Nógrád, 1985. szeptember (41. évfolyam, 205-229. szám)

1985-09-25 / 225. szám

A MÁTRA VOLÁN Hatvani, Üzemegysége pályázatot hirdet petőfibányai kirendeltségére KIRENDELTSÉGVEZETŐI állás betöltésére. Pályázati feltételek: — középfokú, vagy felsőfokú autógépészeti, gépjárműüzemi végzettség — 5 év szakmai gyakorlat Bérezés: kollektív szerződés szerint. Cím: 3000 HATVAN, Bercsényi út Egy, illetve két műszakos munkára felveszünk LAKATOST, HEGESZTŐT, BETANÍTOTT LAKATOST ÉS SEGÉDMUNKÁST. 40 órás munkahét. Bérezés: a gyakorlattól függően, megegyezés szerint. Munkásszállás van. A hét végi hazautazás, költségeit megtérítjük. Jelentkezni lehet: a' Ganz Danubius Hajó- és Darugyár Váci Konténergyárának személyzeti osztályán, Vác, Dereeskei-dűlő 6. 2601 Telefon: 11-411 SALGÓTARJÁNI ki -,p Centrumvásár Bátonyterenyén A DÉLIA HARISNYAGYAR ÉTTERMÉBEN, 1985. szeptember 26—október 4. EGYES CIKKEK 20—50 százalék Ruházat: cipő, lakástextil, konfekció, kötöttáru, fehérnemű; Iparcikkek: üveg és porcelán, edény, vegyi áru, játék. tűzhelyek, kerékpár, híradástechnikai cikkek. Divatbemutató október 1-én, kedden 16 órakor. EZ TISZTA NYEREMÉNY, TALÁLKOZZUNK BÁTONYTERENYÉN. NYITVA: naponta 10—18 óra, szombaton 10—13 óra között. Az Építésgazdasági és Szervezési Intézet „Szinva” Leányvállalat salgótarjáni kirendeltsége / salgótarjáni illetőségű munkatársakat keres felvételre — jó kereseti lehetőséggel — az alábbi munkakörökbe: — Gyakorlattal rendelkező, a számítástechnika iránt érdeklődő, műszaki egyetemi vagy műszaki főiskolai \ végzettségű munkatársat, SZERVEZŐMÉRNÖK beosztásba. — Gyakorlattal rendelkező, szakirányú egyetemi vagy főiskolai végzettségű munkatársat, PROGRAMOZÓ MATEMATIKUS beosztásba. — Érettségivel, gyakorlattal rendelkező, gép- és gyorsírást jól tudó, esetleg operátori ismereteket is szerzett megbízható munkatársnőt. GÉPÍRÓ-ADMINISZTRÁTOR beosztásba. Jelentkezni, részletes önéletrajzzal lehet, amely tartalmazza a jelölt szakmái és személyi életrajzát. A jelentkezés határideje: 1985. október 15. Az önéletrajzokat a következő címre kérjük: ÉGSZI „Szinva” Szervező és Számítástechnikai Leányvállalat, MISKOLC, Bacsó Béla u. 26. 3530 A jelöltekkel való szeméi vés megbeszélésre ÉRTESÍTÉST KÜLDÜNK. Megyei bajnokság Vendégként nyert az SKSE és a Balassi SE Férfi NB II., Keleti csoport Főszerepben a játékvezetők Dunakeszi—Bgy. Kábel 29—26 (16—14) Balassagyarmat, városi sportcsar­nok, 350 néző, v.: Bakos, Farkas. Kábel SE: Kenye­res —• ’ Kürtössy 10, Sándor 2, Kovács S. 10, Leszák, Jancsó 2, Kovács J., cs.: Kovács T. (kapus), Hor­váth 1, Bélák 1, Varga, Sza­badhegyi. Az eredmény alakulása: 15. p.: 9—5, 24. p.: 13—10, 