Nógrád. 1983. november (39. évfolyam. 258-282. szám)

1983-11-30 / 282. szám

l/BDARÚGÁS — Megyei bajnokság Romhány veretlenül az őszi bajnok A 15. fordulóval befejeződött a megyei labdarúgó-baj­nokság 1983/84-es évadjának őszi idénye. A Romhányi Ke­rámia SK, csapata veretlenül, mindössze három pont el­vesztésével szerezte meg az őszi bajnoki címet, hét pont­tal megelőzve a, jól hajrázó St. Ötvözetgyárat, s kilenccel Pásztó csapatát. Eredményeikhez gratulálunk. A záró for­dulóban Somoson játszott gól nélküli döntetlent a romhá­nyi gárda. A vendégcsapatok, második pontját -a szendehe­lyiek szerezték Jobbágyiban, a Szőnyi SE-vel vívott 1—1-es találkozón. Kitűnően szerepeltek a hat mérkőzésen győztes pályaválasztók. Kisterenye csapata 4—1-re verte Mátra- novákot, Szécsény pedig az erősen tartalékos Karancs- lapujtő't. Biztosan nyert a 2. sz. Volán eilen a Pásztó. A Balassi SE gólokban bővelkedő találkozón nyert Nézsa ellen, kemény összecsapáson győzték le az erdőkürtiek az ÖMTE csapatát,- mint Nógrádmegyer a kazáriakat. Három kiállítás és három sárga lapos figyelmeztetés történt a záróakkordon. A forduló 25 góljából 18-at lőttek a pá­lyaválasztók, hétszer találtak a hálóba a vendégek. Csak három támadósor maradt gólképitelen. Kisterenye—Mátranovák 4—1 (1—0) Kisterenye, 200 néző, v.: Angel. Kisterenye: Szakóra — Mátrai, Molnár, Halmi, Szom­széd — Szőke, Rátóti, Sipkó — Ozsgyáni (Sándor), Teke­res, Végh. Edző: Szilágyi Gyu­la. Mátranovák: Miskei — Kilczin, Nagy L., Simon, Gró- zinger — Jánosi, Kovács, Mi­hály (Csikós) — Hársi, Laka­tos, Farkas T. Edző: Csernák László. Végig a lendületesebb hazaiak irányították az időn­ként kemény mérkőzést. Az első gólt a Szőke buktatásá­ért megítélt 11-esből Rátóti lőtte. Szünet után Rátóti sza­badrúgásból, a 16-os oldal­vonalától csavarta a hálóba a labdát. A novákiak egy beadás után Jánosi fejesgól­jával szépítettek. Ezután egyé­ni játékból ismét Rátóti volt eredményes. A végeredményt egy lepattanó labdából Szőke állította be. A 38. percben Farkast, a 68-ban Kilczint állította kf a játékvezető. Mátrai kapott sárga lapöt. Jó: Rátóti, Sipkó, Molnár, ill.: Nagy L., Hársi, Jánosi. Szécsény—Karancsiapujtő 4—1 (1—0) Szécsény, 200 néző, v.: Kris- ton. Szécsény: Vanya — Gye- nes, Kalmár, Németh, Mol­nár — Csordás, Majoros, Ba­binszki — Szőke, Varga S., Kiss L. Edző: Gyenes József. K. -Iapujtő: Tóth — Laczkó, Romhányi, László T.,~ Botos. — Juhász L., Orosz A., Bak- sa — Orosz G., Simon L., Vi- limyi. Edző: Horváth Ferenc. A 30. percben Babinszki gól­jával szerezték meg a veze­tést a hazaiak. Az 55. perc­ben-Babinszki elfutott, s be­adóét Szőke értékesítette. A 651 percben Baksa 25 méter­ről lőift. góljával szépített Ka- rancslapuj tő Két perc múl­va, egy beívelt szabadrúgás­ból Csordás fejelt gólt. A végeredményt a Babinszki le­rántásáért megítélt 11-esből Szőke állította be. A lendü­letesebb, lelkesebb