Nógrád, 1985. szeptember (41. évfolyam, 205-229. szám)

1985-09-02 / 205. szám

FÉRFI NIP IT: Készül a rajtra a bronzérmes A romhányi csapatos mezőnyben. mind- a tavalyi sportteljesítményt röplabdasport össze két vereséget szenvedett Bagi Györgynek, Takács Ist- történetének leg. és négy győzelmet aratott. várinak, Balogh Ferencnek, szebb sikerét érte — Ez az előző bajnokság Német Józsefnek, Lichy Mik­el az elmúlt baj- levezetése, vagy az új beveze- lósnak, Kovács Zoltánnak, noki évben. tése volt? Baranyi Lászlónak, Spitzer — Mit jelent a , Kerámia — Én inkább az utóbbinak Sándornak és a távozó Varga Sportkör életében az NB ll-es tudom be. mivel rövidebb Lászlónak. bronzérem? — kérdeztem Mé- ráhangolás után a hazatérés. — Végül: milyen célt tű­száros Gabor ügyvezető elnö- sei most kezdődött a komoly zött ki a vezetés a 85 86-os köt. felkészülés. Ma is igen me- bajnokságban a csapat elé? — Nagy örömet és büszke- legben. a sportcsarnok „szau- — A röplabdában gyorsan séget a sportvezetőknek. El- nájában” gyakorol a 14 tagú változnak az erőviszonyok. Ismerést és komolyabb odafi- keret. ' Két kiemelkedő játékos jó Nyelést tapasztaltunk a válla- — Volt változás a csapat- csapatot jelenthet a kiegyen- lat első számú vezetőitől a ban? súlyozott középmezőnyben, siker láttán. A fiúk pedig — Ogv érzem, erősödtünk. Így jósolni, tervezni nehéz. 9 Iszabadultan élvezték a kül- Varga László hétéves, becsű- A vállalati, sportköri vezetőit íö’di jutalomüdülést, a vé_ letes munka után visszaköl- és a csapat is maximálisan s'-> éles bajnokság befejezése tözött Szécsénvbe. de helyére i&légedett lenne a dobogó bár- után. egy rutinos NB I-es „utódot” melyik fokával. Sajnos, a — Az eredmény könnyen igazoltunk Pothorszki Márton tavalyi első és második csa­elégedettséget szülhet. Meddig személvében, aki tizenöt éves pat nem került fel. de két tart az ünneplés? Tungsramos csapattagság után NB I-es kiesett, így én nagy — Már régen túl vagyunk a választotta egyesületünket, bravúrnak tartanám a do'bo- ,.piros betűs napokon”. Nem- ígv. a változást figyelembe góra jutást, de a fiúk igen el- régiben nemzetközi röplabda- véve. négy tehetséges fiatal- szántak. kupán szerepelt a csapat Cső- lal kiegészülve. a 84 85-ös — Ha ebben a melegben pakon. ahol két elsőosztályú ..bronzcsapat” készül a baj- becsületesen alapoznak, ak- csehszlovák és három NSZK- nokságra. És itt szeretném kor szerintem komolyan is beli csapattal megerősített, 13 név szerint is megköszönni gondolják... R. L. X Szünidei grundfoci Bajnok a Nógrádi Sándor tér Labdarúgó- fehetségkutató akció Az MLSZ, a Képes Sport és a Magyar Rádió szórakozta­tó főosztálya 1986-ra is meghirdeti a labdarúgó--tehetségku- taló akciót. Jelentkezhetnek azok a fiúk, akik 1972. augusztus 1.