Nógrád. 1984. május (40. évfolyam. 102-126. szám)

1984-05-09 / 107. szám

RÖPLABDA NB II LABDARÚGÁS — Megyei bajnokság Huszonöt gól és három vendégsiker Tucatnyi csapat góllövő­ké szsége 25 gólt eredménye­zett a megyei lablarúgó-baj­nokság tavaszi 10./XXV. for­dulójában. St. Ötvözetgyár— Szőnyi SE 3—3 (3—0) Jobbágyi, 200 néző, v.: Ju­hász L. ÖMTE: Bozó — Sza­bó. Fodor, Győré, Klányi — Bartha, Bogár, Kovács V. — Borbély (Gemza), Nagy, Im­re. Edző: Kriskó Lajos. Sző­nyi: Bangó — Szrena, Török, Gyetván, Molnár — Jancsó, Kocsis, Kosik (Kállai) — Koz­ma, Sándor, Váradi (Kaszás). Edző: Csorba Tibor. Az I. fél­időben minden csapatrésszel jobban futballozó vendégek Bogár (2, egyet 11-esből) és Borbély góljaival tetemes előnyre tettek szert. Szünet után- az alaposan megdorgált hazaiak egyre-másra vezették formás támadásaikat, s tíz perc alatt Sándor és Szrena (11-esből) szépített is. Sok­szor lógott a levegőben az egyenlítés, de Bozóval az élén mindent hárított az ÖMTE- védelem. Bogár, Imre, ill.: Gyetván figyelmeztetve. Jó: Bogár, Bozó, Borbély, Fodor, Nagy, ill.: Jancsó, Kocsis, Sándor, Szrena. St. Volán—Kazár 4—0 (3—0) Salgótarján, síküveggyári salakpálya, 300 néző, v.: Bak- sa. Volán: Herczeg — Isdinsz- ki, Miklós, Klement, Póczos — Németh Zs., Blaskó, Fe­kete — Horváth Zs., Tábori, Mocsányi (Keszthelyi). Edző: Kiss Imre Kazár: Koós — Matikovszki. Czecze, Csürke, Páldi — Nagy B., Farkas, Kovács — Varga S., Tóth M., Praveczki L. Cs.: Kómár, Ra­dies. Edző: Morva János. A nagyon jól játszó volánosok még hét kapufatalálatot ér­tek el a négy gól mellett. Tábori fejesgólja után Mó­zesán}'1 kettőt lőtt egyéni já­tékból, s Keszthelyi fejese zárta a sort. Isdinszki, Pó- czios, Németh, Tábori, Mocsá­nyi és Blaskó remek teljesít­ményével szemben csak Var­ga, Koós és Tóth M. nyúj­tott jó játékot. Romhány— Mátranovák 4—0 (1—0) Mátranovák, 300 néző, v.: Klement. Kerámia: Kovács — Szűcs, Jelen, Zagyvái. Ker­tész — Pingiczer, Pincze, Kecskés — Sági, Hodur, Ma­ring (Kaliczka D.). Edző: Be­ké Ferenc. M.-ttovák: Zólyo­mi — Kilczin, Kovács. Gró- zinger, Kotroczó (Léport) — Csikós, Mezei, Serfőző — Tóth Cs., Danyi G., Czene (Simon G.). Edző: Szoó Mik­lós. A- hazaiak csak 35 per­cig játszottak egyenrangú ei­le ’.'élként a bajnokcsapattal, a'tán egyre jobban kiérző­dött. a' romhányi keramiku­sok szellemi és fizikai fölé­nye. Góllövők: Pincze (2), Pin­giczer és Kaliczka. Kilczin a hajrában kiállítva. Jók: Kertész, Pingiczer, Pincze, Hodur, ill: Grózinger. Csi­kós, Serfőző. Kisterenyc—Nézsa 1—0 (0—0) Terenye, 300 néző, v.: Ká­poszta. Terenye: Szikora — Szomszéd, Molnár, Ozsváth, Dobrocsi — Osgyáni, Sipkó, Oláh (Szekula) — Tekeres, Bajnóczi (Némeht Zs.), Végh. Edző: Szilágyi Gyula. Nczsai Tsz SE; Kucsera — Székesi 1., Prontvai J., Prontvai I., Solti — Zatykó, Koncz S., Mrella (Füle) — Fleischer, Székesi J. (Szilágyi), Szabó. Edző: Majnik János. Végig a terenyeiek irányították a lendületes mérkőzés játékát, de csatáraik hadilábon álltak a helyzetek kihasználásával. Szünet után Végh 14 méter­ről lőtte a hálóba a győztes gólt. Figyelmeztetve: Molnár. Jó: Molnár, Osgyáni, Osváth, Végh, ill.: Kucsera, Pront­vai J., Zatykó, Fleischer. Pásztó—Karancslapujtő 1—1 (0—0) Pásztó, 600 néző, v.: Kar­dos. PSE: Bús — Pusztai, Tar- csányi, Szeles, Ravasz — An- dó, Berzak, Balogh — Nagy 1., Kovács A. (Gáspár), Ala­pi. Edző: Simon Imre. K.- lapujtő: Éhn — Földi, Rom­hányi, Osgyáni, Telek Gy. — Orosz A., Horváth, Juhász — Tóth L. (Vilinyi), Simon L. (Laczkó), Orosz G. Edző: Hor­váth Ferenc. 45 perces ki­egyensúlyozott küzdelem után, negyedórás lapujtői fölényben több gólhelyzet illant el. Fel­jöttek a hazaiak, s néhány helyzet után Szeles szeren­csés góljával megszerezték a vezetést. Jól hajráztak a ven­dégek, s a 82. percben Orosz A. kiegyenlített a nyílt, jó iramú, határozott játékveze­tés mellett lezajlott mérkő­zésen. Jók: Andó, Szeles, Berzák, Balogh, ill.: Éhn, Földi, Romhányi, Horváth, Orosz A. Erdőkürl—Szendehely 3—1 (1—0) Erdőkürt, 300 néző, v.: Fo­dor B. Erdőkürt: Radics — Deszk, Nedeliczki, Proksza J., Bacsa — Holicza, Számpor II. (Balogh), Czeba — Ócskái, Petrás (Rezes), Buris. Edző: Haviár János. Szendehely: Szunyogh — Müller, Újvári, Bach, Lambek — Pölös, Rácz, Holecz — Rónai, Rottenbacher Gy. (German A.), Gáspár. Edző: Jámbor Vilmos. A jó iramú, változatos mérkőzést Ócskái, Számpor II. és Czeba góljaival megérdemelten nyer­ték a nagyobb átütőerővel tá­madó hazaiak. A sportszerű­en küzdő vendégek szépítő gólját Rónai lőtte. Jó: Nede­liczki, Proksza J., Ócskái, Számpor II., ill.: Bach, Rácz, Rónai. Szécsény—Nógrádmegyer 2—0 (1—0) Nógrádmegyer, 300 néző, v.: Tóth I. Szccscny: Géczi — Gyenes, Molnár, Kalmár, Né­meth — Rádi (Sági), Szőke, Hodászi — Majoros (Vanya L.), Szeles, Varga L. Edző: Balogh József. N.-mcgyer: Angyal — Verbói, Tátrai, Fekete. Balázs B. — Sándor T., Kruppa Gy., Rácz T. — Sándor Zs. (Rácz G.), Velki (Godó). Edző: Koszta László. A helyzetkihasználással hadi­lábon álló hazaiakat gyors el­lentámadásokkal — és gólok­kal lepték meg az ezúttal egységesebb csapat benyo­mását keltő szécsényiek. A 28. percben Majoros futotta le a védőket, s a bal sarok­ba lőtte a vezető gólt. A 60. percben egy szécsényi szabad­rúgás után nagy tömörülés keletkezett a hazaiak kapujá­nál, s az öt és feles sarká­ról Csordás lőtte a hálóba a j labdát. Jók: Géczi, Csordás (a mezőny legjobbja), Hodá­szi Molnár, ill.: Tátrai, Rácz T. St. Somos.