Nógrád. 1984. október (40. évfolyam. 231-256. szám)

1984-10-28 / 254. szám

Asztalitenisz NB II!.' I.obdoröo«? NB U. Növelte előnyét az Eger és a Borsodi Kinizsi Az asztalitenisz NB III Márton-csoport.jában a nógrá- d csapatoknak legutóbb ke vés sikerélményben volt ré­szük. A Balassagyarmati MEDOSZ mindkét mérkőzését elvesztetté: szereplésükben csupán az volt biztató, hogy k;s pontkülönbséggel marad­tak alul A Salgótarjáni Vo Ián otthonában kikapott. a P^öf1 bányától. ugyanakkor S'roik ellen hatpontos győ­zelmet aratott. Eredmények: Sí. Volán—Petőfibányai B. 7—9. Gy.: Cseh (2h Polanecz- k' (2). Pál (2). Déczi (1). ill K .rács (4). Here (4). Herle (1) Blaskó. Hatvani K.—Siroki Vasas 9—7. Gy.: Melay (4). Kará­csony (3). Sfabó (2). Bagó. rll’ Paláincz (3).' Bódi (2). Tóbi.k (1) Kiss (1). Ózdi Kohász—Egri Kolacs- .kovszki 7—9. Gy.: Berki (3) Korpái (2) Bakos (2) Varga, ill.: Román (4). dr Estefán (3). Sonkád) (1). Kovács (1). Bgy. MEDOSZ—Borsodi K. 7—9 Gy : Csépán (2). Dóm­ba! (2). Rozsmyai (2). Guth (1) , ill Szabó (4). Tanácz (3) Krí«ton (2). Szilágyi. Siroki Vasas—Sí. Volán 5—ll. Gv ■ Pa'ánrv. (2), Tóbik (2) . Bódi (1). Kiss. ill Kiss 14). Polaneczki (3). Cseh (3) Pál (1) Kari Kolacskovszki—Hatva­ni K. 7—9. Gy.: Román (3). dr Estefán 12). ' dr Sonkádi (V). Kovács ft), ill.. Ném°th '4):. Melay (3). Karácsony (2). Bae.ó Borsodi K.—Ózdi Kohász 11—5 Gy Szabó (4): Ignácz G). Krlston (2). Tóth (1). ill. B~kos (2). Komái (2) Berki (1). Varga Petőfibányai R.—B.-gyar­mati MEDOSZ 10—6. Gv: Kovács (4). Here (3) Nagy (3). Blaskó, ill. Dombai (3). Csé- pán (I) Guth (1). Rozsnvai (1) Hatvani K.—Petőfibányai B. 9—7. Gy.: Karácsony ■ (3). Melay (3). Németh (2) Bagó fi), ill Kovács (4), Here (2). Herle (1). Blaskó \ bajnokság állása 1. Borsodi K 2. Egri Koiacsk. 3. Hatvani K. 4. st Voián 5. Ózdi Kohász 6. Petőfibányai B 7. B. MEDOSZ 8. Siroki Vasas Rí?-- 63-33 12 fi 5 - 1 56-40 10 fi‘3 1 2 47-40 7 63-3 45-51 6 fi 3 - 3 50-46 fi 62-4 43-53 4 6114 43-53 3 fi - - 6 37-59 ­(Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény dönt.) • M. „Eredményes szereplést várunk" A labdarúgó NB II. 14. for­dulójában rangadót, rangadó követ. Az SBTC ellenfele ez­úttal az Ózdi Kohász csapat lesz. Az" ózdiak a felszabadu­lás után váltakozó sikerrel szerepeitek az élvonalban Kétszer nyertek NB II-es baj­nokságot. így harcolták ki az NB I-et Onnan rövid idő alatt visszatértek a második vonal­ba. A két szomszédVár játé­kosai évtizedeken keresztül vívtak naav csatákat, elsősor­ban az NB TI-ben. A két együttes jelenlegi helyzete egyformán kedvezőtlen. Szend- rei Béla hétről hétre elége­detlen csapatával. A Sopron­tól elszenvedett háromgólos vereség után így nyilatkozott: „Hatásos támadójáték nélkül nincs eredmény és jó foci Sajnos m: jelenleg kapura veszélytelenek vagyunk. Kulcs- játékosaink gyenge formája is bénítja a csapatot Rendezn kell sorainkat, mert ennél a csapat azért többre képes" A sorok rendezése remélhe­tőleg nem ellenünk kezdő d'ik! ? Az utóbbi időben többször okozott csalódást a hazai csa­pat játéka A hároni vereség után. mely az együttest a ne­gyedik helyről a tizenkette­dikre sorolta, éppen a jól szervezett támadójáték hiánya volt. Az