Nógrád. 1982. szeptember (38. évfolyam. 204-229. szám)

1982-09-15 / 216. szám

Kádár János a sakkszövetségben Kádár János, a Magyar tisch Lajos és Ribli Zoltán öregbítették a magyar sakk- Szocialista Munkáspárt Köz- világbajnokjelöltekkeL Szí- sportág megérdemelt hírne­ponti Bizottságának első titká- vélyesen gratulált nekik, mél- véíl ba^áti találkozón részt ... . ...... _ vett Szerenyi Sándor elnök, ra kedden este a sakkszo- tatta nagyszerű sportteljesit- Flórián Tibor főtitkár és Gá­vetségben találkozott Por- ményüket, amellyel ismét bor Zoltán alelnök. LABDARÚGÁS — Megyei bajnokság ■ a Áz Otvözetgyár .összetörte" a Volánt mos —r Verbói, Kruppa, Gé- czi, Balázs B. — Balázs Z., Tátrai, Csábi (Rácz R.) Sándor, Rácz T., Godó. Edző: Koszta László. Balassi SE: Busái — Solti, Széles, Tóth,, Nagy L. — Varga, Németh, Bálint (Kovács) — Zábrádi, Gál, Balázs L. Edző: NagyJ. László. Nagy iramú, változa­tos játékkal telt az első ne­gyedóra. A 23. percben Sán­dor lövése alig szállt fölé. Hét" perc múlva Balázs lövé­se zúgott el a felső sarok mellett. A 49. percben Rácz T. a felső lécet találta teli­be, ezután két vendéghelyzet némította el a hazai közön­séget a 63. s a 751 percben. Az eredmény igazságos. Jó: Kormos, Verbói, Kruppa, Rácz T., ill.: Tóth, Sági, Ba lázs, Széles. Szendehely— Szurdokpüspöki 0—0 Szendehely, 200 néző, ír Félreértésről ne essék szó!: a salgótarjáni vasötvözet- gyári „tizenegy”, illetve tizenhárom futballista legyőzte a megyei labdarúgó-bajnokság őszi 5. fordulójában a lista­vezető 2. szí Volán SE csapatát. Méghozzá 45 perc alatt, azaz, az I. félidőben alakították ki a vendégek a végered­ményt. A Volán csapata — az ellenfelek hibáiból — azon­ban a táblázat élén maradt. Katasztrófa nem történt. Leg­alábbis Mohorán, azaz megyénkben nem. Sajnos, Székes- fehérvár hadiútján igen. Az azonban nem sport volt. A mi megyei focibajnokságunk meglepetéseit a továbbiakban a döntetlenek jelentették. Nem kevesebb, mint négy találko­zó végződött pontosztozkodással. Somos csapata Jobbágyi­bán, a Szőnyi SE-nél játszott 2—2-t, Romhányban pedig a Mátranóvák együttese szerzett ugyanilyen eredménnyel ér­tékes pontot. A Balassi SE csapata a pályaválasztói jog megcser'élésével Nógrádmegyerben csípett el pontot gól nélküli mérkőzésen, mint ahogyan a szurdokpüspökiek az újonc Szendehely otthonából. A kisterenyeiek szerezték a forduló második vendéggyőzelmét az St. Bányagépgyárnál. Elismerésre méltó 3—1-es sikerük! A pályaválasztók sovány győzelmeit jelenti a Kazár—Szécsény és az Erdőkürt—Né- zsai Tsz SE mérkőzések 1—0-ás eredménye. A mindössze Í7 gólt eredményezett fordulóban a pályaválasztók hétszer találtak hálóba, s a 16-ból a pontok felét megszerző ven­dégek tíz gólt lőttek. _ _ _ „ Kazár—Szécsény Romhány—Matranovak 1 0 (q 0) 2 2 ® ^ . Kazár, 300 néző, v.: Ágos­v.: Komhany, 300 néző, v.; ton. Kazár: Telegdi — Nagy, Hoffmann. Szendehely: Szú- Berta. Romhány: Kovács — Varga, Miklósi, Pálmán _ n yogh — Müller, German, Páris, Balázs, Kecskés, Jelen Simon’ Hársi Czecze _ Tóth S zegner (Szlana), Reich — — Kertész, Koczka, Sági — Lukinics,’ Kovács. Csere: Újvári, Földvári, Schlenk Zagyvái, Matyóka (Holecz), Bozsi, Szabó B. Edző: Simon (Berki) — Holecz, Nikodám, Pincze. Edző: Vidomusz Já- Imre. Szécsény: Halasi — Gáspár. Szurdokpüspöki: Ko- nos. Mátranóvák: Zólyomi — Gyenes, Molnár, Gerőcs, Ve­vács — Tajti, Fodor (Skiczi), Kilczin, Csikós, Mihály, Kot- re"s _’Kalmár,’Szita, Bérezi K iss Sz., Kiss I. — Pintér, roczó — Simon, Lakatos B., _ Lőrincz, Sz’erémi, ’ Varga. S zékely, Tóth A. — Bodó, Vanó — Nagy L., Tóth L., Csere: Szeles, Vanya. Edző: Hepp Gy., Bódi. Edző: Ben- Mezei (Serfőző). Edző: Cser- Kiss László. A szűkszavú je- dik Ferenc. A sportszerű, jó nák László. A változatos, lentés szerint a sportszerű, iramú mérkőzésen helyzeteik sportszerű mérkőzésen a ha- jó iramú mérkőzés sorsdöntő alapján a hazaiak álltak kö- zaiak kezdeményeztek többet, gólját Simon Attila szerezte, zelebb a győzelemhez, bár a a nováki védelem azonban a meeíiatalított szécsénvipk vendégek részéről Hepp Gy. rendre Jól hárított. A gólo- döntetlent érdemlőn küzdöt- is kétszer állt a kapussal kon Kertész, Matyóka, illet- tek, jó: Telegdi, Varga, Mik- szemben s egyszer a kapu ve: Kilczin és Tóth L. ősz- jósí, Simon, Hársi, ill.’: Ha- mcllé, egyszer pedig fölé tozott a sportszerű játékban. iasi’ Gerőcs, Kalmár, Bérezi, „durrantott”. Jó: Reich, Ho- Jó: Jelen, Kertész, ill.: Zó- lecz, Nikodám, Gáspár, ill.: lyoml, Mihály, Tóth L., Kil- Kovécs, Fodor, Bodó, Tajti. czin. Szőnyi SE—St. Somos Kistcrenye— 2—2 (1—1) St. Bányagép SK Jobbágyi, v.: Takács. Sző- 3—1 (1 0) nyi SE: Molnár 'S. — Mol- Salgótarján, Szánasi út, __ _______ _____ n ár L., Kéri, Bodor, Szrena 200 néző, v.: Mezei. Kistere- Nagy Z. (Balogh)’ — Dombi! — Kozma, Ács, Csorba J. — nye: Koncsik — Szomszéd, ßuris, Dóra (Nedeliczki). Ed- Váradi Z. (Kaszás), Kosik, Simon, Szekula, Tóth A. — zß. Haviár János. Nézsa: Tóth J. Edző: Csorba Tibor. Rátóti, Sipkó (Ozsváth)., Né- szépvölgyi _ Prontvai, Koncz S t. Somos: Földi, Borda, meth — Bodor, Tekeres, p Székesi. Bera — Zatvkó. Miklós, Czikora, Verbovszki Koós (Szőke). Edző: Szilágyi Farkas, Gáli __ Kucsera B., — Orosz, Fodor, Smida — Gyula. St. Bányagép SK: Le- Kovács. Szabó (Kucsera T.). Kaspár, Velkovics, Balogh, hoczkl — Bozó (Kiss), Simon, Edző: Majhik János. A nagy Edző: Bandúr Mihály. Á jó Rappi I., Rappi J. — Lón- iramú, változatos mérkőzésen iramú mérkőzés 5. percében gauer (Bessenyei), Kovács, végig a nézsaiak támadtak Csorba J. szabadrúgásból lőtt Romhónyi — Drajkó, Ács, többet, de csatáraik képtele- labdáját Földi a jobb sarok- Veszelka. Edző: Benke János. nek voitak a hálóba találni a ba ejtette. 1—0. öt perc múl- kemény, lendületes mér- jói 2^ró erdőkürti védők kö- va Smida fejesgóljával a So- kőzés 19. percében Rátóti zótt. A sorsdöntő gólt egy moslak egyenlítettek. Szünet szabadrúgásból a jobb alsó szögletrúgás után Nagy Z. után Velkovics szerezte meg sarokba csavarta a labdát. szerezte, fejesből. Ugyahő a Vendégeknek a vezetést. 1—0. Kihasználatlan hazai kapott ’ sárga lapos figyel- 1—2. Mindkét oldalon kihasz- helyzetek után az 55. perc- meztetést is az egyébként nálatlanul maradt helyzetek ben Tekeres egy szép csel sportszerű összecsapáson. Jó: után a 88. percben egy bal után a 16-osról lőtte a láb- Tóth, Fekete, Zsíros, Holicza, oldali beadásból Csorba J. dát a jobb alsó sarokba. 2—0. Bacsa, Proksza ill.: Szépvöl- lötte az egyenlítő gólt. Szre- (A labda a kapufa éléről vá- gyi| Koncz p,/ de társaik is na Gyula, illetve Czikora Ti- gódott a hálóba!) Húsz perc dicséretet érdemelnek a ve- bor kapott sárga lapos fi- múlva, egy szögletrúgás után °eség ellLe?re is gyelmeztetést. Jó: Csorba J., Bodor továbbította a hálóba Kozma, ill.: Miklós, Fodor, a labdát a kapu közeléből. Kaspár. 3—0. A 85. percben Ácsot St. Ötvözetgyár—2. sz. Volán buktatták a büntetőterületen o_n _01 a terenyel védők s a 11-es­. .. ,. bői Bessenyei szépített. Tóth Saigotarjan Somlyói ut, Antal> m . Bozó László' ka_ n^zo, v.: Pénzes. St. OM- pott s^rga iap0S ftgyelmezte- TE: Bozo Fejes, Hulitka, jóst. Jó: Rátóti, Szekula, Kon- Gyore (.jzabo J-), Klanyi esik, Németh, Tekeres, ill.: Kovács P., _Bogar, Bartha Ács, Longauer, Romhányi, Doiencz (Keleti), Nagy K„ Rappl j Simon. Sándor G. Edző: Kriskó La­Erdőkürt—Nézsai Tsz SE 1—0 (1—0) Erdőkürt, 300 néző, v.: Baksa. Erdőkürt: Tóth — Fekete, Zsíros, Holicza, Ba- csa — Proksza, Számpor, A bajnokság állása jós. 2. sz/ Volán: Herczeg — Pócz'os, Földi, Pál, Ludányi — Dénes, Jánosi, Tőre — Fekete (László), Patai, Is- dinSzki. Edző: Kiss Imre. Az I. félidőben 'az ötvözetgyár irányította a játékot s a 17. percben Bogár négy védőt kicselezve, a hálóba lőtte ve­zető gólját. 1—0. Hat perc múlva Nagy ^labdáját Sándor G. perdíte-tte a hálóba. 2—0. A hazaiak minden kísérlete méghiúsult s a 37. percben Bogár 35 méterről újabb bombagólt ragasztott a háló­ba. 3—0. Szünet után szikrá­zóvá vált a mérkőzés, a ven­dégvédelem azonban mindent hárított. Dogár Csaba sárga lapot kapott, Földi Tamást viszont durvaságért kiállítot­ta a játékvezető. Jó: Bogár (a mezőny legjobbja), Bartha, Nagy, Klányi. ill.: Póezos, Ludányi, Isdiiiszki. Nőgrádmegyer— Balassi SE 0—0 Nógrádmegyer, 500 néző, v.: Kristen. N.-megycr: Kor­1. 2. sz. Volán 5 4 _ 1 1 «- 3 8 2. Romhány 5 3 2 — 15- 4 8 3. St. ötvözet. 5 3 1 1 14- 8 7 4 Kazár 5 2 3 — 8-4 7 5. Balassi SE 5 2 2 1 8-4 6 6. Nógrádm. 5 2 2 1 fi- 7 0 7. Erdőkürt 5 2 2 1 5-4 6 8. Nézs. Tsz SE 5 2 1 2 9-6 5 9. Mátranóvák 5 1 3 1 8-7 5 10. Kistereoye 5 1 3 1 5-4 5 11. Szőnyi 3E 5 — 4 1 6-8 4 12. St. Bányag. S 1 1 3 0-10 3 13. Szécsény 5 1 1 3 5-13 3 14. St. Somos 5 1 1 3 4-14 3 15 Szendehely 5 — 2 3 3-11 2 16. Szurdokpüsp. 5 — 2 3 0-11 2 Összeállította: Andó Miklós Birkózás Nemzetközi verseny Pasztán Nemzetközi szabad­fogású úttörő-birkó- zóversenyj rendeztek a közelmúltban Pász- tón. A találkozón prievidzai verseny­zők 20 fős csoport­ja indult, vette fel a küzdelmet 7 ma­gyar egyesület 97 bir­kózójával. Eredmények. 32 kg: 1. Tibor Dubanszki (Prievidza), 2. Rácz József (Eger), 3. Nagy János (Turkeve). 35 kg: 1. Tóth Gá­bor (Bp. Honvéd), 2. Petrán Csaba (Pász­tó), 3. Thák József (Prievidza). 38 kg: 1. Rácz Gá­bor (Túrkeve), 2. Te- renyei Csaba (Eger), 3. Gaál Lajos (BHSE). 41 kg: 1. Hrabivsz- ki Roman (Prievid­za), 2. Mészáros Sándor (Túrkeve), 3. Czeiler Zoltán (BHSE). 45 kg: 1. Árokszállási Fe- 58 kg: 1. Kádas László (Jászberény), 2. Harmati Ta-' renc (Pásztó), 2. Vad István (BHSE), 2. Kiss Zoltán (Gyón- más (Gyöngyös), 3. Derzse­(Túrkeve), 3. Berecz Nándor gyös). revszki István (Eger). Képün­(STC). 63 kg: 1. Tornai Balázs kön: A verseny súlycsoport­on i, 1 XT „ ,, (BHSE), 2. Duga László győztesei. Balról jobbra, áüó ­49 kg: 1. Nagy Zsolt (BHSE). (BHSE), 3. Túri Ferenc (Gyön- sor: Sinka Róbert, Molnár 2. Molnár Igor (Prievidza), 3. gyös). Tibor, Tornai Balázs, Kádas Gyöngy Attila (Eger). 68 kg: 1. Molnár Tibor László, Árokszállási Ferenc, (BHSE), 2. Robert Kudni Nagy Zsolt Guggolnak: Ti- 53 kg: 1. Jakab Tibor (Túr- (Prievidza), 3. Schluka Lubos bor Dubanszki, Hrabivszki keve), 2. Tóthpál Csaba (Eger), (Prievidza). Roman, Jakab Tibor, Tóth 3.- Oroszi Róbert (BHSE). + 68 kg: 1. Sinka' Róbert Gábor, Rácz Gábor. Mészölyre várva Kedden nyole órakor to­vábbképzésre jöttek össze a megye labdarúgóedzői. Le­hettek vagy félszázan. akik az esemény kedvéért sza­badságot vettek ki, s Nóg- rád legtávolabbi pontjáról is eljöttek az eseményre. No, nem a továbbképzés égető vágya hozta Tarjánba a szakembereket, hanem sok­kal inkább két név: Mészöly Kálmáné és Mczey Györgyé. Az előzetes megállapodás szerint ugyanis a magyar válogatott két szakvezetője a spanyolországi Mundiál ta­pasztalatait osztotta volna meg a nógrádi kollégáival. Nyilván szakmai vitára, ér­dekes kérdések megbeszélé­sére is sort kerítettek volna a felek, ha.. Ila Mészöly és segítője megérkezett volna Salgótarjánba. De nem jöt­tek. Csupán a hír érkezett meg, hogy az MLSZ rend­kívüli elnökségi ülése miatt elmarad a várva várt talál­kozó. Hogy ml történt a rend­kívüli ülésen, nem tudjuk, Azt viszont igen. hogy a me­gye szakemberei csalódot­tan távoztak. Becsapva érez­ték magukat. S azt sem ne­héz megállapítani, hogy az MLSZ mankójának tervsze­rűsége továbbra Is erősen megkérdőjelezhető, képvi­selőinek ázsiója pedig nem nőtt a nógrádi népszerűségi listán. Persze, lehet, hogy ez nem érdekli a magyar labdarú­gás vezetőit? — k — Közönségsiker Ausztriában STC-öregfiúk—Ebergassing-öregfiúk 4-2 (1—1) Az STC-öregfiúk labdarúgó- pott a csapatban. A 27. perc­csapata az ausztriai Ebergas- ben Szalai 18 méteres lövésé- singban barátságos mérkőzé- vei szerezték meg a vezetést sen vendégszerepeit és impo- a tarján: ak, amelyre nem sok­háló játékkal, közönségsikert kai később Krüg válaszolt. A aratva, biztosan győzte le a második játékrészben Jeck fiatalabb erőkből áüó hazaia- előbb 11-esből, majd szabad- irat. rúgásból növelte a tarjáni gó­lok számát. Majd Erhard lőtt A tarján iák Horváth —• Ge- gólt, aztán ismét Jeck követ­ese, Kmetty,' Kakuk, Mester