósi, Nagy, Zimonyi, Vágó, Babosán, Lipták, Oláh, Urbá- nyi, Sváb, Becsei, Poór, Vin- cze. Rácz. Juhász (!?), Jónás és Gyimesi. Tóth István Iskolai sport Bolyais siketek úszásban A Nógrád Megyei Tanács művelődési osztálya a salgó­tarjáni tanuszodában rendezte meg a középfokú iskolák bajnokságát úszásban. Szo­morú, hogy a megye tizen­négy középiskolája közül mindössze ötből érkeztek ver­senyzők. Mind a lányok, mind a fiúk részére 50 méteres gyors-, mell. és hátúszásban rendeztek döntőket, illetve mindkét nem versenyzői 4- szer 50 méteres gyors- és ve­gyesváltóban mérhették össze tudásukat. Minden versenyszámot (!) a Bolyai gimnázium tanulói nyertek. Az egyéni telje­sítmények közül kiemelkedik Halms Péteré, aki öt alka­lommal állhatott a dobogó legfelső fokára. A lányoknál Longauer Orsolya négy aranyérmet szerzett. Az ösz- szesített pontversenyt nagy- fölénnyel szintén a Bolyai csapata nyerte. ^ Az NBC-é a szöuli tv-közvefítési jog Lausanne-ban, a Nemzet­közi Olimpiai Bizottság szék­helyén az NBC amerikai tv- társaság 300 millió dolláros szerződést kötött a szöuli olimpiai bizottsággal az 1988- as nyári játékok kizárólagos közvetítési jogáért. A megál­lapodás szerint az NBC to­vábbi 200 millió dollárt fizet, ha a nirdetési díjak megha­ladják a 630 millió dollárt. A szöuli szervező bizott­ság eredetileg 600 millió dol­lárt szeretett volna kapni a ív-jogért, de ezt egyetlen amerikai tv-társaság sem volt hajlandó megadni. Felszabadulási emléktúra Karancsberénybe Találkozó a Tarján étterem előtt A Nógrád Megyei Tanács VB testnevelési és sportosz­tályának természetbarát szö­vetsége hazánk felszabadulá­sának 41. évfordulója tiszte­letére felszabadulási emlék­túrát szervez Karancsbe­rénybe a Nógrádi Sándor Partizánmúzeumhoz.- A tú­rázni vágyók április 4-én, reggel 8 órakor találkoznak a salgótarjáni Tarján étterem előtt, majd a Vadaskert— Kercseg-rét—Zsodánvpuszta— Csatka útvonalon mennek a partizánmúzéumig. Itt ünnepi megemlékezést és koszorú­zást tartanak. A túrát Susán János és Vizauer Attila ve­zeti. Rőplobda Dág—Salgó Öblös 3^—1 (13f 14, -14, 12) Salgótarján, v.: Záhonyi Salgó öblös: Tihaméri, Tajti, Kiss L., Mátrai, Sovan, Kiss O., cs.: Varga. A dobogós helyre pályázó vendégek ellen az Öblösüveg­gyár idei legjobb játékával rukkolt ki. Az első játszmá­ban 12—10 után fogta be az addig vezető ellenfelét, csak a harmadik játszmalabda után vesztett. A második játszmában negatív értelmű rekord született: 6—1, 13—5, sőt 14—6-ra is az Öblös ve­zetett és innen vesztett. Az összeroppanás a teljes idegi csőddel magyarázható. A harmadikban végig vezet­ve, biztosan győztek a hazai­ak. A negyedikben hullámzó teljesítmény és váltakozó ve­zetés után a jobb idegekkel rendelkező dágiak győztek. Az üvegesek nagy akarással és lelkesedéssel kísérelték meg az első győzelem kiharcolását. Akarásuk görcsössé vált, pszichés, nagy nyomást je­lentett a második játszmában 14—6-ról elvesztett találkozó­juk. — mátyus — St. Ötvöz. PáSZtÓ St. Kohász Mátranov. Balassi SE É.