Nógrád. 1984. november (40. évfolyam. 257-281. szám)

1984-11-23 / 275. szám

lobdorúgós Fordulóról fordu'óra Bgy. Kábel SE: a legjobb harmadik A romhányi Kovács a leggólerősebb nógrádi a területi baj­nokságban. Képünkön (fehér mezben) is a kaput veszélyez­teti. A területi bajnokság három nógrádi csapata legutóbb „ve­gyesen” szerepelt. A Nagybá- tony Sajóbábonyban veresé­get szenvedett, a Romhány p'dig otthonában is csak döntetlen eredményt tudott e -rni. a rivális Edelény el­len Pedig a kerámiások már 4—1 arányban vezettek! Le- W't. hogy ez a pont majd még hiányozni fog a végelszá- rr ásnál? \ Síküveggyár újabb bra­vúrt hajtott végre a fővá­rosban. Vasárnapi döntetlen­jükkel sorozatban nyolcadik mérkőzésükön maradtak ve­retlenek a tarjániak. A mér­kőzésen nyújtott játékukkal kivívták a jelenlévő szakem- b-'-ek és szurkolók elismeré­sét. s megőrizték helyüket a közvetlen élmezőnyben. A forduló nyolc mérkőzé­sén 24 gól született, amelyet 2t labdarúgó ért el. A BKV-s Gergely, valamint az edélé- nyi Molnár és Tárnái két- szer-kéfszer talált a hálóba, a ganzos Várhidi és az edelé- nyi Béres II. pedig öngólt véteti. A góllövőlista első két helyezettje ezen a hét végén otthon felejtette góllövő cipő­jét, ennek ellenére tartják pozíciójukat. A mesterlövé­szek versenyének állása: 10 gólos: Juhász (Hatvan). 8 gó­los: Csomány (Gyöngyös), 7 gólos: Gergely (BKV), Kole- szár (Edelény), Barta (Füzes­abony), Nagy G. (Gyöngyös), Sváb (Hatvan), Kovács II. (Romhány), 6 gólos: Kovács (Bélapátfalva). Weiland (Ganz-MÁVAG). Sági (Rom­hány). Oláh (Síküveggyár). A forduló mérkőzéseit 3200 néző látta. A legtöbb szurkoló (900) Romhányban, a lekeve- sebb (200—200), a Knopp ut­cában és a két miskolci ta­lálkozón volt. Érdekesen ala­kult az otthoni és idegenbeli pontvadászat. A hazai csapa­tok 11, a vendégegyüttesek 5 pontot szereztek. A gólkülönb­ség 16—8 a pályaválasztó csa­p-tok javára. A forduló válogatottja: Kon- csik (Síküveggyár) — Padár (Hatvan), Bartek (MVSC), Tárnái (Edelény), Klement (Recsk) — Jónás (Sajóbábony), Hodur (Romhány), Zombori (Hatvan), — Antal (Sajóbá­bony), Csányi (Recsk), Oláh (Síküveggyár). A megyei bajnokságban négy pályaválasztói, két ven­dégsiker és két döntetlen szü­letett. A legnagyobb arányú győzelmet az Érsekvadkert aratta: fél tucatszor, zörgette meg a szécsényiek hálóját. A Balassagyarmat pontvesz­tése és a Mátranovák idegen­beli győzelme azt jelentette, hogy a novákiak egy pontra megközelítették a listavezetőt. A megyebajnokság vasár­napi fordulójában 28 gól szü­letett. amelyet 24 labdarúgó szerzett. Á nógrádmeayeri Rácz Gábor, a sornosi Bede, a mátrannváki Gubán és a volános Fekete kétszer-két- szer volt eredményes. Az élcsoport állása: 11 gó­los: Petre (Szőnyi SE). 