kezett: szép egyéni akció vé- — Szalai, Répás, Básti — gén állította be a 4—2-es vég- Horváth F., Szűcs, Jeck ősz- eredményt, szeállíj^ísban kezdték a játé- A sikeres vendégszereplés kot, majd Geszti, yeres, An- öregbítette az STC hírét, jól gyal, Boskó, Baranyai, Gláh szolgálta a két nemzet sport- D. és Kökény is helyet ka- barátságát Társasát Az STC labdarúgó-szakosz-, tályának baráti köre társas- utazást szervez Szegedre, a SZEOL AK—STC NB II-es ba j noki" labdarúgó-mérkőzésre. A szeptember 19-1 utazáson a mérkőzés megtekintésén kí­vül városnézés ■ is szerepel. Az autóbuszra jelentkezni szeptember 17-ig lehet az egyesület klubházában. Á NÓGRÁD fotótippjei, 38. hét 1. Ózd—22. Volán X 1 2. Debreceni Kinizsi—Sopron 1 3. Nagybátony—Olajbányász 1 X 4. Catanzaro—Torino 1 5. Genoa—Fiorentina X 2 6. Internazionale—Sampdoria 1 X 7. Pisa—Napoli 1 2 8. Bari—Varesc X 1 9. Catania—Milan . 1 10. Cavese—Perugia 1 11. Como—Lazio X 2 12. Pistoicse—Reggiana 1 X 13. Sanbencdcttese—Palermo 1 14. Udinese—Cagliari 1 15. Avellino—Ascoli X 1 16. Bologna—Atalanta 1 Gólfofépályá&af A múlt héten pályázatunk- nyertek 10—10 darab totó­ra 201 szelvény érkezett. A szelvényt: Bercze Gábor Ta- két mérkőzés végeredménye: más, Homokterenye, Kossuth Salgótarján—Ózd 1—1, Kecs- út 150., Sztremi Sándor, Ka- keffiét—SZEOL AK 1—1 volt. rancskeszi, Lenin út 10., Nyolc pályázó ért el telitálá- Schmidt Károly, Balassagyar- latot, s közülük a kővetkezők mat, Hétvezér u. 1/a. Góilotó Kézilabda NŐ II. Keleti csoport, nők Testvériség—Pásztó 23—12 (12—8) Budapest, 50 néző, v.: La- gyei és Németh góljaival 3—0- lőttek. Ekkor Czvanczigné 2 disz iái, Pados. Pásztó: Berkes- ra elhúzott. Az 5. percben Be_ perces kiállítást kapott, majd né — Horváth, Dar.csák (1), róné váratlan lövése meg- egy ideig jól védekezett a Czvanczigné (3), Bernáth (3), akadt a bal féltő sarokban. A pásztói csapat. Surrr maradtak Beróné (3), Juhász, cs.: Sze- gól megnyugtatta a pásztóia- ki a helyzetek ős ebben a já- iesné (2), Oláh, Nagy Mikióo- kát, 10 percen keresztül jólés tékrészben 3 hétméterest is hi- né. Edző: Alapi Sándor. eredményesen játszottak. Bér- báztak a pásztói lányok. náth biztosan értékesítette a A 2. helyen álló Tes tvéri­Az eredmény alakulása: 5. büntetőket, Szelesné pedig a ségnek helyenként gondot oko- p.: 3—1, 10. p.: 5—4, 16. p : kapufa segítségével ért el gólt. zott a Fásztó. A 7 méteresek 7—5, 25. p.: 10—7, 32. p.: 12— Egy kimaradt 7-es ismét el- kihasználásával szorosabb 10, 41. p.: 13—10, 56. p.: 2d—11. bizonytalanította a PSErt, s a eredmény születhetett volna. Idegesen kezdte a játékot a jó képességű hazaiak ezt ki Kiállítás: 6—6 nerc- pásztói csapat. Az első három is használták. Jók; Lengyel, Kövér (ka­támadását gól nélkül fejezte Szünet után a vendégek tá- pus), ül. Dancsák, Bernáth, I T~ be. A Testvériség viszont Len- madólag léptek fel és két gólt Beróné. 1. SZEOL AK—STC, végeredmény: 2. NAGYBÄTONT—OLAJBÁNYÁSZ, végeredmény: NÉV: LAKCÍM: NÓGRÁD - 1982. szeptember 15., szerda