Nógrád. 1984. október (40. évfolyam. 231-256. szám)

1984-10-12 / 240. szám

Labdarúgás Fordulóról fordulóra labdarúgó Palóc Kupa Nem „villogtak" a Félidejéhez érkezett a te. rületi labdarúgó-bajnokság Mátra-csoportjában az őszi szezon. A csapatok már túl vannak a nyolcadik fordu­lón: ez utóbbiban mindhá­rom nógrádi csapat idegen­ben szerepelt Közülük a leg­nagyobb bravúrt a Síküveg­gyár hajtotta végre gyön­gyösi pontszerzésével. Papír­forma szerinti eredményt ért el Recsken a Nagybátony (0—0) és Miskolcon a Rom- hányi Kerámia a Borsodi Építők Volán ellen (2—0-ra kikapott). A zivataros forduló gólin- séget hozott: nyolc csapat őrizte meg a hálóját és ugyan­ennyi maradt gólképtelen — köztük mindhárom nógrádi együttes. A hatvani Juhász tovább növelte előnyét a mg?- terlővészek versenyében. A góllövőlista élmezőnyének ál­lása: Juhász 8, Nagy (Gyön­gyös) 5, Kovács (Bélapátfal­va). Suszter és Gergely (BKV Előre), Koleszár (Edelény), Gőgicz és Weiland (Ganz- MÁVAG). Kovács, Szedlák és Sági (Romhány) 4- gólos. A forduló nyolc találkozó­ját mindössze négyezer néző látta, az eddig negatív re­kord. A legtöbben (800—80C- an) Borsodnádasdon és Gyön­gyösön, a legkevesebben (300— 300-an) a miskolci Népliget­ben, a fővárosi Knopp Imre vtcában és Bélapátfalván vol­tak. Öt találkozón ! osztoztak meg a csapatok a pontokon, két mérkőzés hazai győzel­met, egy pedig vendégsikert hozott. A forduló válogatott­ja: Koncsik (Síküveggyár) — I.akatos (Hatvan), Bíró (Bor- sodnádasd), Geiger (Ganz- MáVAG), Szabii Gy (Nagy­bátony) — Szőke (Síküveg­gyár), Fekete (BKV Előre), Csanálosi (H. Papp J. SE) — Bencsok (Recsk), Stanev (Bor- sodnádasd), Bujdos (B. Ép. Volán). A megyei bajnokságban a hetedik fordulónál tartanak a csapatok. A forduló megle­petését a Mátranovák szol­gáltatta, aki idegenben fek­tette ,.két vállra” a Karancs- lopujtő együttesét. A meglepő eredmények kö­zé tartozik a Balassagyarmat szécsényi pontvesztése is. Az élcsapatok közül csak a Sző- nyi tudott nyerni. így köze­lebb került a vezető Balas­sagyarmat csapatához. Esős időben, sáros talajú pályákon, húsz gólt értek el a játéko­sok. A szőnyis Petre ismét két gólt szerzett és tovább növelte előnyét a góllövőlis­tán. Az élcsoport állása hét forduló után: 10 gólos Petre (Szőnyi SE); 6 gólos Taskó (Bgy. SE), Orosz A. (K.lapuj- 1ő); 5- gólos Bérezi (Balassi), 4 gólos Tóth F. (Bgy. SE), Kakukk T. (Cered), Számpor P. (Erdőkürt). Lakatos (Mát­ranovák), Gáli (Nézsa), Fleischer (Nézsa). A vasárnap délutáni esős idő otthon tartotta a szurko­lókat. Jellemző, hogy kétszáz szurkolónál több egyetlen pá­lyára sem látogatott ki. A forduló nyolc mérkőzését mindösze 1300 néző látta. Ez is ’ „minimumcsúcs”: ilyen kevesen még egyetlen fordu­lóban sem szurkoltak az idén kedvenceiknek. A forduló válogatottja: Rá- di (Pásztó) — Sztankó F. (Nézsa), Oroszlán (Érsekvad- kert), Danyi (Mátranovák), Németh (Szécsény) — Slezák (Egy. SE), Tóth M. (Mátra­novák), Fekete (St. Volán) — Botos (St. Volán), Petre (Szőnyi SE), Mezei (Mátra­novák). — pilinyi — Megyei válogatott— SKSE 2—1 (1—1) Salgótarján, tóstrandi edző- pálya. 