Nógrád, 1985. április (41. évfolyam, 76-100. szám)

1985-04-10 / 83. szám

Megyei bajnokság Vendégcsapatok sikeres fordulója MOGURT—SalQŐ rallve Ferjánczék is rajtolnak Szép sikersoroza­tot értek el a húsvéti ünnepen vendégként sze­repelt csapatok a megyei labdarúgó" bajnokság tavaszi 6. (XXI.) fordulójában. A pályaválasz­tók közül egyedül a karancs- lapujtőiek győztek, ezúttal a hullámvölgyben evickélő Sző­nyi SE-vel szemben. Bizto­san nyert idegenben a Bgy. SE, s minthogy a mátranová- kiak döntetlent értek el Szé- csényben, a listavezető vasa­sok előnye egy pontra csök­kent. A nézsaiak és az ötvö­zetgyáriak is könnyedén nyer­tek a két, kiesés ellen küz­dő együttessel szemben. A Volán Érsekvadkerten ara­tott sikerével hívta fel ma­gára a figyelmet. A pásztói­ak pontszerzése a Balassi SE* től, valamint a forduló 3. döntetlenje, az erdőkürtiek somosi pontja érdemel még elismerést. Érdekes, hogy csak két támadósor volt gólképte­len, s most 17 gólt lőttek a 11 pontot gyűjtő vendégek a forduló 27 találatából. Nézsa—Nógrád megy er 4—1 (3—0) Nógrádmegyer. 200 néző. v.: Fodor J. Nézsa: Szépvölgyi — Marosi, Bera. Sztankó K. (Sztankó F.). Tóth I. — Ku- csera B., Gáli, Szabó L. — Takács, Bogdánvi, Kovács. Edző: Majnik János. N.-me­gver: Kormány — Kruppa P., Sándor T., Hegedűs N„ Rácz R. — Csábi, Vándornyik A., Velki (Józsa) — Vándornyik N„ Vándornyik J. (Rácz), Pet- rovics. Edző: Rácz István. A lendületes véndégek már az 1. percben megszerezték a vezetést, a 8. és a 2fi. perc­ben pedig tovább növelték előnyüket. A hazaiaknak az 55. percben sikerült a szépí­tés. a végeredmény a 82. percben alakult ki. Kovács (2), Bogdányi és Bera, ill.: Kruppa P. osztozott a gólo­kon. Jó: Marosi, Bera, Ko­vács. Bogdányi, ill.: Kruppa P„ Csábi, Rácz R., Sándor T. ,, .. St. Somos.— Erdőkürt 1—1 (1—0) Salgótarján, Somos., 300 néző, v.: Fodor B. Somos.: Hornyák — Kovács, Szabó L., Brezovszky, Tőre — Balázs Z., Orosz (Antal T.), Nagy L. — Kajzinger, Szabó Gy., Be­de. Edző: Bandúr Mihály. Er- dökürt: Tóth L. — Proksza, Czeba, Balogh (Szádóczki), Bacsa — Holicza J., Ondrik, Buris — Számpor P., Ócs­kái, Dombi. Edző: Haviár Já­nos. A jó iramú mérkőzésen a somosiak támadtak többet, de helyzeteiket rendre elhi­bázták. A 40 percben, egy szögletrúgás beíveléséből Sza­bó L. fejelte a vezető gólt. A 75. percben, gyors ellentá­madás végén a jobbról be­adott labdát Ócskái lőtte a hosszúsarokba. A következő percben Buris K. a kiállítás sorsára jutott. Jó: Szabó, L., Kovács, Brezovszky, ill.: Cze­ba, Ondrik, Ócskái. St. Volán—Érsekvadkert 3—2 (2—1) Érsekvadkert, 400 néző, v.: Tóth B. Volán: Szikora — Földi, Miklós, Póczos, Blas- kó — Isdinszki (Fekete I.), Horváth, Dénes — Tábori, Fekete L., Szűcs. Edző: Kis Imre. É.-vadkert: Jamrik — Frecska, Kordics, Karacs, Bu­sái — Adame A., Szabó I., Kovács (— Oroszlán, Szabó II., Rottenbacher. Cs.: Mol­nár. Edző: Adame András. Jól kezdtek a vendégek: a 3. percben Dénes kiugrott a vé­dők közt, s a kapus mellett a bal sarokba gurított. 1—0. A 31. percben Tábori a ka­pust is kicselezve lőtt a há­lóba. 2—0. A 45. percben a jobb oldali szögletrúgásból beívelt labdát Szabó II. so­dorta a hálóba. 