Nógrád. 1984. március (40. évfolyam. 51-77. szám)

1984-03-21 / 68. szám

LABDARÚGÁS — Menyei bajnokság Csak a Balassi SE szerzel* fontot idegenben Csaknem teljes pályaválasztói sikerrel zárult a megyei lalularúgó-bajnokság tavaszi 2. (XVII.) fordulója. Egyedül a Balassi SE szerzett egy pontot a vendégcsapatok közül, ezúttal a sok gólhelyzetet elhanyagoló kanáriaktól. Három két- cs három háromgólos győzelem volt. A listavezető Romhány, az előbbre lepett Kisterenye és Karancslapujtő nyert két góllal, hármat lőtt a nyugati rangadón Nézsa tá­rna dósora. Nézsá—Szendehely .'1—0 (2—0) \'ézsa, 300 néző, v.: Mártin­ké Nézsai Tsz SE: Szépvölgyi — Prontvai J., Koncz P., Sol­ti — Székesi, Mfella — Fleischer. Koncz S., Zatykó, Kovács, Szabó. Cs.: Szilágyi, Piontvai I. Edző: Majnik Já­nos. Szendehely: Szúnyogh — Müller, German A., Bach — Reich. Jámbor — Rónai, Pó­lós, Rottenbacher Gy., Ho- lecz, Újvári. Cs.: Rácz, Schlenk. Edző: Jámbor Vil­mos. A nagy iramú, kemény mérkőzés 16. percében bukta­tásért megítélt 11-esből sze­rezték meg a vezetést a ha­zaiak, s a lelkesen küzdő ven­dégek újabb hibájából (nyolc perc múlva), kezezésért meg­ítélt büntetőből ért hálót a 2. gól. A II. félidő derekán egy közvetett szabadrúgásból szállt kapura a labda, amely az elő­revetődő kapuson túljutva, becsorgott a kapuba. Góllö­vők: Kovács F. (2), Koncz P. Jó: Koncz P., Mrella, Koncz S., Szabó, ill.: Reich, Rónai, Holecz. Romhány—Szécsény 2—0 (0—0) Romhány, 300 néző, v.: Laczkó. Romhány: Kovács — Szűcs, Zagyvái, Kertész — Maring (Pingiczer), Jelen — Sági, Kecskés, Hodúr, Pincze, Szandai (Matyóka). Edző: Be- ke Ferenc. Szécsény: Vanya I. — Gyenes, Kalmár, Né­meth, Molnár — Csordás, Or- goványi (Vanya II.) — Majo­ros, Sági, Kiss L., Szeles L. Edző: Gyenes József. Az igen jó iramú, kemény, de sport­szerű mérkőzésen több, mint egy órán át a középpályán megdolgoztatták a hazaiakat a lelkes szécsényiek. A 68. perc­ben notyagóllal (lepattant lab­dából) vezetést szereztek a kerámiagyáriak, aztán már folyamatosabb volt a játékuk. Negyedóra múlva, formás tá­madás végén, a kapu bal ol­dalában kötött ki a nagy ere­jű lövés. Góllövő: Hodúr és Matyóka. Jó: Szűcs, Jelen, Pingiczer, ill.: Vanya I., Kal­már, Szeles. Kazár—Balassi SE 2—2 (1—0) Kazár, 200 néző, v.: Baksa. Kazár: Kormos — Szabó, Czecze. Csürke, Páldi — Tő- zsér. Varga (Kómár), Kovács — Romai, Tóth M., Krizs. Edző: Morva János. Balassi SE: Busái — Sivó, Nagy A., Németh — Vaskor, Zábrádi — Bérezi, Krajcsek, Gáli. Ve­res. Gál. Cs.: Antal T. Varsa I. Edző: Nagy J. László. A 30. percben egy előrevágott lab­dánál a vendégek védői vár­ták Busái beavatkozását; Var­ga azonban közbelénett. s a Mióha gurította a hazai ve­zető sóit. 1—0 Több kazári bsu-zet után jól kezdődött a II. félidő: a kapussal szemben álló Bornait buktatták a bün­tetőterületen, s a 11-est Tóth M. a jobb felső sarokba vág­ta. 2—0. A vendégek jól haj­ráztak: a 80. percben távoli lövésüknél Kormos másod­szorra is beljebb ütötte a lab­dát: öngól. 2—1. A 87. perc­ben, szögletrúgás után Varga I. lövése perdült a léc alá, egy védőt érintve. 2—2. Jó: Czecze, Kómár, Tóth, Páldi, ill.: Gál., Sivó, Nagy, Veres. St. Ötvözetgyár—St. Somos 3—0 (1—0) Salgótarján, Zagyvaróna, 200 néző, v.: Lőcse. ÖMTE: Bozó — Imre, Fodor, Győré, Klányi — Bogár (Oravecz II.), Miklós — Borbély T., Kovács V., Nagy, Oravecz I. (Bartha). Edző: Kriskó Lajos. Somos: Földi — Antal B., Tőre, Sza­bó L., Miklóssy — Fülöp, Orosz, Balázs Z. — Dóra, Ba­lázs I. (Czikora), Bede. Edző: Bandúr Mihály. A szikrázó északi rangadó I. félidejében a hazaiak támadtak többet. A 43. percben a Tőre kezezésé- ért megítélt 11-esből, Bogár szerezte meg a vezetést. A II. félidő elején a vendégek har­coltak ki mezőnyfölényt, de a 70. percben, Oravecz buktatá­sa után, büntetőből ismét Bo­gár lőtt gólt. öt perc múlva Nagy átadásából, nyolc méter­ről megint Bogár ért el véd- hetetlen gólt, beállítva mes­terhármasát s a végered­ményt. Jó: Imre, Fodor, Bo­gár (a mezőny legjobbja), Nagy. Oravecz I., Kovács, ill.: Szabó L., Bede, Antal, Balázs, Tőre. St. Volán—Nógrádmegycr 3— 0 (2—0) St. síküveggyári salakos pá­lya, 400 néző, v.: Káposzta. Volán: Herczeg — Schercz, Miklós, Póczos — Blaskó, Kle- ment — Isdinszki, Fekete, Tábori, . Németh, Mocsányi (Keszthelyi). Edző: Kiss Imre. N.-megyer: Sándor L. — Ver- bói, Kruppa, Balázs — Sán­dor T., Görcsi (Rácz G.) — Fekete, Rácz T., Rácz Gy., Tátrai, Godó (Velki). Edző: Koszta László. A 13. percben Schercz bombázott 20 méter­ről a hálóba, a 38.-ban Póczos átadásából Isdinszki fejelt gólt. A 75. percben kapu elé ívelt szabadrúgásnál, a védők elméláztak, s Táborinak a bal sarok felé tartó, csúsztatott fe­lesét a kanufa tövéhez hefutó Isdinszki derékmagasságból fe­jelte a hálóba. (lesről szó s»m lehetett!) Jó: pórros. Ele­ment. Isdinszki. Miklós, Hl,: Rác7 n\. Fekete. Tátrai. Mátran*»vá>—Fedőkört 4— 2 (0—1) Mál-artnvák. 300 náző. V,: Rékési. M.-mvák: Zólyomi — Csikós. Kovács. Kn+roczó — Tóth Cs., Mihály tCzene) — Mezei, Grózinger. Danvi G.. Lakatos, Serfőző. Edző: Szoő Miklós Erdőkürt: F.adics — Tusán, Nedeliczki, Deszk — Bacsa, Proksza J. — Ócskái, Petrás. Ondrik (Balogh S), Számpor P. (Rezes). Buris. Ed­ző: Haviár Mihály. A kemény mérkőzés I. félidejében veze­tést szerző vendégek szünet után is jól küzdöttek, amíg erőtartalékaik ki nem merül­tek. A hazai együttes egy jó hajrára összeszedte magát, s. megfordította a változatos meccs eredményét. (2—2 sár­ga lap!) Góllövők: Lakatos (2), Grózinger, Serfőző, ill.: Prok­sza, Petrás. Jó: Kovács, Kot- roczó, Lakatos, Grózinger, Serfőző, ill.: Nedeliczki, Ba­csa, Petrás, Proksza. Kisterenye—Pásztó 2—0 (0—0) Bátonyterenye, 600 néző, v.: Kardos. Tcrenye: Szikora — Dobrocsi, Molnár, Osváth, Szomszéd — Halmi. Rátóti, Sipkó — Tekeres, Németh, Végh (Ozsgyáni). Edző: Szilágyi Gyula. Pásztó: Bús — Pusztai, Tarcsányi, Ravasz — Andó, Szeles — Alapi F. (Tóth J.), Berzák, Kovács A.., Balogh, Nagy I. Edző: Simon Imre. Nagy iramú, élvezetes félidő után tíz perccel Rátóti bom­bázott a léc alá. 1—0. Húsz perc múlva Tekeres Véghgel kényszerítőzött, s a bal sarok­ba helyezte a 2. gólt. A lelke­sebb hazaiak megérdemelten nyertek. Jó: Molnár, Szom­széd, Sipkó, Rátóti, Halmi, ill.: Pusztai, Tarcsányi, Szeles, Andó, Balogh. Karancslapujtő—Szőnyi SE 2—0 (1—0) Karancslapujtő, 400 néző, v.: Ágoston. K.