Nógrád. 1982. november (38. évfolyam. 257-281. szám)

1982-11-23 / 275. szám

Labdarúgó területi bajnokság, Mátra-csoport Labdarúgó NB IL> Gólhelyzetek nélkül Pásztó—Miskolci VSC P ásító, 400 nézi, Mészá­ros. Pásztó: Reviczki — Né- f 'sth, Szőke, Nagy, Boros — i abó, Szarvas, Veres — Be- c Antal (Kovács), Szeles ( arcsányi). Edző: Baranyai < ula. Miskolc: Kun — Kré- i Gyöngyösi, Kassai, Len- f el — Gergely, Bukovenszki, I -:ri — Bobkó (István), Bém ( utal), Lipták. Edző: Balázsi IUvánj Az eteő negyedóra esemé- r”e lengyel többszöri sza- 1 iytalankodása volt Ezért a r i':olci játékost aztán végig ,. rnmel tartotta” a játékve­zető. A 23. percben Szarvas becselezte magát a kapu kö­zelébe, jó helyzetben fölé lőtt. A 25. percben Veres szabad­rúgást küldött a kapu fölé. Majd sorozatban közvetett szabadrúgások következtek; mindkét oldalon sok volt a „beszéd”. A második félidőt három ve»zél,yes pásztói haza ad ás vezette be. Egyszer Reviczki bravúros védésére és némi szerencsére is szükség volt a gól elhárításához. Majd mis­kolci szöglet után Antal ka­pufát lőtt a 65. percben. A 67. percben Bedő lőtte fölé a sza­badrúgást 25 méterről, amit Verés felvágásáért kapott a hazai csapat Később Veres, majd Lipták kapott sárga la­pot. A 88. percben Bedő kö­zeli fejesét könnyedén fogta Kun, Mindkét csapatnál a csatár­sorban került sor két-két cse­rére, de az új játékosok sem sokait tettek azért, hogy a ka­puk veszélybe kerüljenek. Végeredményben egyik csa­pat sem tudott igazi gólhely­zetet kidolgozni, s így igazsá­gos a gól nélküli döntetlen. A játék igazolta a csapatok tabellán elfoglalt helyét. 0-0 Jók:. Németh, Szőke, ill. Krémer, Egri, Antal. A Mátra-csoport eredmé­nyei: Recski Ércbányász—Le­hel SC 5—4 (4—3), Olefin SC —Borsodnádasd 5—1 (2—0), Edelény—Gyöngyös 3—2 (1—1), Váci Izzó—Borsodi Bá­nyász 4—0 (2—0), Hatvan— Síküveggyár 1—0 (0—0), Bgy. SE—Bélapátfalva 5—1 (2—0). őszi végeredmény 1. Papp J. SE 15 10 3 2 38-13 23 2. Hatvan 15 9 3 3 30-11 21 3. Lehel SC 15 9 3 3 39-26 21 4. Vác 15 8 3 4 30-13 19 5. Gyöngyös 15 8 1 6 34-24 17 6. Recsk 15 8 1 6 30-28 17 7. Edelény 15 7 3 5 23-25 17 8. B.-nádasd 15 6 4 5 19-27 16 9. Olefin SC 15 5 5 5 26-17 15 10. Borsodi V. 15 5 5 5 19-16 15 11. Borsodi B. 15 5 3 7 22-26 13 12. B.-gyarmat 15 4 3 8 15-22 11 13. Bélapátfal. 15 5 1 9 18-30 11 14. MVSC 15 3 4 8 10-20 10 15. S. Síküveg. 15 3 2 10 14-27 8 16. Pásztó 15 2 2 11 9-43 6 Kosárlabda NB II. Kettős győzelem Nőkt STC—Kiskunfélegyházi Vasas 50—39 (17—20) Salgótarján, v.: Belley, Dra- hos. STC: Kaposi 2, Belinyák, Kovácsné 12, Válóczi 15, Hegyi M. 11. Cs.: Longauer 8, Ta­kács 2, Szlivka. Edző: Szarvas J ózsef. Az eredmény alakulása: 5. p.: 4—0, 10. p.: 7—4, 15. p.: 11—14, 23. p.: 23—20, 30. p.: 33—20, 35. p.: 42—31. Alacsony színvonalon, kosa­rak nélkül indult a találkozó. A