Nógrád, 1986. március (42. évfolyam, 51-75. szám)

1986-03-10 / 58. szám

Sífutó OB Gaíbácsék si Az elmúlt hét végén újabb sikereket értek el a Salgótar­jáni Petőfi sífutói a hosszú távú országos bajnokságon. Vincze István tanítványainak nem okozott megoldhatatlan feladatot a tavaszias idő mi­att „nehézzé vált” hó. A nők 20 km-es versenyében Gal- bács Judit esélyeshez mél­tóan futott, s közel 2 perces előnnyel érkezett elsőként a célba, szaporítva ezzel baj­noki aranyérmei számát. A csapatbajnoki elsőségért már nagyobb küzdelem alakult ki, de a Galbács, Bereczki, Kol- láth összetételű tarjáni csa­pat — ha csak néhány má­sodperc előnnyel is — baj­noki címet szerzett. meg­előzve a Vasas együttesét. Eredmények. Nők. 20 km (19 induló). Bajnok: Galbács Judit (St. Petőfi, edző: Vin­cze István!. ...5. Bereczki (Rt. Petőfi). Csapa+bainok: St. Petőfi (Galbács. Bereczki. Galyatetőn Kolléth), Z Vasas A., 3. Va­sas B. Vasárnap sikerült telefo­non elérni Vincze István ve­zető edzőt: — Várta-e a kettős sikert? — őszintén szólva, Gal­bács Judit sikerében bíztam, hiszen az egész idény alatt magabiztosan versenyzett, noha a múlt heti rövidtávú­bajnokságon kissé fáradt volt. Ezért a hét elején pi­hent. de ez nem látszott meg mostani teljesítménvén. Az egyéni verseny kettő 10 km- es körből állt, s az első után csak néhány perces előnye volt Jutkának. A második körben kidomborodott na­gyobb tudása, ígv kö^el két perc előnnyel ért célba. A csapat sikerében csak tit­kon bíztam, mert a Vasas együttese összeforrottabb társa=á•mák tűnt. — Müven hangulatú volt a verseny? — Nagyon sokan tekint­tették meg a sífutást és ér­dekes módon a nézők több­sége lányainknak szurkolt. Talán ez is hozzájárult ah­hoz, hogy Kolláth és Berecz­ki jó hajrájával a csapat is abszolút sikert ért el. — Mennyire nehezítették a hóviszonyok a versenyzést? — A tavaszias idő hatásá­ra a hó vizessé vált, ezért minden versenyzőnek dupla erővel kellett megküzdenie a hóval, s ez maximális fizikai erőnlétet kívánt. — Hogvan alakul a sízők további programja? — Jövő vasárnap fejeződik be a hazai síidény a biatlon- h'inoksággal. Reményke­dünk, ho<rv Bereczki és Gal­bács révén újabb érmekkel szaporíthatjuk egyesületünk sikereit. (vaskor) Sa^k Ketten az élen Megalkuvás nélküli küzde­lem jellemezte a Salgótarjáni Síküveggyár SE sakkbajnok­ságának II. fordulóját. Meg­lepetésnek tekinthető, hogy az élen két veterán sakkozó áll: Pethő Gáspár és Lichtner Ist­ván. A hétfordulós svájci rendszerű viadalon az egyetlen hölgyversenyző — Barna Edina — vereséget szenvedett Kovács Miklóstól. A II. forduló eredményei: Pethő—Simon l-*-0. Pusztai— Lichtner 0—-1, Albert—Szabó T. 0.5—0,5. Nyerges—Regős 0—1, Neumann—Gáspár 1—0. Révai—Garamszegi 1—0, Bar­na E.—Kovács M. 0—1. Ju­hász T.—Krátki 0,5—0,5, Szincsák—Rozgonyi 0—1, Barna N.—Handó 1—0, Majo­ros—Lukács (elhalasztva). A bajnokság állása: 1. Lichtner 2, 2. Pethő 2, 3. Re­gős 2, 4. Szabó T. 1,51 5. Ko­vács M. 1,5, 6 Albert 1,5, 7. Neumann 1,5, 8. Révay 1,5 ponttal. A III. fordulóban — ma délután 16.15 órától — Andó Lóránt versenyvezető ismét elindítja a sakkórákat. — R — Két sportágban Falusi spartakiád körzeti döntő Bataasagyacrnaton a k&zej­aaúltbaa nsc.'srmdesí&'v a fa­ljad doigcEók 35. téa spetfva- ici adjanak saraeéí afmk+rt. A nevezett 62 fiateí asD^üiteniaz és sakk sportágban merte ósz- srae erejét. EREDMÉNYEK Asztalitenisz, férficsapat: 1. Dejtár. Férfi egyéni: 1. Gyuris János (Cserháthalán). Férfi páros: 1. Csabai—Farkas (Dejtár). Női csapat: 1. Ipoly­.. ise >■ szög. Női egyéni: 1. Trepinsr- ks Agne6 (Ipolyszog). Női pá­ros: 1. Trepmeaki—Varga (Ipoírzzög). Sakk, íérfíosepat: 1. Ér­sek vácikért. Férfi egyéfei: 1. Roskó József (Cssii»át*t*rány). Női csapat: 1. Osevhátsurány. Női egyen!: 1. Juhász Sándor- né (Bércéi). Az. egyéni első és második helyezettek kép­viselik Balassagyarmat kör­zetét a március 16-i Nógrád megyei döntőn. Koltányi Imre Á labdarúgó­válogatott kerete Brazília ellen A szombati forduló után Me­zei György szövetségi kapitány kijelölte a március 16-i, Brazí­lia elleni országok közötti talál­kozóra a magyar válogatott ke­retet. Két érdekesség: meghívást kapott Burcsa Győző, aki a fran­cia Auxerre, illetve Varga, aki a török Denizli játékosa. A ke­ret: kapusok: Disztl P„ Szend- rei. Védők: Sallai. Nagy A., Ga- raba, Disztl I.., Csuhav, Herédi, Varga. Középpályások: Han­nicli. Kardos- Détári, Fitos, Nagy J., Bognár Gy., Burcsa. Csatá­rok: Kiprich, Dajka, Kovács K., Hajszán, Esterházy, Nyilasi, Szo- kolai. A sérült Nyilasi szerepléséről később döntenek. Eredmények, táblciicsrok Az NB I. eredményei: Rió fok—Tatabánya 2—2, Debre­cen—Ü. Dózsa 0—3, Csepel— Ferencváros 2—1, Vasas—Rá­ba ETO 3—5, Bp. Honvéd— > MTK 5—5. -PMSe--fftrfei­! dás VSE 2—1, ZTE- Volán SC 0—tí, Békéscsaba—Video­ton 1—2 a *A-n«<mcsac Állasa NB n; Elmaradt a remélt hazai győzelem SBTC—Gonz-MÁVAG 0—0 Salgótarján, SKSE-stadion, 3000 néző, v.: Ma­kó I. (Lója. Kál­mán I). SBTC: László — Bih- csán, Zimonyi, Urbányi, Vá­gó — Oláh. Juhász. Gyimcsi — Sváb. Becsei. Vincze (Poor, a 62. percben). Edző: Haász Sándor. Ganz-MÁV AG: Pá­linkás — Nahóezki, Sariós. Fejes, Várhidi — Aranyosi, Bősz (Deli, a 86. percben), Farkas — Bodnár, Pekker, Répási. Edző: Kisteleki Ist­ván. (A találkozó előtt megkér­deztük a csapatok edzőit: mi­lyen eredményt várnak? A fővárosiak mestere így fo­galmazott: — Biztos győzői- juhász István új szerepköre­idet terveztünk be. Az SBTC ben — a középpályán — még trénere: — Csak két ponttal nem azt nyújtotta, amit vár­leszek elégedett...) tak tőle... Az első rohamot a hazai