Nógrád, 1985. június (41. évfolyam, 127-151. szám)

1985-06-03 / 128. szám

ükaivIifA EB NB II. f Somodi Ferenc aranyérmes! Vasárnap délután 8 ezer néző előtt bonyolították le a 26. ama­tőr ökölvívó Európa-bajnokság döntőit a Budapest Sportcsarnok­ban. Az első párban az NDK- beli René Breitbart, a tavalyi ju­nior Európa-ba.lnok legyőzte a felnőttvilágbajnok bolgár Ivaljo Marinovot (4:1). A harmadik he­lyezett Isaszegi Róbert bronzér­met vehetett át a 48 kilósok kö­zött. Az 51 kg-ban isméi NDK-s győzelem született Dieter Berg ré­vén, Andrea Mannai (olasz) el­len. egyhangú nontozással. Aztán a jugoszláv I.iubisa S/imics. a bronzérmes saisrótariáni Rolos Ti­bor legvő-ó'V került a doboen te­tejére, a bolgár A’ekszandr Hris*- tovval szembeni küzdelemben (4:1). Az 57 kilósok között a má­sik jugoszláv döntős, Tragan Ko­novalov egyhangú pontozással maradt alul a szovjet Samson Hacsatrjan elleni mérkőzésen. Ugyanilyen arányban nyert a harmadik NDK-beli, Siegfried Mehnert a magyar Bácskái Im­re ellen, méghozzá megérdemel­ten, a 63,5 kg-os súlycsoportban. Szintén egyhangúlag a szovjet, Israel Apopkokjant látták jobb­nak a pontozók a finn Joni \v- mannál, a 67 kilósok döntőjé­ben. A negyedik NDK-s, Michael Timm mérkőzését is ilyen arányban adták a szakem­berek a német fiúnak a szovjet Babken Szagradjan ellen. Itt a magyar Hranek Sándor bronz­érmes lett (71 kg). Sajnos Fü- zesy Zoltán ugyanígy maradt alul az ötödik NDK-beli „arany- ember”, Henry Maske elleni mérkőzésén a bírák szerint. 81 kg-ban Nurmahomed Sanavaszov (szovjet) döntő fölénnyel nyert az NSZK-beli Markus Bott el­len. A harmadik magyar döntős is 5—0-ra maradt alul a szovjet Alekszandr Jaguhkinnal szem­ben, pedig Alvics Gvula reme- .01 hajrázott . . . Aztán 91 u*- han Somodi Ferene végre arany­érmet szerzett a házigazdáknak 9 szovjet Vlagyiszlav Jakovlev legyőzésével. Férfi és női NB II. Bajnokavatás Egerben Férfiak: Egri Tanép— SKSE 9:>—74 (46—34) Eger, v.: Pázsit­ka. Petró. SKSE: Juhász (33). Balogh (11), Ma­gyar (9), Tóth (4). Szabó (2). Cs.: Laczkó (11), Dániel-, (2), Pál (—). Horuczi (2). Edző: Laczkó Sándor. Az eredmény alakulása:, 5. p.: 10—14, 10. p.: 22—18, 15. p.: 32—25, 25. p.: 58—42, 30. p.: 69—55, 35. p.: 81—65. Az utolsó fordulóra maradt az NB II. Keleti csoportjá­nak férfi bajnoki címét el­döntő mérkőzés. A 'hazai csa­pat az őszi vereségért való visszavágás és a bajnoki cím megszerzése reményében lé­pett pályára. Az első percek ..dobópárba ja” után a Tanép átvette a kezdeményezést. A félidő végére a határozottab­ban játszó egriek már jelen­tős előnyt szereztek. A szünet használt a ven­dégeknek: gyorsabb, változa­tosabb lett a mérkőzés, ja­vult a védekezésük és a tá­madásaik befejezése ponto­sabb lett. Mindent megpró­báltak a különbség csökken­tésére. de az egriek biztosan tartották előnyüket. Megérde­melt hazai győzelem szüle­tett: a gyenge napot kifogó Kohász nem tudott felnőni a feladathoz. Nők: Eger SE—SKSE 57—50 (33—31) Eger, v.: Jobbágyi. Bukta. SKSE: Takács (15). Miskolczy (13), Angyal (10), Fazekas (2), Sípos (2). Cs.: Karakasev (4), Lukács (41. Babjak (—). Edző: Szarvas József. Az. eredmény alakulása: 5. p.: 2—6, 10. p.: 11—12, 15. p.: 19—20. 