Nógrád. 1983. november (39. évfolyam. 258-282. szám)

1983-11-10 / 265. szám

\ RÖPLABDA NB II. Áz első női győzelem LABDAROGAS — Megye? Bajnokság Három döntetlen, öt hazai siker RSZR—Sátoraljaújhelyi Spartacus 3-1 (7, —11, 10, 7) Sátoraljaújhely, v.: Hatházi. RSZR: Szkiba, Veres, Né­meth, Czankné, Schujer, Szép. Edző: Czankné Nagy Edit. A régen várt első győze­lem megszületett. Értékét nö­veli, hogy idegenből hozták haza a két pontot a tarjánl lányok. Lendületes ruhagyári vezetés (2—1, 5—4, 9—6) után, hosszú forgást követően, el­húzott a tarjáni csapat. Első­sorban egymás nyitásainak rossz fogadása miatt, hosszú ideig elmaradt a pontgyűjtés. Fordulás után kiújultak a ré­gi hibák. A játszmában csu­pán Czankné nyitásai sikerül­tek. A többiek sorra hibáz­tak. Az ellenfél a játszma ele­jén elhúzott és néhány pontos előnyét tartani tudta. A hely­cserét követően újból táma­dásba lendültek a tarjániak. Ütéseik, elsősorban Czanknéé, jól helyezetten, védhetetle- nül kötöttek ki az ellenfél térfelén. Az eredmény alaku­lása: 7—0, 9—5, 11—8, innen pedig biztos győzelem. A döntő játszmában Czank­né sziporkázott. Szép és Né­meth nagyban hozzájárult ütéseivel a győzelemhez. Szki­ba a mezőnyben javult fel. Az egész együttesre jellemző­ek voltak a pontos feladások. Az RSZR első győzelmét a javuló csapatjáték mellett, küzdőszelleme feljavulásának köszönhette. K. Lombik—STC 3—2 (8, —10, 12, —13, 13) Salgótarján, v.: Záhony. STC: Kiss, Galló, Prajsnár, Mátrai, Sárai, Szijj. Cs.: Kő­bán, Tajti. A közel kétórás, izgalmak­ban és változatokban bővel­kedő találkozó első játszmá­jában a gyenge nyitásfogadá­sok és a rossz helyezkedések voltak a tarjáni együttes jel­lemződ. A 6—2-es budapesti vezetés után már csak szépí­teni tudott az STC. A máso­dik Játszmában végig vezetve nyertek a tarjániak. Már 14—7-nél játszmalabdájuk volt. Győzelmükhöz hozzá­járult, hogy a kétfeladós tak­tikára tértek át. A harmadik szettben kiegyenlített, hosz- szú küzdelemben, a szeren­csésebb csapat győzött. A ne­gyedikben már 9—3-ra veze­tett a K. Lombik. Az STC nagy izgalmak közepette 12—10-re feljött, majd innen nyert. A döntő játszmában 6—1, 8—5, 11—6, 13—12-es STC-vezetésnél, egyetlen já­tékvezetői tévedés ideges lég­kört teremtett, s a sokszoros magyar válogatott Flórián re­mek ejtéseivel szemben a tar­jániak tehetetlenek voltak. Ezen múlott vereségük. Ifjúságiak: Sátoraljaújhelyi Spartacus —RSZR 3—0 (6, 13, í) Sátoraljaújhely, v.: Bukodi. RSZR: Szojk-a. Janák, Váradi, Szkiba, Bercze, Zsugya. Cs.: Veres. A mezőnyben és a hálánál kevesebbet rontó hazai együt­tes megérdemelten aratott győzelmet. K. Lombik—STC 3—1 (6, —9, 8, 7) Salgótarján, v.: Zalánfi. STC: Tihaméri, Tajti, Köves­ligeti, Kiss, Danyi, Kerek. Cs.: Treiber. A jobb testi felépítésű ven­dégcsapatot csupán egy játsz­mában sikerült megszorítania a tarjáni fiataloknak. — mátyus — Kovács II. az FTC-be tart? ’ Cserháti József, a Salgótarjáni TC labdarúgó-szakosztá­lyának elnöke