Nógrád. 1984. szeptember (40. évfolyam. 205-230. szám)

1984-09-26 / 226. szám

LABDAROGÄS — Megyei föaínoíság É Átvette a vezetést a Bgy. SE Hétpróbások A megyei labdarúgó-bajnokság őszi 5. fordulójában a ßgy. SE átvette a vezetést a táblázaton. A tarjáni rangadót a somosiak nyerték a Volánnal szemben. Ismét sok sfrort- szerntlenség történt: négy kiállításra és tíz sárga lapos fi­gyelmeztetésre került sor. Két tucat gólt lőtt a mezőny, a pályaválasztók 14, a vendegek tíz alkalommal találtak há­lóba. Mátranovák—Ceredvölgye 1—0 (0—0) Cered, 300 néző, v.: Baksa. M.-novak: Miskei — Nagy G., Mihály, Danyi G„ Mezéi — Lakatos, Tóth M., Serfőző, Csikós G. — Gombár, Hérsi Edző: Szoó Miklós. Ceredvöl­gye: Tajti F. — Herman, Si­mon G., Tajti Gy., Tajti T. II. — Dániel, Kakuk J., Wag­ner — Kaspár, Kakuk T., Radics. Cs.: Czene, Tajti L. hiúsították a gólszerzést A mérkőzés szurkolók, játékosok dulakodásával, parázs hangu­latban ért véget. Jó: Fleischer, Mrella, Zatykó, ill.: Radics, Ondrik. Holicza Szécsény—Szőnyi SE 0—0 bázták. A 44. percben Nagy Szécsény, 300 néző. v.: Ga- Imrét kiállította a játékveze- lamb. Szécsény: Vanya — tő. A hajrában ismét ered- Komjáti, Molnár, Kiss (Gve- ményes volt a hazai támadó- nes), Simon — Orgoványi, sor. Góllövők: Szabó I., Ada- Kalmár, Oláh — Majoros, me K., Keresztes L., Benyo. Csábi. Varga (Heopel Edző: Jó: Frecska. Rottenbacher, Balogh Ferenc. Szőnyi SE: Ha- Gyurkovics. Keresztes L., ill.: Iasi — Patai, Török, Koz­Veres, Berzók. ma, Csorba G. — Csorba J., Balogh, Kocsis — Váradi, Petre, Sándor. Edző: Csorba Tibor. Csak a II. félidőben élénkült meg a játék, de az egyik oldalon két ragyogó Ha St. Somos—St. Volán 2-1 (1—1) Salgótarján. Somos, 400 né *«• szai?y Mikiós: "végig SKWSTTÄäKTÄS nagy iramú, változatos mér- • . nvi-csatárok ügyetlensége aka­kozest vívott a két csapat. A nar T — Szabó L., Balázs . gólszerzést. A többet kezdeményező hazai z - Tore (Brezovszky) — Oláh ' yDercben buktatták a bün- ' ' - (Keleti). Sipos. Bede. Ed- ^. percben buktattak a bún támadók helyzeteiket nem Z. tudták kihasználni a tömören Bandúr Mihály. Volán: védekező novákiakkal szem-' Szikora — Schercz, Miklós, ben. .A 87. perc hozott dön- Földi. Póczos — Isdinszki, Dé- tést: egy 20 méteres szabad- n?s z-> Fekete — Horváth, Tá- rúgásbói Lakatos lőtte a láb- bf>ri, Kollár, (Radvánszki). dát a jobb felső sarokba. Jó: Edző: Kiss Imra- A 11. perc- Dányi, Mihály, Mezei. Laka- ben e8V beívelt szögletrúgás- tos, ill.: Tajti F., Simon G., bbl Isdinszki 6 méterről, ol- Tajti Gy. lózva lőtt a hálóba. 