Nógrád. 1983. március (39. évfolyam. 50-76. szám)

1983-03-06 / 55. szám

LABDARÚGÓ NB H. > Csakczértis-hanguíct Nagybá'onyban A Nagybátonyi Bányász lab­darúgócsapata — mondhatni kínos helyzetben van. A ma­gyar „totóbotrány’’ miatt — lévén talán töhb-kevesebb köztük az ügyhöz a keret hat aktív tagjának játékjoga fel van függesztve. Kiss Gyula és Orosz János korábbi kiállí­tások miatt a mai fordulóban még nem játszhat. Múlt va­sárnap Kecskeméten Vankó játékvezető leküldte a pályá­ról Hugyecz Jánost, aki né­hány mérkőzésen szintén nem szerepelhet. Végeredményben Baranyai Gyula edzőnek pil­lanatnyilag — írd és mondd r- csak tíz felnőttjálékos áll rendelkezésére. Es — az idő­közben „előléptetett” ifisták... Ilyen helyzetben sem a han­gulat, sem pedig a kilátások nem a legrózsásabbak az STC vendégjátékát megelőzően. Hoz­zátehetjük: az NB I-be igyek­vő tarjáni gárda ellen még komplett csapattal is nehéz lenne a tisztes helytállás. Ar­ról nem is szólva, hogy a „tastvér”-együttes két éve, ma­gabiztos játékkal, 4—1-re nyert a bányavárosban. Igaz. hogy a találkozót — mint a mait is — nagybátonyi bravúr előz­te meg: a Bányász győzött Salgótarjánban,.. „A garnitúra — mondotta a pénteki edzést követően Ba­ranyai Gyula — egész héten szorgalmasan készült. A fiúk alaposan feltüzelve várják a Stécét. Noha a helyzetünk enyhén szólva kinos. nekünk eredményt kell elérnünk! Eb­ben nincs semmi túlzás, vagy nagyképűség”. A Nagybátony az alábbi összeállításbun lép pályára: Kocsis — Varga (Su­san), B. Kovács, Mihalkó, Ta­más — Szabó Gv., Gséki, Kiss K„ Szabó J. — Szabó L., Vá­gó. A kispadon Hiesz, Hajda­ra, Ponyi, ill. Susán vagy Var­ga foglal helyet. T. I. Rangodóra készül az STC Labdarúgó NB I. máscJ k forduló PMSC—Videoton 3—« (1—0) Pécs, 6 ezer néző, vezette: Büki. Sóllövök: Dárdai 2, (egyet 11-esből) Mészáros. Nyíregyháza— Ü, Dózsa 1—0 (0—0) Nyíregyháza, 17 ezer néző, vezette: Németh L.. Sóllövő: Czeczeli. MTK-VM— DMVSC 2—1 1—1) Debrecen, 12 000 néző, vezet­te: Győri. Góllövök: Bognár és Boda, illetve Farkas.. Rába ETO— Tatabánya 3—2 (2—0) Győr, 20 ezer néző, vezette: Kovács. Góllövök: Hannich, Szepesi, Póczik, ül.: Kökény, Emmer. Zalaegerszeg— FTC 2—2 (1—0) Népstadion, 8000 néző, ve­zette: Divinyi, Góllövök: Soós (2), ill.: Fölöskel, Szokolai. Bp. Honvéd— Békéscsaba 3—2 (2—2) Békéscsaba, 8000 néző, ve­zette: Pádór. Góllövők: Bodo- nyi (2, egyet 11-esből), Kere. peczky, 111.: Kurucz (2). Csepel— Haladás 4—I (0—1) Csepel, 5000 néző, vezette; Hartmann. Góllövők: Déhány (2), Kelemen, Mészöly, ill.: Hauzer. LABDARÚGÓ TERÜLETI BAJNOKSÁG Pásztói SE—Gyöngyös 0—0 Az NB Il-es együttszerep- lés éveiben a Nagybáíonynak kedvezett a szerencse. Az STC otthonában elszenvedett vere­ségei „műmusává” léptették elő a Bányász-csapatot. A salgótarjáni vezetők bizakod­va néznek a- találkozó elé. Borbély András vezető edző szerint: •— Az előző mérkőzések ta­núi'ágait - levontuk. Sajnos támadó szellemű csapatjáté­kunknak nem kedveznek a sa­lakos sáros pályák. Nagybá- tonyban valószínűleg hasonló és ráadásul kiméretű edzőpá­lyán vehettük fel a harcot. Mindenesetre nagy elszántság­gal, teljes lendülettel igyek­szünk majd áttörni a nyilván­valóan kapujuk előterét kö­römszakadtáig védő ellenfél védővonalát. Az együttesen belül mindenki egészséges. A vasárnap térdsérülést szenve­dett Berindán is játékra kész. Cserháti József szakosztály- elnök: — Nem szeretnénk az előző évek hibájába esni. A túlzott önbizalom, a nagy­mellény” már kétezer is meg­bosszulta magát. Elszántságuk komoly. Nem téveszt meg ben­nünket a Nagybátonyi ért vérveszteség. A helyettesek a nemzetközi és a kecskeméti ta­lálkozókon máris igazolták, hogy jól megállják helyüket, Célkitűzésünk az NB I érde­kében az első három mérkő­zésen hatpontos teljesítmény, így csak a győzelem elfogad­ható végeredmény: Az STC szombattól rejtek­helyen készül a megyei NB li­es rangadóra. Az összeállítás­ról csak a mérkőzés előtt dön­tenek. A pályára lépő csapatot a 15-ös szoros keretből vá­lasztják ki. Az előző heti ösz- szeállításhoz viszonyítva egy­két helyen változás várható, — mátyus — Pásztó, 600. néző. v.: Juhász PSE: Reviczki — Németh, Tar. csányi, Boros, Szőke — Szabó, Beelő, Kovács — Szarvas, Csé- pe, Szeles (Blázsovícs). Edző: Balga Károly. A találkozó kitűnő iramban kezdődött, mindkét együttes a széleken igyekezett támadáso­kat vezetni. A 7. percben Szar­vas beadásából Bedő közelről a kapu mellé fejelte a labdát. A válasz nem késett: Szalal 25 méteres szabadrúgásból a hazai kapu fölé bombázott. A vendé­gek kapuját ismét Bedő veszé­lyeztette: 12 méteres fejese a bal oldali léc mellett csúszott ki az alapvonalon túlra. Alig valamivel később ismét Bedé jött: 25 méterről kapu mellé lőtt. A 43. percben szabályta­lan szerelésért Szőke sárga la­pot kapott. A szünet után a Gyöngyös percei következtek enyhe fölé­nyét öt szöglet jelezte. Az 53. percben Tóth közeli lövését Reviczki bravúrral védte. Ne­gyedóra elteltével ismét a ha­zaiak kezdeményeztek többet, igazi helyzetet azonban nem tudtak kialakítani. A 66. perc­ben Kovács 16 méterről vég­zett el szabadrúgást, a kitűnő­en eltalált labda a keresztléc­ről pattant a mezőnybe. Né­hány perc múlva Reviczki egy közeli fejest mentett. A 83. percben Németh is sárga lapot kapott. Á hazai gárda az első fél­időben alaposan beszorította ellenfelét, fölényét viszont nem tudta érvényesíteni. A második játékrészben alapjaiban ki­egyensúlyozott küzdelem folyt. Végeredményben Igazságos eredmény született. 1 Jók: Bedő (a mezőny leg­jobbja), Szőke, Boros, Szabó, Reviczki, Kovács, ill. Szalal, Ferenc, Szabó és Jakab. t. i. LABDARÚGÓ MEGYEI BAJNOKSÁG Romhónyi remények a rajtnál Beszélgetés Vidomusz János edzővel Ma délután végre benépe­sülnek a Nógrád megyei lab­darúgó-bajnokságban szerep­lő é3 az idei — első forduló­ban pályaválasztó — csapa­tok játéktéréi és azoic kör­nyéke: megkezdődik a tava­szi szezon. A rajt előtt fölke­restük a listavezető Romhá- nyi Kerámiagyár SE csapatá­nak edzőjét, Vidomusz Jánost, hogy felkészülésükről, ter­veikről beszélgessünk. — Hogyan töltötték a telet? •— érdeklődtünk tőle. — Ahogyan az időjárás en­gedte — felel a szakvezető. — Januárban még semmi gon­dunk nem volt a hőfok és a talajviszonyok miatt. ' Rövid pihenő 'után, 12-étól Intenzív erőnléti felkészüléssel kezdtük a bajnoki szünet alatti mun­kát, majd 22-étől február ele­jéig fokozatosan a játékra, a technikai elemek gyakorlásá­ra, az összeszoktatásra he­lyeztük át a hangsúlyt. Azóta, hogy leesett a hó, csak irre­ális talajon, rossz körülmé­nyek között tudtunk játszani, saját ^pályánkat azonban még előkészületi mérkőzésre sem használhattuk. Itthon tovább­ra is erőnléti edzéseket tart­hattunk csalab jórészt a helyi tornacsarnokban. Idegenben pedig kikaptunk kétszer is: Aszódon 3—2-re, Szécsénybeu 2—1-re. Aztán jött az MNK- találkozó,,. — Milyennek értékeli utó­lag ezt a kupamérkőzést? — Szerintem a fiúk tavaly nem csak helytálltak, hanem messze a várakozáson felül túlteljesítették, amit magukra vállallak. Az Eger és az özd kiverése két osztállyal följebb játszó csapatok legyőzése, azt hiszem, olyam siker, amely magáért beszél. Amikor be­kerültünk a legjobb 32 közé, és a Kazincbarcikát fogadhat­tuk, már nem volf reális esé­lyünk a továbbjutásra. Az NB II egyik legjobb csapata, a dobogóra és így a legmaga­sabb osztályba jutásra is esé­lyes Vegyész már otthon is sokkal jobb körülmények kö­zött készülhetett, ráadásul ép­pen egv kilencnapos harká­nyi edzőtáborból, jöttek haza, ahol öt előkészületi találko­zót játszhattak a napi egy-két edzés mellett. A 6—1-es ve­reség reális volt örülök, hogy a sáros és alul felfagyott, kemény pályán nem sérültek meg a játékosaim. Így is a megyeben egyedülálló siker, hogy hej ütöttünk a Szabad Föld'Kupa döntőjébe — mond­ta Vidomusz edző. — Van-e változás a csapat keretében ? — Nem is egy. Katón szolgálatra vonultak be hár-i man: Papp, Molnár és Páris. Sági viszont leszerelt, és vár­juk közénk Bodort is. Ugyan­csak szeretnénk leigazolni ör- halomból, a járási bajnokság­ból Csábi Attilát. Az ifjúsá­giak közül Kis és Nagy ke­rült a felnőttek keretébe. — Mit vár a tavaszi sze­zontól ? — Szeretnénk megőrizni vezető helyünket, és ha ez si­kerül, helytállni majd az osz­tályozókon. Akárcsak ősszel, mostantól is minden hazai mérkőzésünktől biztos győ­zelmet várok, és különösen a nagy- rivális ÖMTE csapatát igyekszünk fölülmúlni. Ha az­tán egy-két volt NB-s játé­kossal sikerülne erősítenünk, lehelne keresnivalónk a terü­leti bajnokságban is ősztől — fejezte be mondandóját" Vido­musz János. v. f. Tegnap délelőtt a salgótar­jáni uszodában találkoztak a megyeszékhely és Balassagyar­mat úszópalántái. A két vá­ros általános iskoláinak alsó tagozatába járók közül kiemel­kedett a salgótarjáni remény­ség. Bánhegyi Judit (Gagarin iskola), aki különösen a mell­úszásban jeleskedik. Fotó: Bihary, Zoltán Nagy küzdelem után St. Volán—Pénzverő SE 6,5—6,5 (1) Az OB II. Keleti csoportjában, a 3. fordulóban az St. Volán csa­pata Salgótarjánban fogadta a ki­tűnően rajtolt és az élcsoportban tanyázó Pénzverő együttesét. A tarjániak az előző két mérkőzés kudarca után ezen a találkozón már javuló játékról -és nagy küz­deni akarásról tettek tanúbizony­ságot. Az elképzelés az volt, hogy az éltáblákon jó erőket felvo­nultató fővárosi együttest a 7— 14. táblán kell meglepni, mert itt sebezhetők. Nos, a taktika csak részben vált be, mert néhány vá­ratlan eredmény keresztülhúzta az elképzeléseket. A 14. táblán a Patai—Zahorecz találkozó értéke­lésre került. A tarjániak ifjúsá­gi játékosának gyaloghátránya van ugyan, ám úgy néz ki en­nek ellenére, döntetlen lesz a parti. Az St. Volán csapatából Szabó, Váradi és Simkó győzött, Ponyi (Bakos mester ellen), Gál, Szokács, Egyed, Kánya, Kassal és Istvanovszki döntetlent ért el. A forduló további eredményei: ÉPGÉP—BHG 7—7, Orosháza— Láng 4,5—9,5 Szeged—MÉM 8,5— 5,5 Gyöngyös—Makó 7—6 (1), Eger —Debrecen 5—9, Miskolc—Kecske­mét 9—5. A bajnokság állása 1. Miskolci Medic. 2. Debreceni USE 3. Láng Vasas 4. Szegedi VSE 5. Pénzverő SE 6. Kecskeméti TE 7. ÉPGÉP 8. MÉM 9. Makói VSE 10. BHG 11. Gyöngyösi SE 12. St. Volán 13. Orosháza 14. Eger SE Az St. Volán 3 3 - - 28 3 3 - - 26 32-1 23,5 3 2 1 - 22,5 (1) 3 2 - 1 22,5 3111 21,5 3 1-2 21,5 3 1 - 2 19 (1) 3-12 18,5 3 - 1 2 18 (1) 3 - 1 2 15 (1) 3 - - 3 14 3 - - 3 12,5 csapata a 4. for­dulóban március 13-án Budapes­ten a MÉM csapatával mérkőzik. <•*. 14 Lehel SC—Balassagyarmat (1—0) Balassagyarmat. 300 néaő, v.: Bodnár. Bgy. SE: Pintér— Pigniczer, Robb, Hornyák, Lajkó — Tóth F., Rigó, Föl- dcsi — Szűcs (Kármán), Kó­nya (Gyurkovics), Tóth G. Edző: Szabó Ernő. Kiegyenlített játékot hozott az első negyedóra és főleg idény eleji, gyenge színvona­lat. A két 16-os között patto­gott a labda, rengeteg átadá­si és labdakezelési hibával. Az első említésre méltó ese­mény a 20. percben történt, amikor egy előrevágott labdát tett ártalmatlanná Pintér, a hazaiak karnisa. Nem sokkal később Tóth F. hibázott jó helyzetben. A 20. percben De­rne iramodott meg a jobb ol­dalon, de a vendégakció le­sen akadt el. A 40. percben szabadrúgáshoz jutottak a vendégek a kaputól mintegy 30 méterre, de a cseles lö­vést hárították a védők. Ezek után Tóth—Robb összjáték után a középhátvéd gyatrán kapu mellé lőtt 15 méterről. A 44. percben a 16-os oldalvonalá­tól 5 méterre, a bal oldalon szabadrúgáshoz jutottak a hazaiak, de a legurított lab­dát" hárították a vendégve- dók. Az első játékrész ese-» ménytelen akciókkal ért vé­get. Az 50. percben egy középre iveit labdát a jászberényiek középcsatára, Deme lekezel­te, de 12 méterről gyatrán mellé lőtt. Majd egy balol­dali Lehel-szöglet után Su­lyok jól eltalált lövését há­rította Pintér. A 60. percben, esett a mérkőzés egyetlen gól­ja. A kapuval szemben, a 16- os vonalától szabadrúgáshoz jutottak a vendégek, és a jól eltalált Szabó-lövés a kapu jobb oldalába vágódott. A gól után feljöttek a ven­dégek, egyre-másra vezették veszélyes támadásaikat, de lö­véseikbe hiba csúszott. A 70. percben Földes 20 méteres szabadrúgását öklözte a me­zőnybe a jászberényi kapus. A hazaiak ebben az időszak­ban mezőnyfölényt harcoltak ki, de csatáraik a kapura ve­szélytelenek voltak. A 87. perc­ben baloldali támadás végén Szabó lőtt jó helyzetben ka­pu mellé. A hazaiak megpró­bálták az egyik pontot men­teni, de a csatársor csődöt mondott. A mindkét játékrészben * rutinosabb Lehel Irányította a játékot. A hazaiak ugyan jól alkalmazták a lestaktlkút, a védelmük jól rombolt, de csa­táraik képtelenek voltak ve­szélyes helyzetet teremteni a Lehel kapuja előtt. Végered­ményben a jobb csatársor döntött a vendégek javára. Jók: Fényes, Szabó, Szívós. A hazaiak közül senki sem nyújtott átlagon felüli telje­sítményt. • k. s. Eredmények, táblázatok A bajnokság állása St. Síküveggyár—Borsodi Volán 1—1 (1 —0) Salgótarján, 500 néző, v.: vendégcsapat. Egy bal oldali tant, és Veres közelről a há-’ PuhI. Síküveggyár: Koncsik— támadás végén egy előre-ívelt lóba emelt. 1—1. Radícs, Verbói, Czene, Kiss— labdát a kifutó Koncsik elvé- Jók: Vérből, Bérezi, Szőke, Bérezi, Szőke, Simon, (Král), tette, végül is a kapufáról a Németh, ül. Gácsi. Gulyka (Szsmora) — Németh, labda újra a mezőnybe pat- m. L Dudás. Edző: Kiss László. Kazai rohamokkal indult a találkozó. Már az első percben Dudás labdája az üresen ha­gyott kapu fölé szállt. A kö­vetkező percben hasonló tör­tént a Síküveggyár kapuja előtt. Ez csupán azért emlí­tésre méltó, mert az ellenfél­nek a 90 perc alatt ez volt az egyetlen helyzete. Mintegy 30 percen* át a jobb szélen vi­harié Németh jóvoltából újabb négy gólhelyzet maradt ki a borsodi kapu torkában. A 30. percben a jobb oldalra átfutó Dudás magasan az alap­vonalról a kapura ívelt. Guly­ka két méterről a lehulló lab­dát a bal sarokba fejelte. 1—0. A gól után némileg enyhült a hazaiak nyomása. A második félidőben is fö­lényben játszottak a síküveg­gyáriak, további helyzeteket hagytak ki. A 85. percben a kiugró Némethet a 16-oson belül Kiss leterítette, a bün­tetőt, Dudás gyengén lőtte a jobb sarok felé, így & kapus hárítani tudott." A közönség már hazafelé indult, mikor az utolsó perc kezdetén súlyos védelmi hibából egyenlített a Labdarúgó bajnokságok, pásztói járás. Felnőttek: Mát- raszőlős—Kálló 5—3, Hasznos —Szarvasgede 1—3, Palotás­halom—Szirák 4—0, Ecseg—. Héhalom 5—0, Bér—Csecse 9—1, Erdőtarcsa—Kisbágyon 1—1, Tar—Felsőtold 2—2, Bu­ják szabadnapos volt. A bajnokság állása 1. Felsőtold 14 11 1 2 50-11 W 2. Mátraszőlős 14 11 1 2 47-13 M 3. Palotáshal. 14 11 1 2 45-13 23 4. Ecseg 14 11­3 37-16 22 5. Kálló 14 7 1 6 28-30 19 6. Hasznos 13 6 2 5 32-37 14 7. Buják 13 7­6 27-29 14 8. Szirák 14 6 1 7 26-37 13 9. Héhalom 14 5 1 8 19-32 11 10. Bér 14 4 2 8 21-37 10 11. Tar 14 3 2 9 22-47 8 12. Csécse 14 4­10 20-45 3 13. Erdőtarcsa 14 2­12 8-35 4 14. Kisbágyon 14 1 2 11 7-37 4 1. Mátraszőlős 2. Palotáshal. 3. Felsőtold 4. Buják 5. Ecseg 6. Bér r Szirák 8. Szarvasgede 9. Hasznos 10. Kálló 11. Tar 12. Héhalom 13. Kisbágyon 14. Erdőtarcsa 15. Csécse 15 14 15 13 15 8 14 8 15 15 15 15 15 15 15 15 15 15 1 65-12 28 - 60- 8 28 1 65-22 22 3 45-27 19 6 45-25 17 5 41-30 17 4 30-23 17 6 36-33 15 7 34-30 14 8 32-46 12 7 32-55 11 9 21-31 10 9 23-50 8 2 12 8-74 4 - 14 9-90 2 Ifjúságiak: Mátraszőlős— Kálló 1—0, Palotáshalom— Szirák 3—0, Ecseg—Héhalom 7—0, Bér—Csécse 3—0, Erdő­tarcsa—Kisbágyon 0—0, Tar— Felsőtold 0—9, Buják szabad­napos. ÖKÖLVÍVÁS Újabb remény Az STC úttörő-ökölvívói kö­zül az eddigi küzdelmek so­rán már négyen kivívták a Salgótarjánban megrendezés­re kerülő döntőbe jutást. Ma Egerben újabb öt STC-s út­törő-ökölvívó a vigaszágon megrendezésre kerülő verse' nyen próbál szerencsét, hogy részt vehessen a salgótarjáni úttörő-olimpia döntő verse­ny éa.