Nógrád, 1985. május (41. évfolyam, 101-126. szám)

1985-05-06 / 104. szám

U: megyei csúcs női gerelyhajításban Bereczki Beáta A Salgótarjáni Kohász SE Felszabadulási Kupa emlék- versenyével kezdetét vette az atlétikai szabadtéri idény. A nyitány a megyeszékhely sta­dionjában nagyszerűen sike­rült: Bereczki Beáta, az SKSE versenyzője 38 centi­méterrel túldobta saját, 45,20 méteres egyéni megyei csú­csát. A második helyezett, 15 éves Kristyán Gyöngyi 38.32 méterrel elérte az arany­jelvényes szintet. Hasonló, si­kerrel büszkélkedhet a távol­ugró Magyar Attila, aki 715 centiméterre javította egyéni csúcsát, ez pedig esélyt je­lent számára az ifjúsági vá­logatottba kerülésre. Kelle­mes meglepetés volt Bodó János szereplése, aki műtétje után rúdugrásban először ju­tott túl a 4 méteren. Jobb eredmények; 13—14 évesek. 3000 m: Balázs Dénes (SKSE) 9:40.8, 80 gát: Jeck Gabriella (SKSE) 1.41 mp, 800 m: Fehér Márta (SKSE) 2:38.6 p. Súlylökés: Gulyás Jó­zsef (Pásztó) 12.79. gerelyhají­tás: Gulyás József 43,82 m. 15 év felettiek; 1500 m: He­gyi Judit. (SKSE) 4:53.2. 300 gát: Kékesi Anita 46,3. 5000 m: Kadlót Zoltán (SKSE) 14:43.2, 110 gát: Mede Béla (SKSE) 15.4 mp. rúdugrás: Bodó János (SKSE) 4,00. tá­volugrás: Magyar Attila (SKSE) 7,15, gerelyhajítás: Be­reczki Beáta (SKSE) 45,58 (új megyei csúcs). Kristyán Gyön­gyi (SKSE) 38,32 m. Tajf utóhír ele Pásztói sikerele három helyszínen Nemzetközi versenyt rendez­tek a közelmúltban Pilisma­rót térségében a tájékozódási futóknak. A hagyományos Postás Kupa viadalon, ami a ■világkupába is beleszámít, a legfiatalabbak tói a senior- korosztályig sokan versengtek a különböző kategóriákban, köztük külföldi sportolók is. A nógrádiak közül a gyerme­kek kategóriájában a pásztói Ürmösi Tamás 11.24, Bognár Krisztina pedig, aki ugyan­csak a MÁG SE versenyzője, 12.49 perces eredménnyel megszerezte a győzelmet Ezüstéremmel tért haza a H 21 B/2 kategóriába tartozók »ersengéséból Zentai József, *ki 167.49 percet teljesített. Tanítványa, Nyitrai Zsolt is helytállt: 89.13 perccel bronz­érmet szerzett a H 15 B/2 ka­tegóriában. Hét közben, igen zord idő­járásban bonyolították le a salgótarjáni Zója-liget környé­kén a Nógrád megyei egyéni éjszakai tájfutóbajnokságot. Kezdettől rendkívül izgalmas volt a verseny, az esélyesek közül ugyanis többen lámpa- hiba miatt késésbe kerültek, sőt olyan is előfordult, hogy a sötétségben elhagyta a kar­tonját egy versenyző. A ren­dezők kitűnő pályával és jó rendezéssel érdemelték ki s szakemberek dicséretét. Érde­kesség: az ifjúsági fiúk ka­tegóriájában három testver ju­tott tovább a május 17-i orszá­gos vidékbajnokságra, amelyet Várgesztesen rendeznex. A felnőtt férfiak között Zentai József, a juniorok viadalában Erdélyi Gyula (mindkettő MÄG Pásztó), az ifjúságiak­nál Kovács Gábor (3gy. MEDOSZ) lett az éjszakai me­gyei bajnok. Kellemetlen időjárás zavar­ta Veszprém-Öskü térségében a MAFC és az OSC hagyo­mányos, Kilián György- és Semmelweis Ignác-emlékver- senyét is. A viadalon négy ország versenyzői álltak rajt­hoz. Itt is sikerült két kate­góriában győzniük a pásztói fiataloknak. A 13—14 éves lá­nyok 4,7 kilométeres távján Nagy Annamária 39.07 perc­cel, fölényesen nyert. A gyer­mekek kategóriájában, két kilométeren 18 induló közül Bognár Krisztina 10.14 perc cél bizonyult a legjobbnak. Bátyja, Bognár Attila a 13 14 évesek 5,2 kilométer hosz- szú pályáján 39.0 perccel má sodik lett, így megőrizte he lyét a hazai ranglista élmező­nyében. Jól szerepeltek a sal­gótarjáni Dornyai SE fiataljai Férfi és női NB II. Kom hányt Kerámia—Kandó I SE 3—1 (8, 5, —11, 7) Színvonalas, remsV mérkőzéséle Romhány, 220 néző, v.: Rádi. Ke­rámia:. Bagi, . Né­meth, Kovács, Ta­kács, Lichy, Ba­logh, cs.: Varga, B aranyi, Spitzer, Meló. Edző: Rezni esek László. A múlt heti dági siker után nagy elszántsággal készült a romhánvi csapat erre a rangadóra. Az el­ső játszmában a sokszoros vá­logatott, Lantos Csaba irányítá­sával felszabadultan, okosan játszottak a vendégek és 7—l-es vezetésre tett szert. Ez aztán nagyobb összpontosításra kész­tette az ütőket, és Bagi példa- mutatását követve, megfordítot­ták az eredményt. A második •zett is Kandó-vezetéssel in­-tíe 'á hazaiakba kisebb eíÖnjfc# sziporkázó tamad-asvari'a- ciókat hamar behozták. A kö­zönség tombolt, a ,,fiúk” élvez­ték a játékot, igazi röplabdagála volt. A harmadik játszmában fej fej mellett gyűjtögette pontjait a két csapat. A Kerámia igye­kezett dűlőre vinni a dolgot, és ez lett a veszte. Az eredményes­ségre való görcsös törekvés mi­att sok hiba csúszott a csapat­játékba és ezt a főisköiások ki is használták. A negyedik já­tékrészre rendezték soraikat a kerámiások. Több gondot fordí­tottak a védekezésre, Lantos ütéseinek hárítására, így hosszú labdamenetekre késztették el­lenfelüket. amiből rendszerint ők kerültek ki győztesen. Soha Ilyen színvonala«, jó mér­kőzést nem látott még a rom- hányi közönség. Ehhez remek partner volt a jelenleg harmadik Hói és férfi kézilabda NB II. Száz gól a Munkácsy úton r St. Síküveggyári SE— Jánoshalma 25—14 (11—lg) Salgótarján, 250 néző, r.: Ke-g- Sovich, Vindits. Síküveggyár: Li­dik — Szabó' (—), Kovács (3), SMoczokné (5), Lukács (2), Tar- Jjáni (7), Dancsák (—). Cs.: Le- ©nyváriné (kapus), Zubercsány- <né (4), Tóth M. (2), Tóth É. (—), Kovácsné (2). Edző: Czimer Já­nos. Az eredmény alakulása: 6. p.t *—L, 12. p.: 5—2, 16. p.: 7—3, 34. p.: 10—7, 30. p.: 10—10, 43. p.: 16—12, 53. p.: 22—13. Változatos játék közben a h*- raiak lőtték az első gólt. Nem­sokára egyenlítettek a vendé­gek, de Kovács újra vezetést szerzett. Ezt követően Tarjáni volt eredményes, több alkalom­mal is. A hátralevő időben a vendégek alaposan feljöttek. A második játékrész elején a Hánoshalma akció-, majd bön- tetőgóllal egyenlített. Később Tarjáni hetese és Kovács-né ej­tése jutott a kapuba. Zuber- csányné két alkalommal is ki­használta lehetőségét, így: 18— 12. A továbbiakban az történt a bitumenen, amit a pálfalvaiak akartak . . . Ezen a bajnoki mérkőzésen f»sv percig sem volt vitás a ha­zai együttes fölényes győzelme. Kiállítások: fl ill. 4 perc. Hét- méteresek: 5'4, ill. 2/2. A János­halma legjobb dobói: Rózsahe­gyi és Romsics 4—4. Jók: Mo- ezokné, Kovács Leányváriné, ill. Romsics és Rózsahegyi. St. Építők—Szegedi Felszabadulás