25 p.: 33—33, 30. p.: 42—37 (!), 35. p.: 50—47. A két csapat évek óta min-i dig nagy küzdelmet vívott egymással: Ezúttal a vendé­gek kezdtek jobban, helyze­teiket „pontosan” fejezték be és védekezésük is határozott volt. Az egriek magassági fö­lényük kiaknázásával szerez­ték pontjaikat. A félidő utol­só perceiben, jó sorozattal, a tarjáni lányok • néhány pont­tal elhúztak a hazaiaktól. Fordulás után kiegyenlítet­tebb lett a mérkőzés. Az eg­riek javuló centerjátékuk ré­vén magukhoz ragadták az irányítást, felzárkóztak, sőt a , vezetést is átvették. A mér­kőzés végére a tartalékosán játszó tarjániak elfáradtak, nem tudtak újítani. így ve­reséget szenvedtek. Elleniéles félidők közepette, átlagos tel­jesítményt nyújtottak a ven­dégek. * — omaszta — Atlétika MADÁCH KUPA ’85 Megint igazolatlanul hiányoztak a táncsicsosok Balassagyarmati helyezések Budapesten A hét közepén rendezték meg , fővárosban a BEAC országos rangsorversenyét a kitűnően „mű­ködő”, új rekortánon. A balassa­gyarmati atléták kitűnően szere­peltek. A lányok közül Fejes Szil­via serdülő ,.B” kategóriában két ötödik helyet csípett el a rangos mezőnyben, 80 m-es gátfutás­ban és 100 m-es síkfutásban, A 14 éves fiúk közül a kék-fehérek tehetséges fiatalja. Kovács Dusán a 100 m-es gátfutásban 14,3 má­sodperccel lett első. megelőzvén klubtársát. Havaj Krisztiánt. A 4x10(1 m-es váltó ugyancsak a balassagyarmatiak sikerét hozta Nylkon. Kovács. Nánási, Hava.) összetételben. A 13 évesek kö­zül kiemelkedett Benkó Tamás, a 80 m-es gátfutásban elért har­madik helyével. Hétközben a nógrádi megye- székhely tóstrandi pályáján lejátszották a Madách Kupa nagypályás középiskolai lab­darúgótorna negyedik fordu­lóját. Sajnos ezúttal is csak ! egy mérkőzésre került sor, I mert a Táncsics Mihály Kóz- | gazda sági Szakközépiskola di­ákfocistái nem jelentek meg a ! 211. 1SZI elleni találkozójuk­ra. Így a szakmunkások játék nélkül szereztek bárom pon­tot, s ezzel már a harmadik helyért játszhatnak hétfőn a bolyaisok ellen... A kupát kiíró Madách Gim­názium és Szakközépiskola fia­taljai a Bolyai Gimnázium diákjaival az utolsó , „utáni” pillanatokig rendkívül izgal­mas mérkőzést játszottak. A tartalékosán felálló madácho- sok az első félidőben több helyzetet is kihagytak, majd büntetőből szereztek veze­tést; ellenfelük szintén 11-es- ből egyenlített. Szünet után fokozódott az iram, és Hajdú fejesgóljárra a bolvais Gáspár hasonló módon válaszolt. Hu- nvás. majd Palkovics remek egyéni teljesítménye révén is­mét a házigazdák szereztek kétgólos vezetést, ám Gáspár 25 méterről szerzett találattal egyenlített. (A 16-oson kívül­ről elért és a fejesgólok dup­lán számítanak.) A lefújás után 11-es rúgások következ­tek, amelyben a Bolyai Gim­názium bizonyult jobbnak. A Madách Kupa idei döntőit ma 15.30 órától, ugyancsak a 1 óstrandi pályán bonyolítják le, az alábbi párosításban: Stromfeld—Madách, Bolyai— 211. ISZT. A kupa mellett kü- löndijakat is kapnak a legjobb játékosok. Hazai sikerek a másodosztályban Gólt most sem kaptunk, de... SBTC-Siófok 0—0 Salgótarján. 3000 néző, v.: Szabó J. A. (Pintér, Varga S.). SBTC: László — Nagy, Talapa, Zimo- nyi. Babosán — Gyimesi, (Oláh B, 46. perc), Balga, Lipták (Oláh 31. 83. p.) — Földi, Jónás, Gyöngyösi. Ed­ző: Maász Sándor. Siófok: Horváth II. — Brettner, Par- davi, Olajos, Virágh (Belé­nyesi 72. p.) — Kiss. Zsadá- nyi, Szajcz — Boda (Janko- vics, 46. p.), Horváth I., lie­ber. Edző: Szőke Miklós. A mérkőzés kezdésére kissé bátortalánul előbújt a nap a fekete felhők közül, amelyek­ből nemrégiben még csendes eső esett. A kissé síkos füvön Jónás a 3. percben, ígéretes helyzetben elcsúszott — a ha­zaiak közül néhányan 11-est reklamáltak, de a játékvezető továbbot intett. Aztán Liptá- kot buktatták: a szabadrúgás­ból Földi labdája a sorfalról úgy pattant valamivel a bal kapufa mellé, hogy Horváth II. a másik sarokba vetődött. A 13. percben Horváth I. 15 méterről egyből, fordulásból lőtt, a laposan „csörgő” lab­da Lászlóé lett. Később Tieber fordult le ügyesen Babcsán- ról, de Talapa jókor érkezve remekül keresztezett. A másik oldalon Balga két átadását vé­tették el a hazai csatárok. Az ellentámadásnál Horváth I. elől ismét Talapa mentett. A 22. percben Földi került volna jó helyzetbe, de Virágh fel­szabadított, míg az ellenkező térfélen László 25 méterre ki­futva rúgta el a labdát Boda elől. A vendégek kapuja előtt Földi pontatlanul játszott Jó­nás elé. így odalett a lehető­ség. Aztán feljöttek a siófo­kiak: előbb Tieber ügyetlenke­dett el egy helyzetet, majd Í Kiss, végül Olajos lövése nyo­mán fogta meg a labdát a tarjáni kapus., Fordulás után előbb Gyön­gyösi ment el egv jót átadás­ból szerzett labdával a bal oldalon, de "kisodródva a kapu mögé emelt, aztán egy job­ban sikerült beadás végen Vi- rágh, Jónás és Földi közül fe­jelte szögletre a „pettyest”. A másik kapunál Janikovics Horváthtal kényszerítőzött, a cserejátéikos balról, nehéz szögből lőtt, László másod­szorra vette birtokba a lab­dát. miközben Tieber középen tisztán várta. Egy'ellentáma­dásnál Lipták szabadrúgásból Balgához gurított, aki azon­ban 20 méterről messze mel­lé talált. Jobban sikerült Földi szabadrúgása után Bab­osán 25 méteres bombája, de a. kapu közepébe tartó erős. lapos lövés nem okozott gon­dot a vendégek kapuvédőjé­nek. A 71. percben Oláh nagyszerűen tálalt Földi elé, aki már csak a kifutó kapus­sal állt szemben, de 15 mé­terről fölé jött. Két percre rá Jónás kapott pontos át­adást középen, remek ütemben fejelt kapura, ám Horváth I. a levegőben úszva nag^ bra­vúrral ütötte ki a labdat a jobb sarok elől. Nem sokkal későb Talapa labdáját ugyan­csak Jónás lőtte 17 méterről, fordulásból fölé. Az ellenkező oldalon Szajcz 22 méterről, szánta el magát lövésre — az erős, pattogós labdát László megfogta. Aztán Lipták hibá­jából csaknem gólt kaptak a hazaiak; a középpályást le is cserélték. A 83. percben Jan- kovics nyújtott lábbal belerú­gott a fejelni készülő Zimo- nyi'ba — sárga lapot kapott. A lefújás előtt Zimonyi és Brettner összecsapása nyomán a siófoki védőt ápolni kellett egy ideig, ám aztán 28 méter­ről úgy lőtt kapura, hogy László csak másodszorra ka­parintotta meg a labdát. Nem látszott a két csapat játékán, hogy az egyik az NB II. bajnokaspiránsa, a másik pedig az élcsoport stabil tag-’ ja, a tavaszi rajton elszenve­dett vereség után otthonában nem hogy gólt sem kapott, de minden alkalommal begyűjtöt­te a két pontot. Rengeteg ap­ró hibát lehetett felfedezni a nógrádiak csapatmunkájában; lazán fogtak embert, pontat­lanul adogattak, támáásaik egyáltalán nem voltak gólve­szélyesek. A vendégek céljai-' nak megfelelt az egyik pont megszerzése, ezért védelmüket erősítették meg elsősorban: mindenkinek megvolt a kije­lölt. ellenfele. Középpályásaik labdatartásra rendezkedtek be, és ügyesen, de egy percig sem szabálytalanul húzták az időt, így csatáraik ugyancsak ke­vés veszélyt jelentettek László kapujára. A hazaiak jobbára mezőnyfölényben voltak, de ez kezdettől végig meddőnek bi­zonyult —, mintha ők is be­letörődtek volna, hogy elég a döntetlen itthon is a tavasszal bravúrosan szereplő, feljutás­ra esélyes siófokiak ellen. Á két bányászcsapat így igen alacsony színvonalú, unalmas mérkőzésen, amelynek irama is csak némi jóindulattal mi­nősíthető közepesnek, bajnoki rangadó helyett bélkés, barát-’ sáaos kilencven nercet prod u J kált. Mivel egyik fél sem akarta igazán, ezért meg sem érdemelte volna a győzelmet,1 így a végeredmény nemcsak pontosan megfelelt a játék ké­pének. de igazságosnak is mondható. Jók: Talapa. Gyimesi. Jónás ill.: Pardavi. Olaios. Zsadányij Várkonyi Ferenc | Bizonytalan ideig kizárták az angol csapatokat az euiópai labdarúgó kupaküzdelmekből Rendkívüli ülést tartott va­sárnap .Baseihen az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) Végrehajtó Bizottsága. A ta­nácskozás után — amint azt a hírügynökségek jelentették — Jacques Georges, az UEFA francia elnöke közölte, hogy az angol klubcsapatokat bi­zonytalan ideig kizárták az európai kupaküzdelmekből. A Liverpoollal kapcsolatban külön eljárást folytatnak le; s a DP A jelentése szerint az UEFA nemcsak az angoloknak tulajdonítja a brüsszeli ka- katasztrófát. Az UEFA ezen­túl széles körben kíván fog­lalkozni a labdarúgó pályákon elterjedt erőszakos cselekmé. nyekkel. Pontmentés a 92. percben Romhány—Sa jóba bony 3—3 (1—1) Romhány, 600 néző, v.: Paksi. Kerámia: Szunyogh — Pingiczer, Menczel, Var­ga, Tréznik (Kecskés) — Ker­tész. Sági, Hodur — Kovács, Pineze, Zagyvái (Matyóka). Edző: Beke Ferenc. Az első negyedóra unalmas mezőnyjátékkal telt el. A félidő második harmadában mindkét kapu előtt egy-egy szabadrúgás jelentett emlí­tésre méltó eseményt. A 40. perc meghozta a vezetést a vendégcsapat számára. Ker­tész fölösleges szabálytalan­sága után Benkő 11 méteres szabadrúgását Szunyogh még kiütötte, de a szemfüles Kiss a hálóba gurított. 