Nógrád. 1983. március (39. évfolyam. 50-76. szám)

1983-03-30 / 75. szám

LABDARÚGÁS - MEGYEI BAJNOKSÁG KOSÁRLABDA NB II. Csökkent a Romhány előnye A megyei labdarúgó-baj­nokság tavaszi 5. (XX) for­dulójának két vaskos megle­petése volt. Az első, hogy a szombatra előrehozott St. Öt­vözetgyár—2. sz. Volán rang­adót a tavaszi vihar elhalasz- tatta, a második az, hogy a romhányi kerámiások Mátra- novákon kétpontnyi elsza­lasztottak előnyükből. A kis- terenyeiek meg is ragadták az alkalmat s három góllal le­győzték az St. Bányagép SK-t. Hasonló menekvés céljából a szendehelyiek egy ll-es-góllal verték meg idegenben a szurdokpüspökieket, a Szőnyi SE pedig a tavasszal jól raj­tolt somosiaknak adott fi­gyelmeztető jelet a kiesés el­kerüléséért folyó további küz­delmekhez. A Balassi SE-ben csatasorba álltak a kipróbált játékosok, s az ugyancsak ja­vuló nógrádmegyerieket tor- pantották meg. Kazár csapata játszotta a forduló egyetlen döntetlenjét Szécsényben. A középmezőny másik nagy ér­deklődéssel várt mérkőzésén kemény játékban győzték le az erdőkürti legénységet a né- zsaiak. A hét találkozón a csupán kilencgólos pályavá­lasztók kilenc pontot, a hat­gólos vendégek öt fontos pon­tot szereztek. A sáros, csú­szós pályákon néhány köny- nyebb sérülés és öt sárga lapos figyelmeztetésre okot adó sza­bálytalanság fordult elő. St. Ötvözetfryár— 2. sz. Volán A pálya használhatatlansá­ga miatt elmaradt. A szövet­ség hozzájárulásával s a két csapat megegyezésével a mér­kőzést ma, azaz szerdán 16 órakor játsszák le Zagyvaró­nán, vezeti: Takács. Az ifjú­sági csapatok 14 órakor kez­denek, vezeti: Fodor. Szendehely— Szurdokpüspöki 1—0 (1—0) Szurdokpüspöki, 200 néző, V.: Kriston. Szendehely: Szú­nyog — Müller, German A., Bach, Reich — Mácza, Földvári (Slenk), Újvári — Rónai, German J. (Pölös), Holecz. Edző: Máthé Emil. Sz.-püS- pöki: Klinkó — Tajti (Kosik T.), Szabó, Kiss Sz., Fodor A. — Makai, Pintér (Karsai), Zohó — Szeles, Kovács, Hepp. Edző: Bendik Ferenc. A kemény, de sportszerű, küzdelmes mérkőzés a 60. percben egy buktatásért meg­ítélt tizenegyessel dőlt el. A sorsdöntő gólt Bach szerezte. A mérkőzés nagyobb részében a hazaiak kezdeményeztek többet, de a jól védekező ven­dégek megérdemelten nyer­tek. A hajrában a szendehe­lyiek hibáztak nagyobb gól­helyzetet. Jó: Szúnyog, Ger­man A., Újvári, Bach, ill.: Klinkó, Szabó. Szőnyi SE—St. Somos 2—0 (0—0) Salgótarján—Somos 300 né­ző, v.: Tálas. Szőnyi SE: Ha­lasi — Szrena, Kéri, Gyetván, Galambos — Csorba J., Ko­csis, Kosik (Váradi A.) — Petre, Sándor (Váradi Z.) Tóth. Edző: Csorba Tibor. Somos: Földi — Szekeres, Miklós, Miklósi, Szabó — Smida (Tajti), Orosz, Dóra (Csuberda) — Kasoár, Kaj- zinger, Bede. Edző: Bandúr Mihálv. A vendégek támad­tak többet, és jobban alkal­mazkodtak a mély talajú pá­lyához. A 65. percben a szög­letrúgásból beívelt labdát Tóth J. estében továbbította a hálóba. Tíz perc múlva Pet­re egy jó csel után félmaga- san lőtt a bal sarokba. Meg­érdemelt győzelem. Jó: Ko­csis* Gvetván, Halasi, Kéri Földi, Miklósi, Miklós. Mátranovák— Romhány 1—0 (1—0) Mátranovák, 200 néző, V.: Enreiter. M.