az alábbi nyilatkozat közzétételére kérte fel a NÚGR,AD-ot: _ Nagy meglepetést okozott, amikor a keddi fővárosi n apilapokból arról értesültünk, \hogy a Ferencvárosi Torna Club vezetősége az STC szakvezetőivel tárgyal Kovács II. István átigazolása ügyében. Tegnapelőtt aztán Havasi Fe­renc, az FTC labdarúgó-szakosztályának technikai vezetője valóban felkereste a játékost, aki kérte látogatóját, hogy előzőleg az STC vezetőihez forduljon. Ezt az eljárást rend­kívül korrektnek tartották. A fővárosi sportvezetővel ké­sőbb előzetes tárgyalásokat folytattunk és tekintettel a két egyesület nehéz helyzetére, megállapodtunk, hogy olyan megoldást keresünk, amely kölcsönösen előnyös. Bonyolítja a helyzetet, hogy a Tatabányai Bányásznak, ahonnan Ko­vács II. Salgótarjánba visszajött, megígértük: három éven belül nem adjuk át NB I-es csapatnak a csatárt. Ez az idő­szak még nem telt le, így legfeljebb kölcsönadásról lehet szó fél évre, egy vagy két, megfelelő képességű labdarúgó­ért. Amennyiben később realizálódnának azok a tárgyalá­sok, amelyeket spanyol egyesületekkel folytatunk, Kovács István külföldi szerepeltetése ügyében a nevelő egyesületnek járó összeg az STC-t illeti. Amint végső megállapodásra ju­tunk a ferencvárosiakkal, tájékoztatjuk a • NÓGRÁD olva­sóit. KARATE Szakosztály Szécsényben A rúgás neve: YOKO-GERI KEKOMI CHUDAN. Aki be­mutatja: a kék öves (4 kyus) Gubán Miklós vezető edző. • Jóformán még egy éve tényt, hogy a látszat néha sincs, hogy néhány fiatal kéz- csal, és egyik napról a másik- deményezósére Szécsényben is ra senkiből sem válik néhány „megvetette lábát” a karate, edzés hatására „Karatézó ‘Az utóbbi időben, a sportág Kobra.” Vagyis eredményeket szerelmeseit már megyénkben csak (!) kitartó munkával le­sem kezelik félelmetes embe- hét elérni. Hogy ezt a szécsé- reknek. Ennek bizonyítéka, nyiek mennyire komolyan ve- hogy hivatalosan is elismer- szik, bizonyítja a legutóbbi ték a sportág létjogosultságát övvizsga eredményessége is, és megalakulhatott a Salgótar- ahol mind a harmincöt, vizs- jáni Shotokán Karate Club. gára jelentkező sportoló meg- A csoport tagjai az övvizsgá- felelt a követelményeknek, kon és bemutatósorozatokon A siker titka, mint azt Su- bizonyították, hogy komoly bán Miklós edző elmondta, az, eredményeket csak kitartó, hogy a fiatalok a klubban rendszeres munkával lehet olyan közösséget alkotnak, elérni. A felületes elképzelé- amelybe bármikor szívesen siekkel jövők, a látványosság mennek, és keményen dolgoz- iránt érdeklődők néhány hét nak. Persze, sokan nem akar­ati« lemorzsolódnak. nak versenyezni, csupán a Tgv volt ez a széc.sényi klub rendszeres testedzésért járnak létrejöttének kezdeti szaka- el az edzésekre, szóban is. Kíváncsiskodók Hogy ez mennyire így vap jöttek és mentek... de kiala- 'Szécsényben, azt bizonyltja, knit a klub magja is. Egvre hogy jelenleg közel nyolcva- többen ismerték fel azt a nan ismerkednek e sportággal. Dohány előkelő helyen Az AFP hírügynökség nyil­vánosságra hozta az Adidas és a France Football közös díjá­ért, az Aranycipőért meghir­detett versengés helyezettjeit. A portugál Somes, a holland Houtmann és a görög Anas- topulos foglalta el az első há­rom helyet az európai gólki­rályok vetélkedésében. A to­vábbi sorrend így alakult: 4—5. Halilhodzics (jugo­szláv FC Nantes) és Nicholas (skót, Celtic Glasgow) 27—27, 6. Blissett (angol, Watford) 26. 