0—1. A gól felébresztette a Kerámiát. Három pert múlva Tréznik Kovács labdáját a védők kö­zül kivédte, a bal fölső sa­rokba lőtte. 1—1. Szünet után..az 57. percben, jobb oldali támadás végén Sági 22 méterről talált a há­lóba. 2—1. A 65. percben Sziklai beadásából ismét Kiss volt eredményes. 2—2. Egy szögletrúgás után, a 75. perc­ben a nemrég beállt Budai a jobb alsó sarokba lőtt. 2—3. A kétperces hosszabbítás utolsó másodperceiben a szin­tén cserejátékos Matyóka fi méterről, fordulásból érte el az egyenlítő gólt. 3—3. Húszpercnyi elfogadható játék csupán az egyik pont megszerzéséhez volt elég a hazaiaknak. Szükség volt a korrekt és pontos játékveze­tésre is, hogy ne ússzon el végleg bentmaradásuk remé­nye. Jók: Tréznik. Hodur, Kertész, ill. Kiss, Svak. — reznicsek — Eredmények, táblázatok NB I.: Bp. Honvéd—PMSC 2—2 (0—1), Csepel—Rába ETO 1—3 (1—3), MTK VM— SZEOL AK 7—0 (4—0), Bé­késcsaba—Ű. Dózsa 4—2 (0—1), Videoton—ZTE 0—1 (0—Ö), Ferencváros—Tata­bánya 0—2 (0—1), Debrecen —Eger 3—0 (0—0), Vasas­Haladás 3—0 (1—0). az NB i. Állasa 1. Bp. Honvéd 29 19 6 4 59-23 44 2. Rába ETO 29 5 6 8 56-47 36 3. Videoton 28 14 7 7 43-26 35 4. Zalaegersz. 29 13 7 9 38-31 33 5. Vasas 29 9 11 9 54-44 29 6. Deb.reoen 29 11 7 11 35-33 29 7. Haladás 29 10 9 10 31-32 29 R. Csepel 28 10 9 9 22-24 29 9. Pécsi MSC 29 9 10 10 33-34 28 10. Ferencváros 29 11 6 12 33-36 28 11. Békéscsaba 29 11 6 12 39-52 28 12. MTK'-VM 29 11 .1 13 42-41 27 13. Ü Dózsa 29 9 8 12 36-35 26 14. Tatabánya 29 10 fi 13 *2-46 26 15. F.*er SE 29 9 5 15 25-41 23 16. SZEOL AK 29 5 2 22 30-72 12 A Videoton—Cseoel Június 5-én játsszák. mérkőzést . ripond 1—0 (0—0), Nyíregy­háza—Tapolca 1—0 (0—0), Szolnok—Özd 0—0, Bp. Vo­lán—DVTK 3—1 (0—1), Ka­zincbarcika—Dunaújváros 2—1 (1—1), Baja—Vác 0—0. A bajnokság állása 1. Bp. Volán 35 21 8 fi 75-46 50 2. Siófok 35 19 10 6 59-34 48 3. Vác 35 17 12 fi 58-30 46 4. Salgótarján 35 17 8 10 48-32 42 5. Szolnok 35 16 8 11 55-37 40 6. Debr. Kin. 35 15 10 10 60-51 40 7. Sopron 35 14 11 10 46-43 39 8. Diósgyőr* 35 16 10 9 67-49 38 9. Nyíregyh.* 35 17 7 11 48-31 37 10. K.-barcika 35 12 12 11 43-40 36 11. D.-újváros 35 11 14 10 42-46 36 12. Metripond 35 11 11 13 39-38 33 13. Keszthely 35 11 8 16 38-42 30 14. Ózd 35 10 10 15 35-41 30 15. Baja 35 10 10 15 40-50 30 16. Nagykanizsa 35 10 9 16 47-60 29 17. Szekszárd 35 9 11 15 40-55 29 18. Bakony V. 35 10 8 17 41-55 28 ui. Tapolca 35 4 8 23 30-89 16 20. 22. sz. Volán 35 4 7 24 34-76 15 NB II.: Keszthely—32. sz. 3To!án 1—0 (0—0). Bakony Vegyész—D. Kinizsi 3—l t-O). Sopron—Nagykanizsa 1 (2—0), Szekszárd—Met-? *: A Nyíregyházától és a Diós­győrtől 4—4 büntetőpont levonva. Területi bajnokság. Mátra- csoport: MVSC—Gyöngyös 2—2. Bélapátfalva—Borsod- nádasd 2—1, Recsk—H. Papp J. SE 3—1, Hatvan—Edelény 6—1. BKV Előre—Ganz­MÁVAjG 2—i. Megérdemelt vereség A bajnokság állása 1. Ganz-M. 28 18 5 5 70-23 41 2. Hatvan 28 15 6 7 55-26 36 3. Gyöngyös 28 12 10 6 46-27 34 4. BKV Előre 28 11 10 7 39-33 32 5. Papp J. SE 28 13 5 10 37-32 31 6. N.