Nógrád. 1983. április (39. évfolyam. 77-101. szám)

1983-04-13 / 86. szám

LABDARÚGÁS - MEGYEI BAJNOKSÁG Kézilabda NB II. Remekelt a Romhány és a Szőnyi SE Elszalasztott lehetőség A megyei labdarúgó-bajnokság tavaszi, 7. (XXII.) for­dulójában nagyszerűen szerepeltek a vendégegyüttesek. A pályaválasztók közül egyedül a Balassi SE nyert: 4—1-rc verte a Bányagép SK csapatát. Remekeltek a listavezető Romhány játékosai, hiszen ötgólos győzelemmel hagyták el a nógrádmegyeri pályát. Bombameglepctést nyújtott Mátra,- novákon a Szőnyi SE gárdája, amely már hatodik mérkő­zésén 11. pontját szerezte. A Nézsai Tsz SE tovább tépázta egygólos győzelmével a szurdokpüspökiek bennmaradás! esé­lyeit. A további találkozók döntetleneket eredményeztek, amelyek közül kettő volt gél nélküli. (A gyengélkedő hazaiak csak kilenc gólt lőttek (ezt is három csapat), a vendégcsa­patok 12-t, ezzel 11 pontot szereztek. Hét támadósor maradt gólképtelen a mindössze 19 gólos fordulóban. St. Ötvözetgyár— Szendehely 1—1 (1—0) Salgótarján, Zagyvaróna, 300 néző, v.: Kiss. ÖMTE: Bozó — Szabó, Hulitka, Győré, Klá- nyi —■ Kovács P., Dollencz, Bartha (Kese P.) —■ Kovács V., Nagy, Radics (Sándor). Ed­ző:- Kriskó Lajos. Szendehely: Szúnyog — Müller, German A., Újvári, Bach — Reich, German J., Schlenk — Föld­vári, Gáspár, Rónai. Cs.: Má- cza, Szlama. Edző: Máthé Emil. A 25. percben egy jó indítás­sal Kovács V. kiugrott a vé­dők közül, s a jobb felső sa­rokba lőtte a labdát. A gól után mindkét kapunál adód­tak ígéretes helyzetek. A II. félidő derekán Rónai a bal oldalról, tíz méterről a bal sarokba lőve egyenlített. A jó játékvezetés mellett lezajlott, sportszerű mérkőzésen az ÖMTE-nek volt még 3—4 ki­használatlan gólhelyzete. Jó: Szabó, Győré, Kovács V., ill.: Szúnyog, German A., Reich, German J. Szőnyi SE— Mátranovák 2—0 (1—0) Mátranovák, 300 néző, v.: Kriston. Szőnyi SE: Halasi — Szrena, Tóth, Gyetván, Ga­lambos (Molnár) — Csorba J., Kocsis, Kosik — Ács (Várad! Z.), Petre, Sándor. Edző: Csor­ba Tibor. M.-novák: Domon­kos — Kilczin, Vanó, Tóth La­jos, Csikós — Simon G., Nagy L., Kotroczó, Kovács J. (Tóth László), Lakatos, Mezei (Farkas T.). Edző: Csernák László. A jó formában és magabiztosan játszó - vendégek Petre két góljával megérdemelten nyer­tek a tartalékos és sok hibát vétő hazaiakkal szemben. Csorba János és Szrena Gyu­la (Szőnyi) kapott sárga lapos figyelmeztetést. Jó: Ha­lasi, Tóth J., Kocsis, Petre (a mezőny legjobbja), ill.: Vanó, Simon, - Lakatos. Kisterenye— 2. sz. Volán 0—0 Kisterenye, 400 néző, v.: Hoffmann. Kisterenye: Szi- kora — Mátrai, Simon, Hal­mi, Ozsváth — Szekula, Ba­kos, Sipkó — Németh T., Rá- tóti, Kóós. Cs.: Bodor, Tóth A. Edző: Szilágyi Gyula. st. Vo­lán: Herczeg — Moesányi, Pó- ezos, Pál, Ludányi — Fekete I., Kareczki, Fekete L. — Pa­tai, Isdinszki, Simon. Edző: Kiss Imre. A jó iramú küz­delemben remek párharcokat vívtak a két együttes játéko­sai. Ezúttal mindkét támadó- sor hadilábon állt a góllövés­sel. Rendre kihasználatlanul' maradtak a helysetek, jobbá­ra a védelmek remekeltek. Hárman kaptak sárga lapos fi­gyelmeztetést: Németh T., ill.: Isdinszki és Ludányi. Jó: Szi­kéra, Mátrai, Simon, Halmi, Rátóti, ill.: Herczeg, Fekete L., Kareczki, Póczos, Simon. Romhány— Nőgrádmegyer 5—0 (1—0) Nógrádmegyer, 500 néző, v.: Klem ént. Romhány: Kovács — Koczka, Balázs, Jelen, Ker­tész — Szűcs, Kecskés, Zagy­vái — Pincze, Sági (Kaliczka), Tóth J. (Matyóka). Edző: Vi- domusz János. N.-megyer: Kormány (Kormos) — Ver- bói, Kojnok, Balázs B., Géczi L. — Balázs L., Kruppa, Tát­rai — Sándor, Rácz T., Ba­lázs Z. (Rácz G.). Edző: Kosz- ta László. Félórás kiegyensú­lyozott mezőnyjáték után a szemre is tetszetősebben ado­gató vendégek vették át a mérkőzés irányítását, s a 40. percben egy ártatlannak tű­nő támadásból megszerezték a vezetést. Szünet után a ha­zaiak kitámadtak, s a véde­lem résein könnyűszerrel, szinte tetszés szerint lődöz- ték a gólokat a romhányi­ak. Pincze és Zagyvái két­szer, s egy ízben Jelen volt eredményes. Jó: Koczka, Je­len, Szűcs, Zagyvái, Pincze, ill.: Kormány, Verbói, Koj­nok, Kruppa. Balassi SE— St. Bányagép SK 4—1 (2—1) Nagyoroszi, 200 néző, v.: Békési. Balassi SE: Busái I. — Országh, Szeles, Nagy L., Székesi — Sivó, Gáli, Krap- csek — Klement, Nagy A. (Varga I.), Gál (Páris). Edző: Nagy J. László, st. Bányagép: Lehoczki — Rappi I., Simon, Kovács, Rappi J. (Drajkó) — Ács, Longauer, Pusztai — Hor­váth, Romhányi, Ocsovai (Bor­bély E.). Edző: Benke János. A minden csapatrészben jobb teljesítményt nyújtó ha­zaiak biztosan használták ki gólhelyzeteiket. A vendégek csak az I .félidőben játszot­tak elfogadhatóan. Rappi J. a 25. percben fejelés közben megsérült. A sportszerű mér­kőzés góljain Országh, Sivó, Krapcsek, Klement, ill.: Rom­hányi osztozott. Jó: Országh, Szeles, Nagy, Gáli, a góllö­vők, ill.: Simon, Ács, Pusztai. Nézsai Tsz SE— Szurdokpüspöki 1—0 (1—0) Szurdokpüspöki, 200 néző, v. : Galamb: Nézsa: Szépvöl­gyi — Székesi, Koncz P., Prontvai, Füle — Zatykó (Kucsera), Rapavi, Szilágyi (Bézlik) — Bera, Fleischer, Szabó. Edző: Majnik János. Sz.-püspöki: Klinkó — Ko­sik, Szabó, Kiss I., Kiss Sz. — Makai (Zohó), Fodor, Pintér — Szeles (Hepp), Var­ga, Kovács. Edző: Bendik Ferenc. A 20. percig jól ját­szottak a hazaiak, aztán a higgadtabban adogató vendé­gek vették át a kezdeménye­zést. A 42. percben Rapavi a kapus mellett a kapu jobb oldalába lőtt. 1—0. A hazai­ak kapkodtak, bár szünet után többet támadtak, a ven­dégek sikeresen tartották az előnyt. Közülük Fleischer és Kucsera kapott sárga lapot a jó iramú mérkőzésen. Jó: Székesi, Bera, Fleischer, ill.: Klinkó, Kiss Sz., Kiss I. St. Somos—Kazár 0—0 Salgótarján, Somos, 300 né­ző, v.: Angel. Somos: Földi — Szekeres, Miklós, Smida, Szabó — Orosz, Miklósi (Csu- berda), Dóra (Tajti) — Kaj- zinger, Bede, Kaspár. Edző: Bandur Mihály. Kazár; Te- legdi — Szabó, Márton, Cze- cze, Nagy B. — Varga, Hár- si, Krizs — Tóth M., Kovács, Tóth L. Edző: Simon Imre. Kiegyenlített mezőnyjáték folyt a sportszerű mérkőzé­sen. A jó védőmunkák mel­lett gólra nem telt a tá­madósorok erejéből. A ha­zaiak jobb hajrával álltak közelebb a győzelemhez. Jó: Miklós, Szabó, Bede, ill.: Te- legdi, Márton, Czecze, Hársi, Krizs. Erdőkürt—Szécsény 2—2 (1—0) Erdőkürt, 300 néző, v.: Kardos. Erdőkürt: Radics — Fekete, Zsíros, Nedeliczki, Holicza — Proksza, Számpor (Ignácz), Nagy Z. — Balogh, Cseh, Dombi. Edző: Haviár János. Szécsény: Vanya — Gerőcs (Jusztin), Kalmár, Csordás, Gyenes — Varga, Szerémi, Szeles — Szita, Kár­páti (Hugyecz), Földi. Edző: Kovács József. A 18. percben Balogh 22 méteres szabadrú­gását Vanya „bevédte”. 1—0. A 46. percben Földi egy le­pattanó labdából kiegyenlí­tett. 1—1. A következő perc­ben Szerémi—Jusztin—Szi­la-támadás végén Szita emel­te a hálóba a szécsényiek ve­zető gólját. 1—2. A 95. perc­ben a labda Hugyecz kezére felpattant s a megítélt 1 l-es- ből Cseh belőtte a kiegyenlí­tő gólt. 2—2. Proszka J. ka­pott sárga lapot. Jó: Csor­dás (a mezőny legjobbja), Szita, Kalmár, Vanya. A ha­zai együttes lelkesedéséért érdemel dicséretet. A bajnokság állása 1. Romhány 22 Í3 6 3 55-15 32 2. Kisterenye 22 11 7 4 36-15 29 3. St. 2. sz. V. 22 12 5 5 44-24 29 4. Mátranov. 22 8 10 4 26-22 26 5. Szőnyi SE 22 10 6 6 40-27 26 6. Nézsa 22 9 7 6 34-23 25 7. ötvözetgy. 22 9 7 6 41_33 25 8. Kazár 22 7 10 5 28-25 24 9. Balassi SE 22 9 5 8 38-31 23 10. Nóerádm. 22 8 5 9 37-43 21 11. Erdőkürt 22 6 8 8 31-29 20 12. Szendehely 22 6 6 10 27-45 18 13. Szécsény 22 5 6 11 29-45 16 14. Somos 22 5 6 11 27-46 16 15. Bánva*. SK 22 5 3 14 25-51 13 16. Szurdokp. 22 2 5 15 16-59 9 Az egyenlő pontszámúak esetében a megyei verseny­kiírással megegyezően a jobb ifjúsági együtteseket szerepeltető csapatok nevei állnak előbb a táblázaton. összeállította: Andő Miklós KOSÁRLABDA NB II. '• . Szolnoki összefogással női vereség Biztos férfigyőzelem Szarvasi Főiskola—STC 55—52 (30—34) Szarvas v.: Káplár, Nemes. STC: Kapusi (3), Takács (4), Belinyák (17), Hegyi M. (18), Miskolczi (10). cs : Klonka, Karakasev, Tamási. Edző: Szarvas József. Az eredmény alakulása: 5. p. 9—4, 10. p. 17—14, 15. p. 27— 24, 25. p. 33—31, 30. p. 42— 45, 35. p. 52—19. A kosárlabda-szövetség já­tékvezető-küldő bizottsága a szarvasi kettős mérkőzésre a szegedi öze,. Mustos kettőst jelölte ki. Ä tarjániak meg­lepetésére ,a mérkőzés vezeté­sére az eredményekben érde­kelt szolnoki Káplár, Nemes kettős jelent meg. Mint isme­retes, a dobogós helyért foly­tatott küzdelemben a Szolno­ki MÁV MTE a tarjániakkal folytat harcot, vereségük ese­tén a szolnokiak kerülnek előbbre a táblázaton. A küz­delem az első perct'il heves és változatos volt. Az STC a sok ziccer kihagyásával a ha­zaiakat juttatta előnyös hely­zethez. Már az első perctől kitűnt, hogy az STC női csa­pata ezen a találkozón nem győzhet. Hiába küzdöttek em­berfeletti akarással a tarjáni­ak, a játékvezető-kettős min­dent elkövetett a szarvasi győzelem érdekében. ítélete­ikkel rendre a tarjániakat sújtották, a személyi dobáso­kat oldalra vitték ki, még ak­kor is. ha azok kosárra do­bás közben történtek. Ha más­ként nem, akkor a lépéshibák sorozatával tördelték szét a tarjáni lendületet. A találkozó a 19 percig így is nyílt volt. Az 52—51-es vezetésnél egy szembetűnő támadó szabály­talanság fordított ítéletével elvették a labdát az STC-től és ezzel a mérkőzést is. Szarvas József: — Csapato­mat igen megrázta az erkölcs­telen játékvezetés. A szolnoki értelmezésű lokálpatriotiz­mus ezen a találkozón a sporterkölcs felrúgásával ara­tott győzelmet. A találkozót bármely más játékvezető-ket­tőssel 15 pont körüli előny­nyel nyertük volna. STC—Szarvasi Főiskola 65—44 (25—28) Szarvas v.: Káplár Nemes. STC: Balogh, Tóth. Szabó (20). Juhász (19), Laczkó (18), cs,: Kojnok (5), Dániel (3). Edző: Boronyni Tamás. Az eredménv alakulása: 5. p. 7—9, 10. p. 17—13, 15. p. Ganz-Villany SK-STC 24-23 (10-15) Budapest, Marczibányi téri sporttelep, 200 néző, v.: Mát­rai, Schalli. STC: Kiss — Sza­bó 11, Urbán 2, Drevenka 1, Pádár 1, Márta 4, Nágel 4. Cs.: Határ, Vass, Szőllős. Ed­ző: Nagy István. Az eredmény alakulása: 5. perc: 2—1; 10. perc: 4—4; 20. perc: 7—11; 35. perc: 11—18; 43. perc: 17—18 (!); 53. perc: 20—22; 57. perc: 21—22. A kezdés a hazaiaknak si­került jobban: két gólt sze­reztek. szabó szépített, később Márta egyenlített. A Ganz új­ra vezetést szerzett — és büntetőt hibázott. Az STC „merevsége” végre feloldódott, teljesítménye javult, ez gólok­ban is megmutatkozott. A fő­városiakban még volt tartalék — az egyenlítést ismét kihar­colták. A 14. perctől kezdve a Tarján uralta a mezőnyt, és ötgólos vezetéshez jutott. Amennyiben Pádár két „zic­cerét” kihasználja, úgy még nagyobb különbség alakulha­tott volna ki a csapatok kö­zött. A második félidő gyors gó­lokkal indult’. Kettőt a ven­dégek, egyet a hazaiak értek el. Rákapcsolt és 7 gólra nö­velte előnyét a Stécé. Utána a nógrádiak hibát hibára hal­moztak és kilenc perc alatt a Ganz hat gólt lőtt. Ekkor egyenlítési alkalmat szalasz* tott el a fővárosi gárda: bün­tetőhöz jutott, amelyet azon­ban Kiss hárított. A hazaiak nem adták fel, és a befejezés előtt húsz másodperccel bün­tetőből a győztes gólt is meg­szerezték. Kiállítások: 10—10 perc, Gergelyt (Ganz) a játékveze­tők a 47. percben kizárták a játékból. Büntetők: 7/4, 111.: 5/5. A Ganz legjobb góldobó­ja: Klumpp 9. Jók: Kiss (a mezőny legjobbja), Szabó, Ná­gel, ill.: Márkus és Klumpp. Tóth István RÖPLABDA NB II. Vereség minden fronton Férfiak: MAFC—Romhányi Kerámia 3—0 (5, 5, 11). Budapest v.: Sári. Romhány: Németh, Kovács, Balázs, Ta­kács, Lichy, Reznicsek cs.: Bagi, Spitzer. Edző: Reznicsek László. A tisztes helytállás reményé­ben utazott a Romhány együt­tese Budapestre. Az előző év bajnoka ellen sorozatos sérü­lések nehezítették helyzetüket. Az első két játszmában a romhányiak biztonságos játé­kát szétzilálták a műegyete­misták. A harmadik játszmá­ban a bátrabban támadó Rom­hány már szorosabbá tette a küzdelmet. A vendégek közül ki kell emelni az újonc Balázs Attilát, aki jó közepes telje­sítményével felnőtt rutinosabb csapattársaihoz. R. L. Szolnoki Titász—STC 3—2 (-10, 12, -6, 6, 13). Salgótarján v.: Veres. STC: Kiss, Sárai, Balló, Laczkó, Kő­bán, Prajsnár, cs.: Liptai, Gasparkovics, Tihamérl. Ed­ző: Farkas Róbert. A dobogóra esélyes, jó képes­ségű ellenfél ellen megilletőd- ve kezdétt az STC. 0—3 után áz STC vezetett 10-ig. A haj­rában 10 után már sima volt a tarjániak útja. A második játszmában 6—6 után 12—7-re elhúzott a tarjáni cssapat, so­rozatos rossz nyitásfogadások­kal az ellenfél fordítani tu­dott. A harmadik játszmában jó sáncokkal, javuló mezőny­játékkal, végig vezetve arattak győzelmet a hazaiak. A ne­gyedik játszmában fordult a helyzet. Ekkor a tarjániak feladói rosszul működtek és igen gyenge volt a nyitásfo­gadásuk is, az ellenfél győ­zött. A döntő játszmában 6— 2-es STC-vezetés után 13—11- ig igen szoros volt a küzdelem. A sorsdöntő véghajrában az STC 2 pontos előnyét nem tudta kihasználni, az ellenfél megnyerte a 110 perces, élve­zetes, jó játékot. Az STC ezen a találkozón az évadban a legjobb játékát nvújtotta. xxxxxxx Nők: Ganz Villamosság—St, R. SZ. R. 3—1 (-7, 2, 14. 8). Salgótarján, v.: Karsai. St. R. SZ. R.: Radványszki. Szki- ba. Schujer, Czankné, Sándor, -züesné. cs.: Szarvasné, Boros. Edző: Félegyházi Pál. 19—19, 25, p. 36—30, 30. p. 45—32, 35. p. 55—42. Az első játékrészben szo­ros volt a küzdelem A ko­sárra dobások a tarjániak jó­val több kidolgozott helyzete után, csupán 5-ből 1 arányban jelentettek pontokat. A küz­dőszellemben nem volt hiba. Szünet után a taktikán vál­toztató tarjániak — emberfo­gás, majd vegyes védekezés — 10 perc alatt 13 pontos STC-előnyt eredményezett. Ez a találkozó végét, jelentő síp­szóig 21 pontra nőtt. Ebben a játékrészben az ellenfél leg­jobbjának semlegesítésével a fiatal Kőinek nagyban hozzá­járult a fölényes győzelem­hez. A mérkőzésvezető-kettős ezen a találkozón csupán anv- nyi előnyt nyújtott a hazai­aknak, amennyit általában a hazai pálya jelenteni szokott, itt nem játszott közre szol­noki érdek. Boronvai Tamás: — Tech­nikai fölényünk csak a máso­dik félidőben érvényesült. — M. L. — Az első játszma a kezdeti rossz nyitások után később már örömöket nyújtott. Ekkor az ellenfél hibás nyitásfogadások­kal előnyhöz juttatta 9—7-re a tarjániakat. A hálóhoz ke­rült Czankné kiütötte a buda­pestieket. A második játék­részben a hazai együttes elemi hibákat vétve a mezőnyben és a hálónál egyaránt simán vesz­tett. A negyedik játszma volt a sorsdöntő. A tarjániak igen jó játékkal 14—4-re vezettek. Innen már a négy játszma­labdához csak egy jól sikerült Megkezdődnek a héten a Magyar Népköztársasági Ku­pa labdarúgó-mérkőzéssoro- zatának Nógrád megyei se­lejtezői. A benevezett 47 csa­pat többsége április 14-én, csütörtökön 15.30 órakor lép először pályára. A párosítás — az elöl álló' csapatok a pályaválasztók: Mihályger­ge—Bányagépgyár, Etes— Mátranovák, Karancslapujtő —Nógrádmegyer, Palotás— Pásztó, Ipolytamóc—2. sz. Volán, Ménkes—Kazár, Tar —Kisterenye, Hasznos—So­moskőújfalu, Felsőtold— ütés, vagy ejtés elég lett volna a győzelemhez. Sajnos semmi sem sikerült Az ellenfél Hűi­re egyenlített, majd az első játszmalabdájával bravúros győzelmet aratott. A negyedik játszmában a tarjániak 4—2, 5—3-as vezetés után végleg összeroppantak. A hazaiaknál semmivel sem jobb képessé­gű csapat, idegeivel és össz­pontosításával, a kiesés szem­pontjából értékes két pontot szerzett Salgótarjánban. Szurdokpüspöki, Kálló—Sző­nyi M. SE, örhalom—Sík­üveggyár, Becske—Nagybá- tony, Ludányhalászi—ÖMTE, Varsány—Szécsény, Nógrád HSE—B.-gyarmat SE, Diós- jenő—Balassi B. SE, Nógrád- köyesd—Erdőkürt, Tereske— Nézsa, Rétsági Községi SE— STC. Berkenye—Szendehely, Kisecset—Romhány, Ka- rancsság—Szalmatercs, Ka- rancsberény, Ecseg, Mátra- szőlős és Rétság Honvéd SE erőnyerő, ezért a második fordulóban, április 28-án játszanak, hazai pályán. A NÓGRÁD totótippfei, 16. hél 1. Atalanta—Rcggiana végeredmény I 2. Atalanta—Rcggiana I. félidő x 1 3. Bari—Catania végeredmény % 4. Bari—Catania I. félidő 2 5. Bologna—Arezzo végeredmény x í 6. Bologna—Arezzo I. félidő 1 * 7. Campobasso—Cavcsc végeredmény x • 8. Campobasso—Cavcse I. félidő 1 9. Como—Varcse végeredmény I 10. Lazio—Foggia végeredmény 1 11. Milan—Cremoncse végeredmény 1 12. Palermo—Lecce végeredmény 2 s 13. Perugia—Sambencdeltcse végeredmény x 14. Pistoiesc—Monza végeredmény 1 15. Palermo—Lecce I. félidő x 16. Perugia—Sambenedcttese I. félidő x Gólfofópáiyázat Múlt heti pályázatunkra 412 szelvény érkezett olvasó­inktól. A két mérkőzés végeredménye: Internazionale— Avellino 2—0, Verona—Fiorentina 0—1. Telitalálatot ért el, és ezzel 10 darab totószelvényt nyert Rajnai Lajos, Salgó­tarján, Csokonai út 4. sz. alatti lakos. Egy találatáért 5—5 totószelvényt kap postán ifj. Fodor Simonná. Etes, Dózsa út 72., dr. Váraljai Béla. Mátranovák, Dózsa út 37., Weisz Gyu­la, Salgótarján, Ybl Miklós út 47. és Zsila László Pásztó, Nagymező út 1, sz. alatt lakó olvasónk. j Góltotó 1. Bologna—Arezzo, végeredmény: 2. Milan—Cremonese, végeredmény: NÉV: LAKCÍM: NÓGRÁD - 1983. április 13., szerda 7 M. L. LABDARÚGÁS Nógrád megyei MNK-selejtezők