Nógrád, 1985. március (41. évfolyam, 50-75. szám)

1985-03-04 / 52. szám

NB ll-ben a Bgy. SE Lehetséges a lehetetlen is! MB ll-es tavaszi nyitány Fél tucat még gombócból is sok ! Dunaújváros—Salgótarján 6—0 (1—0) Nem kisebb do­logra vállalkozott B ' dssagyarmat ökoi vívó-szakosz­tálya szombaton - délután, mint megoldani a szinte lehetetlent. Két héttel ezelőtt a Nyírség fő­városában nyolcponos vere­séget szenvedtek az NYVSSC ökölvívóitól azon az osztá­lyozom amelynek első mér­kőzését vívták ott az NB- II. be jutásért. Nagy tétje volt tehát a szombati találkozó­nak: képesek-e ledolgozni a nagy hátrányt Nógrád megye ökölvívói, (mert a balassa­gyarmatiakat négy salgótar­jáni fiú is erősítette). Hogy van közönsége a „bu­nyónak”, bizonyítja az is, hogy minden várakozást fe­lülmúlóan, nyolcszáznál is több néző szorongott a sors­döntő mérkőzésen, a városi sportcsarnokban. A legna­gyobb érdeklődés Botos Tibor és Váradi János mérkőzését előzte meg, ahol a két válo- gatottkeret-tag kitűnő ököl­vívást mutatott be. Botos a szokott, elegáns technikáját csillogtatta az első menetben, a másodikban Váradi meg­mutatta a harcosabb küzde­lem előnyeit, a harmadik menetben ismét Botos lát­szott jobbnak. A bírók dön­tetlent hirdettek ki. Emlékezetes marad a 71 kg-osok között a balassa­gyarmati Zagyi László ösze- csapása Urszuj Jánossal. A nevesebb nyíregyházi ellen­felet alaposan meglepte a két első menetben a kék-fehér színekben küzdő fiú, ám a harmadik menet közepe felé egy nagy erejű jobb lengő ütés álion találta Zagyit, amiért számoltak i* rá. Vé­gül 3—1 arányban a nyíregy­házi sportolót hozták ki győztesnek a bírók, bár a kábult hazai versenyző min­dent megpróbált... A legnagyobb tűzbe akkor jött a közönség, amikor a salgótarjáni „idegenlégiós”, Uhrin László három meneten át űzte, hajtotta a nyíregyhá­zi Vargát, a 81 kg_osoktól szokatlan tempót diktálva. Az ő győzelme tette biztossá, hogy Nógrád megyének ősz­től NB Il-es ökölvívócsapata lesz! Eredmények (elöl a balas­sagyarmati versenyzők neve). Ifjúságiak, 54 kg: Nagy az 1. m. fa. Ákos ellen, 0—2; 60 kg: Berki az 1. m. fa. Bol­dizsár ellen, 0—4; 63,5 kg: Gresina pontot nyert Tóth ellen 2—4, 71 kg: Zagyi p. ved. Unszujtől, 2—6. Felnőttek, 51 kg: őré el­lenfél nélkül nyert, 4—8; 54 kg: Botos—Váradi döntetlen 5—7; 57 kg: Lakatos ellen Bíró az 1. m. fa., 7—7 60 kg: Oláh ellenfél nélkül nyert, 9—7; 63,5 kg: Lakatos A. e. nélkül nyert, 11—7, 67 kg: Dusicza ellen Kovács A. a 3. m. fa., 13—7; 71 kg: Purucz- ki a 2. m. fa. Csobán ellen, 13—9; 75 kg: Haskó ellen Gondon a 2. m. fa., 15—9, 81 kg: Uhrin egyhangú ponto­zással nyert Varga ellen, 17—9; +81 kg: Szikora el­len Zsigó az 1. m. fa., 19—9. A mérkőzés után Győry József, a balassagyarmatiak vezető edzője boldogan nyi­latkozott: — Pénteken este, de még szombaton hajnalban is azon gondolkoztam, hogy ki és melyik súlycsoportban lép majd szorítóba. Több variáción is gondolkoztam, s kivált a salgótarjáni ver. senyzőket illeti köszönet, hogy az utolsó pillanatig két súly­csoport határán „tartották” magukat. Szeretném megkö­szönni mind a négy SBTC-s fiúnak a becsületes, tisztessé­ges helytállást. Nagyon bol­dog vagyok, hogy tulajdon­képpen sikerült a lehetetten: a két szakosztály összefogá­sával, versenyzőink lelkese­désével és a közönség buz­dítása mellett mégiscsak ki­harcoltuk az NB II-be ju­tást! A mai nap az örömé, de hétfőn folytatjuk a ké­mény munkát.-h. z.— Salgótarján, 1500 netto, v.: Szilágyi (Kur­mai, Czirba). Dunaújváros. Sági — Keller, Bol- dóczky. Menyhárt, Miskovicz — Hess (Ko­vács T. a 23., Gróf a 78. percben). Szepesi, Dupai — Csikesz, Tatár, Töri). Edző: Kovács András. SBTC: László — Nagy, Talapa, Zi- monyi, Babosán — Balga (Oláh az 58. perc­ben) Juhász, Gvimesi, Földi — Jónás (Ko­vács a 4fi. percben), Gyöngyösi. Edző. Haász Sándc Hői és férfi NB II. Fölényes salgótarjáni győzelmek SKSE—BÉKÉSCSABAI ÁFÉSZ 93—55 (47—23) ——-pp—I Salgótarján, ▼ : ST Bukta, Pázsitka. M SKSE: Miskolczy ■ ^ (25), Takács (18). P Sipos (10), Faze- kas (12), Angyal (9). Cs: Hegedűs (14), Karaka- sev (3), Lukács (2), Horváth (—). Edző: Szarvas József. Az eredmény alakulása: 5. p: 11—4, 10. p: 21—10, 15. p: 3i—11, 25. p: 61—33, 30. p: 67—43. 35. p: 78—51. A tabella 11. helyén álló Ál'ész-csapat nem késztette teljes ..erőbedobásra” a tariá* ni lányokat. Határozott féde- kezéssei megakadályozták az ellenfél pontszerzési lehetősé­geit. A labdák „elhalászásá­ból”, gyors indításból Takács és Fazekas révén érték el ko­saraikat a hazaiak. A csapat fölényét tükrözi, hogy 6 pere alatt 21 pontra tudta növelni előnyét, amely a félidő végé­re még nagyobb lett. Fordulás után sem válto­zott a játék képe, továbbra is » salgótarjániak irányították a mérkőzés alakulását. A nagy kedvvel játszó Miskolczy irá­nyításával, sokszor szép meg­oldásokkal dobtak úiabb pon­tokat. A mérkőzés végét már csak az tefte izgalmassá, hoev sikerül-e elérni a százpontos győzelmet. Ez nem „jött fisz- ezé,”, de a jó játékkal megér-, demelt. szép győzelmet ara­tott a Kohász-csapat. SKSE—BÉKÉSCSAR \I MÁV 109—55 (47—22) •Salgótarján, v: Bukta. Pá­7.s'tka. SKSE: Szabó (30), Ju­hász (21). Balogh (20), Laezkó (19). Dániel (6). Cs: Tamás (4). Magyar . (3), Pál (4), An­gyal (2) Edző: Laezkó Sán­dor. Az eredmény alakulása: 5. p- 8—4. 