Nógrád. 1984. március (40. évfolyam. 51-77. szám)

1984-03-07 / 56. szám

Péti terepfufóverserty Helytálltak a HÁG versenyzői 0 Vasárnap délelőtt kissé hű- tért a kijelölt útvonalról, így vös, szeles időben került .sor kerülőre kényszerült. Klub- Pétfürdő térségében az im- társa, Hugyecz Zoltán is a do- már 14. alkalommal megren» bogón végzett. terepfu- (A versenyen javarészt a tájfu- kétszáz tők indultak az eredménylistán az atlétákat a betűvel jelöljük.) dezett, hagyományos tóversenyre. A közel induló között élversenyzők, válogatottak is rajtoltak, de versenyben voltak a pásztói Mátraaljai Gazdaság spórt- égyesületének tájfutói is. Nem sokon múlott, hogy a 11—12 évesek nagy létszámú mező­nyében Bognár Attila végez­zen az élen, de a cél előtt le­Eredmények. Felnőtt férfiak. 10 km: 1. Bauer Attila a (Komló) 31.53 (pályacsúcs). 2. Benedek István (Szkf. Volán) 33.00. 3. SzmoCtijs József a (Komló) 33.40 ... 27. Balogh Lajos (MÄG) 43.04 rop. Ifjúságiak, 5 km; 1. Kovács Péter a (Pét) 17.14, 2. Erdélyi Kálmán (MHD) 17.52, 3. Bognár József (Videoton) 18.59. . . 8. Er­délyi Gyula (MAG) 20.35 mp. Serdülök, 5 km: 1. Pozsgai László (MHD) 18.57, 2. Vass Tibor (Shön- herz) 18.59. 3. Sípos Tamás (Sa- varia) 1 20.04 ,,, 5. Hajdú Sándor (MAG) 22.46 mp. Úttörők, 13—14 év, 3 km: 1. Varsányi Ferenc a (Pét) 13.03, 2. Bodri Péter (Videoton) 13.04. 3. Rezes Norbert (Várpalota) 13.03 ... 9. Lukács Ferenc (MAG) 14.47 mp. Úttörők. 11—12 év, 2 km; 1. Bánki Zoltán (Ajkai B.) 7.48, 2. Bognár Attila. 8.00, 3. Hugyecz Zoltán 8.28, ... 7. Sulyok Géza (mindhárom MAG) 8.39 mp. Ser­dülő lányok, 3 km: 1. Erődi An­namária (H. Shönherz) 13.36, 2. Jancsó Eea (Savaria) 14.12, 3. Bo­ros Magdolna (Ajka) 15.48. ... 5, Valkó Júlia (MAG) 17.45 mp. ' ---- ------ ' A 650. évforduló jegyében Újra a Rákóczi Kupáért Szécsényben Szécsényben a legsikeresebb tömegsportversenyek egyike a Rákóczi Kupa elnevezéssel meghirdetett kispályás lab­darúgó-bajnokság volt, amely mintegy 100 dolgozónak adott rendszeres testmozgási le­hetőséget és még több szur­kolónak programot. Igény is volt a tavaszi-őszi rendsze­rű bajnokság újbóli meghir­detésére. Szécsény mezőváros­sá nyilvánításának 650. év­fordulója jegyében szervezett tömegsportrendezvények kö­zött is kiemelt helyet foglal el a bajnokság. A rendező szervek felhívá­sukat már eljuttatták a mun­kahelyekre, az intézmények­hez és a tömegszervezetek­hez. Várják a benevezéseket, hogy minél előbb megtart­hassák a csapatok képviselői­nek a jelenlétében a sorso­lást. Érdemes jól szerepelni, mert a bajnok a Rákóczi Ku­pán kívül egy garnitúra sze­relést is kap. Az első három helyezeti és a legsportszerűbb csapat egy-egy futball-labdát kap sikeres szerepléséért. RÖPLABDA NB II. Nagyszerű nyitány Kőbányán