-lanujtő: Vili- nyi — Földi, Novák T.. Telek, Baksa — Bessenvei, Romhá- nyi, Simon I. (Osgyáni) — Orosz G., Orosz A., Simon L. Edző: Horváth Ferenc. Szőnyi SE: Bangó — Szrena, Török, Molnár — Gyetván (Váradí Z.), Kosik S. — Ács, Sándor I., Patai, Kocsis (Balogh), Petre. Edző: Csorba Tibor. 4. perc: a Simon L. lerántásáért megítélt büntetőt Baksa a ka­rnis kezébe lőtte! 20. perc: Romhánvi jobb oldali fejesét Bangó kikotorta, a befutó Bessenyei azonban a léc alá bombázott. 53. nerc: bal olda­li támadás végén az átlőtt lab­dát Romhányí remek mozdu­lattal küldte a hálóba. Ki­emelkedő teljesítményt senki sem nyújtott. A bajnoksá- állása AsztolítBriísT NR II. Ranoadót nvertek NAGYBÁTONY— BP. SPARTACUS II 15—10 Bátonyterenye. 100 néző. v.: Csíki, Deák, Varga. Győztek: Baráth 4. Rubi, Tóth. Vársze­gi 3—3, Salamon 7. illetve Spareth 4, Harasztovics 3, Pavlik 2, Tóth 1. Edző: «s;i- vendi József, illetve Spareth Imre. A találkozó első meglepe­tése: a hazaiak edzője nem állt asztalhoz, a néhány na­pos eltávozáson lévő Vársze­git játszatta. Az „újonc” ka­tonafiú meg is találta a bi­zalmat. A kezdést követően — mindenekelőtt Rubi gyen­gébb játéka eredményeképpen a pestiek 3—1-es előnyt sze­reztek. Ettől kezdve „bein­dult” a bátonyi csapat és átvette a vezetést. A mérkő­zés kimenetele már nem volt vitás. A Bányász — 10—6-os után — végig „jobb passzban” volt és biztosan győzött a Spartacus tartalékgárdája el­len, amely kitűnő csapat be­nyomását keltette. Igaz is: a találkozó 25 összecsapásából 17 (!) parti végződött 2—1-re. A Nagybátony a ta,vaszi folytatásban jól startolt, a győzelemmel erősítette koráb­ban megszerzett pozícióját, a második helyét a tabellán. — tóth — SAKK Labdarúgás Serdülő­válogatottak találkozója Nógrád és Heves megye serdülő labdarúgó-válogatott­ja méri össze tudását csü­törtökön 15 órakor Salgótar­jánban, a tőstrandi pályán. A találkozó előkészületi mérkő­zés jellegű, tekintettel az áp­rilis 2—4-i országos selejte­zőkre, amikor a nógrádiak Budapest, Békés és Komárom megye legjobbjaival játsza­nak csoportmérkőzéseket. A négy csapat közül a legjobb­nak bizonyuló jut a nyári or­szágos döntőbe. A tizenévesek várják a szurkolókat! 1. :RamMnv 17 14 3­•*»- 4 n 9. st. Mtvözetgy. 17 in 3 fi 29-1« •>*> R. ■pásztó 17 <» 2 fi 27-1 fi 20 4. tcí steren vp! 17 fi 4 fi 2fi-91 1“ fi. Palássá *E 17 n R fi 9R-91 10 fi. i'*.-novák 17 R 1 R 7fi-*»4 17 7. 1^07*38 17 R fi fi RÓ-*»? 17 R. ^zónvt SE 17 fi fi fi 91-91 17 9. Somos 17 7 2 R 90-9fi 1« in. v.-jpn nttó 17 7 1 Q 9S-.9*7 1* 11. st. Volán 17 fi R R 94-«>7 1 = 1°. S/pn »inti oly 17 fi fi 7 D*»_*)f) 1* 13. P.rrffiVíirt 17 4 5 R 2R-4R ÍR 14. ST.écsánv 17 44» 21-7? 19 1*. ■NT.-megyer 17 A 4 9 99 *0 '*) 16. TTo7j5r 17 3 ? 