—1974. július 31. között születtek, és nem tagjai NB-s, vagy sport­iskolái szakosztálynak. Jelentkezés 1985. szeptember 30-ig az újságokból kivág­ható jelentkezési lapon. Levélben pedig a Magyar Rádió szórakoztató főosztályán (1800 Bp. Bródy S. u. 5—7.), a ké­pes Sport szerkesztőségénél (1146 Bp.. Istvánmezei u.1 7.), vagy a Magyar Labdarúgó Szövetségnél (1393 Bp., Népköz­társaság u. 47.), személyesen a területileg illetékes testneve­lési és sportfelügyeiőségeken lehet jelentkezni. JELENTKEZÉSI LAP Név: Születési év, hó, nap: Pontos lakcím, irányítószámmal: Megye: Igazolt játékos-e? Ha igen, melyik «syesületben? ___ F ÉRFI NB II. Győzelem a nyitányon NAGYBÁTONY—KIS­KUNFÉLEGYHÁZA 14—11 Bányászünnep a hajrában SBfC—Váci Izzó 2 — 0 (0—0) Salgótarján, 5000 néző. v.: Ádám (Lója, Mes­ter). SBTC: Lász­ló — Nagy, Ju­hász, Zimonyi, Babosán — Oláh B. (Poór. 68. p.), Urbányi, Linták — Sváb. Jónás, Bartus (Tarlósi 83. p.). Edző: Haász Sándor. Vác: Pleskó — Kurnász. Balogh, Rotvis, (Gódor. 78. p.), Szalai — Szenozi, Bora. Kosa — Ko- vallk. Mózner (Cseri, 78, p.), Csikós. Edző: Péczeli Szabolcs. Nagyszerű hangulatban kez­dődött a mérkőzés: a 35. bá­nyásznapot szerette volna újabb 'győzelemmel ünnepelni a hazai közönség, de a vácia­kat elkísérő szurkolók is ked­venceik sikersorozatának foly­tatásához kívántak asszisz­tálni. A lelátókon a hangpár­bajt az elsöprő fölényben lévő nógrádiak nyerték, a pályán viszont a váciak találtak ma­gukra jobban. Igaz, Zimonvi már a 2. percben kapura lő­hetett. ám a labda leperdült a lábáról, a második oldalon viszont Csikós szögletrúgása után Lipták felszabadító” fejese alig valamivel saját kapuja fölött hagyta el a já­tékteret. Az újabb szögletrú­Juhász István Kósa került helyzetbe, éa Nagy zavarában saját kapusá­ba-rúgta a labdát, majd Mózner elől tisztázott nehe­zen á nógrádiak védelme. A 26. percben Kosa 17 méteres lövése nyomán László kezéről hátrafelé pördült a labda, a kapus a gólvonalon csípte el a játékszert. Két kimaradt Oláh-helyzet után Kovalik távoli lövése nyomán védett a hazai ..portás”, majd Zimo- nyi bombázott közelről fölé. Mindjárt a szünet után Sváb lesgyanús helyzetben szöktette magát a jobb oldalon, pontosan adott hátra, ám Lipták lábá­ról léperdült a labda — a ka­pu mellé. A 49. percben a vá­ciak időhúzása miatt a játék­vezető egy perc hosszabbí­tást mutatott. Aztán egy-két vitatható ítélete színesítette az amúgy unalmas mezőnyjá­tékot. Az 58. percben Mózner jó labdáját Kovalik 8 méter­ről lőtte fölé. A másik olda­lon Pleskó kivetődve mentett Jónás elől. Üjabb ellentáma­dás végén Kovalikot László előzte meg egy jó beadásnál. A 75. percben Lipták lab­dáját a nemrég beállt Poór Urbányihoz játszotta, a közép­pályás a 16-oson remekül vet­te át és kétlépés után véd- hetetlen gólt lőtt a jobb alsó sarokba. 