Nógrád. 1983. szeptember (39. évfolyam. 206-231. szám)

1983-09-07 / 211. szám

LABDARÚGÁS — megyei Bajnokság Három vendégsiker a 3. fordulóban A megyei labdarúgó-bajnokság őszi 3. fordulójában há­rom együttes aratott sikert idegenben. A Romhány—Szen­dehely mérkőzést szerdára halasztották a hazaiak sikeres nemzetközi mérkőzése miatt. E találkozót ma 16.30-kor Tá­las játékvezető sípjelével kezdik. A csonka fordulóban 25 gólt lőtt a mezőny, a pályaválasztók 11, a vendégek 14 al­kalommal találtak a hálóba. Érdekes, hogy a 14 támadó­sor közül csak az egyébként gólerős Szőnyi SE-s csatá­roknak nem sikerült gól lőniük, ráadásul hazai pályán. Hét sárgalapos figyelmeztetés ejtett csorbát a sportszerűségen. Erdőkürt»—Kisterenye 3—1 (3—1) Balassi SE—St. Ötvözet­gyár 3—3 (2—1) thot buktatták a büntetőte­rületen, de az egyébként ki­tűnően bíráskodó játékvezető sípja néma maradt. Az 50. percben, ártatlannak tűnő tá­madásnál a lapujtői véde­lem és a kapus is állva ma­radt, s Szabó L». beívelt lab­dája a hosszú sarokban kö­tött ki- 1—1. Az ellentámadás­ból Orosz A. közeli csukafe­jesét szerencsével, estében hárította Szépvölgyi. A 75. percben az egyik vendégvédő és kapus közül elpattanó lab- Salgótarján, Zagyvaróna, dát Kovács L. akadálytalanul Kisterenye, 200 néző, v: 200 néző, v: Kriston. Balassi lőtte az üres kapuba. A két Angel. Erdökürt: Radics — SE: Busái — Sivó, Országh, ellentétes félidőből álló mér- Deszk, Nefeliczki, Bacsa, Ho- Németh, Klement — Zábrádi, kőzést szerencsésen fordítot- licza — Gazsó (Tusán), Szám- Veres, Gáli — Krajcsek (Pá- ^k a maguk javára a hazri- por, Ondrik — Petrás, Cze- ris), Varga, Deák (Nagy A.). ak- Jó: Szépvölgyi, Székesi, ba, Buris (Balogh). Edző: Edző: Nagy J. László. St. Öt- Koncz P., Prontvai, Koncz Haviár János. Kisterenye: vözet: Rátóti — Imre (Fodor), S., Szabó, ill: Novák T., Szikora — Dobrocsi, Ozsváth, Gemza, Klányi — Radics, Osgyáni, Orosz S. Molnár L., Szomszéd — Hal- Bogár (Földi A.), Bartha — mi, Sipkó, Bodor — Tekeres, Borbély T., Nagy (Majnák), Szőke, Végh. Edző: Szilágyi Mrázik. Edző: Kriskó Lajos. Gyula. A szórványos ellen- A 20. percben Radics sza- támadásokat vezető erdőkür- badrúgását a kapus kiejtet- , tiek a 20. és a 25. percben te, és Bogár 5 méterről az hász. Pásztó: Bús — Pusztai, egy-egy szögletrúgás után, üres kapuba lőtt. A gól után Taresányi, Kaposi, Ravasz — egy kapáslövésből, s egy fe- a hazaiak kényelmesen ját- Tóth A. (Tóth I.), Szeles, Ber- jesből szerzett góllal, jelen- szóltak, s a 30. és a 32. perc- zák — Babjak, Balogh, Var- tős előnyhöz jutottak. Bacsa ben Veres és Varga I. góljai- ga^S. Edző: Simon Imre. és Gazsó volt eredményes, val a vendégek átvették a SE: Bangó — Szrena, Tíz perc múlva Tekeres búk- vezetést. Szünetig a vendégek Török, Gyetván, Molnár (Koz- tatásáért 11-est rúghattak a kezdeményeztek többet, aztán ma) — Csorba J., Kocsis, Ko- hazaiak, de Sipkó a kapu visszaestek. A tartalékos, de si.k — Ács, Sándor I. (Vára- mellé talált Három perc lelkes hazaiaknak a 70. perc- di), Sándor L. Edző: Csorba múlva Sipkó szögletéből Sző- ben