Tsz 36—25 (17—15) Salgótarján, 350 nézd, v.: Pát- kai, Vidra. Építők: Kiss — Sza­bó (10), Márta (3), Drevenka (4), Bertók (4), Harmos (1), Nágel (12). Cs.: Ivanics (1), Bagosi (1), Vas és Tóth J. Edző: Szabó At­tila. Az eredmény alakulása: 8. p.: 8—5, 16. p.: 16—15, 32. p.: 19—15, 48. p.: 28—19, 57. p.: 35—24. Eleinte felváltva estek a talá­latok, főleg kétméteresekből. A gyors, remek játékban elsősor­ban az Építők gárdája jeleske­dett. A félidő derekán lecserél­ték a fiatal Vast, aki meggon­dolatlanul kapura lőtt, aztán el­adta a labdát, és végül durva­ságért kiállítást kapott. A hát­ralevő két percben kissé túl ke­mény lett a küzdelem. Házán büntetővel indult a má­sodik félidő, Szabó kíméletlenül belőtte, aztán Drevenka két ta­lálata vívta ki a nézők elismeré­sét. Márta ügyetlenkedését ki­használták a szegediek, és két­szer is bevették Kiss kapuját, ismét szoros lett az eredmér^! Ezután Nágel hatszor volt ered­ményes, de a többiek is kihasz­nálták helyzeteiket. A találkozó élső fél óráiéban egyik csapatnak sem sikerült nagy előnyt szerezni. A máso­dik játékrészben a hazai játéko­soknak már csak a gólkülönb- sée növelése volt a gondjuk . . . Kiállítások: 8. ill. 12 nerc. Hétméteresek: 4/4. -iW. 5/4. A Széged legjobb dobéi: Hova- nyecz 7. Fekete 5. Jók: Dreven­ka, Nágel, Szabó. ill. Gabriel, Hov-anyecz és Mészáré«;. Tófh btváa helyen álló Kandó, de a legna gyobb öröm mégis az volt, ho|y kitűnő játékkal, újra a Kerámia diadalmaskodott. R. L. St. RSZR—Nyíregyházi TK 3—0 (12, 8, 12) Nyíregyháza, v.: Újhelyi. RSZR: Szkiba, Boros, Szép, Nagy E., Schujer, Lőrincz, cs.: Percze, Szabó. Edző: Czankné Nagy Edit. A mérkőzésre a helyi játék­vezető nem érkezett meg. Szki­ba nyitásai és Nagy Edit ütései tarjáni vezetést eredményeztek, majd a tanárképzösök szereztek előnyt. Végül Szkiba. majd Bo­ros és Szép többek között három ragyogó ásznyitással járult hoz­zá a játszmagyőzelemhez. Fordulás után ismét a hazaiak vezettek többször egy-két pont­tal. A támadásban kitűnt tanár- .képzősöket Nagy E. jó sáncolá- sa állította meg 4—6-nál. Szép nyitássorozata és a feljavult me­zőnymunka lehetővé tette, hogy a salgótarjániak a maguk javá­ra fordítsák a második játszmát. J Az utolsó játszmában is a he­lyiek kezdtek jobban, de 8—11 után ismét Szép nyitássorozatá­ból Nagy E. ütéseivel zárkózott fel az RSZR. Végül Schujer és Percze feladásaiból Lőrincz vá­ratlan megoldása és Szkiba bombája” a végső győzelmet j jelentette. A Nyíregyházi TK elleni mér­kőzésen a fárasztó út miatt csak eleinte akadozott az RSZR gé­pezete. A sok ásznyitás, Szkiba javuló ütései. Nagy E. és Szén változatos támadásbefejezései, Lőrincz, Percze, Schujer lelkes és jó mezőnyiátéka reménvt k^lt a május ll-i. RSZR— NYVSSC bajnoki találkozóra is: igazi röplabdacsemege lehet a tarjáni szurkolóknak. — ts — nb n. A végeredmény a szokásos... SBTC-NYÍR EGYHÁZA 1-0 (1-0) Salgótarján, 3000 néző, v.: Kurmai (Czirba, Mester). SBTC: László — Nagy, Talapa, Zi- monyi, Babcsán — Balga, Földi, Lipták — Oláh B., Oláh M. (Jónás, 83. perc), Gyöngyösi. Edző: Ha ász Sándor. NYVSSC: Var­ga A. — Pólyák, Giron, Csé- ke, Varga