0—1. A 28: percben Bede fordult ka­Bsrv. SE _Kistorenve púra őrzőjéről, lövését Sziko­5_i (o—l) ra kiütötte, a befutó Sipos Földi, Novak T, Osgyam, p edig a hálóba vágta a/ láb- Tóth Zs. Romhányi, Lan- Kisterenye, 300 néző, v.: Ta- dát. 1—1. Ezután enyhe me- tns> Simon L. — Juhasz ^ L. kács. Bgy. SE: Pintér — Pau- zőnyfölényben jól játszott a (Danyi), Orosz A., ^ Horvath, mann, Szalai, Tcskó, Jamb- Volán. A 42. percben Táborit Edző: Tóth László. N.-me­rik — Tóth J., Gyúr ivies, és Ságit dulakodásért kiállí- gyér: Kormány Verboi, Szalánszki — Horváth, Szűcs, tóttá a játékvezető. Szünet Kruppa P.. Rácz L., Racz R. Gombár. Cs.: Földvári, Köp- után, a 60. percben az ötös (Vándornyik) — Rácz B., Rácz csányi. Edző: Tományi Pál. magasságából beadott labdát Gusztáv (Sándor T.), Petro­Tcrenye: Boháti — Dobrocsi, Sipos fejelte a hálóba. A Vo- v'cs — Rácz T., Velki, Racz Molnár L., Osgyáni, Bajnóczi Ián támadott többet, de mind- Gábor. Edző: Rácz István. A — Szomszéd, Radics, Szomo- két oldalon kihasználatlanul 2. percben Földi—Orosz­ra — Tekeres, Szeberényi, maradtak a gólhelyzetek. Jó: Romhányi összjáték ^ végén Végh. Edző: Szilágyi Gyula. Smida. Szabó L., Sipos. Bede, Romhányi szép gólt lőtt. Tíz Jól kezdtek a lelkes hazaiak, ill.: Miklós, Póczos, Fekete, perc alatt biztos helyzeteik- Tekeres szép góljával veze- Isdinszki. b°l három góllal is vezethet­tetőterületre törő Sándort, de szécsényi szabadrúgással foly­tatódott a játék. A pontosz­tozkodás igazságos. Jó: Mol­nár, Majoros, Kalmár, ill.: Halasi, Patai, Kozma. Karancslapujtő— Nógrádmegycr 2—1 (2—1) Karancslapujtő, 600 néző, v.: Békési. K.-lapujtő: Éhn — tést szereztek, s legalább négy biztos gólhelyzetet hi­báztak. Szünet után a gyar- maiak ügyesen kihasználták a terenyei védelem két-három tek volna a hazaiak. A 38, percben Rácz L. jól eltalált szabadrúgásgóljával egyenlí­tettek a vendégek, öt perc Nógrádsáp, 200 néző, v.: múlva Orosz A. szerezte a Nézsa—Erdőkürt 1—1 (1—0) megingását, átvették a játék 9,aspar- Nczsa: ^ucsera T: . hazaiak második gólját. A irányítását, majd a vezetést Marosi (cK°ncz S'*’ méltatlankodó Velkit kiállí­és egyre-másra növelték elő- Mrella, Solti Zaty vo, u- tóttá a játékvezető. Ezután a nyűket. A hajrára a hazaiak c?,era3: (fa!i “tíz főre csökkent vendégek rik, Fleischer. Edző. Ma.inik. sz(vósan védekeztek, rendre János. E.-kürt: Radics m feladták a küzdelmet. Góllö­vők: Tóth, Taskó <2—2), Hor­váth:, ill.: Tekérés.. Jó: Pau-* mann, Szalai, Tóth. Szalánsz Balassi SE—St. Ötvözetgyár 4-1 (1-1) Nagyoroszi, 100 néző, v.: A bajnokság állása Tu- kihasználatlanul maradtak a ,sán, Proksza, Bacsa, Nede- hazai gólhelyzetek. Jó: a vé­u„lnl m.alc,lloí.- Bczki— Holicza, Ondrik, Pét- (jelem, Lantos, Osgyáni, Rom­ki, Taskó, ill.: Molnár, Teke- *** ~ Deszk, Molnár (Nagy hányi, ill.: Kormány, Verbói, res r), Számpor P. (Balogh). Ed- Kruppa, Rácz L., Rácz T. 7,ő: Haviár János. A két szom­szédvár rangadója szitáló eső­ben, mély, csúszós pályán, ideges hangulatban zajlott le. A 39. percben Takács remek Laczkó. Balassi SE: Busái — labdájával Zatykó elfutott, s Nyerges. Sivó, Németh, Vas- beadását Fleischer védhetet­kor — Brinyiczki, Bérezi, Gu- lenül vágta 8 méterről a hosz­zsaj (Rónai) — Antal, Berki, szúsarokba. 1—0. Kiegyenlí­Áll (Gál). Edző: Nagy J. Lász- tett játék után a 75. percben 9. Pásztó ló. ÖMTE: Rátóti — Zabari, Takács távoli hazaadására Győré (Dér), Czitor, Páldi — Számpor rajtolt, s az elcsú­Mag, Jánosi, Miklós — Bor- szó kapus mellett a bal alsó is. É.-vartV-ert bely. Nagy, Fiikor (Mainek). sarokba lőtt. 1—1. Igyekeztek Edző: Kriskó Lajos. Az I. a hazaiak, de sokat kivártak, félidőben a vendégek irányi- s így a keményen, olykor tották a játékot, s 3—4 biztos durván játszó vendégek meg­gólhelyzet.et hibáztak el. A 20. percben Czitor beadását Já- riósi közelről, kapásból rúgta a hálóba. 0—1. A 44. percben egy jobb oldali beadásból Berki egyenlített. A 47. perc­ben egy távoli szabadrúgásból R 'tóti kiejtette a labdát, s Bri'czi 5 méterről megszerez­te a hazai vezetést. Az 50. percben Páldi hazaadását Gál e'csípte, s gólra váltotta. 3—1. Öt perc múlva a tétovázó vé­dők mellett Antal beállította a végeredményt: Jó: Busái, Nverjíes, Sivó, Bérezi. Antal, Nbt-efh. Rónai, Győré, Miklós, 1. Bgy. 5 4 1­13- 3 9 2. K.-lapujtő 5 4 1­10- 2 9 3. Szőnyi SE 5 2 3­11- 4 7 4. Erd.őkürt 5 3 1 1 8- 3 7 5. Mátranovák 5 3­2 13- 6 6 6. Nézsa 5 2 2 1 6* 5 6 7. St. Somos. 5 3­2 5- 6 6 8. Balassi SE 5 2 1 2 8-11 5 9. Pásztó 5 2 1 2 3- 6 5 10. Ceredvölgye 5 1 2 2 5- 5 4 11. Szécsény 5 1 2 2 6- 8 4 12. Nógrádm^gyer 5 2­3 4- 8 4 13. E.-vadkert 5 1 1 3 9- 9 3 14. St. Volán 5 1 1 3 4- 5 3 15. St. Ötvözetgy. 5 1­4 5-12 2 16. Terenye 5­­5 3-20­összeállította: Andó Miklós Tenisz Országos verseny tíz pályán A Salgótarjáni Lendület Sport- (MTK-VM), 2. Hundics Zoltán egyesület országos Sipka Róbert- (Eger SE), 3. Kertai Zoltán (St. emlékversenyén, mintegy 30 éves Lendület SE) és Fábos Attila mulasztást pótoltak. Az 5 kate- (Bp. Spart.). góriás versenyen az 50-es évek Üjonc: X. Tamás Gyula (TSE), óta ez volt az első. amikor nem 2. Makray Péter (Bp. Spart.), 3. csak a résztvevők számában, ha-- Laczkovich Zoltán (Bp. Spart.) nem a színvonalban is felmérne- és Pusztai László (Ü. Dózsa), tő volt a fejlődés. A 120-as lét- Gyermek: 1. Bán Zsolt (MTK- számú versenven a budanesti VM), 2. Várfi Tamás (Goldber- ill.: Zabari, nagyegyesüleiek (mini a Spar- .ger), 3. Regös Ákos és László taros, az VFTK-VM, az ’ fTjperti Csaba (mindkettő BSR). Dózsa) versenyzőin kívül még — mátyus — Érsek vad kert—Pásztó 4—0 (3—0) Érsekvarikert, 300 néző, v.: Klement. É.