Nógrád. 1983. március (39. évfolyam. 50-76. szám)

1983-03-01 / 50. szám

KOSÁRLABDA NB FL Értékes sikerek Egerben Nehezen indult be a gépezet STC-Gam-MÁVAG 2-0 (0—01 1ABDAR0GÓ NB ff. STC—Egri TK 61—59 f35— 30) Eger, v.: Básti, ifj. Szarvas. STC: Kaposi (6), Takács (6), Belinyák, (4), Hegyi (10), Mis- kolczy (26), cs.: Klonka (5), Longauer (4), Karakasev (—). Edző: Szarvas József. Az eredmény alakulása. 5. p.: 10—4, 10. p.; 16—11, 15. p.: 22—21. A szünet után 5. p.: 39—40, 10. p.: 51—50, 15. p.: 58—59. A játékvezetők mem érkez­tek meg, így közös megegye­zéssel a két egyesület válasz­tottjai vállalták a mérkőzés vezetését. Az STC az egriektől az őszi szezonban, a salgótar­jáni sportcsarnokban szenve­dett vereséget A tarjáni csa­patot fűtötte a visszavágás vá­gya. Nagy becsvággyal kezd­tek, az első tíz percben szer­zett előnyüket a félidőt jelző sípszóig tartani tudták. Ebben a játékrészben Kaposi magas­sági fölényét jól értékesítette mindkét palánk alatt. Hasz­nos volt Takács játéka. Igen sok támadást akadályozott szemfüles közbelépéseivel, in­dításaival. A szünet után fokozódott az Izgalom, nőtt a küzdelem he­vessége. Váltott vezetéssel, a 38. percig nyílt volt a küzde­lem. Ekkor 58—59-es egri ve­zetésnél — három percig az önfeláldozó, lelkes védőmunka során egy kosár sem esett — Klonka személyi dobásával egyenlített az STC. A befeje­zés előtt hét másodperccel Misfcolezy kosara döntött. Ko­sárdobás közben szabálytalan­kodtak vele szemben, a megítélt személyi dobás­ra már nem volt idő. Az utolsó másodpercek­ben szerzett, igen értékes győ­zelem elsősorban a 26 pontot dobó Miskölczy érdeme. Mind­végig kitűnően bírta a meg­terhelést, nyugodtságával, pon­tos dobásaival, energikus já­tékával tartást adott csapa­tának. Mellette Hegyiné lelkes játékával szolgált dicséretre. Szarvas József: — Csapa­tom szünet utáni helytállása, 40 perces kitartása dicséretet érdemek Férfiak: STC—Egri TK 95—72 (50— 33). Eger, v.: Básti, id. Szarvas. STC: Szabó (24), Juhász (33), Tóth (2), Laczkó (30), Novák (2), cs.: Kojnok (2), Dániel (2). Edző: Boronyai Tamás. Az eredmény alakulása. 5. p.: 14—10, 10. p.: 22—16, 15. p.: 40—25. A szünet utáni 5. p.: 62—36, 10. p.: 71—44, 15. p.: 83—54. A magassági fölényben ját­szó STC győzelme egy pillana­tig nem volt kétséges. A 10. percig még némileg nyílttá tudta tenni a hazai csapat a küzdelmet. A folytatásban már a pontos dobások és a gyorsa­ság a szünet végéig 15 perces tarjáni pontelőnyt biztosítottak. A szünet után az első öt perc már a tarjániak sikerét hozta az újabb 9 ponttal. A magassági fölény egyre inkább befolyásolta a küzdelem ki­menetelét’, s végül a tarjániak, Laczkó igen jól sikerült kül­ső dobásaival és Juhász pont- ,erős játékával, nagy pontkü­lönbséggel győztek. Boronyai Tamás: — Érett taktikus játékkal, biztosan nyertünk. — mátyás — A bajnokság állása Nők 1. MEAFC 18 17 1 1818- 894 SS 2. Szarvasi F. 18 14 4 1235- 839 32 3. Szóin. MÄV 17 14 3 1162- 931 31 4. Bajai TK 17 13 4 1092- 800 30 5. STC 18 12 6 1118- 984 30 6. DUSE 16 11 5 1015- 853 27 7. Mezőberény 16 10 6 1000- 768 26 8. Egri TK 17 9 8 1091- 919 26 9. Eger SE 17 7 10 1079-1062 24 10. K.-félegyll. IS 6 12 826-1100 24 11. Nyiregyh. M. 17 7 10 1119-1176 24 12. Hódmezőv. 17 6 11 1014-1095 23 13. Törökszentm. 18 3 15 753-1180 21 14. Békési A- 16 4 12 815- 933 20 15. Békése». A. 16 2 14 811-1164 18 16. Kisújszállás 16 1 15 637-1237 17 A bajnokság állása Férfiak 1. Hódmezöv. 16 IS 1 1607-1185 31 2. MEAFC 17 14 3 1612-1243 31 3. DÜSE 15 14 1 1304- 967 29 4. Vaskúti B. 16 12 4 1235-1078 28 5. Nyiregyh. TK 16 12 4 1411-1181 28 6. STC 16 10 6 1298-1196 26 7. Klsk.-félegy. 16 8 8 1381-1296 24 8. szegedi P. 16 8 8 1327-1149 24 9. Nyiregyh. M. 15 6 9 1128-1202 2 Í0. Mezőberény 15 6 9 959-1371 21 11. Karcagi SE 17 4 13 1184-1447 21 12. Szarvasi F. 17 3 14 1072-1322 20 13. Békés 15 5 10 1074-1152 20 14. Egri TK 16 1 15 980-1366 17 15. B.-csabai M. 15 1 14 908-1325 16 A táblázatokban az STC egri győzelmei is szerepelnek. TEKE NB ff. KELETI CSOPORT Pályaválasztók sikerei A férfi-csapatbajnokságban a hetedik fordulóval folytatód­tak a küzdelmek. A Salgótar­jáni Síküveggyár gárdája ha­zai pályán a Debreceni MVSC csapatát fogadta. A debreceni­ek a tavaszi fordulóban ottho­nukban elszenvedett veresé­gért szerettek volna visszavág­ni az üveggyáriaknak. A ha­zaiak azonban felkészültek er­re a „csatára". Az- első páros után Jakus László révén „biz­tos” vezetést szereztek az üve­gesek. A továbbiakban ki­egyensúlyozottabbá vált a já­ték, de a vendégek nem tud­ták hátrányukat csökkenteni. A harmadik páros után Stark József révén ismét a hazai csapat növelhette előnyét a mérsékelt teljesítményt -nyúj­tó debreceni Dankó György- gyel szemben. A vendégek nem tudtak lépést tartani a tarjáni játékosokkal; csupán a szépítésre volt lehetőségük ezen a mérkőzésen, a vissza­vágásra nem. A női csapatbajnokság ötödik fordulójában a Somos­kőújfalu együttese a Debre­ceni MVSC otthonába látoga­tott. A vezetést a hazai csa­pat szerezte meg. A második­ként dobó CMáh Aranka azon­ban szépíteni tudott Kiegyen­súlyozottabbá vált a küzdelem, a szerencsével hadilábon ál­ló vendégek nem tudták hát­rányukat ledolgozni A haj­rára a hazai játékosok felja­vultak, míg a vendégek viaz- szaestek. A mérkőzést a ha­zai pálya előnyét élvező Deb­receni MVSC csapata nyerte. Eredmények: Salgótarjáni Síküveggyár—Debreceni MVSC 7—1 (2730—2432). Salgótarjáni , Síküveggyár: Jakus László 478, Szabó Ber­talan 444, Stark József 448, Radics Károly 452, Kohut Ká­roly 469, Dávid Imre 439. Debreceni MVSC: Petersze- gi László 393, Fejes János 412, Dankó György 356, Széles Jó­zsef 421, Meleska Mihály 400, Vass Imre 450. Nők: Debreceni MVSC—So­moskőújfalu 7—1 (2337—2211) Debreceni MVSC: Lakatos Erzsébet 392, Bana Erzsébet 333, Bányai Magdolna 377, Tol­di Mária 375, Ambrus Gábor- né 399, Bauer Edit 401. Somoskőújfalu: Huszár Ag­nes 363, Oláh Aranka 401, Tóth Mária 363, Kormány Er­zsébet 372, Oláh Erika 341, Szabó Eszter 371. A férfi-csapatbajnokság nyolcadik fordulójában, már­cius 5-én a Salgótarjáni Sík­üveggyár együttese a Hőérőmű gárdájához utazik. Eredmények, táblázatok A totó 9. hetj A labdarúgó NB I. tavaszi első fordulóiának eredményei: MTK-VM—Csepel 1—3, Video­ton—Békéscsaba 4—0, Hala­dás—FTC 0—2, Ű. Dózsa—Pé­csi MSC 2—0, Bp. Honvéd— NYVSSC 3—0, DVTK—Rába ETO 3—7, ZTE—Vasas 2—2, Tatabánya—Debrecen 1—1. AZ NB I állása 1. Csepel 16 9 6 1 28-17 24 2. Rába ETO 46 11 1 4 42-17 •23 3. Bp. Honvéd 16 9 3 4 28-3,7 21 4. tJ- Dózsa 16 7 5 4 23-19 19 5. Ferencváros 16 8 2 6 39-29 18 6. Vasas 16 6 6 4 33-25 18 7. Debrecen 15 5 6 4 19-19 16 8. Videoton 16 7 1 8 29-24 15 9. Tatabánya 15 4 5 6 20-24 13 10. Diósgyőr 16 4 5 7 21-30 13 y Haladás 15 4 5 7 13-23 13 12. Békéscsaba 16 4 5 7 25-38 13 13. MTK-VM 16 5 3 8 20-35 13 14. Z.-egerszeg 16 4 4 8 J7-23 12 15. Pécsi MSC 16 5 2 9 23-30 12 18. Nyiregyh. 16 3 5 8 13-23 11 A labdarúgó NB II. eredményei: Dorog—Ózd 2—1, SZEOL AK—Baja 2—2, Keszt­hely—Debreceni Kinizsi 1—0, Szekszárd—Siófok 0—1, 22. sz. Volán SE—Volán SC 2—1, Eger SE—T. Bauxitbányász 2—0, Kazincbarcika—Olajbá­nyász 1—3, Sopron—Hódmező­vásárhely 1—2. Az NB II. állása 1. Volán SC 20 10 7 3 42-19 27 2. SZEOL AK 20 10 4 6 42-29 24 3. K.-barcika 20 10 4 6 34-27 24 4. Siófok 20 8 7 5 30-27 23 5. Eger 20 10 2 8 37-29 22 6. S.-tarján 20 9 4 7 31-24 22 7. Keszthely 20 10 2 8 33-31 22 8. Kecskemét 20 7 7 6 29-22 21 9. Szekszárd 120 8 5 7 26-28 21 10. Baja 20 7 6 7 27-23 20 11. H.-mezővás. 20 9 2 9 33-31 20 12. N.-kanizsa 20 9 2 9 33-34 20 13. Debr. Kin. 20 6 7 7 25-25 19 14. Sopron 20 7 5 8 20-27 19 15. 22. sz. Volán 20 6 6 8 32-36 18 16. Bauxitbány. 20 7 4 9 26-30 18 17. Dorog 20 7 3 10 25-33 17 18. Ózdi Kohász 20 5 5 10 31-42 15 19. N.-bátony 20 5 4 11 23-41 14 20. Ganz-MAVAG 20 K 4 11 22-49 14 eredménye 1. Ascoli—Catanzare 3—2 1 2. Cagliari—Genoa 1—1 X 3. Cesena—Roma 1—1 X 4. Juventus—Udinese 4—0 1 5. Sampdoria—Torino 0—0 x 6. Verona—Pisa 2—1 1 7. Atalanta—Arezzo 1—1 X 8. Cremonese—Como 1—0 1 9. Foggia—Monza 0—0 X 10. Lecce—Bari 1—1 X 11. Palermo—Bologna 2—0 1 12 Perugia—Pistoiese 2—2 X 13. Varese—Cavese 1—1 X +1 14. Napoli—Intemazlonale 1—1 X Klampór büntetését felfüggesztették Temesvári harmadik A 19 éves nyugatnémet Bettine Bunge nyerte az oak- landi nemzetközi hői tenisz- versenyt, amelyen Temesvári Andrea értékes harmadik he­lyet szerzett. Bunge a döntő­ben honfitársnője, Sylvia Ha- nika ellen 6—3, 6—3 arányban győzött, s ezért a sikeréért A Bp. Spartacus elnöksége az asztalitenisz-szakosztály ve­zetésének javaslatára Klam- pár Tibor még le nem töltött fegyelmi büntetését kétéves próbaidőre felfüggesztette. Kíampár a másfél éves eltil­tásából kilenc hónapot letöl­tött és a hátralevő kilenc hó­30.000 dollárt kapott. Hanika tiszeletdíja 15 000 dollár volt. nap került felfüggesztésre. Salgótarján, 3000 néző, v.: Varga J. (Mester, Puhl). sTC: László — Babcsán, Bogdán, Mákos (Juhász, 61. p.), Kal­már — Varga, Kovács II., Be- rindán — Szanyi, Kovács III., Szedlák (Földi, 53. p.). Edző: Borbély András. Ganz-MÄ- VAG:' Erdélyi — Aranyosi, Kovács T., Zimonyi, Farkas — Nagy, Gregor, (Weiland, 77. p.), Kovács B„ Gyimesi (Schaf­fer, 82. p.) — Boda, Földes. Edző: Megyeri Győző. Tódult a közönség a hosz- szúra nyúlt bajnoki szünet után a korántsem túl kényel­mes, városszéli tóstrandi sportlétesítmény salakos edző­pályája köré. A helyi „B kö­zép” lelkesen énekelte a Stécé- indulót, s ez már az első per­cekben nagy lendületet adott a hazaiaknak. Szanyi adott be a jobb oldalról, szögletrúgás­ból, Kovács II. hátrafejelte a labdát, de Varga kissé lema­radt róla... A másik oldalon Gyimesi—Boda—Földes akció végén a középpályás lövését László védte. A 3. percben Kovács II. remek labdával szöktette Szanyit, a szélső kö-( zépre adott, de Kovács III. nagy helyzetben rosszul talál­ta el a labdát. A hazai kapu előtt Boda cselei után a ka­pus ökíözéssel tisztázott. Há­rom perccel később Kovács II. lőhetett volna kapura a 16-os vonalról, ehelyett azonban ívelte a labdát, s az mellé ment... Utána Szanyi beadá­sát Kovács II. ismét Vargá­hoz tálalta, a középpályás for­dulásból fölé lőtt. A 10. perc­ben Kovács III. ígéretes kitö­rés végén elesett a 16-os előtt egy védő közbeavatkozásakor — a játékvezető nem látott szabálytalanságot. Hamarosan Farkast kellett figyelmeztetni sokadik durva­sága miatt. -A következő ne­gyedórában Kovács III. négy­szer is szabadrúgást végezhe­tett el jobbról, a kapu köze­léből, ám mindannyiszor ered­ménytelenül. A 31. percben egy bal oldali után László a labda alá fu­tott, Kovács B. fejese alig ke­rülte el a kaput. A másik ol­dalon Szanyi lövését könnyen védte Erdélyi. Feljött a ven­dégcsapat, egymás után öt szögletrúgás jelezte ezt. A 41. percben Szedlákot ismét csak szabálytalanul tudták megállí­tani. ezúttal azonban a 16- oson belül. A mégítélt bünte­tőt Kovács II. a jobb kapufa tövére lőtte! Fordulás után még nagyobb lendülettel vetette magát a küzdelembe az STC. Míg az Földi fölemelt karral ünnepli a végeredményt. első félidőben a vendégek sok mezőnybeli szabálytalansággal próbálták széttördelni a játé­kot, s némileg megfélemlítve a hazaiakat, sokszor kénysze­rítették őket hibázásra — a második játékrészben már jobban ügyeltek a piros-feke­ték arra, hogy kezükben tart­sák a játék irányítását. Az '55. percben Kovács III. ívelt be szögletrúgást balról, Ko­vács ÍJ. jó ütemben ugrott ki a védők közül és közelről a kapu bal oldalába sodorta a labdát. 1—0. A gól után is többet bir­tokolták a labdát a tarjániak, a ®anz-MÁVAG jobbára csak védekezett, s ismét elég dur­ván. Már az első félidő 27, percében sárga lapott kapott Kovács B., a gól utáni meg­jegyzéséért Gregor részesült ugyanilyen intésben, de ezzel nem tudta a játékvezető'meg­fékezni a gépgyáriak vagdal- kozását. A 66. percben is ha­sonló okból végezhettek el sza­badrúgást a stécések.. amely Álfán Berindán lövése csak centiméterekkel a jobb kapu­fa mellett zúgott mellé. A 70. percben Földes egy jobb oldali akció végén rosz- szul esett, erősen fájlalta a lábát, egy percig az oldalvo­nalon túl ápolták. Kissé kitá­madtak a fővárosiak, de igazi veszélyt nem jelentettek a kapura. Kovács B. és Gyimesi próbálkozása ugyanúgy nem hozott nekik sikert, mint az Újpesti Dózsából frissen iga­zolt Nagy Sándor fölélővése a 81. percben. Három perc múl­va Kovács II. nagyszerű lab­dával indította Kovács III-at' a beadást azonban Berindán elől hazapöckölték a védők. A 86. percben ismét Kovács III. ívéit be szögletet balról, Ko­vács II. kitűnően ugrott föl, a másik oldalon helyezkedő Földi elé fejelt, aki két lépés­ről, a jobb kapufa mellett a hálóba talált. 2—0. Két perccel a lefújás előtt egy jobbról beívelt szabadrú­gás nyomán Zimonyi fejelt kapura, a léc alá tartó lab­dát László biztos kézzel védte. Kapkodó, bizonytalan, idény eleji játék jellemezte különö­sen az első félidőt. Sokáig semmi sem sikerült a salgó­tarjániaknak, még büntetőt is hibáztak. Ebben a játékrész­ben „bejött” a vendégcsapat taktikája: szabálytalanságok! árán is széttördelték a játé­kot, nem engedték kibontakoz­ni a támadásokat. A játék színvonala olykor egy járási bajnoki mérkőzésre emlékezte­tett. Szünet után magához ragadta az irányítást, az STC, többet birtokolták a labdát a hazaiak, és már formás táma­dásokra is futotta erejükből. A durvaságok elől pontos, gyors ossz játékkal igyekeztek kitérni, bár nem mindig si­került. A tartalékos, kiesése ellen foggal-körömmel küzdő gépgyári gárda harcmodora hosszú távon nem vezethetett sikerre. így végül, ha az őszi 3—0-nál nehezebben is, de biz­tosan, megérdemelten nyertek a tarjániak. Jók: Bogdán, Var­ga, Berindán, Kovács II. ilL Kovács T. és Boda. Várkonyi Ferenc Egy félidőt bírtak a vendégek Kecskeméti SC—Nagybátonyi Bányász 2—0 (1—0) Kecskemét, 4000 néző, v.: os sarkáról középre ívelt Sza- labdát. A hazaiak fölénye jeJ Vankó. KSC: Erdei' — Hoff- bő László érkezett, kapásból gyében teltek a percek, meister, ■ (Mózner a 46. perc. lőtt, a labda elzúgott a bal A vendégek viszont szí- ben), Gugyerás, Andreidesz, oldali'léc mellett. Hat perc el- vásan védekeztek. A 67. Somogyi — Hájer, Mohovics, teltével Supka lapos lövése percben Szabó Gy. az ötö- (Nagy a 64. percben), Ravasz elcsúszott a nagybatonyiak ka- sön toronymagasan rúgta fel — Supka, Papp, Goják. Edző: pújának bal alsó sarka mel- a labdát végül, ha nehezen is, Szentannai József. Nagybá- lett. A 35. percben Mihalkó de felszabadult a vendégkapu. tony: Kocsis — Szabó Gy., B. „belépését” a játékvezető sár- A 74. percben Kocsis bravúr- Kovács, Mihalkó, Tamás — ga lappal jutalmazta. A 38. ral védte Papp közeli fejesét Cséki, Hugyecz, Vágó — percben vezetést szerzett a A 82. percben eldőlt a mérkő- Szabó L„ Szabó J., (Su- Kecskemét. Somogyi a Bá- zés sorsa. Ravasz 23 méteres sán a 66. percben), Kiss K. nyász-kaputól 40 méternyire szabadrúgását követően, a lab- Megbizott edző: Baranyai Gyű- megszerzett egy labdát nagy da a jobb oldali kapufán csat- la. lendülettel tört előre, négy tant, a kipattanó „pettyest” (A találkozóra való felké- vendégjátékost is kicselezett, Ravasz a bal oldali 16-os sar- szülést a hazaiak szempontjá- és 12 méterről a kapuba bőm- káról a kapuba bombázta. 2—0. ból lényegében véve semmi bázott. 1—0 Közvetlenül a fél- Az esetnél Vankó játékve- sem zavarta. A „totóügyben” idő befejezése előtt, Mohovics zető — a nézőknek tett meg­szerepelt két játékosát — a 15 méterről veszélyeztette Ko- jegyzéseiért — Hugyeczet le- Siófokról elszármazott Fürtöst csis kapuját, lövése viszont küldte a pályáról! Az utolsó és az ifjúsági korú Lajos Vil- elzúgott a bal oldali léc mel- esemény: Kocsis Papp közeli most — hetekkel korábban lett. veszélyes fejesét a léc fölé átadták a Kecskeméti TE A második játékrész ven- tornászta. együttesének... A vendégek dégszöglettel indult: Vágó ki- Az erősen tartalékos Bá- szákvezetőjének viszont a'lapo- tűnőén rúgta be, Szabó Gy. nyász-gárda az első 45 perc- san feladva a leckét, hogy fejjel megcsúsztatta, végül Er- ben egyenrangú ellenfele volt mindössze 11 felnőtt játékos dei nagy bravúrral a mezőny- a jó nevű hazai csapatnak. A állt rendelkezésére!) be öklözte a labdát. A Nagy- szünet előtt néhány perccel A hazaiak azonnal támadás- bátony kapujánál — mivel Ta- kapott gól — amely kitűnő' ba lendültek, Supka 20 méter- más későn ért vissza — me- egyéni alakítás eredménye ről hatalmas lövést eresztett leg helyzet adódott, de Supka volt —, alaposan fordított a meg, B. Kovács belépett a lab- a 11-es ponton a földbe rú- vendégek addigi taktikus, da útjába. Később Mohovics gott. Az 52. percben Hugyecz eredményes játékán, és felbo- prőbálkozott, de hátrahúzása szabálytalan szerelésért sárga rította az edzői elképzeléseket nem sikerült. A 7. percben lapot kapott. Egy perc múlva is... Szünet után már kapkod- Cséki elrobogott a jobb szélen, Ravasz jobb oldali beadását va, sokszor , elképzelés nélkül egy remek esett után, a?; ötös az előrelopakodó Mohovics kö- küzdött a Nagybátony. Csak sarkáról begurított, de Vágó zelről fejelte a keresztléc fölé. Kocsis remek védései révén és Szabó J. elvétette a labdát, (Kocsis alaposan leragadt az menekült meg a súlyos vere- és Gugyerás felszabadított... alapvonalon!) A nagybátonyi ségtől. ;,A csapat — mondotta A következő percekben, csak kapus azonnal kijavította hi- Baranyai Gyula — csak egy egy rosszul elvégzett Ravasz- báját: Papp közeli' lövését véd- félidőn át koncentrált.” szabadrúgás érdemelt említést, te nagy nyugalommal, majd Jók: Gugyerás, Mohovics, A 22. percben Tamás remekül Supka lábáról is — igaz némi Papp, Mózner, ill : Koe-is_ ég tört előre a bal oldalon, a 16; üggyel-bajjal — leszedte a B. Kovács. Tcfth Islváa