36. p.: 19—17, 46. p.: 21—21. A kér csapat gyors iramú, kemény játékot produkált. Felváltva estek a gólok, a ha­zaiak végig egyenrangú ellen­felei voltak a bajnokaspiráns­nak. A hazai játékosok min­dent elkövettek a siker érde­kében. Egyszer a második félidőben még felcsillant a győzelem lehetősége is, akkor viszont három hazai játéxos kiállításával minden esély „o- vatűnt. A pályán maradt há­rom balassagyarmati ember küzdeni tudását nem kísérhet­te eredmény. Sportszerű vi­selkedéséért és határtalan lel­kesedéséért valamennyi Ká­bel-játékos dicséretet érde­mel. Kiállítások: 12—12 perc. Hétméteresek: 9'9 ill. 10/9. A Dunakeszi legjobb dobói: Lsmbek 12 (ebből 9-et 7 m- esböl). Lórik 5. Jók: Tisza. Gendur, Tnmbek, ill. Kovács S., Jancsó, Horváth. A bajnokság állása 1. Nyíregyh. 17 12 2 3 399-363 26 2. Dunakeszi 17 11 2 4 434-390 24 3. Taurus 17 9 2 6 412-380 20 4. Testvériség 17 8 2 7 413-358 19 5. Debrecen 17 8 2 7 400-375 18 6. Nádudvar 17 « 2 7 410-409 18 7. Tiszavasvári 17 7 2 8 384-388 16 8. Bgy. Kábel 17 7 2 8 412-441 16 9. Nyírbátor 17 7­10 359-409 14 10. Mátészalka 17 5 2 10 384-388 12 11. Sajóbábony 17 5 2 10 339-402 12 12. Eger 17 5­10 425-468 10 L. I. Szőke Tímea brillírozott Országos női rangsorversenyt ^ ^ _ rendeztek Miskol­c on, serdülőcsel- I ” gáncsozók részvé­telével. Összesen mintggy hetven fiatal indult, köztük Nógrád megyét egye­dül Szőke Tímea, a Salgó Öb­lös SC versenyzője képvisel­te. Az 52 kg-osok kategóriájá­ban öt mérkőzést kellett vív­nia a 14 éves salgótarjáni kislánynak. Ebből négyet ip- ponnal nyert meg, ami még a fiúknál is olyan ritka, mint a fehér holló. A Bolyai Gim­náziumban tanuló, rendkívül technikás versenyző mind >sz- sze egy éve dolgozik rendsze­resen az egyesület cselgáncso- zóival. de olyan szorgalmas és kitartó, hogy még igen sokra viheti. A súlvcsoport végső győztesétől Miskolcon úgy kapott ki. hogy 24 másod­percen keresztül szorította le őt. a tatamira, csak az utoisó hat másodpercet nem bírta már. Ellenfele kibújt a szo­rításból és egy dobással Tí­mea fölé kerekedett... A sal­gótarjáni versenyző. így is be­jutott az október 27-i orszá­gos serdülőbajnokságra, amelyet a Bp. Spartacus ren­dez. Ha itt dobogóra kerül, az esetleg olimpiai pontot is hozhat az egvesületnek, ha az OTSH is ..előlegezi” a csel­gáncsnak az olimpiai sportág címet. Tímea látványos ver- senvzésére egyébként a ser­dülőválogatott edzője is fel- fi eveit. Ugvancsak a hét végén Ka­posváron, felnőtt II. osztályú minősítő versenyen Maros- széki Gábor (Salgó Öblös SC) a 78 kg-ban az ötödik helyen végzett. Mélypontra zuhant a góllövőkészség a megyei labdarúgó-bajnokság őszi 5. fordulójában. A me­zőny tíz csapata mindössze húsz gólt lőtt, fél tucat támadósor maradt gólképtelen. Csak a nézsaiak remekeltek eredményességükkel. Az él­bolyban elvesztette veretlenségét az St. Volán és a Mátranovák is. Az utóbbiak felett aratott győzelmével az St. Ötvözetgyár csapata állt az élre. Öt mérkőzést nyer­tek. a 15 gólt lőtt pályaválasztók,' kettőt a vendégek, egy döntetlen volt. Az SKSE Szügyön, a Balassi SE pedig Kis- terenyén szerezte meg a két pontot. Két kiállításra és öt sárga lapos figyelmeztetésre került sor. A NÓGRÁD totótippjei, 39. hét 1. Düsseldorf—Bayern München 2. Frankfurt—Leverkusen 3. Bochum—Bremen 4. Mannheim—Mönchengladbach 5. Freiburg—Karlsruhe 6. Braunschweig—Fortuna Köln 7. Oberhausen—Kassel 8. FC Homburg—Bielefeld 9. Napoli—Roma 10. Torino—Sampdoria 11. Udinese—Internationale 12. Verona—Juventus 13. Lanerossi—Bologna 14. Cesena—Pescara 15. Monza—Sambenedcttese 16. Campobasso—Empoli l X X Góltotóoólvózat A múlt héten pályázatunkra 236 szelvény érkezett. A két mérkőzés végeredménye: Bari—Roma 2—0, Udinese—Samp­doria 2—1 volt. Nem akadt pályázó,, aki mindkét találkozó­ra helyesen tippelt volna. A 18 egy találatot elért olvasónk közül a következők nyertek 5—5 dárab. totószelvényt: Gvü- re Rita, Salgótarján, Ybl M. út 31., Fáy András Szocialista Brigád, St. síküveggyár. Keresztes István, Balassagyarmat, Krúdi út 9., Cseh Andrásné. Bátonyterenye, Lovász J. u. 12. Berze Gábor Tamás, Homokterenye, Kossuth út 160.. Hla- vacska Ferenc, Szirák, Kertész u. 8. Góltotó 1. TORINO—SAMPDORIA, végeredmény: 2. LANEROSSI—BOLOGNA, végeredmény: NÉV: LAKCÍM: V dics S. (Szekula A.), Bajnó- czi. Edző: Szilágyi Gyula Alacsony színvonalú, csapko­dó, sok hibával tarkított mér­kőzést játszott a két együt­tes. Mindkét oldalon sok helyzet adódott. A szerencsé- ' sebb csapat Keresztes góljá­val nyert. Jó: Áll, Molnár Keresztes, Németh Cs., ill. Szekula J., Sipkó. St. Somos—St. Volán 2—0 (1—0) St., Somos. 300 néző, v. Makovinyr. Somos: Hornyát — Kovács L., Brezovszky Nagy L„ Berki — Kajzingei I. , Antal (Póczos), Keleti — Czene. Smida, Bede. Edző Bandúr Mihály. St. Volán Szikora — Földi, Miklós. Sán­dor, Póczos — Tőre, Fekete L., Fekete M. (Horváth) — Fekete I., Dénes, Berki Z (Isdinszki). Edző: Kis Imre Az I, játékrészben a Volór kezdeményezett, de kapur; veszélytelenül. A 35. percber Bede lefordult őrzőjéről, s 2? méteres lövése a kapufa tö­véről pattant a hálóba. A 60 percben Bede harcolt ki • li­est, amelyből Keleti lőtt gólt Ezután Smida és Földi dula­kodásért a kiállítás sorsárs jutott. Jó: a közvetlen véde­lem, Keleti, Bede, ill.: Mik­lós, Fekete L. Póczos. Berki A bajnokság állása 1. St. ötvözetgy. 