1—0. Nem váratott magára sokáig a folytatás sem: a 78. percben Sváb vitte fel a labdát, majd visz- szagurított és Jónás 15 méter­ről úgy lőtt kapura, hogy a felpattanó „pettyes” Pleskó mellett a bal alsó sarokba vá­gódott. 2—0. A 83. percben Kovalikot lesen állította vol­na meg Ádám sípszava, ám a csatár még elrúgta a lab­dát — éppen Lászlóba. A ka­pus odament hozzá és közel­ről belefejelt a vállába. A játékvezető jogosan mutatta fel1 neki a piros lapot. .. Ügy kezdtek a vendégek, mintha ők játszottak volna otthon. Olykor hét emberrel támadtak, pontos emberfogás­sal védekeztek, és igen szer­vezett csapat benyomását kel­tették. A hazaiak csak a szünet után, a hajrában tudtak felülkerekedni. és csupán azért érdemeltek győzelmet, mert ők kihasználták helyze­teik egy részét. Jók: Juhász, Zimonyi, ill.8 Bera, Szenczi. Várkonyi Ferenc Gyenge játékkal megérdemelt vereséq HONVED KÖTELES' J. SE— ■ BGY. SE 6—0 (2—0) Balassagyarmat, 500 néző, v.: Temesvári. Balassagyar­mat: Pintér — Vaskor, (Pau- mann), Földvári, Szlezák, Szalánszkf -+- Varga, Taskó, Stayer (Szűcs), Cserni —, Horváth, Gál. A 15. percben Godó lefu­totta Földvárit és 14 méterről- a hosszú sarokba lőtt. 1—0. A 19. percben ismét Godó szerzett gólt: átkígyózott a védőkön, és Pintér mellett a kapuba lőtt. 2—0. A 43. perc­ben Tamás visszahúzásért sárga lapot kapott. A 49. percben a budapesti csapat 16 méterre a kaputól, szabadrúgáshoz jutott, a letett labdáért keresztes a sorfa fölött a kapuba csavar - 3—0.. Az 55. percben az elő törő Váczi 25 méterről a bal alsó sarokba lőtt. Pintér el­késett a vetődéssel. 4—0.. Az 59. percben a középcsatár Szabó elé pattant a labda, aki Pinjért megelőzve, a hálóba lőtt. 5—0. A 66. percben Ta­más a jobb oldalról beadott labdát, senkitől sem zavartat­va fejelte a kapuba. 6—0. A 69. percben hagyták ki a ha­zaiak az első és utolsó hely­zetüket, amikor Gál 5 méter­re a kaputól fölé lőtt. A két csapat között lénye­ges különbség volt a vendé­gek javára. A hazaiak ugyan szinte végig mezőnyfölényben játszottak, de komoly veszélyt nem jelentettek a vendégek kapujára. A Honvéd-csapat kitűnően játszotta a kontrát és megérdemelten győzött ilyen arányban is. Jók: Váczi, Godó, Szabó és Keresztesi. (A hazai csapatból senki nem játszott kiemelke­dően,.) — lombos — VT" Bátonyterenye, 50 néző, v: Sziki, Deák, Bérezés. Győztek: Rubi 4, Pávelkó, Baráth és Salamon 3—3, Győré 1, illetve Bene 4, Szili 3, Verebes és Huszta 2—2. Edző: Kövendi József, illetve Kalász Kázmér. A bajnokaspiráns vendégek és a hazai bányászcsapat ta­lálkozója végig élvezete* és színvonalas küzdelmet hozott. A nagybátonyi gárda nemigen adott esélyt ellenfelének! A rendkívül értékes siker és a két bajnoki pont annak kö­szönhető, hogy mind az öft har zai játékos tudása legjavát nyűi tóttá. Közülük is kjemel- kedóen szerepelt Rubi és