-novák: Zólyomi — Kilczin, Vanó, Simon, Tóth Lajos — Csikós, Kotroczó, Nagy L. — Lakatos, Mihály, Mezei (Tóth László). Edző: Csernák László. Romhány: Ko­vács J. — Koczka, Balázs I. (Győri), Kertész, Jelen — Ma­tyóka, Kecskés, Szűcs (Tóth J.) — Sági, Zagyvái, Pincze. Edző: Vidomusz János, sport­szerű, nagy iramú mérkőzést játszott a két csapat a mély talajon. A 4. percben Kotro­czó szöktette Mezeit, akinek lövése kipattant, és Csikós az oldalhálóba lőtte a labdát. A 9. percben tömörülésből, 3 méterről Lakatos lőtt fölé. A 17. percben Csikós, Lakatos volta labda útja, s Lakatos beadásából Mihály a bal al­só sarokba fejelte a labdát. 1—0. A 23. percben Mihály átadásából Lakatos lőtt az ol­dalhálóba. Tíz perc múlva Kertész jó helyzetben 12 mé­terről lőtt mellé. A 67. perc­ben Mihály hibázott, majd tíz perc múlva Jelen két méter­ről, fordulásból, ballal a ka­pu fölé lőtt. A 83. percben Mihály futott el, s Kotroczó lövését hárította Kovács. A másik kapunál Matyóka bom­báját térddel mentette Zólyo­mi. Jó: Kilczin, Kotroczó, Va­nó, Tóth Lajos, ill.: Kovács, Jelen, Pincze. Kisterenve— St. Bányagép SK 3—0 (2—0) Kisterenye, 200 néző, v.: Győri. Kisterenye: Szikora — Szekula, Simon, Ozsvárth, Német Zs. — Halmi (Mátrai), Rátóti, Sipkó — Bodor, Né­meth T., Kqős (Bakos). Ed­ző: Szilágyi Gyula. Bányagép SK.: Lehoczki — Rappi I., Bállá, Rappi J., — Kovács — Simon, Horváth, Ács — Rom­hányi, Pusztai, Drajkó. Cs.: Kiss, Molnár. Edző: Senke János. Végig a kisterenyeiek játszottak mezőnyfölényben. A 30. percben Sipkó csavarta a hosszúsarokba a labdát. 1—0. A 40. percben Németh T. át­adásával Rátóti ugrott ki a védők közül, s lőtt a büntető- területről a jobb sarokba. A 65. percben Rátóti egy szép csel után a kapus mellett ál­lította be a végeredményt. Jó: Németh T., Rátóti, Né­meth Zs., Sipkó, ill.: Bállá, Simon, Romhányi, Ács. Balassi SE—Nógrádmegyer 2—X (1—0) Nagyoroszi, 100 néző, v: Pénzes. Balassi SE: Busái I. — Székesi, Sivó, Nagy L., Bu­sái J. — Varga L., Németh, Gáli, Klem ént — Gál, Veres. Edző: Nagy J. László. Nóg­rádmegyer: Kormány — Ver- bói, Kojnok, Géczi L., Balázs B. — Balázs L., Tátrai, Krup­pa, Rácz G. — Sándor, Csö­mör. Edző: Koszta László. Negyedórás sárdagasztás után a hazaiak kezdeményeztek többet. A 38. percben Varga L. meg is szerezte a vezetést. A 63. percben Verbói 40 mé­terről lövésre szánta magát, s a váratlan labda a jobb fel­ső sarokba vágódott. 1—1. A hazaiak ismét rákapcsoltak, s a 65. percben egy tömörülés­ről Gáli góljával ismét átvet­ték a vezetést. A szerencsé­sebb csapát győzött az ide­genben lelkesen küzdő ven­dégekkel szemben. Jó: Sivó, Varga L., Gáli, ill: Kormány (a mezőny legjobbja), Koj­nok, Balázs D., Verbói, Géczi. Szécsény—Kazár 1—1 (1-0) Szécsény, 100 néző, v: Ma­rosvári. Szécsény: Vanya, — Gerőcs, Vágner, Veres, Szita — Majoros, Földi, Szeles — Szerémi, Jusztin. Szita. Edző: Kovács József. Kazár: Teleg- di — Szabó B., Márton, Cze- cze, Nagy B. — Tóth László, Tóth M., Kovács L. — Hársi, Krizs, Praveczki L. (Gecse). Edző: Simon Imre. A 15. perc­ben Krizs a kapust is kicse­lezte, buktatták, de a síp né­ma maradt. Egy előrevágott labdával pár perc múlva Sze­rémi elfutott, Telegdi először kiütötte lövését, de a csatár másodszorra már nem hibá­zott. 1—0. A kazári védők Szerémit buktatták a büntető- területen, a sértett fél azon­ban a kapu mellé lőtte a ti­zenegyest. Ez után és a má­sodik félidőben jól játszva, többet támadtak a kazáriak. s az 55. percben Tóth László keresztlabdájából Hársi la­posan lőtt a hosszúsarokba. Jó: Vanya, Vágner, Szerémi. Jusztin, ill: Tóth M., Szabó B., Telegdi, Krizs. Nézsai Tsz SE—Erdőkürt 2—1 (1—0) Nógrádsáp, 200 néző, v: Baksa. Nézsa: Szépvölgyi — Székesi, Koncz P., Prontvai, Bera — Zaty- kó, Füle, Koncz S. — Ko­vács, Fleischer, Szabó L. Cs: Szilágyi, Takács. Edző: Maj- nik János. Erdőkürt: Radics — Medeliczki, Zsíros, Dóra, Holicza — Proksza, Számpor, Buris — Balogh, Czeba, Dóm­jai- (Szabó PJ. -Edző: Haviár János. Az 5. percben szerez­ték meg vezető góljukat a ha­zaiak: egy jobb oldali táma­dásból, éles szögből Bera lőtt a rövidsarokba. Mindkét já­tékrészben a hazaiak támad­tak többet. A kemény játék­ban a fiatal Prontvai szen­vedett deréksérülést. A 60. percben éles szögből, fordu­lásból Koncz S. kapásból lőt­te a második gólt. Negyed óra múlva a sportszerűen ját­szó vendégek Buris góljával szépítettek. Jó: Koncz P., Zatykó, ill: Medeliczki, Zsí­ros, Buris. A Nógrád megyei bajnokság állása 1. Romhány 2. Kisterenye 3. St. Volán 4. M.-novák 5. St. ötvözet 6. Kazár 7. Szőnyi SE 8. Nézsa 9. Balassi SE 10. N.-megver 11. Erdőkürt 12. Szécsény 13. St. Somos 14. szendehely 15. St. Bányag. 16. Szurdokp. 20 12 20 10 19 11 2 50-14 30 4 35-15 26 4 42-22 28 3 26-20 24 4 37-25 24 5 25-23 22 6 33-25 22 6 31-22 n 8 31-27 20 8 34-37 17 6 8 26-24 1.3 5 10 26-42 15 5 10 27-42 17 5 10 22-44 15 3 12 23-44 13 4 14 13-55 3 Az azonos pontszámúak eseté­ben a Nőgrád megyei versenyki­írás szerint n Jobb ifíúság! csa­patot szerepeltető egyesületek ne­vel állnak előbb a rangsorban. összeállította: Andö Miklós Dobogós Nők: STC—Szolnoki MÁV MTE 53—49 (27—24) Salgótarján, v.: Vitcz, Túr- nár. STC: Miskolczi 20, He­gyi M. 10, Belinyák 8, Kaposi 9, Takács 2. Cs.' Longauer 4, Tőzsér, Klonka. Edző: Szarvas József, Az eredmény alakulása: 5. p.: 2—6, 10. p.: 11—11. 15. p.: 19—14, 25. p.: 33—30, 35. p.: 43—36, 35. p.: 46—45. A korábbi években még NB I-es Szolnoki MÁV le­győzése nagy fegyvertény volt. A találkozóra mindkét együttes készült, mert a do­bogós hely mindkettőjük cél­kitűzése. Érdekességet adott a találkozónak az is, hogy az STC-nek eddig még nem si­került a szolnokiakat legyőz­ni. A játék elejétől bár az első percekben a szolnoki­aknak jobban sikerültek a dobások — érezhető volt, hogy az STC jól megválasz­tott taktika fegyelmezett be­tartásával nyerhet ezen a ta­lálkozón. Így is történt: az STC az ellenfél két magas centerét figyelmen kívül hagyta, az irányítót semlege­sítve és a két bedobóra he­lyezve a védekezés súlypont­ját. Gyors indításokkal a 10. perctől átvette a vezetést és Színvonalas táifutó­küzdefmek Erős terepen, jó időben Somlyó-bányatelep és a Pécs- kő környékén rendezte meg a Nógrád megyei Tanács mű­velődésügyi osztálya és a me­gyei tájfutószövetség a kö­zépfokú iskolák megyei baj­nokságát. A jól előkészített egyéni és váltóbajnokságon arany-, ezüst- és bronzjelvé­nyes „.tanulók. .indultak. Külö­nösen a Madách Gimnázium es Szakközépiskola, meg a Balassi Gimnázium csapata vívott nagy küzdelmet egy­mással. Az egyéni bajnoksá­gon a fiúk mezőnye lényege­sen nagyobb volt a leányoké­nál. Eredmények: F 17 B: t. Török József (Madách) 42,17, 2. Knapiczius Nándor (Ma­dách) 54,51, 3. Kovalcsik Ist­ván (Balassi) 57,07, F 15 B: 1. Kovács Gábor (Balassi) 36,36, 2. Gáborik László (gépipari) 55,44, 3. Tóth Tamás (Balas­si) 61,03. N 17 B: 1. Pécsi Gabriella (Bolyai) 175.45, 2. Balogh Éva (Bolyai) 179.33, N 15 B: 1. Nagy Judit (eü. szakközépisk.), 42.05, 2. Uram Zsuzsanna (Balassi) 45.07, 3. Dudás Szilvia (Balassi) 77.23. Váltóverseny, fiúk: 1. Ba­lassi Gimn. „A” 106.18. 2. Ma­dách 109.50, 3. Balassi Gimn. ..B” 148.20. Leánvok: 1. Ba­lassi Gimn. ,.A” 239.38, 2. Bo­lyai 303.14, 3. Balassi 326.35. Az eevéni F 17 B kategó­riában Török Józsefnek, a sal- "őtariáni Madách Tmre Gim­názium és Szakközéniskola aranyjelvényes sportolóiénak “sélye van a dobogóra kerü­lésre. a benimaradást a nők ? RÖPLABDA NB II. Kiharcolják Nők: St. RSZR—Tiszavasvári Lombik 3—1 (11, 13, —12, 10) Salgótarján, v.: Molnár S., St. RSZR: Radvánszky, Sándor, Schujer, Czankné, Szkiba, Varga, cs.: Nagy Zs. Edző: Félegyházi Pál. A kiesési rangadón közel kétórás küzdelemben egyre javuló játékkal küzdött a tar­jám női együttes. Az első játszmában az ellenfél kezdett jobban, a nyitásfogadások és rnaguk a nyitások is rosszul sikerültek, s így a tarjániak a hálónál szerzett ütőfölé­nyüket elvesztették, s végül csak nagy küzdelem árán nyertek. A második játszmá­ban is óriási volt a küzdelem; 11—11, 13—13 után nyert a tarján! gárda. A harmadik játszmában 12—12-ig fej fej mellett haladt a két csapat, majd az ellenfél győzött. A döntő szettben 0—4-ről 6—4- re elhúzott az RSZR, innen elsősorban hálójátékkal, ütő­sekkel, helyezésekkel és sán­cokkal 11—6, 13—9 arányú ve­zetésnél már nem volt k,étes a végső győzelem. Férfiak: Debreceni Kinizsi—STC 3—0 (6, 12, 8) Salgótarján, v.: Gallai. STC: Kiss, Sárai, Prajsnár, Galló, Gasparkovics, Liptai, cs.: Ti- haméri. Edző: Farkas Róbert. A dobogóra esélyes debre­ceni egyetemisták a gyenge napot kifogó tarjániakkal szemben ezúttal könnyű hely­zetben voltak. Az első és a harmadik játszmában külö­nösen kidomborodott a ven­dégcsapat ütőfölénye, a me­zőnyben igen gyenge hazaiak egy percre sem tudták kétes­sé tenni a Kinizsi játszmagyő­zelmeit. Csupán a második szettben volt egyenrangú el­lenfél a tarjáni csapat, 7—4, majd 8—7 arányú vezetésük után a debreceniek azonban egyenlítettek, majd 14—12-ről nyertek. Romhányi Kerámia— Esztergomi Medicor 3—1 (7, 10, —6, 8) Romhány, sportcsarnok, v.: Gallai Romhány: Bagi, Né­meth, Varga, Takács, Lichy, Balogh, cs.: Balázs, Uhlarik, Kovács. Edző: Reznicsek László. A negyedik fordulóban öt­venszázalékos eredményes­ségre javította mérlegét a Romhányi Kerámia. Nehezen indult be a gépezet az első játszmában. Látszott, hogy több játékos nem teljesen egészséges. A második játék­részt már egyértelműen a hazaiak irányították. A végén könnyelműsködtek és 6 pont­ról 10-ig fölengedték a Me­dicor csapatát. A vendégek lendülete a harmadik játsz­mában teljesedett ki. A legke­ményebb taktikai és idegi csa­tát a negyedik szettben vívta a két csanat. Főleg az ütőfö­lény hozta meg a hazaiak­nak a győzelmet. A mérkőzés első felében Baloeh emelke­dett ki a mezőnyből játéka ré­vén. a végén pedig Takács feliavulása döntötte el a ta­lálkozó sorsát. helyen a női mindvégig nagy küzdelemben a 30. percig biztosan vezetett. Egy pár perées „rövidzárlat” után, amikor a szolnokiaknak minden sikerült, az STC-nek kevésbé a nyolc személyiből 0 pontot szereztek, az utolsó percre, a véghajrá sikerei nyomán, már 53—46-ra újra a Stécé vezetett. A hátralévő 34 másodpercben a szolnoki­ak már csak szépíteni tud­tak. A sorozatban hetedik női győzelem dobogós helyre jut­tatta a tarjáni csapatot. Szarvas József: — Játéko­saim összteljesítménye, tuda­tos játéka a taktikai fegye­lemmel párosulva minden di­cséretet megérdemelt. Férfiak: Nyíregyházi TK—STC 88— 71 (48—30) Salgótarján, vVitéz, Tur- nár. STC: Tóth 8, Juhász 10, Szabó 4, Kovák 2, Laczkó 34. Cs. Balogh 4, Dániel 2, Koj­nok 7, Palla. Edző: Boronyai Tamás. Az eredmény alakulása: 5. p.: 10—8, 10. p.: 24—12, 15. p.: 37—18, 25. p.: 57—40, 30. p.: 67—50, 35. p.: 77—57. Az 5. percig volt csupán nyílt a küzdelem. A 10. perc­ben p fegyelmezetten játszó, és kitűnő dobogóbiztonsággal a kosarat sorra bevevő ven­dégegyüttes már 12 ponttal elhúzott, majd a félidő végéig előnyét 18 pontra növelte. Az ideges légkörben folyó küz­delemnél Juhászt több eset­ben szabálytalanul szerelték, amit a játékvezetők nem min­dig toroltak meg. A csapat együttes „óriása” közismerten lobbáJ nékony természet.1 — vitába szállt a játékvezetővel, ed­zője lehozta a pályáról. A 18. percben Juhász a kispadról kifogásolta a játékvezető íté­letét, ezért kiállították. A szünet után a nagyarányú ve­reség helyett a második já­tékrészben higgadtan játszott a Stécé, és meglepetésre bár az első félidőben szerzett hát­rányt ledolgozni mar nem tudta, de 41—40-re a második játékrészt megnyerte. Boronyai Tamás: — A szü­netig kitűnő erényeket fel­vonultató ellenfél határozott játékkal biztosította a győzel­met. A bajnokság állása Nők 1. MEAFC 21 2« 1 1576-002« 41 2. Bajai TK 22 17 5 1436-1040 3« 3. STC 21 15 5 1298-1133 38 4. Szóin. MÁV 21 15 6 1419-1172 38 5. Szarvasi F. 21 15 6 1438-1097 38 6. DUSE 20 13 7 1239-1044 3$ 7. Mezöb. Sp. 19 13 6 1177- 891 32 8. Kiskunf. V. 23 9 14 1098-1347 32 9. Egri TK 20 10 10 1226-1085 3« 10. Nyíregy. M. 21 9 12 1341-1438 30 11. Eger SE 20 7 13 1207-1250 27 12. Hödm. V. 19 8 11 1189-1213 27 13. Békéses. A. 22 5 17 1144-1519 27 14. Töröksz. SE 20 3 17 844-1319 2* 15. Békési A. 18 4 14 «14-1095 27 16. Kisújszállás 20 1 19 802-1576 ti Férfiak 1. Vaskúti B. 21 16 5 1691-1422 57 2. DUSE 20 17 3 1737-1320 31 3. Nyíregyh. 20 16 4 1771-1484 38 4. Hrtdmez. V. 18 17 1 1815-1329 35 5. MEAFC 18 15 3 1897-1308 33 6. Szegedi P. 21 11 10 1705-1578 32 7. STC 18 11 7 1452-1362 28 8. Kiskunf. 20 9 11 1701-1620 2» 9. Nyíregyház. 19 8 11 1429-1493 27 10. Mezőber. Sp. 18 8 10 1186-1602 28 11. Szarvasi F. 20 4 16 1274-1586 24 12. Karcagi SE 19 4 15 1308-1634 28 13. Békési A. 16 5 11 1146-1255 21 14. Egri TK 19 1 18 1156-162S 20 15. Békéses. M. 19 1 18 1150-1652 28 M. L FIN Kupa A járási KISZ-bizottság szervezésében nagyszabású sportrendezvényre került sor Pásztón. A fiúk labdarúgás­ban, a-lányok - kézilabdában mérhették össze képességei­ket. Népes mezőny sorakozott a megnyitóra. A nagyközség csapatai mellett Kálié, Va- nyarc és Kozárd futballistái, Pásztón Vanyarc és Csécse csapatai !*- indultak. Labdarúgásban el­ső a pásztói tsz csapata lett a mechanika és a vízművek előtt. Kézilabdában a gimna­zista lányok bizonyultak a legjobbaknak, maguk mögé- utasítva a csécsei csapatot és a pedagógus KISZ-szervezet csapatait. A NÓGRÁD fofótippjei, 14. hét 1. Arsenal—Southampton j x 2. Brighton—Tottenham x 3. Ipswich—Aston Villa 2 j 4. Nottingham—Everton 1 5. West Bromwich—Manchester City 1 x 6. West Ham—Watford x 1 7. Bari—Arezzo j 8. Bologna—Como 2 x 9. Campobasso—Cremonese 1 x 10. Cavese—Milan x 1 11. Palermo—Lazio 2 1 12. Pistoiese—Catania 1 13. Varese—Lecce 1 j 14. Monza—Reggiana 1 15. Perugia—Foggia 1 16. Sambenedettese—Atalanta 1 Gólfotópályázat A múlt héten pályázatunk­ra 278 szelvény érkezett. A két mérkőzés eredménye: Cag­liari—Verona 2—1, Catanza- ro—Pisa 0—2. Két olvasónk ért el telitalálatot: Katulin Ilona Cserhátsurány, Bocskai u. 15. és Sztremi Sándor Ka- rancskeszi, Lenin út 10. Ré­szükre 10—10 db totószelvényt postázunk. Egy találatot 38- an küldtek be, közülük a kö­vetkezők nyertek 5—5 totó- szelvényt: Vereczki Pálné Ba­lassagyarmat, Móra F. u. 36., Balázs Pálné Etes, Felszaba­dulás út 17. Góltotó 1. Brighton—Tottenham, végeredmény: v 2. Bologna—Como, végeredmény: NÉV: LAKCÍM: I NÓGRÁD 1983. március 30., szerda