hazaiak megérdemelten nyertek az erősen tartalékos vendégek­kel szemben. Kiss, ill.: Lacz­kó kapott sárga lapos figyel­meztetést. Jó: Kalmár, Ba-1 binszki, Szőke, Kiss, ill.: Baksa, Simon L. Balassi SE—Nézsai Tsz SE 3—2 (0—1) Nagyoroszi, 200 néző, v.: Gál. Balassi SE: Busái — Nagy A., Sivó, Vaskor, Kié­rném — Németh, Krajcsek, Bérezi (Antal) — Gáli (Záb- i rádj), Gál, Veres. Edző: Nagy ] J. László: Nézsa: Kucsera T. j — Székesi, Koncz P., Solti, • Zatykó — Prontvai J. Flei- ■ scher, Füle — Székesi J.,! Prontvai I., Szabó L. Edző: 1 Majnák János, A változatos, jó ira*nú, sportszerű mérkő­zésen a vendégek szerezték meg a vezetést. Szünet után a hazaiak vették át a játék irányítását és húsz perc alatt 3—1-re alakították az ered­ményt. A jól hajrázó . ven­dégeknek csak szépíteni si­kerük. Góllövők: Veres (3), ill.: Fleischer, Szabó Jó: Ve­res (a mezőny legjobbja), Vas­kor, Krajcsek, Gál, ill.: Koncz P., Füle, Szabó. St. Somos —Romhány 0—0 Salgótarján, Somos, 300 né­ző, v.: Mártinké. Somos: Föl­di — Kovács L., Tőre, Szabó L. , Miklós — Antal B., Fü- löp. Balázs Z., — Dóra, Ba-’ lázs J., Smida. Cs.: Simon, Orosz. Edző: Bandúr Mihály. Romhány; Kovács — Szűcs, Zagyvái, Jelen, Kertész — Pincze, Sági, Hodur — Pű- ruczki. Kecskés. Balázs. Cs.-: Ka’iczka, Matyóka. A jó ira­mú, sportszerű mérkőzésén jobbára a két 16-os közt folyt a játék, a jól záró védelmek mellett a csatároknak a leg­jobb helyzetekből sem sike­rült a hálóba találniok. Jó: Tőre, Szabó, Smida, ill.: Szűcs, Zagyvái, Jelen. Nógrádmegyer—Kazár 2—1 (1—0) Nógrádmegyer, 200 néző, v.: Kiss. Nógrádmegyer: Angyal — Verbói, Géczi L„ Sándor T., Balázs B. — Rácz T., Kruppa, Cíáspár — Fekete, Fehérvári, Godó (Rácz G.). Edző: Koszta László. Kazár: Kormos — Molnár, Radics, Páldi, Varga — Szabó, Kese R. (Praveczki L.), Czecze — Tóth M., Kovács L., Tőzsér. Edző: Bozsik László. A sport­szerű, jó iramú mérkőzésen a gólratörőbben küzdő hazai­ak kezdeményeztek többet. Góljaikat Rácz T. és Fehér­vári szerezte. A szerencsével is hadilábon álló vendégek részéről Szabó B. szépített. Jó; Verbói, Fekete, Fehérvá­ri, Rácz T., 111.: Kormos, Sza­bó, Czecze, Tóth M. Erdőkürt—St. Ötvözetgyár 2—1 (1—0) Eirdőkürt, 200 néző, v.: Dóra. Erdőkürt: Radics — Nedelicz- ki, Tusán, Bacsa, Holicza — Proksza, Ócskái, Ondrik — Haviár, Buris (Balogh), Pet- rás (Czeba). Edző: Haviár Já­nos. St. ötvözetgyár: Miklós — Győré, Szabó, Bogár, Klá- nyi — Radics (Mrázikj, Im­re, Bartha ,Nagy K., -Gem- za, Kovács"V! Edző: fcriskó Lajos. A forduló legkemé­nyebb mérkőzését vívta a két csapat, szerencsére súlyosabb sérülés nem történt. A "tar­talékos vendégek mezőnyjá­tékosból átminősített kapusa 11-est is hárított. A többet kezdeményező hazaiak Ócskái és Czeba góljával nyertek. A vendégek közül Nagy szépí­tett. Az ÖMTE jól hajrázott, a levegőben lógott a kiegyen­lítés. Jó: Radics, Holicza, Ócskái, .Ondrik, ill.: Miklós, Győré, Szabó, Bogár, Nagy. Pásztó—2. sz. Volán 2—0 (0—0) Pásztó, 300 néző, v.: Ma- kövinyi. Pásztó: Berzák — Pusztai, Tarcsányi, Blázsovics, Ravasz — Tóth A., Szeles, Balogh J. — Babják, Nagy, Tóth L, Edző:,Simon Imre. 2. sz. Volán; Herczeg — Blas- kó, Miklós, Dénes. Póczós — Dér, Fekete L., Isdinszki — Patai, Tábori, Pusnik. Edstő: Kiss Imre. Az I. félidőben több támadást vezetett a Vo­lán, ezekben . azonban nem 'volt átütő erő. Az 55. perc­ben Tóth L. elfutott és a ki­mozduló kapus mellett a ka­pu közepébe lőtt. öt perc múlva Nagy a kifutó kapus felett emelte a hálóba a lab­dát. A hajrában a hazaiak elhibáztak két biztosnak lát­szó helyzetet. A 89. percben Pusnikot kiállította a játék­vezető. Jó; Pusztai, Ravasz, Tarcsányi, Tóth L., ill.: Pó- ezos. Blaskó, Tábori. Szőnyi SE—Szendehely 1—1 (1—1) Jobbágyi, 200 néző, v.: Sze- berényi. Szőnyi SE: Bangó — Szrena, Török, Gyetván (Ács), Molnár (Csorba J.) — Koz­ma, Jancsó, Kocsis — Vára- di, Petre, Sándor. Edző; Csor­ba Tibor. Szendehely: Szú­nyog — Müller, German A., Lambek, Újvári — Bach, Kó­nya (Bodonyi), Reich — Pö- lös, Rónai (German I.), Jám­bor. Edző: Jámbor /Vilmos. A sportszerű, kitűnő játékve­zetés mellett lezajlott mérkő­zés 15. percében Petre elcsí­pett egy pontatlan hazaadást és kilőtte a bal alsó sarkot. A 35. percben a hazaiak vé­geztek el szögletrúgást: a be­ívelt labdát Szrena a kapu­fára bombázta, a vendégek gyors ellentámadást vezettek, s Jámbor kiegyenlített. Ké­sőbb Sándor buktatásáért büntetőt lőhettek a ha­zaiak, de Szrena hibá­zott. A hajrában Csorba J. kétszer találta el a kapu­fát. A lelkes vendégek sze­rencsésein szereztek pontot a hazai pálya „hátrányát” él­vező Szőnyi SE-től. Jó: Vá­rad!, Jancsó, Ács, Kocsis, ill.: Szúnyog, Lambek, Jámbor. A bajnokság őszi végeredménye 1. Romhány 15 12 3 - 25- 4 37 2. St. Ötvözet. IS I H 24-13 20 3. Pásztó 4. Balassi SE 5. K.-terenye* 6. M.-novák 7. Szőnyi SE 8. Nézsai TSZ 9. St. Somok 10. K.-lapuJtő 11. Szendehely 12. Erdőkürt Ismét a feljebbjutás a cél Kemény fából faragták őket 15 8 2 5 35-14 18 15 8 2 5 26-17 18 15 7 4 4 22-18 17 15 7 1 7 21-21 15 15 5. 5,. 5 18-18 15 15 r^F=B’-27-23 14 15 6 1 8 22-22 13 15 4 5 6 17-26 13 15 4 5 ’6 25-37 13 13. 2. SZ. Volán 15 4 3 8 19-26 11 14. Szécsény 15 4 3 8 21-30 11 15. N;-megyer 15 3 4 8 19-25 10 16. Kazár 15 3 4 8 11-26 10 * = pontelvonással büntetve. Fegyelmi határozatok A megyed labdarúgó-szövet­ség fegyelmi bizottsága leg­utóbbi ülésén Veszelovszki Tamást (2. sz. Volán) har­madik sárga lapjáért egy mér­kőzéstől tiltottá el, Dobrocsi Istvánt (Kisterenye) ugyan csak egy mérkőzéstől, míg Oláh József (Nógrádmegyer ifi) hat bajnoki mérkőzésen, Horváth Gyula (Szőnyi SE ifi) pedig négy mérkőzésen nem szerepelhet. összeállította: Andó Miklós egy hatost) és Nagybár- gólt lőttünk) csu-í patát egy tucattal, küldtük ha­za, Rónafalun pedig „csak” tízet sikerült „betenni”. Ere­deti célunk Volt — és ma-' radt is — a megyei bajnok­ságba való feljutás. Ehhez, sikeresen kell megvívni maradt a „járás”. Az 1980— Karancsságon 81-es bajnokságban megsze- Ipolytarnócon rezték az első helyet, az ősz- leányban 4—4 tályezón — jóllehet alaposan a Nagybátony második felkészültek — az ellenfél, a Szendehely volt a jobb. A ve­reség fő oka a tapasztalatlan­ság, a rutintalanság. A ku­darc nem szegte kedvüket. Az eredmény: tavaly a tabella 2. helyén kötöttek ki. a bajnok Karancsiapujtő mögött, ame- tavaszi mérkőzéseket, és az lyet otthonukban 5—1-re ..lép- osztályozok Még egyszer nem tek” le. Lapuitőn pedig 1-1- lehetünk olyan rossz passz-; es döntetlenre kényszeri tették ban, mint legutóbb. A fiúk is bizakodnak, mi több — ígér­ték — mindent elkövetnek a sikerért! Megérdemlik, hogy a nevük is itt álljon,: • Taiti László. Tajti Ferdinánd. Do­di. Simon, Hermann, Taiti a feliutó gárdát... Előre is tekintenek.. A ceredi labdarúgócsapat Az idei bajnokság őszi for- 35 éves történetében jócskán dulójában remekeltek. A 13- akadt — szerény igényeikhez as mezőnyben 20 ponttal vé- Gy„ Klavati, Dániel, Kakuk J„ Vágner, Pádár, Kaspar,' és lehetőségeikhez mérten — geztek az élen. Kilenc alka sikeres bajnoki idény. És an- lommal nyertek, két esetben Kakuk T., Jedlicska, Oláh és nak ígérkezik a jelenlegi is: döntetlent értek el, egyszer — az együttes ősszel az első he- Ménkesen 3—1-es vereséggel lyen végzett a salgótarjáni hagyták el a játékteret, pe- járás bajnokságában..,. dig a szünetig 0—0 volt az , ,, , állás. A csapat 53 gólt lőtt, és Villanások a múltból mindössze 20-at kapott. A házi góllövőlistát Kaspar Gá- A csapat az első bravúrt bor vezeti 18 góllal, Kakuk középpályást játszott, amikor 1965-ljen érte el, megnyerte Tibor 13 esetben vette be az abbahagyta, az aktív sporto- a járási bajnokságot, és jogot ellenfele kapuját. (Érdemes lást, vállalta az edzői tisztet, ayert a megyei B osztályban megjegyezni, ■ hogy ifjúsági való szereplésre. Három évad- 'csapatuk is az első helyen ban „buta az iramot” min- végzett, kétpontos, előnnyel den esetben a második helyen vezet a bajnokságban A gól­végzett. Az ÖMTE, a Salgó és különbsége: 42—9.) a Palotás jutott tovább... A A legnehezebb mérkőzé- labdarúgónak nevelte. A 19 játékosok az MNK-ban kár- síink — mondotta Bódi, Zol- éves srác egyik erőssége a! pótolhatták magukat: 1966- tán az együttes edzője — a ban kiverték a Tűzhelygyárat, Bányagépgyár elleni volt. A a Somost, végül 2—1-re az megyei bajnokságból kiesett így nem véletlen, hogy a kö- NB Il-eS SKSE-t. AZ ugyan- csapattal odahaza 4—4-es zelmúltban, november 7 al- csak II, osztályú Kisterenye is döntetlent játszottunk Egyéb- kaiméból az OTSH dicsérő csak egy góllal volt jobb ná- ként az Etessél is hasonló oklevelét vehette át a me- luk. Évről évre az élmezőny- eredményt értünk el a nyi- gyei sporthivatalban hen végeztek, ennek ellenére tányon. Karancsberényben