10. p: 23—8, 15. p: 37—16, 25. p: 54—28, 30. p: 70—35, 35. p: 88—37 A férfi mérkőzés első perce­it pont nélküli küzdelem jel­lemezte. A 37 percben csabai kosárral kezdődött a pontok gyűjtése. de a folytatásban Juhász találataival a tarjáni- ak '’ették át a mérkőzés irá- nvitását. A félidő befejezése e'őtt. 4 perc alatt 12 pontot dobott a hazai csapat, míg az ellenfél egyet sem. Ezzel a jó Űj mezben, győzelem után. sorozattal már jelentős kü­lönbséggel zárták a félidőt a tarjániak. Szünet után is szemmel lát­ható volt a Kohász-csapat fö­lénye. A fiatalok Is pályára kerültek, és a félpályás em­berfogás révén nem engedték az ellenfelet kibontakozni. A taktikai fegyelem betartásá­val tovább növelték előnyü­ket a hazaiak. A tartalékosán kiálló békés­csabai együttes nem volt egyenrangú ellenfél, a hazaiak megérdemelték fölényes győ­zelmüket. Képek és szöveg: Omaszta Zoltán ALFÖLDI OLAJBÁNYÁSZ— BGY. IUSTITIA 82—63 (40—38) Balassagyarmat, 50 néző. v: Budai. Balassagyarmat: Ben- kő (12). Sárkány (34), Kalcsó (7). Rith (—), Farkas (4). Cs: Bednár (4t, Lakatos (2). Edző: Benkő Péter. Az eredmény alakulása: 6. p: 6—10. 10. p: 18—10, 13. p: 23—19, 19. p: 35—36, 25. p: 48—42, 30. p: 59—48, 32. p: 63—55, 37. p: 76—59. A tartalékos hazai férficsa­pat az első félidőben nagy len­dülettel játszott, s ragyogóan tartotta magát. Fordulás után a vendégek jobb cseresoruk miatt fölülkerekedtek, és fölé­nyesen győztek. Sárkány a helyzeteket ismét biztosan ér­tékesítette, de a védekezésre már nem maradt ereje, _ (Szombaton egész nap, sőt vasárnap délelőtt is tucat­nyian dolgoztak a tóstrandi pályán, hogy játékra alkal­massá tegyék. Az egyik tér­fél azonban így is teljesen jeges, az egész pálya ezzel együtt csúszós, tócsákkal tar­kított volt. A mérkőzés egy­perces gyászszjinettel kezdő­dött, Szepesi nemrég el­hunyt édesanyja emlétkére; a vendégek . fekete karszalaggal is játszottak.) Kezdettől a Dunaújváros alkalmazkodott jobban az ide­gen pálya talajához. Már az első percben óriási kavarodás támadt a tarjám kapu előtt, végül Tatár 10 méterről a fölső kapufát találta telibe. A 7. percben Menyhárt, majd Miskovicz lövését védte Lász­ló, később Szepesi szabadrú­gását is ártalmatlanná tette. Bravúrosan fogta meg Ress közelről kapura lőtt labdá­ját is. A 20. percben azon­ban már tehetetlennek bizo­nyult, amikor Csikesz balról beívelt és Ress a rövid sa. roknál, a kapufa mellett a hálóba fejelt, 1—0. (A vendé­gek játékosa a 2. perc óta sé­rüléssel bajlódott, hamaro­san le is kellett cserélni). A gól után Csikesz, majd Törő került helyzetbe, de a hazai „cerberus” isimét reme­kül hárított. Szünet után az 59. percben Csikesz a védelem mögé ke­rült, jobbról beadott, László elcsúszott. Törő pedig balról a kapu jobb oldalába fejelt, 2—0. A 66. percben Keller húzott el ugyancsak a jobb Előkészületi mérkőzések oldalon, az alapvonalról hát­ra adott, Törő ismét jól ér­kezett és fejjel talált a háló­ba. 3—0. A következő gólt megint Keller készítette elő: ezúttal is jobbról adott be, csak most Szepesi csúsztatott 5 méterről