sikerült az egyenlítés: a Tibor. Az I. félidőben me- ke fejesgóllal szépített. Ez- tétovázó védők közül Majnek zőnyjáték folyt, 1—1 kapu- után a találkozó végéig nagy 8 méterről helyezte a kapu- fa és Ács óriási helyzete je- mezőnyfölényben játszottak ba a labdát Jó: Országh, Ve- lantett izgalmat. A 75. perc- a hazaiak, gólhelyzeteiket res, Varga I., Páris, ill: Rátó- ben. egy előrevágott labda azonban nem sikerült kihasz- ti. Fodor, Klányi, Radics. Kosik fejéről szállt a kiinduló nálniuk a jól záró védelem ­Kazár—Szécsény 3-1 (1-1) Pásztó—Szőnyi SE 2—0 (0—0) Jobbágyi, 600 néző, v: Ju­mel szemben. Bacsa, illetve Ozsváth kapott sárga lapot. Jó: Bacsa, Gazsó, Ondrik}' Czeba, ill: Bodor, Szőke, Te­keres. Mátranovák—Nőgrád- megyer 3—1 (1—0) kapus felett a hálóba, öngól. 1—0. A 88. percben korszerű pásztói támadás futott a pá­lyán, s Tóth I. mintaszerű be- . , _ , adását Szeles lőtte a hálóba. Kazár, 300 nezó, v: Szebe- A n. félidőre feljavult pász- AíSá ^azá,r.: Kormos — tólak megérdemelten nyer- Molnár Z. Varga S, Páldi, tek. Kosik, ill. Pusztai és r T°zSer L7 Tf^h.M-> Taresányi kapott sárga la- LukS’ 8* Jó: Taresányi, Szeles, Mátranovák, 400 néző, Farkas, Praveczki L. (Mati- Varga kovszki). Edző: Bozsik László. Kocsis, Szécsény: Vanya — Gyenes, Hoffmann. M.-novák: Zólyo- Molnár, Szeles, Varga S. — mi — Kilczin, Nagy L., Far- Kalmár, Szőke, Földi (Horváth kas, Tóth — Csikós, Kovács R) — Szerémi, Kárpáti, Lan- I. Nézsai Tsz SE (Kotroczó), Lakatos, Hánsi, ga (Fiikor B.). Edző: Kovács f ó lomot Mihály, Jánosi (Serfőző). József. A nagy iramú mér- Edző: Csernák László. N.-me- kőzés 10. percében, egy vé- gyer: Angyal — Verbói, Krup- delmi hibából, Szerémi gól- pa, Balázs B., Fehérvári — javai szereztek vezetést a Géczi L., Dávid, Fekete — szécsényiek. A 36. percben Rácz T., Tátrai, Rácz G. (Sör- Farkas egyenlített. Szünet J?' |t otvJStsvár esi). Edző: Koszta László. A után is a hazaiak támadtak 12. 2. sz. volán 3. percben Mihály kereszt- többet, s a 65. percben Pra- 13- K.-iapujtő belőtt labdáját Hársi a kapu veczki a jobb felső sarokba \\ K?stere£legyer bal oldalába lőtte. 1—0. Ez- lőtte a győztes gólt. Az utol­után mindkét oldalon több só tíz percben nagyszerűen helyzet adódott, amiért a ha- hajráztak a szécsényiek, a zaiak idegeskedtek felesle- kazárt védelem azonban sze­gesen. A 68. percben egy 22 rencsésen hárított. Jó: Varga méteres szabadrúgásból Krup- S., Tóth M., Farkas, 111: Va- pa lőtt a jobb felső sarokba, nya, Molnár, Varga, Szőke. 1—1. Nagy hajrába kezdtek a hazaiak, s a 80. percben Csikós szabadrúgásából Far­kas fejelt a hálóba. 2—1. Két perc múlva Hársi a kapust találta el, de másodszorra be­ül: Szrena, Török, A bajnokság állása 1. Nézsai Tsz SE 3 2 1- 8-2 5 2. Mátranovák 3 2 1- 7-3 5 3. St. Somos 3 2­1 7-2 4 4. Pásztó 3 2­1 5-2 4 5. Romhány 2 2­- 4-1 4 6. Erdőkürt 3 1 2- 8-5 4 7. Szőnyi SE 3 2­1 3-3 4 8. Kazár ,-32­13-4 4 9. Szendehely 2 11- 3-1 3 10. Balassi SE 31116-53 11. St. Ötvözetgyár 3 11 1 3-4 3 12. 2. sz. Volán 3 1 1 1 5-8 3 13. K.-lapujtő 3 - ­3 2-8 ­14. Nőgrádmegyer 3 - ­3 2-6 ­13. Kisterenye 3 - ­3 1-6 ­16. Szécsény 3 - ­3 1-8 ­Összeállította: Andd Mikiéi Nézsai Tsz SE—Karancs- lapujtő 2—1 (0—1) Nógrádsáp, 200 néző, v: Dávid. St. Somos—2. sz. Volán 5—1 (1—0) állította a jó iramú, izgal- Szépvölgyi ­makban bővelkedő, sportsze- ^zék®f1’ Koncz P. Solti, rű mérkőzés végeredményét. Prontvai - Zatykó T., Fle>- Jó: Nagy, Lakatos, Hársi, Far- ®ch.®r’ . Koncz TSl ~ ^le- kas, ill: Kruppa, Fehérvári, Szilagyi, Szabó L. Gs: Ko- y ’ vacs L., Rapavi. Edző: Maj­nik János. K.-lapujtő: Éhn — Földi, Novák T. (Tóth L.), Baksa — Romhányi, Osgyá­ni, Simon I. — Orosz G., Orosz A., Simon L. Edző: Horváth Ferenc. A 17. perc- Salgótarján, Somlyói út, 200 ben Horváth F. a tétovázó néző, v: Makovinyi. Somos: védőktől elfutott, és a kapus Földi — Szekeres, -Tőre, Sza- mellett megszerezte a lapuj- bó, Miklósi — Balázs Z., Fű- tői vezető gólt Továbbra is lop, Csuberda (Antal B.) — támadásban maradtak a ven- Oláh Z., Dóra, Bede. Edző: dégek, a 30. percben Horvá- Bandúr Mihály. 3. sz. Volán: Herczeg — Blaskó, Miklós, László, Póczos — Németh (Kareczki), Fekete L., Tábori — Isdinszki (Dér), Patai, Mo- csányi. Edző: Kiss Imre. A sok helyzetet kihagyó hazaiak védelmének fellazulását a vendégek jó napot kifogó tá­madói ügyesen használták ki. A 30. percben Fülöp szerezte a somosi vezető gólt a 46. percben pedig Bede volt eredményes. Három perc múl­va Németh szépített. A 75. és a 85. percben kétszer Dó­ra, a befejezés előtt pedig Ismét Bede talált a hálóba. Blaskó kapott sárga lapot a végig jó iramú mérkőzésen. Jó: az egész somosi csapat, különösen Földi, Szabó L., Fülöp, Bede, Dóra, ill: Mik­lós, Fekete L. A Nőgrid megyei Labdarú­gó Szövetség új Összetételű fegyelmi bizottsága az elsO fordulóban kiállított játéko­sok közül Smlda Lászlót (So­mos) 4, Scblenk Zoltánt (Szendehely) két bajnoki mérkőzéstől tiltotta el. A má­sodik forduló piros lappal büntetett labdarúgói közül Petre Győző (Szőnyi SE) 4, Czecze Attila (Kazár), Gás­pár János (Szendehely) és Proksza János (Erdőkürt) 3—3, Prontvai János (Nézsa) egy bajnoki mérkőzésre szóló el­tiltást kapott. Az ifjúsági já­tékosok közül Kómár László (Kazár) és Kállai Ambrus büntetése (Szőnyi SE) 4—4, Szees Attiláé (Kisterenye) 3, Koós Tamásé (Kazár) két baínoki mérkőzésre szól. A kiállított játékosok durvasá­got követtek el, illetve sú­lyosan megsértették a játék­vezetőt. A jövőben hasonló szigorral lépnek föl a fegyel­mi bizottság tagjai a maguk­ról megfeledkező Játékosokkal — különösen a „visszaesők­kel” — szemben! ATLÉTIKA Az utóbbi időben egyre gyakrabban keltik fel jó ered­ményeikkel a sportbarátok fi­gyelmét az STC fiatal itlétái. Közülük Bodó János tízpróbá- zó legutóbb augusztusban két nagy nemzetközi versenyen is képviselhette a magyar szí­neket. Az STC 17 éves ver­senyzője jelenleg a Madách Imre Gimnázium tanulója, fiatal kora ellenére elért ered­ményei alapján már a felnőt­tek közt is megállja a he­lyét. — Hogy lesz valakiből tíz- próbázó? — kérdeztük Bodó Jánostól. — A Gagarin úti általános iskolába jártam, amikor Vertig József testnevelő taná­rom úttörő-olimpiára való ké­szülés közben felfigyelt rám. Akkor ötpróbában szerepel­tem, majd ezt követően, 1980- ban az STC-hez kerültem, ed­zőm Qsábi Imre lett. — Milyen eredményeket ért el eddig? — Két éve magasugrásban megszereztem az aranyjelvé- nyés minősítést. Tavaly a ser­dülők magyar bajnokságán 195 centiméterrel első lettem, tízpróbában második. Eredmé­nyeim alapján magasugrásban válogatott kerettag lettem. Ma már az ifjúsági korcsoportban szerepelek. Az országos kö­zépiskolai bajnokságon ma­gasugrásban 202 centiméterrel második lettem, ez* az egyé­ni csúcsom is. Júniusban tíz­próbában indultam a felnőtt összetett országos bajnoksá­gon, ahol 6602 ponttal a ha­todik helyen végeztem, köz­ben 300 ponttal sikerült túl­teljesíteni az IBV-szintet. — Eredményei alapján tíz­próbában is válogatott lett, és részt vehetett Leningrádban szinten HMilmtM Bodó János az augusztus elején megren­dezett IBV-n, valamint az au­gusztus közepén Plovdivban lebonyolított bolgár—magyar —román hármasviadalon. — Milyen tapasztalatokat sikerült szerezni? — Az IBV-re készülve deb­receni edzőtáborozáson vet­tem' részt, majd hazai kör­nyezetben folytattam a gya­korlást. A válogatott többi tagja Tatán készült. A ver­seny első napján problémáim voltak a gyomrommal, ez eredményemen is meglátszott. 100 méteren ll:46-ot, távolug­rásban 630, magasugrásban 190 centimétert, súlylökésben 11 métert, 400 méteren 51:05- ös szintet teljesítettem, így az első nap után 3450 ponttat a 9. helyet szereztem megj Másnap sikerült javítanom: a rúdugrásban 3,20, diszkosszal 29.60, gerellyel 47.68 métert?: 1500 méteren 4:51,3. 110 gá­ton 16:25 mp-es eredmény# értem el. Ezzel a teljesítmé-j nyemmel az összesítettbe!# előre léptem a hatodik hely-j re. Plovdivban a 4xl00-a* váltó tagjaként szerepeltem és 41:80-as időeredményünk^ kel a harmadikok lettünk.’ Rajthoz álltam -200 méteren; is, mivel a kecskeméti Hava# Endrét az ifi EB miatt pi­hentették, 22:46-os új egyéni csúccsal ötödik lettem. — E rövid néhány év alatt e{ért sikeres szereplés után milyen tervei vannak, ho■* gyan tovább? — Az eddig elért eredmé-í nyemhez az edzésmunkán kH vül, hozzájárult Szarvas Jó^ zsef testnevelő tanárom szak-1 mai segítsége is, valamint édesanyám, aki szigorúan fi-J gyelemmel kíséri étrendemet. — Képességei, adottságai alapján nemzetközi szintű versenyző lehet — kapcsolódik be a beszélgetésbe Csábi Im­re edző. — Erre jó esélyei vannak: összeségében intenzív; edzésmunkát végez, gyakran! önállóan is megold feladaton kát. „Hosszabb távon” nem sí tízpróbában várjuk az erecH ményt tőle, hanem futásban! 200 és 400 méteren. — A kemény edzések és d tanulás után Jut e idő valami másra? — A sportolás mellett aj tanulás is sok időt igényel, ígtf elég kevés szabad időm ma-( rád, de azért jut idő a ba-^ rátokra és a lányokra isi Ezenkívül az elektronika s# hobbim. Gáspár L Gábor J Kézilabda, országos ifjúsági bajnokság Kitűnő második félidő volt! STC-Miskolci ÉMTE 24-14 (6-2) Salgótarján, STC kézilabda- stadion, 250 néző, v.: Békési, Varga, STC: Dézsi — Pál­osok (3), Szabó P. (4), Ve­res (7), Vass (7), Szabó Z. (2), Tóth (1). Csere: Lengyel (ka­pus), Bodor. Edző: Nagy Ist­ván. Az első félidőben az együt­tesek nehezen lendültek já­tékba, de szünet után válto­zott a helyzet: mindkét gárda rákapcsolt. Az STC lendüle­tesebb játékkal, pontosabb be­fejezésekkel, ellenfele fölé kerekedett és alaposan visz- szavágott a miskolci három­gólos vereségért. Kiállítások: 8., ill.: 18 perc. Hétméteresek: 8—6, ill.: 5—4. A MÉMTE legjobb dobói: Gardos (4), Kamcsár (3). Jók: Vass, Palcsok, Veress, Dézsi, ill.: Ploch, Gardos, Kancsár. Nagy István: — A játék szervezésével még vannak problémák, a lelkesedés és a pontos védekezés viszont már biztató! (tóth) Asztalitenisz NB II. Újabb győzelem Nagybátony—Szolnoki Spartacus 17—8 Nagybátony, általános is- mindenki nyert! Salamon kola tornaterme, 100 néző, v.: például a szolnokiak legjobb- Deák, Csíki, Halmosi. Győz- ját küldte el vereséggel az tek: Barát és Tóth 4—4, Kő- asztaltól. Az eredmény így vendi, Rubi és Salamon 3—3, máris változott. Az utolsó ilL: Szatmári 4, Kovács és „menet” szintén a Nagybá- Skurnáth 2—2. tonynak jött be — és bizto­A hazai gárda néhány perc san nyert. Ezzel pontjainak alatt jelentős előnyt szerzett: száma már négy. 4—1. Ezt követően a rutinos, Kövendi József: — A fiúk másfél évtizede az NB II- szívvel és lendülettel küz- ben szereplő csapat átvette döttek. Elsősorban az időseb- az irányítást és a vezetést'is. beknek, például Tóthnak A bányász ekkor feltámadt: ment a játék, — t. i. — Kövendi József Portisch: fél pont, Sax: függő A jugoszláviai Niksicsben folyó nemzetközi sakkverse­nyen a 10. fordulót bonyolí­tották le. Portisch Lajos világossal a jugoszláv Ljubojevics ellen remizett, Sax Gyula játszmá­ja pedig függőben maradt az ugyancsak jugoszláv Ivano- viccsal szemben. Az állás: Kaszparov $ (plusz egy), Larsen 5,5 (1J plusz egy), Anderssond Szpasszkij 5—5, Timman 3 (plusz egy), Hiles 4,5 (1), Por-J tisoh 4,5, Tál 4 (1), Seirawaii 4, Ljubojevics 4 (plusz egy),’ Giigorics, Petroszjan és Saxj 3,5—3,5 (1—1), Ivamovics 3,3 (1, plusz egy), Nyikolics 2.5 (1). A NÓGRÁD totótippjei, 37. hél 1. Düsseldorf—Hamburg 2 2. Braunschweig—Bayern München X 2 3. Bielefeld—Kaiserslautern 2 X 4. Mannheim—I. FC Köln 2 5. Bochum—Mönchenladbach 1 X 6. Avellino—Milan X 1 7. Catania—Torino 1 8. Fiorentina—Napoli 1 9. Genoa,—Udinese X 1 10. Cagliari—Atalanta 1 X 11. Catanzaro—Pistoiese 1 12. Cavese—Cremonese 1 2 13. Cesena—Varese X 2 14. Verona—Lazio 2 15. Lecce—Monza X I 16. Sambenedettese—Perugia X Góltotópályázat A múlt heti pályázatunkra összesen 174 darab szelvén* érkezett A két kiemelt mérkőzés végeredménye: Malmö—* Halmstad 3—0, Frankfurt—Düsseldorf 3—0. Telitalálatos szelvény a beküldöttek között nem akadt, egy találatot öten értek el. Közülük sorsolás útján az alábbiak kapnak 10—10 darab totószelvényt: Mészáros Márta, Balassagyarmat, De­ák F. út 24., László Lajos Egyházasgerge, Lenin út 82. ég Szentiványi Nándomé, Salgótarján, Kővár út 40. Góltotó 1. AVELUNO—MILAN végeredmény! 3. GENOA—XTDIVES* végeredmény! Név: Lakcím? NÖGRÁD - 1983. szeptember 7„ szerda U