J. — Moldván, Bu- zsik, Kökény — Kiss M. (Vágó, 62. perc), Csehi, Szé- csi. Edző: Dalnoki Jenő. Már az első percben akadt védenivalója Vargának: Oláh M. a 16-osról, estében, ka­pásból lőtt kapura, a védők szögletre mentettek. Nem sokkal később Balga labdá­jával Oláh B. tört be a 16- osra, lövés közben azonban elcsúszott, így a gyenge lab­da a kapusé lett. A 8. perc­ben Kiss M. Talapéval üt­között a hazaiak 16-osán be­lül, és bár mindketten eles­tek, a védő előbb a labdát rúgta el- A vendégek bünte­tőt reklamáltak, a játékveze­tő azonban továbbot intett. Az ellentámadásnál Oláh M. kapott pontos labdát közé­pen. sarokkal fölpörgette, majd a kimozduló kapus fö­lött, 6 méterről a léc alá fe­jelt. 1—0. A középkezdés után Földi ártatlan helyzetben, kissé túl szigorúan, sárga lapot kapott egy szabálytalanságért. A 12. percben Giron közeli fejese, majd Csehi lövése nyomán védett László. A 17. percben Oláh M. elől nagy helyzetben, a 16-oson szereltek a vendég­védők. A másik oldalon ismét Csehi került helyzetbe, be­felé mozogva fejjel csúsztat­ta a labdát,' a kapu mellé. Aztán Balga szerzett labdát elöl, hátraadott, és Oláh M. nagy erővel keresztbe ellőtt a kapu előtt. Tovább támadtak a hazaiak, ezt ismét Oláh M. fejese, majd Balga távoli lö­vése jelezte. A hajrában az­tán Oláh B. és megint Oláh M. került többször is helyzet­be, de a nyíregyházi védők mindannyiszor mentettek. Szünet után kitámadott a Vasutas, ezt két szögletrúgása is jelezte. A másik oldalon Földi lőtt kapura a 48. perc­ben, de a gyenge labdát a kapu közepén Varga megfog­ta. A 60. percben a tovább tá­madó nyíregyháziak elöl Lász­ló messzire kifutva rúgta el a labdát, aztán Szécsi ke­rült helyzetbe, de szögletre szerelték. A beívelt labdát Csehi fejelte kapura 8 méterről, Nagy azonban a gólvonalon állva visszavág­ta a mezőnybe. Űjább két szabolcsi helyzet maradt az­tán kihasználatlanul, majd a 75. percben Moldván 18 mé­teres szabadrúgása nyomán a sorfalban akadt el a lab­da. Két percre rá Nagy úgy adott haza, hogy nem nézett föl. László közben kiindult a kapujából, majd elcsúszva, nagy bravúrral kaparintotta meg a labdát. A 80. percben Oláh M. in- dí'otta Gyöngyösit, aki a vé­dők mögé kerülve maga elé tette a labdát, a kaputól 30 méterre azonban Pólyák le­rántotta a balszélsőt. A já3 tékvezető kiállította a vendéJ gek jobbhátvédjét. Ezutá® következett a hazaiak cse­réje; a lesántikáló. Oláh MJ vastapsot kapott a nézőlttőU A 84. percben Lipták szabad­rúgása nyomán az újonnan beállt Jónás Gyöngyösi elé fejelt, aki azonban elügyet- lenkedte a helyzetet. Két perccel később a játékvezető az NYVSSC kispadjához ment és Dalnokit leküldte. (Kur­mai: Az edző azt kiabálta be a pályára, hogy „piszkoe csaló. ..”). A 88. percben Bu- zsik cselezte be magát a lfrJ osra, a büntetőterületen belüli elesett, a játékvezető ismét továbbengedte a küzdelmet,' majd a 90. percben- a hazaiala időhúzása miatt még egy per­cet hosszabbított, de az ered-; mény már nem változott. Ezen a tavaszon a hatoriilc 1—0-s győzelmét aratta a sal­gótarjáni gárda. Ezúttal azonban nemcsak annak köszönhette a szoros mérkőzést, hogy gólhely­zeteit elügyetlenkedte, bár