-vadkert: Jambrik — Pap (Benyó), Frecska, Ka­rács, Szabó I. (Kordics) — Gyurkovics, Adame K., Ke­resztes L. — Rottenbacher, Szabó II., Csabók. Edző: Ada­me András. Pásztó: Rádi — Pusztai. Ravasz T., Andó, Od- ler (Bodó) — Nagy I., Balogh (Babjak), Berzák — Veres, Tarcsánvi, Gáspár. Edző: Sza­bó Jácint. A lendületesen kez­dő hazaiak az 5. percben ke- zezé.sért megítélt 11-esből sze­rezték meg a vezetést, maid s/abadrúgásgóllal növelték előnyüket. A 15. percben a posztói védelem megingása öngólszerű további gólt jelen­tett. Ezután támadtak a sok hibával játszó vendégek, de gólhelyzeteiket rendre elhi­számos vidéki egyesület — kö- ziiltik legnagyobb létszámmal a?« egri — is hozzájárult a színvonal emeléséhez. A Lendület SE a szervezésben, a verseny lebonyolításában ki­válót nyújtott. Nagyon megne­hezítette munkájukat a három­napos éjszakai és helyenként nappali, bö „esöáldás”. A két sporttelep 11 pályája volt a színtér. A megyeiek legeredmé­nyesebb versenyzői a serdülő­kategóriában találhatók. A sor­solás szeszélye folytán a két leg­jobb serdülő, Bástl és Kertai a legjobb nyolc között egymással ütközött meg a továbbjutásért. Kertai győzött, így ő került a legjobb négy közé. Eredmények, felnőtt II. osz­tály: a Sipka Róbert Kupa 1984. évi védője Szábos Attila (Bp. Spartacus), 2. Olasz Nándor (Gödi Tsz SK), 3. Takács László és Remenyik Zsolt (mindkettő Eger SE). Felnőtt III. osztály: 1—2, Ta­kács László és Remenyik Zsolt (Eger SE), 3. Olasz Nándor, Nagy István (Gyöngyös). Serdülök: a Sipka Róbert Ku­Deák Katalin Jő tíz napja, hogy a Balas­sagyarmati Sportegyesület fi­atal atlétái, lányai, nagy egye­sületek versenyzői elől, elhó­dították a hétpróba serdülők „A” korosztályának országos bajnoki címét. A csapat­arannyal nem elégedtek meg, Deák Katalin egyéniben is le­győzhetetlen volt —, mégpedig országos csúccsal nyert! Az egyesület klúbházának „hűvö­sében”, kis ünnepség közben —, mert ilyen is volt! — be­szélgettünk. A csinos lányo­kon ugyan érződött némi za­var, de néhány perc múlva már „rutinosan” nyilatkoztak. A „mióta atletizáltok?” kér­désre gyorsan elintéztük a vá­laszt, hiszen alig tizenéves hölgyeikről van szó. Ami ta­lán meglepő: legalább félév­tizede járnak rendszeresen at­létikai pályára; ha úgy ^tetszik tehát hosszú ideje készülnek a nagy eredményre. — Miért épp atlétika? Deák Katalin: — Hat év­vel ezelőtt az úttörő-olimpián háromtusában bajnok lettem, úgyhogy a következő eszten­dőben beiratkoztam a sport­iskolába. Otthonról volt mit örökölnöm, hiszen édesapám focizott, édesanyám kosárlab­dázott, a bátyám most is a Fradiiban rúgja a labdát. Keresztúri Ildikó: — Kicsi koromban művészi tornára jártam, később kézilabdáz­tam. Iskolai testnevelőm ja­vasolta a sportiskolát, ahol az­tán az atlétika mellett dön­tött a sors. Bognár Ildikó: — Édes­apám edző volt, de nem ez döntött. A véletlen. Rom- hányban