150 néző, v.: Enreiter. Megyei válogatott: Pintér (Ka­cséra) — Szabó. Szalai, Győ­ré (Andó), Miklós — Dénes (Orosz), Taskó (Dániel), Gáli — Petre, Veres, Hársi (Be­de). Edző: Kriskó Lajos és Kandúr Mihály. SKSE: Baár (Póczos, Vári) — Rigó, Bódi, Antal — Fülöp, Balya, Rapi (Gáspár), Kovács (Sári) — Salgótarján, tóstrandi pálya, 350 néző, v.: Gáspár, SBTC: Rédei — Urbányi, Talapa, Zi- monyi, Babcsánl— Oláh, Gyi- mesi, Földi, Balga (Lipták) — Bartus, Gyöngyösi. Edző: Haász Sándor. Területi válo­gatott: Kiss (Szunyogh) — Pingiczer, Orosz, Szőke I. (Dóra), Vincze — Szabó L. (Bogár) Králik, Varga (Ho- dur) — Sági. Szőke L. (Oláh), Bodor. Edző: Répás Béla és Kiss László. A döntő SBTC-góllal kez­dődött. Az 50. másodpercben Gyöngyösi balról végzett el szögletet, az élesen belőtt lab­da a menteni igyekvő Vincze melléről a kapu jobb oldalá­ba pattant, (öngól!) 1—0. A 25. percben Varga a gólvonal előtt hibázott; becsúszva sem találta el a jobbról belőtt, labdát! Két perc múlva Bar­Mánczos,, Horváth (Szabó), Stark. Edző: Tóth István. Az első érdemleges ese­mény: a 4. percben Hársi a felső lécre fejelt, a lepattanó labdát a védők a mezőnybe vágták. Tíz perccel később Veres cselsorozatot követően a bal oldali kapufát találta el. Másodpercekkel ezután Petre szerzett vezetést a Megyei válogatottnak. 1—0. Táma­dásba lendült az acélgyári gárda, és a 24. percben Bódi révén, büntetőből egyenlített. tus remek beadásából a jól érkező Földi kapásból kapu­ra bombázott, a pettyes a fel­ső lécről vágódott a mezőny­be. A 49. percben Bartus be­tört a 16-oson belülre, és a tehetetlen Szunyogh mellett a kapu közepébe bombázott. 2—0. Az 56. percben Hodur és Sági „kényszerítőzött” az SBTC kapujának előterében, a romhányiak jobbsziélsője a visszakapott labdát 8 mé­terről, biztosan lőtte a háló­ba. 2—1. A 86. percben Oláh több csellel beverekedte ma­gát a 16-oson belülre, de lö­vése nyomán a labda le vágó­dott a jobb oldali kapufáról, az érkező Gyöngyösi viszont elcsúszott... A torna döntőjének két résztvevőié végig nvílt sisak­kal támadott, ezáltal a játék fiatalok A második félidő 63 per­cében Petrét a tarjániak kö­zéphátvédjével szemben el­követett durvaságért, majd sportszerűtlen magatartásá­ért Enreiter játékvezető le- küldte a pályáról. A 83. perc­ben Bede buktatásáért a bíró 11-est ítélt! Gáli biztos ítélet- végrehajtónak bizonyult. 