Nógrád. 1983. április (39. évfolyam. 77-101. szám)

1983-04-06 / 80. szám

Labdarúgó területi bajnokság Balassagyarmati SE—Gyöngyös 3—1 (1—0) Balassagyarmat, 350 néző, v.: Lója. Balassagyarmat: Pin­tér — Bendik, Pintér A., Kor­nyék, Lajkó — Tóth F., Föl- • desi, Fábri — Szűcs (Csábi), Rottenbacher, Tóth G. Edző: Szabó Ernő. Gyöngyös: Sző­ke — Szalai, Nagy L., Bár­sony, Tóth Gy.,' (Szabó) — Jakab, Ferencz, Sőregi — Sko­da (Jerem), Vágó, Fodor. Ed­ző: Schédl József. Kiegyenlített 15 perces ját­szadozás után Hornyák , sza­badrúgása, majd • Lajkó lö­vésszerű beadása kerülte el a vendégek kapuját. Az igazi gólhelyzet a 25. percben ala­kult ki, amikor Földesi 10 méterről gyatrán kapu fölé fejéit. A 28. percben vezetést szereztek a hazaiak. Jobb ol­dali támadás végén Rotten- ba^hert buktatták a 16-oson belül, a megítélt büntetőt Földesi értékesítette. 1—0. A gól után feljöttek a vendégek, mindent megtettek az egyen­lítésért, de támadásaikba mindig hiba csúszott, illetve a hazai védők jól romboltak. A 40. percben hatalmas vihar vonult el a pálya fölött. Góllal kezdődött a második félidő. A 47. percben a haza­iak szabadrúgáshoz jutottak a szögletzászlótól, melyet Tóth G. jól nyesett kapu elé. és a menteni akaró Nagy L. saját kapujába fejelt, öngól. 2—0. Az 54. percben egy vendég­akció után Pintér már verve volt, de Lajkó a gólvonalról mentett. A hagy eső követ­keztében a pálya igen csú­szóssá vált, a játékosok sokat csúszkáltak, esett a játék színvonala is. A 65. percben szépíthettek volna a vendé­gek, Sőregi, maid Fodor ta­lálta telibe Pintért, a hazaiak kapusát. Ugyanebben a perc­ben Skoda reklamálásért sárga lapot kapott, majd a 68. percben Vágó 25 méteres sza­badrúgását hárította bravúr­ral Fintér. A 70. percben szé­pítettek a vendégek. A hazai kaou előtt pattogott a labda, többen is felszabadíthattak volna, Vágó rácsapott és egy csel után három méterről a kapu bal oldalába lőtt. 2—1. A 80. percben Földesi jó cse­lekkel betört a kapu előterébe, de lövése elsuhant a kapufa mellett. Ebben az időben fel­jöttek a vendégek, egyre- másra vezették támadásai­kat, de a hazai védelem jól zárt. öt perccel később Csá­bi egy formás akció végén lö vésre vállalkozott, de a vé­dők mentettek. A 86. perc ben Bársonyt kiállították sportszerűtlen magatartásért. A lefújás előtt újabb gólt ér­tek el a hazaiak. Mindenki a sípszót várta, de Fábri egy labdával megugrott, becsapja védőjét és a kifutó kapus mel lett a hálóba gurított. 3—1 A mindkét félidőben takti kusabban játszó hazaiak jól használták ki helyzeteiket és megérdemelten győztek a lel­kes Gyöngyös ellen. Jók: Pintér A., Hornyák, Laikó, Földesi, Fábri, ill. Ja­kab és Vágó. LABDARÚGÓ NB I!. Játékvezetői segédlettel Kazincbarcika—Nagybátony 3—1 (1—1) Pásztó—Váci Izzó 1—1 (1—1) Pásztó, 400 néző, v: Bod­nár. Pásztó: Reviczki — Né­meth, Szabó, Kaposi, Nagy (Blázsovics) — Szőke, Kovács, Antal, — Alapi (Szeles), Csé- pe, Szarvas. Edző: Balga Ká­roly. Szép időben kezdődött