2—1. A 70. percben Fekete L. 25 méter­ről lőtt a léc alá. 3—1. A 86. percben Szabó II. büntetőből állította be a végeredményt. A sportszerű, küzdelmes mér­kőzésen a vendégek megér­demelten győztek. Jó: Miklós, Blaskó, Dénes, Fekete L., Szűcs, Tábori, ill.: Adame,A., Szabó II., Oroszlán, Rotten­bacher. Pásztó—Balassi SE 1—1 (1—0) Nagyoroszi, 300 néző, v.: Makovinyi. Pásztó: Rády — Bodó, Molnár, Ravasz T., Berzák — Andó, Nagy B., Antal T. — Tarcsányi, Sza­bó, Veres. Edző: Szabó Já­cint. BBHSE: Radics — Sivó, Nyerges, Jámbor, Berki (Kó­nya) — Németh L., Vanó (Bő- gér), Németh Cs. — Németh Zs., Keresztes, Gál. Edző: Nagy J. László. Az I. félidő­ben a pásztóiak, szünet után a hazaiak támadtak többet a jó iramú, sportszerű mérkő­zésen. A 12. percben Szabó hosszú partdobásából Veres a jobb felső sarokba csúsztatta a labdát. 1—0. Az 55. perc­ben a hazaiak beadását a vé­dők felfejelték, s a befutó Németh Zs. 8 méterről, ka­pásból egyenlített. Jó: Rády. Ravasz T. (a mezőny legjobb­ja), Bodó, Szabó, Veres, ill.: Gál, Németh Zs., Nyerges, Németh Cs. a szabadidő-bolt KEMPING ’85 Árusítással egybekötött kiállítására. NYITVA: ÁPRILIS 11—19-IG. Meglepetés: a gazdag áruválaszték, és a St. Ötvözetgyár— Kisterenye 3— 1 (2—0) Kisterenye, 200 néző, v : Klement. ÖMTE: Bozó — Czitor (Szőke), Győré, Mik­lós, Páldi — Kovács P., Nagy, Jánosi — Kovács V. (Bor­bély), Bartha. Imre. Edző: Kriskó Lajos. Kisterenye: Ko- ruhely — Szekula, Molnár. Dobrocsi, Osváth — Radics, Németh, Rátóti — Szeberé- nyi (Oláh), Szomora, Bajnó- czi. Edző: Szilágyi Gyula. Az I. félidőben a vendégek vé­gig irányították a játékot, s Kovács P. és Nagy góljával 2—0-ra elhúztak. Szünet után a hazaiak mindent egy lap­ra feltéve támadtak, beszo­rították a vendégeket, de Dobrocsi góljával csak szé­píteniük Sikerült. A 85. perc­ben Jánosi szabadrúgásból állította be a végeredményt. Jó: Bozó, Győré, Miklós, Já­nosi, ill.: Molnár, Dobrocsi, Rátóti, Németh. Bgy. SE—Ceredvölgye 4— 0 (2—0) Cered, 400 néző, v.: Ka­posvári. Bgy. SE: Pintér — Földvári, Szalai, Tóth F., Vas­kor — Szlezák, Cseri, Zsidai — Semetke, Tóth J., Taskó. Cs.: Kopcsányi, Jambrik. Ed­ző: Tományi Pál. Ceredvöl­gye: Tajti F. — Tajti T. I„ Bucsok, Wágner, Herman — Tajti Gy., Radics, Kakukk — Simon, Kiss-Simon, Gál. Cs.: Tajti T. II., Dániel. Edző: Szalay Miklós. A 42. percig egyenrangú ellenfélként küz­dő hazaiak kapuját egy 11- esből lőtt és egy gyors góllal vették be a gyarmatiak az I. félidő végén. Szünet után a széllel támogatott vendégek irányították a játékot, s a 60. és a 65. percben voltak eredményesek. Góllövők: Tas­kó (2), Tóth F., Zsidai. Jó: Szlezák, Zsidai, Taskó, ill.: Bucsok, Radics, Simon. Mátranovák—Szécsény 1_1 (i_o) Szécsény, 400 néző, v.: Bak- sa. M.