2—1. A torna harmadik helyé­ért vívott mérkőzés közepes iramú és közepes színvonalú játékot hozott. Jók: Szalai, Gáli, ill.: Bódi, Fülöp, Balya, Horváth. bővelkedett eseményekben.' Az érettebb, taktikusabb já­tékot a tartalékos SBTC — hiányzott például a torna el­ső napján megsérült Kovács és Nagy — mutatta be, de az alaposan átszervezett Területi válogatott sem vallott szé­gyent. Jók: Zimonyi, Oláh, Bab­osán, Gyimesi, Gyöngyösi, il­letve Vincze, Hodur, Pingi­czer, Sági. A találkozó befejezését kö-, vetően a Palóc Kupát a győz­tes csapat nevében Gvöngvösi' János vette át Pálfalvai Lász­lótól, a megyei labdarúgó­szövetség elnökétől. A Palóc Kupa végeredménye 1. SBTC 2 2 - - 10- 3 4 2. Területi vál. 2 1-1 5- 2 2 3. Me«?vei vál. 2 1-1 4-9 2 4. SKSE 2 - - 2 2- 6 ­T. I. , \ Labdarúgás Sáros pályák, alacsony színvonal Megyei B osztályú bajnokság í—i. SBTC—Teiületi válogatott 2—1 (1—0) Zagyvavölgye-csoport, fel­nőttek: SKSE—Kazár 3—1 (2—0) Kazár, 200 néző, v.: Szap­pan. Gólszerző; Angyal, Ba­lya, Bódi, ill. Nagy. Kiállítva: Oláh Z. (SKSE), ill. Sarikadi (Kazár). A rutinosabb, kép­zettebb vendégek megérde­melten nyertek a lelkes ha­zaiak ellen. Mátraszőlós—Salgó öblös SC 3—1 (1—0) Mátraszőlós, 200 néző, v.: Matuszta. Gólszerző: Nágel, Rózsa, Szappan, ill. Ihracska. Sárga lap: Póczos, Oláh Zs. (Öblös). Az időnként kemény mérkőzésen a hazaiad jobb, öt­letesebb játékkal győztek. Kalló—Felsótold 2—2 (1—0) Kálló, 30 néző, v.: Boross. Gólszerző: Koncz 0. (2), ill. Szita A. (2). Végig esőben küzdött a két csapat. A csú­szós, vizes talajon igazságos eredmény született. i Szurdokpüspöki—Ménkes > 7-1 (1-1) Szurdokpüspöki, 100 néző, v.: Szomora. Gólszerző: Kiss Sz., Kiss I., Kovács L. (2), Vass S., Pintér, Halász, ill. Hajdú. A sáros, rossz talajon a hazaiak, jobb második fél­idei játékukkal ilyen arány­ban is megérdemelten nyer­tek. A bajnokság állása 1. SKSE 7 7­­2- 3 14 2. Bányagépgyár 7 5 1 1 2- 5 11 3. Mátraszőlós 7 4 1 2 18- 9 9 4. Szurdokpüsp. 7 3 3 1 16- 9 9 5. St. öblös 7 4­3 14- 9 8 6. Gergei SE 7 3 1 3 7- 6 7 7. Palotáshalom 7 2 3 2 8- 8 7 8. Ecseg 7 1 3 3 13-16 5 9. Kazár 7 2 1 4 6-11 5 10. Kálló 7 1 3 3 9-15 5 11. Felsőtold 7 1 3 3 10-17 5 12. Kis-Z.-völgye 7 2 1 4 6-20 5 13. Ménkes 7 1 2 4 8-17 4 14. Karancsberény 7 1 2 4 7-19 4 Ifjúságiak: Kazár—SKSE 0—3, Mátraszőlós—Salgó Öb­lös, 2—4, Kálló—Felsótold el­maradt, Szurdokpüspöki— Ménkes 1—2, Ecseg—Karancs- berény elmaradt, Palotásba; lom—Bányagépgyár 2—2. A bajnokság állása 1. SKSE 2. Kis-Z.-völgye 3. Bányagépgyár 4. St. öblös 5. Ménkes 6. Ecseg 7. Gergel SE 8. Szurdokpüsp. 9. Kazár 10. Mátraszőlós 11. Felsőtold 12. Kálló 13. Palotáshalom 14. Karancsberény összeállította: 7 7 - - S3- 1 14 7 5 1 1 22- 8 11 7 4 2 1 15- 8 10 7412 25-12 9 7412 13-15 9 6 3 2 1 16- 8 8 7313 23-17 7 7223 12-12 6 73-4 11-12 6 6213 11-16 5 5 113 9-17 3 6114 10-22 3 7-16 11-22 1 6 - - 6 1-42 ­Földi László Nyugati csoport, felnőttek: Bércéi—Nógrádmarcal 7-1 (6-D Bércéi, 200 néző, v.: Palán- ki. Gólszerző: Káplár (2), Hel- lenpach (3), Lengyel (2), ill. Szőrös. Jók: Szailai, Káplár, Hellenpach, Lengyel, Jurcsek (Bércéi). Már az első félidő­ben eldöntötte a találkozó sorsát a hazai csapat. Ecseg—Karancsberény 2—2 (1—2) H. Vörös Csillag SE— Nógrádsipek 2—2 (2—1) Ecseg. 