7—10. Dobány Lajos (PMSC és Haladás), Krankl (osztrák. Rapid), Völler (nyu­gatnémet, Verder Bremen), Brigger (svájci. Servette) 23—23 gól. Labdarúgás Területi ifjúsági bajnokság Bgy. SE—St. Síküveggyár 4—2 (0-1). Balassagyarmat, 100 néző, v.s Szilágyi. B.-gyarmat: Beke — Újvári, Paumann, Zólyomi, Tú­ri (Magos) — Gyurovics. Kar­dos, Lénárt (Jónás), — semetke, Tományi, Szalánszkl. Edző: Tolnányi Pál. Síküveggyár: Su­san — Szikszal, Tajti, Brezovsz- kl. Mátrai — Eancslk, Berki, Forgács — Sándor, Szabó, Pe- rényi (Gyebnár). Edző: Szüos László. Góllövők: Jónás 3, Semetke, 111. Sándor és Szabó 2. A megyei rangadón az első játékrészben a vendégek kez­deményeztek többet és jutottak egygólos előnyhöz. Szünet után a hazaiak f öl j avultak és megérdemelten győztek a ja­vuló tormát mutató üveggyári fiatalok ellen. Jók: Jónás, Tományi, 111. Sza­bó, Forgács. Gyöngyösi SE—Nagybátony 5—0 (2-0). Nagybátony, 150‘néző. V.: Nagy. Nagybátony: Hlesz — Balázs. Kovács, Bazsó, Hajdara — Var­ga, Hegedűs. Barack — Oláh (Szajkó). Laczkő, Babesány (No- szál). Edző: Veres Mátyás. A tabella harmadik helyén álló vendégcsapat biztosan nyert a rossz napot kifogó bányász­együttes ellen. A nagyarányú hazai vereséghez Hiesz gyenge védése is hozzájárult. Jók: Kovács, Bazsó és Laczkő. Az elmúlt hét végén a ki­lencedik forduló lebonyolítá­sával folytatódtak a küzdel­mek az NB Il-es féríi-teke- csapatbajnokságban. A Sal­gótarjáni Síküveggyár gárdá­ja Hódmezvásárhelyen a HÓDGÉP otthonában ven­dégszerepeit. A gyári csapat a korábbi, idegenbeli mérkő­zéseihez hasonlóan ismét kö­zel állt ahhoz, hogy pontot, vagy pontokat szerezzen... De a bravúr most sem sikerült. A vezetést a hazai együttes szerezte meg, de komolyabb előnyt nem tudtak kiharcol­ni. A vendégek viszont a ha­zaiak megingását hagyták ki­használatlanul, de a hátrányt sikerült „ledolgozni”. A dön­tés a hajrára maradt: amely a hazai csapatnak sikerült jobban. Így a siküveggyáriak, A megyei labdarúgó-bajnokság őszi, 12. fordulójában há­rom találkozó végződött döntetlenre, s öt mérkőzésen győz­tek a pályaválasztók. A forduló legtöbb gólját a nézsaiak lőtték: ötször találtak be az erdőkürtiek hálójába. Három gólt szerzett Szendehely és a 2. sz. Volán. Utóbbiak a fel­újított baglyasi' pályán, negyedik mérkőzésükön, jó játék­kal szerezték első győzelmüket. Az ötvözetgyár, Mátrano- vákot legyőzve, a második helyre zárkózott fel. Színvona­las mérkőzésen, egyetlen góllal nyert a listavezető Rom- hány, Pásztó ellen. A Kisterenye Kazáron játszott 1—1-es döntetlent, Karancslapujtőn és Szécsényben gól nélküli mér­kőzést vívtak a nógrádmegyeriek. illetve a Balassi SE játé­kosai. Az örvendetesen sportszerű fordulóban csak két fi­gyelmeztetés történt. Mélypontra zuhant viszont az ered­ményesség: mindössze 17 gólt lőtt a mezőny; tizenötöt a ha­zaiak, s csak kettőt szereztek a vendégek. A mezőny fele; nyolc támadósor volt gólképtelen. 2. sz. Volán—Szönyi SE 3-1 (1-1) Salgótarján, Baglyas, 200 néző, v: Ágoston. Volán: Her - czeg — Blaskó, Miklós (Dé­nes), Veszelovszld (Schercz), Póczos — Németh, Isdinszki, Fekete — Patai, Tábori, Mo- csányi. Edző: Kiss Imre. Szö­nyi SE: Bangó — Szrena, Tö­rök, Molnár, Gyet van — Koz­ma, Ács, Sándor I. — Vára­di Z. Balogh, Petre. Cs: Ka­szás. Edző: Csorba Tibor. A 20. percben Ács lövése kipat­tant a védőkről, s Váradi Z. vezetéshez juttatta a vendége­ket. Ezután a hazaiak fokoz­ták lendületüket, s negyed­óra múlva kiegyenlítettek: Blaskó vitte fel a labdát, s átadását Tábori lőtte a há­lóba. Szünet után is jól ját­szott a Volán. Az 55. percben, egy szögletrúgás után Póczos fejelt gólt, s öt perc múlva, szabadrúgásból Tábori csa­varta a sarokba a labdát a sorfal mellett Jó: Tábori, Né­meth, Fekete, Blaskó, ill:Tö­rök, Ács, Sándor. St. ötvözetgyár—Mátranorák 2—0 (0—0) Salgótarján, Zagyvaróna, 300 néző, v: Kiss. ÖMTE: Bo- zó — Szabó, Bogár, Győré, Klányi — Radics, Bartha (Borbéüy), Miklós (Gemza) —■ Imre, Nagy. Kovács V. Edző: Kriskó Lajos. M.-novák: Mis­kel — Kilczin, Nagy, Mihály, Simon — Csikós, Grózinger, Kovács — Lakatos, Hársi (Já­nosi), Mezei I. (Faiikas). Edző: Csemák László. Kiegyensú­lyozott mezőnyjáték jellemez­te az I. félidőt Szünet utána hazaiak vették át a kezdemé­nyezést A 70. percben Bartha kicselezte a védőket s a ka­pus mellett biztosan lőtt a hálóba. Nagy igyekezettel har­coltak az egyenlítésért a ven­dégek. A 85. percben a Mik­lós fejeséből gólba tartó lab­dát Nagy L. kézzel hárította, s a megítélt büntetőből Bo­gár beállította a végered­ményt. Jó: Bogár, Győré, Rá­diós, Bartha, Nagy, Imre, 111: Miskei, Nagy, Grózinger, La­katos. Kisterenye—Kazár 1—1 (1—0) Kazár, 300 néző, v: Enrei­ter. Kisterenye: Szikora (Bo- háti) — Mátrai, Molnár, Dob- rocsi, Szomszéd — Szekula, Halnád, Rátóti — Bodor (Sip- kó), Tekeres, Végh. Edző: Szilágyi Gyula. Kazár: Kóós — Molnár, Szabó (Csürke), Páldi, Varga — Czecze, Kese, Farkas — Tóth M., Kovács L., Bárányt (Radics). Edző: Bozsik László. A sportszerű, jó iramú mérkőzésen a ven­dégek játszottak mezőnyfö­lényben, de a gólhelyzetek ki­használásával a hazaiakhoz hasonlóan, hadilábon álltaik. A 27. percben Bodor egyéni játékból szerezte meg a tere- nyeiek vezető gólját. A 65. percben beívelt labdából, tö­mörülésből Kese harcolta ki az egyenlítést. Jó: Szomszéd, Dobrocsi, Molnár, ill: Koós, Kese, Kovács L. Romhány—Pásztó , 1-0 (0-0) Romhány, 500 néző, v: 'Tá­las. Romhány: Kovács — Szűcs, Zagyvái, Jelen, Maring — Pincze, Sági, Hadúr — Ka­li czka, — Kecskés Kertész. Cs: Matyóka, Puruczki. Edző: Beke Ferenc. Pásztó: Bús — Blázsovics, Nágel, Tóth A., Ravasz — Balogh, Szeles, Ber- zák, Babják, Gáspár, Nagy. Edző: Simon Imre. Nagy ira­mú, sportszíerű, magas szín­vonalú mérkőzést játszott a két együttes, jó játékvezetés mellett. Jó helyzetékkel tarkít­va hullámzott a játék a két kapu között. A szíwel-lélek- kel küzdő hazaiak a 73. perc­ben szerezték meg a győztes gödit: egy jobb oldali beadás­ból a cseréként beállt Purucz­ki fejelt a hálóba. Jó: Jelen, Zagyva!, Hodur, Kecskés, ill: Tóth A. (a mezőny legjobbja), Blázsovics, Ravasz, Babják. Nézsa—Erdőkürt 5—0 (3—0) Nógrádsáp, 300 néző, v:Sze- berényi. Nézsai Tsz SE: Szép­völgyi I.— Szépvölgyi II., Koncz P. (Proritvai I.), Solti, Rapavi — Prontvai J., Flei­scher, Koncz S. — Szilágyi, Kovács, Szabó (Szklenár). Edző: Majniik János. Erdőkürt: Radiics — Nedeliczld, Tusán, Bacsa, Holicza — Burls (Ba­logh), Ócskái P., Ondrik — Gazsó, Czeba, Petráa (Deszk). Edző: Haviár János. A jó for­mába lendült hazaiak ezúttal minden csapatrészükkel felül­múlták sok hibával játszó el­lenfeleiket, s biztosan nyerték. A gólokon Fleischer, Koncz S. (2—2), és Kovács osztozott. Jó: Koncz P., Fleischer, Koncz S., Kovács, ill: Tusán, Czeba, Szendehely—St. Somos "-0 (1—0) Szendehély, 100 néző, v: Lő­cse. Szendehely: Szúnyog — Müller, German A., Lambek, Jámbor — Kónya, Reich, Bach — Pölös, Holecz, Rónai. Cs: German A., Szlama. Edző: Jámbor Vilmos. St. So­mos: Földi — Kovács, Simon, Szabó L., Miklósi — Fülöp, Balázs Z., Antal B. — • Csu- berda (Krajzinger A.), Dóra (Verbovszki), Smida. Edző: Bamdúr Mihály. A vendégek kezdtek jobban, támadásaik­ból Dórának volt három hely­zete. Fél óra után feljöttek a hazaiak. Rónai elcsípte a lab­dát Szabótól, s a kiinduló Födidl mellett megszerezte * vezetést. A 65. percben egy jó beadásiból Fleischer lőtt a há­lóba, s tíz perc múlva hason­ló helyzetiből ismét Fleischer volt eredményes. A hajrában, Verbovszki lőtt mellé nagy. helyzetből. Jó: Müller, Jám­bor, Fleischer, Rónai, ill: Fü­löp, Balázs, Kovács L. , Karancslapujtő—Nógrád- megyer 0—0 Karancslapujtő? 500 néző, vj Juhász L. K.-lapujtő: Éhn — Földi, Novak T., Baksa — Romhányi, Lantos, Simon L — Orosz G., Orosz A., Molnár. Edző: Horváth Ferenc. N.-me- gyer: Angyal — Vérből, Gó­cai L., Rácz T., Balázs B. —■ Sándor T., Gáspár T., 'Krup­pa — Fekete, Fehérvári. Go- dő. Cs: Görcsi, Rácz G. Edző: Koszta László. Az I. félidő nyomasztó hazai fölényben telt, mindkét csapat 1—1 ér­vénytelen gólt szerzett.1 A - íl; félidőben a lelkesen, s igen! eredményesen védekező ven-1 dégcsapat védőfalát a gyenge! napot kifogó hazai csatárok! a véghajrában sem tudták át-’ tömi. Az eredmény meglepeJ tésnek számít, de az összteH jesítmények alapján a pont-’ osztozkodás igazságos. Jól Földi, Novák, Baksa, ill: An-j gyal, Verbói, Géczi L., Fehér-j vári. Szécsény—Balassi SE 0—0 Szécsény, '200 néző, v: Ká­poszta. Szécsény: Vanya L. —; Gyenes (Antal M.), Kalmár,1 Németh, Molnár L. — Kiss