és Tajti T. Elismerés az edzőnek Bódi Zoltán két évtizede van a csapat mellett. És a csapatban! Hat évig bal oldali A 42 esztendős mester a Nógrádi Szénbányák tiribe- si aknaüzemének vájára. Nemcsak az együttesekkel foglalkozik, fiát, Zoltánt is felnőttesápatnak. Bódi Zoltán munkáját mindenki elismeri,' Tóth István RÖPLABDA NB II. Felemás eredmények Romhányi Kerámia— Kossuth KFSE 3—1 (14, 3, —13, 12) Romhány, v.: Jáger. Rom­hány: Bagi, Baranyi, Kovács, Takács, Lichy, Balogh. Cs.: Németh, Varga, Spitzer. Edző: ,Re2mcsefe„Lás?jsíU^~-­*5 I TT-ia* V;:A Hon;v4d-«M»t az első játszmában kombinatív tá madójátékot produkálva, meglepte a hazai együttest, győzelemért az egész csapat biztosan nyertek. A harmadik dicséretet érdemel. szettben — itt dőlt el a talá!­Ganz-MÁVAG— kozó sorsa — a hazaiak már Romhányi Kerámia 14—10-re vezettek, azonban 3—1 (12, —10, 14, 9) sorra elvesztették játszma-' Romhány, v.: Korim, Szép- labdáikat, miközben a MÁJ halmi. Romhány: Bagi, Bara- VÁG csapata hat pontot érti nyi. Kovács, Takács, Lichy, el. A negyedik játszma köze-' Balogh, Gs.: Németh, Varga, pén még felcsillant a remény Spitzer. Edző: Reznicsek a nógrádi fiúknak, de többre nem tellett erejükből. A mér­_ ____ ________ A fővárosi együttes, híré- kőzés a hazaiak számára ta*’ 2 .0 7 re vezetett amikor bez méltóan iskolajátékot mu— nulsagos volt! A Kerámia fordítani tudott- a Kerámia, t«*01* ^ az első játszmában, együttesében főleg Balogh A több mint félórás első játsz- A másodikban a kerámiások teljesítménye érdemel elis-j ma után a második szettben levetkőzték idegességüket, és mérésit, a vendégek mindössze három pontot értek el, kilenc perc alatt veszítettek. A harmadik játékrészben viszont sikerült újítaniuk és „padlóra küld­ték” a hazaiakat. A negyedik játszmát a kerámiagyáriak nyerték, a jobb cserékkel. A mérkőzés egészében meg­határozó szerepet játszotj; a sérülten pályára lépő Takács István, aki a hálónál ellen­állhatatlan volt, de a me­zőnyben is egyenletes, jó teljesítményt, nyújtott. A Sorokban A Balassagyarmati SE ökölvívói az elmúlt hét vé­gén Hatvan város bajnoksá­gán vettek részt. Eredménye­ik. Serdülők, 48—51 kg: ... 2. Deme Gábor, 75—85 kg: 1. Zagyi -László. Ifjúságiak, 57—60 kg: 1. Lakatos Sándor. * A Salgótarjáni TC női ko­sárlabdacsapata ma 17 óra­kor MNK-mérkőzést játszik az Egri Tanárképző Főiskola együttesével. A két NB Il-es gárda mérkőzésére á Pénz­ügyi és Számviteli Főiskola tornatermében került sor. Közeleg a XIV. téli olim­piai játékok jövő februári nyitánya. Szarajevóban leg­utóbb nemzetközi sajtókon­ferenciát tartottak, amelyen a játékok technikai igazga­tója, Artur Takac bejelentet­te: 42 nemzet jelezte részvé­teli szándékát. Ez a szám december 13-ig még növe­kedhet, hiszen akkor zárul le a nevezési határidő. Ami az újságírók munkáját illeti: az egyes sportágak színhe­lyén létesített sajtóközpontok­ban a téli olimpiák történe­tében először segíti majd a tudósítást a képújság. Asztalitenisz Versenysorozat — nagybátony' A Nógrád megyei Asztalitenisz Szövetség a hét végén rendezte meg a megye II—III. osztályú férfi- és női, valamint az ifjúsági fiú- és leány egyéni bajnokságot. Az egyes számokban sok induló volt és színvonalas mérkőzéseken dőlt el a bajnoki címek és a he­lyezések sorsa. A verseny meg­lepetése Salamon István, nagybá- tonyi ifjúsági játékos kitűnő sze­replése volt. A II. osztályú egyé­ni bajnokságban Baráth Kornélt, a döntőben pedig Kövendi Józsefet győzte le 2—1 arányban. Az út­törő-olimpia megyei döntőiben a salgótarjáni járás minden szám­ban elvitte az első helyezést. Itt Is a nagybátonyiak szereplése volt kiemelkedő. Eredmények. II. osztályú férfi, egyéni (32 induló); 1. Salamon, 2. Kövendi József, 3. Baráth (mind­hárman Nagybátony! Bányász) és Kövendi János (St. Volán). III. osztályú, férfi, egyéni (36) : 1. Győré (Nagybátony! Bányász), 2. Daróczi, 3. Csépán G. (mind­kettő Bgy. MEDOSZ) és Ora- vecz (Nagybátonyl Bányász). Ifjúsági fiú, egyéni (32) • 1. Salamon 2. Győré, 3. Oravecz (mindhárom Nagybátony! Bá­nyász) és Polaneczki (St. Vo­lán). IIT osztályú leány, egyéni (16).* 1. Kövendi (Nagybátonyl Bá­nyáaz). 2. Blaskovies, 3. Tóth és Csernák (mindhárom St. Volán). Ifjúsági leány, egyéni (16) . 1. Kövendi (Nagybátonyl Bányász), 2. Blaskovies 3. Pécsi és Csernák (mindhárom St. Volán)« Kövendi Anita — 3 bajnoki címet szerzett.. . ÜTTÖRÖ-OLIMPIA MEGYEI DÖNTŐ III. korcsoport, leány: 1. Kö­vendi (St. járás), 2. Jantos (Pász­tó), 3. Kotrebai (b.-gyarmati já­rás). IV. korcsoport, leány. 1. Blas- kovics (St. város), 2. Máté (rét­sági járás), 3. Franyó (pásztói járás). III. korcsoport, fiúk.* 1. Ivanics (St. járás), 2. Kocsa (St. város), 3. Havjár (pásztói járás). IV. korcsoport, fiúk - 1. Oravecz (St. járás), 2. Burai (St. város), 3. Kotlár> (b.-gyarmati város). M. L. A NÓGRÁD totótippjei, 49. hét 1. VfB Stuttgart—Bremen 1 2. Nürnberg—Kaiserslautern 1 3. Frankfurt—Hamburg X 2 4. Catania—N apoli X 5. Juventus—Roma 1 X 6. Lazio—Fiorentina 1 7. Pisa—Ascoli 1 x 2 8. Sampdoria—V erona 1 X 9. Udinese—Torino l 10. Atalanta—Palermo 1 11. Cavese—Arezzo X 12. Cesena—Como X 2 13. Pistoiese—Empoli l 14. Hertha BSC—Freiburg 1 15. Perugia—Monza X 16. Campobasso—Cremonese X Góltotó pályázó I A múlt héten pályázatunkra 277 szelvény érkezett. A két mérkőzés eredménye: Lazio—Catania 3—0, Monza—Va­rese 1—1. Két olvasónk ért el telitalálatot, 52 pedig egv- egy találatot. Két találatot Va.spál István, Kisterenye, Deák út 1. és Medveczki József, Balassagyarmat, Veres Pálné út 17. ért el. Mindketten 10—10 darab totószelvényt nyerteit. Az egytalálato&ok közül Letovai Ferenc, Nagybátony, Bu­dai út 23. és Vallus Béla, Pásztó, Szabadság út 81. nyer­tek 5—5 darab totószelvényt. Góltotó 1. FRANKFURT—HAMBURG, végeredmény: 2. JUVENTUS—ROMA, végeredmény: Né*: Lakcím: