Nógrád. 1982. október (38. évfolyam. 230-256. szám)

1982-10-12 / 239. szám

0 Autós Saig© Kupa Nógrádiban Labdar*®* NB „ . Megérdemelt győzelem Vajvodáék a második helyeni ^ Célban a 260-as kocsi. A gyorsasági szakasz rajtja Mátraalmáson. Vasárnap este, valamivel 10 óra után az utolsó kocsi is célba ért, vagyis befejeződött a 8. Salgó Kupa s ezzel az idei országos1 ralibajnokság is. Kiderült, hogy a 123 induló­ból 88 fejezte be sikeresen -a versenyt. Rali I-ben összesen 450 kilométert hagytak ma­guk mögött az autósok, ami­ből 183.2 kilométer volt a gyorsasági szakaszok hossza. A másodosztály 272 kilométert s ebben 122.2 kilométer gyor­saságit teljesített. Az abszolút elsőségért Fer- jánczék távollétében — mint ahogyan az várható volt — nagy harc alakult ki, amelyből az utolsó gyor­sasági szakaszokon nyúj­tott bátrabb autózásával a Barka—Horváth táros került Jól autózott-a trabantosok géposztály: 1. Karácsonyi, Stil- ki győztesen. között Alt és Ármos. Sokáig ler (Hungarocamion) Trabant, A helyenként csúszós, nagy dobogós helyen haladtak, az- 2. Kéring, Stankovics (Duna- technikai tudást igénylő hét tán egy hiba elég volt a har- újvárosi Építők) Trabant, 3. gyorsasági szakasz közül külö- madik hely elvesztéséhez. dr. Kaizer, Szabó (Gép- és niwen-a mátraaimási -tette A' 3. gépolfetélytnm -a Vegyipari ^^]^cu^f Sö Tra- próbára az autókat és vezetői- Percz—Kazinci páros 9. helye- bánt. AbszoTűVotinY' íf^'Bareai, két. zése közepes eredménynek Horváth, 2. Hideg, Kecskemé­A nógrádi versenyzők közül mondható. ti, 3. Dudás, Oroszlán. Rali n Szojka— Határ páros a máso- u- osztály. 4. géposztály: 1. cnk körben szelephiba miatt Eredmények. Rali 1. ősz- Musti, Füzy (Volán SC) Lada, a küzdelem feladására kény- 9~es géposztály: 1. Bar- 2. Rákóczi, Tercsi (Kecskémé­szerült. A másik első osztályú ka> Horváth (Külker SC), ti Volán) Lada, 3. Bácskai, tarjáni duó, Vajvoda és Far- BMW, 8-as géposztály: 1. Hi- Németh (ÁFOR SC) Lada, 3. kas viszont körről körre javí- °eS- Kecskeméti (Kaposvári géposztály: 1. Kárász, Pálmai iott a helyezésén. Az első kör KSE) Lada, 2. Fülöp, Gálám- (Kecskeméti Volán) Lada, 2. végén még csak a középme- bős (ÁFOR SC) Lada, 3. Gár- Vindecker, Darin (Kecske- zőnyben autóztak, a máso- donyi, Bak (Volán, Dózsa SC) méti Volán) Lada, 3. Takácsy, diknál három autót is mege- Lada, 7-es géposztály: 1, Du- Musitz (Volán SC) Lada, 2. lőztek, végezetül a második dás, Oroszlán (Volán SC) La- géposztály: 1. Birkner, Dapp helyet szerezték meg a 6. gép- da, 2. Felián, Gábor (AGRO- (ÁFOR SC) Wartburg, 2. Tar­osztályban. TERM) Lada, 3. Földváry, jáni Tarjánné (Tatabányai Vo­Balszerencsésen versenyzett Tóth (ÁFOR SC) Skoda, 3-as ]án) Wartburg, 3. Keszler, a Nyitrai—Láng kettős. Autó- géposztály: 1. Gündisch, Tö- öberth (Pécsi AFIT) Wartburg, juk néhányszor kicsúszott a rök (Volán SC) Lada, 2. Ran- j géposztály: 1. Bágyi, Tassy pályáról, de ezt még tudták ga, Berger (Pécsi Volán) Lada, , (Miskolci AFIT) Trabant, 2. korrigálni. Viszont a kazári 3. Kárász, Madar (Kecskémé- Mérey, Kedves (FÖTAXI SC) érkezésnél elnézték az órát, ti Volán) Lada, 6-oS geposz- Trabant, 3. Maksa, Ludescher később értek be, a tévedés hi- tály: 1. Pap, Szamos (ÁFOR (déLÉP SC) Trabant. Abszo- bappntot jelentett. Így aztán a SC) Wartburg 2. Vajvoda . j KárásZ; pálmai, 2. gyorsasági alapjan szerzett 3. Farkas (Salgotarjani Volán) helyről az értékelésnél a ható- Skoda, 3. Ivánszki dikra csúsztak vissza. STC-ESC 2-1 (2-0) Salgótarján, 2000 néző, v.: Jaczina (Eazafi, Mezei). STC: utolsó percben Lipták lövé- Lászlú — Babosán, Bogdán, Varga, Kalmár — Zsidó, Föl- sét védte bátor vetődéssel ili, Lipták — Szoó, Kovács II-, Szedlák. Edző: Borbély Erdei. András. KSC: Erdei — Mohovics, Gugycrás, Törő, Al- Gólhelyzetekben bővelke- berti — Somogyi, Nagy, Geiger, Pörögi — Horváth, Goják. dő, változatos küzdelmet ho_ Edző: Nagy János. zott a találkozó- Az első fel­csere: Somogyi helyett Ravasz, Szoó helyett Garai, mind- jdő hazai fö-énye gólokban kettő a szünetben, Goják helyett Mózner a 68. percben, is„ megmutatkozott.. Ekkor ei- Zsidó helyett Németh a 70. percben. sosorban Szedlák elfutásai es beadasai jelentettek veszélyt a vendégek kapujára. Szünet oldalon előbb Földi lövését után a Stécé fáradni látszott, s Szedlák két al- védte Erdei, majd Szedlák s ezt. a kecskemétiek igye- is gyámoltalanko- gurított el a kapus és a ka- keztek kihasználni. Még Vz pu mellett. Az ellentámadás emberrel is gólt értek el, de Hazai rohamokkal indult a mérkőzés, kálómmal dott, kecsegtető helyzetben Aztán a 8. percben javított során Ravasz belőtt labdája az egyenlítésre már nem íu- a balszélső: szép beadását csúszott el Goják lába előtt, tóttá erejükből. Végül is — Feltűnő volt, milyen gyakran a gólhelyzetek alapján — az kerültek veszélybe a kapuk, elszántabban küzdő tarjániak rokba. 1—0. Változatos lett a viszont mégsem volt igazán megérdemelten nyerték a küzdelem, hullámzott a já- izgalmas a mérkőzés. Az mérkőzést. Lipták 53. percben Garai kapáslövé- A Stécé kapuját László jól majd se a védőkről vágódott a me- őrizte. A védősorból a gól- zőnybe. Öt perc múlva Földi szerző Varga és Bogdán já- nyét jelezte. Fél óra eltelté- becsúszva, szabálytalanul téka emelkedett ki, s Kalmár vei Alberti bombáját védte szerelte Porogit. A kecske- bemutatkozása is biztatóan László, a másik kapusnak méti középpályás furcsa moz- Sikerűit. A középpályások kó­pédig Zsidó adott munkát. A dulatot tett, amelyet Jaczina zül Lipták — betegsége elle­Varga látványosan előreve­tődve fejelte a bal alsó sa­ték. A 21. percben emelése szállt fölé, több szöglet is a Stécé fölé­úgy ítélt meg, hogy meg nére — derekasan küzdött, akarta ütni Földit. Ezért a Földi pedig okos gólt lőtt. A középpályás egyetlen mozdu- játékvezető piros lapot mu- csatársorban Szedlák ismét lattal cselezte ki Erdeit és tatott fel Poroginak. A kiál- csak egy félidőn át Volt ak- Törőt, majd nyugodtan jut- lítás után elszántabb lett a tív. Kovács II. ezúttal dere- tatta a labdát a kapu köze- vendégcsapat, előbb Ravasz, kásán küzdött, adott néhány A félidő utolsó majd Mózner két távoli lö- remek labdát, de a befejezé- vését fogta biztosan László, sei most sem sikerültek. Szoó A 75. percben Szedlák nagy- keveset nyújtott, míg a he­38. percben Kovács II. Föl dit ugratta ki remekül- A pébe. 2—0. eseménye Szedlák visszagurí- tása volt, amely éppen csak elsuhant a berepülő Kovács szerűen adott középre, Garai lyére állt fiatal Garai né­II. lába előtt. látványosan fejelt kapu mél- hány ügyes villanással vétet­A második játékrész óriási lé. A 84. percben Ravasz te észre magát. Németh ke- vendéghelyzettel kezdődött, ívelhetett be szögletet a jobb vés ideig volt a pályán, amelyet Horváth hagyott ki- oldalról. A beadásra Moho- A Kecskemét csapatából használatlanul: nyolc méter- vies emelkedett a legmaga- Erdei. Mohovics és Geiger ről a jobb alsó sarok .mellé sabbra, s az ötösről a léc alá tűnt ki. helyezte a labdát. A másik fejelte a labdát. 2—1- Az Kiss László Kár volt az első félidőért Volán SC—Nagybátony 4—1 (3—0) Czabán Samu tér, 1100 néző, v.: Bay (Mester, Tapol- zó. Már jóval a kezdés előtt czay). Volán SC: Kovács — Szabó, Dunai, Sebők, Márkus szemmel láthatóan úgy köny- — Krómer, Szcibert, Forintos — Kékesi, Nyúl, Magos. Ed- vélték el a nagybátonyiak is, ző: dr. Lakat Károly. Nagybátony: Kiss T. — Csoki. An- akik kezdetben fegyelmezet- tal, B. Kovács, Tamás — Orosz, Dóra, Tóth, Berindán — fen alkalmazták a követő em- Kiss Gy., Loch. Edző: Dávid Róbert. Csere: B. Kovács helyett Bocsi a szünetben, Tóth lyett Szabó a 61. percben. berfogást, később n^m mipd’S he- sikerülték jól a’váltások. Kü­Nyár vég! melegben, mégis jéről magas ívben hullott gyér érdeklődés mellett kéz- labda a bal sarokba. 1—0. dett a tavaly még NB I-es, A harmincötödik percben jelenleg listavezető Volán és Szeibert 25 méterről olyan jól lönösen Kékesivel nem bírt Tamás, de B. Kovács sem ta­lálta a helyét A középpályá­sok és a csatárok pedig nem tudták elöl tartani a labdát. Krómer és Szeibert lövései Fekete Vindecker, Darin, 3. Takácsy, (Volán, Dózsa SC) Skoda, 5. Musitz. Labdarúgó területi bajnokság, Mátra-csoport nyerte a nógrádi rangadót VÁC—ST. SÍKÜVEGGYÁR 4—1 (3—0) 4—0. A 85. percben Czene— Kiegyenlített mezőnyjáték kapura lőtte, Pintér Bedő elé Marcsok összjáték után Né- után az első gólhelyzetet a ha- ütötte a labdát, a középpályás , meth előtt nyílt lehetőség, a zaiak hagyták ki: Veres 20 3 méterről biztosan talált a Vác, 1100 néző, v.: ^Lenart SZglső a kifutó kapus mellett méteres kapuraívelését Pintér vendég kapuba. 2—1. A gólt Vác: Payer — Kurnasz, (5^a hálóba. 4—1. . biztosan védte. Az első 20 követően nagy elánnal tárna­Schuszter, Strausz, Adam — perc u(^n a hazai gárda némi dott a Bgy. SE, de a hazaiak Bera, Friedmann, (Toth), Ja" A joiramu találkozón a Sík- fölénybe került. Ennek eile- kitűnően védték kapujukat, nik — Sebestyén, Bartik, Gse- üveggyár veresege ellenére, ja- nére a gyarmatiak a 30. perc- A lelkesen és időnként ön- ri (Kiss). Síküveggyár: Ko- vuló formában játszott, külö- hen vezetést szereztek. Egy feláldozóan játszó hazai csa- csis — Verbói, Borsos, Guly- nősen kontratámadásai voltak szabadrúgást követően Tóth pat megérdemelten győzött a ka, Kiss — Dudás, Szőke veszélyesek. Lénárt játékve- megiramodott a jobbszélen., a gyenge napot kifogó gyarma- (Král), Czene Szekula, íe- zetot zavarta, hogy csak egy szögletzászló közeléből be- tiak ellen. hérvári (Németh), Marcsok. partjelzővel kellett vezetnie, adott, a hazai védők csak néz- További eredmények: Le- A 10. percben lesgyanús így a lesek elbírálásánál gyak- ték, hogy Dudás elegánsan he- hel—Olefin 4—1 (3—1), Hat­helyzetből Sebestyén kilépett a ran tévedett. lyezi a hálóba a labdát. 0—1. van—Gyöngyös 2—1 (1—0), védők közül és a hosszúsarok- jók- Strausz. Janik Sebes- A 43. percben a hazaiak egyen- B. Volán—MVSC 4—0 (1—0), tyén, Cserigill Szőke SiSulL Utési lehetőséget szalasztottak B-nádasd-Bélapátfalva 4-1 a. területi bajnokságból Idén eltalált szabadrúgást küldött az^rt *s voltak veszélyesek, felkerült Nagybátony. Az ötö- kapura, hogy a labda a fel- ,elé? indiazponáltan dik percben szögletrúgáshoz ső lécről vágódott a hálóba, védett. A kapkodás, a sok hi- jutottak a piros mezesek, 2-0. A következő percben Ta- ba- r5 a hazal, fölény torveny- Loch beívelését Dóra hat mé- máj sárga lapot kapott, Ké- sz®™en gólokká erett. A ma­terrój fölé fejelte. A hetedik kési sokadszori felvágásáért. félidőre uj összetételű percben Kiss elfutott középen, Még a félidő lefújása előtt is. szellemű banyaszcsapat védője szabálytalanul próbál- mét eredményesek voltak a futott ki. Orosszal megeroso- ta visszatartani, illetve vissza- hazaiak: Krómer a kaputól 25 , tt a vedelem, ettől a tobbi- rántani, de sikertelenül. A gól- méterre lövésre szánta el ma- ek is magabiztosabbak lettek, helyzetijén végül mégis belesi- gát s a labda a bal felsó sa- Bejöttek pora Berindán polt a játékvezető és az előny- rokban kötött ki. 3—0. cselei, a középpályán is fel­szabály alkalmazása helyett Szünet után először Szeibert vet_~ a versenyt az együttes szabadrúgást ítélt a nógrádi- került helyzetbe,- de hibázott, a hazaiakkal. Visszaesett a ak javára a kaputól 35 méter- később Dóra lőtt fölé a 16- Volán ebben az időszakban, re. A 15. percben Kékesi job- ősről. Az 57. percben a soro- Azonos súlycsoportban volt a ból az alapvonal közepéből zatos vendégtámadások siker- kót tizenegy és ennek alapjan lőtt be egy szabadrúgást, Nyúl rel jártak: Dóra és Berindán a szorosabb eredmény sem jó ütemben ugrott fel és fe- akciója végén a középcsatár lett volna meglepetés. közelről a hálóba talált. 3—1 J”: Gunai, Krómer. Kékesi, Két perc múlva Bocsi lőtt ne- Szeibert, ill.: Antal, Berindán. héz szögből keresztbe a ka­pu előtt. A 65. percben remek nagybátony! akció gördült vé­gig a pályán, Kiss beívelését azonban Dóra hiába fejelte a hálóba, a játékvezető les cí­mén nem adta meg a gólt. Tíz perccel a lefújás előtt Be­rindán cselezte be magát a kapu elé, de nem maradt ere­je az akció befejezésére. A 86. percben Szeibert nagyszerű ba bombázott. 1—0. A 13. perc­ben Szekula egyenlítést sza­lasztott el. A 16.'percben a két támadótól szorongatott Kocsis Cseri fejesét röviden ütötte ki, Cseri másodszorra nem hibá­PÁSZTÖ—BGY. SE 2—1 (0—1) te, az érkező Fábri kaoásból Pásztó, 500 néző, v.: Kál- kapu mellé lőtt. Az 53." perc­zott. 2—0. A 21. és a 32. perc- mán. Pásztó: Reviczky — ben egyenlített a hazai csa­tén Dudás, illetve Borsos sár- Nagy, Szőke, Antal, Boros — pat. Szabó meredek labdával ga lapot kapott A 41. percben Blázsovits, Szarvas, Szabó indította Szarvast, a szélső a Bartik a bal oldalró középre Oláh (Szeles), Bedő, Veres (Né- kifutó és menteni akaró Pin- ívelt, Schuszter kapura fejelt, meth). Edző: Tóth József. Ba- tér fölött 30 méterről talált a Kocsis a kapufára tolta, a láb- lassagyarmat: Pintér 7.s. — kapu közepébe. 1—1. Rákap- da onnan a hálóba került. 3—0. Kosa, Robb, Litovszky, Hor- csőit a Gyarmat, de újabb gólt Az 55. percben jobbszélről in- nyák — Dudás, Tóth F., Ho- nem tudott elérni. A 75. perc dúlt támadás végén a középre dur (Babiriszky) — Pintér A. meghozta a pásztóiak győztes iveit beadást Friedmann előre- (Cserényi), Fábri, Tóth G. Ed- gólját. Szarvas elviharzott a vetődve fejelte a sarokba, ző: Szabó Ernő. jobbszélen, beadását ' Szeles el: Bedő fölé emelt. Az 50. G—0), H. Papp J. SE—Recsk percben Dudás a jobb oldalról ® ®)> Edelény—B- Bá­beívelt, labdáját Szőke kifejel- n^asz ^ * G 0. A bajnokság állása 1. Lehel SC 9 7 1 1 23-12 15 2. H. P. J. SE 9 6 2 1 29- 9 14 3. Hatvan 9 6 2 1 22- 7 14 4. Borsodfiád. 9 6 1 2 14- 8 13 5. Vác 9 5 1 3 20-10 11 6. Borsodi V. 9 4 3 2 13- 6 11 7. Edelény 9 5 1 3 14-15 11 8. Recsk 9 5 — 4 19-20 10 9. Olefin SC 9 2 5 2 15-12 9 10. Gyöngyös 9 3 1 5 16-19 7 11. Borsodi B. 9 2 3 4 12-16 7 12. Bélapátfalva 9 2 1 6 9-19 e 13. Pásztó 9 2 1 fí 6-27 5 14. Balassagy. 9 1 2 6 6-13 4 15. st. Síküv. 9 1 2 6 6-16 4 16. MVSC 9 1 2 ti 6-21 4 Várkonyi Ferenc Az NB II. állása tíz méterről kapura lőtt s a labda az elmozduló Kiss ke­zéről vágódott a kapu bal ol­dalába. 4—1. Egyesélyes volt a találko­1. Volán 10 7 1 2 24-11 13 2. Szekszárd 16 6 3 1 13- 9 13 3. SZEOL AK 10 6 2 2 22-12 14 4. Kazincb. 10 5 2 3 20-13 12 5. Bauxitb. 10 4 4 2 15-13 13 6. Debr. Kin. 10 4 3 3 18-13 11 7. Eger 10 5 1 4 20-16 11 8. Hódmezőv. 10 5 1 4 16-14 11 9. Sopron 10 4 3 3 14-131 11 10. Salgótarján 10 4 2 4 15-14 10 11. Ózd 10 3 4 3 15-15 10 12. Siófok 10 3 3 4 14-16 9 13. 22. sz. Vol. 10 2 4 4 18-20 8 14. Kecskemét 10 3 2 5 12-14 8 15. Nagykanizsa 10 3 2 5 14-17 8 16. Keszthely 10 3 2 5 11-15 8 17. Nagybát. 10 3 2 5 11-20 8 18. G.-MÁVAG 10 3 2 5 14-27 8 19. Baja it) 2 2 6 9-15 6 20. Dorog 10 2 1 7 14-22 5 A totó 41. heti eredménye 1. Ganz-MAVAG—Dorog 2—1 1 2. 22. Volán—Szekszárd 1—2 2 3. Sopron—SZEOL AK 0—2 2 4. Ascoli—Udinese 3—0 1 5. Cagliari—Pisa I—1 X 6. Fiorentina—J uventus 0—1 2 7. Napoli—Roma 1—3 . 2 8. Torino—Internazionale 0—0 X 9. V erona—Avellino 3—0 1 10. Lazio—Cremonese 1—0 1 11. Lecce—Sambenedettese 1—1 X 12. Pistoiese—Cavese 1—1 X 13­Reggiana—Como +1 1—1 X Atalanta—Catania 0—1 2 NŐGRÁD - 1982. október 12., kedd