L.; Csordás, Szőke — Sági (Majo­ros), Babinszki, Varga. Edzői Gyenes József. Balassi SEj Busái — Sivó, Nagy A. (Bér­ezi), Németh, Vaskor — VeJ rés, Kraíjcsák, Gáli — Vargái I. (Pánics), Zábrádi, Antal T.' Edző: Nagy J. László. Mindkét kapu sokszor forgott veszély­ben a jó iramú, sportszerei mérkőzésen, de a jól záró vé­delmeket egyik támadósornak! sem sikerült góllal feltörnie. Jó: Vanya, Csordás, Babins z-! ki, ill: Busái, Sivó, Németh,' Antal. A bajnokság állása 1. Romhány 3. ötvözet. 3. Pásztó 4. Mátranovák 5. St. Somos 6. Nézsa 7. Balassi SE 8. Szőnyi SE 9. Kisterenye* 10. K.-lapujtö 11. 3. sz. Volán 13. Szendehely 13. ErdOkürt 14. Kazár 15. N.-megyer 10. Szécsény 13 10 * - 20- 4 2t 12 a 1 3 20-11 17 12 7 1 4 22-10 1.7 12 6 15 17-14 IS 12 6 1 5 18-16 1.7 12 4 4 4 21-15 IS 12 5 2 5 18-14 12 12 4 4 4 16-16 12 12 534 16-16 12 12 5 1 6 17-14 11 12 4 3 5 16-19 1 1 13 4 3 5 18-20 11 12 3 4 3 22-33 10 13 8 3 7 8-12 8 13 1 4 7 13-19 8 13 3 3 8 16-23 9 FEGYELMI HATÁROZATOKÉ A megyei labdarúgó-szövetJ ség fegyelmi bizottsága leg-’ utóbbi ülésén a következő ha­tározatokat hozta: Tőre Ottói (Somos) három sárga lapja miatt egy mérkőzéstől eltil­totta, Kormos Gábor (Kazár)1 két bajnoki mérkőzésen nem szerepelhet. Gáspár Jánosi 4 (Szendehely) hat hónapra; 1984. április 30-ig tiltotta el ft Játéktól, Tátrai Attila (Nóg- rúdmegyer) négy mérkőzése rí nem szerepelhet, Zatykó Ti­bor (Nézsa) eltiltása két baj­noki, Stark Zsolt (pásztói serJ dűlő) játékosé pedig hároml mérkőzés. Rácz János (Szen­dehely) játékjogát határozat* hozatalig felfüggesztette afe^ gyelmi bizottság. összeállította: Andő Miklós ] TEKE NB II. Hadilábon a annak ellenére, hogy az ed­digi legjobb csapatteljesítmé­nyüket érték el. a HóDGÉP otthonából vereséggel térhet­tek haza, HÖDGÉP—SÍKÜVEGGYÁR 7—1 (2383—2323) HÓDGÉP: Szögi Z. 413, Tóth I. 414, Győri E. 393, Olasz L. 357, Olasz M. 394, Berényi F. 412. Síküveggyár: Dávid I. 383, Jakus L. 392, Radics K. 382, Huram Gy. 371, Jakus J. 406, Csongrádi B. 386. (A Zuglói Danuvia—So­moskőújfalu női mérkőzés szerencsével eredményét Jegyzőkönyv hiá­nya miatt később közöljük.) A férfi-csapatbajnokság ti­zedik fordulójában a Salgó­tarjáni Síküveggyár csapata hazai pályán a Szegedi Pos­tás gárdáját fogadja. * NOVEMBER 7.-EMLÉK­VERSENY A Nógrád megyei Teke Szakszövetség hétfőn délelőtt a salgótarjáni öblösüveggyárí tekecsarnokban — több férfi. és női versenyző részvételéi vei — a NOSZF 66. évfordu« lója tiszteletére egyéni teke>4 versenyt rendezett Eredmények; férfiakt ti Stark József 432, 2. ifj. HuJ ram Gyula 429. (mindkettő St. Síküveggyár), 3. Kéri Isti ván (Somoskőújfalu) 415 fa. Nők: 1. Tóth Mária 407. 3? ? Szabó Esziter 848, 3. Olálf * Erika 333 fa (mindhárom So^ mosikőújfalu). A verseny végén a* elsá helyezett férfi és női versenyál ző tárgyjutalomban részesülj A díjakat Pauchli Rudolf, 4 Nógrád megyei Teke Szakszó*! vétség képviselője adta ét. „ G. I. «. \ j NÓGRÁD — 1983. november 10., csütörtök 7