Nógrád. 1982. november (38. évfolyam. 257-281. szám)

1982-11-03 / 258. szám

LABDARÚGÁS — Megyei bajnokság Pályaválasztók sikersorozata Ritkaságszámba menő for­dulót játszottak a hét végén a megyei labdarúgó-bajnokság­ban. Már szombaton össze­csapott a középmezőny két . csapata Nagyorosziban. Va­sárnap, az őszi 12. forduló to­vábbi mérkőzésein egy kivé­telével minden csapat táma­dósora három góllal örven­deztette meg a hazai szurko­lókat. A kisterenyeiek ugyan csak kettőt lőttek, de ők ha­ladtak előbbre a legnagyobb lépéssel a táblázaton. Az ötvö­zetgyáriak négyet szereztek, s így alakult ki a pályaválasztó ■ együttesek háromgólos átlaga. A papírforma szerint „a job­bak” nyertek, de azért meg­lepő a nézsaiak veresége, hi­szen a 11. helyezettől szen­vedték el. Hasonlóan váratlan a bányagépgyári tizenegy győ­zelme is. A forduló kereken harminc góljából kéttucat­nyit helyeztek a hálóba az otthon játszók s csupán hat becsületgólra telt a pont nél­kül maradt vendégek erejé­ből. Két kiállítás és nyolc sárga lapos figyelmeztetés rontotta a sportszerűtlenségek amúgy is hosszas listáját. Balassi SE—Kazár 3—2 (1—1) Nagyoroszi, 200 néző, v.: Császár. Balassi SE: Busái — Sivó, Székesi ' (Széles), Nagy L., Sági — Balázs, Németh, Gál — Szvák, Varga, Kle- ment (Micskei). Edző: Nagy J. László. Kazár: Telegdi — Molnár, Nagy B., Bozsik, Mik­lósi — Kaposi, Hársi, Szabó — Czecze A., Varga S., Lu- kinics. Edző: Simon Imre. A kazáriak tartalékjai személy- gépkocsikkal lemaradtak a mérkőzés kezdetéről, s ami­kor Kaposi megsérült s kiáll­ni kényszerült, a sérült Cze­cze is csak statisztált, Luki- nicset pedig kiállította a já­tékvezető, az együttes kilenc fővel játszott az utolsó fél .órában. Mindez alig halvá­nyítja a hazai együttes megér­demelt győzelmét. Góllövők: Varga (2, egyet 11-esből), Kle- ment, ill.: Kaposi (20. perc), Szabó B. (87. p.). Jók: Varga, Székesi, Szvák, Németh, Kle- ment, ill.: Kaposi, Szabó, Hár­si, Varga, Czecze. 2. sz. Volán—Erdőkürt 3-1 (1-1) Salgótarján, Somlyói út, 100 néző, v.: Győri. 2. Volán: Herczeg — Mocsányi I., Föl­di, Póczos, Bacsóka — Dé­nes, Isdinszki, Jánosi — Fe­kete (Ludányi), Patai, Bor­bély T. Edző: Kiss Imre. Er­dőkürt: Radics — Fekete, Zsí­ros, Ócskái L., Holicza — Szá- dóczki, Számpor P., Nagy Z. — Buris (Balogh S.), Czeba József, Dombi. Edző: Haviár János. Az I. félidőben ki­egyensúlyozott, alacsony szín­vonalú küzdelem folyt, szünet után a Volán ritmust váltott, a földre vitte a labdát, s helyzetei alapján akár na­gyobb arányban is nyerhetett volna. A jól kezdő vendégek Czeba góljával szereztek ve­zetést, Isdinszki éles kapás­góllal egyenlített, majd Jáno­si volt a két — biztos győ­zelmet jelentő — gól szerző­je. Jók: Póczos, Isdinszki, Já­nosi, ill.: Ócskái, Holicza, Cze­ba. Romhány—Szőnyi SE 3—0 (2—0) Romhány, 400 néző, v.: Hoffmann. Romhány: Kovács {Vidomusz T.) — Koczka, Ba­lázs, Jelen, Kertész — Kecs­kés, Szűcs, Pincze — Sági, Zagyvái, Tóth. Edző: Vido- musz János. Szőnyi SE: Ban­gó — Kozma, Kéri, Bodor, Molnár