Nógrád. 1983. június (39. évfolyam. 128-153. szám)

1983-06-21 / 145. szám

Kézilabda NB II. Vereség a helyosztón Szabó és Drevenka készül... akcióra kas. STC: Kiss — Szabó (10), Márta (5), Drevenka (2), Pá­dár (1), Digner, Nágel (4). Cs.: Berdó (kapus), Szőllős, Nagy, Határ. Edző: Nagy Ist­ván. Az eredmény alakulása: 5 p.: 3—4, 13. p.: 5—7, 32. p. 14—14, 45. p.: 18—18, 52. p. 21—20, 57. p.: 22—22. Az STC az első félidőben taktikusan és eredményesen játszott, így megérdemelten jutott háromgólos előnyhöz. A pesti gárda eléggé szürkén játszott, támadói nagyon sok helyzetet elrontottak. A má­sodik játékrész kísértetiesen hasonlított az első harminc perchez, viszont a vendégek az utolsó három percet idegi­leg nem bírták. Erre utal: a hazaiak az 57. percben, 21—22-es mérkőzésállásnál egyenlítettek. A Tarján ek­kor türelmetlenné vált, táma­dott, áe a fővárosiak „zsinór­ban” négy gólt értek el. A Stécé szinte végig veze­tett a nagy múltú fővárosi együttes ellen. Mégsem nyert! Pedig a vendégsiker a bajno­ki tabellán a helycserét je­lenthette volna... Kiállítások: 4—4 perc. Hét­méteresek: 7—3, ill. 6—6. A Taurus legjobb dobói: Szakács (7) , Szabados (6), László (5). Jók: Márta, Szabó, Kiss, Ná­gel, ill.: Szabados, László, (Fotó: Herbst Rudolf) Szakács. Nagy István: — Az utolsó TATiTtTHt _<?tp három perc megingásai miatt 2 6-22 (9-13) veszítettünk. A bírók megle­pően jól vezették a találko- Budapest, Taurus-sportte- Z°L lep, 200 néző, v.: Bakos, Far- t. i. Kézilabda ifjúsági országos bajnokság Két találkozó — két vereség Debreceni Medicor—i STC 20—17 (10—9) Tiszavasvári— STC 30—23 (15—10) Salgótarján, STC-kézilabda- Tiszavasvári, 200 néző, v.: Ve- ■tadion, v.: Kővári, Bánáti. STC: ress, Zsurakovszki, STC: Dézsi — Dézsi — Menyhárt, Vas, Veres, Molnár, Bodor, Jakub, Vas, Meny- Molnár, Szabó Z. Jakub. Cs.: hárt, Szabó P. Cs.: Lengyel (ka- Lengyel (kapus), Ugaros, Pálosok, pus), Szabó Z., Ugaros, (Pal- Tóth, Edző: Nagy István. csők). Edző: Nagy István. Góllövők: Menyhárt (7), Vas Góllövők: Vas (8), Menyhárt (4), Molnár (3), Szabó (2) Jakub (5), Jakub (4), Szabó P. (3), (1). Szabó Z., Bodor, Palcsok (1—1). Jók: Vas, Menyhárt, Jakub, Jók: Vas, Jakub, Menyhárt, Szabó Z. A „kihagyott helyzetek'* mér­Az utolsó percektől eltekintve kőzésén nem érdemelt vereséget az STC egyenrangú ellenfele volt a tarjáni csapat, a rutinos vendégeknek. t. i. LABDARÚGÁS f Remek küzdelem a kupadöntőn Nagybátony II.—Kis-Zagyvavölgye Tsz SK 4-3 (2-2) Mátraverebély, 200 néző, v.: A szitáló esőben lezajlott Bures. Nagybátony II.: Hiesz kupadöntőn végig nagy küz- — Kovács, Hegedűs, Fekete, delem folyt. A labdát többet Kapás — Puporka, Barack birtokló és helyzeteit jobban (Oláh), Baranyi I. — Baranyi kihasználó Bányász-csapat ‘ II., Lászlók, Horváth (Száj- nyert — s miután Nagybár- kó). Edző: Pál József. Kis- kányban döntetlent ért el Zagyvavölgye: Balogh — Edőcs — megérdemelten jutott a (Institórisz), Géczi, Verbói, .járási ifjúsági kupa birtoká- Szpisák — Király, Szabó, Kiss ba. A díjakat és a kupát Ma- (Bujtár) — Ihracska (Sánta), rek Aladár és Lefler Mihály, Zsélyi, Lucza. Edző: Molnár a járási sporthivatal képvise- István. lői nyújtották át a döntő után. A 7. percben Lászlók 18 méterről szabadrúgást vég- Jók: Hegedűs, Kapás, Kő­zett el, a vendégek kapusa a vács, ill.: Király, Verbói, labdát kiütötte, Horváth fejjel Lucza. a kapuba „tette”. 1—0. A 20. percben a bárkányiak jutot­tak szabadrúgáshoz, a kapu­tól 25 méterre. A vizes lab­dát Hiesz kiejtette, a berob­banó Zsélyi, közelről a háló­ba pörgette. 1—1. Nyolc perc múlva Lászlók 22 méteres szabadrúgását Balogh „be­védte”. 2—1. A 37. percben Király előreívelt labdáját a nagybátonyi védők elnéz­ték, Hiesz elcsúszott, így a „pettyes” akadálytalanul gu­rult a kapu közepébe. 2—2. A 47. percben Lászlók az ötö­sön átlépte a labdát, Horváth érkezett és Balogh fölött a kapuba emelt. 3—2. A 67. percben a szabadrúgásból ka­pu elé ívelt labdát Lászlók elegánsan pörgette a hosszú­sarokba. 4—2. Három perc múltán Lucza a 16-osról meg­ítélt szabadrúgásból parádés gólt lőtt a jobb felső sarok­ba. 4-3. — tóth Nemzetközi labdarúgó-mérkőzés STC-győzelem a visszavágón is STC—SV Leithaprodezdorf 5—1 (1—0) Salgótarján. Kohász-stadion, 1000 néző, v.: Urbán. STC: László — Babcsán, Bogdán (Mákos), Kántor — Balga, Ko­vács I. (Juhász), Berindán — Garaj, Kovács III., Földi, Szed- lák (Zsidó). Leithaprodezdorf: Spitzer — Sommer, Ehrenhof- fer, Eder I. — Meth, Eder TI., Wailmer —Graf, Siffert, Graf J., Horváth (Heiss). A NÖGRÁD-nvár ’83 fesz­tivál keretében az STC visz- szavágö-mérkőzést játszott az osztrák vendégcsapattal. A Ko­hász-stadion félig kész, még mindig rossz állapotban lévő és felázott ’gyepszőnyege ká­rosan befolyásolta a játékot. Az első negyedórában még kiegyensúlyozott volt a küzde­lem, bár a tarjániak néhány helyzetben hibáztak. A 25. percben Földi távoli lövése az elfekvő kapus mellett, egy védőt érintve, a' bal sarokban kötött ki. 1—0. A 30. perc­ben, a vendégek szabálytalan szerelése után, büntetőrúgás­hoz jutott az STC. Bogdán a jobb alsó sarkot célozta, Spit­zer elvetődve -védett!’ A 65. percben Berindán látványos. 18 méteres lövése a kapd bal felső sarkában kötött ki. 2—0. A 70. percben Balga középen kiugratta . Földit, aki nem hi­bázott 3—0. A 73. percben egy bal oldali támadás végén Éder II. fejéről a labda a ka­pu jobb oldalába hullott, (ön­gól) 4—0 A 82. percben Bab­csán szabálytalanul szerelt, a 16-oson belül. 11-es! Heiss a büntetőt élesen vágta a bal felső sarokba. 4—1. A 85. percben Juhász fejese állítot­ta be a végeredményt. 5—1. A nemzetközi találkozó el­ső félidejében gyenge volt a színvonal, sok a pontatlan át­adás és kapuralövés. Szünet után feljavult, felgyorsult a játék, az STC helyzeteit ek­kor már biztosan értékesítette. m. 1. Sorokban Az Edmontonban folyó fu­tóvadlövő-világba jnokságom vasárnap a második sorozatot bonyolították le. A verseny­zők ezúttal is harminc lövést teljesítettek. A világbaj­noki címet az olimpiai bajnok szovjet Igor Szokolov szerez­te meg, mögötte két magyar végzett: Bodnár Tibor ezüst-, Doleschall András, bronzérmes lett. Nemcsak az egyéniben sze­repeltek kitűnően a magyar futóvadlövők, hanem a csa­patversenyben is. A győztes Szovjetunió (1759 találat) mö­gött Magyarország lett a má­sodik (1746) és az NSZK a harmadik (1734). A Bécsben, immár hatodik alkalommal sorra kerülő asz­talitenisz-gálán — a verseny csütörtökön kezdődik — Kuo Jao-Hua világbajnok és né­hány társa is részt vesz. A ver­senyen a magyarok is indul­nak. a kijelölt csapatban azon­ban változás történt. Klam- pár Tibor megbetegedett, he­lyette Kriston Zsolt mellett Molnár János vesz részt az érdekesnek ígérkező nemzet­közi viadalon. ÖKÖLVÍVÁS A Szondi-emlékverseny győztese a Borsodi Bányász Az STC rendezésében évről évre sorra kerülő Szondi György-emlékverseny láto­gatottsága, az indulók száma ezúttal elmaradt a korábbi évektől. A színVonal szem­pontjából ártott a verseny­nek, hogy a budapesti klu­bok nem neveztek. A há­romnapos küzdelemsoroza­ton 15 vidéki egyesület 72 ver­senyzője lépett a kötelek kö­zé. A kevés induló miatt azokban a súlycsoportokban, ahol négy, vagy annál keve­sebb versenyző indult, kör­mérkőzéssel döntötték el az elsőséget. A vasárnap dél­előtti döntőkbe a legjobbak kerültek. Köztük több rangos versenyző is. Az STC ökölví­vói jól helytálltak: négyen kerültek a dobogó legmaga­sabb fokára. A két úttörő­olimpiai győztes, Botos A. és Oláh P., már az első talál­kozón kiesett! Őket a ver­senylégkör szoktatása miatt indították az erős mezőny­ben. Így is mindkettő. Csikós Zs.-vel és Horyáthtal a harma­dik lett. Horváth másféléves kihagyás után kezdett újra Oláh István, a nagyvaltosuly versenyezni a félmehézsúly- győztese hárommenetes, ke- ban, mozgása biztató volt. A mér»y küzdelemben került a döntő mérkőzéseinek párosí- dobogó legmagasabb fokára, tása (győztesek az elöl állók). (Herbst Rudolf felvétele) Serdülők: Kispapírsúly: Urbán (T.­szentmiklósj—Bertalanovics Könnyűsúly: Baranyi (Bor­(Borsodi B.) II. m. df. sodi B.)—Verebélyi (Egri Épí­Papírsúly: Németh (Borso- tők) eh. p. Ia‘ di B.)—Deme (B.-gyarmat) egyhangú p. Légsúly: Gabora (STC)— eh. p. Mirki (Borsodi B.) eh. p. Váltósúly: Várad! (P.-bá­Harmatsúly: Bognár (T.- nya)—Hunyadi (Paks) I. m. zo c mec szentmiklós)—Szitái (Borsodi feladta. B.) eh. p----„—' Nagy váltósúly: Pe helysúly: Berki (STC)— (Paks)—Kanizsa^ (H. (Stein- Gulyás (Borsodi B.) II. m df. metz) eh. p. Középsúly: Lakatos (Egrt É.)—Habda (Szombathely) I. m. fa. Félnehézsúly: Sós (Petőfi- bánya)—Kozlik (Esztergom) III. m. fa. Nagyközépsúly: Zagyi (Bgy.) — e. n. gy. Felnőttek , Légsúly: Papp (Kaposvár)— Rostás (Paks) eh. p. Harmatsúly: Ramberger (Oroszlány)—Lakatos (Hat­van) III; m. sor. szab. le. Pehelysúly: Száras (Orosz­lány)—Mészáros (Törijjiszent- miklós) II. m. fa. Könnyűsúly: Csengeni (Bor­sodi B.) — Kiss (Petőfibá- nya) I. m. fa. Kisváltósúly: Schléger (Steinmetz)—Mészáros (Bor­sodi B.) I. m. df. Váltósúly: Papp (Stein­metz)—Bugyik (Szolnoki MTE) eh. p. Nagy ütésváltás­sorozatok után a két fiú a döntő legharcosabb találko­zóját vívta. Nagy váltósúly: Oláh I.’ (STŐ)—Danyi (Steinmetz) 4—1 p. gy. Középsúly: Sári (Steinmetz) — ellenfél nélkül. (Leveles sé­rülése miatt nem állt ki.) Félnehézsúly: Burják (Steinmetz)—Szép (Szombat­hely) II. m. fa. Nehézsúly: Hranek G. (STC) —Purger (Oroszlány) II. m.' Kisváltósúly: Réká.i «Szol- * S”STSc «' „oki MTE,-Bíró (Egri E.) ginmÄ Ä1. ' A legtechnikásabb verseny-’ a serdülőknél Led­neczki Antal (Paks), a fel­Terinecrki netteknél Papp Zoltán (Ka- LeaneczKi posvár) nyerte> M. U I Atlétika Tavaszi idényzárás Nagybátonyban A Nagybátonyi Bányász SC 40.70), 2. Medgyes Márta 114, sűek (4): 1. Vaspál Dávid atlétikai szakosztálya az el- 3. Oláh Andrea 96 pont. 2:58.2, 2. Babják Zsolt, 3. múlt hét végén rendezte meg öttusa. Lányok. 1969-es szü- Lukács Csaba. 1973-as szüle­meghívásos versenyét. Az letésűek (4 ind.): 1. Jakab tésűek (2): 1. Szepesi István idényzárón —, mivel az STC, Anikó 253 (9.2, 410, 32.80, 2:52.8, 2. Takács László, .3. a Bgy. SE, és a Hatvan atlé- 7.71, 2:05.6), 2. Szép Erzsébet, Kosa Lajos, tái nevezésük ellenére távol- 237, 3. Lóié Mónika 228 pont. 600 rrí fiúk (12 ind.): 1. Vas­maradtak — csak a Bányász 1970-es születésűek (5): 1. pál Gyula 1:41.6, 2. Berki Ist­versenyzői indultak. Így is Pogány Dóra 24o (9.0, 404, ván, 3. Ambruzs István. 120-as (!) mezőny jött össze. 25.80, 6.06, 1:58.4), 2. Szilágy? A versenyt követően meg- A résztvevők a hűvös, szeles Nóra 209, 3. Magács Krisztina kértük a Bányász atlétáinak idő ellenére nagyszerűen ver- 188 pont. ■ vezető edzőjét, Hertelendy senyeztek, nagy csatát vívtak Hárompróba. Fiúk. 1973-as Bélát, hogy néhány mondat- a helyezésekért. Sgk tehetsé- születésűek (8 ind.): 1, Sze- ba« értékelje a tavaszi sze­ges fiúnak és kislánynak csak peSj Norbert 83 (9.3, 371, replést. A szakember eleget a stopper, illetve a távolság 29.50), 2. Fekécs Sándor 79^ tett ennek: — „Több mint volt az ellenfele... 3 Takács László 61. 1972-es félszáz általános iskolás gye­Eredmények. Hárompróba, születésűek (4): 1. Vaspál Dá- rekkel kezdtük a munkát. A Leányak 1973-as születésűek: vid 69 (10.1, 356, 32.00), 2. lelkes fiuk és lányok alapo­Í5 ind) ■ 1 Kecskés Szilvia 8fi Lukács Csaba 66, 3. Babják zas nélkül vágták neki az 60 m 10 1 távoP 344 kTstab- 2*°» 54. 1971-es születésűek idénynek és várakozáson fe- da: ”6.80), 2 Mtoczbérg Mó- d): l- Zsemlyén Attila 80 mi szerepeltek a 12 .vero­nika 80, 3. Sági Angéla 75 0-9> 351, 41.10). Néhányan kitűnő ered­pont. 1972-es születésűek (8): öttusa. Fiúk. 1969-es szüle­ményt értek el: Vaspál Gyu­Karancslapujtő került a megyei bajnokságba 1. Orosz Mónika 124 (9.6, 323, tésűek (3 ind.): 1. Vaspál ^P1- ezustjelvenyes lett es 43,10), 2. Kóka Henriette, 93, Gyula 301 (8.0, 504, 63.30, 9.22, tot?ben. hétről hetre egyéni 3. Lengyel Anikó 90 pont. 1:41.6), 2. Berki István 285,3. ?üucsot javítottak Most jól 1971-es születésűek (5): 1. Po- Ambruzs István 243. 1970-es J°n.egy kis stunet, habar az nyi Andrea 127 (9.8, 368, születésűek (5): 1. Kiss Csa- edzeseket a vakáció alatt is ba 207, 2. Gortva Csaba 152, meg tart jukÉs .össze1 is at- 3. Somogyi Csaba 150. 1971-es le.tá™k folytatják a verseny- születésűek (5): 1. KómárGá- z • ’ ... bor 214, 2. Nagy Attila 199, 3. — totn — Berki Aladár 145. : Karancslapujtö— Palotáshalom 3—1 (1—0) v.; Gáspár. lés, Urbán, Papp — (Szűcs), Kocza (Farkas), Spis- ják — Oláh, Tóth, Bangó. Ed­ző: Kovács József. a Karancslapujtö Irányítót- mellett a hálóba lőtte. 2—0. ta a küzdelmet, számtalan Változatos küzdelem ytán a gólhelyzetéből — Gilián jó 79. percben újból a Karancs- tóstrandi pá- védései, vagy a pontatlan lő- lapujtő ért el gólt. Egy bal ol- vések miatt — azonban nem dali támadás végén Novák T. Salgótarján, lya, 1100 néző, Karancslapujtö: Éhn — Föl- tudott előnyt szerezni. A 24. kapura lőtt, a gólvonal felé di, Novák T., Sági S., Baksa, percben Sági L. a jobb oldali tartó labdába Szűcs belevető­— Sági L., Romhányi, Juhász, 16-os sarkáról nagy erővel a dött, s kézzel hárított. A 11­— Orosz, Novák Gy., Molnár, bal felső sarokba bombázott, est Baksa értékesítette. 3—0. Edző: Horváth Ferenc. Palo- 1—Q. Az első palotáshalmi A 88. percben Oláh ívelt lab- táshalom: Gilián — Zsiga, II- gólhelyzet a 35. percben volt: dáját Zsiga közelről a hálóba n—~ Szabó tűzijáték után szabadult fel 'vágta. 3—1. az ellenfél kapuja. Az első félidei játék alap­A szünet után változott a ján, s a szünet utáni helyze- játék képe, a palotáshalmiak tek biztosabb kihasználásá- Az elődöntők győztesei az támadtak és bánták! Az 54. val a Karancslapujtö mégér- eső áztatta tóstrandi gyepen percben a lapujtőiek szögle- demelten került a megyei a tét rúgtak, Novák T. a beívelt bajnokságba. nagy lendülettel kezdték játékot. Mintegy húsz percig labdát közelről a jobb kapufa — mátyus —. 800 m leányok. 1971-es szü­letésűek (5 ind.): 1. Medgyes Márta 2:50.8, 2. Godó And­rea, 3. Oláh Andrea. 1972-es születésűek (8): 1. Orosz Mó­nika 3:00, 2. Kóka Henriette, 3. Czakó Anikó. 1973-as szü­letésűek (5): 1. Kecskés Szil­via 3:11.6, 2. Bátori Zsuzsan­na, 3. Münczberg Mónika. ’ 600 m lányok (9 ind.): 1. Zavilla Klára 1:46.0, 2. Po­gány Dora 1:58.4, 3.- Lóié Kor­nélia 2:01.4. 800 m fiúk. 1971-es születé­sűek. (1 ind.): 1. Zsemlyán Attila 2:46.4, 1972-es születé­A totó 25. heti eredménye 1. Hajdúk—Partizán l-o 1 2. Osijek—B. Titograd 3-() l 3. OFK Beogr.-—Slob. Tuzla 2-0 1 4. Rijeka—Ljubljana 2-1 1 5. Sarajevo—Dinamo Zagr. 1-1 x 6. Velezs—Crvena Zvezda 2-2 x 7. Vojvodina—Vinkovci 1-0 l 8. Novi Sad—Borac B. L. törölve 9. Gosk Jug.—Jedinstvo B. 2-0 1 10. OFK Kikinda—NK Zagreb 3-0 l 11. Kozara—Radnik 0-0 x 12. Maribor—L. Trebinje 0-1 2 13. S. Subotica—V. Vanazdin 3-1 i 14. Sutjeska—Napredak 1-3 2 4- 1 15. Dubocsica—Radnicski P. 1-1 x NOGRÁD - 1983. június 21„ kedd #