Nógrád, 1985. augusztus (41. évfolyam, 179-204. szám)

1985-08-21 / 195. szám

Természetbarátok Salgótarjánban TÁJFUTÁS Területi fenínoltsóg, Mótra-esoport Vendégsiker a megyei rangadón St. Síküveggyár — Nagybátony 4 — 1 i2—0) Bátonyterenye, 1000 néző, v: Makovinvi. Sík­üveggyár: Kon­csik — Zsély, Ver­bot, Czene, Du­dás — Balga, Tóth, Králik — Szekuia (Garai. a 81. perc­ben), Kovács, Jaszik (Bodor, a 88. percben). Edző: Kiss László. Nagybátony: Kiss — Mákos, Orosz (Cséki. a 16. percben). Bertók, Szabó Gy. — Hajdara (Tőzsér, a 46. percben). B. Kovács, Szabó L„ Berindán — Szőke, Loch. Edző: Répás Béla. (A találkozó gyássszünettel kezdődött, a hazaiak intézője, Sipkó Sándor, napokban el­hunyt édesapja emlékére.) A második percben Szőke ke­rült helyzetbe, de lövés he­lyett Lochhoz továbbított, a szélső 12 méterről a léc fölé bombázott. Nem sokkal ké­sőbb Kovács szabadrúgását Kiss védte, a labda Szekuia elé került, a csatár a jobb al­só sarok mellé helyezett. A 11. percben Kovács egy sza­badrúgásból a 16-oson belül­re ívelt labdát visszafe.ielt. a játékszer Czene elé került, és a védő hat méterről bevette a bizonytalankodó Kiss kapu­ját. 1—0. A 34. percben Ko­vács szöktette Balgát, a kö­zéppályás a kapu elé emelt. Hajdara menteni igyekezett, de fejéről a labda Szekuia elé pattant, és a szélső 5 méter­ről könnyedén továbbított az árván maradt kapuba. 2—0. Kiegyensúlyozott küzde­lem után az 59. percben újabb vendéggól született. A Kapu előtti kavarodás köze­pette Jaszik kilépett a védők közül és a tehetetlen Kiss mellett közeiről volt ered­ményes. 3—0. A 76. percben Cséki—Szőke—Tőzsér volt a labda útja. és a cserejátékos megszerezte a hazaiak szépí­tő gólját. 3—1. A 84. perc­ben Berindánt egy kemény belemenésért — miután ko­rábban már sárga lapot kaJ pott — Makovinyi kiállítot-t ta! öt perccel ezután Garai állította be a végeredményt. 4—1. Az esőtől síkos pályán az első félidőben a Síküveggyár gárdája mutatta be a jobb és eredményesebb játékot. Igaz. az első helyzetet a bá­nyászcsapat hagyta ki- A má­sodik 45 percben már vala­melyest javult a Nagybátony teljesítménye, de elgondolás nélküli rohamait Verbóiék — egy kivétellel — biztosan állították meg. A megyei rang­adón nem vért magabiztos tarjám győzelem született, és ezzel a vendégek alaposan visszavágtak a tavasszal ott­honukban elszenvedett, há­romgólos vereségért. Jók: Czene (a mezőny leg­jobbja). Kovács, Koncsik. Bal­ga. Zsély, 111. Bertók, Mákos, Cséki. Tóth István ) Megérdemelten nyert a jobb Oidi Kohász — Balassagyarmati SE 4—0 (0—0) Balassagyarmat, 1100 néző, v: Marosvári. Bgy. SE: Pin­tér — Paumann, Földvári Szalánszki, Tóth .1. (Stayer, a 76. percben) — Varga, Taskó, Tóth F. (Szűcs, az 54. perc­ben), Zsidai — Horváth, Gál. Edző: Bundzsák Dezső. Tapogatózó játékkal telt el az első negyedóra. A 27. perc­ben Útassy tört ki, Földvári visszahúzta, ezért sárga lapot kapott. Feljöttek a hazaiak. Tóth E. labdájával Taskó tört ki, túljutott a védőkön, ami­kor Kertész felvágta. Az óz­di védő is sárga lapot kapott, a szabadrúgást Zsidai a sor­falba lőtte. A második félidő Szilágyi sárga lapjával kezdődött: Gál visszahúzásáért kapta. Az 50. percben a kisodródott Utas- syt Paumann felvágta a 16- oson belül. a játékvezető azonnal tizenegyest ítélt, amit Kanyok lőtt be. 1—0. Két perc múlva Fegyvernek! lö­vése a védőkről Utassy élé pattant, aki 7 méterről nem hibázott. 2—0. A 60. percben Ökrös sokadik hatalmas be­dobása után Komonnai fejelt Pintér kapujába 4 méterről. 3—0. A 73. percben ismét Utassy volt eredményes, 10 méterfői lőtt laposan a hosz- szú sarokba. 4—0. Tartott egymástól a két csapat. Az első félidőben oko­san, higgadtan játszottak a hazaiak. A szünet után meg­ítélt tizenegyes és a két perc­re rá kapott, elkerülhető gól megpecsételte sorsukat. A ru­tinos. jobb játékosokból álló Özd megérdemelten nyert, bár a gólkülönbség túlzott. Jók: Utassy (a mezőny leg­jobbja), Kanyok, Kertész, Ko­csis, iü. Taskó, Gál. — lombos — J Pontszerzés Sajóbábony—Romhány 0—0 Felemás területi nyitány Bajnoki eredmények Sajóbábony^ 400 néző, v.: No- vovnyi. Romüany: Szunyogh — Szigeczki, Pingiczer, Kertész, Varga — Tréznik (Matyóka), Ho- dur. Kovács — Sági, Szedlák, Pincze. Edző: Beke Ferenc. s A hazaiak igen nagy lendület­tel kezdtek, kapuja elé szorítot­ták a romhányi együttest. A bá- bonyiak főleg a szünet után ke­rültek nyomasztó fölénybe, de a legjobb gólszerzési lehetőségeket is kihasználatlanul hagyták. A vendégek csak a védekezéssel tö­rődlek i é,s © sáros, mély talajú pályán -céljukat — a pohtszerzést — *e! is érték. Jók: Budai T., Lipták, ill.: Pingiczer, Szunyogh, Hodur, Sá­gi­NB L: Tatabánya—Vasas 0— 0. NB II.: Metripond SE— Nyíregyháza 2—0 (0—0). Te­rületi bajnokság, Matra-cso- portr Bélapátfalva—Recsk 1— 1 (1—1), Borsodnádasd— Göd 3—0 (0—0), Hatvan­Borsodi Bányász 0—0; Sírok— Köteles J. SE 0—3 (0—1), Edelénj'—Gyöngyös 1—0 (1—0). A BVSC szabadnapos volt A bajnokság állása 1. özd 1 1 _ . 4-0 2 2. St. Síküveggyár 1 1­­4-1 2 3. Borsodnádasd 1 1­3-0 2 H. Köteles SE 1 1­­3-0 2 5. Edelény 1 1­­1-0 2 6. Bélapátfalva 1­1­1-í 1 Recsk 1­1­1-1 1 8. B. Bányássz 1­1­0-0 1 Hatvan 1­1­0-0 1 Ronahány 1­1­0-0 1 Sajóbábony 1­1­0-0 1 12. Gyöngyös 1­­1 0-1­13. Nagybátony 1­­1 1-4­14. Göd 1­­1 0-3­Sírok 1­­1 0-3 • Ki. BaLas&agyarmat 1­­1 0-4 • MNK SBTC-RAKAMAZ 3-2 (2-0) Rakamaz, 800 néző, v: Kál­mán. SBTC: László — Nagy, Zimonyi, Gyimesi, Babcsán — Poór, Urbányi, Lipták — Sváb, Juhász, Bartus (Rácz). Edző: Haász Sándor. A 12. percben megszerez­ték a vezetést a tarjániak: egy ■védőről lepattant labdával Poór iramodott meg és 14 mé­terről a kapuba lőtt. 1—0. Kö­zel negyedóra múltán. Gyime­si ügyes átadását követően, Urbányi 20 méterről óriási ka- pásgóit lőtt. (Szépségdíjas ta­lálat volt!) 2—0. Szünet után, az 53. percben, egy hazai tá­madás végén Juhász szabály­talankodott a 16-oson belül, a megítélt büntetőt Bohács érté­kesítette. 2—1. Keményedett a játék; a 63. percben a már sárga lapot kapott Losonczkit a játékvezető kiállította. Ku­pamérkőzéshez méltó, izgal­mas hajrában, a 81. percben Sváb beadását Poór 6 méter­ről lőtte a hálóba. 3—1. Pár perccel később egy 20 méteres szabadrúgást Goneth értéke­sített. 3—2. Jók: László, Gyi­mesi, Sváb és Poór. Bognár Attila meglepő elsősége Kétnapos országos I. osztá­lyú rangsoroló versenyt ren­deztek a Bükki Nemzeti Park jávorkúti, illetve répáshutai részeben, ahol több mint há­romszáz sportoló küzdött a helyezésekért. Enyhén nap­sütéses időben, a Dobó Ist- ván-emlékversenyen a leg­jobb rangsorpontot érő ered­ményt (a nemrégiben még áz atlétikával kacérkodó) Dénes Judit (Salgótarjáni Donyai SE) érte el. A felnőtteknél tovább javította rangsorhe­lyezését az F 21 B kategóriá­ban hatodik helyen végzett Zentai József és az F 21 A-ban Erdélyi Gyula (mindkettő MÁG-Pásztó), valamint Győri László (Dornyai SE). Másnap már jóval kelleme­sebb időjárás mellett, kiemel­kedő nógrádi sikerek szület­tek. Élete első rangsoroló ver­senyén, a két-három évvel idősebbek között mindenki meglepetésére a 12 éves mát- rakeresztesi Bognár Attila nyert! Ezzé; jelentői lépést tett alfélé, hogy az év végén bekerüljön a számítógépes ranglistába, az ifjúságiak közé. Ugyancsak alaposan kitett magáért a salgótarjáni Varga Erika is, aki a 15—16 éves lányok kategóriájában a harmadik. helyen 'végzett. Ugyanitt a fiúknál a bátony- terenyei Viktor Csaba ért el figyelemre méltó eredményt negyedik helyezésével. A nógrádiak eredményei: Dobó István-emlékverseny, F 21 B: 6. Zentai József (MÁG-Pásztó) 91.12, 7. Telek Tibor (Dornyai SE) 91.38. N 17 B: 7. Dénes Judit (Dornyai SE) 55.90. Hermann Ottó-em- lékverseny: F 13 B. 1. Bognár Attila (MÁG-Pásztó) 42.15 perccel. F 15 B: 4. Viktor Csaba (Bátonyterenye) 48.34. 14. Hugyecz Zoltán (MÁG- Pásztó) 57.42, N 15 B: 3. Var­ga Erika (Dornyai SE) 46.59, 11. Regulv Andrea (Bátonyte­renye) 55.97. N 13 B: 13. Mar- czis Zsófia (Dornyai SE) 71.09. N 21 B: 7. Honfi Gáborné (Dornyai SE) 74.60 p. Z. I. Érmek Egerből KAZINCBARCIKA-NAGYBÁTONY 4-1 (1-1, 1-1, 2-1) Bátonyterenye, 350 néző. v: Szabó B. Nagybátony: Kiss — Mákos, Bertók, B. Kovács, Szabó Gy. — Hajdara, S^abó L., Mihalkó. Bedo (Szőke) — Tőzsér (Kovács), Loch. Edző: Répás Béla. A sérült. Oroszt és a leg­utóbb kiállított Berindánt, to­vábbá Csékit nélkülöző Bá­nyászcsapat a mérkőzés ren­des játékidejében bátran tá­madott, nem tisztelve maga­sabb osztályú ellenfelét. Mi­vel a találkozó 90 perc után 1—1-re állt. így kétszer 15 perces hosszabbítás követke­zett. Ekkor az NB Il-es gár­SKSE-GYÖNGYÖS 1-0 (1-0) Salgótarján, Kohász-stadion, 500 néző, v: Lója. SKSE: Vá­ri — Juhász, Kovács. Gulyka, Antal — Fülöp (Stark), Bér­ezi, Bódi — Bozó (Léport), Tőzsér, Varga. Edző: Gáspár Mihály. Elfogódottság nélkül kezd­tek a hazaiak, és eleinte több helyzetink is akadt, mint az ellenfélnek. Varga és Bódi kétszer. Tőzsér egyszer ha­gyott ki jó lehetőséget. A hajrában feljöttek a vendé­gek, de Nagy lövései célt té­vesztettek. A 43. percben a kaputól 18 méterre szabadrú­gáshoz jutott az SKSE. Töb­ben is nekifutottak a labdá­nak, a vendégek az NB I-et is megjárt Kovács Józsefre fi­gyeltek, ám Bérezi lőtte el a labdát — védhetetlenül jobb fölső sarokba. 1—0. Szünet után kiegyenlítetteb­bé vált a játék, felváltva fo­rogtak veszélyben a kapuk. A hajrára fölénybe' is került a területi bajnokságban játszó csapat, ám a megyei első osztályba most feljutott Ko­hász megúszta gól nélkül. Jók: Vári, Kovács, Varga,’ ÜL Vágó, Nagy, T öbb mint félezer vendég * érkezett vasárnap a nógrádi megyeszékhelyre az ország minden részéből, a fel- szabadulási Vasas természet­barát-találkozóra. A borús idő és, a délutáni eső sokakat távol tartott a rendezvénytől, sőt a Zója-ligeti szabadtér' színpadra tervezett, ünnepi műsor nagy részét is elmos­ta ia zivatar. Csics György, a Kohász-színpad vezetője (fel­ső képünkön)1 még zavartala­nul köszönthette a résztvevő­ket, a megnyitót tartó Kadlót Sándor, a vasasszakszervezet Nógrád megyei szervezője (balra lent) beszédét már esernyő alatt volt kénytelen befejezni. Ezután még szín­padra álltak a Kohász-szín- játszók egy v'dám jelenet erejéig, de őket is, akárcsak a nagyzenekarból alakult fú­vósnégyes tagjait, (jobbra lent), védeni kellett az égi „áldástól”. Másnap már nem volt akadálya a tervezett buszkirándulásoknak:* Pécskő, Salgóvár, a Karancs-kilátó, a somoskői vár, illetve Szé- csény és Hollókő, Pásztó és Karancsberény volt az út'cél. Már hétfőn kilátogattak a Tóstrandra a vendégek, sőt az ózdiak úszóversenyt is ren­deztek. Este tábortűz mellett' barátkoztak és egyben bú­csúztak egymástól a részt­vevők. Ekkor értékelték ki a szellemi totót is, amelyben a győriek — a jövő évi talál­kozó házigazdái — bizonyul­tak a legügyesebbnek. Az ünnep napján Salgótarján múzeumait, látnivalóit tekin­tették meg a 26 üzemből ér­kezett Vasas természetbarátok és az iskolai csoportok, majd sportversenyeken mérték ösz- sze erejüket. A csoportok tag­jai idegenvezetőikről és a me­gyében tapasztalt, szívélyes vendéglátásról elismerően nyi­latkoztak. Jövő júniusban ne­héz lesz felülmúlniuk a Rába- partiaknak az idei találkozón tapasztalt, gondos előkészítő munkát, jó szervezést és elis­merésre méltó lebonyolítást. Képek: Barna Alfréd és Qmaszta Zoltán da könnyedén játszva felül­kerekedett és megérdemelten nyert. Góllövők: Pleskó, Deszatnik, Szamosi, Török, ill. Tőzsér i (11-esből). Jók: Pleskó, Asszony, Pet- rovics, Török, Kerekes, ill. Bertók, Szabó Gy., Tőzsér. ROMHÁNY-KARTAL 4-3 (2-2, 3-3, 3-3) Kartal, 200 néző, v.: Már­ton. A szűkszavú jelentés sze­rint szikrázó mérkőzésen, a hosszabbítás 28. percében —, folAQ't a lof-tiiác - ol rvH- 9. nacp­cel dolt el a merkozefe sorsa 1 a területi bajnokságban ját- ; szó kerámiagyáriak javára, a Pest megyei bajnokságban i szereplő ellenfél otthonában. ] Jellemző a túlfűtött légkörre, ; hogy a játékvezető a mérkő­zés alatt nyolc játékosnak mu­tatta föl a sárga lapot, és mindkét együttesből két-két labdarúgót ki is állított. Vé­gül a Romhány jutott tovább. Jól szerepeltek Egerben, a _ Nógrád megyei ökölvívók, a >1 Dobó István-emlékversenyen. ;i A salgótarjáni Botos Tibor - (54 kg) és Hranek Sándor (71), a valamint a balassagyarmati Szikora István (-f- 91) első, Révai (51) második, Gáspár (48, mindkettő SBTC) és La­katos (60. Bgy. SE), harmadik helyen végzett.