hazaiak a 7. percig 15 száz- százalékos helyzetben hibáz­tak, az ellenfél az első kosa­rat a 9. percben büntetőből szerezte. A folytatásban is ala­csony színvonalon játszottak az együttesek. A félidő hajrá­jában az ellenfél átvette a ve­zetést. A szünet után, a 23. percben elért hat pontjával, amire az ellenfél eggyel sem tudott válaszolni, újból az STC vezetett. Innen már javuló já­tékkal végül is biztosan har­colták ki győzelmüket a tarjá­niak. A találkozón az STC c ak időszakonként nyújtott e'fogadható játékot. A győze­lemhez Válóczi ponterős játé­kával és Kaposlnak a védeke­zésben nyújtott jó teljesítmé­nyével jutott a hazai csapat. Szarvas József: — Szánal­mas első félidő után az eny­hén javuló forma végül is győ­zelmet hozott. Férfiak: STC—Kiskunfélegyházi Lenin Tsz 85—69 (39—33) Salgótarján, v.: Drahos, Bel­ley. STC: Gantner 26, Tóth 24, Szabó 14, Novák 10, Bóka 6. Cs.: Dániel, Kojnok 5. Edző: Boronyai Tamás. Az eredmény alakulása: 5. p.: 12—7, 10. p.: 22—30, 15. p.: 31—24, 25. p.: 36—49, 30. p.: 59—48, 35. p.: 75—59. Az STC az első perctől végig vezetve biztosan győzött. A jó képességű ellenféllel szemben kihasználva magassági fölé­nyét a Stécé a dobópárbajban a szünetig pár pontos előnyét tartotta. A szünet után, időn­ként nagyobb sebességre kap­csolva, tovább növelte előnyét a hazai együttes. A magabizto­san, okos taktikával játszó tar- jóniak végül is biztosan nyer­tek! . Boronyai Tamás: — Csapa­tom a vártnál biztosabb győ­zelmet aratott. — mátyus — A női bajnokság állása 1. Szóin. MÁV MTE 8 8 - 588-442 16 2. DUSE 10 6 4 649-574 16 3. STC 10 6 4 586-575 16 4. Szarv. Főisk. 10 6 4 723-534 16 5. Mezőt). ÁFÉSZ 9 7 2 599-416 16 6. MEAFC 8 7 1 622-382 15 7. Egri TK 8 6 2 531-410 14 8. Bajai TK 8 6 2 501-388 14 9. Nyír. MGFSC 10 3 7 641-729 13 10. Kiskunfél. V. 11 2 9 446-719 13 11. Hódmez. VSE 9 3 6 529-550 12 12. Eger SE 7 4 3 502-430 11 13. Békési ÁFÉSZ 7 3 4 385-350 10 14. Törükszentmlk. 9 1 8 376-630 10 15. Kisújszállás 7 1 6 300-617 8 16. Békéscs. ÁFÉSZ 7 - 7 317-549 7 Azonos pontszám esetén az egymás ellen elért eredmény határozza meg a helyezéseket. A férfibajnokság állása 1. Nyfrcgyh. TK 11 9 2 951-741 20 2. Vaskúti Bácska 10 9 1 760-652 19 3. DUSE 9 9­754-548 ÍR 4. Hótímezővás. 9 8 1 871-669 17 5. STC 9 6 3 718-637 15 6. Nyíre. MGFSC 9 5 4 672-664 14 7. MEAFC 7 6 1 866-514 13 8. Kiskunfélegvh. 9 3 6 765-736 12 9. Mezőber. ÁFÉSZ 9 3 8 565-862 12 10. Szegedi Postás 7 3 4 501-494 10 11. Szarvasi Főisk. 9 1 8 5/8-761 10 12. Karcagi Főisk. 9­9 5P9-S08 9 13. Békéscs. MÁV 8­8 430-073 8 14. Békési ÁFÉSZ 5 1 4 380-361 6 15. Egri TK 6 " 6 355-535 6 „lalfek vagy én..." Ügy tűnik, hagyományos a Barcelonánál az edző—játé­kos viszály. Még élénken él a futballt ismerők emlékezeté­ben az az eset, amikor a hol­land Cruyff és a 'nyugatné­met edző Weisweiler között dúlt a háború. Most hason­A totó 47. heti eredményei 1. Tatabánya—Videoton 4-2 1 2. Ganz-MAV.