a ta­lálkozó. A mérkőzés elején a Vác lépett fel támadólag. A 8. percben az alapvonal kö­zeléből szabadrúgáshoz ju­tott a vendégcsapat. Fried­mann beadását az üresen ha­gyott Strausz 3 lépésről a ka­puba fejelte. (0—1). Ezután úgy tűnt, tovább növeli elő­nyét a Vác. A 15. percben Tóth, a váciak csatára, Nagy visszarántásáért sárga lapot kapott. A 20. perctől kezdve a hazai csapat lábra kapott, egyre több támadást vezetett. A 25. percben Szabó 20 méte­res szabadrúgása a sorfalban akadt el. A 28. percben Csé- pét a 16-oson belül felvágták, a 11-est Szőke belőtte. (1—1). A 33. percben hatalmas eső szakadt a pályára, a játékve­zető beszüntette a játékot Huszonöt percnyi kényszer- szünet után folytatódott a já­ték, de a talaj nagyon csú­szóssá vált. A második félidő pásztói támadásokkal kezdődött. Egy alkalommal Csépe lefutotta a védőket, de a kifutó kapus­ba lőtt. A 65. percben Fried­mann 20 méteres, hatalmas lövése a felső lécen csattant A hátralévő időben mindkét csapat a győztes gólért küz­dött, de sikertelenül. A mérkőzés elején úgy tűnt, a Vác korszerű játékán val több góllal győz. A csú szóssá váló; pálya a hazaiak­nak kedvezett. A helyzetek alapján a Pásztó közelebb állt a győzelemhez. Jó: Kovács (a mezőny legjobbja), Szőke, Szabó, ill.: Friedmann és Tóth. St. Síküveggyár—Borsodnádasd 1—1 (1—0) Salgótarján; 300 néző, V;: Csík. Síküveggyár: Koncsik — Radics, Verbói, Gulyka, Kiss — Bérezi, Czene, Marcsok — Dudás (Németh), Simon, Szo­morú (Nagy). Edző: Kiss László. A Síküveggyár az első perc­től rohamozott. A 9. percben, majd pár perccel később Du­dás kétszer került gólhelyzet­be. Először a 20 méterre ki­futó kapus fölött emelt a léc fölé, majd közelről a kap' torkából a kapus kezébe lőtt. A -Síküveggyár mezőnyíólény- ben játszott. Fölényük a 32. percben érett góllá. Marosok mintaszerű átadásával Simon kapura tört, felvágták, a bün­tetőt Czene a jobbra mozduló kapus inellett a bal sa­rokba vágta. 1—0. A szünet után a vihar mi­att a második játékrészt az 50. percben a játékvezető megszakította, majd a küz­delem pár perces szünet után folytatódott. A hazai fölény hamar góllá érett. Egy visz- szagurított labdát Czene kö­zelről a hálóba vágott, a já­tékvezető les címén nem ítélt gólt. Az igen szórványosan tá­madó vendégek á 70. percben a bal oldalon kezdernénvez- *—-------------------------------------­t ek támadást. A partjelző lest intett, a középre került lab­dával Török betört a 16-os vonalára, ott szabálytalanul szerelték. A játékvezető fi­gyelmen kívül hagyta a part­jelző beintését, és jelt adott a szabadrúgásra. Török a rosszul helyezkedő kapus jó­voltából a kapu bal oldalába emelte a labdát. 1—l. A 85. percben Marcsok 25 méteres bombája a lécről vágódott a gólvonal elé. A pálya kétharmadát áten­gedő vetidégegyüttes minta­szerűén védekezett, de a sík: üveggyáriak 16-osát csupán egy-két esetben tudták meg­közelíteni. A hazai együttes egyre idegesebben játszva helyzeteket teremtett ugyan de azokat kihasználni nem tudta. Ezúttal a játékvezető jóvoltából vitték el az egyik pontot a borsodnádasdiak. Jók: Verbói, Gulyka, Bérezi, Marcsok, ill.: Vincze, Török. ÖKÖLVÍVÁS Révai sikere a Bocskai Kupán Debrecenben 24 egyesület 76 versenyzője vett rész a Bocskai István első osztályú, ,,A” kate­góriás kupaversenyen. Révai György, az STC papírsúlyú ököl­vívója első mérkőzésén döntő fö­lénnyel győzött a budapesti Ko­vács. ellen. Az elődöntőben erő­nyerő volt, majd a döntőben a szintén fővárosi Holotát (Építők, válogatott) 3—2-es pontozással megverte. Ezzel a győzelmével Révai ismét • az ország legjobbja lett súlycsoportjában. A magyar bajnokság megnyerése után ko­moly kézsérülése volt, a Honvéd kórházban operálták. Sikeresen tért vissza, és reméljük még sok örömet szerez táborának az STC- ökölvívója. Farkas Sándort is benev«-" 54 kg-ban, de ő még a csehszlo­vák-magyar válogatott mérkőzé­sen szemsérülést szenvedett, azóta a salgótarjáni kórház laki­ja. (Mielőbbi felgyógyulást kí­vánunk nekM A. Bocskai részt vett Fűzési foltén, az ököl­vívó-szövetség szakfelügyelője, Dőri Miklós főtitkár és Papp László^ a válogatott keret vezető edzője is. A versen v után jelöl­ték ki az F.urópe-batnokságra utazók névsorát. A döntés szari*->' 48 kg-ban nem indul magyar versenyző a kontinensviadalon. A NÓGRÁD totótippjei, 15. hét 1. Cesena—Torino X 2 2. Internazionale—Avelino 1 3. Napoli—Cagliari X 4. Pisa—Udinese 2 X 5. Sampdoria—Genoa 1 X 6. Verona—Fiorentina 1 7. Arezzo—Pistoiese 1 8. Catania—Campobasso 1 9. Cremonesc—Perugia 1 10. Foggia—Milan 2 11. Lecce—Lazio X 2 13. Monza—Varese 2 X 13. Sambencdcttese—Bologna 1 14. Rcggiana—Palermo X 2 15. Cavese—Bari 1 16. Como—Atalanta 1 Célfotópályázat Az elmúlt héten 324 pályázati szelvény érkezett olva­sóinktól. A két mérkőzés végeredménye: Brighton—Totten­ham 2—1, Bologna—Como 0—1. Két találatot ért el és ezzel tíz darab totószelvényt nyert Katulin Ilona, Cserhátsurány, Bocskai út 15. és Berze Gábor Tamás, Homokterenye, Kos­suth út 150. szám alatti olvasónk. Egy találatot 28-an ér­tek el, közülük 5—5 totószelvényt nyert Kapuvári Ágnes, Szügy, Jókai út 4. és Széles Istvánná, Balassagyarmat, Rá­kóczi út 12. alatt lakó olvasónk. Góltotó 1. INTERNAZIONALE—AVELUNO végeredmény: ___ 2 . VERONA—FIORENTINA végeredmény: NÉV:. LAKCÍM: Nagybátony, 1000 néző, v.: Jacz'na (Puhl, Mester). Ka­zincbarcika: Ondrék — Far­kas, Sztahon, Helgert, Fodor — Petro vies (Vajda, 77. perc), Kálmán, Majoros — Fistsr (Babus, 87. perc), Leskó, Szép. Edző: Frenkó László. Nagybá­tony: Kocsis — Szabó Gy„ B., Kovács, Mihalkó, Boros (Su­san, 60. perc) — Cséki, Bedő, Hugyecz, Vágó — Szabó L., Kiss Gy. Megbízott edző: Ba­ranyai Gyula. A vizes, csúszós füvön azon­nal a Nagybátony támadott. A 7. percben először Vágó lőtt kapura. Ondrék Kiss Gy.' elé ütötte a labdát, a szélső nyolc méterről leadott bom­bája után Helgert lábáról szögletre pattant a labda. Tíz­perces hazai nyomás után fel­jött a Vegyész, de támadásai veszélytelenek voltak. A 16. percben Cséki ívelt előre, a 16-öson helyezkedő Kiss Gy. két védő között kitűnően ke­zelte le a labdát és egy csel után magasan a kapu köze­pébe küldte. 0—1. A 20. percben Kocsis a ka­puból 20 méterre kifutva, el­sodorta Fis'tert, az eredmény: sárga lap. Eleredt az eső és valóságos záporrá fejlődött, sőt borsónyi nagyságú jég­darabok is estek. A játéko­sok változatlan elánnal foly­tatták a küzdelmet. A 39. percben Hugyecz becsúszva szemelte Szépet, aki az alap­vonal közelében elesett. A já­tékvezető 11-est ítélt, amelyet Petrovics értékesített. 1—1. A 44. percben Kiss Gy. bukta­tásáért Farkas sárga kártyát kapott. A szünetet követően a 49. percben vezetéshez jutott a vendégcsapat. Szép bal oldali szögletrúgása után az egyik hazai védő lábáról lecsúszott labdát Leskó néhány lépésről a kapuba továbbította. 2—1. Elkeseredetten ' támadtak a hazaiak, de a vendégcsapat védelme biztosan állt a lá­bán. A 60. Dercben Sztahon a 16-oson belül felvágta Kiss Gyulát, a játékvezető azonban szögletrúgást ítélt. Négy perc­cel később a másik kapu előtt Fistet* átesett Susán lábán, er­re Jaczina a büntetőpontra mutatott, és Petrovics ezúttal sem hibázott 3—1. A 74. percben Helgert ka­pott sárga lapot Kiss Gy. buk­tatásért. Három perccel ké­sőbb Bedő a Fodorról lepat­tanó labdát estében közelről a bal kapufa mellé lőtte. Az esetet követően Susán — tel­jesen érthetetlenül — szintén sárga kártyát kapott. A 82. percben Hugyecz kilépett * védők közül, már az ötösnél járt és lőni készült, amikor Helgert és Fodor együttes erővel fölvágta. A játékveze­tő meglepetésre továbbot in­tett. Négy perc múlva Sza­bó L. tizenkét méterről ka­pura ívelt, a gólba tartó lab­dát Fodor kézzel ütötte a me­zőnybe, de a síp most is né­ma maradt... A két csapat végig érdekes; változatos küzdelmét vívott egymással. A játékosok min­den labdáért megharcoltak a víztócsákkal borított pályán. A hazaiak óriási lelkesedés­sel pótolták a vendégek na­gyobb rutinját és tudását. En­nek ellenére csak a vezetésig juthattak el, mert az indisz­ponálta — vagy inkább tuda­tosan a Bányász ellen — ítél­kező Jaczina játékvezető több­ször is megfosztotta őket a gólszerzés lehetőségétől, míg a vendégeknek kétszer is túl nagy jó indulattal adott bün­tetőt. Végül is a jó iramú, kemény, küzdelmes találkozón a Nagybátony nem érdemelt volna vereséget. Jók: Leskó, Petrovics, Ma­joros, Kálmán, ill..* Kocsis, Bedő, Gséki és Vágó. Tóth István j Nagy csata a rangadón Ózd—Salgótarján 2—0 (0—0) ózd, 5500 néző, v.: Inges (Király, Ádám). Ózd: Fekete Orlóczki, Szilágyi, Bíró (Sí­pos 70. perc) Pribék — Amb­rus, Tokár, Kosváth — Utas- sy, Mohácsi, Dudás, (Kanyok, i6. perc). Edző: Szendrei Bé­la). STC: László — Babosán, Bogdán, Kovács 1., Kántor — Balga (Zsidó 70. perc), Varga, Berindán (Földi 70. perc) — Kovács II, Kovács III, Szed- Iák. Edző: Borbély András. A találkozót megelőzően nagy eső zúdult Ózdra, és ez igen csúszóssá tette a pálya talaját. Óvatosan kezdett mindkét együttes, elsősorban a biztonságra ügyeltek, gon­dot okozott a labda megsze­lídítése, továbbítása is. Az első percek ismerkedését kö­vetően a hazaiak kaptak gyorsabban lábra. Az első említésre méltó eseményt a 13. percben jegyezhettük fel: ekkor Ambrus célozta meg messziről a tarjáni kaput, de László a helyén volt. Dudás kellemetlenkedett háromszor is Babcsánnak, ezt a vendégek jobbhátvédje nem nézte jó szemmel: „letarolta” a csatárt, mire Inges játékvezető kezé­ben villant a sárga lap. Nem sokkal később Dudás lövését a jobb felső sarokból tornász­ta ki ritkán látható bravúros mozdulattal az STC kapusa. Jó volt a játék, remekül szó­rakoztak a szurkolók, izgal­mas, élveretes találkozót kí­sérhettek figyelemmel. A -szünet után nagyobb se­bességre kapcsoltak a hazaiak, beszorult az STC. Előbb Amb­rus lövése adott munkát Lász­lónak, aztán Utassy beadását vágták ki üggyel-bajjal a vé­dők a berohanó támadók elöl. A sorozatos akciók az 55. percben értek góllá. Mohácsi tisztára játszotta magát, in­dult a tarjáni kapu felé, ami­kor Balga felvágta. A 25 mé­teres szabadrúgásnak a sér­tett állt neki, s lövését köve­tően a sorfalon megpattanó labda á kapu 'jÖbb olöáMjan' kÖtŐtt.ki..1--0. . . ... A gól után keményebb lett a mérkőzés Osváthnak mu­tatta fel a játékvezető a sár­ga lapot ellenfele felvágásá­ért, aztán már a második ózdi gólnak örülhettek a hazai szurkolók, Kanyok a jobb ol­dalon két csellel tisztára ját­szotta magát, egészen az alap­vonalig verekedte magát, majd pontosan gurított vissza, s a 11-es ponton álló Utassynak nem okozott gondot közelről a hálóba továbbítani. 2—0 A kétgólos előny koránt­sem jelentette a csapatok eredménybe való belenyugvá­sát, szikrázó párviadalok je­lentették az élénkséget. Az ózdiak érezték, hogy most már kezükben a döntés, ro­hamozásba kezdtek, ez vi­szont lehetőséget adott a tar- jániaknak a gyors ellencsapá­sokra. A 78. percben nagy helyzet maradt kihasználatla­nul Fekete kapuja előtt: jobb oldalról Balga ívelt középre szabadrúgást, Varga ügyesen kanalazta ki a bölvból a lab­dát, aztán Fekete felett a ka­pura emelt; a gólvonalon ál­ló Pribék és Osváth egyesült erővel mentett. Nem sokkal az esetet követően ismét Var­ga szerezhetett volna gólt, a kifutó kapus mellett sem ta­lálta el a „ketrecet”. A haj­rában még Kanyok megmoz­dulása okozott izgalmat a tarjáni kapu előterében, de a begurításról lemaradtak u belsők. Kifejezetten magas szín­vonalú, remek iramú mérkő­zést! láthattak az északi rang­adóin a szurkolók. Mindkét együttes' számára fontos volt a két pont, csak éppen az előjel mutatkozott máskép­pen. A vendégek taktikáa játékot produkáltak, s az el­ső félidőben nem is tudott ki­bontakozni az özd. A hazai­ak nem találták meg a zárt védekezés ellenszerét, a távo­li átlövések pedig nem sike- . rültek. A szünet után nagy becsvággyal folytatták a csa­patok a csatározást, az ózdiak nekidurálták magukat, a rit­musváltás bizony zavart oko­zott a vendégek védelmében. Az első gól szerencsésnek (?) minősíthető, hiszen László jó irányba indult, csak éppen a sorfalon megperdülő pettyes megtréfálta a „portást”. A gyors ütemben következő második találat eldöntötte az összecsapást, bár a későbbiek­ben nagy helyzetek kínálkoz­tak a vendégek előtt. A lá- tot’ak alapján az eredmény valós, de az igazsághoz tar­tozik, hogy a tarjániak na­gyon megnehezítették a Ko­hász dolgát. Jók: Bíró, Pribék. Osváth) Mohácsi, Kanyok. ill. László, Bogdán, Varga. Ková-s TT Doros László | Eredmények, táblázatok NB I.: Debreceni MVSC— Újpesti Dózsa 2—1 (0—0), Rába ETO—Videoton 5—2 (1—0), Pécsi MSC—ZTE 1—1 (1—1), Nyíregyháza—Tata­bánya 2—2 (1—1). Békéscsa­ba—Diósgyőri VTK 1—1 (1—1) Bp. Honvéd—Szombathelyi mét 0—1 (0—1), Baja—22. sz. Volán 2—0 (1—0), Ganz­MAVAG—Olajbányász 4—2 (1—2), Keszthely—Szekszárd 3—0 (1—0), Dorog—Tapolca 1—1 (1—0), Debrecen K.— Eger 1—0 (1—0). Haladás 2—0 (0-0 , Csepel Vasas 2—5 (1—3) » Ferencvá­ros—MTK-VM 2­-1 (0­-0). Az NB I állása 1. Rába ETO 20 14 2 4 52-22 30 2. Bp. Honvéd 21 12 5 4 38-23 29 3. Csepel 21 10 8 3 36-26 28 4. Ferencváros 21 12 3 6 53.35 27 5. Vasas 21 9 6 6 46-35 24 6. Ű. Dózsa 21 9 6 6 32-26 24 7. Debrecen 21 6 8 7 25-29 20 8. Tatabánya 21 5 9 7 29-31 19 9. Za'aegersz. 21 5 8 8 26-29 10 10. Diósgyőr 21 6 6 9 26-37 18 11. Nyíregyháza 21 5 7 9 18-28 17 12. Videoton 21 7 2 12 32-36 16 13. Pécsi MSC 20 6 4 10 29-34 16 14. MTK.VM 21 6 4 11 26-43 1» 15. Haladás 19 5 5 9 15_f>0 15 16. Békéscs. 21 4 7 10 30-50 15 Az NB II állása NB II.: Siófok—Sopron 2—0 (2—0), Volán SC—HMSE 0—1 (0—0), SZEOL AK—Kecske­1. Volán 2. Siófok 3. SZEOL AK 4. Kecskemét 5. Kazincb. 6. Salgótarján 7. Hódmezőv. 8. Keszthely 9. Eger SE 10. Bajai SK 11. D. Kinizsi 12. Bauxitb. 13. Sopron 14. Szekszárd 15. 22. sz. Volán 16. Ganz_M. 17. Ózd 18. Dorog 19. Nagykanizsa 20. Nagybátony 25 13 25 10 25 12 25 10 25 12 25 11 25 12 25 11 25 11 25 9 25 8 25 9 25 9 25 9 25 7 25 9 25 7 25 8 25 9 25 6 5 54-24 33 5 36-30 30 8 46-31 29 7 33-24 28 9 40-38 28 9 39.30 27 3 10 39-35 27 4 10 36-36 20 3 11 47-39 25 7 9 34-31 25 8 9 31-30 24 6 10 33-35 24 6 10 28-30 24 6 10 29-37 24 9 9 39-44 23 5 11 32-54 23 8 10 36-43 22 6 11 27-35 22 2 14 37-46 20 4 15 29-53 16 Területi bajnokság, Mátra- csoport: H. Papp J. SE—Ede- lény 1—0 (0—0), Borsodi Bá­nyász-Miskolci VSC 2—0 (0—0), Lehel SC—Hatvan 1—1 (1—0), Bélapátfalva— Borsodi Volán 1—0 (0—0), Recsk—Olefin SC 2—5 (1—2). A bajnokság állása 1. Papp J. SE 20 13 5 2 45-16 3t 2. Vác 20 11 5 4 36-15 27 3. Hatvan 20 10 6 4 39-19 26 4. Lehel SC 20 10 6 4 41-28 26 5. Gyöngyös 20 10 3 7 40.28 23 6. Olefin SC 20 8 6 6 42-21 23 7. Recsk 20 10 2 8 37-37 22 8. Edelény 20 8 5 7 28-31 21 9. Borsodn. 20 7 7 6 27-35 21 10. Borsodi B. 20 8 4 8 31-27 20 11. Balassagy. 20 6 5 9 25-30 17 12. Borsodi V. 20 5 6 9 22-27 16 13. Bélapátf. 20 7 2 11 20-35 10 14. MVSC 20 4 5 11 Í4-36 13 15. St. Síküveg. *> 3 4 13 17-40 10 16. Pásztó 10 2 5 13 12-51 9 NCGRÁD - 1983. április 6., szerda