100 néző* v.: Mede. Gólszerző: Simon, Rácz D., ill. Illés T., Molnár L. Kiál­lítva: Fodor Z. (K.-bérény). A vendégek közelebb álltak a győzelemhez. Gergei SE—Kis-Zagyvavölgye 3—0 (2—0) Rétság, 50 néző, v.: Kalmár, Gólszerző: Hámori, Szerem:, ill. Kiss M., Pifka. Jók: Kiss -Márton, Szerémi, i'll. Csám­pa, Lőrincz, Csizmadia. A döntetlen megfelelt a játék képének. Szanda—Rimóc 3—6 Mihálygerge, 100 néző, v.: Herczeg. Gólszerző: Simon I. (2), Boros (öngól!). Sárga lap: Tóth I., Egyed R. Irreális ta­lajon, közepes iramú, küzdel­mes mérkőzésen megérdemel­ten nyert a hazai csapat. Palotáshalom—Bányagépgyár 1—1 (0—0) Palotáshalom, 100 néző, v.: Bárnai. Gólszerző: Bagi, ill. Horváth. Sárga lap: Szpisják (Palotás ha lom), Kovács J. (Bányágépgyár). Kiállítva: Három Tibor (Bányagépgyár). A mély talajú pályán leját­szott, közepes színvonalú mér­kőzésen egyik csapat sem ér­demelt volna győzelmet, ^ (A mérkőzésről részletes je­lentést nem kaptunk.) örhalom—Diósjenő 4—1 (4—1) Örhalom, 100 néző, v.: Harth. Gólszerző Nagy M. (3), Hodászi F., Hl. Harmos. Sár­ga lap: Kanyó Z. (örhalom). Jók: Gál, Nagy M., Csernik F„ ill. Tudok, Gerda, Szta- tovszki. A hazaiak ellen 0—0-nál 11-est hibáztak a ven­dégek; az őrhalmi győzelem nagyobb arányú is lehetett volna. Herencsény—Becske 1—0 (0—0) (A mérkőzésről részletes je len test nem kaptunk,) Nagylóc—Jurisits SE 0—0 Nagylóc, 200 néző, v.: Báto­rt Sárga lap: Kozma, Feles, Lászlók, fii. Hanzeimann, Cse­ri. Jók: a hazaiak közül sen­ki, a vendégcsapatból Pront- vai, Kiss, Sági. Irreális tala­jon, alacsony színvonalú já­tékkal, igazságos pontosztoz­kodás. Szügy—Rétság 3—1 (1—0) Szügy, 100 néző, v.: Fiiliczky. Gólszerző: Kárpáti (2), Oszt- rovics, ill. Varga Gy. Sárga lap: Osztrovics, ill. Menczel, Adorján. Jók: Szalai, Ve'Sko- vics, Kárpáti, ül. Menczel, Varga Gy. A mezőnyben a játékkal többet foglalkozó csapat biztosan győzött. A bajnokság állása 1. Rétság 8 7­1 13- 4 14 2. Szügy 8 5 2 1 28-18 12 3. örhalom 8 6­2 26- 8 12 4. Rimóc 8 4 3 1 20-10 11 5. Bércéi 8 3 3 2 20-14 9 6. Nagylóo 8 3 3 2 15-10 9 7. HVCSSE 8 2 5 1 11-13 9 8. Nógrádsipek 8 3 2 3 16-17 8 9. Becske 8 3 2 3 13-18 8 10. Jurisits SE 8 3 1 4 13-19 7 11. Diósjenő 8 1 2 5 10-19 4 12. Nógrádmarcal 8 1 1 6 12-25 3 13. Herencsény 7 1 1 5 3-15 3 14. Szanda 7­1 6 10-27 1 Ifjúságiak: Bércéi­—Nóg­rádmarca] 6—1, Szanda—Rí­móc 6—2, örhalom—Diósjenő 8—1, Herencsény—Becske 0—1, Szügy—Rétság 5—0. A bajnokság állása 1. Bércéi 2. Szügy 3. Becske 4. Nagylóc 5. Nógrádsipek 6. Örhalom 7. Rimóc 