SBTC-nél a sérülé­sek frontján van némi válto­zás. Jónás már edzett a hé­ten és játszik az ificsapat- bam. Juhász a jövő héten kezd, Bér indán harcra képes. A várható összeállítás: László — Nagy. Talapa, Zimonyi, Bab- cs-án — Oláh. Balga. Gyimesi, Lipták — Földi. Gyöngyösi, a kispadon ülő Rédei. Berindán, tjrbányi és egyJkét fiatal já­tékára is sor kerülhet. Haász Sándor nyilatkozta aa utazás előtt: — Nagy elszánt­sággal készültünk, eredmé­nyes szereplést várunk. Matyus László Területi bajnokság, Mátra-csoport Kosárlabda r Epítők-győze'em a férbrangadón A Nógrád megyei felnőtt' kosárlabdabajnokságban a Salgótarjáni Építők, szünet utáni kitűnő hajrával, hen­gerelt. Az SKSE ifjúsági csa­pata ugyancsak fölényesen győzött a saját serdülőcsapa­ta ellen. A női mezőnyben. hasonló volt a helyzet, mint a férfiaknál: itt is az ifjúsági csapat győzött nagy fölénnyel. Szépséghibája volt a forduló­nak, hogy a Bolyai Gimnázi­um csapatának nem volt sportorvosi engedélye, így a játékvezetőik nem vezették le a mérkőzését. A PSZF így „fehérasztalnál” kapta meg a két pontot. Eredmények. St. Építők—PSZF SK 93—58 (44—32). v.: Horváth, Bán: Ld.: Klug (20), Selmeczi (18), Bóka (18), Alex lí |9>'.~ilÍ ros (12). . Jók: Klug, Alexi. Selmeczi, Bóka, ill. Bognár, Mészáros. Az első félidőben a 14. per­cig döntetlenre állt a talál- \jzó Az egyik csapat sem tu­dott jelentősebb előnyre szert tenni. Váltott vézétésné! a legnagyobb különbség négy pont volt. A folytatásban a rutinosabb Építők állva hagy­ták a főiskolásokat és biztos győzelmet arattak. SKSE ifjúsági—SKSE ser­dülő 63—25 (24—11), v.: Bás- ti. Tóth P. Ld.: Menich (17), Horuczi (8), ’Gulyás (8). ál. Pintér (17). Jók: Menich, Horuczi, Gu­lyás, Ml. Pintér, Kiss. A mérkőzés elején az SKSE serdülőcsapata 7—6-ra veze­tett. Ezt követően az, ifjúsági­ak fokozatosan elhúztak és tartalékosán is biztos győzel­met arattak. Nők: PKSE ifjúsági-—SKSE ser­dülő 85—47 (41—32). v.: Bás- ti. Tóth P Ld.: Angyal (24), Takács T (22), Pálmai (19), Kis (10)1 .NeuscWl. (6), ill. Sí­pos (15), Szert (12), Lukács (12) közösén a rutinosabb ' ifjúsá­giak mindvégig vezetve biztos 'gyfize'méf aratták. PSZF SK—Bolvai Gimn. 2—0, v,:. Babiák. Hábel. (A mérkőzés k^f nontjá't já­ték né'kül a PSZF kapta) — mátyus — EKE A megyei bajnokság őszi fordulói I. forduló; X. 29—XI. 4.: Somos II.—Nádújfalu II., Mát- ranovák II.—Síküveggyár II.; Pásztó II.—KARANCSHÜS. II. forduló: XI. 5—ll.:Mát- ranoyák II.—Nádújfalu 11., Pásztó II.—Somos II.. Sík­üveggyár II—KARANCSHÜS. III. forduló; XI,. 12—18.: Pásztó—Mátranovák II., Nád­újfalu II.—Síküveggyár II., Somos- II.—KARANCSHÜS. ÍV. forduló: XI. 19—25.: Mátranovák II.—Somos II., Síküveggyár II.—Pásztó II., Nádújfalu II.—KARANCS­HÜS. V. forduló; XI. 26—XÍI. 2.: Somos II".—Síküveggyár II., Nádújfalu II.—Pásztó II., Mátranovák II.—KARANCS­HÜS. W Versenybírói tanfolyam A megyei tekeszövetség alap- és középfokú tekever- seny-bírói tanfolyamot indít. Jelentkezés október 29-én, délután 4 órakor, a szövetség székhazában (Salgótarján, Vö­röshadsereg u. 14.). Bercze­. -ajx. > ■ k?Al%a!.'TSkács T., Pál­mai. r*t. Lukáés.' Szert. Az. SKSE csapatainak mér­Kispdlyás labdarúgás Ee e eződött Salgótarján város szabadtéri ba noksága Köveiket k a féli terem'ocitorna Az elhalasztott mérkőzések lejálszása után befejeződött Salgótarján város 1984. évi kispályás kibdarúgó-bajnoksá- gának szabadtéri idénye. Részben kialakult a téli terem­focitornán részt vevő csapatc.