10 gó­los: Taskó (Bgy. SE), 8 gólos: Tóth (Bgy. SE), Számpor I. (Erdőkürt), Keresztes (Ér- sekvadkert). Kucsera (Nézsa), 7 gólos: Gál (Balassi SE), Orosz (Karancslapujtő), Bo­gár (ÖMTE), Bede (Somos), Kakukk T. (Cered). A hidegre fordult, télies idő visszatartja a szurkolókat a pályákról. A vasárnapi for­dulóban az őszi szezon má­sodik legkevesebb nézőszá­ma volt. A nyolc találkozót mindössze 1500 néző tekintette meg. Ennél kevesebben csak a VII. fordulóban voltak me­gyebajnoki találkozókon, ak­kor 1300 néző volt kíváncsi a bajnoki mérkőzésekre. A forduló válogatottja: Kor­mány (Nógrádmegyer) — Ada­me (Érsekvadkert), Tóth (ÖM­TE), Mrella (Nézsa), Mezei (Mátranovák) — Slezák (Bgy. SE), Nagy B. (Pásztó), Fekete (St. Volán) — Gubán (Mátra­novák). Bede (Somos), Orosz­lán (Érsekvadkert). — pilinyi — Diákfoci '84. Kupagyőztes a Madách együttese Madách g mn — Stromfeld siakk. 1 — 1 0 0) Egy pont a Hajdúság fővárosából Zój a-ligeti edzőpálya, 200 néző, v.: Gáspár (Klement, Imrich). Madách: Toldi — Hajdú, Forgács, Makovinyi, Kovács — Stayer. Urbányi, Hunyás — Bartus, Sándor Dénes (SChleer). Edző: Szat­mári Béla. Stromfeld: Ispán — Vass A. (Kobolák), Vass S.. Simon. Tóth — Sztankó, Balya, Bakos (Kun), Huczka — Bódi, Bornál (Hegedűs). Edző: Horváth Gyula. A sáros, mély talajon mind­két csapat nagy lendülettel kezdett. A második percben Bódi az ötösről a kapus kezé­be emelt. Tíz perccel később Urbányi 20 méterről leadott lövését védte Ispán, majd Kovács 13 méterről a léc fölé bombázott. A 28. percben Vass S. a 16-os előtt kézzel ért a labdához. a megítélt szabadrúgást Urbányi lőtte kapura, a gólvonal előtt Ko- bo’.ák és Ispán közös erővel felszabadított, a „kipattanót” Forgács 12 méterről, magasan a keresztléc fölé vágta. A 37. percben Tóth lerántotta a ki­ugró Bartust, a hátvédet Gás­pár játékvezető sárga lapos fi­gyelmeztetésben részesítette. A 39. percben Bornai lövésébe az utolsó pillanatban léptek «.bele a védők... A második félidő elején Balya is megkapta a „sárgát”, mivel elhúzta Bartus lábát. Másodpercekkel később For­gács remek becsúszással sze­relt saját 16-osán belül, majd Toldi védte Bódi távo­li, lapos lövését. A túlsó ka­punál Sándor lábáról az öt és •felesen leperdült a labda, az­tán Bartus „rászúrta”: Ispán a helyén volt. A 53. percben egy kemény belépőért Bartus is kiérdemelte a sárga kártyát. Három perc elteltével veze­téshez jutottak a gépiparisták. Egy kapu előtti tömörülés közben, a védőkről lepattanó labdát, Hegedűs 17 méterről, laposan lőtte a „hosszúsa­rokba”. 0—1. A gól után Urbányi 20 mé­teres szabadrúgását védte Ispán. A 64. percben, a les­gyanús helyzetben lévő Sán­dor közelről az oldalhálót ta­lálta el. Később ugyanígy ■járt Bartus is. A 75. percben Vass S. kapott sárga lapot. Két perccel a befejezés előtt egyenlített a Madách gárdája. A szakközépiskolások térfelé­nek közepén Simon hibázott. Makovinyi indította Sándort, a csatár kapura tört és a ki­mozduló Ispán mellett a há­lóba gurított. 