—SZEor* AK 4-1 1 3. Hódmezővás.—Kecsk. 0-0 X 4. Nagybátony—Ózd 2-2 X 5. Cesena—Udinese 1-0 1 6. Juventus—Torino 1-0 1 7. Napoli—Ascoli 0-0 X 8. Cremonese—Milan 3-3 X 9. Foggia—Lazio 0-2 2 10. Lecce—Palermo 3-0 1 11. Monza—Pistoiese 1-1 X 1$, Bcggiana—Ataiania 0-0 X 13. Sambenedett.—Perugia 4-1 1-0 1 Varese—Como 0-0 X lóan nagy nevek állnak egy­mással szemben, Udo Lattek és Bernd Schuster. Az érde­kesség, hogy mindketten nyugatnémetek. Schuster az elmúlt héten az NSZK válogatottjában Bel­fastban játszott Írország el­len, az utazásról későn tért vissza, és már nem vett részt a pénteki edzésen. Lattek e- miatt kihagyta, úgyhogy Schuster a lelátóról nézte vé­gig csapatának a Cella Vigo elleni 2—2-es mérkőzését. A pontvesztés természetesen nem tetszik a klubvezetésnek, és jól értesült körökből úgy tud­ják, hogy a Lattek—Schuster „párviadal” a játékos „győ­zelmével” végződik. Biztos közrejátszik ebben a döntés­ben majd az is, hogy Schus­ter hangzatosán kijelentette: „Feleségem Gaby és én na gyón jól érezzük magunkat Barcelonában...” Röplabda NB II. Régen yárt romhányi siker Férfiak Romhányi Kerámia—Gö­döllői SC 3—1 (11, —6, 11, 15) Romhány, v.: Gábner ie- nő. Romhány: Takács, Ijnre, Varga, Németh, Balogh, Li- chyv Cs.: Kovács, Balázs A. Edző: Rezni esek László. Hosszú idő óta először tel­jes csapattal állt ki a Kerá­mia. Az NB II-ben újonc, mégis a középmezőnyhöz tar­tozó, fiatal, tehetséges játé­kosokból álló Gödöllő jó el­lenfélnek ..ígérkezett . így.. .a hasonló játékerőt képviselő csapatok ellentétes játszmá­kat s nagy csatát vívtak. Aa első játszmát váltott vezetés jellemezte, végül jobb hajrá­val győzött a hazai csapat. A második játékrészben érthe­tetlen módon leállt a romhá­nyi gárda, és 13—0-ig szinte a pályán sem volt. Ekkor feljöttek a romhányiak, elér­tek 6 pontot, de „simán” ki­kaptak. A harmadik szettben az első eseményei ismétlőd­tek. A negyedik játszmában a vendégek merevedtek le, és 11—0-ás hazai vezetésnél úgy látszott, megsemmisítő vereséget szenved a Gödöllő csapata Nem így történt, „összeszedték” magukat a fiatalok és kiegyenlítettek. 3őt, 15—14-nél játszmaiab- dájuk volt, amelyet a hazaiak nehezen hárítottak, és a sze­rencsét is maguk mellett tud­va, győztek 17—15-re. A „végletek” mérkőzésén a Romhány hullámzó teljesít­ményt nyújtott, ez főleg Ta­kács játékán látszott. A Ke­rámia erősségének ezúttal Lichy bizonyult. Nők Sátoraljaújhely—SZÜT- Róna 3—1 (—11, 11, 13, 11) Sátoraljaújhely, v.: Semler. SZÜV-Rőna: Sándor, Szkiba, Schujer, Radvánszki, Boros, 3agoly. Cs.: Tollár. Az első játszmában 5—0, 8—4, 12—5 után lendületes, sokmozgásos játékkal, jó nyitásfogadásokkal biztos volt a tarjániak győzelme. A másodikban fordított elő­jellel folyt