*; névsora. A szabadtéri baj­nokság alapján a csapatok első három helyezett csapatai automatikusan részt vesznek a te-embajnokságnn (15 csa­pat). A csoportok negyedik helyezettjei október 27-én, szom­baton mérkőznek a 16. résztvevő helyért. „A” csoport 1. BRG 18 16 2 108-20 52 2, Szénbányák 18 13 2 3 80-10 42 3. Koh.-KIS7 18 13 2 3 fii 31 41 4. Kórház* 18 9 2 7 «4-4'! 29 5, \GROFlL 18 8­10 45 fi!) 24 6. öblösüv.*** 18 8 10 55-42 18 7, 3blösiiv. 18 5 2 11 13-71 18 8. PSE* 18 5 2 11 46-79 17 9 KSH-SZ.*** 18 5 1 12 38-85 14 10. BTSE*** 18­3 15 17-75­(* — A Kórház és a PSE csa­patától ki nem állasért egy-egy büntetőpont levonva. ** = A KSH-SZÜV csapatától többször ki nem állás miatt három bün­tetőpont levonva. **• = A btse és az öblösüveggyár az őszi sze­zon mérkőzéseitől visszalépett, p'Vrt összteljesítményükből 6—6 büntetőpont levonva.) A BRG kiemelkedett a me­zőnyből. A Mester, Palla és Csuberda vezette pálfalvai gárda egyenletes, jó teljesít­ménnyel sorozatban hozta az eredményeket. A Szénbánvák együttese szervezési problé­mákkal küzdött. Több mér­kőzésén hiányosan álltak ki. s ennek köszönhetik második helyüket. Az Öblösüveggyár ’ visszalépésével zöld utat ka­pott az első három helyezett csapat, csak a negyedik hely megszerzéséért vívtak „ádáz" küzdelmet a csapatok, amely végül a Kórház együttesének sikerült csoport 1. Főiskola 18 16 2 _ 101-3(1 51 2, VSZV-KISZ 18 14 1 3 82-42 43 3. ser Töm. 18 12 1 5 67-37 38 4. Kvsker 18 9 1 8 49-49 28 5. Bányag.* 18 8 2 8 44-55 25 6. Városgazd 18 7 1 10 49-56 22 7. Vízművek !R 5 3 10 38-57 19 8. Karancsh 18 4 2 12 48-87 16 9. öb.-öregí'.** 18 5 1 12 25-54 11 10. STÉSZ** 18 2 2 14 24-56 4 (* = Ki nem állás miatt egy büntetőpont levonva. »* Az öb- lös-öregfútk és a STESZ csapata az őszi bajnoki mérkőzésekből visszalépett, ezért összteljesítmé­nyéből 5—5 büntetőpont levonva.) A kispályás bajnokság 1983. évi védőié, a Főiskola bajnok­hoz méltóan játszva, kiemel­kedett a mezőnyből. De jól játszva, sorozatban „hozta" mérkőzéseit a Vegvépszer- KISZ és a tűzhelvgvári gár­da is, bár ez utóbbinak az őszi szezonban Oláh Z oltón kiválása (leigazolt az SKRE- bez) után voltak meglenő ve­reségei. Meglepetés a Bánya­gépgyár gyenge szereplése, viszont ugyanilyen meglepe­tés — fordított előjellel a Kisker helyezése ..C” 1. NSZV-KISZ 2. PSZE-KISZ 3. Veeyépszer 4. Síküveggyár 5. Moziveem 6. EMASZ* 7. Postás 8. Szolgáltat. 9. SKÜ H..** csoport 16 13 3­85-18 44 16 11 3 2 77-37 37 16 9 2 5 72-53 30 16 8 1 7 56-38 29 16 8 2 6 41-34 28 16 8­8 41-49 23 16 3 2 11 29-72 13 16 1 2 13 25-87 5 16 2 1 13 15-60 3 10. Állategészségügy a tavaszi sze­zonban törölve. (* = Ki nem állás miatt egy büntetőpont levonva. ** == Az SKÜ Huzalmű csapata az őszi szezon mérkőzéseitől visszalépett. ezért összteljesítményéből öt büntető­pont levonva.) Az NSZV-KISZ és a PSZF- KISZ a papírformának meg­felelően. sorozatban nyerte mérkőzéseit. Mögöttük egy­forma képességű csapatok keresztbeverve egymást, nagy harcot vívtak a helyezésekért, melyből a Vegvénszer került ki gvőztesen. Meglenetés a teremtornás Síküveggyár vártnál gyengébb szereplése. Verbovszki Ernőék még a ne­gyedik helyezettek tornáján javíthatnak teljesítményükön. „D” csoport 1. NOTEV 18 16 - 2 84-24 48 2. SíküV.