L. — Csorba, Kocsis, Kosik S. — Gyetván (Ács), Sándor I. (Váradi Z.), Tóth J, Edző: Csorba Tibor. Két kecsegtető vendéghelyzet után a középpályát gyorsan átját­szó hazaiak több gólhelyzetet dolgoztak ki, de csak Kecs­kés 11-esből lőtt góljával ju­tottak vezetéshez. Az első já­tékrészben egy gyors táma­dás végén Zagyvái növelte az előnyt. Az 53. percben Ko­vács megsérült, majd több fe- g;, Cioezetlenség történt: hár­man kaptak sárga lapot, s. Bo­dor a kiállítás sorsára jutott. A 65. percben egyéni játék­ból Sági állította be a vég­eredményt. Jók: Kertész, Kecskés; Pincze (a mezőny legjobbja) Tóth, Jelen, ill.: Kéri, Tóth J., Kocsis, Csorba J. St. Bányagép SK—Szendehely 3—1 (0—oi Salgótarján, Szánasl út, 100 néző, v.: Tóth I. Bányagép: Kurinka — Bozó, Rappi I., Rappi J. (Ivancsó) — Ecsegi, Kiss I. (Ács) — Drajkó, Longauer, Romhányi, Pusztai, Veszelka. Edző: Benke János Szendehely: Szunyogh —Mül­ler, Gáspár, German A. — Bach, Mácza (Márton) — Földvári, Babicska, Rónai, German J., Szlama. Edző: Máthé Emil. A 60. percben Földvári futotta le a hazai védelmet, s lőtt a jobb sa­rokba. Tíz perc múlva Ecsegi tömörülésből egyenlített, öt perc elteltével pedig Ács a kiinduló kapus mellett vezető gólt szerzett. A 86. percben egy kipattanó labdát Romhányi vágott a hálóba, 14 méterről. Jók: Ecsegi, Longauer, Rom­hányi, ill.: Gáspár, Földvári. Nógrádmegyer—Nézsai Tsz SE 3—1 (1—0) Nógrádmegyer, 200 néző, v.: Ágoston. N.-megyer: Kormos — Verbói, Kruppa, Balázs B. — Kojnok, Balázs Z., Tátrai, Görcsi (Godó) — Sándor, Rácz T., Rácz R. Edző: Kosz- ta László. Nézsa: Szépvölgyi — Székesi, Koncz P., Flei­scher, Prontvai J. — Koncz S., Takács, Gáli — Kjucsera B., Kovács L., Szabó L. Cs.: Pataki I., Zatykó T. Edző: Majnik János. A Rácz T. buk­tatásáért megítélt 11-esből Rácz R. lőtte az első gólt, a 25. percben. A 46. percben Rácz R. beadásából Sándor egyből továbbította kapuba a labdát. Az 53. • percben Ku- csera szépített, a 70. percben Kovács kétszer is eltalálta a kapufát. A 81. percben Godó lövését Koncz P. kézzel men­tette, és a megítélt 11-esből Kruppa állította be a vég­eredményt. A hazaiak lelkes, magabiztos játékkal fektették kétvállra a mezőnyben tet­szetősen játszó vendégeket. Jók: Kormos, Kojnok, Ba­lázs B., Balázs Z. (a mezőny legjobbja), Sándor, ill.: Szépvölgyi, Gáli, Szabó. Kisterenye—Szécsény 2—0 (1—0) Kisterenye, 400 néző, v.: Herczeg. Kisterenye: Kon­csik — Szomszéd I., Simon, Ozsváth, Tóth — Szekula, Németh T., Rátóti — Bodor, Tekeres (Balázs J.), Koós. Ed­ző: Szilágyi Gyula. Szécsény: Halasi — Gyenes (Veres), Kalmár, Vanya, Gerőcs (Zsí­ros) — Molnár L., Szita, Bérezi — Horváth, Jusztin, Varga Z. Edző: Kiss László. Nagyszerű játékvezetés mel­lett jó iramú, gólhelyzetekben bővelkedő mérkőzést játszott a két csapat. Több hazai le­hetőség után, két biztos szé- csényi helyzetben Koncsik tisztázott. A 20. percben Koós labdájából, egy csel után Bo­dor lőtt a hálóba a kimozduló kapus mellett. A 80. percben Szekula beadásából Rátóti po­fozta közelről a hálóba a lab­dát. Jók: Tóth A., Németh, Bodor, Rátóti, ill.: Kalmár, Bérezi, Jusztin. Mátranovák— \ Szurdokpüspöki 3— 1 (1—0) Mátranovák, 300 néző, v.: Berta. M.