csapat vezette a 4. percben. , Vágó remek cselekkel elhúzott Percben Farkas kíméletlenül a bal oldalon, beadásából Be- felvágta Olaht, a játékvezető esei — estében 8 méterről ka- sárSa lapos figyelmeztetésben púra fejelt. Pálinkás bravúr- részesítette a vendegek közsD- ral védett. Másodpercekkel Pályását. Nem sokkal később később Oláh robogott fel a Zimonyi 10 méterről kapura jobb oldalon, ám beadása a fejelte a labdát. Pálinkás kapu mögé szállt. Hat-hét azonban helyén volt. A 42. perc után a MÁVAG kijött a Percben Urbányi 18 méterről „szorítóból”, két szögletet har- váratlanul kapura bombázott, colt ki. A másodiknál Fejes a labda kivágódott a kapusról, 12 méterről a bal sarok mellé Oláh érkezett, ám lövése el­lőtt. A túlsó kapunál Becsei kerülte a pestiek kapuját. A cselezgetett, Sarlós fölvágta a ^ percben Bodnár — rekla- tarjáni középcsatárt. A 20 mé- múlásért — érdemelte ki a teres szabadrúgásból azonban „Sárgát”... nem lett semmi. A 13. perc- A kezdést követően Oláh ben Aranyosi beadásából Fe- kitűnő labdájára Vincze raj- jes fejelt — a labda elkerülte tolt. Lója partjelző azonban László kapuját. Negyedóra elteltével lest jelzett. A 49. percben Ré- ki- pasi alaposan „beszállt” Bab egyensúlyozni tá vált a küzde- csánba, de csak szabadrúgás lem, mindkét oldalon elöfor- lett a dolog vége. Egy perc- duit egy-két jó „húzás”, a be- cél később Aranyosi mintegy fejezetekkel azonban gond 14 méterről a keresztléc fölé voi: A 21 osreben Gyimesi — bombázott. Később László ki- szegiai útin — kapura fejelt, ütötte Répási közeli lövését... Nahóczki a gólvonal előtt Az 57. percben Oláh begurí- állf, és a mezőnybe rúgta a tásából Sváb a 11-es pontról r.-ettyest. A 26. percben Ara- kapura lőtt, a labda azonban | ‘ívősi 17 méteres, bal lábas a nagyszerűen helyezkedő ! bombáját védte László. A 30. Sarlósról a mezőnybe vágó­dott. A 63. percben Sváb eU viharzott a jobb oldalon, de gyámoltalanul feladta a lab­dát a fővárosi kapusnak. Alig valamivel később Becseit a 16-oson belül Bősz fellökte. A játékvezető továbbot intett! A 73. percben Babcsán elhúzta Répási lábát, az „ajándék”s sárga kártya. A megítélt sza­badrúgás után Répási törlesz­tett, ő viszont megúszta figyel­meztető lap nélkül... A 75. percben Poór elfutott a jobb szélen, benyeste a lab­dát, Becsei kapásból lőtt. de az irányzók nem volt pontos. Tíz perccel ezután Urbányi 16 méteres bombáját védte a Kő­bányai úti kapus, majd Gyi­mesi elől tisztázott elvetődve; Másodpercekkel ezután Be­csei bombáját hárította. A 85. percben Répási 25 méte­res szabadrúgása nyomán á labda a bal oldali lécről vá­gódott a mezőnybe. Az első félidőben — a sá­ros. mély talaj ellenére — mindkét csapat nagy iramot diktálva rohamozta ellenfele kapuját. A Ganz-MÁVAG Fe.ies révén kétszer, még az SBTC Gyimesi és Oláh jóvol­tából szerezhetett volna gólt. A helyzetek kimaradtak. így szünetig semmi sem dőlt el.J A második játékrészben — minden bizonnyal a játékosok kissé elfáradtak — csökkent a mérkőzés irama. A nézők bosszúságára már az első fél­időben sokszor tapasztalt ész­szerűbb, tudatosabb játék is váratott magára. És ami ta­lán a legdöntőbb: ekkor sem született gól. Pedig a salgótar­jáni klub hívei úgy gondol­ták. hogy Becseiék végre meg­találják góllövőcipőjüket.' Végeredményben a két csapat találkozóján igazságos dön­tetlen született. Jók: Babcsán, Oláh, Sváb, László, illetve Aranyosi, Pá­linkás, Fejes és Bodnár. Tóth István J Férfikézilabda-világbajnokság Ezüstérem: szégyenkezésre semmi ok X. Buy '.onvéd s4 é 2 «7-S­2. PMW 12 jrt $ 3 3. VidOŰRVKf, *2 i# 7 5 33-1« n * Rab* ETO 52 » 19 4 49-3 í 2Í 5. ZTE Él 7 19 5 »-27 24 8. Ű Dóasia 8 8 « 26-2(3 7. MTK-VM 22 9 S 8 .38-30 23 31. FTC 22 8 7 7 23 5. 22 7 6 9 25-27 30 19. Tatabánya 22 5 19 7 20-23 20 )i. 23 8 7 9 28-V. IS 12. Békéscsaba 22 5 8 9 23 -88 1« 1«. DMVSC 32 5 8 9 20-38 !« 14. Sió-fok 22 5 6 17 23-34 1« is. Bp. Volán 22 4 8 19 23-37 1« IS. Caepcl 22 6 3 13 10-31 16 labdarúgó területi bajnokság, Mátra-esoport Bokáig érő sárban Salgótarjáni Síküveggyár—Bélapátfalva 0—0 Hosszú menetelés után nagy nap elé nézett szombaton a magyar és a jugoszláv kézi­labda-válogatott, hiszen világ- bajnoki döntő következett. A sajtó, a szakemberek egyér­telműen Jugoszláviát kiáltot­ták ki esélyesnek, s ez a mér­kőzés végére bebizonyoso­dott. Az első félidőben még szoros volt a küzdelem, de a második játékrész elején el­húztak a plávik, s a későb­biekben í már nem hagyták kiénekelni a sajtot a szájuk­ból. Bármennyire is akart a magyar csapat, a játékosaink keze a döntő pillanatokban többször megremegett, míg az ellenfélé nem. Szégyenkezés­re azonban semmi ok. hiszen a XI. férfikézilabda-világ­bajnokságon a második heiiyel a sportág legnagyobb sikerét érte el válogatottunk. A döntő rövid krónikája: Jugoszlávia—Magyarország 24—22 (12—12), Zürich, Hal- len-stadion, 12 000 néző, v.: Nilsson, Wester (svédek). Jugoszlávia: Basics — Mrkonja 5, Vukovics 3, Rmcs 2, Vujovics 9, Grubics 2, Isza- kovics 8. Cs.: Arnautovics (ka­pus), Szaracsevics 3, Elezo- vics, Cvetkovics 15. Edző: Zo­ran Zsdvkovics, Abas Arszia- nagics. Magyarország: Hoffmann — Ivancsik 6. Gyurka 7. Kovács M. 7, Szabó 5, Kovács P. 7, Kontra 4. Cs.: Oross (kapus) Fodor 4. Kenyeres 2. Horváth G. 4, Marosi 3. Edző: Mocsai Lajos, Adorján János. Ax NB n. további ered­ményei: Nagykanizsa—Kom­ló 0—1 (0—0), Szolnok— Nyíregyháza 0—0, Szekszárd —DVTK 2—1 (1—0), SZEOL- DÉLÉP—H. Szabó L. SE 1—0 (0—0), Baja—Kazinc­barcika 2—1 (2—1), Eger— METRIPOND 3—0 (1—0), Sopron—Debreceni Kinizsi 4—1 (4—1), Vác—D.-újváros 1—3 (1—2). A Veszprém— Keszthely találkozó a pálya használhatatlansága miatt elmaradt. At NB 1. SZEOL-D. n. 21 állása 13 4 4 43-19 39 2. E*er 21 19 10 1 30-15 39 3. Dunaújváros 21 10 7 4 38-29 27 4. Diósgyőr 21 19 6 5 30-25 26 5. Ganz-M. 21 9 7 5 32-22 25 6. Komló •*t> 19 2 8 38-32 2? 7. Keszthely »0 7 8 5 21-29 22 8. Szolnok 8t 9 3 9 29-33 21 9. Szekszárd •xi 7 7 6 21-28 21 19. Salgótarján “»1 7 6 8 22-20 20 TI. Sopron 21 7 6 8 28-29 29 12. Nx’íregyh. 21 8 4 9 25-28 29 18. Ba ia m 8 4 8 20-40 29 14. Metripond 7 4 19 31-34 1« 15. Debrec. K. n 5 7 9 27-33 17 1«. H. Sr t*. SE •m 7 3 11 24-32 17 17. Veszprém 5 6 9 18-27 16 18. Vác 29 6 4 19 15-39 1f 10. Nagvkan. 21 4 7 10 ?K-35 15 29. Kazincbarc. 21 3 5 13 20-39 11 ' Bélapátfalva, 500 néző, v.: . Síküveggyár: Rédei ! — Verbói — Rigó, Gyetvai, í Caene, Tóth — Balga, Krá- | ük, .Bodor — Szekula, Garai. Cse.e a szünet után Szeku­la hel ?eU Németh, Bodor he­lyett Kusznyák. A páiya háromnegyed ré­szét bokáig érő latyakos sa­lak borította. Mintegy ne­gyedóráig kiegyensúlyozott volt a játék, a két 16-os kö­zött, a sárhoz jobban alkal­mazkodó hazaiak birtokolták többet a labdát. A második tarjáni kontratámadás után, a 15. percben Garai lövése a kapus könnyű zsákmánya lett. A 20. percben Rigó fu­tott fel a jobb oldalon, lövé­sét Erdős a kapufa tövében védte. A 30. percben Rédei egy lapos lövést kiejtett, majd másodszorra hátvédje segítségével kaoarintotta meg a labdát. Később Rigó, majd a 36. percben Garai elő! tisztázott Erdős. Új tömegsportakció Szécsényben A közelmúltban jól sikerült hrtát rendezett a városi sport­felügyelőség. ötven fő részvé­telével a környékbeli tájakra szerveztek 11 kilométeres utat, elindítva ezzel a -„Szécsényi tízpróba” elnevezésű tömeg­sportakciót, melynek további megmozdulásai az év végéig folyamatosan zajlanak. Lesz tófutás, nyári túra, úszás, va­lamint „Palóc 4+1”. A tizpró- bára bárki jelentkezhet, kor­ra való tekintet nélkül. Az első túrán a legfiatalabb résztvevő Ocsovai Péter 6 hónapos kisfiú volt. aki édes­apja „kengurujában” tette meg az utat. Totóeredmények A to+A i* heti játékszelvényén szeretőn mérkőzések: 1. Hannover—Hamburg törölve 2. Saarbrííck.—Herding törölve 3. TB Béri.—Hertha BSC törölve 4. Fortuna K.—Stwttg. K. 2-1 1 5. Avelljno—Sampdoria 2-1 1 fi. Bari—Torino 1-0 1 7. Intemaz —Fiorentina 2-0 1 8. Jnventn*—v?apoli 1-1 X 4. T»?sa—Mi1»n 0-1 2 19. Verona—Poma 3-2 1 11. Taeliari—Cesen* 2-0 1 12. Cremonese—BTescia 0-1 2 13. T.ario—Lanerossi 3-4 2 Pótmérkezések: 14. Darmstadt—Aachen 1-1 T 17. ratania—Campobassro 2-0 1 1«. Momsa—Arerzo 0-0 x A szünet után percekig a hazaiak tizenhatosánál folyt a játék. A 65. percben Bo­dor közelítette meg az ellen­fél kapuját, de senkitől sem zavarva, az-üresen hagyott kapu mellé bombázott. Két perccel később, Szekula 8 méterről lőtt mellé. A 