-KTSZ 18 15 1 2 92-29 47 3. Snortcsarn. fi 12 2 4 78-76 40 4. Slitőinari 18 10 3 5 73-47 35 5. SKÜ-üzem. 18 9 - 9 52-62 27 Kírtos meglepetés a Bányavárosban Borsodnádasdi Építők—Nagybátony 3 — 2 (0 — 1) Bátonyterenye, 500 néző, v.: Molnár. Nagybátony: Hiesz — Cséki, Orosz, B. Kovács. Sza­bó Gy. — Lászlók, Bedő (Su- sán), Szabó L„ Németh (Szarvas) — Szabadi, Loch. Edző: Répás Béla. Az első tíz percben a haza­iak voltak agilisabbak. fölé­nyüket azonban nem tudták érvényesíteni. A 11. percben Bedő súlyosan megsérült, öl­be vitték le a pályáról... A 20. percben korszerű támadás végén Szabó L. éles, jobb oldali beadásából Loch 5 mé­teres csukafejessel szerzett vezetést. 0—1. Tíz perccel ez­Őszi eső után Ligeti 13 méterről a léc fölé fejelt. A befejező negyed­órában mindkét oldalon ki­maradt egy-egy helyzet. A második félidő vendég­góllal kezdődött. Egy veszé­lyes Stanev-beadást követően a labda B. Kovácsot érintve vágódott a bal felső sarokba 1—1 Az 59. percben Dudás a 16-oson belül megszerezte a labdát és közelről kapura lőtt, a játékszer a jobb oldali ka­pufáról perdült a hálóba. 2—1. Három perc múlva Bíró bom­bája a felső lécről vágódott le. A 75. percben Dudás be­adása nyomán Hieszről kipat­tant a labda, Ligeti jókor ér­kezett és néhány lépésről a keresztléc alá bombázott. 3—L A 86. percben Loch éles bea­dásából Szabadi a kapu kö­zepébe fejelt. 3—2. Az első félidőben a Bányász- csapat játszott jobban, a ven­dégeket a második félidő kéz- dentén elért szerencsésnek mondható gól alaposan fel­hozta, és meg tudták fordítani a számukra „kilátástalannak" tűnő mérkőzést. Jók: Fükő, Bíró, Ligeti, Dudás ill.: Cséki és Szabó I», — tóth — i — Síküveggyári siker §t. Síküveggyár—Bélapátfalva 2—0 (1 —0) Salgótarján, 300 néző, v.: Lója L. Síküveggyár: Koncsik — Dudás, Kovács, Czene, Verbói, Káriik, Marosok, Oláh N. — Jaszik, Szekula, Sző­ke. Cs.: Káriik helyett For­gács, Jaszik helyett Bodor. Edző: Kiss László. 6. Dózsa-Kis? 18 7 2 9 52-62 27 7. Dózsa 18 6 2 10 40-61 20 8. Kistarján* 18 4 3 11 50-78 15 9. Közúti lg.** 18 3 1 14 33-95 9 10. öblös gép.** 18 1 - 17 25-98 1 (* = Ki nem állás miatt egy büntetőpont levonva. ** ■= Ki nem állás miatt két büntetőpont le­vonva.) A Sütőipar végig verseny­ben volt a harmadik helyért, de a Sportcsarnok „felvette a kesztyűt”, és egyenletes, ió teljesítménnyel biztosította teremtorna-részvételét. A NOTÉV bajnoksága és a Síküveg-KISZ második he­lye várható volt. „F” csoport Az esőáztatta csúszós gye­pen, lagymatagon teltek a percek. Az első nagy helyzet a 8. percben a vendégek ka­puja előtt adódott. Czene a kapu torkából emelt maga­san fölé. A 11. percben Sas- vári és Kovács kaptak sárga lapot. A 23. percben hazai tá­madás futott be középen. A rálőtt labdát Erdős a jobb oldal felé ütötte. A labdára rajtoló Czene éles, lapos lö­vése a kapus keze alatt a ka­pu jobb sarkába vágódott. 