-novák: Zólyomi — Kilczin, Mihály, Simon, Bo- hács A. — Kotroczó, Nagy L., Kovács (Vanó) — Laka­tos, Farkas, Tóth László (Me­zei). Edző: Csernák László. Sz.-püspöki: Klinkó — Tajti, Fodor A., Kiss Sz., Kiss I. — Molnár I., Székely, Kovács L. — Bodó (Skuczi), Pusztai (Bódi), Tóth A. Edző: Bendik Ferenc. A sportszerű, jó ira­mú találkozó 24. percében Lakatos átadásából — 20 mé­terről — Mihály rúgta a lab­dát a hálóba. A 47. percben Farkas—Nagy háromszöge­lésből Farkas 12 méterről óriás gólt ragasztott a sarok­ba. A 65. percben Lakatos beadásából Tóth L. volt ered­ményes, majd a 84. percben Bodó egyéni játékból szépí­tett. Jók: Nagy L., Bohács, Lakatos, Simon, ill.: Fodor, Tóth A. St. ötvözetgyár—St. Somos 4— 0 (1—0) Salgótarján, Zagyvaróna, 300 néző, v.: Makovinyi. ÖMTE: Bozó (Rátóti) — Fe­jes, Huiitka, Morva, Szabó J. — Kovács P., Fülöp, Dollencz — Telek Z., Nagy K. (Csasz- lovszki), Kejeti. Edző: Kriskó Lajos. Somos: Földi — Borda, Miklós, Saiga, Balogh — Fo­dor, Orosz, Smida — Velko- vics, Kajzinger I., Bede (Ba­lázs K.). Edző: Bandur Mi­hály. A két szomszédvár rang­adójára győzni jöttek a ven­dégek, de húsz percet kés­tek, s amíg a lestaktikával próbálkoztak, a tartalékos ha­zaiak gyors gólokkal növelték előnyüket. Hárman kaptak sárga lapot! Góllövők: Telek (2), Fülöp (2, egyet 11-es­ből). Jók: Huiitka, Morva, Szabó, Fülöp, Telek, ill.: Mik­lós, Bede, Smida. A bajnokság állása 1. Romhány 12 8 4­34­• 7 20 2. 2. sz. Volán 12 8 2 2 27­• 8 18 3. St. ötvözet. 12 7 3 2 29­•13 17 4. Mátranovák 12 5 5 2 19­■14 15 5. Nézsa 12 5 3 4 22­■14 13 6. Kisterenye 12 4 5 3 15­■10 13 7. Erdőkürt 12 5 3 4 19­•14 13 8. Kazár 12 4 5 3 17­•13 13 9. Balassi SE 12 5 3 4 20­■16 13 10 Nógrádm. 12 5 2 5 20­-26 12 11*. Szőnyi SE 12 3 5 4 20­■18 11 12. Szécsény 12 4 2 6 16­■26 10 13. St. Somos 12 3 3 6 19­■26 9 14. St. Bányagép. 12 3 1 8 14­■32 7 15. Szendehely 12 1 3 8 10­-30 5 16. Sz.-püspöki 12­3 9 6­•42 3 A tizenhárom pontos kö­zépmezőny sorrendjénél fi­gyelembe vettük az ifjúsági csapatok helyezését. Összeállította: Andő Miklós Labdarúgás Gólparádé a tóstrandon STC-öregfiúk—KISTEXT-öregtiúk 7—0 (4—0) Salgótarján, tóstrand, 1500 néző, v: Gáspár. STC-örégfi- űk: Horváth — Gecse, Kmet- ty, Boiskó, Mester — Toldi, Répás, Básti — Kökény, szá­lai, Jeck. Sor került még Ve­res játékára is. Technikai ve­zető: Mihalik Ferenc. A vasárnapi látványos észa­ki rangadó előtt az STC- öregfiúk játszottak előmér- kőzést. Vendégük a Budapes­ti KISTÉXT-öregfiúk csapata volt. Az együttes az öregfi­úk kiemelt bajnokságában játszik, a csapatban több ne­ves játékos is szerepelt, így Nagy István, a többszörös magyar válogatott, Oborzil, Marosi a Honvédből, Káló a Csepelből. Már az 5. percben a háló­ban táncolt a labda. Kökény beadását Básti lőtte be. 1—0. Akció akciót követett. A 18. percben Básti, Jeck összjá- ték után szalai növelte az előnyt. 2—0. A 22. percben újból Básti volt eredményes. 3—0. A 31. percben Jeck a megszokott higgadtságával ta­lált a hálóba. 4—0. Szünet után a 48. percben Jeck lövéséből tovább nőtt az ■ előny. 5—0. A gólok sorát Básti és a 70. percben Répás fejezte be. 7—0. A mérkőzés végén a közön- Mihalik Ferenc: — örülök, ség vastapssal ünnepelte hogy csapatunk a belföldi és Bástiékat, akik felelevenítet­ték látványos megoldásaikkal, góljaikkal, szellemes húzá­saikkal a régi idők salgótar­jáni fociját. a nemzetközi porondon egy­aránt, kis- és nagypályán megőrizte veretlenségét. m. i. Iskolai sport Labdarúgókupa óvásokkal A középfokú iskolák me­gyei labdarúgókupájának második fordulójában a leg­jobb négybe kerülésért ví­vott mérkőzéseken érdekes eredmények születték, óvá­sok és ezeket követő fegyel­mi határozatok borzolták a kedélyeket A forduló első mérkőzése­in hárotm iskola nem ren­delkezett a kiírásban meg­határozott igazolásokkal, még­pedig a Kisterenyei Gimná­zium, a Balassagyarmati 217. sz. ISZI és a Balassi Gim­názium. Ennek ellenére a mérkőzéseket lejátszották. Eredmények. Nb.-i 209. sz. ISZI—Kisterenyei G. 0—0, Bgy.-i 217. sz. ISZI—St. Ma­dách 4—3, Balassi G.—St. Stromfeld 2—0-ás állásnál félbeszakadt, a tarjáni csapat levonult a pályáról! Bolyai G.—St.-i 211. sz. ISZI 1—3. A visszavágó mérkőzések eredményei: Kisterenyei G. —Nb.-i 209. sz. ISZI 1—4. (összesítésben 4—1 a nagy- bátonyiak javára). St. Ma­dách—Bgy.-i 217. sz. ISZI 3—1. (összesítésben: 6—5 a Madách javára.) St.-i 211. sz. ISZI—Bolyai G. 5—0. (ösz- szesítésben: 8—1 a tarjáni ISZI javára.) Az St Stromfeld—Balassi G. mérkőzés elmaradt, a gyar­matiak nem jelentek meg! így a fegyelmi bizottság ha­tározata alapján a két isko­la ma 12 órakor, semleges pályán, Karancslapujtőn egy mérkőzésen dönt a tovább­jutásról. OSN-főpróba Mint ismeretes az országos sportnapok záróünnepségére november 7-én a salgótarjáni városi sportcsarnokban kerül sor. Az esemény főpróbája is nyilvános, mégpedig novem­ber 4-én csütörtökön délután 3 órától zajlik. Ezen mind a tizenöt műsorszám szereplő­je felvonul, mégpedig abban a jelmezben, amelyet majd a záróünnepségen is visel. Mi­vel az eseményt a televízió is közvetíti, a főpróba egyben kamerapróbának is számít A főpróbára jegyek a me­gyei sporthivatalnál még elő­vételben válthatók! Felvételünkön a balassa­gyarmati Szántó Kovács Já­nos Szakközépiskola tanuló­inak egy csoportja látható. A főpróbán már ők is jeittiez- ben lesznek. Vége a világbajnokságnak A nyugatnémet Walter Röhrl győzelmével ért véget az elefántcsont-parti főváros­ban — Abidajanban — az autó­sok rallye-világbajnoki erőpró­bája. Röhrl, akinek segítője Geistdörfer volt, Opel Asco- na 400-as autóval vívta ki a győzelmet. A nyugatnémet ver­senyző ezzel kétszer egymás után diadalmaskodott ezen a rendkívül nehéz versenyen. A körülményekre és a terepvi­szonyokra jellemző volt, hogy a 61 indulóból az 5 000 km hosszú viadalon ötvenötén vagy feladták, vagy