a kapu jobb sar­kába, 4—0. A csereként be­állt Gróf beadása a 83. perc­ben a hátrafutó Talapa mö­gé került, László megint el­csúszott és Szepesi 6 méter­ről most sem hibázott, 5—0. A lefújás előtt 5 perccel Ta­tár ívelt át, megint csak jobb­ról, ezúttal ismét Törő érke­zett, és 5 méterről, kapásból harmadszor is betalált a há­lóba, 6—0. Mintha nem is azonos osz­tályban játszana á két csapat, akkora különbség volt a ven­dégek javára ezen a mérkő­zésen. Az ősszel 5 mérkő­zést sorozatban nyert tabá­niakra most rá sem lehetett ismerni: csak csúszkáltak, to­porogtak a pályán a mieink, míg a Kohász óriási lendü­lettel, magabiztosan — Sze­pesivel és Dupaival szemben láthatólag erősödve — olyan fölényesen nyert, hogy még győzelme arányát sem lehet túlzottnak mondani. A hazai játékosoknak és vezetőknek alapvető változtatásra lesz szükség, hogy erről a régen nem tapasztalt holtponról eL mozduljanak, és a folytatás­ban az őszi hajrához méltó­an szerepeljen az SBTC. Jók: Boldócziky, Menyhárt, Miskovicz, Szepesi, Csikesz, Tatár, Törő, ill,: László. Az NB II. további eredmé­nyei: Volán—Metripond 1—0 (0—0), Nyíregyháza—Debre­ceni Kinizsi 0—1 (0—1), Keszt­hely—Kazincbarcika 2—2 (2—1). Szolnok—Nagykani­zsa 2—1 (1—0), DVTK—Sió­fok 1—5 (1—1), Ózd—T. Bauxitbányász 4—0 (1—0), Szekszárd—Vác 1—3 (1—1), Bakony Vegyész—Baja 1—1 (0—1). Sopron—22. sz. Volán elmaradt. A bajnokság állása 1. Bp. Volán 20 14 3 3 44-20 31 2. Vác 20 11 5 4 39-18 27 3. Szolnok 26 11 4 4 39-23 26 4 Siófok 20 12 2 6 35-22 2« 5. Nyíregyh.*** 20 11 5 4 30-17 23 6. D. Kinizsi 20 9 5 6 34-30 23 7. Salgótarján 20 8 6 fi 2f-23 22 8. Ózd 20 8 5 7 29-24 21 9. Sopron 19 8 5 6 27-24 21 10. Kazincb. 20 6 8 6 28-28 20 11. Dunaújv. /20 7 6 7 23-27 20 12. Baja 20 7 5 8 24-28 19 13. Diósgyőr*** 20 8 6 6 35-34 18 14. Metripond 20 6 6 8 20-21 18 15. Keszthely 20 6 3 11 24-25 15 16. Nagvkanizsa 20 5 5 10 2fi-38 15 17. B. Vegyész 20 4 6 10 18-33 14 18. Szekszárd 20 3 7 10 18-36 13 19. Bauxitb. 20 3 4 13 18-42 10 20. 22. sz. Volán 19 2 4 13 24-50 8 *** — a Nyíregyháza és a Di­ősgyőr eredményéből 4­—4 bünte­Az NB 1. eredményei: Eger —Videoton 1—3 (0—1), Bé­késcsaba—FTC 3—1 (1—0). Haladás—MTK-VM 1—0 (0—0’, PMSC—Csepel 0—0, Rába ETO—ZTE 2—1 (0—0), DMVSC—Vasas 1—2 (0—0), Tatabánva—Bp. Honvéd 0—3 (0—1). Ű. Dózsa—SZEOL AK 3—1 (2—1). A bajnokság állása 1. Videoton 16 10 4 2 27-13 24 2. Bp. Honvéd 16 9 4 3 23-11 22 3. Rába ETO 16 8 4 4 29-24 20 4. Debrecen 16 7 6 3 21-16 20 5. Haladás 16 7 4 5 19-13 18 6. Ü. Dózsa 16 7 3 6 20-14 17 7. Zalaegerszeg 18 6 5 5 24-19 17 8. MTK-VM 16 6 4 6 21-18 16 9. Csepel 16 6 4 6 12-10 16 10. Pécs 16 5 5 6 16-16 15 11. Tatabánya 16 6 3 7 23-25 16 12. Vasas t 16 4 6 6 24-26 14 13. Békéscsaba 16 6 2 8 17-26 14 14. Ferencváros 16 5 2 9 19-25 12 15. Eger 16 4 4 8 12-24 12 16. SZEOL AK 16 1 2 13 14-41 4 Nagybátony'—Petőfibánya 4—2 (3—2) Petőfibánya, 150 néző, v.: Bu­dai. Nagybátony Kiss (Hiesz) — Mákos, Orosz (Susán), B. Ko­vács, Szabó Gy. — Hajdara, Bgy. SE—Romhány 5—3 <3 —L Balassagyarmat, 100 néző, v.: Gál. Romhány: Kovács — Ma­ring, Pingiczer, Jelen, Szikora — Pincze (Szűcs), Kecskés (Matyó­ka), Varga S. (Szandai) — Sági, Zagyvái, Kovács (Szedlák). Kiegyenlített játék után, a 10. percben Semetke lefutotta a vé­delmet, és megszerezte a veze­tést. 1—0. Mindkét kapu előtt sok helyzet kimaradt, majd a 22. percben Kecskés 16 méterből lőtt gólt. l—l. A 30. percben szöglet után Taskó fejelt gólt. (2—1). majd a 38. percben, ismét szöglet után. Litavszki fordulás- I Dói lőtt a bal felső sarokba. 5-1­I A második félidőben tovább | élesedett a küzde’em. Előbb j Szedlák ragyogó átadását Pin­giczer lőtte a hálóba (3—2). ; majd Szedlák ll-esből egyenlí­tett. 3—3. Végül két korszerű tá­madás után Földvári és Tóth szerzett szép gólt. 5—3. A mérkőzés jól szolgálta a felkészülést, egy héttel a bajno­ki rajt előtt. Jók. Zagyva!. Pingiczer. Sági, 111.: Vaskor. Taskó. — lombos — Szabó L., Mihalkó, Cséki — Lász­lók (Szabadi), Loch (Szarvas). A 13. percben a lesgyanús helyzetben levő Szakolczai ve­zetést szerzett a hazaiaknak. 0—1. Három perc elteltével az előretörő Szabó Gy.-t a hazai védők buktatták a 16-oson be­lül. A megítélt ll-est Csáki ér­tékesítette. 1—1. A 20. percben remek vendégtámadás végén Cséki a kifutó kapus felett emelt a hálóba. 2—1. Üjabb há­rom perc — újabb petőfibányai gól: most Skoda volt eredmé­nyes. 2—2. A 27. percben Ismét büntetőt rúghatott Cséki, é* ezt is kihasználta. 3—2. A 72. perc­ben a hazai védők ügyetlen­kedtek, Szabó L. rácsapott a labdára és közelről a léc alá bombázott. 4—2. A hóval borított, füves pályán a jobb erőnléttel rendelkező Nagybátony, végig tetszetőseb­ben és eredményesen játszva, biztosan nyert a lelkes hevesi gárda ellen. Jók: Mihalkó. B. Kovács, Má­kos. Hajdara, Loch, ill.: Sza­kolczai, Skoda. Krisztián és Ko­máromi. t. L St. Síküveggyár—Mátranováki Vasas 4—3 (1—2) Angyal (SKSE) a palánk alatt. Mivel a héten Csapó bevo­nult, Géczy a lábát törte, Farkas pedig gyorsan kipon­tozódott, így az eredmény el­fogadható. Az első félidőben jól játszott a hazai gárda, de végül is nem tudta kétséges­sé tenni a vendégsikert. L. L Salgótarján, 100 néző, v.: Kiss I Síküveggyár: Pintér (Koncaik) — Dudás (Jaszik II.), Kovács, Tóth (Czene), Vincze — Szőke (Králik), Dóra, Marosok (Ja­szik) — Garai (Rigó), Szekula (Tözsér), Oláh (Bodor). Az első síküveggyári helyzet után a 17. percben Hászi a ki­futó kapus felett a hosszú sa­rokban emelt, o—1. A 21. percben Gubán három méterről lőtt a jobb alsó sarokba. 