-novak: Miskei — Gró- zinger, Mihály, Kovács, Me­zei — Kerényi, Tóth M., Ser­főző (Nagy G.) — Gubán; La­katos (Csikós G.). Hársi. Ed­ző: Szoó Miklós. Szécsény: He­gedűs T. — Komjáti, Molnár, Oláh (Mester), Gál — Kal­már, Bérezi, Földi — Majo­ros, Sági, Varga. Edző: Bal­ia János. Nagy iramú, időn­ként kemény küzdelmet ví­vott a két csapat. Nagy, ill.: Földi kapott sárga lapot. A 40. percben Kerényi éles szögből lőtte a bal felső sa­rokba a novákiak vezető gól­ját. A 85. percben, nagy tö­mörülésből, közelről szerez­te Varga a hazaiak eavenlí- tő gólját. Jó: Miskei, Mihály (a mezőny legjobbja), Me­zei, Kovács, Grózinger, ill.: Komiáti, Molnár, Bérezi, Var­ga, Gál, Kalmár. Karancslapu.itö— Szőnyi SE 3—0 (1—0) Karancslapujtő. 500 néző, v.: Bognár. K.lapujtő: Éhn — Földi. Horváth, Lantos, Jaku- bovics — Rozgonyi T.. Rom- hányi. Baksa— Hegedűs. Da- nyi, Orosz A. Edző: Tóth László. Szőnyi SE: Halasi — Szrena. Lengyel, Gvetván, Tö­rök — Csorba J., Kozma (Vá- radi), Csorba G. — Balogh, Petre, Sándor. Edző: Csorba Tibor. Az I. félidőben kima­radt hazai helyzetek és ki­egyensúlyozott játék után, a 44. percben Orosz A fejes­ből szerzett vezető gólt. A fordulást követően széllel szemben játszó hazaiak a 65. és a 70. percben Danvi gól­jaival elhúztak. A hajrában még számos helyzetet tisztá­zott a jól védő Halasi. A vendégeknek ezúttal csak egy kapufatalálat sikerült. A nagy iramú és színvonalas mérkő­zést megérdemelten nyerték a hazaiak. Jó: Éhn, Földi. Lantos, Baksa, Danyi, Orosz A., Hegedűs, ill.: Gyetván, Halasi. A megyei bajnokság állása 1. M-novák 21 15 4 2 52-18 34 2. Bgy. SE 21 14 5 2 64-18 33 3. Balassi SE 21 11 6 4 43-29 28 4. Nézsa, 21 10 6 5 42-22 26 5. St. Volán 21 8 8 5 36-26 24 6. Pásztó 21 8 7 6 29-26 23 7. É.-vadkert 21 9 4 8 44-38 22 8. Erdőkürt 21 8 6 7 31-30 22 9. St. Ötvözet 21 8 5 8 34-33 21 10. St. Somos. 21 8 5 8 25-29 21 11. K.-lapujtő 21 7 5 9 29-38 19 12. Szőnyi SE 21 5 7 9 29-37 17 13. Szécsény 21 4 8 9 29-44 16 14. Ceredvölgye 21 4 5 12 25-52 13 15. Kisterenye 21 3 3 15 23-62 9 16. N.-megyer 21 4­17 18-51 8 Összeállította: Andó Miklós Tíz éve rendezik meg a nógrádi megyeszékhelyen és környékén azokat az autóver­senyeket, amelyek — koráb­ban Salgö Kupa néven — 1978-ig meghívásos túraver- senyként szerepeltek a sport­naptárban, Tavaly óta, a MO- GÜRT Gépjárműkülkereslke- delmi Vállalat és a Magyar Autóklub együttműködési megállapodása alapján, az egyik legnagyobb hazai ex­po rtcég támogatja anyagilag a viadalt. így az idén másod­szor már MOGÜ RT—Salgó rallye néven, a Béke-Barát­ság Kupa nemzetiközi sorozat része a nógrádi futam. A jö­vőben szeretnék a rendezőik Európa-bajnoki futamként le­bonyolítani. A tegnapi sajtótájékoztatón Vajvoda György, a MÁK sal­gótarjáni szervezete és a ver­seny titkára elmondta: a ki- jelöílt határidőig 134 nevezés érkezett be, a jelentkezők kö­zül 33 külföldi, egyikük — az NSZK-beli Bischoffék Volks­wagen Golf GTI kocsijukkal — nyugat-európai. A szovjet párosok közül a Brundza— Neuman kettős a legismer­tebb; harmadikként indul a Komárom—Komárno futóverseny Kadlót Zoltán biztosan győzött A közeli napokban immár 11. alkalommal rendezték a Komárom—Komárno nem­zetközi utcai . futóversenyt. A hazai versenyzők mellett rajthoz álltak a legjobb an­gol, csehszlovák, bolgár, oszt­rák, olasz, lengyel és román futók is. A rajtnál ott volt a tavalyi győztes, az angol