75., majd a 7.7. percben Jeges hi­bázott gólhelyzetekben. A 78. percben Kapui, miután visszarán.tásért már az első félidőben sárga lapot kapott, újabb szabálytalanságáért a kiállítás sorsára jutott. A 80 percben Rédei bravúros ki­futással mentett. A mérkő­zés hátralevő perceiben a 10 főre olvadt hazaiak az ered­mény tartására törekedtek. A mindvégig jóiramú és sport­szerű találkozón a salgótar­jániak kihagyott helyzeteik alapján győzelmet érdemel­tek volna. Jók: Rigó. Gyetvai (a me­zőny legjobbja). Králik. Ga­rai. — mátyás — A Nagybátonyi Bányász-« Göd találkozó, a bátonytere- nyei pálya használhatatlan-* sága miatt elmaradt. Zaho. recz játékvezető, megérkezés se után kérte a két csapat vezetőit, hogy tekintsék meg a tüves és a salakpályát. Az edzőpályán közel 20 cm-es sár és víz volt, míg a fő­pályán mintegy 5 cm-es jégréteg borította a gyepsző­nyeget. A másodszori szemle sem hozott eredményt, így a helyszínen megállapodtak az érdekelt együttesek vezetői — mivel a bíró a pálvákat nem találta játékra alkalmasnak —. hogv a mérkőzést áDrilis 16-án (szerdán), 16 órai kez­dettel játsszák le a bányavá­rosban. Természetesen az időpont-módosítást a Mátra területi bainokság rendező­bizottságának jóvá kell hagy­nia. A Romhány gárdája a ta­vaszi II. fordulóban szabad­napos volt. * | Gólképtelen csatársorok Balassaqyaimati SE—Borsodi Bányász 0—0 Balassagyarmat, 300 néző, v.: Marosvári. Bgy. SE: Tre- só — Földvári, Robb, Szlezák, — Zsély, Varga, Nagy, Sza. lánszki — Horváth (Semetke, a 70. percben), Tóth, Gál (Stájer, a 84. percben). Edző: Bundzsák Dezső. Kitűnően előkészített salak­pályán fogadta első tavaszi hazai bajnoki mérkőzésén el­lenfelét a Bgy. SE. Azonnal támadólag lépett fel, s a 6. percben Szalánszki gólhely­zetben lyukat rúgott. A 7. percben Zsély rossz haza­adását Kovács elcsípte, Tresó mellett elgurított, a labda el­kerülte a kaput. A 33. perc­ben Tóth Ferenc éles szögből a kapufát találta el. A 34. percben Nagy sárga lapot ka­pott. A második félidő első percében ismét Tóth perdített kapura, a védők azonban mentettek. Az 58. percben Nagy lövését védte bravúrral Fehér. A hazaiak mindent egy lapra feltéve támadtak, láthatóan győzelemre törtek. A jól játszó hazai csapat győzelmet érdemelt volna, azonban igazán gólveszélyes csatárok nélkül ez nem sike­rülhetett ... Jók: Földvári, Nagy, Szle­zák és Tóth. — lombos — Eredmények: Hatvan—H. Köteles SE 1—0, Sírok— Recsk 0—1, Borsodnádasd— Gyöngyös 0—2, Edelény— BVSC 2—2, a Sajóbábony—• Ózd mérkőzés elmaradt. As Hnnőnr állása 1- óid 17 11 2 1 41-W 38 t. H. Köt. SE 1« 12 S S 44-15 22 3. St. Síküveg. 18 11 2 5 34-22 24 4. Recsk 18 * 5 5 31-23 21 5. BVSC 17 9 3 5 28 - 23 21 Mivel két mérkőzés elma­radt, teljes tabellát csak a későbbiekben közlünk. NÓGRÁD — 1986. március 10., hétfő