a kizárás sorsára jutottak. Az első há­rom szakasz után vezető francia Michele Mouton a cél előtt 500 km-rel motorhi­ba miatt volt kénytelen fel­adni a ftjvábbi küzd el net Röhrl mögött két svéd ver­senyző.. Eklund és Waldegaard (mindkettő Toyota Celtic) végzett a 2., illetve a 3. he­lyen. A nyugatnémet verseny­ző győzelmével megszerezte a vezetők 1982. évi világbajnoki címét is, megelőzve a máso­dik helyen végzett francia Mouton kisasszonyt. Tömegsport „Aranyhíd" A különböző szervek és in­tézmények november 7-e megünneplését általában sporteseményekkel kapcsol­ják össze. Az idei gazdag programban az QSN záróün­nepség mellett több rendez­vény is helyet kap. Az egyik kiemelkedő ver­senyt Salgótarjánban indít­ják, november 6-án. Mégpe­dig „Aranyhíd” elnevezéssel, amely Nógrád és Kemerovo testvéri kapcsolatának tizen­öt esztendejére utal. Az ut­cai futóverseny november 6-án az I. korcsoport rajtjá­val indul, 9 árakor, a városi sportcsarnok elől. A II. kor­csoport tíz perccel később a Kemerovo-lakótelepről star­tol, majd ugyanonnan tíz­percenként további korcso­portok követik. A futóver­senyt végül a VII. korcsoport, vagyis az ötven év felettiek 9.50-es rajtja zárja. Sakkolimpia Két győzelem Hétfőn ismét éjszakába nyúltak a luzerni sakkolim­pia küzdelmei, a férfiaknál és a nőknél is csaknem ki­vétel nélkül lezárultak a 3. forduló összecsapásai. Ami a magyar együtteseket illeti: a férfiaknál RLbli függőben maradt találkozóját döntet­lennel zárta, így az Izrael el­leni mérkőzést 2,5—1,5 arány­ban sikerült megnyerni, a nőknél pedig a Lengyelor­szággal vívott küzdelem 2—1- ee győzelemmel ért véget A férfitornán a 3. fordu­lóban az Indonéziát 2,5—1,5- re verő NSZK, illetve a Bul­gária ellen 3—1-es sikert ki­harcoló Jugoszlávia vezet, a magyarok hármas holtver­senyben a 8. helyet foglal­ják el. A női csapatok ver­senyfutásában Kína vezeti a mezőnyt, megelőzve Svédor­szágot s a 3. helyen ötös holtversenyben sorakozó Ro­mániát, Szovjetuniót, Spa­nyolországot, Jugoszláviát és Magyarországot. A NÓGRÁD totótippjei; 45. hét 1. Ferencváros—Rába ETO 2. Siófok—Dorog 3. Bauxitbányász—SZEOL AK 4. Olajbányász—Szekszárd 5. Ascoli—Verona 6. Cagliari—Catanzarö 7. Cesena—Internazionale 8. Fiorentina—Torino 9. Genoa—Avellino 10. Napoli—Sampdoria 11. Udinese—Róma 12. Como—Bologna 13. Cremonese—Campobasso x 1 1 1 1 2 1 2 1 1 x 1 X 14. Foggia—Perugia 15. Reggiana—Monza 16. Atalanta—Sambenedettese x 1 1 GóltotópáB^ázat A múlt héten pályázatunk­ra 304 szelvény érkezett A két mérkőzés eredménye: STC—Eger SE 5—3, Jászbe­rény—Pásztó 5—1 volt. Nem akadt olyan pályázó, aki mind­két találkozóra helyesen tip­pelt volna, csupán a Pásztó­mérkőzés eredményét találták el kilencen. Közülük a követ­kezők nyertek 10—10 totó- szelvényt: Fodor János Ka- rancsberény, Petőfi út 16., Berze Gábor Tamás Ho- mokterenye; Kossuth út 150., Balogh László Pásztó, Nagy­mező út 11. Góltotó 1. Nagybátony—D. Kinizsi, végeredmény: __ _____ 2 . Szendehely—Romhány, végeredmény: NÉV: LAKCÍM: V •