-vadkert Szécsény Ceredvölgye Nézsa St. Vodá<n Sít. Somos Szőnyi SE K.-lapujtö Szügy** Kisterenye Erdőkürt** 4 50-19 20 3 34-13 25 3 34-13 25 5 41-20 24 6 40 - 21 22 5 30-26 22 6 31-23 22 8 37-28 19 8 25-22 17 8 35-30 16 10 27-43 14 9 19-35 13 10 19-40 13 10 30-47 10 12 16-37 10 5 1 = pont elvonással 14 10 10 11 10 9 10 9 7 5 6 4 5 4 4 2 3 13 16-69 büntetve. összeállította: Ando Miklós CSÜTÖRTÖK IABDASCGAS Express-Salgó Kupa ’86 orszá­gos serdülőtorna. Salgótarján, tóstran-di pálya, 15 óra. PÉNTEK ATLÉTIKA F el szabad ulá sí utcai futóver­seny, Salgótarján. Rajt Tanács­köztársaság tér, 10 óra. LABDARÚGÁS N"B TI.: SBTC—DVTK, Salgó­tarján, Kohász-stadion, 16.30 óra. Területi bajnokság, Márra-cso- port: Recsk—Balais-sagyarmat, Reosk, 16.30 óra (ifi 13.30 óra), v.: Czírroa. BVSC—Síküveggyár, Bp. Szőnyi út, 16.30 óra (ifi 13.30 óra), v.: Országos. Megyei II. osztályú bajnokság, Zagyvavölgy e-csoport: k arancs- berény— Ipolyt.amöc, Gergei SE —Ménkes, Saigó öblös—Ecseg (10 óra), Szirák—Szurdokpüspö­ki. ' Bánya-gépgyár—Felsőtold, Mátras/zőiős—K.-Z. -völgye. Pa ­lotáisb. alom—Kazár. Kezdési idő: 16.30 óra (ifik: i3.30 óra). Salgótarján városkörnyéki baj­nokság: Vizslás—SVT SC, Róna­falu— Sóshartyán, Bánna—Etes. Kezdési idő: 15.30 óra. Express Salgó Kupa *86 orszá­gos serdülőto-ma, Salgótarján, tóstram-d-í pálya. 9 óra. TEKE Szocialista brigádok f elszaba­dulté sri emlékversenye: Salgó­tarján., öblösüveggyári pállya, 9 óra. TÖMEGSPORT SALGGLAS Trtatlón ’86 csa­patverseny, Salgótarján ps kör­nyéke . Kerékpárra j t: S íkü vég ­■ > Ünnepi sportműsor gyár, Sugár úti pálya, 11 óra. Útvonal: Salgótarján, Sugár út —Vizslás—Kazár (felnőtt és ju­nior férfiak: Rákóezitelep—Kis­terenye— N emti—N ádú j falu—Ho­rn okterenye) — Mátraszele— Zagy­var ó-ma— Saligótar j án, tanú szó d a. Ü sz ás: S a l g ót ar j ám, tan u szód a, 13.30: óra; Futás (6 km) : Salgó­tarján, tanuszoda— Pécskő út— Rákóczi út—Budapesti út—Vizs­láéi bekötő . út—Csokonai út— Síküveggyár, sporttelep. A futás 14.30 órakor indul. SZOMBAT KÉZILABDA MNK megyei női selejtező és dÖntőmérKÖzések. S algótar j án, Sugár úti sportpálya. Selejte­zők: St'. Építők—Nagyba tony 9: N a gy b á t on y—Pá sztó 9.45; P á sztó —St. Építők 10.30 óra. Dönttők: Rétság—St. Síküveggyár 11.15; St. Síküveggyár—selejtező győz­tes 12; selejtező győztes—Rétság 12.45 óra. MNK megyei férfi selejtezői és csoport döntőd. Salgótarjáni cso­port. Salgótarján, Építők sport­pálya. P ásztó— N agy b átony 9; S ző nyi SE—St. BRG 9: Nagybátony— Szőnyi SE 10; St. BRG—Pásztó 10: Szőnyi SE—Pásztó 11; St. BRG—Nagybátony, 11 óra. Dön­tő : St. Építők-sorozatgyőztes 12 óra. Balassagyarmati csoport, . Ba­la s sag yarm at. Nádor utca. Ér- sekvadkért—Tereske 9: Diósje- nő—Bpv. Kábel 10; Bgv. Kábel —Érsekvadkert 11; Diósjenő— Tereske 12; Érsek vadkert— Diós­jenő 13; Tereske—Bgy. Kábel, 14 óra. Országos ifjúsági bajnokság (ffi) : St. Építők—SZEOL-DÉLÉP SE, Salgótarján. Építők pálya, 18 óra. KOSÁRLABDA NB II. Keleti csoport. SKSF— Békési Afész, Salgótarján, váro­si sportcsarnok, ffi 13. női 14.30 óra. LABDARÚGÁS Területi bajnokság, Mátra-cso- port: Nagybátomy—Ózd, Nagy­bátony, 15.30 óra (ifi *13.30 óra), v.: Osvárt. Bélapátfalva—Rom- hány. Bélapátfalva, 15.30 óra (ifi 13.30 óra), v.: Temesvári. Megyei I. osztályú bajnokság: Somoskőújfalu—Pásztó, v.: Sza­bó M.: Szőnyi SE—Erdőkürt. v.: Emreiter; Cered—Karancsla­pujtő, v.: Takács: Nézsa—Szé­csény. v.: Ágoston: Érsekvad­kert—Mátranov ák, v.: KI ement; ÖMTE—SKSE, v.: Heves m-i jv.; Szügy—Balassi SE, v.: Laczkó; Kisterenye—St. Volán, v.: Gál. Kezdési idő: 16.30 (ifi 13.30 óra). Megyei II. osztályú bajnokság, Nyugati csoport: HVCSSE—ör- halom. Varsány—Nagyi óc, Diós­jenő— Jurisics SE. Bércéi—Ri- móc, Nógrádsipék—Becske. Mo­hóra—Herencsény. Nóffrád me­gy er—Rétság. Kezdési idő: 15.30 (ifi 13.30 óra). B alassagy armat vá roskörn vé­ki bajnokság: Terény—Nógrád­kövesd, Szarnda—Magva rnándor, H u gy a g— P atak, De j tár— C ser­háthaíáp, Patvarc—Csitár, Ipoly- szög—Nőgrádrn arcai. Kezdés! idő: 15.30 óra. Express-Salgó Kupa ’86, or­szágos serdülő torma, Salgótar­ján. tóstrandi pálya. 9 óra. ÉMÁSZ Kupa ’86. teremfoci- torma, Salgótarján, városi sport- csarnok, 8 óra. RÖPLABDA NB II. (női), Keleti csoport: SVT SC—Gyomaendrőd. Salgó­tarján. Beszterce-belepi Alt. Is­kola, 14 óra. SAKK OB II.. Keleti csoport: St. Vo­lán—Eger SE, Salgótarján, vá­rosi sportcsarnok, 10 óra. Megyei csapatbajnokság: Pász­tó— St. Síküveggyár. Nagylóc— SVT SC (IV. 20-án), Naevbá- tony— Szécsény. Vízmű SE—St. Gorkij SE. Kezdési idő: 10 óra. A Petőfi SE felszabadulási em- 1 é kv er sen ye, S al g ótar j án, me­gyei tanács, I. emeleti tanács­terem, 9 óra. VASÁRNAP LABDARÚGÁS Express-Salgó Kupa ’86. orszá­gos ser d ü.lőtorn a, s a Igótarri an» tóstrandi pálya, 8 óra. HÉTFŐ KÉZILABDA Országos ifjúsági bajnokság (női) : St. Síküveggyár—Szegedi Textiles. Salgótarján, Sugár úti pálya, 16 óra. NÓGRÁD — 1986. április 3., csütörtök