Pá­velkó. Előbbi például Bene ellen, a döntő szettben 16—19_ ről nyert, de hasonló bravúrt vitt véghez Pávelkó is: ő Huszta ellenében győzött a harmadik játékban, /ledolgoz­va jelentős hátrányát. Az if­júsági korú Győré is megtet­te a magáét: egy győzelmet szerzett, de „partiban” volt Husztával és Verebessel szem­ben is... Érthető volt Kövendi Jó­zsef öröme, aki így fogalma­zott: — Köszönöm a fiúknak a szép sikert! Valamennyien bebizonyították; hogy a legne­hezebb helyzetekben is helyén van a szivük. — tóth — Tovább tart a jó SBTC-sorozat Eredmények, táblázatok NB I.: 2—0 (0—0), 1—0 (0—0), PMSC—Videoton egyháza 0—1 (0—0), Baja- Haladás—Siófok Eger 0—2 (0—0), Komló­Tatabánya—ZTE Sopron 3—1 (2—0), Készt­A bajnokság állása 1—1 (1—0), Rába ETO—Bp. Honvéd 1—1 (0—1), Ü. Dó­zsa—Csepel 1—2 (1—0), MTK- VM—DMVSC 2—0 (2—0), Bp. Volán—Vasas 3—1 (1—2). Az FTC—Békéscsaba mérkőzést október 2-án játsszák le. A bajnokság állása 1« MTK-VM 5 3 1 1 9- 5 7 2. Bp. Honvéd 5 2 3­5- 3 7 3. Pécs 4 2 2­7- 2 fi 4. Békéscsaba 4. 2 1 1 8- 5 5 Ferencváros 3 2 1­8- 5 5 6. Rába ETO 5 1 3 1 11-19 5 7. Zalaegerszeg 5 1 3 1 7- 6 5 8. Haladás 4 2 1 1 6- 6 5 9. Tatabánya 5­5­1- 1 5 10. Debrecen 5 2 1 2 5- 8 5 11. Bp. Volán 5 2­3 8- 9 4 12. V asas 5 1 2 2 7- 8 4 13. Videoton 5 1 2 2 6- 7 4 14. tT. Dózsa 4 1 1 2 7- 9 3 15. Siófok 5 1­4 5- 8 2 16. Csepel 5 1­4 3-11 2 NB II.: H Szabó L. SE­hely—Metripond 1—0 (1—0), SZEOL-DÉLÉP—Nagykani- zsa 1—1 (0—0). A bajnokság állása 1. Salgótarján 2. Komló 3. Diósgyőr 4. Eger 5. Nyíregyháza 6. Keszthely 7. Vác 8. SZEOE-D. 9. Dunaújváros 10. Nagykanizsa 11. Ganz-MAVAG Székszárd 13. H. Szabó Li. SE 14. Baja 15. Szolnok 10. Metripond 17. Veszprém 18. Sopron 19. Kazincbarcika 20. Debreoeni K. 3 3 - - 8-0 0 3 3 - - 9-4 fi 321-9-25 321-7-25 32-14-24 32-1 4-3 4 32-1 2-24 31117-53 31115-33 3111 5-5 3 31112-23 31112-23 31-2 4-5 2 31-2 3-5 2 31-23-62 31-2 3-7 2 31-2 3-8 2 3-124-81 3 - - 3 3-9 0 3 - - 3 1-8 0 1. H. Köteles SE 3 3 _ . 13- 2 fi 2. Recsk 3 2 1­8- 4 5 3. Ózd 2 2­­fi- 1 4 4. Edelény 3 2­1 7- 4 4 5. Bélapátfalva 3 1 2­3- 1 4 fi. B.-nódasd 3 2­1 7- 8 4 7. Hatvan 3 1 1 1 4- 4 3 8. Sajóbábony 3 1. 1 1 2- 2 3 9. G öd 3 1 1 1 2- 3 3 10. Gyöngyös 3 1­2 7- 4 2 11. BVSC 2 1­1 5- 3 2 12. St. Síküveg. 3 1­2 5- 5 2 13. Borsodi B. 3­2 1 1- 2 2 14. Nagybátony 3 1­2 3- 7 2 15. Romhány 2­1 1 1- 6 1 16. Balassagyarmait 3­1 2 1-11 1 17. Sitrok 3­­3 2-10­íotóeredmények 2-6 1 1­Területi bajnokság, Mátra­csoport: Bélapátfalva—Göd 0—0, Hatvan—Sirok 2—0 Kazincbarcika 3—0 (1—0), (2—0), Borsodnádasd—BVSC Ganz-MÁVAG—Szekszárd 3—2 (2—1), Sajóbábony—Bor­0—0, Dunaújváros—Veszprém sodi Bányász 1—0 (0—0) Ózd 3—0 (1—0), D. Kinizsi—Nyír- szabadnapos volt. 1. Bremen—Hamburg 2. Leverkusen—1. FC Kitin 3. Dortmund—Nürnberg 4. Kaisers.—Düsseld. 5. Frankfurt—Mannheim 6. Bochum—Uerdingen 7. VfB Stuttg.