9 14-31 11 tA-mno«: r>onts7ámúp,'T'" péU-íilönhcév bol^’^tt , PZ ií'Ú­jlTrtí PCIinfitnV ir.l-'l-» tplvpipsö pl 1'1.,'l ín «-» f r\r* of \ összeállította: Andó Mik,ós A KTV PÁSZTÓI TEJÜZEME A BUJÁKI ZÖLDMEZŐ MGTSZ pályázatot Hirdet felajánlja agrármérnöki vagy élelmiszer-ipari főiskolai, netán felsőfokú kereskedelmi végzettséggel rendelkező férfi dolgozók részére VEZETŐI MUNKAKÖRBE. SKODA ÉS IFA TEHERGÉPKOCSIK szabad kapacitását közüle- tek és magánmegrendelők részére, fuvardíjkedvez­ménnyel. Érdeklődni: Dudás Mihály, főágazatvezetőnél, a buják) 15-ös telefonon és szemé­lyesen lehet Fizetés: megegyezés szerint. Jelentkezés: személyesen, vagy Írásban a tejüzem igazgató­jánál, mindennap 8-tól 16 óráig. Pásztó, Szabadság út 157 A Salgótarján! városi Tanács műszaki osztálya A bujáki Zöldmező Mgtsz pályázatot hirdet vállalja közületek és ma­gánépítkezők részére — épületgépész főelőadó (1 fő) SAJÁT BÁNYÁJÁBÓL — mélyépítő műszaki ellenőr (1 fő) építési homok felvételére Fizetés az iskolai végzettségnek és gyakorlatnak megfelelő­en a 11/1983 (Xll 17.) ABMH sz alapján kerül megaUspi KISZÁLLÍTÁSÁT. tásra Befizetés a tsz pénztárában lelentkezni tehet az osztályvezetőnél A KTV PÁSZTÓI TEJÜZEME felvételt hirdet — ÁRUKÍSÉRŐI és — RAKTÁRI ÁRUMOZGATO munkakörök betöltésére. Fizetés megegyezés szerint. Jelentkezés: a tejüzem igazgatójánál, mindennap 8-tól 16 óráig. Pásztó, Szabadság út 157. A Fővárosi Tanács VB cse csemőotthona Buda, valamint gyermekotthona felvételre ke­res 17 éven felüli szakkép zett és szakképzetlen csecsemő és egészségügyi gyermek­gondozónőket. valamint egyéb munkaerőt az alábbi mun kahelyekre: Csecsemőotthon, Bp. XII., Rege u. 1—4 Tele­fon: 166-584, 366-333. Csecsemő­gondozónő egészségügyi gyermekgondozónőt (éjszakára is) mosómester férfi, szakács, konyhai kisegítő, szállító- és udvari munkást. takarító (nyugdíjas is). Csecsemőotthon Bp. II., Völgy u. 21. Telefon: 364-982 csecsemőgnndozőnő, takarító. Csecsemőotthon, Bp. II.. Gárdonyi u. ?5. Telefon 164-619. csecsemögondozónő. főzőszakáes, konyhai kisegí­tő. takarító. Eii gyermekott­hon. Bp. II.. Báé-vi u. 6. Telefon: l*>:5-699. eii. gyermek gondozónő, szakképzett és szakképzetten takarító. Gon­dozónők a főnővérnél, egyéb dolgozók a gazdasági vezető­nél ielentkezzenek Szállási lehetőség szerint biztosítunk. Vereség az ú*onc ellen VÍZÜGY SC—ST. VOLÁN 6,5—5,5 (2) tak döntetlenre a tarjániak.' Sajnos, nem sok jóval ke­csegtet a két értékelésre ke­rülő játszma. Mindkettő gya­loghátránnyal szakították meg játszmájukat a voláno- sok. Talán egy pont „benne van” a partikban. így mini­mális vereség várható, s ez bizony egy újonc csapat llen finoman szólva is kudarc A fordulót egyébként elke­seredett küzdelem jellemezte, s ami szokatlan, az újra be­vezetett 6 órás játékidő után is 10 játszma került értéke­lésre. Részletes eredmények (elől a tariáni sakkozók): 1. Tóth L.—Siskov értékelés, 2. Egyed—Eérczy 0—1, 3. Ist- vanovszki—Szlabej értékelés, 4. Szokács—dr. Török 1—0. 5. Klepej—Ritter 0—1, 6. Gallai —Zoltán 1—0, 7. Ponyi— Tichy döntetlen, 8. Gál— Szmetana döntetlen, 9. Pa'la —Keményfi döntetlen. 10. Szabó—Kazinczy döntetlen, 11. Kassai—Horkai döntetlen, 12. Várad!—Mátlé 1—0, 13. Simkó—Schüll 0—1. 14.' Farkas—Jakubetz 0—1. A 4. forduló eredménveri BHG—Kaba 7—6 (1—1), Sze­ged— BEAC 6—5 (3), Kalo­csa—Eger 4—10, Gyöngyös— Makó 6.5—5,5 (2), Utasellátó —Vasútépítő 6,5—6,5 fi), Vo­lánbusz—Miskolc 2—12. A bajnokság állása 1. Miskolci Med. 4 4 - - 40 2. Vasúténíts T. 4'1-ST 3. Eger SE 4 2 J 1 31.5 4. Utasellátó SC 4 2 1 1 30 ft)’ 6. BHG 4 3 - 1 29,5 fi) 7. Kebel Bevet. 4 2 - 2 29 Í1) 5. VízilSVi SC 4 3 - 1 99.5 f2) 8. Makói SVSE 4 2 - 2 28 f?) 9. St. Volán 4 1 - 3 27.5 f2) 10. Szegedi VSE 4 2 1 1 2* 5 '3) 11. BEAC 4 - - 4 21.5 f3) 12. Gyöngyösi SE 4 2 - 2 21 (2) 13. Kalocsai SE 4 - - 4 18 14. Volánbusz 4 - - 4 18 Az St Volán csapata rrA,-eiJ us 25-én az 5. fordulóban Salgótarjánban fogadja a BHG csapatát. (sz. I.) Gál mesterjelölt tartja veret­lenségét Herbst Rudolf felvétele Nem sikerült megismételni a Volánbusz ellen nyújtott jó játékot az St. Volán sakko­zóinak a 4. fordulóban a Ke­leti csoport újonca, az 1983. évi Budapest-bajnok Vízügy SC gárdája ellen. A VSC ala­posan próbára tette a tabá­niakat, akik ezen a találko­zón mélyen formájuk alatt játszottak. Ritkán volt példa arra, hogy világos színekkel nem sikerült partit nyerni, sőt: mínuszban maradt a csapat, és arra is, hogy az egyik táblára — a VSC ellen most a 14.-re — nem hozott ifjúsági versenyzőt a vendég­csapat. így a hazaiak eleve 1 pont előnnyel, a tarjániak pe­dig — nem kell magyarázni — lélektani hátránnyal ül­tek asztalhoz. Két játszmá­ban (Szabó és Kassai parti­járól van szó) nyerést rontot­Kitüntetés Horváth István belügymi­niszter Lévai Bélát 70. szü­letésnapja alkalmából, az Ű. Dózsa sportklubban vég­zett, közel négy évtizedes ki­váló társadalmi munkája el­ismeréséül, a Haza Szolgála­táért érdemérem arany foko­zatával tüntette kí. A kitün­tetést dr. Péter János rendőr) vezérőrnagy, belügyminiszter«: helyettes adta át. (MTI) A NÓGRÁD totótippjei, 12. hét 1. Bielefeld—Leverkusen 1 X a 2. Braunsehweig—Hamburg 2 3. FC Kőin—VFB Stuttgart 1 X t 4. Mönehcngladbach—Bayern München X 1 X 5. Essen—Wattenscheid 2 6. Fortuna Köln—Aachen X 2 7. Stuttgartén Kickers—Freiburg 1 8. Ascoli-Roma 2 9. Fiorentina—Milan 1 % 10. Lazio—Torino 2 11. Padova—Perugia X 2 \ 12. Caves e—Sambenedeltese I 13. Pescara—Atalanta 1 X 14. Oberhausen—Hannover X 2 15. Napoli—Verona 2 16. Cagliari—Cesena 1 X Góltotóaólyózat Múlt heti pályázatunkon 278 .szelvény vett részt. A két kiemelt mérkőzés végeredmé­nye: FC Köln—Mönchenglad- bach 1—2, Milan—Intemazio- nale 0—0 Telitalálatot csak Pollák Vera, Somoskőújfalu, Csontváry út 8. szám alatti olvasónk ért el, jutalma 10 darab totószelvény. Egy talá­latot 27-en értek el, közülük sorsolás útján 5—5 darab to­tószelvényt nyert Bérezés de­ren c, Salgótarján, Arany Já­nos út 4., Kovács István. Nóg- rádmegyer, Arany Jái.os H 5., Kurinka Éva, 'Jalgótari n. Palócz Imre tér 2. és Sándor Zoltán, Homokterenye, Kos­suth út 249. A nyereménye­ket postán küldjük el. Góltotó 1. Padova—Perugia végeredmény: I 2. Pescara-Atalanta végeredmény: NPV: LAKCÍM: