Nógrád, 1985. április (41. évfolyam, 76-100. szám)

1985-04-23 / 94. szám

Ismét Győri István g Síküveggyár bajnoka Befejeződtek a •_ » küzdelmek a Sal- gótarjáni Sik- ■SrJ^ üveggyár SE há- 1* •* zisakkbajnokságán Az 1981 óta évenként megrendezésre ke­rülő, egyesületi versenyen 18 sakkozó mérte össze tu­dását. A hétfordulós, svájci rendszerű tornát éles küzde­lem és több szép parti jelle­mezte. Nagy harc folyt az elsőségért, illetve a többi he­lyezésekért. A utolsó fordu­lóig nyílt és igen szoros volt a torna, csak akkor alakult ki a 'végleges sorrend. A bajnokságot Győri Ist­ván I. osztályú versenyző ve­retlenül nyerte. Színvonalas játékot mutatott, illetve egv- szer-kétszer a szerencse is mellészegődött Győzelmével megismételve elmúlt évi bra­vúrját. ismét az 6 nevét vé­sik M a vándorserlegre. Jól küzdő',lek. eredménvesen ját­szottak a szakosztály fiatal sakkozói, akik közül Simon Anita. Cserkúti Gábor. Ju­hász Tibor és Kovács György érdemel dicséretet A torna értőkét rontotta, hogy az e^vesület két mesterjelölt sakkozója, Szarvas Sándor és Hovanecz László nem indult. A verseny összességében jól segítette a megyei csapatbaj­nokságra a felkészülést. A bajnokság első hat he­lyezettje: 1. Győri István I. oszt. 5,5, 2. Szabó Tamás I. oszt. 5,5. 3. Nagy Mihály II. oszt. 4,5, 4. Pethő Gáspár I. oszt. 4,5, 5. Regős Gyula I. oszt. 4,5, 6, Albert Ottó 4 ponttal (Azonos pontszámnál az egymás elleni eredmény, illetve a magasabb átlag Élő- szám döntött.) A sakktorna színvonalas megrendezéséért Andó Lóránd sakkszakosz tály-vezetőt dicséret illeti. Hajdúszoboszlón került idén is megrendezésre négy csa­pat részvételével a felszaba­dulási emlékverseny. Nógrád megyéből két csapat indult, 10 táblás mérkőzéseken. A síküveggyári megfiatalított gárda jól szerepeit, és csak szoros küzdelemben maradt alul az OB TI osztályú házi­gazdával szemben. Végeredmény: 1. Hajdúszo boszlói Gázláng SE I.. 2. Sal­gótarjáni Síküveggyár SE. 5. Regionális Vízmű SE. 4. Haj­dúszoboszlói Gázláng SE Ti. csapata. Konti Ferenc Cselgáncs Siker az országos CSB-n A Salgótarjáni Öblös SC eselgáncsszakosztálya a hét végén két versenyen képvi­seltette magát. A nyolctagú serdülőcsapat Budapesten, az Üj pesti Dózsa csarnokában megrendezett, országos csa­patbajnokságon szerepelt. A nógrádi együttes az első for­dulóban 16—4-re győzött Aj­ka ellen, majd ugyanilyen arányban vereséget szenve­dett az Újpesti Dózsától. A harmadik fordulóban 16—4- ré verte Pesterzsébet együt­tesét, és végül 18—2 arány­ban alulmaradt a Bp. Spar- tacussal szemben. Végered­ményben a tarján! gárda a csapatbajnokságon az elisme­résre méltó 7. helvet szerez­te meg. A bajnokságot a Deb­receni Sportiskola nyerte az Újpesti Dózsa, a Szolnok és a Bp. Spartacus előtt. Azöb- lösüvegsyári gárdából ki­emelkedett Csonka Tibor (52 kg), Bibók László (68 kg) és ifj. Károly Antal (40 kg). A mieinknek nagy hátrányt jelentett, hogy a 44 és a 48 kilogrammos súlycsoportban nem tudtak versenyzőt kiál­lítani. A szakosztály versenyzői közül négyen Debrecenben, a városi sportcsarnokban meg­rendezett juniorversenyen indultak. Tóth Mihály a 71 kilogrammosok mezőnyében 5., míg a 78 kg-os súlycso­portban Oláh László 2., Mól-, nár Márton és Pfeffer Csaba egyaránt a 3. helyen végzett. * Az Öblös SC cselgáncsozói legközelebb május 11-én, Deb­recenben szerepelnek az út­törők I. kategóriás, illetve serdülő ranglistaversenyén. A tarjániak közül előrelátha­tólag tizenhatan lépnek ta­tamira. T. I. Szezonnyitó ten:s7verseny Többen távol maradtak A Bgy. SE teniszszakosztá­lya az idén is megrendezte hagyományos szezonnyitó versenyét a hét végén. Ezút­tal a színvonal nem érte el /ig.van a tavalyit, hiszen a házi ranglista legjobbjai kö­zül többen távol maradtak, de izgalmas mérkőzéseket azért láthatlak a nézők. Nagy Zoltán például nagy csatát vívott a döntőbe jutásért: a harmadik játszmában ellen­fele már 4—1-re vezetett: in­nen jött fel és nyert végül a teremtornán az ifjú bajnok, aki a döntőben 6—2, 6—3 arányban bizonyult jobbnak Tóth Lászlónál. Tájékozfató a testnevelés és a sport kérdése-rő’ Hétfő délelőtt a MUOSZ székház Rózsa Ferenc-termé- ben Tibor Tamás, az MSZMP KB alosztályvezetője tájé­koztatót tartott a „Testneve lés és a sport fejlesztésének időszerű kérdése” címmel A magyar sportújságírók szá­I mára tartott táiékoztatón ki­tért a magvar testnevelési és sportmozgalomban várható változtatásokra, és kiemelten foglalkozott az iskolai test­nevelés. a szabadidő-sport és a versenysport helyzetével, s annak irányítási rendszeré­ivel. ISKOLAI SPORT „Árattak" a tagozatos gimnazisták Diáksportkörök körzeti atlétikai bajnoksága Salgótarjánban Az SKSE stadionjában so­rakoztak fel nemrégiben a salgótarjáni, bátonyterenyei és pásztói középfokú iskolák di­áksportolói a körzeti atlétikai versenyre. Ezúttal csak az iskolai sportkörökhöz igazolt fiatalok állhatták rajthoz. A mezőnyből sajnálatosan hiá­nyoztak a 211. ISZI diákatlé­tái, viszont örvendetes, hogy a pásztóiak női távolugrásban és 4x100 m-es váltófutásban is nyerni tudtak. Egyébként szinte minden érmet a salgó­tarjáni Madách Gimnázium testnevelés tagozatos tanulói szereztek meg, a fiúknál csak 4x400 m-en tudták megelőz­ni őket a gépipari szakközép- iskolások. Győztesek; magasugrás: Sza­bó Mónika 150 és Hunvás Attila 165. távolugrás: Pécsi Hajnalka 490 és Hunyás At­tila 610 cm., súlylökés (4 kg): Solymosi Ágnes 9.78 és Már­ton István 10 62 m. 4x100 m.: pásztói Mikszáth 57,5 és St. Madách Gimn. 48,0 mp„ 4x800 m (lányok): Madách Gimn. 11:47.5. 4x400 m (fiúk): Stromfeld Szakközép. 4:00.9. 4x1500 m.: Madách Gimn. 24:04.2 perc. A csapatverseny­ben: Madách Gimnázium és Szakközépiskola leánycsapata 100. fiúcsapata 124 ponttal nyert. T. A. Hírek innen-onnan Városi egyéni bajnokság Balassagyarmaton labda, 800 m): Szepesi Nor­bert (NBSC) 8,8, 4,14, 51,00, 2:34,2. Lányok: Sulyok Anett (NBSC) 9:33,8; 1000 m: Su­lyok Anett 4:16,6; Csik Mária (Pásztó) 9,2 3,83, 28,50, 3:09.9. * A Magyar Atlétikai Szö­vetség elkészítette a hazai szakosztályok tavalyi rang­sorát. A Nógrád megyei at­létikai szakosztályok helye­zései: 24. az SKSE 754,5. 48. a Bgy. SE, 185, 90. a Pásztói SE, 46, 103. a Nagybátonyi Bányász SC 29. 113. a Szé- csényi SE 19 ponttal. A me­gyék közötti pontversenyben összesen 132 szakosztálvf vet­tek figyelembe, és ennek alp­ján Nógrád megye 1033,55 ponttal a 18. lett. megelőzve Heves és Somogy megyét. Női és férfi NB II. Váratlan vereség . GYOMAENDRÖD—;ST. RSZR [ 3—2 (—8, 12, —6, 9, 9) . Salgótarján, v.: Veres, Széphal­mi. RSZR: Szki- ba, Boros, Nagy E., Szép, Percze. Lőrincz, cs.: Szár­nyast. Edző: Czankné Nagy Edit. A hazai női együttes nehe­zen lendült játékba Az el­lenfél 4—1-es, majd 6—2-es vezetése után Percze nyitá­saival és Szkiba ragyogó üté­seivel egyenlített az RSZR. Mégegyszer átvették a veze­tést a gyomaiak, aztán Boros „pontos”, nyitásaival magabiz­tosan nyert a rónabányai gár. da. Fordulás után sorozatos nyitásfogadási hibák miatt is­mét a vendégek vezettek, ám Szkibáék még 8—8-ra egyen­lítettek. Aztán a vendégek legjobb ütője hamar „kiter­melte” a játszmagyőzelmet je. lentő pontokat. A harmadik játszmában ke­vés lehetőséget kaptak a ven­dégek. Jól helyezett nyitások, változatos befejezések után Lőrincz „ásszal” zárta a veJ zetést jelentő szettet. Várat-’ ián fordulattal indult a kö-1 vetkező menet: alaposan meg-, változott a hazaiak felállásai Az alföldi gárda azonban ha­mar felismerte az új összeté-1 tel gyengéit és ki is használ­ta. A döntő játszmára már hiába állt vissza az eredeti hadrend, a hazaiak már nem tudtak újítani. Nagy hiba- százalékkal játszották be a pályát, eredménytelenül sán- coltak. megérdemelt veresé­get szenvedtek. — ts — Öt peicig tartott egy játszma ROMHÁNYI KERÁMIA- KUNHEGYES 3—0 (1, 10. 4) Romhány, v.: Bíró. Rom­hány: Bagi, Németh, Kovács, Takács, Lichy, Balogh, cs.: Varga, Baranyi, Spitzer. Ed­ző: Reznicsek László. Tizenöt forduló után hat helv volt a különbség a most találkozó két férficsapat kö­zött. A negyedik helyen álló Romhány körül tömör a me­zőny, ezért minden szett szá­mított ezen a mérkőzésen is. Ennek megfelelően nagy len­dülettel kezdtek a hazaiak. Folyamatos játék nem alakul­hatott ki, mert a vendégek Takács és Bagi nyitásaival sem tudtak megbirkózni. Az első játszma csúcsot hozott: az eddig legrövidebb, 9 per­ces győzelmet túlteljesítve most csupán 5 perc kellett a tizenöt pont eléréséhez. A másodikban viszont kí­sértett a múlt. Az „elaltatott”, lemerevedett Kerámia hibát hibára halmozott, s úgy lát­szott. szoros lesz a mérkőzés. Szerencsére a játszma végére összeszedte magát a csapat, és 10—7-es kunhegyesi vezetés után egy egészséges lendületű tel megnyerte a játszmát. A harmadik „menetben” Takács, Németh és Kovács pihent, he. lyettük Varga, Spitzer és Ba­ranyi játszott. Könnyedén győztek, erősen közepes színr vonalú játékkal. j. Nem késztette igazi erőbe-?' dobásra a Kerámiát a kiesé? ellen küzdő alföldi csapat. Ha a jól helyezett nyitásokat nagy nehezen megszelídítet­ték a vendégek, akkor a romhányi sánc „takaróként” zárta el az utat ütéseik előtt.« R. L. , Fél csapattal, esélytelenül ESZTERGOMI MEDICOR— SALGÓ ÖBLÖS 3—1 (11, —10, 7. 5) • Esztergom, v.: Vasák. Salgó Öblös: Laczkó, Sárai, Tajti, Tihaméri, Varga. Prajsnár. Ed­ző: Farkas Róbert. A kiesés szempontjából sorsdöntő találkozón Kiss, a csapat legjobb ütőjátékosa, továbbá Szijj és Kőbán nem utazott el a csapattal. így az egyébként is szűk. nyolc­tagú játékoskeret ötre csök­kent. A röplabdához viszont hat kezdő játékos szükséges. Ebből adódóan igen tartalé­kosán, ifikkel kiegészítve, cse- rélési lehetőség nélkül folyt le a találkozó. Még ilyen körülmények kiű­zött is jól kezdődött az össze­csapás. Az első játszmában több nyitásváltás után előbb 4—3, 6—4, 8—5 és 11—7-re vezetett az Öblös. Ekkor ko­molyan felcsillant a játszma­győzelem lehetősége. A nye­rési esély azonban megbéní­totta a csapatot: ezután már csak az esztergomiak értek el pontot és győztek. A második játszmában is­mét a tarjániak kezdtek job­ban: 4—2, 7—4, és 13—5-ré vezéttek. Ekkor megtorpanás következett, s az ellenfél 13—10-re feljött. Innen vi­szont az ismét magára talált vendégek biztosan egyenlítet­ték, ki játszmaarányukat. A harmadik játszma váltott ve. zetés mellett a hazai együt­tesé volt. A negyedik 10—1- es Medicor-vezetés után már eldőlt... A vereség azért fájó, mert a távol maradó játéko­sokkal biztosan győzött volna a Salgó Öblös! M. L. Férfi és női NB II. Fölényesen és fölényeskedve BGY. KÁBEL SE— NYÍRBÁTOR 25—22 (11—8) Balassagyarmat, városi sportcsar­nok, 200 néző, v.: Hevére Kiss■ Ká­bel: Kenyeres — Sándor, Kürtösi (5), Kovács J. (2), Leszák (1), Bélák (7), Kovács S. (9). Cs.: Szukán (kapus), Varga (1), Kátay, Urbán és Cseri G. Aj eredmény alakulása; 17. p.: ■ 10—2, 23. p.: 11—4, 25. p.: • 11—6, 37. p.: 17—10, 45. • p.: ■ 22—15, 53. p.: 25—19. Kitűnően kezdett a hazai férficsapgt, és úgy tűnt, hogy gólkülönbséget javít. Bejöttek a begyakorolt figurák, mintha nem is azonos osztályban lé­vő két csapat küzdött volna. Ekkor könnyelműsködni kezd­tek a gyarmatiak, s ezt az el­lenfél azonnal ki is használ­ta. A második félidőt ismét lendületesen kezdték a hazai­ak és jelentős előnyhöz jutot­tak. Ekkor ismét egyénieské- d'és, kapkodás következett, s a nyírségiek egymás után lőtt, 4 indít ásgó Mai csökkentették vereségük arányát. A Kábel SE csapata biztos győzelmet ért el — az ellen­félnek esélye sem volt a pont­szerzésre — azonban hasonló fegyelmezetlen játék jobb csa­pat ell^n megbosszulhatja ma­gát. Hétméteresek: 3/1, ill.: 3 1. Kiállítások: 2, ill.: 4 perc. Az ellenfél legjobb dobói; Szőke (7) és Pál (4). Jók: Ke­nyeres és Bélák, ill.: Pál és Molnár. Bravúros győzelem idegenben ST. ÉPÍTŐK— MEZŐHEGYESI SE 23—22 (12—11) Mezőhegyes, 150 néző. v.: Kiss, Hegedűs. Építők: Kiss — Szabó (9), Vas (3), Drevenka (1). Pádár (1), Berták (3).Ná- gel (4), cs.: Ivanics (2), Har- mos, Bagosi. Edző: Szabó At­tila. Az eredmény alakulása; 5. p.: 1—4, 15. p.: 5—6, 38. p.: 15—12, 55. p.: 20—21. A salgótarjáni férficsapat a mérkőzés elején, meglehe­tősen idegesen játszva, több biztos helyzetet kihagyott. Né­hány perc elteltével védeke­zése feljavult, aztán Kiss két hétméterest biztosan hárított. Mindez egy csapásna eredmé­nyesebbé tette a vendégek játékát: és szünetig egy góllal vezettek. A második félidő hazai ta­lálatokkal kezdődött, így a mezőhegyesi gárda vezetésre tett szert. Ezt követően ismét a vendégek percei következ­tek ’— elhúztak három góllal. Á 40. percben — az addig egyébként jól bíráskodó já­tékvezetők — Bertókot cseré­vel végleg kizárták a játék­ból, teljesen indokolatlanul! A mérkőzésből másfél perc volt hátra, az állás pedig 22—22. Támadást vezettek a hazaiak. A fiatal Vas reme­kül szerelt, de az indításból nem volt eredményes az egyik Építők-játékos. Két má­sodperccel. a befejezés előtt Nágel Szabó átadásával elfu­tott és 9 méterről bombagólt lőtt! Hétméteresek; 4/4, ill.: 6 4. Kiállítások: 8, ill.: 6. perc. A Mezőhegyes legjobb dobója Imre (7). Jók: Az egész tar­jám csapat, ill.: Imre. —tóth— A férfi Középcsoport állása 1. Szolnok 3 3­­82-64 8 2. Kondoros 3 2­1 80-67 4 3. T.