—Schalke #4 8. Mönchengl.—Saarbr. 9. Blau Weins 90—Duisburg 0-0 x 10. Bielefeld—Hertha BSC 2-2 x 11. Braunschweig—Stutg. K. 2-0 I 12. Oberhausen—Aachen 18. Fortuna Köln—Freiburg Pótmérkőzések: 14. Karlsruhe—Wattens. 1-1 x 15. TB Berlin—Osnabrück 3-3 x 1«. Kassel—Ast hallen bürg 4-1 1 döenj A salgótarjáni ifjúsági sportcentrumban öt játékna­pon összesen 80 mérkőzésen dőlt el a szünidei grundíoci- bajnokségban induló, 15 csa­pat között a végleges sorrend. Az időjárás nem fogadta ke­gyeibe a zárónap résztvevőit; a szeles, hűvös időben mind­össze öt1 csapat lépett pályá- , ra. A mérkőzések közül csak a második helyért lejátszott Somos-Alvég—Szalvai M. Ált. Isk. mérkőzés hozott szoros eredményt (1—0), a többin az éllovasok nagy gólkülönbség­gel nyertek. A bajnokság végeredménye !. Nógrádi S. tér 1(1 7 2 1 M-10 t« 2. Somos-Alvég* 10 H - 1 28- 5 13 3. Szalvai Alt. Isk. 10 6 - 4 28- 8 12 '' 4. Sóshartyán II. 10 4 1 3 14-37 9 J. Vásártér 8-2 2 4 16-16 « A .további sorrend: ...6. Ság- újtalu, 7. Somos-Felvég. 8, Petőfi Alt. Isk. I., 9. Gödöllő I . 10. Petőfi II., 11. Petőfi III., 12. Gödöllő II.. 13. Sós- hartyán I., 14. Petőfi IV., 15. Kishartyán. • = Somos-Alvég csapatá­éi 5 büntetőpont levonva. A bajnokság gólkirállyá Nó­rák János (Nógrádi S. tér) ett 25 találattal. a legjobb capus Földi Krisztián (Szál­ra!), míg a legjobban mozgó­sító sportegyesül etnek a Sós- lartváni SE bizonyult. Az el­ső három helyen végzett csa­jaiból egész válogatottra való visiskolás tűnt ki. összesen 73 játékost rangsoroltak a jajnokságot kiíró rendezőik, íözülük a legjobb 21 külön- xi/.ő sportszereket kapott íjándékba. Jövő nyáron is megrendezik i sz.ün-idei bainokságot. sőt íz eddigi kispályás foci továb_ >i sportágakkal bővül. A ter­hek szerint minden szerdán cülönböző ügyességi és sport- átékok is szerepelnek maid i 14 év alatti lányok és fiúk irogramjában a salgótarjáni fjúsági sportcentrumban. Földi László Bajnoki előzetes Kupaversenyek Nógrád megyében ............-■« A közelmúlt­b an kéj tekever- senyt rendeztek Nógrád megyében 0* azzal a céllal, hogy "■J helybeli NB-s csapatok felkészüléséről képét kapjanak a szakemberek a szeptemberi bajnoki nyitány előtt. Mindkét viadalon szüle­tett egv-egy kiugró teljesít­mény, ám a többi eredmény nem túlságosan megnyugtató ahhoz képest, hogy hamaro­san kezdődik a bajnokság. Az elhunyt nógrádi tekézők emlékére rendezett versenyen öt csapat vett részt, és a Sal­gótarjáni Síküveggyár SE el­■ ső és második gárdája egymás • között döntötte el az' első két : hely sorsát. További sorrend: i ... 3. Karancshús, 4, Paküse, ' 5. Dorogi Bányász. Az egyéni i legjobb: Kohut 488 fával, míg csapattársai közül Jakus L. 429. ifj. Dávid 414,, Csongrádi (mind St. Síküveg) 417 fát gurított. A másik verseny minősítő jellegű volt, ahol idősebb Dá­vid István 460 fával kiugró sikert ért el. Mögötte ifj. Dá­vid 415, ifj. Borsos (Somos) 410 fát ért el. A női egyéni verseny végeredménye: 1. Kormány 430. 