együtt laktunk a Ba­lassi gimnázium énektamárá- val, 6 vitt a sportiskolába. — A hétpróbát is ti válasz­tottátok? Szabó Béla edző: — Erre inkább én válaszolok. Nem ők, hanem én választottam —ne­kik. Deák Kati eleve erre ké­szült, a többiek csak „túlóráz­tak.” Az a véleményem, hogy ebben a korban még nem sza­bad specializálódni; majd rá­érünk arra, ha már kialakul­tak fizikálisán, tesbben-lélek- ben egyaránt. — A kedvenc szám a hét­ből? D. K.: — Távolugrás és a gátfutás. K. I.: — Ugyanez. B. I.: — Én a 100 és a 200 méteres síkfutást választom. — Napi edzésidő? A válasz egyöntetű: két, két és fél óra naponta, no meg a versenyek — szezonban hét­végenként, néha hetente több is. — Iskoláitokban — a Balas­siban és a Szántóban — nem okoz gondot a sok edzés, a versenyek? D. K.: — Kitűnő tanuló va­gyok... Nem érzem. K. I.: — A bizonyítványom jó. B. I.: — Erős négyes va­gyok. Jut idő mindenre. Keresztúri Ildikó — Távlati célok atlétikában és az életben? D. K.: — Orvos szeretnék lenni, ezért többet foglalko­zom a természettudományok­kal. Remélem, jó orvos és jó atléta leszek. Meglátjuk ho­gyan bírom idővel és erővel. K. I.: — A tanári pálya ér­dekel, a testnevelés és a bio­lógia lesz, azt hiszem, a vá­Szabó Béla edző lasztott szakom. És persze at­létika! Ügy választok iskolát, hogy módom legyen tanulni is, sportolni is. B. I.: — Még nem döntöt­tem a továbbtanulásról, talán a gyógyszerészet...? Addig minenképpen atlétika; aztán majd meglátjuk. — Jövőre? D. K.: — Én már „kiöre­gedtem” a serdülőkorosz­tályból, de jövőre megpályá­zom az ifibajnoki címet. Re­mélem, sikerül abban a kor­osztályban is nyernem. K. I. (B. I. nevében is): — Szeretnénk az országos csa­liBlii iSÜMili Bognár Ildikó patbajnoki címet Balassagyar­maton tartani. Dolgoznunk kell érte... Szabó Béla edző: — Atléti­kában nehéz jósolni, hiszen elég egy rossz mozdulat, egy baleset a gáton, és oda min­den remény. Vannak még csi- szolnivalók a technikában, • erre a téli fölkészülés teremt majd módot. Ezek a lányok, szeretik az atlétikát. Nincse­nek olyan hibáik, amelyék a, sportban hátráltatnák őket, és. ez nagyon fontos. Ami leg- ■ alább ilyen fontos, hogy al-, katilag is „hétpróbások.” Sok­oldalú fejlődésükért a riehe-, tőségeink szerint mindent megteszünk. Az az érzésem, ■ hogy ha tartják eddigi szín­vonalukat, amin majd közö­sen emelünk, akkor sok örö-' met szereznek még a Balas­sagyarmatnak, az egyesület­nek, de az országnak is. (A Bgy. SE atlétikai szak­osztályában folyó jó mun­kát bizonyítja, hogy Deák Kati már négyszer szerepelt a magyar ifjúsági váloga­tottban, s, egyszer a felnőt­tek között. A serdülő B kor- osztályos fiúk az országos meze if u tó jb aj noks ágon megnyerték a csapatver­senyt, egyéni összetettben pedig ezüstéremmel