erra is volt példa. Inkább az ellen­iéi nehezítette meg nagyon a hazaiak dolgát. A tabellán eddig azonos pontszámmal álló két esapat viharos, végig nyílt mér­kőzést vívott, amelynek végered­ménye ugyanúgy lehetett volna döntetlen, ahogy a nyíregyhá­ziak is nyerhettek volna. A Vasutasnak a két pont elveszté­se alighanem azt jelenti, hogy NB I-es álmairól le kell mon­dania. Talán azért érdemelték meg jobban a nógrádiak a evő- zelmet, mert játékosaik határo- zottabbak voltak, míg a vendé­gek — élükön az edzőve! — a hairában különösen nem tudtak ura,kodni idegeiken. Jók: Talaoa. Babc'án. Oláh M.J ill. Giron, Buzsik, Csehi. Várkonyi Ferenc | TERÜLETI BAJNOKSÁG. MÁTRA-CSOPORT Idegenben mindig nehezebb GYÖNGYOS-NAGYBÁTONY 2-1 (1-1) Gyöngyös, 500 néző, v.: Mol­nár U. Nagybátony: Kiss •— Mákos, Orosz, B. Kovács (Ber­ták), Sza&ó'óy. —Csékj. Haj­dara, Bertnd'&n (Szabadi) — Szabó L., Szőke, Loch. Edző: Répás Béla. A hazaiak kezdtek jobban. A 3. percben Csomány indí­totta kitűnő labdával a bal szélen felfutó Bársonyt, aki az alapvonal közeléből jól ívelt kapu elé és a jobb ol­dalon érkező Nagy G. a ki­futó kapus mellett, , közelről gurított a hálóba. 1—0. A vendégek nem adták fel, s a Í8. percben sikerűit egyen­líteniük,' amikor Loch remek cselekkel futott el a jobb szélen, majd lágyan középre ívelt, végül Szőke az ötös­ről a bal alsó sarokba fejelte a labdát. 1—1. A két pont sorsa a 76. percben dőlt el: Csomány közeli lövése a bal kapufáról visszapattant, Fe- rencz középre ívelt labdá­jával Csomány kapura húzott és a kifutó Kiss melleit, 10 méterről nem hibázott. 2—1. Végig változatos, jó iramú küzdelemben a gyöngyösiek azzal nehezítették meg győ­zelmüket, hogy sok helyzetet hagytak kihasználatlanul; a gólokon kívül három kapu­fát is lőttek. A nagybátonyi csapatból Orosz, Szabó Gy. és Loch nyújtott jó teljesít­ményt. — szigetvári —• BORSODNÁDASDI KOHÁSZ-ST. SÍKÜVEGGYÁR 0-0 Borsodnádasd, v.: Marosvá­ri. Síküveggyár: Koncsik — Juhász, Verbot, Czene, Du­dás — Szőke, Králik, Dóra, Marosok — Szekula (Jaszik), Garai (Bodor). Edző: Kiss László. Az első perctől a Síküveg­gyár lépett fel támadólag. Az ellenfél igen rossz formában, gyengén szerepelt ezen a délutánon. A tarjániak a fél­időben már több gólos veze­tést szerezhettek volna, de elsősorban Szekula hibázott ordító gólhelyzetekben. A második félidőben kiegyen­lítettebb lett a játék. Jel­lemző a hazai támadók pro­dukciójára, hogy a szünet után egyetlen lövést sem küldtek Koncsik kapujára. Izgalmat jelentett viszont Kasza két­szeri durva ütközése a lab­dára vetődő Koncsikkal. A második esetért kiállítás he­lyett csak sárga lapot kapott a borsodi játékos. A Síküveg­gyár helyzeteit ebben a já­tékrészben sem tudta góllá értékesíteni. Jók: Koncsik, Vérből, Du­dás, ill. Bíró, Dudás T. mátyus BKV ELÖRE-ROMHÁNYI KERÁMIA 3-0 (2-0) Knopp u., 300 néző, v.: Paksi. Romhány: Kovács l. — Pingiczer, Zagyvái, Ker­tész, Hóder, Varga — Slezák, Menczel, Tréznik, Pincze — Sági, Kovács IL, Szedlák. Az Előre végig kezdeménye- zően játszott, sokat táma­dott. A 25. percben Fejes jobb oldali beadása után Susz­ter 7 méterről, kapásból a jobb sarokba zúdította a lab­dát. 1—0. Védekezésre kény­szerült a vendégcsapat, s min­den erejét a gólveszély elhá­rítására fordította. A 45. perc­ben Suszter kiugrott, a kifutó kapusról jobbra perdült a labdája, de a csatár másod­szorra, éles szögből a jobb sarokba vágta a labdát. 