1—1. A gépipa­risták lest reklamáltak, köz­ben Gáspár Kovácsot és Kunt leküldte a pályáról... A középiskolások kupadön­tőjének második találkozójánv végig hatalmas csatát vívott a két csapat. Az első félidő­ben —, noha a Madách több gólhelyzetet teremtett — még semmi sem dőlt el! A máso­dik 40 percben folytatódott a nagyiramú játék. Az óriási lelkesedéssel küzdő gépiparis­ták behozták hátrányukat. . . Már mindenki a büntetőrú- gásokra gondolt és készült, amikor Sándor egyenlített. Az egyébként igazságos dön­tetlen azt jelentette, hogy a Madách —, mivel az első ta­lálkozón 1—0-ra nyert — szerezte meg a kupát, és ez­által a jogot arra. hogy a tavasszal sorra kerülő, orszá­gos döntő résztvevője legyen. (Csak emlékeztetőül: a gim­nazisták csapata három év­vel ezelőtt a kupa országos fináléjában a legjobb nyolc között szerepelt. . .) Jók: Toldi, Makovinyi, Ur­bányi, Sándor, ill. Ispán, Vass S., Tóth, Balya. Tóth István ORSZÁGOS SERDÜLÖ- ES IFJÚSÁGI BAJNOKSÁG, KELETI CSOPORT Serdülők: DMVSC—SBTC 2—0 (0—0) SBTC: Rigó I. — Tamácsi, Csö­mör, Sándor. Benke (Tótok) — Kovács, Forgács, Nagy — Honti, Horváth, Rigó II. Edző; Gaál Fe­renc. Jók: Sándor és Rigó II. A helyzeteit jobban kihasználó csapat megérdemelt győzelmet aratott. Ifjúságiak: DMVSC—SBTC 4—4 (2—IV SBTC: Tarlósi — Jambrich, Zsély, Hajdú - Kovács — Stayer, Urbányi, Oláh S., Hunyás (Schleer) — Bartus, Sándor. Ed­ző: Horváth Gyula. Góllövők: Hajdú, Urbányi, Schleer és Bartus. Jók: Urbányi (a mezőny leg­jobbja). Oláh S., Hajdú és Ko­vács L. Sárga lap: Hajdú, Urbá­nyi és Oláh S. (SBTC). Ezen a délutánon jó iramú, küzdelmes, helyenként kimondot­tan színvonalas mérkőzést ját­szottak a csapatok. Az első félidő enyhe tarjáni iölény jegyében telt el; a vendégek középpályá­saik révén (Urbányi es Oláh S.) veszélyesebb akciókat vezettek az ellenfelüknél. Egy nagy Hunyás- hiba után mégis a hazaiak jutot­tak vezetéshez, melyet Hajdú ré­vén hamar kiegyenlítettek a fe­kete-fehérek. A 42. percben a kék-sárgák Tarlósi és a közvetlen védelem hibája után megszerez­ték a vezetést. Fordulatos volt a folytatás is. A második félidő el­ső 15 percében a debreceniek to­vább növelték előnyüket, de a stécések nem adták fel, és ra­gyogó hajrá után, Bartus révén, a 81. percben egyenlíteni tudtak. A helyzetek és a játék képe alapján a döntetlen reális ered­mény. Nem sikerült az NB ll-be jutás, de van még remény... A Balassagyarmati Kábel SE férfi-kézilabdacsapata le­játszotta mérkőzéseit Kecske­méten; az NB II-be jutásért megrendezett, minősítő osz- tálvzón. Szereplését nem kí­sérte szerencse, immár har­madik alkalommal, bár most maradt remény! öt pontot szerzett a csapat, és csak gól- különbséggel szorult a