Nógrád. 1982. november (38. évfolyam. 257-281. szám)

1982-11-17 / 270. szám

LABDARÚGÁS — Megyei bajnokság Teke NB II , Keleti csoport A vasárnappal megérkezett őszi eső gólesőket hozott a hazai pályákra a megyei labdarúgó-bajnokság csapatainak, szurkolóinak. Elsöprő sikereket értek el ugyanis a pályaválasztók az őszi, 14. fordulóban. Huszonhét góllal 15 pontot szereztek az otthon játszók. A vendégek csak öttel válaszoltak, s mindössze az ötvözetgyáriak szerezték egyetlen pontjukat, ezúttal Mátranovákról. A legtöbb gólt a kuterenyeiek lőtték, de igen jól céloztak a nógrádit) egy éri, a romhányi, s a 2-es Volán csatárok is. A legkevesebb góllal a Sző- nyí SE két pontot szerzett. Meglepetést jelent a néz«»aiak veresége, illetve a Bányagép SK javulása. Számszerűségben alig javult a sportszerűség, hiszen, ha k:állítás nem is történt, elvezet'etés igen, s a sáros, mély talajú p;,yák hozta küzdelemben nyolcszor villantak a figyelmeztető sár­ga lapok. Szőnyi SE—Erdőkürt 1—0 (0—0) •Jobbágyi, 200 néző, v: Mar­tinná Szőnyi SE: Halasi — Kozma, Bodor, Váradi Z. (Szrena), Molnár L. — Csor­ba J., Kocsis, Kosik — Ács (Ií"szás). Sándor, Tóth. Edző: C o:ba Tibor. Erdőkürt: Ra- c s — Fekete, Zsíros, Buris, K licza — Proksza J., Szám- p jr P.r Nagy Z., Balogh S. — Ignácz J., Szádóczki P. Cs: Dombi, Nedeliczki J. Edző: Haviár János. A kitűnő játék- vezetés mellett lejátszott sport­szerű mérkőzésen a korszerű felfogásban, jól időzített helycserékkel ügyesen adoga­tó vendégek alaposan megne­hezítették a több hullámban tántadó hazaiak dolgát. A két pont sorsát egy 16-oson belüli buktatás (Ács lábát akasztották) döntötte el: 11- esből Csorba J. laposan a jobb sarokba lőtt a 60. perc­ben. Jók: Halasi, Szrena, Bo­dor, Csorba J., ill: Proksza J., Nagy Z., Radics. 2-es Volán—Szendehely 4—1 (1—0) Salgótarján, Somlyói út, 200 néző ,v: Békési. Volán: Her- czeg — Mocsányi, Póczos, Pál, Ludányi, — Dénes, Is- dinszki, Tőre — Fekete (Ko­vács M.), Patai, Bacsóka (Já­nosi). Edző: Kiss Imre. Szendehely: Szunyogh — Müller, ©ermam A., Bach, Szlama — Reich, Hóiéra, Ger­mán J. — Földvári (Újvári), Rottenbacher Gy., Sáspár J. Edző: Máthé Emil. A 3. percben Dénes húszméteres bombáját hárította Szunyogh, két perc múlva Dénes csúsz­tatott fejesével Patai kiug­rott, s megszerezte a vezetést. A 25. percben Dénes labdája túljutott a kapuvonalon, az eredmény maradt Az 52. percben Rottenbachcr a vé­dők? gyűrűjéből egyenlített. 57. percben Tőre 30 mé­teres szabadrúgásgólja zörget­te meg a jobb felső sarkot. A 75. percben Fekete labdájá­val Patai elfutott, s a kiin­duló kapus mellett a bal sa­rokba lőtt. A 88. percben Dé­nes kicselezte a teljes védel­met, s beállította a végered­ményt. Ludányi József. Ger­mán Antal és Újvári Vilmos figyelmeztetve. Jó: Póczos, Tőre, Patai, Mocsányi, ill: Reich, Holecz. Romhány—Kazár 4—0 (1—0) Romhány, 300 néző, v: Dó­ra. Romhány: Vldomusz — Koczka, Balázs, Jelen, Ker­tész — Kecskés, Szűcs, Pin- ezo — Sági, Zagyva! L„Tóth J. Cs: Kovács J., Matyóka. Edző: Vidomusz János. Ka­zár: Telegdi — Molnár, Nagy gyelmeztetést. A jó iramú mérkőzés góljait Takács J., Romhányi, Longauer, ill: Gá­li és Kovács L. lőtték. Jók: Pusztai, Ivancsó, Romhányi, Longauer, ill: Bera, Ujszegi, Gáli, Kovács. Balassi SE—Szécsény 3—1 (2—1) Nagyoroszi, 200 néző, v: Kriston. Balassi SE: Busái — Sivó, Solti, Nagy L., Sági — Németh, Szebeni, Gál — Szvák, Varga L., Klement. Cs: Balázs L., Micskei. Edző: Nagy J. László. Szécsény: Ha­lasi — Gyenes, Molnár L., Kalmár, Vanya — Veres, Szi­ta, Bérezi — Lőrincz, Varga S., Varga Z, Cs: Gerőcs, Zsí­ros. Edző: Kiss László. Mind­végig lankadatlan lelkesedés­sel küzdötte végig a nagy ira­mú mérkőzést mindkét sport­szerűen játszó együttes. A kék mezes szécsényiek sze­rezték meg a vezetést Bérezi fejesgóljával a 10. percben, aztán a piros-fehérben küzdő, végül folismerhetetlenségig sáros hazaiak ragadták ma­gukhoz a kezdeményezést és Varga L. (2), s Németh L. góljaival megérdemelten nyer­tek. Jók: Busái, Sivó, Solti, Sági, Varga L., Németh, ill: Halasi, Gyenes, Bérezi, Var­ga S. NógTádmegryer—Szurdok, püspöki 5—0 (4—0) Nógrádmegyer, 100 néző, v: Klement. N.megyer: Kór- mány — Verbói, Kruppa, Kojnok, Balázs B. — Balázs Z., Tátrai, Görcsi (Rácz G.) — Sándor, Rácz T. (Gáczi), Godó. Edző: Koszta László. Sz._püspöki: Klinkó — Pusz­tai -B.; Fodor, Kiss Sz., Kiss I. — Tóth A.’, Székely (Tajti), Zohó Sz. — Bodor, Kovács, Hepp G. Edző: Bendik Fe­renc. A 3. percben Godó be­adását Sándor értékesítette, a 12. percben ugyanő 18 mé­terről hatalmas gólt lőtt a bal alsó sarokba. A 32. perc­ben Tátrai lövése a jobb fel­ső sarokban kötött ki. A ven­dégek három helyzetet hibáz­tak. A 41. percben egyéni já­ték végén ismét Godó lőtt gólt. Az utolsó negyedórában hajráztak a hazaiak, s öt perccel a befejezés előtt Ba­lázs Z. gólja alakította ki a végeredményt. Jók: Kormány, Verbói, Balázs B., Balázs Z., Godó (a mezőny legjobbja), ill: Pusztai, Fodor, Kiss Sz., Tóth A. Kisteremre—St. Somos 8—0 (2—0) Kisterenye, 300 néző, v: Czinege L. Kisterenye: Kon-. csík — Szomszéd, Simon, Ozsváth, Németh — Szekula, Rátóti, Tóth (Knapcsek) — Bodor, Tekeres (Balázs), Ko- ós. Edző: Szilágyi Gyula. Somos: Földi — Borda, Mik­lós, Fodor, Cziköra — Orosz (Vetbovszki), smida (Balogh) — Kaspár, Velkovics, Kaj/Jn- ger, Bede. Edző: Bandur Mi­hály. A sáros, mély talajon a hazaiak végig irányították a közepes iramú játékot, s helyzeteik alapján akár 12—2- re is nyerhettek volna. Gól­lövők: Rátett, Koós (2—2), Bodor, Szekula. Jók: Szekula, Rátóti, Be lor, Simon J., míg a vendégek közül senki sem említhető. Mátranovák—St. ötvözetgyár 1—1 (1—1) Mátranovák, 200 néző, v: Tóth B. M.-novak: Zólyomi — Kilczin, Mihály, Tóth Lajos. Mezei I. (Mezei J.) — Simon G., Nagy L., Kovács J. — Farkas T.. Lakatos B., Tóth László. Edző: Csemák László. St. ÖMTE: Bozó — Szabó, Hulitka, Győré, Klányi — Kovács P. (Keleti), Dollencz, Bartha — Fejes, Nagy, Sán­dor (Simon). Edző: Kriskó Lajos. Mindkét csapat nagy lendülettel kezdett. A 10. percben Fejest buktatták a büntetőterületen, s a 11-est Sándor biztosan értékesítet­te. Fölénybe kerültek a ha­zaiak, s egy lepattanó lab­dából Mezei J. kiegyenlített a 43. percben. Szünet után a Novák támadott többet, de veszélytelenebben, mint a több helyzetet elügyetlenke­dő vendégek. Győré, Szabó és Sándor kapott sárga lapot. Jók: Lakatos, Mihály, Ko­vács, Simon, ill: Bozó (a me­zőny legjobbja), Szabó, Hu- liijka, Győré, Nagy. A bajnokság állása 1. Romhány 2. 2-es Volán 3. St. ötvözetgy. 4. Kisterenye 5. M.-novák 6. Balassi SE 7 .Kazán ....... r. 8. N .megy er 9. Szönyl SE 10. Nézsa 11. Erdőkön 12. St. Somos 13. Szécsény 14. st. Bányagép is. Szendehely 16. Szurdokp. 14 3 4 1 41-12 22 14 9 2 3 34-13 20 14 7 5 2 32-16 19 14 6 5 3 23-10 17 14 5 6 3 21-17 16 14 6 4 4 23-17 16 14 554 18-18 15 14 6 3 5 27-28 15 14 5 5 4 25-21 13 14 5 4 5 24-17 14 14 i 4 5 21-17 14 14 4 3 7 22-33 11 14 4 3 7 18-31 11 14 4 1 8 17-33 9 14 2 3 9 15-37 7 14 - 3 11 6-43 3 (Azonos pontszámnál a Jobb If­júsági csapattal rendelkezők áll­nak előbb). A labdarúgó-szövet­ség a Jobbra fordult Időjárásra és a 83. júniusi osztályozók miatt november 28-án előrehozva lebo­nyolítja a tavaszi idény I. fordu­lóját. A XVI. forduló párosítása a következő: Erdőkön—Szendehely, Kazár—Szőnyi SE, Nézsai Tsz SE —2-es Volán, Szécsény—Romhány, Szurdokpüspöki—St. Bányagép SK, St. Somos—Balassi SE, St. otvö- zetgyár—Nógrádmegyer, Mátra­novák—Kisterenye. Az őszi IS. fordulóból szomba­ton játsszák le az St. ötvözet- gyár—Kisterenye mérkőzést a szö­vetség hozzájárulásával. Tárgya­lások folynak az - St. Somos— Nógrádmegyer mérkőzés szombati megrendezéséről Is. Összeállította: Andé Miklós Két vereség A férfibajnokság IX. for­dulójában a Salgótarjáni Sík­üveggyár együttese Egerben, az Egri Spartacus csapatánál vendégszerepeit. A hazaiak első játékosa idegesen kez­dett, sokat hibázott, s Dávid Imre ezt kihasználva né­hány fás előnyhöz juttatta csapatát. Ám az előny az eg­ri játékosokra hatott ösztön­zőül és a mérkőzés további részében egyre inkább já­tékba lendültek. A síküveg­gyáriak erősen visszaestek, és a kitűnő hazai szereplés után most nem várt, súlyos vere­séget szenvedtek, A női bajnokság Vili. for­dulójában a Somoskőújfalu gárdája a Kőbányai Sörgyár csapatéhoz utazott. A hazai­ak Batkovics Andrásné révén már a mérkőzés elején biz­tos vezetéshez jutottak. Az idegenben is egyre jobban szereplő somosi lányok ezen a mérkőzésen nem tudták felvenni a versenyt a hazai pálya előnyét élvező sörgyá­riakkal. A vereség ellenére figyelemreméltó a tehetséges Tóth Mária kitűnő teljesít­ménye. Asztalitenisz NB II Az első pont Az NB II. Schmiedl-cso- portjában szereplő St. Volán női csapata Miskolcon, a Ki­nizsi ellen megszerezte az őszi idény első bajnoki pont­ját. Az együttes szombaton Hatvanban játszik, s ez lesz az ősz utolsó mérkőzése. Az eredmény: St. Volán- Borsodi Kinizsi 8—8. Gy.: Székely (4), Juhász (3), Mol­nár. Sporthírek a főiskoláról A közelmúltban % budapesti Eötvös Loránd Tudományegyetem rendezte a főiskolások, egyete­misták országos teniszbajnoksá­gát. A népes mezőnyben több ran­gos élversenyző nevét Is olvashat­tuk. Megyénket a salgótarjáni Pénz- Qgyl és Számviteli Főiskola két másodéves hallgatója, Csomós László és Kalmár Sándor képvisel­te. Az egyéni versenyben Csomós László ért el figyelemremélté eredményt, sok neves versenyzót megelőzve bejutott a legjobb ti­zenhat közé, * Örvendetesen szélesednek a sal­gótarjáni Pénzügyi és Számviteli Főiskola sportkapcsolatal. Októ­ber végén a debreceni Kossuth Lajos Tudományegyetem már­ciusi, salgótarjáni látogatását vi­szonozva utazott a főiskola kül­döttsége a hajdúsági városba. A látogatás során a két intézet női és férfikosárlabda-csapatai is megmérkőztek egymással. A ta­lálkozón a rutinosabb debreceni fiatalok meggyőző fölényű győ­zelmet arattak. A kezdett ki­egyenlített közdelem után a tar­ján! fiúk 67—39, a lányok 67—31 arányban szenvedtek vereséget. Eredmények. Férfiak. Egri Spartacus—St. Sík­üveggyár 6—2 (2410—2260). Egri Spartacus: Kátai J. 377, Tóth J. 412, Hegyi I. 391, Molnár Cs. 412, Molnár D. 424, Széphegyi J. 394. St. Sík­üveggyár: Dávid I. 384, Stark J. 347, Radics K. 358, Jakus J. 415, Puszta M. 350, Kohut K. 406. Nők. Kőbányai Sörmiár—Somos­kőújfalu 7—1 (2367—2144). Kőbányai Sörgyár: Bratko­vicené 435, Menyhairdné 398, Lukóczkiné 390, Kovácsné 354, Kelemenné 386. Kékkői« né 404. Somoskőúifa1:: Oláh E. 341, Tóth M. 399, Cs. Nagy I. 339, Benusné 374, Huszar A. 370. Kormány E. 371. A női'bajnokság IX. for­dulójában a Somoskőújfalu a Szentesi MÁV csapatát fo­gadja. A férfibajnokság X. fordulójában az St. Síküveg­gyár együttese ismét idegen­ben szerepel, mégpedig a Nyíregyházi TAURUS csapa­tánál. Befejeződött a sakkolimpia Női csapatunk a harmadik helyen végzett Ötödikek Hétfőn késő este a luzerni sakkolimpia befejező, 14. for­dulójában a fíiggöjátszmák folytatására került sor. A magyar férficsapat, mint már ismeretes 33,5 ponttal fejezte be a versenyt és ez végül is az 5. helyet jelentette szá­mára. A íüggöjátszmák előtt még a magyar csapat mögött álló jugoszláv sakkozók három függőjátszmájukból kettőt megnyertek és 35 ponttal a 4. helyre kerültek, míg a 32 pontos Bulgária két füg- gőjátszmájából 1,5 pontot szerezve 33,5 ponttal holt­versenyben végzett a magyar együttessel. A Bucholz-számítás a magyaroknak kedvezett, Ökölvívás Egy ezüst, A múlt hét végén a fővá­rosban, a Sportcsarnokban rendezték a serdülő ökölví­vók országos bajnokságát. A küzdelmekben az STC-t két fiatal képviselte, s mindket­ten nagyszerűen helytálltak. A 49 kg-osok küzdelmében Botos István csupán a dön­A NÓGRÁD fotőtippjei, 47. hét 1. Tatabánya—Videoton i 2. Ganz-MAVAG—SZEOL AH 12 3. Hódmezővásárhely—Kecskemét x 1 4. Nagybátony—Ózd x 1 5. Cesena—Udinese 1 6. Juventus—Torino 1 x 7. Napoll—Ascoli 2 x 8. Cremonese—Milan x 1 9. Foggia—Lazio 1 10. Lecce—Palermo 1 x 11. Monza— Plstoiese 2 1 12. Reggianar—Atalanta x 1 13. Sambenedettese—Perugia 1 14. Varese—Como x 1 15. Roma—Fiorentina 1 16. Pisa—Catanzaro 1 a férfiak így Magyarország lett az 5., Bulgária pedig a 6. A végső győzelmet óriási fölénnyel, a lehetséges 56 pontból 42,5 pontot elérve a Szovjetunió szerezte meg. Ezüstérmes Csehszlovákia 36 ponttal, bronzérmes az Egyesült Ál­lamok 35,5 ponttal. A nőknél, mint ahogy az várható volt, Ivánka és Po- rubszky is elvesztette függő- játszmáját a hollandok el­len, de ez már nem befolyá­solta a korábban kivívott 3. helyet. A győztes itt is a Szovjetunió lett, a maxin-ri’is 42 pontból 33 pontot telje­sítve. Románia ezüstérmes ?0 ponttal, míg a bronzérmes Magyarország 26 ponttal. egy bronz tőben talált legyőzőre és vé­gül ezüstéremmel fejezte be az országos bajnokságot. Egy súlycsoporttal feljebb Oláh Kálmán indult, és a 3. he­lyet szerezte meg. A két tehetséges ökölvívó kilenc olimpiai pontot gyűj­tött egyesületének. B., Kapóéi, Miklósi — Var­ga S., Hársi, Geese T. — Cze- cze A., Kovács L„ Lukinícs (Szabó B.) Edző: Simon Im­re. Az I. félidőben csak sr,a- badrúgásgóllal sikerült fel­törni az éllovasoknak a jól záró kazári védelmet, szünet után azonban már nem talál­tak ellenszert a vendégek. Helyzeteik alapján a hazaiak nagyobb arányban is nyer­hettek volna. Góllövők: Kocz­ka (2), Jelen, Zagyvái. Jók: Koczka, Jelen, Zagyvái, Pin-, cze, ill: Telegdi (a mezőny legjobbja), Miklósi, Geese T. St. Bányagép gK—Nézsa 3—2 (2—2) Salgótarján, Szánasi út, 100 néző, v: Imrich. Bányagép: Lehoczki — Rappi J. (Drajkó), Rappi I., Pusztai, Ivancsó — Takács, Ecsegi, Longauer — Romhányi, Acs, Veszelka. Ed- lő: Benke János. Nézsai Tsz BE: Szépvölgyi — Szökési (Grenács L.l, Bera, ZatykóT., Takács — Prontvai J., Gáli, Bzklenár J. — Ujszegi, Ko­vács L., Szabó L. Edző: Maj- nik János. A változatos, helyzetekben is bővelkedő ta­lálkozón a kék-fehérben kez­dő vendégek 1—0-ra és 2—1- re is vezettek, másodszori egyenlítés és jó hajrá után végül is a hazaiak lőtték a győztes gólt piros-feketében, fakács Bertalan kapott fi­Vívás x Ifjúsági vidékbajnokság A múlt hét végén Nagyka­nizsán 9 férfi- és ugyanannyi női csapat részvételével ren­dezték az ifjúsági vívócsa­patok vidékbajnokságát. Nóg- rád megyét az STC fiataljai képviselték. Meglepetésre a tarjáni lá­nyok sokkal eredményeseb­ben szerepeltek, mint a na­gyabb eséllyel indult fiúk. A Bayer Irén, Bayer Éva, Ku- kely Krisztina és Bolla Ka­talin összetételű együttes mindössze egyszer talált le­győzőre, s végezetül nagysze­rű szerepléssel a 2. helyen fejezte be a versenyt. A Cserényi Zsolt, Nyíró János. Sándor Zsolt és Pus­kás Ákos falállítású fiúcsa­pat a várakozással ellentét­ben nem tudott a legjobbak . közé kerülni és a 6. helyen végzett. Mindkét gárda teljesítmé­nyének értékét növeli, hogy a közeljövőben sorra kerülő or­szágos bajnokság döntőjé­nek résztvevője lehet. Kétszer a jugoszlávok ellen A magyar jégkorongsport vezetői az 1983-as „C” cso­portos világbajnoki soroza­ton való minél tisztesebb helytállást tűzték ki fő fel­adatul, annak érdekében, hogy egy, múltnál is alapo­sabb, hosszú felkészülési so­rozat kezdődött 5 hónappal a VB-rajt előtt. — Csak a válogatott talál­kozók sora indult most, a Jugoszlávia elleni mai és csütörtöki 60 perccel — mon­dotta Boróczi Gábor, a vá­logatott vezető edzője. — Az 1982-es nyári idény ugyanis rendhagyó volt ara­nyiban, hogy minden felnőtt­csapat az eddigiektől eltérő­en rengeteg edzési lehetőség­hez jutott a Budapest Sport­csarnok edzőterme jesén. Ha azt állítom, hogy mind­három csapat, mely túl van az NB I-ben az első soroza- tbn kiváló erőben küzdött eddig, akkor nem járok mesz- sze az igazságtól... Amiről B<?róczi beszélt: : kedden reggel elindult Ljubl­janába a jeges küldöttség, amely a VB-ig összesen 9 erő­felmérőt játszik. A ..plávik” ellen ma este 18.30-kor (Ljubljana), majd csütöftö­kön 18 órától Celjén lép jég­re a korongozók válogatott­ja. Az eddigi 28 találkozó mérlege Havránék szempont­jából feltétlenül biztató, hi­szen 17 alkalommal Magyar- ország, nyolcszor a jugo­szláv válogatott nyert, há­romszor 60 perc pedig dön­tetlenül végződött. A gólkü­lönbség is előnyös, 120—90 a magyar együttes javára. — Immár hagyomány, hogy a déli szomszéddal kezdjük a szezont, s a tapasztalat sze­rint a velük vívott páros­csaták általában ötven-öt- ven százalékos mérleggel zá­rulnak, azaz egy csata a mi­enk, egy az övék. Idén ne­hezíti helyzetünket, hogy je­löltjeink közül Gogolák, Pék, Balogh Imre, Farkas András sérült, így nem alkalmazha­tom az „egyesületi sorok” el­vét. Kényszerű változtatá­sokra volt szükség. Boróczi összeállítást ugyan nem adott, de a Dózsa-sor- ban a sérült Péket minden bizonnyal a ferencvárosi Zö- lei, az FTC-trióban a válo­gatottságról lemondott Mé­szölyt pedig Menyhárt (Ű. Dó­zsa) pótolja. Góltetópólyózat Az elmúlt héten pályáza­tunkra 352 szelvény érkezett. A két mérkőzés eredménye: STC—Kazincbarcika 4—1, Mát­ranovák—ÖMTE 1—1 volt. Te- litalálatos szelvény egy sem akadt, ám a múlt hétről meg­maradt szelvények miatt most hat egy találatot elért ol­vasónk nyert 10—10 totószel­vényt: Győry Lajos, Kistere­nye, Virág út 4., Pongrácz Ti­bor, Rétság, Pf. 2/13., Med- veczki József, Balassagyar­mat, Veres Pálné út 17., Ba­lázs Zoltánná, Sóshartyán, Petőfi út 16., Kertész József, Szécsény, Kertalja út 2., Lász­ló Lajos, Egyházasgerge, Le­nin út 82. Góltotó 1. Nagybátony—ózd, végeredmény: Pásztó—MVSC, végeredmény: NÉV: v v • V V ­LAKCÍM: { NOGRAD - 1982. november 17« szerda 7