-földvár 3 2­1 86-84 4 4. St. Építők 3 2­1 67-72 4 5. Kunhegyes 3 2­1 64-69 4 6 DUTEP 3 2­1 79-86 4 7. Dunai K. 3 1 1 1 74-69 3 8. Vác 3 1 1 1 78-74 3 9. Csömör 3 1­2 73-67 2 10. Mezőhegyes 3 1­2 72-79 2 11. D.-földvár 3­­3 84-91­12. Szeged 3­­3 69-90 Megmentett pont ST. SÍKÜVEGGYÁR— BUDAÖRS 15—15 (7—8) Salgótarján, 300 néző, v.: Faragó. Gödény. Síküveggyár: Miklósné — Knvácsné, Zu- bercsányné, Moczokné (3), Tarjáni (5). Kovács (1). Szabó 14)'. Cs.: Leányváriné (kapus), óth M„ Lukács (2), Tóth E., ancsák. Edző: Czimer János. Jól kezdett a sokszoros volt válogatott Süniemével felálló női vendáscsaoat. Az első tá­madás ükből sóit ért el, ám a hazaiak Moczokné révén egyenlítettek. Szorosan alakult a félidő eredménye. Váltott vezetéssel egyik csapat sem tudott meggyőző előnyre szert tenni. Szünet után változott a kép. Tizenegy percet kellett várni az első tarjáni gólra, közben a fővárosiak szorgalmasan gyűjtögetve találataikat, öt góllal elhúztak. Ez már tete­mes hátránynak' látszott. Az üvegesek azonban nem adták föl, s zárt védekezéssel, nagy küzdeni akarással, percről percre dolgozták le hátrányu­kat. A befejezés előtt 10 má­sodperccel Kovács átlövésgól- ja az elveszettnek látszott egyik pont megmentését jelen­tette a hazaiaknak. Hétméteresek: 5,4 ill.: 1/1. Kiállítások: 6 ill.: 4 perc. A Budaörs legeredményesebb játékosa: Stranszné 6 gól. Jók: Miklósné, Lukács, Mo­czokné ill.: Szabó (kapus), Stranszné, Süliemé, Feister. —pilinyi— A női Keleti csoport állása 1. Goldberger 3 3­­76-41 6 2. Váci F. 3 3­­62-40 6 3. Csepel Autó 3 2­1 52-51 4 4 Hódm. Porc. 3 2­1 50-49 4 5. Juhász Gy. F. 3 2 . 1 47-61 4 6. Síküveg. 3 1 1 1 49-45 3 7. Budaörs 3 1 1 1 42-50 3 8. DUTÉP 3 1­2 41-45 2 9. Taurus 3 1­2 50-47 2 10. Jánoshalma 3­1 2 52-60 1 11. Sor. VOSÉ 3­1 2 50-60 1 12. Szentes 3­­3 37-19 m Érdekesebb eredmények; férfiak, 100 m, serdülő „B": Kovács (Bgy. SE) 12,7, 100 gát: Kovács 14,7. 400 m: Bor­dás (Lehel SC) 54,3 mp. Távol: Kovács, 5,56 m. 4x100 m: Bgy. SE 51,2 mp. Nők; 400 m: Kó- czián (Lehel) 60,1 mp. Ge­rely: Kocka (Lehel) 36,84 m Magas: Kispál (Lehel) 158 cm. * Tehetségkutató atlétikai versenyeket rendezett a mi­nap a Nagybátonyi Bányász szakoszál.ya. A viada'okon több ügyes fiatal tűnt fel vagy igazolta jó formáját. Győzte­sek; fiű 2000 m: Szepesi Nor­bert (NBSC) 7:24.4; 3000 m: Takács László (NBSC) 12:11.4. Négypróba (60 m távol, kis­——— A hét végén ren- élezték meg Ba- lassagyarmaton az ' idei városi egyé­--------ni atlétikai baj­L —————* nokságot, Vácról, Dunakesziről és Jászberény­ből is érkeztek versenyzők az erőpróbára, mellettük a Nógrád megyei szakosztályok képviseltették magukat. Amb­rus László, a H. Balassi SE atlétája 16,63 méterre lökte a súlygolyót, és ezzel alaposan túlszárnyalta a megyei csúcsot. A fiatalabbak közül kiemel­kedtek a 13—44 éves korosz- tályt reprezentáló balassa­gyarmatiak: Kovács, Havaj, Nyílton és Pécsi, akik több számban indultak, és irigy­lésre méltó1 éremgyűjteményt cyprpy f-alr