har­madik helyre, így visszalé­pés esetén legjobb harma­dikként még felkerülhet az NB II-be. Amennyiben ez nem sikerülne, úgy továbbra is élvezi a Kábelgyár bizal­mát a csapat, és a jövőbeli cél ismét az NB II-be való kerülés. Siófok—Bgy. Kábel SE 27—26 (13—9), v.: Szerekes, Horváth. Kábel: Kenyeres — őszi (2). Kürtössy (7), Kovács S. (9). Bélák, Horváth (1), Le- szák (2). Cs.: Jancsó (3), Bo- da (2), Fülöp, Kátay, Kovács T. Végig a Siófok vezetett, az utolsó öt percben azonban együtt volt a két csapat. A jobb fizikai ^készültség dön­tött a Siófok javára: a Kábel kitűnő teljesítményt nyújtott. Bgy. Kábel SE—Balatonfü- red 26—24 (15—11), v.: Sze­keres, Horváth. Bgy. Kábel: Kenyeres — őszi, Kürtössy (10). Kovács S. (7), Leszák (3). Horváth (1), Bélák (2). Cs.: Jancsó (2), Fülöp, Kátai (1), Boda és Kovács T. Senki sem gondolta, hogy a Balatonfüred dönti el a továbbjutás kérdését. A leg­gyengébb ellenfél ellen az előző mérkőzés fáradtsága miatt is gyengén, fegyelme­zetlenül, erőtlenül játszott a gyarmati csapat. így js nyert, de az ellenfelek alaposan el­verték a Füredet, a végén a gólkülönbségnek döntő je­lentősége lett. Bgy. Kábel SE—Gara 33—28 (18—15), v.: Góg, Szerekes. Kábel: Kenyeres — Őszi, Kürtössy (7). Kovács S. (7). Fülöp (3), Leszák (6), Bélák (6). Cs.: Jancsó (4). Ká- tay. Boda, Horváth, Kovács T. Ezen a mérkőzésen is be­igazolódott, hogy elsősorban az idegekkel volt baj. Egy továbbjutásra esélytelen csa­pat ellen csak nagy erőfeszí­tések árán aratott — vé^ül — biztos győzelmet a Kábel, amivel elérte, hogy a követ­kező mérkőzésen győzelemmel továbbjuthatott volna. Bgy. Kábel SE—Szegedi FTSZ 24—24 (14—14), v.: Hor­váth, Szekeres. Bgy. Kábel: Kenyeres — őszi (1), Kür­tössy (9), Kovács S. (9). Le­szák, Bélák (2), Fülöp. Cs.: Jancsó (2), Kátay (1), Boda, Horváth, Kovács T. A győzelem elsősorban azért maradt el, mert nem volt elég higgadt, okos a csaost, a kritikus pillanatokban bán­kódott. Ennek ellenére végig vezetett a Kábel, 10 perccel a befejezés előtt két góllal! (58. perc: 24—22.) Két eladott lab­da, két kapott gól, s a döntet­len csak a harmadik helyhez lett elég. Jók: végig jó teljesítményt a két kaous, valamint. Ko­vács S., Kürtössy és Leszák nyújtott, míg a többi játékos csak egyes időszakokban ját­szott elfogadható szinten. A csoport végeredményt­1. Siófok 2. Szeged 3. Bgy. K. SE 4. Gara 5. Balatonfüred 4 4 - - 126- 94 8 4211 112-109 5 4211 109-103 5 4 1- 3 118-131 2 4 - - 4 93-131 ­— kopcsányi — TÁJFUTÁS Pásztói sikerek Romániában Asztalitenisz NB III. Vezet a Borsodi Kinizsi Frumuseni térségében, kel­lemes őszi időben, közel 30(1 induló részvételével bonyolí­totta le a Strungul Arad sportegyesülete az idei Maros Kupa tájfutóversenyt. A szombathelyi Sabáriával együtt kiránduló MAG-Pász- tó versenyzői is részt vettek a