Romhányi Kerámia—Kőbányai Lombik 3—0 (12, 15, 10) Pestlőrinc, v.: Kovács. Rom­hány: Bagi, Németh, Kovács, Takács, Lichy, Balogh. Cs.: Baranyi, Varga, Spitzer. Ed­ző: Reznicsek László. Nagy önbizalommal keltek Útra idei első bajnoki mérkő­zésükre a Romhányi Kerámia röplabdásai, és ezt a jól si­került felkészülés indokolta. Elszántan készültek a kőbá­nyai mérkőzésre, ugyanis volt törlesztenivalójuk az őszi negyedik helyezett fővárosi csapat ellen. A romhányi mérkőzésen jókora bírói se­gédlettel győzött a Lombik.. . Ezúttal példásan, részrehaj­lás nélkül bíráskodtak a já­tékvezetők. így sikerült a visz- szavágás. Már a ipérkőzés kcgdétén 1 átszőtt, vhoyy“ órfrt­si harc várható. Fej fej mel­lett gyűjtögette a pontokat a két csapat, de a vendégek lé­péselőnyben voltak, és a vé­gén fokozva a tempót, meg­érdemelten nyerték az első játszmát. Több mint félórás, gigászi küzdelem jellemezte a má­sodik játékrészt. Előbb 13— 10-re vezetett a Kerámia, majd 14-nél kiegyenlítettek u hazaiak, végül, amikor mar játszmalabdához jutottak, a beálló Varga új lendületet adott a Romhénynak és az egyenlítés helyett máris 2—0 lett a játszmaarány a javuk­ra. A harmadik játékrész ele­jén elsöörő tempót diktáltak a nógrádiak, és bár hajszálon a végső győzelem előtt, 14— 5-nél kissé megtorpantak, a Lombik már csak szépíteni tudott, a vendégcsapat feltet­te a pontot az i betűre. Ezen a vasárnapon minden tekintetben felülmúlta ellen­felét a középmezőnybe tarto­zó Romhány. Bagi ütései vá­ratlanok és bombaerősek vol­tak, Németh és Takács táma­dásban elsöprően játszott, vé­dekezésben pedig élő falat al­kotott a hálónál. Balogh né­ha szinte megaiázó lezserség- gei küldte balra az ellenfél sáncát, miközben Kovács jobb oldalt védhetetlenül betalált a kőbányai térfélre. Ezzel a győzelemmel a rom- hányiak azt igazolták, hogy komoly elhatározásra jutottak: az idén előre akarnak lépni a középszerűségből. R. L. Mezőkövesdi MSE—S.-tarjáni RSZR 3—2 (—4, —II, 11, 4, 14) Mezőkövesd, v.: Éva Biko- di. RSZR: Szép, Veres, Bo­ros, Nagy, Schujer, Szkiba. Cs.: Andóné, Tóth. Edző: Far­kas R. A bajnokság élcsoportjához tartozó Mezőkövesd az idén már egy kupatalálkozó során, simán legyőzte tarjáni ellen­felét. Ezúttal a találkozó kez­detben meglej:.etést sejtetett. Az első két játszmában ki­tűnő nyitásokkal, egyre ja­vuló mezőnyjátékkal, védhe- tetlen ütésekkel és ejtések­kel. biztos győzelmet arattak. A harmadik játékrészben há­rom ponttal elhúzott az el­lenfél, és a szép számú néző­sereg fergeteges biztatása megzavarta a tarjáni lányo­kat. 'így a két játszma elú­szott. A döntőben 6—0-ra, majd 8—1-re vezetett az el­lenfél. Később az RSZR 9—8- as vezetésre tett szert. Innen sok nyitásváltással, 14—15-ig óriási harcban, mindkét együt­tes előtt ott volt a nyerési le­hetőség, ám egy téves bírói ítélettel —a játékvezető egyéb­ként jól bíráskodott — a haza­iak nyertek. A 100 percig tartó, színvonalas találkozón kie­melkedően játszott Nagy, Szki­ba és Bores. (Az ifjúságiaknál Mezőkö­vesd 3—0-ra győzött.) Ganz-MÄVAG—STC 3—0 (9, 11, 13) Salgótarján, v.: Radicsai, Balogh. STC: Kiss, Prajsnár, Laczkó, Liptai S., Sárai, Szijj. Cs.: Kőbán, Galló. Edző: Farkas Róbert. Az STC a II. helyezett 'eíú len nem számíthatott győze­lemre. Célja a jó helytállás volt. Ez nagyjából sikerült is a tarjáni csapatnak. Az első játszmában a gyenge nyitás- fogadások és a szokatlanul jó ejtésekkel szem-ben tehetetlen volt a tarjáni gárda. A má­sodikban óriási küzdelemben, 10—10-ig fej fej mellett folyt a találkozó; 13—11 után két nyitásfogadás elrontásával vesztettek a tarjániak. A har­madik játszmában 4—0-ás, 'majd 12—8-as tarjáni veze­tésnél, biztos győzelmet en­gedtek ki a kezükből a ha­zaiak. pedig a játszma első részében nyitásokból és jó ütés-ejtés variációkból, több ponttal vezettek. A végbairá- bsn, 13-12-es vezetésük után. nem tudták feltenni az i-re a pontot. íAz íf■■'icöaigk találkozóián a Ganz-MÄVAG 3—1-re győ­zött). m. I. VÍVÁS Hordós és Szilágyi aranyérmes A OB I-cs női és férfi STC--. ivók számára megtisz­teltetés és eredményeik elis­merése volt, hogy a hét vé­gén házigazdái lehettek a fel­nőtt egyéni körzeti vívóbaj­nokság harmadik körzeti ver­senyeinek. Hat megyéből (Ko­márom, Fejér, Heves. Borsod, Szabolcs-Szatmár és Nógrád) 135 vívó vetélkedett a szám­viteli főiskola tornatermében, négy fegyvernemben. Az újabb értékelési szabály­zat szerint a vívók rangsoro­lása nem bizonyos versenye­ken szerzett helyezéseiktől függ, hanem attól, hogy hány­szor, mennyi ellenféllel szem­ben léptek pástra. Pást ugyan ezúttal nem volt Salgótarján­ban, a megjelent I—III. osz­tályú versenyzők azonban jócskán gyarapíthatták minő­sítési pontjaik számát. Szombaton a tőrözők vetél­kedtek egymásul. A 34 női versenyző között a tarjániak szinte háziversenyt vívtak, s a négy STC-lány mellett csak négy vendégvívó verekedte be magát a döntőbe. Nagy si­kernek számít, hogy a férfi­ak versenyében is STC-spor- toló bizonyult a legjobbnak. Színvonalas volt másnap a kardozók és a párbajtőrözők vetélkedése is, ahol vendég­sikerek születtek. Eredmények: női tőr (34 induló, 9 STC-s): 1. Hordós Katalin, 2. Regéczi Rita (mindkettő STC), 3. Farkas Erzsébet (Eger). 4. Somogyi Éva (STC), 5. Molnár Ildikó (DVTK), 6. Mészáros Andrea (Székesfehérvár), 7. Kenessey Katalin (STC), 8. Nyerges Ag­nes (Eger). Férfitőr: (40 in­duló, 6 STC-s): 1. Szilágyi Tibor (STC), 2. Vass András (Szentendre), 3. Gömöri Zsolt (Eger), 4. Kurucz Gyula (STC), 5. Decsi Rudolf (Szent­endre), 6. Balogh Mihály (Eger), 7. Vízi Tamás, 8. Ot- ta Viktor (mindkettő Székes- fehérvár). Párbajtőr (31 induló): l. Gömöri Zsolt. 2. Horvátn László. 3. Kiss Lajos (mind­kettő Székesfehérvár) 4. Napp János (Esztergom), 5. Klauzer László, 6. Sebők Vik­tor (mindkettő Székesfehér­vár), 7. Gável István (DVTK), 8. Otta Viktor. Kard (30 in­duló): 1. Poór László (Ózd), 2. Uray Zsolt (DVTK), 3. De­csi István (Ózd), 4. Mándy Ákos (DVTK), 5. Kassai Atti­la (Sárospatak), 6. Almosd Róbert (DVTK), 7. Kovács Antal (Eger), 8. Tamaska László (Sárospatak). Minden fegyvernemben dí­szes plaketteket kaptak a dön­tőbe jutott vívók. Legközelebb március 21-én rendeznek ver­senyt Salgótarjánban ebben a sportágban: a hagyományos Kosárlabda NB H.' Iskolajátékkal győzött a férfigárda Hullámvölgyben a női csapat Juhász, az STC dobórekordere, ezúttal is magasan védői fölött, sokadik pontjait szerzi. Csányi Zsuzsanna felvétele , Férfiak: SALGÓTARJÁNI TC —KARCAG 100—75 (49—36) Salgótarján, v.: Tolnai, Pet­ro. STC: Szabó 6. Juhász 18 Laczkó 19, Balogh 10. MagyaT 21. Cs.: Dániel 11, Kojnok 4 Tóth 7. Angyal 2. Novák 2 Edző: Boronyai Tamás. Az eredmény alakulása: 5 p.: 8—10, 8. p.: 22—10. 10. p.: 30—14, 15. p.: 41—23, 25. p.: 59—44, 30. p.: 72—49. 35 p.: 82—61. Az igen sportszerű találko­zón, az STC az 5. perc után komoly megerőltetés nélkül, helyenként látványos játékkal aratta százpontos győzelmét. Az 5. percben még ellenfele vezetett, ezt követően három perc alatt 14 ponttal elhúzott a hazai csapni, majd innen a mérkőzés végéig folyamatosan növelte előnyét. A 15. perc után az edző a fiatalokat küldte pályára. Ez a szünet után is, a hajrá előtt megis­métlődött. A hazai együttes ászai, Juhász és Laczkó ez­úttal sokat pihentek. A tar­talékok k-OZul Dániel volt igen eredményes. Balogh in­dításai és Magyar eredmé­nyessége nagyban hozzájá­rultak a fölényes hazai győ­zelemhez. Nők: TÖRÖKSZENTM1KLÓS —STC 61—57 (27—26) Salgótarján, v.: Tolnai, Pet- ró. STC: Miskolczi 10, Beli­nyák 18, Longauer 13, Takács lő. Fazekas. Cs.: Hegyiné 4, Sólyom 2, Szakmár. Edző: Szarvas József. Az eredmény alakulása: 5. p.: 12—6. 10. p.: 14—14, 15. p.: 20—20, 25. p.: 33—35, 28. p.: 49—49, 35. p.: 51—56. Pásztói úttörők sikerei Nemrégiben Kunszcntmik- lósc.i szerepellek a birkózó serdülő olimpiai reménysé­gek, köztük a pásztói Árok­szállási Ferenc, aki az 53 kg-os súlycsoportban máso­dik helyezést ért el. Az úttö­rő birkózók meghívást kap­tak a Gyöngyös váios 650. év­fordulójának tiszteletére ren­dezett B kategóriás versenyre is. Nyolc egyesület sportoió- psiántái között a .»5 kg-ások súlycsoportjában Markó Gá­bor, 38 kg-ban Lendvai Zol­tán szerzett bronzérmet a pásztóiaknak. A 41 és az 58 kg-osok között kettős sikert értek el a nógrádi város fia­taljai: az előbbiben Gortva István, Völgyesi Árpád, az utóbbiban Pál Tamás, ifj. Il­lés Rudolf volt a sorrend. A PSE úttörő sportolói közül a 45 kg-os Pintér Norbert ugyancsak aranyéremmel tér­hetett haza Gyöngyösről. Hordós Katalin, a női tőrver­seny győztese. Fotó: Csányi Tanácsköztársaság Kupa III. osztályú felnőtt-, illetve STC-s úttörő-vetélkedést bonyolít ják le. A törökszentmiklósiak Ma- kolácsivaJ és Takáccsal, a Szolnok volt NB I-es játéko­saival megerősítve, már ele­ve esélyesei voltak a talál­kozónak. Sajnos, a tarjániak ezt készpénznek vették és maguk sem bíztak a győze­lemben. A 10. percig, az el­lenfél sokpontos vezetése után felzárkózott a tarjáni csapat, majd a félidő végéig váltott, kétpontos vezetéssel folyt a küzdelem. Helyzetek mind­két oldalon egyaránt adódtak, de a tarjániak egyik kulcs­embere, Belinyák a saját szö­géből sem vállalkozott dobá­sokra, inkább az alibi-vissza­játszásokat erőltette. A szünet után fokozódott az izgalom, a hazaiak dobá­sai a ziccerhelyzetekből sem kerültek a kosárba; míg ' az ellenfél két kulcsjátékosa minden helyzetét érvényesí­Múlt heti pályázatunkra 329 darab szelvény érkezett A két kiemelt mérkőzés vég­eredménye: Monza—Arezzo 0—0, Palermo—Como 0—0 Telitalálatot heten értek el, közülük sorsolás útján 10—10 tette. Sőt, az STC 35—33-ad (egyetlen) vezetése után, az utolsó percekig többször ta­láltak a kosárba, minit ellen-J felük. A véghajrában kéti perc volt hátra, amikor 51—49-es törökszentmiklósi vezetésnél az STC került elő-f nyös helyzetbe, de eLhibáztaj s így elcsúszott győzelmi le­hetősége. A mérkőzés tanuH sága: center nélkül nem ie^ hét eredményes kosárlabdát játszani. Egyénileg Miskjuczi ezúttal nem nyújtotta a idle elvárt, egyenletesen jő irá^ nyitó és eredményes já'.óuptJ Belinyák csak a szünet utáni talált némileg magára. ve-' reséghez hozzájárult a fáradt: Takács indiszponáltsága AJ máskor sikeres távoli dobá­saira ezúttal nem tudott meg-« felelően összpontosítani. darab totószelvényt nyert: Kakuk Flórián. Sósharíyán, Kossuth út 28 , Pollák 3é áné, Somoskőújfalu. Csontváry út 8., Vass Józsefné, Salgótarján, Honvéd út 1. A nyereménve- ket postán küldjük el. Gólföté 1. Lazio—Milan végeredmény: 2. Napoli—Roma végeredmény: NÉV: LAKCÍM: NÓGRÁD — 1984. március 7., szerda "/ — mátyus —; A NÓGRÁD totetippjei, 10. hét 1. Bochum—I. FC Köln X 2 2. Leverkusen—Uerdingen 1 X 3. Mannheim—Bayern München 2 4. Mönchengladbaeh—VfB Stuttgart 1 X 3 5. Essen—Freiburg 2 (1. Charlottenburg—Duisburg X 2 7. Fortuna Köln—Karlsruhe 2 8. Lüttringhausen—Herta BSC 1 9. Fiorentina—Verona 1 10. Lazio—Milan 1 X 3 11. Napoli—Roma 2 12. Sampdoria—Juventus 2 13. Arezzo—Atalania 1 X 3 14. Saabrüeken—Solingen 1 15. Cesena—Campobasso X l 16. Sambciiedctlese—Trieslina 2 Gólt ofó&ály ázat