Nógrád. 1983. május (39. évfolyam. 102-127. szám)

1983-05-26 / 123. szám

Kézilabda, megyei HajnolcsSg Nyertek az esélyesek A Nógrád megyei kézilabda-bajnokságban a VII. fordulón jutottak túl a csapatok. A nőknél a listavezető STC-nek nem okozott gondot, a sereghajtó, újonc rétságiak legyő­zése. A Nagybátony—Bgy. SE rangadó mér­kőzés szoros eredményt, de nagybátonyi győzelmet hozott. A síküveggyári gárda, gól- raíörőbb játéka révén mindkét félidőben jobb volt ellenfelénél, s így sima győzelmet aratott a Pásztó ellen. A női ifjúságiaknál egy találkozóra került sor, ahol az STC II. féiidőbeni jobb játékával, legyőzte az elmúlt fordulóban igen eredményesen szereplő rét- ságiakat. (A Pásztó ifi csapata nem jelent meg a Síküveggyár pályáján.) A férfiaknál a legnagyobb érdeklődés a listavezető Bgy. SE és az eddig igen ered­ményesen szereplő újonc BÉG összecsapását kísérte. Változatos, jó Iramú találkozót ví­vott a két csapat. A Bgy. SE azonban a ta­lálkozó egészében vezetésre állt és győzött, így megőrizte vezető helyét. Az érsekvad­kertieket viszont a II. félidő 25. percéig tar­tó meggyőző fölényük után, kissé megszorí­totta a tartalékosán pályára lépő, fiatal pász­tói gárda. A Nagybátony—Szőnyi SE talál­kozó két ellentétes félidő után végül a ha­zaiak sikerét hozta. így a nagy múltú Sző­nyi csapata egyelőre még mindig csak az utolsó előtti helyen áll. Nagy a versenyfu­tás viszont a Szönyi-játékos, Jancsó György és Szlávik Viktor (BRG) között a gólkirályi címért. Hol egyikük, hol másikuk vezeti a mezőnyt. A férfi ifjúságiaknál a Nagybátony meg­győző fölénnyel verte a szőnyi-fia tatokat. (Az Érsekvadkert—Pásztó SE találkozó jegy­zőkönyvét a játékvezetők nem juttatták el a szövetségbe.) :Részletes eredmények. Nők: 3. Fedor Éva (Bgy. SE) 37, lemért, a még mindig igen Rétsági SE—STC II—22 4—5. Juhász Judit (Pásztói tartalékos és fiatal együttes- (6—14), v.: Bánáti, Hukics. SE) és Zubercsányiné Zorga sei. Az első féidő 4. percéig Ld.: Ferencsik (5), ill.: Hajas Zsusza, (St. Síküveggyár) 31 volt kiegyenlített a találkozó, (15). góllal. amikor a hazaiak több ered­Az első félidő 15. percéig Női ifjúságiak: ményes akció révén, sorozat­nagyon jól tartotta magát a Rétsági SE—STC 11—15 ban dobott 5 góllal elhúztak, hazai csapat Ekkor azonban (5—5), v.: Bánáti, Hukics. Ld.: A 4 gól előny, ha nehezen is, hét STC-s, s csupán egyetlen Kővári (5), ill.: Csetneki (4). de megmaradt a találkozó rétsági gól következett egy Nem tudta megismételni az végéig. kihagyott büntetővel páro- elmúlt fordulóban nyújtott jó Nagybátony—Szőnyi SE sulva. A kép nem - sokban játékát a fiatal rétsági gárda. 26—23 (12—15), v.: Babják, változott a továbbiakban sem. Az első félidőben ugyan még Kővári. Ld.: Pazdera (9), ill.: Az STC játékosát, Hajas Beá- 5—5 volt az állás, de a II. Jancsó Gy. (9). tát képtelenek voltak semle- félidő első négy percében tel- gesíteni az újoncok. Ugyan- jesen bénultan játszott a csa- csak dicsérhető a vendégka- pat. A vendég STC 5 gólt do- pus Huszkó teljesítménye is: bott egymás után. Csak ek- számos gólhelyzetben tiszta- kor kezdtek ébredezni a ven- zott. déglátók, a tetemes hátrányt hazai gárda, és a továbbiak Nagybátony—Bgy. SE 21—18 azonban nem sikerült ledől- ban már ők irányították a ta­il—6), v.: Hukics, Kővári, gozniuk. Az STC a II. félidő- lálkozót, főleg Pazdera és Ld.: Pádár (12), ill.: Cseri (7). beni játékával megérdemel- Horváth jóvoltából. Az igen A Szőnyi SE javuló játék­kal előnyt harcolt ki az első félidőben, megtartani azon­ban nem tudta. A II. félidő 14. percében egyenlített a A bajnokság állása 1. Bgy. SE 2. st. Síküveg. 3. STC 4. Rétsági SE 5. Pásztói SE 2 2 3 2 3 1 3 1 1 ­- 19-11 1 22-21 2 26-30 2 32-37 1 0-0 küzdelmes találkozón a II. félidőben nyújtott eredménye­sebb játékával megérdemelten nyert a hazai csapat. A bajnokság állása 1. Bgy. SE 6 5 - 1 173-130 10 6411 132-127 9 6321 133-131 8 6312 160-141 7 62-4 136-163 4 6 1 - 5 147-162 2 61-5 136-163 2 2. E.-vadkert 3. N.-bátony 4. St. BRG St. Síküveggyár—Pásztói SE 14—7 (7—3), v.: Bánáti, Földi. Ld.: Zubércsánytné (6), * ilLV' Oláh és Juhász (2—2). A rangadó - mérkőzés első ten nyert, félidejében a hazaiak csupán egyetlen gól előnyt tudtak ki-, harcolni. A II. félidőt már inkább a Nagybátony irányí­totta. Mindjárt az elején „zsi­nórban” dobtak négy gólt, s ez elégnek is bizonyult a végső elszámolásnál. A Bgy. A góllövőlista élmezőnye: SE a 25. percben jó hajrá- 1—2. Jászberényi Szilvia (Bgy. s. pásztói se val ugyan, egy gólra megkö- SE) és Brazár Zsuzsanna (Rét- TereskeSE zelítette vendéglátóit, de sági SE) 10, 3. Tarjáni Szil- újabb két hazai találat eldön- via (St. Síküveggyár) 9 gól- A góllövőlista élmezőnye: 1. tötte a találkozót. lal. Jancsó György (Szőnyi SE) Férfiak: 73, 2. szlávik Viktor (St. Bgy. SE—St. BRG 30—21 BRG) 72, 3. Kovács Sándor (16-^11), v.*-Babják; " Kővárit (Bgy. SE) '49, 4. Sándor' Ist- Ld.: Kürtössy (9), ilk: Szlá- ván (Pásztói SE) 43, 5—6. Pa- A végig többet és eredmé- vik U2). ezek Tamás (Tereske) és Kür­hyesebben támadó hazaiak biz- iga“ rangadó mérkőzés volt tössy Aladár (Bgy. SE) 41 gól- tosan győztek a tartalékos, fi- az és második helyezett lal. atal pásztói gárda ellen. Mind- csapat összecsapása. A 10. Férfi ifjúságiak: két csapat játékosai sokat hi- Perctől már mindkét együttes Nagybátony—Szőnyi SE báztak a kapu előtt. Persze nyílt sisakkal játszott. A Bgy. 23—13 (11—3), v.: Babják, Kő­ebben „ludasak” a jól védő SE .első féiidőbeni játéka ma- vári. Ld.: Babcsány (10), ill.: kapusok is. Mindjárt adódik gabiztosabb és eredményesebb Bertók (5). a megállapítás: mindkét ol- volt, mint a vendégeké. A Az első főidőben „hengerelt” dalon elsősorban a kapusok II- félidő már kiegyenlítettebb a hazaiak fiatal gárdája, fő­szereplése dicsérhető; a ha- v°ll> de a felzárkózás nem si- leg Babcsány gólerős játéka került a vendégeknek, sőt a révén, szinte tetszés szerint Bgy. SE még egy góllal nő- érték el góljaikat. A II. fél­vei te előnyét, s végül megér- Időben nagyot fordult a koc- demelten győzött ka, teljesen kiegyenlítetté Érsekvadkert—Pásztói SE vált a találkozó, A hazaiak a ______ __ 26—22 (12—8), v.: Babják, nagy gólkülönbségű vezetés 7 5-2 138-113 lő Kővári. Ld.: Kovácspál (9), tudatában lezserebben ját­7 4-s 120-104 8 ni.: Sándor (11). szottak, s így a vendégek szo­A több fordulón keresztül rossá tudták tenni ezt a já- is listavezető érsek vadkertiek- tékrészt. A nagyarányú báto- A góllövőlista élmezőnye: 1. nek, főleg a II. félidő vége nyi győzelem azonban nem Pádár Katalin (Nagybátony) felé, igencsak meg kellett forgott veszélyben. 63, 2. Hajas Beáta (STC) 38, küzdeniük a végső győze- Simon József zaiaknál Lidik, a vendégek­nél Berkesné. »• A bajnokság állása 1. STC 2. St. Síküveg S. N.-bátony 4. Bgy. SE 5. Pásztói SE 6. Rétsági SE 7 ff - 1 109- 68 lí 75-2 120- 84 10 7 1- 7 - ­6 83-120 2 7 84-165 ­LABDARÚGÓ NB If; Győztes gól a 88. percben STC-TAPOLCAI BAUXITBÁNYÁSZ 1-0 (0-0) Salgótarján, 3000 néző, v.: A második félidő szép ha- síteni. A két új ember mind-' C; ir’ca (Kurmai, Bognár). STC: zai akcióval kezdődött, Ko- járt lövéssel mutatkozott be, László — Babcsán, Bogdán, vács I. Földihez továbbított, de az irányzék még nem volt Varga tőle Vargáé lett a labda, a pontos. A 71. percben Kovács középpályás lövése alig vala- III. szabadrúgása kipattant a a 67. p.) — Szanyi, Kovács II., mivel ment a kapu mellé. A sorfalról, Zsidó rácsapott a Kovács III., Szedlák. Edző: 49. percben Kovács III. szög- labdára, de szinte a gólvonal­letrúgása után kipattant a ról felszabadíottak a vendé­Kovács I., Kalmár (Zsidó a 67. p.), Földi (Balga Borbély András. Bauxitbá­nyász: Czanka — Tóth, Ben- cze, Farkas, L., Mater — Ma­labda, Kovács I. rálőtte, majd gek. A nagy akarással küzdő Zsidó a 75. percben fölösleges szabálytalanságért kapott sár­ismételhetett, Czanka nehe jor, Markán, Ormai, Farkas, zen hárított Egy szögletre Cs. (Túri az 58. p.), Németh, gása után Kovács II.—Bogdán ga lapot. Három perccel ké- Gosztola, (Horváth az 58. p.). —Varga volt a labda útja, de sőbb megint Kovács III. sza­a védelem felszabadított, badrúgása pattant le a sorfal- Nagy lendülettel kezdett az Majd ismét Kovács III. sza- ról, a beívelt labdát lahúzta a STC. Kovács III. az 5. perc- badrúgása okozott izgalmat, kapus. A 82. percben Mater ben szabadrúgást lőtt kapu- A tarjáni nyolcas az 53. perc- kapott sárga lapot durva be- ra, de a védők kivágták a ben Kovács I-hez gurított egy lemenésért. A 84. percben labdát. Két perc múlva labdát, akinek lövését bravú- Balga 20 méteres lövését még ugyanő végzett el szögletet, ros védéssel hárította a tapol- védte a kapus, 4 perccel ké- de Bogdán elől ismét tisztáz- cai kapus. Rögtön ezután Föl- sőbb azonban már tehetetlen- tak. , A 17. percben Szanyi di hagyott ki nagy helyzetet, nek bizonyult. Kovács II.' középről 18 méterről lőtt ka- Az 54. percben Szanyi szer- hozta fel a labdát, jobbról púra, Czanka csak kiütni tud- zett labdát a jobb oldalon, re- ta a labdát, de nem volt a mekül adott be, Kovács II. közelben csatár. Ezután Ko- azonban közelről a kapus ke- vács III. percei következtek, visszajátszott, Balga remekül érkezett és 15 méterről jobbal védhetetlen gólt lőtt a jobb először szögletrúgását lőtte vetkezett a vendégeknél, de a kapura Varga, majd bal olda­zébe fejelt. Kettős csere kő- alsó sarokba. 1—0. A nagy akarással játszó li beadását Kovács II. hibáz- ási fölényben játszottak a ta el, végül ismét egy sza- hazaiak. Az 59. percben me­játék képe nem változott, óri- STC sokáig nem találta el­lenszerét a vendégek szoros badrúgás csúszott el vács II. feje mellett. A Ko- gint Kovács III. végzett emberfogásának, a hazaiak el végigtámadták a mérkőzést, 34. szabadrúgást, Kovács II. le- a kiesés ellen harcoló vendé­percben a döntetlenre játszó fejelte a labdát, a kapus rá- gek körömszakadtáig védekez- vendégek késlekedve végeztek csapott és Bogdánnal ütkö- tek. A második félidőben el egy szabadrúgást, ezért a zött; rövid ideig ápolni kel- csaknem fölbillent a pálya, játékvezető egy perc hosszab- lett Czankát. A 62. percben érett a gól, és két perccel a bítást mutatott. Néhány perc- ismét Kovács III. végzett el lefújás előtt meg is született, cél később Gosztola lőtt bal- szögletrúgást, a hátragurított Óriási küzdelemben fontos és ról, 18 méterről kapura, de a labdát Kovács I. lőtte kapura megérdemelt két pontot szer­labdát László fölszedte. Két laposan, de a tapolcaiak egye- zett a tarjáni gárda, perccel a félidő lefújása előtt se hárított. A másik oldalon Jó: Kovács I., Kovács II.J rae- L.J Kovács III. szabadrúgása 25 Major 25 méteres szabadni- Balga, ill.: Czanka (a méterről elzúgott a sorfal gása szállt a kapu fölé. mellett, de a lapos lövést a kapus hárította. zőny legjobbja) Farkas A 67. percben az STC is Ormai, kettős cserével próbált fris- —várkonyi— Megérdemelt hazai siker KESZTHELY-NAGYBÁTONY 6-2 (4-0) Keszthely, 1800 néző, v.:Kö- meg a vendégek védelmét, ön- méterről a bal felső sarokbá bői (Vukman, Gergócz). Készt- zetlenül Kovács S. elé adott emelt. 6—2. hely: Béres — Kovács L„ Pa- és a balszélső a 16-osról véd­izs, Németh, Cziráki — Pál, Tapor, Bagó — Kiss, Rácz, Ko­vács S. Edző: Gellet Imre. Nagybátony: Kocsis, — Szabó Gy., Orosz, Mihalkó, Boros — Cséki. Bedö, Szabó L. lók, Kiss Gy., Loch. bal hetetlenül bombázott alsó sarokba. 4—0. Szünet után a 48. percben Loch tálalt elegánsan Kiss Gy. elé, aki átemelt a kapuson, Lász- de a labda a felső lécről kipat- átvették az irányítást. A nagy- Megbí- tant. A túloldalon a felfutó bátonyiak a levegőben teíje­_ Gyenge játékot hozott az el­ső húsz perc, és a csapatok többnyire egymás hibájából éltek. A keszthelyiek az első két szögletükből gólokat sze­reztek és a félidő közepétől zott edző1 Baranyai Gyula. Bagó nagy lövését védte ra- sen elbizonytalanodtak, így a Csere: Lászlók helyett B. gyogóan Kocsis, egy perccel hazai fejesek állandó gólve- Kovács a 46. percben, Cséki később már ő is tehetetlen szélyt jelentettek. A második helyett Gyurócz a 46. percben, volt, amikor is Kiss az üres félidőben mozgalmasabb és Pál helyett Nagy Tamás az 56. kapu mellé helyezett 8 méter- eseményekben gazdagabb lett percben, Bagó helyett Hor- ról. A 65. percben a robbané- a küzdelem. A vendégeknek váth Z. a 71. percben. kony Kiss egyedül indulhatott használt a kettős csere, a Az első perc végén Kiss la- kapura és 15 méterről a jobb kombinatívabban játszó keszt- pos labdáját védte vetődve sarokba gurított. 5—0. Nyolc helyiekkel szemben, akik vi- Kocsis. A 10 percben szöglet- perccel később Loch adott szont rengeteg tiszta helyze­Kiss Gy. elé, aki 14 méterről tét hibáztak el. A végig sport- a jobb alsó sarokba passzolt, szerű mérkőzésen ilyen arány- 5—1. A 90. percben egy kapu- ban is teljesen megérdemelt fáról kipattanó labdát Loch 5 hazai győzelem született, méterről helyezett a kapu- Jók: Paizs, Németh, Kiss, ba. 5—2. A középkezdés után Rácz, ill.: Kocsis és Kiss Gy. Rácz kapott jó labdát és 14 Dr, Iglódi Endre hez jutott a Haladás. Kovács S. ívelte be a jobb oldalról és a berobbanó Németh 7 mé­terről a hálóba fejelt. 1—0. Kovács S. ívelt be a jobb ol­dalról középen, a legmagasabb­ra Rácz emelkedett és 8 mé­terről a jobb felső sarokba fe­jelt 2—0. A 29. percben Ko­vács S. tört be jó cselekkel az 5-ösig, lövésébe még Kocsis be­leütött, de a bevetődő Pál kö­zelről a hálóba bólintott. 3—0. A 37. percben Kiss keverte KOSÁRLABDA Férfi MNK-döntő Salgótarjánban A hét végén rendkívüli cse­megében lehet részük a nóg­rádi megyeszékhelyen a ko­sárlabdázás kedvelőinek, A Magyar Népköztársasági Ku­pa döntőjébe jutott négy NB I-es férficsapat méri össze tudását szombaton és va­sárnap a salgótarjáni városi sportcsarnokban. A 28-1 prog­ram: 9.30 órakor Egri TANÉP —Csepel, 11 órakor Ganz-MA- VAG—Alföldi Olajbányász. Délután 16.30-kor Alföldi Olaj­bányász—Csepel, 18 órakor Ganz-MAVAG—Egri TANÉP mérkőzések kerülnek sorra Másnap délelőtt 9.30 órakor Egri TANÉP—Alföldi Olajbá­nyász, majd 11 órakor Cse­pel—Ganz-MÁVAG rangadó lesz. Ez utóbbi mérkőzésen a magyar nemzeti válogatott keret több tagja is pályára lép. Akik szeretik a magas emberek sportját, azoknak ér­demes jegyet váltani a május végi mérkőzéssorozatra. Az MNK-döntőt a Magyar Ko­sárlabda Szövetség megbízá­sából a városi sportcsarnok és a Nógrád megyei szakszövet­ség tervezi. Területi bajnokság Balassagyarmati SE—St. Síküveggyár 3—2 (3—2) Balassagyarmat, 250 néző, v.: Bozsik Imre. Bgy. SE: pos figyelmeztetést. A 61. Pintér — Dudás, Robb, Hornyák, Lajkó — Tóth F., Földest, percben tovább növelhette Fábri (Deák), (Csábi) — Szűcs, Rottenbacher, Tóth G. Edző: volna előnyét a hazai csapat. Szabó Ernő. Síküveggyár: Koncsik — Szőke, Verbói, Ra- Tóth G. jó labdával kapura dics, Czene — Gulyka, Szabó, Marcsok, Simon — Bérezi, húzott, már a 16-oson belül (Szép), Nagy. Edző: Kiss László. járt, amikor buktatták. A megítélt büntetőt Földesi gyatrán a kapusba rúgta. A 65. percben üveggyári támadás végén Nagy igen gyöngén emelt kapu fölé. Ezekben a percekben mindkét csapat nagy hibaszázalékkal játszott, a két 16-os között. A hazaiak támadása nagy részben lesen A 27. percben Szabó 30 méte- lett Simon 20 méterről a hosz- ben^wrts^rttlen ^leatartá- res szabadrúgását öklözte szög- szúsarokba lőtt. 3—2. ben sportszerűtlen magatana letre Pintér, majd jobb oldali A második félidő vendégtá- szögletből Gulyka a tétovázó madásokkal kezdődött, a 47. nézők között megszerezte a percben Pintér rosszul kido- vendégek egyenlítő gólját. 1—1. bott labdáját Szabó megsze- A 33. percben szabadrúgáshoz rezte, és 17 méterről leadott jutottak a hazaiak a kaputól hosszúsarkos lövését Pintér mintegy 35 méterre. Földesi bravúrral hárította. Az 58. jól ívelt Hornyák elé, aki 12 percben Lajkó 20 méteres sza- gaiak győzelme megérdemelt, méterről a kapufát találta el, badrúgását Szűcs 5 méterről majd a kipattanó labdát 5 kapura lőtte, de a vendégek Jók: Hornyák, Robb, Tóth G., méterről a jobb sarokba löt- kapusa bravúrral hárított. Az m<: Koncsik, Szabó és Szép. te. 2—1. A 35. percben tovább akció után nemsokára Czene növelte előnyét a hazai gárda, utánrúgásért kapott sárga la- * rr Kopcsányi — A megyei rangodon a Bgy. Bal oldali támadás végén SE lépett fel támadólag, és Tóth G. jól ívelt kapu elé és már a 4. percben megszerez- a jókor érkező Földesi a jobb te a vezetést. A középen in- sarokba fejelt. 3—1. A 39. dúló hazai támadás végén percben jobb oldali vendégtá- Fábri mesterien tálalt Földe- madás végén szépítettek a ven- si elé és a középpályás 12 mé- dégek. A hazai védők késle- terről a bal sarokba lőtt. 1—0. kedtek és a kifutó Pintér mel­84. percben hazai támadás vé­gén Rottenbacher 13 méterről nagy helyzetben a kapusba lőtt. A küzdelmes mérkőzésen a játék összképe alapján a ha­Labdarúgó NB I. Kikapott a Vasas Rába ETO—Debrecen Góllövők: Borostyán, ill.J 5—1 (0—1) Kiss. Győr, 12 000 néző, v.: Lázin. Inkább a diósgyőriek birto- Góllövők: Szabó (2), Han- kolták többet a labdát, de nich (11-esből), Burcsa, Szén- kevés helyzetüket sorban él­tes, ill.: Kerekes. hibázták, sőt 11-est is kihagyj Végig nagy fölényben ját- tak. szott a bajnokcsapat, renge- Videoton—Zalaegerszeg teg gólhelyzetet alakított ki, 5 _j ^ de a góljai csak a hajrában Székesfehérvár, 2500 néző,' v.: Palotai. Góllövők: Szabó (3), Nagy T.. Novath, ill. Kereki (11-es­jöttek. Ferencváros— Nyíregyháza 2—1 (0—1) Üllői út, 15 000 néző, v.: Pá- ^ől)1 dár. Góllövő: Ebedli, Pogány, ill.: Kiss. Egy félidőn keresztül takti­kusan, jól játszott a kiesés el­len küzdő vendégcsapat. Szü­net után erősített a Ferenc­város, megérdemelt győzelmet aratott. Vasas—PMSC 0—1 (0—0) Fáy utca, 2000 néző, Győri. Góllövő: Nagy. A ZTE ezúttal nem nőtt fel a feladathoz, s a kiesési rang­adón, ha meglepő is, jogos az ilyen arányú veresége. Tatabányai Bányász—Bp. Honvéd 1—1 (0—0) _ 1 Tatabánya, 4000 néző, ” v.I Maczkó. Góllövők: Weimper, ill. Koz-j v.j ma. A hazaiak vezető gólja után’ még fokozódott a küzdelem, A hazaiak ritka rossz na- mindkét kapu előtt kimarad- pot fogtak ki, néhány játéko- tak helyzetek, de a látottak suk elég jól kezdett, de az- alapján a pontosztozkodás re- tán visszasüllyedt a „gyen- ális. j gélkedők” színvonalára. Haladás—MTK-VM 1 Csepel—Békéscsaba 4—3 (2—1) 7—1 (2—0) ’ Csepel, 1000 néző, v.: Makó. Szombathely, 4000 néző v.j Góllövők: Dékány, Mészöly, Hartmann. Kelemen, ül.: Adorján, Melis, «óllövők: Dohány (3), He- Sulija. gyi, Nagy, Fitos, Szabó, ill.’ Csak az első negyedórában Borsó (11-esből). bizonyult igazán egyenrangú Az első félidőben a Haladás ellenfélnek a Békéscsaba. játszott mezőnyfölényben. Szü- DVTK—Ű. Dózsa 1—1 (0—0) net után megpróbált újítani az Diósgyőr, 12 000 néző, y.: MTK—VM, de ez okozta vés»; 1 Huták. tűket.