sík vidéken megrendezett vi­adalon. Meglepetésre a ke­vés nemzetközi rutinnal ren­delkező Erdélyi Gyula (MAG- Pásztó) fölényes győzelmet aratott az ifjúságiak kategó­riájában. Az idei évet rend­kívül jól záró sportoló (arany­jelvényes) számíthat arra, hogy a félévi számítógépes ranglistán (18), jóval előbbre kerül! *** ***** A vendéglátó aradiak ser­dülőleány-versenyzői az idén román bajnokságot nyertek. Ez nem zavarta a bátonyte- renvei Regulv Andreát. Vé­gül is a kolozsvári Kerekes mögött a második helyen végzett, megelőzve a román bainokokat. A junioroknál a magvar ifiúsáffi válogatott ke­rettag szombathely! Kaidi Csaba mögött Szász Gábor remek ő«zi szereplésével szin­tén ezüstérmet szerzett. A szenioroknál szoros köztelem­ben rsunán 23 másodperccel szorult a második helvre a pásztóiak edző-versenyzője, Zentai József. Jó értékfelmérőnek bizo­nyult a verseny a fiatalok számára is. A 11—12 éves fi­úknál a legjobb magyar he­lyezést, a pásztói Kun Béla Általános Iskola tanulója. Hu- gveoz Zoltán (7) érte el. A lányoknál viszont a sportta­gozatos. pásztói Dózsa Általá­nos Iskola 5/a osztályos ta­nulója, Cser kúti Ágota a ne­gyedik helyen végzett. Eredmények: F 30 (táv 7400 m, 18 indu­ló): 1. Hajek Francisc (Ora­dea) 51.52, 2. Zentai József (MÁG-Pásztó) 52.15, 3. Tóth János (Sabária) 54.13, ...6. Holtner Attila (Mág-Pásztó) 58.59, F 19 (7400/15): 1. Kajdi Csaba (Sabária) 48.29, 2. Szász Gábor (MÁG-Pásztó) 52.21, 3. König Péter (Temesvár) 73.51 perc. F 17 (6400/21): 1. Erdé­lyi Gyula (MÁG-Pásztó) 44.28, 2. Vadaen Marcell (Petrosul) 51.37, 3. Kővári Csaba (Ora­dea) 52.39 perc. F 11 (311/34): 1. Balogh András (Temesvár) 18.59, 2. Férjé Csaba (Oradea) 20.11, 3. Simon András (Ora­dea) 20.18, ...7. Hugyecz Zol­tán 25.08, ...9. Sulyok Géza 26.27, ...12. Revicziki Zsolt (mindhárom MÁG-Pásztó) 28.27 perc. N 10 (2100/11): 1. Simon Ágnes (Kolozsvár) 21.53, 2. Révész Tünde (Satu-Maré) 31.28, 3. Pap Márta (Vointa Arad) 41.55. 4. Csebneki Ágo­ta (MÁG-Pásztó) 43.29 perc. N 15 (3700/19): 1. Kerekes Kinda (Kolozsvár) 31.14, 2. Reguly Andrea (Nagybátony) 34.32. 3. Moisa Tatiana (Strun- gel Arad) 37.23 perc. Mindkét magyar sportegye­sület vezetői és sportolói vi­rágcsokorral adóztak az aradi vértanúk emlékének. Tóth Já­nos és Tóth Tibor gépkocsi- vezetők helyezték el a sporto­lók kíséretében a kegyelet vi­rágait az emlékműnél. Ezzel a versennyel be is fejeződött a tájfutók 1984. évi versenysze­zonja. Z. J. Az NB III. Mórton-csoport- jában félidőhöz érkeztek a küzdelmek. Az utolsó fordu­lóban csupán a salgótarjáni Volánnak sikerült Hatvanból pontot rabolni. A balassa­gyarmatiak Ózdon szenvedtek kisarányú vereséget. Eredmények: Hatvani Kinizsi—St. Volán 8— 8. Gy.: Melay (4), Kara-' csony (2). Szabó (2), Maczkó (—), ill.: Kiss (3), Polaneckki (3). Déczi (1), Cseh (1). Ózdi Kohász—Bgy. MEDOSZ 9— 7, Gy.: Berki (4), Korpái (2) , Bakos (2), Varga (1), üli.: Csépán (3). Rozsnyai (2), Da- róczi (2). Domfoai (—). Borsodi Kinizsi—Egri Ko-- lacskovszki 12—4. Gy.: Ig­nácz (4), Szaibó (3). Kriston (3) , Tóth (2), üli.: Román (2), dr. Estefán (1), dr. Sonkádi (1). Kovács (—). Petőfibányai Bányász—Siro- ki Vasas 8—8. Gy.: Kovács (4), Here (2). Nagy (2), Blaskó (—), Ml.: Paláncz (3). Tób.ik (3), Kulcsár (1.1 Kiss O). A bajnokság állása 1. Borsodi K. 7 7 _ _ 75-37 14 2. Fgri Kolacsk. 7 7­2 60-52 10 3. Ózdi Kohász 7 4­3 59-53 8 4. Hatvani Kinizsi 7 3 2 2 55-57 8 5. St. Volán 7 3 1 3 53-59 7 6. Petőfibányai B. 7 2 1 4 51-61 5 7. Bgy. MEDOSZ 7 1 I 5 50-62 3 8. Sírok! Vasas 7­1 6 45-67 1 Tömegsport Emléktúra Az idén, immáron hagyo­mányosan, a Pásztó melletti, 566 méter magas, cserháti Tepke-esúcsra szerveztek a rendezők nemrégiben — az „Edzett ifjúságért” mozgalom keretén belül — nyílt emlék- túrát. A kellemes, napsütéses, őszi időben mintegy harminc fiatal pásztói túrázó, főként a MÁG-MEDOSZ SE ver­senyzői. a pásztói Dózsa, cs Versenybírói tanfolyam A Magyar Öttusa Szövetség (XIV., Dózsa György út 1—3. versenybírói tanfolyamot ren- OTSH szövetségek háza, tele- dez. A sportágat kedvelők fon: 632-615). A tanfolyam írásban és telefonon jelent- 1985. január 7-én indul, kezhetnek a szövetségiben (MTI) Jugoszláv győzelem Brüsszelben Az Amszterdamban hazai csoportjában. A vesztes bel- győzielemmel zárult (67—54) gák legközelebb november Hollandia—Magyarország ko- 29-én, csütörtökön Zalaeger- sárlabda-világbajnoki selejte- szegen lépnek pályára Má­zon kívül még két hasonló gyarország válogatottja ellen, találkozót vívtak szerdán es- Az „A” csoportba tartozó te. Brüsszelben Belgium a pa- találkozón Paderbormban az pírformának megfelelően ve- NSZK a vártnál szorosabb reséget szenvedett az oliim- csatában 89—80 (47—39-) -ra piai bronzérmes jugoszlávok- verte Albániát. (MTI) tói, a vendégcsapat 89—72 (39—33) arányban diadalmas- 1 kodotit az európai zóna „B” 1 Kun Béla általános iskolák tanulói vágtak neki a 8 kilo­méteres távnak. Az^ emlék- túrán részt vevők percenként indultak, és a kijelölt turista­útvonal mellett ellenőrző ál­lomások kérdései nehezítették a túra útvonalát. A kilátóhoz érkezvén, jó hangulatú sza- lonnasiitéssel folytatódott az emléktúra pihenőrésze. Pont­ban déli tizenkettőkor, rövid megemlékezés után indultak vissza a túra pásztói részt­vevői a Cserhát lankás lejtőin leereszkedve a kiindulási ál­lomásig. A túraverseny végeredmé­nye: 1. Csépe Zoltán (Kun Béla Alt. Iskola) 3, 2—3. Holt­ner Zsolt és Bognár Attila (Dózsa Alt. Isk.) 4 ponttal. A tájfutóverseny végered­ménye: 1. Bognár Attila (Dó­zsa Alt. Isk.), 2. Sulyok Gé­za. Hugyecz Zoltán (mindket­tő Kun B. Alt. Isk.). NÓGRÁD - 1984. november 23., péntek