8. Nógrádmarcal 9. Szanda 10. Rétság 11. Herencsény 12. Diósjenő 8811 35-13 13 7 6 - 1 39- 9 12 7412 15-13 9 64-2 15-16 8 6 3 1 2 19- 6 7 73-4 25-26 6 6222 12-13 6 73-4 14-23 6 6213 26-23 5 72-5 15-24 4 6 1-5 8-31 2 71-6 8-36 2 Kézilabda OIB Biztos győzelem St. Építők—Dunai Kőolaj 20-19 (12-8) Salgótarján, 100 néző, v.: Bánáti—Juhász. Építők: Sán­dor — Tóth (7), Ugaros (1), Fiikor (1), Pál (—), Vas (8), Nagy (—). Csere: Juhász (—), Lengyel (—), Stork (3), Sza­bó (—). Edző: Mojzes Ottó. Az eredmény alakulása: 10. perc: 6—4, 20. p.: 7—5, 40. p.: 16—10, 50. p.: 19—13. A zuhogó esőben lejátszott találkozó végig közepes szín­vonalat és hazai győzelmet hozott. A vendégek csak a második játékrész végén szo­rították meg az Építőket. Kiállítások: 6, illetve 2 perc. Hétméteresek: 5—4, il­letve 3—2. A Dunai Kőolaj legjobb dobója: Csuják 4. Jók: Tóth, illetve Horváth és Csuják. — ti — Hét közben játszották: St. Építők—Sajóbábony 15—25 (8—8) Taróczy győzött — Baselban a nemzetközi teniszverseny első fordulójá­ban Taróczy Balázs 6—3, 6—1 arányban győzött a svájci Ro­land Stadler ellen. (MTI) Asztalitenisz NB II. Szoros mérkőzésen Nagybátonyi Bányász—Lehe! SC 13 — 12 Bátonyterenye, 50 néző, v.: Bérezés, Varga, Deák. Győztek: Frei, Rubi és Salamon 3—3, Ba­rátit és Kövendi II. 2—2, illetve: Szarvas és Piszter 5—5, Törőcsik 2, Pásztor és Kövendi I. nem nyert mérkőzést. Edző: Köven­di József, illetve Gyurkó Mihály. A tartalékos hazai együttes — Pávelkó az esküvője miatt nem állhatott csapata rendelkezésére — a mérkőzés első három sza­kaszában egyformán 3—2 arány­ban bizonyult jobbnak a jász­berényi gárdánál. A találkozó negyedik harmadában és a be­fejező „körben” már a vendé­gek voltak az eredményesebbek. Az utolsó játszmák: Rubi— Szarvas 0—2, Baráth—Piszter 1—2, Frei—Kövendi T. 2—1. Sala­mon—Pásztor 2—Ü, Kövendi II.— Töröcőik 1—2. A Bányász sorrendben negye­dik győzelmét is megszerezte, de ezért a két pontért alaposan megszenvedett az eddig nyeret­len Lehel SC ellenében. Az ösz- szecsapás érdekessége, hogy a vendégek csapatában szerepelt a volt nagybátonyi versenyző, Kövendi János. A mérkőzést ve­zetők Pisztert és Kövendi I-et (mindkettő jászberényi) sport­szerűtlen megjegyzéseikért sár­ga lapos figyelmeztetésben ré­szesítették. * A Nagybátonyi Bányász együt­tese október t? ín a fővárosi MMG csapatát fogadja bajnoki mérkőzésen. — lúlh — Labdarúgás „Remiztek" a nógrádiak Területi ifjúsági bajnokság, Máfra-csoport Gyöngyös—Salgótarjáni Síküveggyár 3—3 (3—0) Gyöngyös, 300 néző, v.: Mozgó. Síküveggyár: Bangó — Szabó, Tajti, Mátrai (Bar­na), Perényi — Rusznyák, Berki, Gyebnár, Tóth (Hra- nek), Smelkó — Germuska, Ungi. Góllövők: Ungi, Berki 11- esből, Rusznyák. Szünetig enyhe mezőnyfö­lény mellett a Síküveggyár nem tudta helyzeteit eredmé­nyesen hasznosítani. Míg az ellenfélnek minden sikerült. A szünet után változott a játék képe. A széleken ve­zetett gyors támadásokkal sikerült az egyenlítés, a 80. percben. A 85. percben Ban­gó 11-est hárított. A Recski Ércbányász— Nagybátonyi Bányász talál­kozó a pálya használhatat­lansága miatt elmaradt. További eredmények: B.' Ép. Volán—Romhány 0—0. (A mérkőzésről részletes eredményt nem kaptunk.), Bélapátfalva—Edelény 1—1, Borsodnádasd—Ganz-MÄ­VÁG 0—2, MVSC—Sajóbá­bony 4—1, Füzesabony— DVTK II. 1—0. A bajnokság állása 1. Ganz-MAVAG 8 7.- 1 20- 3 14 2. Gyöngyösi SE 8521 42-11 12 3. MVSC 7 5 1 1 23- 3 11 4. B. Ép. Vol. SC 7 4 3 - 23- 3 U 5. DVTK II 8 4 1 3 22- 9 9 6. Hatvani KVSC 7 2 4 1 13- 8 8 7. Bélapátfalva 7322 14-11 9 8. Edelény 8323 14-16 9 9. st. Síküveggy. 8224 15-22 6 10. Nagybátony 6213 8-10 5 ll. Füzesabony 7133 6-12 5 12. Sajóbábony 8215 10-18 5 13. Romhány 8215 12-27 5 14. Recsk 6-24 4-43 2 15. Borsodnádasd 7-16 4-20 1 (A BKV Előre ifjúsági csa­pata más csoportban szere­pel.) RÖPLABDA Kezdődik a diákbajnokság Az új tanév beindulásával szeptemberben megkezdődött a középfokú iskolákban a szakosztályok szervezése, a tehetséges sportolók kiválo­gatása. Megindultak a rend­szeres edzések is a sportkö­rökben. A 14 nógrádi közép­fokú iskolai sportkörből je­lenleg 6 leány-, és mindössze 2 fiúcsapat nevezett az 1984— 85-ös megyei és középiskolai röplabdabajnokságra. így a megyei szakszövetség és a középfokú iskolai sportbi­zottság ismét közösen rende­zi a megyei bajnokságot. Az egyesületi sportkörök között — több évi szünet után — a Kazár ismét jelezte részvételét egy leánycsapattal. A Romhá- nyi Kerámia és Számviteli Főiskola már több éve törzs­tagnak számít a megyei baj­nokságban és a különféle villámtornákon. Az utóbbiak Bag.yinszki Jenő testnevelő tanár vezetésével mindkét nemmel képviseltetik magu­kat. így a leányoknál 9, a fi­úknál mindössze 3 csapat in­dul az őszi és tavaszi fordu­lóban. A női csapatok sorso­lás szerint, hétről hétre ke­rülnek szembe egymással. A férfiak körmérkőzéses for- í álban, ősszel és tavasszal 3—3 fordulót bonyolítanak le a megyeszékhelyen, illetve Szécsényben, így döntik el a bajnoki címet és a helyezé­seket. A szövetség együtt értékeli a megyei és az iskolai baj­nokságot, a KISB' pedig külön tabellát vezet a közép­fokú intézmények egymás el­leni eredményeiről és. a kö­zépiskolai bajnokságról. Az első helyezett iskolai csapat tavasszal területi országos döntőn képviseli Nógrád me­gyét. Rajt tehát a jövő héten! Az első forduló női mérkő­zései: Bolyai Gimn.—Keres­kedelmi és Vendéglátó Szak­iskola, Szántó Szakközépisk.— Közgazdasági Szakközépisk., PSZF—Romhányi Kerámia, Bátonyterenye gimn.—Kazár. Szabadnapos: 209. ISZI Bá­tonyterenye. A fiúknál az első forduló október végén kezdődik. Tóth András NŰGRAD - 1984. ok'^bei 12., péntek 2 i 4