— Balassi BSHE 2—X (1—0) Salgótarján, Somos., 200 né­ző, v.: Berta. Somos.: Földi — Kovács L. (Üj), Tőre, Sza­bó L., Miklóssy — Antal B., Balázs Z., Fülöp — Orosz, Bede, Gulyás. Edző: Bandúr Mihály. Balassi SE: Busái — Sivó, Németh, Krajnák, Vas­kor — Takács, Antal, Veres — Bérezi, Gál, Gáli. Cs.: Nagy A., Kollonitz. Edző: Nagy J. László. Az első percekben 11- eshez jutottak a hazaiak, de Tőre lövését Busái kiütötte. A vendégek kezdték el a tű- ziparádét. három veszélyes lövésük suhant el a kapunál. A 30. percben Orosz a visz- szagurított labdát a jobb sa­rokba bombázta. 1—0. Hason­ló, szép akcióból a 65. perc­ben Veres egyenlített. Nagy harc folyt a győztes gólért. A hajrában, egy szögletrúgás után Bede remekül vette át a labdát, s a léé alá bombázta. 2—I Kemény, lendületes, jó mérkőzést vívott a két együt­tes. Bérezi kapott figyelmez­tetést. Jó: Miklóssy, Balázs Z., Bede, Orosz, ill.: Busái, Németh, Antal, Gál. A bajnokság állása 1. Romhány 25 21 4­47- 5 46 2. St. ötvözet. 25 14 4 7 47-24 32 3. Pásztó 25 12 4 9 39-23 28 4. St. Volán 25 12 3 10 43-34 27 5. Szőnyi SE 25 9 7 9 35-30 25 6. K.-laput.1ő 25 10 5 10 35-36 25 7. M.-novák 25 11 2 12 37-37 24 8. St. Somos. 25 10 4 11 29-36 24 9. Erdőkürt 25 9 6 10 42-51 24 10. Balassi SE 25 10 4 11 34-31 24 11. Nézsa 25 8 7 10 33-30 23 12. Terenye* 25 9 6 10 27-27 23 13. Szendehely 25 8 7 10 30-47 23 14. N.-meg'yer 25 7 7 11 30-39 21 15. Szécsény 25 6 4 15 28-51 16 16. Kazár 25 4 6 15 16-51 14 •»«serdülőmérkőzés elmaradásá­ért pontelvonással büntetve. Összegyűjtötte: Andó Miklós ATLÉTIKA Felszabadulási Kupa Salgótarjánban Az év első minősítő sza- b- ári atlétikai versenyét r ezte nemrégiben az STC. Kohász-stadionban lezaj­lott eseményen hét egyesület közel 200 ’-ersenyzője állt rajthoz. A vendéglátó klubon kívül indulták a Bgy. SE, Szécsény, Bátonyterenye, Pász­tó, Jászberény és Mezőtúr at­létái is. A legjobb eredményt Bodó János érte el tízpróbá­ban (kedvezőbb időjárás ese­tén akár a 7000 pontot is tel­jesítette volna). Teljesítmé­nyével nagy lépést tett a vá­logatottság felé, ugyanis tíz- próbázóink június 9—10-én az észt válogatott ellen mérkőz­nek meg. Bereczki Bea ge­relyhajításban aranyjelvényes teljesítményt ért el. Ugyan­csak aranyielvénves lett Ke­resztúri Ildikó. Kékesi Anita és Sipos János. Novák Gyula hármasugrásban mindössze 2 cm-rel maradt el a megyei csúcstól. Szebenszki Gabriel­la meggyőző fölénnyel nyerte a 400 méteres síkfutást. A 13 évesek között igen biztatóan mutatkozott be Ecseri Nor­bert, Havaj Krisztián és Jeck Gabriella. Egy-egy aranyérem jutott Szécsénybe Oláh Hen­riette, valamint Pásztora Kris- tyán Gyöngyi révén. Győztesek; fiúk, négypróba „A”, 13 évesek: Ecseri Nor­bert (STC) 1487, 14 évesek: Koczka Ferenc (Lehel SC) 2093; „B”, 13 évesek: Havaj Krisztián (Bgy. SE) 1718, 14 évesek: Sipos János (MVSI) 2032, serdülő „A” tízpróba: Babják László (STC) 5093; felnőtt tízpróba: Bodó János (STC) 6792 pont (100 m: 11.0, távol.: 6.93, magas: 195, súly: 11.28, 400 m: 51.9, 110 gát: 16.2, diszkosz: 34.74, rúd: 3.60, gerely 49.40, 1500 m: 4:50.6). Leány serdülő „B” négypró­ba, „A" kcs.< Oláh Henriette (Szécsény) 2615, „B” kcs.'Jeck Gabriella (STC) 2268, „C” kcs: Kristyán Gyöngyi (PSE) 2578; „A" hétpróba: Kékesi Anita (STC) 4775 pont. Férfiak, 200 m: Erdős Csa­ba (Bgy. SE) 24.3, 400 m: Hu­szár Norbert (STC) 53.2 mp; A 15 éves Nemes Andrea 550 cm-rel nyerte a távolug­rást. 800 m: Király Zoltán (STC) I.: 59.8 1500 m: Győré Sán­dor (STC) 4:29.2 perc; távol: Novák Gyula (STC) 7.30, hár­mas: Novák Gyula 15.35, súly (6 kg): Horuczi Csaba (STC) 11.50, (7.25 kg). Czu- der Tamás (STC) 12.58, ge­rely: Kovács Károly (STC) 60.12, diszkosz (1.5 kg): Mol­nár Pál (STC) 34.96, (2 kg). Czuder Tamás 43.88 m. Nők 100 m: Bognár Ildikó (Bgy. SE) 12.9, 200 m: 1. Ke­Kiemelkedeft a feladó Romhányi Kerámia—Kunhe­gyes 3—0 (13, 3, 10) Romhány, v.: Karsai. Ke­rámia: Bagi, Németh, Varga, Takács, Lichv, Balogh, cs.: Kovács, Baranyi, Hornyák, Spitzer. Edző: Reznicsek Lász­ló. Az őszi bajnoki idényben a hatodik fordulótól kezdve minden csapatot megvert a Romhányi Kerámia az egye­düli Ganz-MÁVAG kivételé­vel. Tavasszal a Kossuth KFSE-t nem sikerült legyőz­ni, így a legutóbbi, Kunhe­gyessel vívott mérkőzés dön­tő fontosságúvá vált. Nem­csak a hazaiak számára, ha­nem a kiesés miatt az STC- seknek is... A becsületes felkészülés, a nagy fogadkozás nem látszott az első játszmában. A vendé­gek elszántan óriási lendület­tel kezdtek és végig vezet­tek. A játszma végére sike­rült megállítani a kunhegve- si támadásokat és iobb vég­hajrájával fölülkerekedett a gyári együttes. Ez sokkolta az ellenfelet, ígv aztán szinte semmi ellenállást nem tanú­sítottak a második játékrész­ben a vendégek. A hazaiak viszont nyugodtan, lendülete­sen játszottak, és minden tá­madást ziccerig kijátszva, lé­legzethez sem engedték jutni a KSE csapatát. A harma­dik szett 10 pontig teljesen kiegyenlített volt. újra föl­jöttek a vendégek. Két-, há­rompontos késéssel, de ma­kacsul követték a romhányi- akat. Utóbbiak azonban nem engedték előnyüket elfogyni sől még növelték is, így vé­gül biztosan szerezték meg a hőn áhított végső győzel­met. A romhányi fiúk nem vol­tak kirobbanó formában, de ezen a mérkőzésen a rutin, az átlagos teljesítmény is elég volt a győzelemhez. Ala­csony termete ellenére is ki­emelkedett a mezőnyből a feladó Balogh Ferenc. Né­meth is nagyon hasznosan ját­szott. tíe a végére elfáradt. A jó sorozat folytatásának reményében mindenki elége­dett volt a hazaink közül ez­zel a szép győzelemmel. R. L. DUSE—St. RSZR 3—0 (15, 6, 7) Salgótarján, v.: Fodor, Varga. RSZR: Szkiba, Boros, Szárnyasi, Czankné, Lőrincz, Szén. Edző: Czankné Nagy Edit. Az NB II. Keleti csoport­jának második helyezettjét fogadta vasárnap a salgótar­jáni női együttes. Az utóbbi időben jól szereplő hazaiak számára azonban az ezüst­éremre pályázó debreceni csapat kemény diónak bizo­nyult. Igaz, ehhez hozzájá­rult az is, hogy a tarjániak erősen tartalékosán álltak a háló elé. Schujer, Németh és Zsugya tanulmányi kirándu­lás miatt nem állhatott a csa­pat rendelkezésére. Eleinte 9—4-es. majd 12—ti­es vezetésre is szert tettek a hazaiak, aztán több játsz­malabdájuk volt, ám a ven­dégcsapat az utolsó percek­ben fordítani tudott és meg­nyerte az első játszmát. A további szettekben mér ke­vés esélyük volt a tabániak­nak: az első játékrészben nagy nehezen kivívott győ­zelem feldobta a debrecenie­ket, míg ellenfelük számára nagy csalódást okozott. Így a továbbiakban Szkibáék már csak akarásukkal tűntek ki. Az RSZR-ből mezőnkben elsősorban Lőrincz és Szép jeleskedett, a hálónál pedig különösen Czankné és Szkiba volt elemében. — pilinyi — 3 Asztalitenisz NB II. Bányász-győzelem az idényzárón Nagybátony—Kiskunfélegyháza 13—12 Bátonyterenye, 50 néző, v.: Bérezés, Csiki, Juhász. Győz­tek: Rubi és Tóth (4—4), Sa­lamon (3), Baráth (2), ill.: Er­délyi (4), Huszta és tír. Nagy (3—3), Farkas és Szegedi (1—1). Edző: Kövendi József, ill.: Kalász Kázmér. Az első parti Baráth győ­zelmét hozta Farkas ellen, később Tóth és Rubi is nyert. Ezt követően Várszegi kika­pott Nagytól, Tóth ellenben „kiütötte” ellenfelét. Az egyes asztalnál Salamon 0—1 után egyenlített, de így is veresé­get szenvedett. Baráth és Ru­bi következett: mindkettői) vesztesként hagyták el a szín­helyet. A találkozó állása: 4— 4. A folytatásban Várszegi el­veszítette, Salamon viszont megszerezte a bajnoki pontot. A vendégek 53 éves verseny­zője, Nagy még Baráthot is megverte, miként Erdélyi, a szívósan küzdő Tóth Lászlót. Előnyben a szövetkezetiek: 5— 7. Kritikus mérkőzések kö­vetkeztek, amelyek során Várszegi alulmaradt, amíg Rubi — hatalmas csatában, 2—1 arányban, igaz, a döntő­szettben minimális, két pont különbséggel — nyert ellen­felével szemben. Salamon is diadalmaskodott. A második kör befejezéseként Tóth 2—1- re nyert az addig veretlen Nagy ellen, az állás 8—8-ra alakult. A találkozó harmadik sza­kaszát Baráth veresége ve­zette be, majd Rubi „barát­ságos” mérkőzésen nyert a Pest megyei csapat ifistája ellen. Várszeginek továbbra sem ment a játék, ismét ki­kapott. A szomszéd asztalnál Salamon sem járt jobban, a vendéggárda újra kétpontos előnyhöz jutott. Baráth szépí­tett, Tóth egyenlített, majd Rubi vezetést szerzett a nagybátonyiaknak! A hátra­levő összecsapásokon Sala­mon és Várszegi volt érde­kelt. Egyiküknek mindenkép­pen nyerni kellett a végső győzelem érdekében. Vársze­gi 2—1-re (a döntőjátékban 24—22-re) kikapott, Salamon — akinek mérkőzése közben még tartott — háromszettes találkozón bizonyult jobbnak Naggyal szemben. A vég­eredmény: 13—12! A már biztos ezüstérmes Bányász-csapat és a harma­dik helyre is esélyes, kitűnő képességű, szövetkezeti együt­tes találkozója méltó hírveré­se volt az asztalitenisznek. A vártnál nehezebb hazai győ­zelem, a mérsékeltebb telje­sítményt produkáló Várszegi és a fájós kézzel küzdő Rubi — annak ellenére, hogy utób­bi azért „hozta magát” — miatt következett be. Tóth István A szintén STC-s Babják László a serdülő tízpróba győztese. reszturi Ildikó (Bgy. SE) 26.5, 2. Bognár Ildikó 26.5, 400 m: Szebenszki Gabriella (STC) 59.8 mp; 800 m: Hegyi Judit (STC) 2:22.3, 1500 m: Hegyi Judit 4:59.5 perc; 100 gát: 1. Keresztúri Ildikó 14.6 mp; magas: Varga Ildikó (’STC) 1.60, távol: Nemes And­rea (STC) 5.50, súly (4 kg): Varga Ildikó 10.46, gerely: Bereczki Beáta (STC) 44.22, diszkosz: Bereczki Beáta 27.20 m. A NÓGRÁD totótippjei, 19. hét 1. Nürnberg—Hamburg 2 2. Braunschweig—Düsseldorf 1x2 3. Mannheim—Bielefeld x 4. Ulm—Wattenscheid 2 5. Lüttringhausen—Stuttgarter Kickers x 6. Hertha BSC—Duisburg 2 7. Avellino—Fiorentina 2 8. Pisa—Lazio 1 x 9. Roma—Verona 1 10. Arezzo—Triestina x 11. Como—Cremonese 1 12. Empoli—Cavese 1 x 13. Monza—Campobasso x 2 14. Bochum—Leverkusen 2 15. Palermo—Varese x 2 16. Pistoiese—Cesena x Célfotópályázat Múlt heti pályázatunkra 189 darab szelvény érkezett. A két kiemelt mérkőzés vég­eredménye: Hamburg— Bayern München 2—1, Frei­burg—Solingen 2—1. Egyta- lálatos szelvény 39 akadt, két találatot hárman értek el: Berze Gábor Tamás, Ho­moki erenye, Kossuth út 150., id. Eczet József, Mátranovák, Szegfű út 7. és Molnár Lajos, Salgótarján, Ybl Miklós űt 51. Jutalmuk 10—10 darab totószelvény, melyeket pos­tán küldünk el. Ismételten felhívjuk olvasóink figyel­mét, hogy a szelvényekre ne hagyományos totótippeket írjanak, hanem a kiemelt mérkőzések számszerű vég­eredményének tippjét. A be­küldési határidő értelemsze­rűen a mérkőzéseket meg­előző nap, tehát minden hé­ten, legkésőbb pénteken kell postára adni. Góltotó 1. Avellino—Fiorentina végeredmény: 2. Roma—Verona végeredmény: NÉV: LAKCÍM: »