Nógrád, 1985. március (41. évfolyam, 50-75. szám)

1985-03-11 / 58. szám

Sí'ővő OB Nógrádi aranynapok Galyatetőn Géczi Tibor Bereczky Brigitta labtiarßgäs Több mérkőzés is elmaradt Eredmények, táblázatok NR I.: Ü. Dózsa—Debrecen 1—0 (0—0), Vasas—Rába ETO 5—0 (2—0). FTC—Eger 1—0 (0—0), Csepel—Tatabánya 3—1 (3—0). Bp. Honvéd—Békéscsaba 5—1 (3—0). ZTE—MTK-VM 3—1 (2—0). Video­ton— PMSC 0—1 (0—0). a SZEOL AK—Haladás mérkőzés a pálya alkalmatlansága miatt elmaradt. A bajnokság állása 1. Bn. Honvéd 17 10 4 3 28-12 24 2. Videoton 17 10 4 3-27-14 24 3. Debrecen 17 7 6 4 21-17 20 4. Rába ETO 17 8 4 5 39-29 20 5. Z.-egerszeg 17 7 5 5 27-20 19 6. O. Dózsa 17 8 3 6 21-14 19 7. Haladás 16 7 4 5 19-13 18 8. Csepel 17 7 4 6 15-11 18 9. Pécs 17 6 5 6 17-16 17 10. Vasas 17 5 6 6 29-26 16 11. MTK-VM 17 6 4 7 22-21 16 12. Tatabánya 17 6 3 8 24-28 15 13. Ferencváros 17 6 2 9 20-25 14 14. B.-Csaba 17 6 2 9 18-31 14 15. Eger 17 4 4 9 12-25 12 16. SZEOL AK 16 1 2 13 14-41 4 NB. II. s D. Kinizsi—Szolnok 2—1 (0—1), Buxitbányász—Készt­hely 1—S (0—3), Siófok—Ozá 0—0, Baja—Sopron 1—3 (1—3), Nagy­kanizsa—Volán SC 2—2 (1—2), Ka­zincbarcika—Bakony Vegyész 2—1 (0—0), Dunaújváros—Nyíregyháza 1—1 (1—1) a Metrlpond FC— DVTK mérkőzés a pálya hasz­nálhatatlansága miatt, a 22. sz. Volán—Szekszárdi találkozó pe­dig a vendégek igazolása híján elmaradt; később hoznak ezek­ről döntést. A bajnokság állása BÉTEX-NAPOK 1. Bp. Volán 21 14 4 3 46-22 32 2. Vác 21 11 6 4 39-19 28 3. Siófok 21 12 3 6 35-22 27 4. Szolnok 21 11 4 6 40-25 26 5. D. Kinizsi 21 10 5 6 86-31 25 6. Ny.-egyháza*** 21 11 6 4 31—18 24 7. Salgótarján 21 8 7 6 29-23 23 8. Sopron 20 9 5 6 30-25 23 9. Özd 21 8 6 7 29-24 22 10. K.-barcika 21 7 8 6 30-29 22 11. D.-újváros 21 7 7 7 24-28 21 12. Baja 21 7 5 9 25-31 19 13. Diósgyőr*** 20 8 6 6 36-34 18 14. Metripond 21» 6 6 8 20-21 18 15. Keszthely 21 7 3 11 27-26 17 16. Nagykanizsa 21 5 6 10 28-40 16 17. Bakony V. 21 4 6 11 19-35 14 18. Szekszárd 20 3 7 10 18-36 13 19. Buxitbánya 21 3 4 14 19-45 10 20. 22. sz. Volán 19 2 4 13 24-50 8 ezécsényi Palóc-Skála Áruházban március 12—14. között. Engedményes vásár a méter- és lakástextilosztályon 20—30 százalékkal olcsóbban vásárolhatók: egyes szőnyegek, függönyök, faliszőnyegek és drapériák. Bő áruválasztékkal várjuk kedves vásárlóinkat. *** :A Nyíregyháza és a Diós­győr eredményéből 4—4 büntető­pont levonva. Területi bajnokság, Mátra-cso­port: H. Papp J. SE—Sajóbábony 2—0, Füzesabony—Borsodi Építők Volán 0—0, Borsodnádasd—BKV Előre (elmaradt), Bélapátfalva— Miskolci VSC 1—0, Gyöngyös— Recsk 0—0. A bajnokság állása 1. Hatvan 1« 10 3 3 30-12 23 2. Ganz-M. 16 9 4 3 33-15 22 3. H. Japp J. 16 9 4 3 26-18 22 4. St. Síküveg. 16 7 7 2 22-16 21 5. Gyöngyös 16 7 6 3 26-14 20 6. Sajóbábony 16 8 3 5 18-11 19 7. Nagybátony 16 6 6 4 17-14 18 8. B.