2. Szabó 424. 3. Kövesligeti (mind Somos) 347 fával. gás nyomán Bera kapásból 15 méterről lőhetett — a labda a fölső lécről pattant fölé. Az­tán Csikós a változatosság kedvéért a jobb kapufa külső élét találta el nehéz szögből. Kezdett keményedni a mér­kőzés, és hogy el ne fajuljon, Színezi már a 15. percben sárga lapot kapott, mert fel­rúgta Bartust. A 19. percben nagy fejetlenség támadt a hazaiak 16-osán belül. Előbb iciuieu uu|noKbug, i’iuua-ciopon Hazai siker a bányásznapon Recski Ercb —St. Siküve.qqyáf 2—1 (1—1) Recsk, 700 néző, v: Mozgó. St. Síküveggyár: Koncsik — Dudás (Rigó), Zsély. Verbói, Czene — Balga. Garai, Ja- szik — Králik, Kovács, Né­meth (Bodor). Edző: Kiss László. A hazaiak kezdtek jobban, s a fi. percben vezetéshez is jutottak: a kaputól mintegy 20 méterre Csányit szabályta­lanul választották el a labdá­tól. A megítélt szabadrúgást a sértett fél végezte el. nagy erővel lőtt az elmélázó Ko­csis mellett a hálóba. 1—0. Nem sokáig váratott magára m egyeniít© -gél. A 16.» perc­ben gyors jobb oldali akcif végén Králik volt eredmé­nyes. 1—1. Az 52. percben dőlt el a kél pont sorsa, amikor Horváth jd labdával indította Csányit . akinek erős lövését az egyik védő már csak a gólvonalor túlra tudta „segíteni”. 2—1 Színvonalas, küzdelmes mér­kőzésen, jó játékkal és győze­lemmel örvendeztette meg t bányásznapot ünneplő közön­ségét a hazai gárda. Jók: Hegyi, Csányi, Nagy­laki, Gál, ill. Koncsik, Czene Kovács. (szigetvári) Kíeiber ellenállhatatlan volt Friedónv— Roichnnv 6 — 1 (2 — 01 Edelény, 1200 néző, Csík. Romhány: Kovács — Slezák, Menczel (Filiczki), Kaliczka, Tréznik — Kertész. Sági (Matyóka), Pincze — Hodur, Káli, Szedlák. Edző: Beke Ferenc. Az edelénviek az első perc­től kezdve támadólag léptek fel és próbálkozásaikat a 8. percben már siker koro­názta. Kleiber elfutott a jobb oldalon és a bal alsó sa­rokba bombázott. 1—0. A 15. percben Kleiber a bal olda­lon viharzott el, és lapos lö­vése a jobb alsó sarokba kö­tött ki. 2—0. A szünet utam az 54. perc­ben! Kleiber közelről újabb gólt szerzett. 3—0. Továbbra is á hazaiak maradtak táma­dásban, a 68. percben Klei­ber beadását Madarász to­vábbította a hálóba. 4—0. A 72. percben az ellenállhatat­lanul játszó Kleiber egy ki­pattanó labdát a hálóba gu­rított. 5—0. A 80. percben kavarodás után Hodur szerez­te meg a ve'ndégek szépítő gólját. 5—1. A 86. percben pedig Hubi közelről állította be a végeredményt. 6—1. A jó iramú és sportszerű mérkőzésen a minden csapat­részében jobb hazaiak ilyen arányban is megérdemelten győztek. Jók: Kleiber (a mezőny legjobbia), Béres, Hagyina, Kiss, ill.: Hodur. Szedlák. — kolodzey —