2—0. Szünet után tovább tartott az Előre fölénye, s a 79. perc­ben ismét Suszter ugrott meg, kézzel sem tudták visszatar­tani, önzetlenül Gergelyhez játszott, aki a kifutó kapus mellett a hálóba helyezte a harmadik gólt. 3—0. A Romhány csapata kez­dettől fogva hátsó sorainak NB I.: Videoton—Bp. Honvéd 1—2 (#—»), Vasas—ZTE 3—1 (2—0). Eger—Tatabánya 1—0 (0—0). Bé­késcsaba— MTK-VM 2—0 (2—0), PMSC—Ferencváros 1—1 (1—0), Debreceni MVSC—Csepel 0—#. (Mivel a Rába ETO—SZEOL AK és az Ű. Dózsa—Haladás VSE mérkőzés lapzárta után ért véget, Újabb siófoki bravúr Eredmények, táblázatok szervezettségére törekedett! Egy ideig mindenki jól fo^ gott embert, de még így sem tudtak ellenállni a nógrádiak az állandóan megújuló hazai rohamoknak. Szünet után támadóbb szellemű játékkal próbálkozott az együttes, de védelme most fellazult, és az Előre-csatárok előtt sorra adódtak a helyzetek. Akár több mint fél tucat gólt rú^i hattak volna a fővárosiak. Jók: Zagyvái, Pingiczer. 1 Nagy József —Hatvan 1—0 (0—0). MVSC—Edéi lény 2—2 (1—2), Hét közbeni Hatvan—MVSC 4—0. A bajnokság állása A bajnokság állása így ezek eredményét és a baj­1. Bp Volán 29 17 7 5 59-33 41 noki tabellát csak holnapi szá­2. Siófok 3. Vác 29 29 17 15 6 g 6 52-29 6 51-26 40 38 munkban tudjuk közölni.) 4. Salgótarján 29 14 7 8 37-27 35 5. Szolnok 29 14 6 9 50-31 34 NB II.: 22. ®z. Volán—Siófok 6. Nyíregyháza* 29 15 7 7 43-24 33 0—2 (0—0), Baja—Bauxitbányász 7. Debr. Kinizsi 2D 12 9 8 45-41 33 2—0 (0—0). Sopron—Volán 1—1 8. Sopron 29 12 9 8 37-33 33 (0—1), Dunaújváros—Nagykanizsa 9. D.-újváros 29 11 10 8 37-37 32 3—1 (1—0), Vác—Metripond 1—0 10. K.-barcika 29 10 11 8 37-34 31 (0—0), Kazincbarcika—Ózd 0—0. 11 Diósgyőr* 28 11 9 8 50-44 27 Bakony Vegyész—DVTK 1—1 12. Metripond 28 9 8 11 30-29 26 (1—0), Keszthely—D Kinizsi 1—1 13. Ózd 29 9 8 12 32-35 26 (0—1), Szekszárd—Szolnok 1—0 14. Baia 29 9 7 13 33-41 25 (O—O). lő. Keszthely 29 9 6 14 35-36 24 16. Szekszárd 29 7 9 13 28-45 23 17. N.-kaniZSa 29 7 8 14 40-56 22 18. Bakony V. 29 6 7 16 26-50 19 19. 22. SZ Volán 29 4 6 19 31-63 14 20. Tapolca 29 3 8 18 28-67 14 * = A Nyíregyházától és a Diós­győrtől 4—4 büntetőpont levonva. Területi bajnokság. Mátra-cso- port: Bélapátfalva—H. Papp J. SE 1—0 (1—0), Füzesabony—Ganz- MÁVAG 0—1 (0—0), B. Ép. Vo­lán— Sajóbábony 2—1 (1—1), Recsk 1. Ganz-M. 24 15 5 4 56-20 39 ? Gyöngyös 24 11 8 5 43-21 3« 3. Hatvan 24 12 5 7 41-25 29 4. Papp J. SE 24 12 4 8 32-25 28 5. Nagybátony 24 10 8 6 24-20 28 6. BKV Előre 24 9 9 6 35-29 27 7. Sajóbábony 24 11 4 9 26-20 26 8. St. Síküveg. 24 9 8 7 31-32 25 9 Edelény 24 7 8 9 29-47 22 10. Romhány 24 8 5 11 32-48 21 11. Bélapátfalva 24 4 12 8 20-29 20 12. Recsk 24 6 8 10 19-29 20 13. B. Ép. Vo*lán 24 4 11 9 19-26 19 14. Füzesabony 24 6 6 12 25-35 18 15. MVSC 24 6 6 12 19-35 18 16. B.-nádasd 24 6 5 13 27-37 17 NÓGRÁD — 1985. május 6^ hétfő í