Nógrád. 1983. június (39. évfolyam. 128-153. szám)

1983-06-01 / 128. szám

tABDAROGÄS - MEGYEI BAJNOKSÁG Kisterenye már megnyerte a bajnokságot Kisterenye nagyszerűen hajrázó labdarúgócsapata egy forduló­val a befejezés előtt már megnyerte az 1982—83-as megyei bajnok­ságot, hiszen a versenykiírás szerint akár az utolsó mérkőzés el­vesztésével is csak pontszám tekintetében érnék utói a romhányi kerámiások, azonos pontszám esetén a terenyeiek ifjúságig csapata pillanatnyilag 13 ponttal vezet a rivális előtt. Már csak a '2. és a 3. helyért érdemes számítgatásokkal, lehetőségeik latolgatásával foglalkozniok a romhányiak, a 2. sz. Volán, a Nézsai Tsz SE és a mátranovákiak szurkolóinak, vezetőinek —, s, persze, csatárai­nak, védőinek. A bajnokcsapatnak csak gratulálhatunk és továb­bi jó szereplést kívánunk megyénk labdarúgást szerető sporttár­sadalma nevében. A befejezés előtti fordulóban egyébként remekeltek a vendég- csapatok. Kisterenye gárdája Somoson ünnepelhette bajnokságát 3—1-es győzelemmel, a romhányiak Kazáron nyertek jó hajrával. A Szőnyi SE ezúttal Erdőkürtön szerzett két pontot egy góllal, míg Mátranovák csapata az ötvözetgyáriak otthonában folytatta ide­genbeli pontszerző túráját. A forduló egyetlen gól nélküli döntet­lenjét Szendehelyen játszotta a 2. sz. Volán. A pályaválasztók egyetlen győzelmét a szécsényiek szerezték a Balassi SE-vel szem­ben. A 14/XIX. forduló mindössze 22 gólt eredményezett, s a tu­catnyi kapott gólra csak tízzel válaszoltak a csak három pontot szerzett pályaválasztók. Szőnyi SE—Erdőkürt 1—0 (0—0) Erdőkürt, 200 néző, v: Ko­csis. Szőnyi SE: Bangó — Szrena, Kéri, Tóth, Gyetván — Kosik, Ács, Csorba J. — Petre, Kocsis, Sándor I. Cs: Váradi Z. Edző: Csorba Tibor. Erdőkürt: Radics — Nedelicz- ki, Bacsa, Holicza, Proksza J. — Számpor P., Ócskái P., Turcsány Z. — Jakus M. (Du- dok), Dombi, Szabó. Edző: Haviár János. Az ifjúsági mérkőzés elhúzódása miatt később kezdődött a jó iramú, esetenként kemény mérkőzés. A 22. percben egy szerencsét­len eséstől Ács vállsérülést szenvedett. A szünet után gól­ra törőbben játszó vendégek Váradi Z. góljával nyertek. Csorba kapott sárga lapot. Jó: Bangó, Szrena, Kéri, Kocsis, Csorba, Váradi, ill: Radics, Bacsa, Számpor, Ócskái. Szendehely—2. sz. Volán 0—0 Szendehely, 300 néző, v: Martinkó. Szendehely: Szu- nyogh — Bach, German A, Müller, Reich — Mácza, Új­vári, Szegner — Rónai, Föld­vári, Holecz. Cs: Szlama, German J. Edző: Máthé Emil. Volán: Herczeg — Blaskó, Miklós Zs., Kareczkl, Póczos — Isdinszki, Tőre (Ludányi), Fekete L. — Patai, Tábori (Keszthelyi), Fekete I. Edző: Kiss Imre. A jó iramú, szín­vonalas, sportszerű mérkőzé­sen mindkét csapat számos gólhelyzetet dolgozott ki, a védelmek azonban jól zártak. A 20. percben Mácza társával ütközve szenvedett sérülést. Jó: Szunyogh, German A., Mácza, Földvári, Újvárt, ill: Herczeg, Miklós, Póczos, Fe­kete L., Fekete I. Romhány—Kazár 3—2 (1—2) Kazár, 400 néző, v: Ká­poszta. Romhány: Vidomusz J. — Koczka, Balázs, Sza­szovszki, Kertész — Matyóka (Kovács), Szűcs, Pincze — Sági, Jelen, Kiss J. Edző: Vidomusz János. Kazár: Te- legdi — Szabó, Lukinics, Csürke, Nagy B. — Gecse, Hársi, Varga S. — Tóth M., Krizs, Praveczki L. Cs: Tol­nai F., Bozsik. Edző: Simon Imre. A két ellentétes félidő­ből álló mérkőzésen előbb jól működő hazai védelem szü­net után jókora egyéni hibá­kat követett el. A vendégek szemfülesebb csatárjátékához, s győzelméhez alig férhet két­ség. Gólszerzők: Sági (2), Szűcs, ill: Lukinics és Pra­veczki L. Varga L. figyelmez­tetve. Jók: Vidomusz, Kecs­kés, Pincze, Sági, Jelen, ill: Nagy B., Lukinics és Pra­veczki (a mezőny legjobbja). Nézsa—St. Bányagép 3—0 (2—0) Nógrádsáp, 300 néző, v: Fo­dor. Nézsai Tsz SE: Szépvöl­gyi — Székesi, Koncz P., Prontvai J., Bera — Zatykó T., Fleischer, Koncz S. — Szi­lágyi, Füle, Solti. Edző: Maj- nik János. St. Bányagép: Ku- rinka — Kiss I., Rappi I., Molnár M., Rappi J. — Bállá, Horváth, Berki Z. — Romhá­nyi, Ács, Drajkó. Cs: Kevicz- ki. Edző: Benke János. A vé­gig többet kezdeményező és gólét ősebb támadójátékot nyújtó hazaiak biztosan nyer­tek Koncz S., Solti, valamint Romhányi (ön-)góljával. Jók: Koncz P., Prontvai, Koncz S., Solti, ill: Horváth, Ács, Drajkó. Szécsény—Balassi SE 2—0 (1—0) Szécsény, 300 néző, v: Kar­dos. Szécsény: Vanya — Mol­nár, Vágner, Szeles, Csordás — Kalmár, Szita, Földi — Szerémi, Gyebnár, Kárpáti. Cs: Varga S., Éliás I. Edző: Kovács József. Balassi SE: Busái — Sívó, Széles, Nagy L, Országit — Zábrádi, Ve­res, Gáli — Krajcsek, Gál, A BUDAPESTI ZÖLDÉRT VÁLLALAT JÚNIUS 1-ÉN, A NAGYVÄSÄRTELEPEN termelői piacot nyit a kistermelők, az ÁFÉSZ-ek, a termelőszövetkezetek, a megyei ZÖLDÉRT-vállalatok számára. A termelői piac működését korszerű szolgáltatásaival is segíti a buda­pesti ZÖLDÉRT. Szedd és vidd! KORAI CSERESZNYE a Magyamándori Állami Gazdaság galibái gyümölcsösében 8 Ft/kg áron, 50 kg felett 6 Ft/kg Június 1-től mindennap 7—16 óráig. Varga I. Cs: Oláh Gy., Takács B. Edző: Nagy J. László. A Zábrádi sárga lapos figyel­meztetésétől eltekintve sport­szerű, jó iramú mérkőzést Csordás T. és Szita góljával megérdemelten nyerték a lel­kesebben, lendületesebben tá­madó hazaiak, jó: Vágner, Kalmár, Csordás, Szita, ill: Nagy L, Gáli, Gál. Nógrádmegyer—Szurdok- püspöki 3—2 (2—0) Szurdokpüspöki, 200 néző, v: Dóra. N.-megyer: Kormány (Sándor L) — Verbói, Géczi, Balázs B., Sándor T. — Rácz G. (Csömör), Sándor Zs., Kruppa — Rácz T., Tátrai, Godó. Edző: Koszta László. Sz.-püspöki: Kovács L. — Ko­sik, Kiss I., Kiss Sz., Skuczi — Makai, Juhász, Pintér — Zohó, Erdélyi, Tajti. Cs: Kiss Z. Edző: Bendik Ferenc. A sportszerű, alacsony színvo­nalú mérkőzést Kruppa kettő és Sándor Zs. góljával meg­érdemelten nyerték a határo­zottabb vendégek. A hazaiak két gólját Erdélyi szerezte. Jók: Verbói, Géczi L., Sán­dor T., Tátrai, ill: Kiss sz-> Pihtér és Erdélyi. Kisterenye—St. Somos 3—1 (2—1) Salgótarján, Somos, 300 né­ző, v: Lőcse. Kisterenye: Szi- kora — Mátrai, Simon, Ozs- váth, Szekula — Halmi, Né­meth T., sipkó (Tóth) — Bo­dor (Koós), Rátóti, Molnár L. Edző: Szilágyi Gyula. Somos: Hornyák — Szekeres, Szabó, Dóra, Miklósi — Orosz, Antal B., Csuberda — Kaspár, Kaj- zinger, Bede. Cs: Verbovszki Gy. Edző: Bandúr Mihály. A második negyedóra első per­cében a somosiak szerezték meg a vezetést Bede 16 méter­ről lőtt szép góljával. A 30. percben egy formás, gyors akcióból Németh T. 22 méte­res bombája nyomán a felső lécről vágódott a hálóba a lab­da. 1—1. Két perc múlva Né­meth ismét a kapufát találta el; a kipattanó labdát Bodor át­ívelte és Molnár a hálóba fe­jelte. 2—1. Az 53. percben Halmi közelről fejelte a há­lóba a labdát egy jó beadás­ból. Bodor, ill: Dóra kapott sárga lapos figyelmeztetést a következő percben dulakodá­sért. Jó: Mátrai, Simon, Hal­mi, Németh, Molnár, ill: Sza­bó, Dóra, Antal és Bede. Mátranovák—St. Ötvözetgyár 2—0 (1—0) Salgótarján, Zagyvaróna, 300 néző, v: Gilyen. M.-novák: Zólyomi — Kilczin, Vanó, Nagy L., Tóth Lajos — Csi­kós, Kotroczó (Simon II.), Ko­vács — Lakatos, Mihály, Me­zei (Bohács). Edző: Csermák László. ÖMTE: Bozó — Dol- lencz, Bogár, Győré, Hulitka — Radics (Szabó J.), Kovács F., Fodor — Kovács V., Nagy K., Bartha (Oláh). Edző: Kriskó Lajos. A 2. percben szabadrúgásból Lakatos csa­varta a jobb fölső sarokba a labdát a sorfal felett 1—0. A 70. percben Mihály a félpályá­ról indulva futotta le a ha­zai védelmet, s állította be a végeredményt A hazaiak az I. félidőben kialakított hely­zeteikből 3—3-as eredményt játszhattak volna, a vendé­gek jobban céloztak, s küzdöt­tek. Jók: Zólyomi (a mezőny legjobbja), Nagy L, Mihály, ill: Győré és Bogár. A bajnokság állása 1. Kisterenye 29 17 7 5 53-20 41 2. Romhány 29 16 7 6 65-29 39 3. 2. SZ. Volán 29 15 8 6 54-30 38 4. Nézsa 29 14 8 7 51-25 36 5. Mátranovák 29 12 11 6 35-30 35 6. Szőnyi SE 29 13 8 8 46-34 34 7. St. ötvözet 29 11 9 9 54-40 31 8. Erdőkürt 29 9 9 11 43-36 27 9. Kazár 29 8 11 10 37-41 27 10. Sz.-hely 29 9 9 11 43-54 27 II. N.-megyer 29 10 7 12 51-62 27 12. Balassi SE 29 10 7 12 45-46 21 13. Szécsény 29 10 6 13 41-50 26 14. St. Somos 29 7 7 15 33-59 21 15. St. Bányag. 29 7 3 19 31-67 17 16. Sz.-püspöki 29 3 5 21 26-84 11 Kézilabda NB II. Nagyszerű győzelem idegenben STC—Kondorosi Tsz SK'32-31 (17-15) Kondoros, 300 néző, v.: Ha­jas, Németh. STC: Kiss — Szabó (12), Márta (6), Dre- venka (1), Pádár (3), Digner (5), Nágel (4). Cs.: Berdó (ka­pus), Határ, Nagy (1), Szől- lős. Edző: Nagy István. Az eredmény alakulása: 6. p.: 4—1, 15. p.: 11—8, 25. p.: 17—12, 40. p.: 20—21, 46. p.: 24—26, 52. p.: 26—27, 57. p.: 29—29. Az első félidőben az STC, gyorsaságával és a hazaiak átlövőinek semlegesítésével meglepte a tsz-csapatot. Nem­csak meglepte, hanem egyre eredményesebben játszva, több gólos vezetést szerzett. A szünet után meglepő for­dulat következett be: a ven­dégcsapat fiatal átlövői — Digner és Márta — idegileg kissé elfáradtak. Ennek az volt az „feredménye”, hogy a jó erőkből álló kondorosi csa­pat, a gólzsák Krivik irányí­tásával, ledolgozta hátrányát, majd kétgólos vezetéshez is jutott. Az utolsó 10 perc egy­értelműén a Tarjáné volt, ál­tól függetlenül, hogy a Kon­doros nagy erővel támadott A 60. percben járt az óramu­tató, amikor a vendéglátók hétméteresből egyenlítettek. Az újrakezdés után rnindösz- sze 10 másodperc volt hátra, Nágel 9 méterről lőtt, a lab­da becsúszott a kapu jobb sarkába. A Salgótarján nagyszerű győzelmet aratott az otthoná­ban két éve veretlen Kondo­ros ellen. A siker elsősorban a vendégek hallatlan küzdeni-! akarásának és Márta remek teljesítményének köszönhető, de társai is nagyszerűen ját­szottak. Urbán ismét hiány­zott a pályáról... Kiállítások: 2, illetve 4 perc. Hétméteresek: 3—3, illetve 8—7. A Kondoros legjobb dobói) Krivik (13), Szrnka (7): Jók: Márta (a mezőny leg­jobbja), Digner, Drevenka, Szabó, ill.: Krivik. Paraj, Szrnka, Melis. Nagy István: — Ezen a mérkőzésen is bebizonyoso­dott, hogy a küzdőképesség a legfontosabb tényező ebben a sportágban is... f. i. j Új szövetségi elnök Az elmúlt héten ülésezett a Nógrád megyei Kézilabda Szakszövetség elnöksége. A testület megtárgyalta a megyei ifjúsági lány- és fiúválogatott kiválasztásával, felkészítésé­vel kapcsolatos feladatokat. A válogatottak július első nap­jaiban Szentendrén, a Közép-dunavölgyi Intéző Bizottság nemzetközi tornájára készülnek. Az elnökségi ülésén személyi kérdések bejelentésére is sor került. A szövetség eddigi elnökét, Sidó Ferencet, érde­mei elismerésével, saját kérésére lakhelyváltozása miatt fel­mentette a megyei TSH elnöke. Egyidejűleg dr. Rákos Ist­vánt kinevezte a megyei kézilabda-szövetség elnökévé. Dr. Rákos István ezt megelőzően a szövetség fegyelmi bizott­ságának vezetését látta el. A NÓGRÁD totótippfei, 23. hét Az egyenlő pontszámú csapa­toknál a hagyományos gölkülönb- ség helyett a megyei versenyki­írással megegyezően a 1obb Ifjú­sági együtteseket szerepeltető egyesületek nevei állnak előbb a táblázaton. Összeállította: Andó Miklós Kosárlabda MNK-elődöntő r Érvényesült a papírforma A Csepel jutott a négyes döntőbe A Magyar Kosárlabda Sző- Kékesi (10—10) ill. Cztiprák Németh László. GanzJ vétség a salgótarjáni sport- (16), Lakosa, Nádai, Ambrus MÁVAG: Fésűs (6), Sándor, csarnokot jelöltek ki a férfi (12—12). Kitűnt: Szalay, Jan- (7), Lcsonczy (18), Demeter MNK-elődöntők egyik szín- ny, Tóth T., ill. Lakosa, Ná- (20). Gál (8). Cs.: Mező (4', helyéül. (Minit ismeretes a dai, Czuprák. Vörös (2). Edző: Varga Sám­négy csoportgyőztes Budapes- Csepel—Ganz-MAVAG 73— dór. ten vívja majd a döntőt). A 65 (40—33). Városi sportcsar- A csoport végeredményei gesztus, amely évről évre nők, v.: Berki, Harsányi. Cse- 1. Csepel 6 pont, 2 Ganz­rangos versenyeket ad a sal- pel: Székely (16), Klötzl (18), MÁVAG 5, 3. Alföldi Olajbá­gótarjáni szurkolóknak, az Czuhorka (12), Tárnái (16), nyász 4, 4. Egri Tanép 3. egykor NB I-es szintű tarjá- Kaszás (12). Cs.: — Edző: dr. — mátyus — ; ni kosárlabdasportnan szól. .____________________________________________________ és a sportág népszerűsítését is szolgálja. A központi tö­rekvések mellett jó néhány feltétel hiányzik azonban a megyében a kosárlabdázás előbbrelépéséhez. Ahogyan dr. Németh’ László, a végső tor- nagyőztes Csepel edzője és kollégái sorolták: megfelelő bázisszervek, szakszerű után­pótlás-nevelés sportiskolái szakoktatás, esetleg kosárlab­daosztály beindítása ' kellene hozzá, ihint például Körmen­den vagy Zalaegerszegen. A mérkőzések során már az első nap kitűnt, hogy a mu­tatott teljesítmény pontosan tükrözi az együttesek bajno­ki tabellán elfoglalt helyét. A Csepel és a Ganz-MÁVAG könnyedén vette az első aka­dályokat. Másnap is csupán a szolnokiak győzelme oko­zott némi meglepetést A Cse­pel—Gamz-MÁVAG zárómér­kőzés valóban beillett döntő­nek is: színvonalas küzdelem­ben fölényesen győztek a vas­gyáriak. A meglepően bizto­san védekező Csepel zónájá­nak áttörésére különböző tak­tikai húzásokat próbált ki a Gamz-MÁVAG, de a felada­tot nem tudta megoldani. Egyenrangú partner csupán a második játékrész egyes per­ceiben volt. A két nap alatt a csepeli Székely a mezőny leg­jobbjának bizonyult, de jó teljesítményt nyújtott Klőcze és Kaszás is. A Ganz-MÁVAG válogatottjai közül Demeter eredményessége volt meg­nyugtató. Losonczy játéka csalódást keltett. Eredmények: Csepel—Egri Tanép 90—71 (44—20). Váro­si sportcsarnok, v. dr. Náday. Gergely. Ld.: Kaszás (16), Tárnái (16), ill. Lakosa (23), Nádai (16), Kitűnt: Kaszás, Bodnár, ill. Lakosa, Nádai. Ganz-MÁV AG—Alföldi Olajbányász 86—54 (43—25). Városi sportcsarnok v.: Ko­saras, Szabó III. Ld. Gál (1B), Demeter (16), ül. Kiss (12), Janny (12), Kitűnt: Gál, De­meter, ill. Tóth II. Csepel—Alföldi Olajbá­nyász 88—64 (45—20). Váro­si sportcsarnok, v.: Gergely, Szabó III. Ld.: Kovács G. (16), Kaszás (12), ill. Tóth II (19), Szalai (14), Kitűnt: Ko­vács G., ill. Tóth II. Ganz-MAV AG—Egri Tan­ép 87—76 (55—34). Városi sportcsarnok v.: dr. Náday, Kosaras Ld.: Sándor (18), Demeter (17), ill, Náclai (25), Czuprák (16). Kitűnt: Loson­czy, Sándor, Demeter, ill. Ná­dai. A vasárnapi döntők: Al­földi Olajbányász—Egri Tan­épi 78—74 (41—34). Városi sportcsarnok, v.: Varga G., Búdat Ld : Szalay (20), Tóth ! , T. (17), Janny (11), Tóth 11,1 | 1. Como—Campobasso végeredm. 2. Cremonese—Bologna végeredm. 3. Milan—Atajanta végeredm. 4. Palermo—Bari végeredm. 5. Foggia—Pistoiese végeredm. 6. Lazio—Catania végeredm. 7. Lazio—Catania I. félidő 8. Lecce—Arezzo végeredm. 9. Lecce—Arezzo I. félidő 10. Monza—Sambenedettese végeredm. 11. Monza—Sambenedettese I. félidő 12. Perugia—Varese végeredm. 13. Perugiai—Varese I. félidő I 1 1 1 x 2 1 x x 2 x 1 x 1 x X 1 X 14. Reggiana—Cavese végeredm. 15. Reggiana—Cavese I. félidő 16. Foggia—Pistoiese I. félidő 2 x 2 X Géltotópályázat A múlt héten 197 pályázati szelvény érkezett szerkesz­tőségünkbe. A két kiemelt mérkőzés végeredménye: Titog­rad—Partizán 3—2, Campobasso—Perugia 0—0. Az első mér­kőzés végeredményét egyetlen pályázónk sem találta el, így a 28 egytalálatos szelvény beküldői közül sorsolás útján az alábbiak nyertek 5—5 darab totószelvényt: Vincze Árpád- né Romhány, Bodonyi út 37, Hugyecz István Kétbodony, Tó u. 7, Medveczki József Balassagyarmat, Veres Pálné út 17, Bánáti Gyula Nádújfalu, Lenin u. 54, László István Egyházasgerge, Táncsics ú. 7, Kelemen István Érsekvadkert, Rákóczi út 66. NOORÄD - 1983. június 1, szerda