a küzdelem: 6—0-ás hazai vezetés után a SZÜV-Róna 13—11-ig felzár­kózott, majd elvesztve hitét, alulmaradt. A harmadik játszmában fej fej melletti küzdelemben 11—11, majd 13—13 után ismétlődött a megelőző játszma hajrávesz­tesége. A negyedik játsz­mában 6—6 után megint a győzelmi lehetőség kapujá­ban torpant meg a tarjám együttes. Ez már hetek óta játékuk jellemzője. Ezúttal egyénileg Sándor, Szkiba és a szerepkört változtatni kényszerült Boros játszott át­lagon felül. m. L Újabb hazai pontvesztés Nagybátony—Ózdi Kohász 2—2 (1—1) Nagybátony, 1800 néző, v.: Eöry. Ózd: Szögedi — Pribék, Fegyverneki, Kajái, Fodor — Tokár, Ambrus, Becsei — Utassy (Madarász 88. p.), Ko­vács (Mohácsi 49. p.), Dudás, Edző: Szabó Géza. Nagybá­tony: Kocsis — Tamás, Antal, B. Kovács, Berták — Tóth, Berindán, Cséki — Kiss /., Dóra (Szabó L. 70. p.), Doch. Edző: Dávid Róbert. (A Kohász-autóbusziból ki­szállók között régi ismerősö­ket üdvözölhettek a hazai ve­zetők. Kajdit, Mohácsit, és Du­dást, az STC volt játékosait. Na és Szabó Gézát, aki az utóbbi időben az STC-nél is edzősködöft. ..Egyenlő esélyek­kel lépünk pályára, azért dön­tetlent várok” — mondotta a mérkőzés előtt az ózdiak mes­tere. Óhaja teljesült...) A találkozó lanyha iramban kezdődött, a csapatok csak „kóstolgatták” egymást, igye­keztek széthúzni a mezőnyt. A 7. percben Dóra tört előre, a 11-es pont tájékán Bochhoz játszott, a szélső kitűnő cse­le után nagy zavar támadt az ózdi kapu előtt, végül Fodor felszabadított. Élénkült az iram, de csak a két 16-os kö­zött folyt a küzdelem. Utassy megunta a dolgot, betört a hazai kapu előterébe, jobblá­bas lövése a keresztező vé­dőkről lepattant, Becsei bea­dását Dóra továbbította a me­zőnybe. Ettől kezdve fölény­be került a Bányász, mégis a 21. percben a Kohász érhe­tett volna el gólt: Becsei bea­dását Tokár kapura bom­bázta, a labda lepattant An­talról. Az ellentámadás so­rán Tóth beadásából Loch az alapvonalon túlra fejelt. Né­hány perccel később Cséki belőtt labdáját Kiss I. az 5- östőI fejelte kappra, a labda Szögedi zsákmánya lett. A szélső volt az egyik főszerep­lő néhány másodperccel ké­sőbb is: a 30. percben egy hosszan előreívelt labdát Kiss I. a 16-oson — Pribék és Fo­dor között — lekezelt, jobbra' tolta, Loch érkezett, és jobb lábbal hatalmas lövést küldött a bal sarokba. 1—0. Négy perccel később egyenlített az Özd. Dudás a bal szélen le­futotta Tamást, és a kapujá­ból kimozduló Kocsis mellett a hálóba gurított. 1—I. A 38. percben Becsei a Tamásról le­pattanó labdát kapura emel­te, s az a keresztlécről került a játéktéren kívülre. Majd Dudás kitűnő csele és Becsei lövése következett. A második félidő elején Dóra 20 méterről lövésre szán­Dóra nagyon akart, elfáradt — vcgfil lecserélték... ta el magát, Szegedinek köny- nyű dolga volt. A 48. percben korszerű hazai támadás vé­gén Cséki 18 méterről kapu­ra bombázott, a labda elzú­gott a léc fölött. Az 50. perc­ben vezetéshez jutott az Özd. A hazaiak 16-osán Dudáshoz került a labda, a szélső elro­bogott a jobb oldalon, Ko­csis mellett begurított, a be­robbanó Utassy estében, két lépésről a hálóba továbbított. 1—2. Elkeseredett rohamok­ra indult a Bányász, de a vendegek eredményesen véd­ték kapujukat, és kitűnő el­lentámadásokat vezettek. Az 59. percben az előretörő Be­csei hatalmas lövését Kocsis csak üggye’-bajjal tenyerelte a kapu fölé. Két perc eltelté­vel Utassy közeli lövését ütöt­te szögletre a hazai kapus. Feltűnt, hogy a hazaiak soro­zatos oldaladogatásokkal ope­ráltak, így percekig alig ju­tottak el az ózdi kapuig. A 80. percben Cséki bal oldali beadására Kiss rajtolt. A csatárt Fodor lerántotta a 16-oson belül. Eőry 11-est ítélt! A büntetőt Cséki érté­kesítette. 2—2. A 82. percben Loch elhúzta Dudás lábát, s „kiérdemelte” a sárga lapot. Az esetet követően Pribék ar- culcsapta Berindánt, a játék­vezető nem vette észre az in­cidenst. Az elmúlt hetekben egyik csapat sem jeleskedett, és kis­sé nehéz helyzetbe került, ezért mindkét fél számára létfontosságú volt, hogy sikert érjen el a találkozón. A mérkőzés első felében a Bányász kezdeményezett töb­bet, de erejéből csupán enyhe mezőnyfölényre és egy gólra — amelyet a vendéggárda szinte azonnal kiegyenlített tellett. A második félidő­ben a higgadtan, szervezet­ten és taktikusan játszó Ko­hász vezető gólja kissé meg­lepte az egyébként rohamo­zó, de már halványabb telje­sítményt nyújtó hazaiakat. Meglepte, de fel is hozta, és sikerült az egyenlítés. Végül is a jó iramú, közepes színvo­nalú találkozón igazságos dön­tetlen született. Jó: Cséki, Tóth, B. Kovács, Kiss D, ill. Tokár (a mezőny legjobbja), Kajái, Dudás és Becsei. Tóth István Fájdalmas vereség 11-esből Nagykanizsa—STC 1—0 (0—0) Nagykanizsa, 3200 néző, v.: Horváth L„ (dr. Rákóczi, sza­bó T.). Olajbányász: Megyi­morecz — Fodor, Cscpregi, Martinkovics, Müller — Ba­logh, László, Varga — Lukács. Hozbor, Kelemen. Edző: Jánky Miklós. STC: László — Bab­osán, Bogdán, Varga, Kántor — Juhász, Balga, Kalmár __ Kovács III. Kovács II., Szed- lák. Edző: Borbély András. Csere: Szedlák helyett Lip­ták az 58. percben, László he­lyeit Békefi a 66. percben, Balga helyett Zsidó a 79. perc­ben. STC-támadások vezették be a találkozót. A 7. percben Szedlák dselsorozat után ke­rült biztató helyzetbe, de a befejezéssel adós maradt. Nem sokkal később Kovács III. hagyta fakóiméi védőit, a ki­futó kapus önfeláldozó előre- vetődéssel, az utolsó pillanat­ban mentett előle. Továbbra is a tarjániak voltak táma­dásban, de kezdeményezései­ket nem követte kapuralö- vés. A 25. percben egy bal ol­dali beadást a védők elvétet­tek, Lukács kapura fejelt, de a jól helyezkedő Bogdán a gólvonalról menteni tudott. Egy perccel később Kelemen hibázott gólhelyzetben, 5 mé­terről a kapu fölé fejelt. A 41. percben Kovács III. két csel után a kapussal állt szem­ben, nyolcméteres lövése a kivetődő Megyimoreczről pat­tant az alapvonalon túlra. A ‘szünet után a 47. perc­ben Kovács III. lefordult Müllerről, 14 inéteres, nagy­erejű lövését Megyimorecz bravúrral ütötte a mezőnybe. Az 54. percben Lukács jobb oldali beadása átszállt a rosz- szul helyezkedő Lászlón, de szerencséjére Kelemen közel­ről mellé fejelt. A 78. perc­ben szerezte meg gólját a hazai együttes: Békefi labdá­jával a kétméteres lesen ál­ló Hozbor kiugrott, jobbra sodródva lövésre készült, a kifutó László eléje vetődve felvágta. 11-es! A büntetőt Kelemen a kapu jobb sarká­ba lőtte. 1—0. Az utolsó per­cekben újból a tarjániak tá­madtak, az egyenlítés azon­ban nem sikerült. Az STC taktikája ezúttal a védelem biztosítása mellett — Kalmár és Juhász töltöt­ték be a védekezőszerepet — a gyors ellentámadások voltak. Az első negyedórá­ban a széleken futtatott tar­jám támadások — a két Ko­vács révén — gyakran hoz­ták zavarba a hazai védőket. Szedlák és Kovács III. száz- százalékos gólhelyzetekben hibázott. Az eredménytelen tarióni kísérletek ..felhozták” a hazaiakat. Időnkénti me- zőnvfölényüket a jól záró STC-s védelem biztosan rom­bolta. Szünet után az Olaj­bányász játszott némi fölény­ben, a tarjániaknál alább­hagyott a támadólendület Kovács Hl. elfutásai a má­sodik játékrészben is gyakran okoztak rövidzárlatot az Olaj­bányász védelmében. Végül is 12 perccel a befejezés előtt, dr. Rákóczi jóvoltából — ez már a harmadik partjelzős- ködése, ahol a tarjániak let­tek a vesztesek — lesállás után 11-esből győzelmet sze­reztek. A végig jó iramú, változatos, küzdelmes találko­zón a helyzetek alapján a döntetlen lett volna valós eredmény. Jók: Megyimorecz, Csepre- gi, ill.: Kovács III., Bogdán, Juhász. Az NB II. eredményei: Sop­ron—Eger 3—0 (2—0), Hód­mezővásárhely—Kecskemét 0—0, Siófok—Baja 0—0, 22. sz. Volán—Kazincbarcika 1—1 (1—0), Ganz-MÁVAG—SZE- OL AK 4—1 (2—1), Volán SC —Keszthely 3—0 (1—0). Deb­recen—Dorog 0—0, T. Bauxit­bányász—Szekszárd 2—1 (0—0). A bajnokság állása 1. Volán 16 10 4 2 37-13 24 2. Kazincb. Hi 8 4 4 29-21 20 3. SZEOL AK 16 8 3 5 33-24 19 4. Szekszárd 16 7 4 5 21-22 ÍR 5. S.-tarján 16 7 3 6 27-22 17 6. Siófok 16 5 7 4 22-19 17 7. Sopron 16 6 5 5 24-22 17 8. D. Kinizsi Ifi 5 7 4 23-21 17 9. Eger 16 7 2 7 30-26 16 10. Hodm. 19 7 2 7 29-27 16 11. Bauxitb. 16 6 4 6 24-24 16 12. N.-kanizsa 16 7 2 7 28-30 16 13. Ózd 16 5 5 6 25-31 15 14. Baja 16 5 4 7 20-19 14 15. Kecskemét 16 4 6 6 21-21 14 16. Keszthely 16 6 2 8 23-30 14 17. N.-bátony 16 5 4 7 21-31 14 18. 22. sz. Vol. 16 3 6 7 25-32 12 19. Dorog 16 5 2 9 20-29 12 20. G.-MÁVAG ^ 16 4 4 8 20-38 12 | NŰCRÁD — 1932. november 23., kedd ?