-bátony 28 11 9 8 28-25 31 7. Sajóbábony 28 11 7 10 30 25 29 8. St. Síküv. 28 9 11 8 35-37 28 9. Recsk 28 9 9 10 28-32 27 10. Fdelénv 28 8 9 11 34-57 25 11. Bélapátfalva 28 5 14 9 23-35 24 12. Romhány 28 9 6 13 37-62 24 13. B.-nádasd 28 8 6 14 36-42 22 14. B. Ep. Vol. 28 5 12 11 24-34 22 15. MVSC 28 7 8 13 26-45 22 16. Füzesabony 28 6 7 15 26-39 19 Hivatalos Borsodi Építők Volán— Salgótarjáni Síküveggyár 2—1 (2—1) Miskolc, 200 néző, v.: Csik. Síküveggyár: Koncsik — Du­dás. Juhász, Verbot, Czene — Dóra, Jaszik (Szekula), Rigó (Garai) — Boda. Králik, Sző­ke. Edző: Kiss László. A vendégek kezdtek job­ban: a második percben Krá­lik 20 méterről nagy lövést küldött a jobb alsó sarokba. 0—1. Ezután többet kezdemé­nyeztek a hazaiak és a 18. percben egyenlítettek. Egy jobb oldali beadást Bodnár 6 méterről lőtt a léc alá. 1—1. Ezután ugyancsak a közleke­désiek maradtak támadásban, és próbálkozásaikat a 41. percben ismét siker koronáz­ta. A bal oldalon vezettek tá­madást, s az akció végén Orosz 16 méterről‘a bal alsó sarokba helyezett. A szünet után mindkét ka­pu előtt adódtak ígéretes le­hetőségek, de ezek rendre ki­használatlanul maradtak. A küzdelmes, helyeníkent válto­zatos találkozón a mindvégig aktívabb Építők Volán rászol­gált a minimális győzelemre. Jók: Kiss Ä., Orosz, Bodnár, ill. Koncsik, Szőke. — klodzey — 1 Győzelem idegenben fotóeredmények 1. Frankfurt—Hamburg 1-0 4 2. Düsseldorf—Mönchengl. 2-1 1 3. Schalke 04— Dortmund 3-1 1 4. St. Pauli—Blau W. 90 1-0 1 5. Ulm—Fortuna Köln 4-4 x 8. FC Homburg—Duisburg 3-0 1 2. Aachen—Saarbrücken 1-1 x 8. Darmstadt—Nürnberg 0-4 2 9. Bologna—Pescara 0-0 x 10. Campobasso—Genoa 1-0 1 11. Parma—Varese 1-1 x 12. Taranto—Empoli l-l x 13. Triestina—Lecce 1-1 x Pótmérknzések: 14. Monza—Cesena 1-0 1 15. Sambenedett.—Arezzo 2-0 1 «. Perugia—Cagliari 1-1 1 Nagybátony—Füzesabony 1—0 (0—0) Füzesabony, 300 néző, v.: Lója II. Nagybátony: Kiss — Mákos (Kovács), Orosz, Ke­ttő, Szabó Gy. — Szőke (Tő- zsér), Bertók, Csáki, Mihal- kó — Hajdara. Berindán. Ed­ző: Répás Béla. Tapogatózó játék alakult ki az első negyedórában, majd az élénkebben játszó bányá­szok fokoaatosan vették át az irányítást; ezt sorozatban el­ért szögleteik is bizonyítják: Fordulás utón a hazaiak (akiken már csak a győze­lem segíthetett volna), min­dent egy lapra tettek fel — a támadás erőltetése érdeké­ben megbontották a védelem egységét —, s ez megbosszul­ta magát. Az 55. percben egy bal szélről beívelt labda két hazai védő hibájából Szőke e'é került, aki megszerezte a Nagybátony győztes gólját. A mérkőzés legnagyobb helyze­te a 70. percben adódott, amikor Jónás a kifutó Kiss kapus mellett, 8 méterről a jobb alsó sarok mellé gurí­tott. Az átgondoltabban, szerve­zettebben játszó Nagybátony megérdemelten nyert. Jók: Szabó Gy„ Hajdara, Berindán, ' Orosz, ill. Bartos, Nagy L., Mártha. , — szigetvári — I NÖGRÁD — 1985. június 3^ hétfő 7