Jo­nes Hugh, továbbá több válo­gatott társával együtt, Kadlót Zoltán, az SKSE atlétája. A rajt után a román Markó Sándor állt az élre és erős iramot diktálva próbálta le­szakítani az őt üldöző hatta­gú bojt. Kadlót nagyszerű taktikával versenyzett és a cél előtt hösskú hájrát nyitva megnyerte élete első nagy nemzetközi versenyét. A ko­hászegyesületben sportoló Balogh Gyula a 25. lett, Bo­dor Imre pedig a 63. helyet szerezte meg. A győztes, köz­vetlenül a verseny után, a következőket mondotta: — A mezei OB második helyezése után bíztam a sikerben. Egye­dül az angol Jnnestól tartot­tam, de mint kiderült, a hosz- S7.Ú kihagyás után még nincs jó formában... A férfiak 10 kilométeres futóversenyének végeredmé­nye: 1. Kadlót (SKSE) 27:43, 2. Borka (Bp. Spartacus) 27:47, 3. Kerék jártó (Ű. Dózsa) 27:53. A csapatversenyt' Ro­mánia nyerte, az Építők SC előtt. Kadlót Zoltán elnyerte a Népsport különdíját is. Ma délután Kupamérkőzések több helyszínen Ma Székesfehérváron, 18! órakor kerül sor az UEFA Kupa döntőjébe jutásért a Videoton—Zseljeznicsar ösz- szecsapásra. A sóstói stadion­ban — mondotta Kovács Fe­renc, a magyar csapat vezető edzője — a Videoton az aláb­bi összeállításban kezd: Disztl P. — Végh. Disztl L., Csuhay, Horváth — Burcsa, Wittman-n, Vadász — Palkovics, Szabó, Gventi (Majer). A jugoszláv gárda összeállítása: Skrba — Komsics, Csapljics, Saband- zsovics, Csilics — Csurics, Bazsdamevics, Baljics — Bah- tics, Mihajlovics, Samandzsi- ja. A vendégek edzője: Ivaca Oszim. A találkozót a román Ion Igna vezeti. Zalaegerszeg, Diósgyőr, Kis­pest és Szeged a helyszíne annak a négy labdarúgó MNK-mérkőzésnek, amelyet az érdekejt csapatók, a kupa ne­gyeddöntőiébe jutásért vívnak. A párosítás: Zalaegerszeg— MTK-VM, DVTK—Rába ETO, Bp. Honvéd—Ferencváros, Szegedi Dózsa—Tatabánya. A zalaegerszegi, a diósgyőri és a kispesti mérkőzéseket 15.00, a szegedi találkozót 14.00 órakor kezdik. — t. i. — magyar Ferjáncz—dr. Tandari es a tavalyi összetett magyar- bajnok Hideg—Bán duó után. Ferjánczék Renault 5 Turbó génkocsival állnak rajthoz, ezt az idén bevezetett űj szabá­lyok tették lehetővé. Eredmé­nyük természetesen nem szá­mít a BBK-pontversenybe, csak a magyar bajnoki soro­zatba, amelynek ez az idei első futama lesz. A bolgárok legjobbja, a Petrov—Tonev kettős negye­dikként rajtol, ugyanúgy La­da VFTS-sel, mint a szovjet és a magyar válogatottak (utóbbiak: Hidege—Bán. Dudás —Oroszlán, Ranga—Kurcz, Szabó—örményi, Kelecsényi —Deme). A csehszlovákok legjobbjai, Kaizar és Janacek követik ókét Skoda 130 LR- rel, majd a lengyel Buble- wicz—Zyszkovszki kettős Po- lonez 2000-essel. Az NDK-sok élversenyzői: Sonntag és Nas­sen Warburg 1150 gépkocsi­val állnak rajthoz. Akad maid a gépek között Dácia, Kondoros, 250 né­ző, v.: Bergmann, Sziklai. Építők: Kiss — Szabó (9), Márta (3), Dre- venka (1), Pádár (2), Bertók (1), Nágel (3). Cs.: Ivanics, Harmos, Tóth, Ba- gosi (I). Edző: Szabó At­tila. Az eredmény alakulása: 9. p.: 1—3. 