1—0. A szünet utáni percekben ismét a Síküveggyár szoron­gatott. A jobb oldalon felfu­tó Oláh erős lövését a védők a gólvonalról tisztázták. Az 52. nercben Koncsik az el­lenfél 25 méterről lőtt sza­badrúgását a léc alól nagy bravúrral tolta szögletre. A 60. percben Bóta ordító hely­zetben lőtt mellé. A 64. perc­ben Oláh 17 méterről lapo­san, élesen — szabadrúgásból — a bal sarokba küldte a labdát. 2—0. Az utolsó perc­ben Kovács végigcselezte az egész pályát, az ötös vonalá­nál szabálytalanul szerelték, a játékvezető sípja azonban néma maradt. A küzdelmes, de közepes színvonalú találkozón a Sík­üveggyár csapata volt a kez­deményezőbb. Egy-két esetr ben Koncsiknak is feladták a leckét. Az ellenfél mindvégig nagy lelkesedéssel harcolt, de helyzeteit elhibázta. Jók: Dudás, Kovács, Oláh, ill. Zágonyi, Kovács. (M. L.) Meglepetés és botrány Romhányi Kerámia— Hatvani KVSC 1. MT Petői! 2. ÁFÉSZ 3. SKSE-ör. 4. MHSZ-KTEG 5. Balcsy-Zs. 6. IKV* 7. Irodaeép 8. -5VT-KISZ 16 14 1 1 79-18 44 16 13 2 1 83-33 42 16 11 1 3 61-44 35 16 6 2 8 41-44 21 16 6 1 9 50-56 19 16 5 3 8 49-51 18 16 2 3 11 44-70 16 3 2 11 27-63 11 16 2 3 11 30-84 11 9. Vasutas 10. Közmű visszalépett. (A Közmű csapata a tavaszi fordulókban visszalépett, ered­ményeit töröltük. * = Az IKV csapatától ki nem állás miatt 1 büntetőpont levonva.) A vezető hármas kiemelke­dett a mezőnvből. Az MT Petőfi—SKSE-öregfiúk talál­kozóját nem játszották le — ez az eredményt nem változ­tatta meg —, ezért mindkét csapatot vesztesnek nyilvání­totta a szövetség. Meg'eoetés az IKV gyenge szereplése Befejeződött tehát a sza­badtéri szezon, a szervezők és a csapatok folytatják fel­készülésüket a teremfoci- bajnokságra, amely igazi „cse­megét” ígér a téli holtszezon­ban a labdarúgás szerelme­seinek. — pMinyi — 2—0 (1 — 0, félbeszakadt) Romhány, 1000 néző, v.: Pain L. (Halmos B„ Szabó B.) Kerámia: Kovács — Pingi- czer, Zagyvái, Jelen, Kertész — Szlezák, Pincze, Varga — Sági, Kovács, Szedlák. Edző: Beke Ferenc. A Mátra-csoport listaveze­tőjének vendégjátékát nagy várakozás előzte meg az újonc gyári csapat otthonában. So­kan jöttek el Hatvanból is, hogy kedvenceiket lássák. Az első figyelemre méltó ese­mény a 3. percben történt: Kerek á kiinduló kapus mel­lett rosszul adott haza, a lab­da a hálóban kötött ki. 1—0. A gól után ismét romhányi támadás következett a 8. perc­ben, de Szedlák lövését szög­letre ütötte a kapus. Pár perccel később ismét a bal­szélső' lőtt fölé ígéretes hely­zetben. A 34. percben Kovács puskázta el a kínálkozó lehe­tőséget. Fordulás után, a 49. percben Szedlák követte a példát. A 67. percben Pincze visszagurított labdáját Varga 20 méterről a bal alsó sarok­ba vágta. 2—0. A gól után Takács, a ven­dégek kapusa megsértette a partjelzőt, amiért a játékve­zető kiállította. Ezt követően elszabadult a pokol. Több hatvani játékos vette körül a partjelzőt, és három vendég­szurkoló is „segítségükre síel tett”. A rendet tartani pró­báló rendezők egyikét Béna,’ a KVSC csapatkapitánya megrúgta. Dulakodás támadt a vendégjátékosok és a ren­dezők között, mire a játékve­zető lefújta a mérkőzést. Jók: Zagyvái, Kovács. Je­len, Sági — a vendégek kő-' zül senki sem dicsérhető. — reznicsek — NOGRÁD — 1984. október 28., vasárnap 7