és egy negyedik hellyel büszkél­kedhetnek. Utánpótlás van bőven, széles alapokról in­dul tehát a kiválasztás. Az eddigi eredmények a szak­osztályvezetés, az edzők el­képzeléseit igazolják. Szán­dékuk szerint hamarosan felnőtt atlétája is lesz Ba­lassagyarmatnak, No, persze olyan, akire érdemes odafi­gyelni... !) Hortobágyi Zoltán Cselgáncs ]ó helyezések az OB előtt Három helyen Is versenyeztek Varga László (35 kg) az ötödik a hét végén a Saig« Oblös SC helyen végzett. cselgáncsozói. A juniorok ciebre- ceni vetélkedéséről nem érke­zett jelentés. A serdülő—ifi II A serdülők Debrecenben, többi korosztály versenyzői korosztály Miskolcon állt tata- fővárosban, az Ü Dózsa Me- mira. Csonka Tibor a 44. Bibék gyeri úti csarnokában vetélked- László az 56 kilogrammosok kö- nek, egy hónap múlva, október zött szerzett bronzérmet, míg a 26--27-én, az országos bajnoki 62 kilós súlycsoportban Begyik címért. Salgótarjánból tizenhár­István 5. lett. Az úttörő II—III. man lépnek tatamira, majd, kö­zülük ketten a cívisvárosban, korcsoport Csaknem minden súlycsoportban Szolnokon versenyzett több mint képviselteti magát az úttörők tucatnyi más egyesület fiataljai- között a Salgó Öblös SC. A nóg- val. Az 58 kg-osok között Hu- rádi megyeszékhely szakosztályá­szár Zoltán, 4-58 kg-ban Tresz- ból az előző hét végén tizenket- kai János szerzett aranyérmet a ten utazhatnak Rimaszombatra, nógrádi egyesületnek. Szépen ahová már másodszor hívták csillog Lopatovszki Ottó (41 kg) ezüstje és bronza meg a tarjániakat a város nagy- Szabó Zsolt (32 kg) díjáért kiírt, hagyományos cseh- Kalocsai Gábor (38 szlovák országos egyéni és csa­pa 1984. évi védője Nagy Csaba ‘ kg), valamint Károly Antal és patbajnokságra. A NÓGRÁD totótippjei, 39. hét 1. Hamburg—Kaiserslautern 2. Düsseldorf—Bremen 3. Mannheim—Uerdingen 4. Darmstadt—Oberhausen 5. Homburg—Aachen 6. Solingen—Wattenscheid 7. Ulm—Bürstadt 8. Hertha BSC—Blau Weiss 90 9. Atalanta—Roma 10. Avellino—Juventus 11. Como—Fiorentina 12. Lazio—Internazionale 13. Torino—Napoli 1 1 1 X X 1 1 1 X 2 X 2 X X 2 14. Padova—Genoa 15. Cesena—Catania 16. Empoli—Cagliari 1 X 2 Góltotópályázat Múlt heti pályázatunkra 328 darab szelvény érkezett, két kiemelt mérkőzés végeredménye: Karlsruhe—Hambui 1—1, Saarbrücken—Hannover 3—0. Kéttalálatos szelvér nem akadt a beküldöttek között, egy találatot 32-en érte el. Közülük sorsolás útján 10—10 db totószelvényt nyer Mátyás József Balassagyarmat. Nógrádi / Sándor-lakótele 7. épület; Molnár Lajos, Salgótarján, Ybl Miklós út 51. < Sándor Zoltán, Homokterenye, Kossuth Lajos u. 249. szá alatt lakó olvasónk. Nyereményüket postán küldjük el. Góltotó 1. ATALANTA—RÖMA végeredmény: 2. TORINO—NAPOLI végeredmény: NÉV: LAKCÍM: NÚCRAD - 1984. szeptember 26., szerda ‘l