0—2. Garai a 41. percben egyéni akció után talált a há’óba. 1—2. Az 50. percben Gubán egy szabadrúgás nyomán növelte a vendégek előnyét. 1—3. Ugyan­csak szabadrúgást követően szé­pítettek a hazaiak: a mátrano­váki kapu előterébe ívelt labdát jaszik lőtte a kapu közepébe. 2—3. A 74. percben Garai rezgette meg a hálót újabb ta­lálattal. 3—3. Végül Bodor a 82. percben lefutotta az ellenfél vé­delmét és nagy lövéssel állítot­ta be a végeredményt. 4—3. Kitűnő talajú játéktéren meg­felelő edzőpartnerre talált a Sík­üveggyár. Hosszú időn- keresztül nyílt volt a küzdelem, minde­nekelőtt a hazaiak sorozatmérkő­zései okozta fáradtság miatt. . . Jók; Dudás, Kovács, Szőke, Garai. ill. a mátranovákiak tel­jes védelme és Gubán. — m. 1. — 4 Petőfi SE újabb sikerei Ismét bajnoki címek Galyatetőn S Az elmúlt hét végén rendezték meg Galyatetőin a férfi és női juni­or és i ifjúsági sí­futó magyar baj­nokságot. A Nógrád megyei Tanács Petőfi SE versenyzői — miként aiz idei hosszúra nyúlt szezonban megszokhat­tuk — ismét remekül helyt­álltak és újaibb országos baj­noki címeiket szereztek. A női juniorok 5 km-es távján Galbács Judit nyert bajnok­ságot klubtársa, Bereczky Bri­gitta előtt, míg a 4. helyre az ugyancsak salgótarjáni Kol- láth Éva került. A csapatbaj­noki cím is az St. Petőfi bir­tokába került. A női ifjúsá­giak második korcsoportjában 4 km-es távon Hieber Móni­ka (Vasas) lett az első Dan- kovics és Solymosi Ágnes (St. Petőfi) előtt. A .még serdülő koroszályú Tóth Klára is re­mekül futott, a Petőfi SE if­jú versenyzője a 4. helyen ért a célba. A csa'pat a Vasas mögött a második helyet sze­rezte meg. A junior férfiak 15 km-es távján Géczi Tibor nagy fö­lénnyel nyert országos’ bajnrV ságot Kovács (BHSE) és Illyés (Vasas) előtt. Jól futott Im- rich János és Darázs József is, ezzel az St. Petőfi csapat- bajnoki címet is szerzett. Az ifjúsági fiúk II. korcsoport­jában a bajnok Panyik (H. Zalka) lett, mögötte Ipacs László (St. Petőfi) ért a cél­ba. Az lvacs—Balázs—Richler összetételű salgótarjáni csapat u svam csak ezüstérmet szer­zett. Vasárnap hideg, ködös idő­ben, száiiingózó hóban' a vál­tók versenyére került sor. A tömegrajtnál sajnálatos ese- rhény következett be: Sóly­mosa Ágnes bukott és megsé­rült. Ezzel a salgótarjániak ifjúsági leányv’áltója a ver­seny feladására kényszerült. A salgótarjáni női juniorok Bereczky Brigitta, Kölláth • Éva, Galbács Judit — a pa­pírforma szerint váltották egymást, smindivégiig az első helyen. A junior- férfiak me­zőnyében a Petőfi SE csapa­tát Imrich János dobogós he­lyen hozta be az első váltás­hoz, Brezniczki János tartot­ta a helyet, maid Géczi Ti­bor kiváló futásával újabb bajnokságot nyertek a salgó­tarjániak. Az ifjúsági fiúk mezőnyében az St. Petőfi csa­pata negyedik lett, ami dicsé­retes, hiszen Farkas Csaba léce verseny közben áttöröd,.