17. p.: 7—5, 40. p.: 17—12, 50. p.: 24—15. Remekül kezdett a tarjáni gárda, és percek alatt két­gólos vezetésre tett szert. Ké­sőbb azonban sorozatban ki­hagyta ziccereit. Ennek kö­vetkezménye, hogy a tsz- gárda egyenlített, majd szü­netig jelentős előnyhöz ju­Az elmúlt hét végén Szol­nokon, a városi sportcsarnok­ban rendezték a tanintézetek országos ökölvívó-bajnokságát. A viadalon közel félszáz egye­sület 210 versenyzője gépelt a kötelek közé. Nógrád megyét az SBTC nyolc öklözője kép­viselte. Temesvári Róbert, a serdülők 45 kg-os mezőnyé­ben bajnoki címet nyert, két Ford Escort, BMW, sőt 800 om3-es Trabant is. A gyorsasági szakaszok: Jgótarján—Cered (Soproni AFV), Cered—Bárna (Kismo­tor és Gépgyár), Inászó—Som- lyóbánya (AVF), Salgótarján —Kazár (Ikarus), Szuha— Parádsasvár (Budamobil), Mátraháza—Galyatető (Ba­kony Művek). Galyatető—Mát- raaJmás (SKÜ), Mátraaámás —Nagybátony, Katalin-akna (Csepel Autó.) Nagybátony— Dorogháza (Rothmans). Rajt: pénteken 10 órakor a MÁK műszaki állomásától: a cél ugyanitt lesz. Másnap reggel 7 órától Kazárig ugyanez lesz az útvonal, onnan fordított irányban járják végig a gép­kocsik a gyorsasági szakaszo­kat. A viadalnak bizonyára több ezer nézóje lesz. A biztonság, a balesetek elkerülése érde­kében a rendezők számítanak fegyelmezett magatartásukra, a oályabiztosítók utasításainak feltétlen betartására. tott. A második félidő nem hozott változást: sem a játék­ban, sem pedig a nógrádi csa­pat eredményességében. Az Építők sorra hagyta ki lehe­tőségeit, nem remekeltek az átlövésekben és a pontos indításokban sem. A tarjáni csapat — az első 10 percet leszámítva — las­san szőtte támadásait, ki­hagyta helyzeteit, így a ha­zaiaknak nem jelentett külö­nösebb gondot a két bajnoki pont megszerzése... Kiállítások: 8, ill.: 4 perc.’ Hétméteresek: 6—3, ill.: 4—4.' A Kondoros legjobb dobói: Raffaj (11) és Melis (6). Jók: Gulyás (kapus), Raffaj. Melis, ill.: Kiss. —tóth— zott bronzérmet szerzett. Eredmények. Serdülők; 45 kg: 1. Temesvári István. Ifjúsági­ak; 75 kg: ...3. Szabó Zsolt. 81 kg: ...3. Ferencz Zsolt. Az országos bajnokságon elért kiváló helyezések annál is inkább értékesek, mivel a salgótarjáni 211. számú ISZI tanulói — egyben az SBTC versenyzői — kezdő ökölví­vók. társa pedig az ifjúságiak kö­A NÓGRÁD totótippiei, 15. hét í. Braunschweig—Leverkusen X 2. Bielefeld—Bochum 1 X 3. Uerdingen—Hamburg 1 2 4. St. Pauli—Duisburg 1 5. Oberhausen—N ürnberg 1 6. Ulm—Kassel 2 1 7. Cagliari—Genoa 1 X 8. Campobasso—Monza 2 1 9. Cesena—Perugia 1 2 X 10. Parma—Padova 2 1 11. Sambenedeffese—Bari 1 12. Taranto—Pisa 1 13. Varese—Triestina X 2 14. Cremonese—Napoli X 15. Sampdoria—Milan 1 16. Verona—Torino 2 Góltotópályázat A múlt héten pályázatunkra 307 szelvény érkezett. A két mérkőzés eredménye: Empoli—Varese 1—0, Padova— Cesena 2—1. Telitalálatot egyetlen pályázónk sem ért el, egytalálatos 22 volt. Közülük sorsolás útján a következők nyertek 10—10 darab totószelvényt: Bogdán Mária, Salgó­tarján, Béke út 3., Jusztin János, Rimóc, Petőfi u. 6., Ko­vács József, Szécsény, Batthyány út 9. A nyereményeket postán küldjük el. NB II. Gyengén sikerült a rajt Kondorosi Tsz SK—St. Építők 28—20 (14—10) Tanintézeti bajnokság Szolnokon i