5 4-1 11- 6 : 2. Pásztó 5 3 1 1 14- 1 1 3. St. Volán 5 3 1 1 13- 4 ' 4. M.-novák 5 3 11 12- 5 1 5. St. Kohász 5 3 11 7- 4 1 6. CeiredvöLgye 5 3-2 13- 4 i 7. St. Somos 5 3 - 2 10- 8 i 8. É.-vadkert 5 2 2 1 5- 7 < 8. Nézsa 5 2 1 2 10- 8 10. Balassi SE 5 2 - 3 6- 7 ■ II. Szécsény 5 2 - 3 5-10 • 12. K.-Lapujtő 5 2 - 3 8-17 ■ 13. Szőnyi SE 5 113 3-8: 14. Tereny-e 5 1-4 2-W : 15. Szügy 5 1-4 4-13 : 16. Erdőkürt 5 1-4 5-16 : összegyűjtötte: Andó Miklós •ár VÁRTAK A JÖVÖ DIRIGENSEIT Szombaton délelőtt. tíz órakor várják a Nógrád Me­gyei Labdarúgó Szövetség helyiségébe (Salgótarján, Vö­rös Hadsereg útja 14.) azokal a sportág iránt érdeklődőket, akik a jövőben labdarúgó- játékvezetőként szeretnének közreműködni a mérkőzése­ken. A tanfolyamot helyi szakemberek vezetik, és a végén a résztvevők vizsgát fpsz.nok Tajti T. I. — Kakukk J. (Pá­dár), Dániel, Bódi — Ora- vecz, Kiss-Simon, Radics (Herman). Edző: Szalay Mik­lós. Erdőkürt: Pusztai —Csi- tári, Bacsa, Magyar, Nede- iiczici' — Holicza, Balogh, Szádóczki — Szőrös. Dóra, Dombi. Cs.: Jakus, Hegedűs. Edző: Haviár János. A haza­iak sok helyzetet teremtet­tek a sportszerű mérkőzésen, de csak két védelmi hibát kihasználva lőttek gólt. A 42. percben Oravecz elcsípte a labdát a cselezgető Bacsától s átadását Kiss-Simon rúgta a hálóba. A 67., percben Ra­dies hosszú előreadásból fe­jelt gólt. Jó: Bucsok, Ora- vecz, • Radics, ill.: Pusztai, Holicza. Szőnyi SE—Pásztó 0—0 Jobbágyi, 500 néző, v.: Laczkó. Szőnyi: Bangó — Szrena, Török. Jancsó, Vára- di — Gvetván. Csorba J., Kaszás (Kozma) — Ács (Ba­logh), Petre, Kun Edző: Csorba Tibor. Pásztó: Halasi — Bodó, Andó. Boros. Szeles — Alapi. Balogh (Antal), Nagy B. (Molnár), Veres — Tarcsányi, Tóth. Edző: Szabó Jácint. A mérkőzés túlnvomó részében nagv mezőnyfö­lényben játszottak a pásztói­ak. s legalább fél tucat hely­zetet hibáztak el csatáraik, többször még a kapu torká­ban is. A hazaiak kontráik­ból keveset lőttek kapura. Jó: Andó Szeles, ill.: Török, Csorba J., Kun. Balassi SE—Kisterenye 1—0 (0—0) Kisterenye. 200 néző, v.: Kiss.-Gv. BBHSE: Radics — Kollomitz, Áll, Berki, Mol­nár — Legéndi, Sivó (Gu- zsaj), Németh Cs. — Németh Zs., Keresztes L., Bódi. Ed­ző: Nagy J. László. Kistere­nye: Oláh J. — Hegedűs, I.aczkó, Szekula J., Bab- csánv — Oláh S„ Szomora J-, Q1 r-» ’ - A _ Rft­SK SE—Szügy 2—1 (1—1) Szügy, 200 néző, v.: Fodor. Kohász: Ispán T, — Juhász K., Kovács, Léport, Antal — Fülöp, Bérezi, Gál — Varga; Tőzsér I., Szabó I. Edző: Gáspár Mihály. Szügy: Szo- kolai — Magos, Mészáros, Velkovics, Csordás — Hodá- , szí, Osztrozics, Szalai — Kárpáti, Oláh Z.. Stolcz. Cs.: Hugvecz. Edző: Szalai István. A sportszerű, jó iramú mér­kőzésen mindkét támadósor sok helyzetet teremtett. A 14. percben, kapu előtti tö­mörülésből Tőzsér juttatta a hálóba a labdát. A 38. perc­ben egy hosszú előreadással Stolcz kiugrott1 s a kapus mellett kiegyenlített. A 70. percben, jó átadással Szabó tört kapura s nagy erővel a bal sarokba lőtt. Jó: Ispán, Kovács, Fülöp. Bérezi, ill.: Szokolai, Csordás. Osztrozics. St. Ötvözetgyár—Mátranovák 2—0 (1—0) St.. Zagyvaróna. 400 néző, v.: Ágoston. ÖMTE: Hulitka — Imre, Győré, Miklós, Pál­di — Tóth, Nagy, Jánosi — Borbély (Mag), Bogár, Fiikor (Lakatos). Edző: Kriskó La­jos. M.-novák: Miskei — Nagy G., Kerényi, Tóth M., • Lakatos B. —• Danyi, Mihály, Gubán — Földesi, Baranyi, Hársi. Cs.: Vanó. Edző: Szoó ; Miklós. Mindkét csapat nyílt : sisakkal, bátran támadott a nagy iramú mérkőzésen. A ' vendégek két nagy helyzetét ' előbb HárSi és Baranyi hi- ■ bázta el. A 22. percben Já- 1 nosi beadásából Nagy vágta a kapuba a labdát. Szünet után a vendégek mindent egy lapra téve csak a táma­dással törődtek s ez meg­bosszulta magát: a 67. perc­ben Bogár lefutotta a jobb , oldali védelmet s beadásából isme**Nagy volt eredményes. Később lakatos szabadrúgá- . sa csattant a kapufán. Jó: Hulitka, Gvöre. Miklós, Nagy, Bogár, ill.: M'skei, Lakatos. Mihály. Baranyi, Érsek vad kert—Szécsény 2—1 (1—1) Érsek vaökert, 200 néző, v.: Dóra. É.-vadkert: Jamrik — Oroszlán. Balga, Karacs, Ke­resztes J. — Nógrádi (Kór­dics), Urbán, Paulicsek — Gyorkovics (Adame K.), Sza­bó, Kiss J. Edző: I^égrádi Gá­bor. Szécsény: Hegedűs — Pintér, Szabó G., Majoros, Kovács L. — Kalmár, Sze­rénái (Földi), Oláh V. (Mes­ter) — Zsidai, Sági, Sisa. Ed­ző: Balogh Ferenc. A többet kezdeményező, kapu előtt ha­tározottabb vadkertiek Sza­bó L. két góliával nyertek. A "vendégek közül Sisa szé­pített a sportszerű mérkőzé­sen. Jó: Balga, Szabó, Kiss, ill.: Majoros, Sisa. Nézsa—K.-lapnjtő 6—1 (3—0) Nógrádsáp, 200 néző, v.: Polonkai. Nézsa: Szépvölgyi — Prontvai, Bera, Mrella, Marosi — Rapavi, Kucsera, Fleischer — Takács. Füle, Csapó. Cs.: Sztanó. Liki. Ed­ző: Majnik János. K.-lapnjtő: Rácz J. — Bartha, Romhányi, Rozgonyi T.. Tóth Zs. — Roz- gonyi G., Horváth, Baksa — Tóth L., Orosz A., Danyi. Edző: Tóth László A vendé­gek a 10. perctől, Bartha térdsérülése után. csak tízen küszködtek. Az egyoldalú já­tékban a hazaiak könnyedén lőtték góljaikat. A 85. perc­ben Rácz is megsérült. Tóth Zs. állt a kapuba. Góllövő: Csapó, Takács (2—2). Flei­scher. Bera. ill.: Romhányi (1l_esből) Jó: Bera. Marosi. Mrella. Kucsera. Takács. Fü­le. a vendégek közül senki sem említhető Cered völgye—Erdőkárt 2—0 (1—0) Cered. 300 néző. v.: Kle­men! Ceredvölgye: Tajti L. — Kaspár, Bucsok, Tajti Gy.,