-nádasd 15 5 3 7 21-20 13 9. B. Ép. Volán 16 2 9 5 10-15 13 10. BKV Előre 15 3 7 5 16-23 13 11. Recsk 16 4 5 7 13-20 13 12. Bélapátfalva 16 2 9 5 13-21 13 13. Edelény 16 3 7 6 20-29 18 14. Füzesabony 16 3 8 7 18-27 12 15. Romhány 16 3 5 8 23-26 11 16. MVSC 16 2 4 10 8-23 8 Döntetlen a váci „oroszlánbarlangban" Váci Izzó MIE-SBTC 0—0 Vác, 2500 né­ző, v.: Bognár. (Pintér, Szabó J.) Vác: Pleskó — Kurnász, Polo- nyi, Krőzsel. Szá­lai — Kosa, Strausz, Csikós, Gódor, (Krómer, 46. p.) — Kovalik (Bera 72. p.), Adi. Edző: Both József. SBTC: László — Nagy, Talapa. Zi- monyi, Babcsán —, Gyimesi, Juhász, Földi, Balga — Oláh (Jónás 79. p.), Gyöngyösi. Edző: Haász Sándor. (A találkozó előtt — ter­mészetesen és jogosan — a két csapat berkeiben és a nézőtéren arról folyt a po­lémia, hogy mire lesz képes az elmúlt heti, súlyos hazai veresége után az SBTC. Ne­tán bravúrra?) A nézőknek nem tetszett, hogy a mérkőzés bírája, Gyi­mesi buktatásáért szabadrú­gást ítélt a 30. másodperc­ben. Két perc múltán viszont sokan megtapsolták Bognárt, amiért a tarjáni védők köz- beavatkozását minősítette szabálytalannak. A 6. perc­ben Talapa saját 16-osa előtt szerelte Csikóst. Noha, a sze­relés szabályos volt, a játék­vezető szabadrúgást ítélt. A labdát Strausz rúgta ka­pura, László biztosan védett. Az ellentámadás végén Gyi­mesi 25 méterről bombázott a kapu fölé. A 9. percben Gyöngyösi bal oldali szögleté­ből az előrelopakodó Zimo- nyi közelről melléfejelt. Ezt követően a Szálairól lepatta­nó labdát Balga laposan lőt­te a bal oldali léc mellé. Támadásban maradt az SBTC — az egyik hazai né­ző meg is jegyezte: „A Sal­gótarján játszik!” A 15. perc­ben Balga előretört, de 22 méteres lövése elkerülte Pleskó kapuját. Valamivel később Adi bal oldali beadá­sából Kosa 5 méterről a ke­resztléc fölé vágta a labdát. A 29. percben Csikós elfu­tott a jobb szélen, remekül adott be, Adi viszont 13 mé­terről, kapásból magasan fö- lélőtt. A hátralevő időben a játék a két 16-os között hul­lámzott, jobbára vendégfö­lény érvényesült. Szünet után hatalmas iramban kezdett a Vác, a tarjáni védelem azonban biz­tosan állította meg a roha­mokat. Az 53. percben Nagy a váciak alapvonaláig jutott, de a kapu mögé adott be... A kirúgást követően Kovalik veszélyes, jobb oldali beadá­sát László elcsípte a berob­banó Krómer elől. Másod­percekkel ezután a tisztán kapura törő Adi lövését véd­te a vendégkapus. A 64. percben Juhász fejjel szök­tette Gyöngyösit, a csatár ki­tűnő cselekkel „elküldte” a védőket és Pleskót, aztán százszázalékos helyzetben, 10 méterről, jobbal az üres kapu mellé helyezett! A túlsó oldalon Csikós ka­pásból lőtt a tarjániak ka­puja mellé. Később Adi pró­bálkozott, de 15 méteres bombája elhalt a kivetődő László ölében. A 77. percben Strausz veszélyeztette az SBTC kapuját, de a labda messze elkerülte. Három perc múlva az előretörő Ta­lapét Krőzsel felvágta a ka­putól 22 méternyire. A sza­badrúgást a vendégek eltak- tikázták. A 84. percben Bal­ga Adi buktatásáért sárga ■ lapos figyelmeztetésben ré­szesült. Közvetlenül a befe­jezés előtt, a gólhelyzetben levő Krómer a 11-es ponton a vetődő Lászlóba rúgta a labdát. A tarjániak játékára az első félidőben a tudatosság, a biztos védekezésből gyors ellentámadások szervezése és megvalósítása volt a jel­lemző. A játékosok rengete­get futottak, mutatták ma­gukat, és ha kellett, kisegí­tették egymást. Akadt lehe­tőségük a gólszerzésre, de a szerencse elpártolt tőlük. Igaz, a váciak két helyzeté­nél Fortuna szintén „közbe­lépett” ... A második negyvenöt percben folytatódott a nagy j iramú és a közepesnél vala­mivel színvonalasabb csata, a szemre tetszetős, de kissé csúszós gyepen. A váciak ugyan valamelyest többet birtokolták a labdát és hely­zeteket is kidolgoztak, ám azokat a csatárok elügyetlen- kedték. Ebben a félidőben Gyöngyösi szerezhetett volna vezetést és talán két pontot az SBTC-nek. Végeredmény­ben a döntetlen eredmény a látottak alapján igazságos. Jók: Kosa. Adi, Polónvi, Csikós, Pleskó, ill.: Talapa (a mezőny legjobbja), Zimo- nyi, Juhász, Gyimesi, Nagy és Babcsán. Tóth István Területi bajnokság, Mátra-csoport Kezdetnek nem rossz Nagybátony—Edefényi Bányász 2 — 0 (0—0) Bátonyterenye, 350 néző, ».? Ridegh. Nagybátony: Kiss — Mákos, Orosz, B. Kovács, Szabó Gy. — Hajdarat Mi- halkó (Szabadi, 58. p.) Cséki — Szőke, Szabó L., Loch. Ed­ző: Répás Béla. A 3. percben Major, 30 méteres szabadrúgásból a fel­ső lécet találta el. Később Csorba veszélyeztette a Bá- tony kapuját, a hazai kapus szögletre tisztázott. Az ellen- támadás végén Loch szabad­rúgásából a jókor érkező Haj­dara kapura lőtt, az edelényi kapuvédő nagy bravúrral vé­dett. Az 58. percben a labda el- rúgásáért, Szabó L. sárga lapos figyelmeztetésben ré­szesült. A 74. percben Cséki a kaputól 40 méternyire vég­zett el szabadrúgást, a hosz- szan előreívelt labdát Szaba­di Oroszhoz továbbította, aki néhány lépésről a léc alá fe­jelt. 1—0. A 88. percben Haj­dara nyolc méterrőil kapura lőtt, a labda kipattant az ede­lényi kapusról, Szőke rárúgta, Béres ismét védett, a ,,pety- tyes” Hajdara elé került, és a középpályás most már nem hibázott. 2—-0. A sáros, víztócsákkal bo­rított salakos pályán a ha­zaiak helyzeteiket kihasznál­va, magabiztosan nyertek a kitűnő ellenféllel szemben. Jók: Orosz, Cséki, Loch, B. Kovács, Hajdara, ill: Béres, (a mezőny legjobbja), Tárnái, Madarász és Csorba. — Tóth — Gól nélküli sárdagasztás St Síküveggyár—Hatvani KVSC 0 — 0 Salgótarján, 1000 néző, v.: Zvolenszky. Síküveggyár: Koncsik — Dudás, Kovács, Czene, Verbói — Szőke, Krá- Iik, Marosok — Garai, Sze- kula (Oláh), Bodor. Edző: Kiss László. A közéd huszonnégy órás havas eső az előző nap még porzó — fűrészporral és fi­nom salakkal beszórt — pá­lyát teljesen irreálissá tette. Hiba volt, hogy egyik csapat afrfx NB II. „Hengerelt" a Bányász Nagybátony - Ceglédi VSE II. 19 — 6 Bátonyterenye, l«0 néző. v.: Skuta, Csíki, Deák. Győz­----- • tek: Baráth, Frei, ^ Pávelkó és Rubi t ! 4—4, Salamon 3. * * ill.: Szily 3, Szap­panos 2, Iván 1. Orosz nem nyert mérkőzést. Ed­ző: Kövendi József, ill..- Karsai Ferenc. A hazaiak szempontjából ki­tűnően indult a találkozó: négy mérkőzést nyertek, mindössze Salamon veszített 2—1 arányban. Szily ellen. Ezt követően Baráth megverte Nagyot, Iván viszont jobb volt Rubinál. A Pávelkó— Szily* a Salamon—Szappanos (itt a vendógüú győzött) ós a Fred— Orosz összecsapáson végig nyílt volt a küzdelem. A továbbiakban a Nagybátony előnye nőttön-nőtt, és ez első­sorban az egyre jobb teljesít­ményt nyújtó Rubinak és Ba­rátnak volt köszönhető. Az utol­só öt mérkőzés már lényegében ráadást jelentett, és nagy kü­lönbséggel nyert a Bányász. A dobogóra továbbra Is esé­lyes nógrádi gárda végig Jobb volt ellenfelénél, az I. osztályú ceglédiek tartalékcsapatánál. A Bányász megérdemelten nyert így alaposan visszavágott a két hónappal korábban elszenvedett 13—12-es idegenbeli vereségért. T. I. középpályásai és csatárai sem vállalkoztak távoli lövésekre. A 43. percben, előbb Verbói bad fölső sarokba tartó lövé­sét, majd Bodor bombáját védte bravúrral Takács. A szünet után sem változott a játék képe, fokozódott vi­szont az iram és most már helyzetek is adódtak. Mintegy negyedórán át beszorult a vendégcsapat, tíz emberrel vé­dekezett, majd a 65. perc után átvette a kezdeményezést. A hajrá ismét a tarjániak fölé­nyét hozta: a 80. percben Ga­rai ugrott ki a hatvani védők közül és az öt és feles jobb sarkáról mellélőtt. A két, egyébként jól fölké­szült csapat egyike sem tudta azt nyújtani a sártengerben, amit tud. A védelmek csatá­jában. a játék képének meg­felelő végeredmény született, bár helyzeteik alapján a ha­zaiak közelebb álltak a győ­zelemhez. Jók: Szőke, Koncsik, Kralik, Kovács ill.: Lakatos, Bóna, Hegyi, Borics. > — mátyus — ! Ganz-MÁVAG—Romhány 5—0 (2—0) Kőbánya, Kismartoni út, 150 néző, v.: Pecze. Romhány: Kovács — Slezák, Pingiczer, Kertész, Filiczki — Sági, Pincze, Maring, Varga — Kovács I., (Kaliczka), Zagy­vái. Edző: Beke Ferenc. A rendkívül jól előkészített pályán a Ganz-MAVAG gyor­san vezetést szerzett. A má- fidik félidőben a hazaiak szinte tetszés szerint növelték előnyüket. A vendégek in­kább csak a mezőnyben je­leskedtek. A romhányi ka­pus is rendkívül gyenge tel­jesítményt nyújtott. Góllövők: Kerekes (2), Tóth (2), Pölöczi. Jók: Lukács. Bánhidi, Tóth, ill.: Kertész, Sági. NÓGRAD - 1985. március 11., hétfő 11 > '"Hr. -. A hét közepén még a tavasz je- lei olvasztották a havat az ország legmagasabb L——pontján is, ezért a síszövetség illetékesei úgy döntöttek, hogy csütörtököm a tervezettnél egy órával ko­rábban kezdik az országos sí- lövöbajnokság aznapi száma­it. Így is lapátolni kellett a havat a galyatetói pályára és mire az utolsó női versenyző is célba ért, a lőtér környéke már merő víz volt. A férfiak 20 kilométeres versenyében a Bp. Honvéd válogatottjai szinte egymás között döntötték el az egyéni helyezéseket, csak két miskol­ci riválisuk jutott a legjobb hat közé. A juniorok mező­mében viszont meglepetésre Edoes Tamás (H. Papp J. SE), lövészetben mindössze egyet­len hibát vétett, így megelőz­te az esélyesebb salgótarjáni Géczi Tibort. Imrich Jánost viszont, aki eredetileg harma­dikként futott be, pályaté­vesztés miatt utólag kizárták, igv odalett a csapatbajnoki cím is. A nők csütörtöki viadalá­ban Bereczky Brigitta a fel­nőttek, míg salgótarjáni kliub- társa, Galbács Midit a junio­rok között indult. Edzőjük Vincze István jól taktikázott mert mindketten a legjobb­nak bizonyultak korosztályuk­ban. A csapatversenyt viszon' itt is. ott is a Vasas-lánvol n verték meg, uavanis Sóly­most Annes az előző heti sí­futó OB-n bukott és súlvo: sérülést szenvedett. ísv nen tudott telíts mértókfl triót in­dítani a Petőfi SE. Pénteken a sprintszámoka bonyolították le. Itt is bevál az előző napihoz hason!« szakvezetői, „sakkihúzás:” i felnőtt nők 6 kilométeres vl sdalán megint Brigitta, míg. juniorok között 5 kilométerei Jutka bizonyult a legjobbnak Ez utóbbi korosztályban Gé czi visszavágott Edőcsnek 1 kilométerem: azonos hibapont tál, de egy perccel megelőz te a miskolci vetélytársat. Ml vei Imrich és Darázs is a élmezőnyben végzett, a csa patversenyben is a Petőfi S szerezte meg a junior orszá­gos bajnoki címet. Eredetileg, vasárnap akar­ták lebonyolítani a váltóver­senyt, de a korábbi meleg időjárás miatt ezt előrehoz­ták a pihenőnapnak terve­zett szombatra. Sajnos Gal­bács ezen a délelóttön ép­pen a fővárosban kellett, hogy legyen egyetemi előkészítőn, így a váltóban nem gyarapít- hatta baj-hoki aranyérmei szá­mát a salgótarjáni női hár­mas. A jó formában lévő Be­reczky viszont — annál is in­kább, mivel Ottmár János ko­rábbi kézfagyása miatt még most sem tudta vállalni a sze­replést — a férfi-juniorvál­tóban indult. Nem is vallott szégyent: Iimrich és Géczi tár­saságában megszerezte harma- di’: aranyérmét is ezen a hét végén, A ifjúságiak versengé­sében a Petőfi SE fiataljai második helyezést szereztek a Vasas mögött. Jó jel, hogy Galbács az el­ső két napon félig betegen is nagyszerűen lőtt (koraibban inkább a futás volt az erős­sége): mindössze hármat hi­bázott, ami férfiáknak is be­csületére válik. Bereczky pe­dig remek futásával bizo­nyult egyenrangú társnak az erősebb nem képviselői kö­zött. Kitűnő szereplésükkel m’ r most elérték a salgótar­jáni sízők eddigi legjobb sze­replése alkalmával szerzett, huszonnégy OB-aranyérmet, pedig a felnőtt női huszonöt és férfi ötven kilométeres sí­futóverseny még hátravan... A salgótarjániak eredmé­nyei; junior 15 km: 2. Géczi Tibor 55:46 (3), 8. Darázs Jó­zsef 64:03 (10). Felnőtt 10 km: 1. Bereczky Brigitta 56:53 (9). Junior 7,5 km: 1. Galbács Ju­dit 43:47 (3). Juniorsprint 10 km: 1. Géczi Tibor 33:47 (4), 4. Imrich János 35:28 (1), 7. Darázs József 42:39 (8). Csapatban: 1. St. Petőfi 111:54. Felnőtt 6 km: 1. Bereczky Brigitta 25:55 (5). Junior 5 km: 1. Galbács Judit 27:31 (5). Férfi-juniorváltó, 3x5 km: 1. St. Petőfi (Bereczky, Im­rich, Géczi). Ifjúságiak: 2. St. Petőfi (Ipacs, Darázs, Brez- ; niczky). (Az időeredmények lapzártakor még nem voltak 5 ismeretesek.) NB I!