Nógrád. 1982. szeptember (38. évfolyam. 204-229. szám)

1982-09-21 / 221. szám

Labdarúgó NB II. Orosházi vezérletével SZEOL AK—Salgótarján 3—1 (1—1) Szeged, 4000 nézd, v.: Né- dődött versenyfutás, amely- tarján!ak gyors etlenpsapások- meth. SZEOL AK: Hornyák nek végén a salgótarjáni ka- kai próbálkoztak, és hogy — Hevesi, Kozma, Somogyi pus leterítette a szegedi bal- mennyire eredményesen, azt (Kutast a 60. p.). Szabó — szélsőt. Német 11-est ítélt! a 11. perc eseménye is igazol- Orosházl, Repka, Tóth — Ko- Kozma végezte el a büntetőt, ta. Így aztán volt mozgás, iz- vács G., Gruborovics, Deák a jobb alsó sarokra tartó láb- galom, tetszetős akciók és (Magyar a 46. p.). Edző: Ka- dát azonban László gyors ve- gólhelyzetek — mindenek- szás Gábor. STC: László — tődéssel hárította. előtt a Stécé kapája előtt. Az Kovács I., Varga, Bogdán, Szünet után, a 46. percben első játékrész hajrájában Kántor — Juhász (Babosán a a salgótarjáni kaputól 12 mé- döntő fölénybe kerültek a 46. p.), Földi (Balga az 56. ternyire Magyar és Bogdán szegediek, tehetetlenségükre P.), Lipták — Kovács III., csatázott. A vendégek védője azonban jellemző, hogy még Kovács II., Szedlák. Edző: olyan szerencsétlenül pattin- büntetőből sem tudtak a ka- Dorbély András. tóttá ellenfele lábára a láb- púba találni. • Nagy iramban kezdett a dát, hogy az a tehetetlen A második 45 perc magán Szeged és mai a 3. percben László fölött a kapu bal ol- az clsö féli(líj Jegyelt. vezetest szerzett. Orosházikét dalaba hullt. 2—1. A 61. perc- Fölényben játszottak a kék- remek csel után 22 méterről, ben formas bal oldali tárna- fchérck, a stéeó csak szórvá- a bal osszekoto helyéről bal- das végén Magyar fejese a nyos ellentámadásokkal pró- lal nagyerejű lövést zúdított keresztlécen csattant. A 82. báikozhatott. A SZEOL AK a kapu jobb oldalába. 1—0. percben eldőlt a mérkőzés: ezcn a délutánon nemcsak A 11 percben partdobás után Magyar az alapvonal közeié- odaadóan játszott, lendülctc- Liptak a 18-oson belül pon- bői pontosan ívelt középre, a sen rohamoa,ott, hanem Időn- tosan tálalt Kovács II ele, a felugró Gruborovics 10 me- ként szcmre is gzép támadá- kozepcsatar néhány lépésről térről biztosan fejelt a bal sokat vezetett Végeredmény- laposan lőtt a kapu középé- alsó sarokba. 3-1. j,cn meKérdcmeltcn került ki be. 1—1. A 32. percben Tóth győztesen az egykori NB I­távoli lövését követően Rep- A gyors hazai gól — ame- ka testén irányt változtatva lyct egyébként volt tarjáni magasan felpörgött a labda, játékos ért cl — kissé meg­csek párharcából. Jók: Orosházi, Szabó, Tóth, Birtoklásáért a 16-oson belül zavarta az STC-t. Néhány Kovács G., ill. Kovács II. Deák és László között kéz- perc zavar után azonban a Thékes István Két hazai büntető is kimaradt! Nagybátony-Nagykanizsa 3—1 (2-0) Nagybátony, 1500 néző, v.: fölé fejelt. Két perc elteltével de hasonlóan járt, mint ko- Czirba. Nagybátony: Kiss T. Nagy a saját 16-osán Szabó- rábban Tóth: a kanizsai ka- — Cséki, Antal, B. Kovács, hoz passzolt, a jobbszélső az pus elcsípte lövését. A nézők Tamás — Kiss K., Tóth (Bo- ajándéklabdát a kifutó ven- és a vezetők idegeinek ez esi a 06. p.), Berindán — Sza- dégkapus mellett a jobb alsó már egy kissé sok volt... bó L., Dóra (Hugyecz a 85. kapufa mellé gurította. A 39. A hazaiak lendületesen p.), hoch. Edző: Dávid Ró- percben Loch beadását Sza- kezdtek, de jó ideig nem tűd­be rt. Nagykanizsa: Mcgyimo- bó 8 méterről lőtte kapura, ták mezőnyfölényüket gólok- recz — Fodor (Békefi a 46. a labda most is célt tévesz- ra váltani, mert a csatárok p.). Nagy, Cseprcgi, Müller tett. Alig valamivel később elügyetlenkedték a helyzete- (Liviczki a 46. p.) — Balogh, Nagy 25 méterről lövésre két. A kétgólos előny birto- hászló, Kelemen — Bántó, szánta el magát, a labda a kában ismét a Nagybátonyé Martinkovics, Hozbor. Edző: felső léc tetejéről csúszott a volt a „terep”. És csak Sza- Jánky Miklós. játéktéren kívülre. A 43. perc- bó Lászlón, valamint Tóthon (Sokan arra voltak kíván- hen Szabó negyedik helyzetét múlott, hogy az első 45 perc- csiak hogy a súlyos kazinc- 18 kihagyta: ezúttal Berindán ben nem született féltucat harcikat vereség után mit beadását néhány lépésről fö- gól. produkál a hazai csapat aztJ.® bombázta. A 45. percben Szünet után mintegy tíz Olajbányász ellen, amely né- Lk>ch ügyesen kapura ívelt. A percig a Nagybátöny ismét hány hónappal korábban még Sálba tartó labdába Müller fölényben játszott. Ezt a ta- az NB I-ért játszott osztá- kézzel bele ütött. L.1-és! Tóth lálkozó kritikus résié követte: lyozót és múlt vasárnap va- büntetőjét Megyimorecz nagy az Olajbányász mindent egy lósággal lelépte a Ganz-MÁ- bravúrral hárította, a kipat- lapra tett fel, rohamozott. A VAG-ot. A vezetők és a já- tanó labda a védőkről szög- szépítő gólig ez sikerrel is tékosok bizakodtak.) pattant... ^4rt. Kezdés után a felfutó Tóth Szünet után támadásban Mindent összevetve, a Nagy­lapos lövése elcsúszott a bal maradt a Nagybátony, enyhe bátony magabiztosan győzött. kapufa mellett. Az ellentáma- fölényét egy szöglet és két A gólkülönbség a vendégek- dásnál Antal remekül szerel- szabadrúgás Is jelezte. Az 54. Te nézve hízelgő... te Bántót A harmadik perc percben a lesre játszó hazai Jók: Antal, Loch, B. Kő­vágón Lpch elfutott a bal védők mellett Liviczki elhú- vács, Berindán, Tamás, ill. szélen, majd az öt és feles zott a labdával, a kifutó Kiss Megyimorecz, Csepregi és sarkáról keresztbe lőtte a a kaputól mintegy 30 méter- László. labdát a kapu előtt. Két perc re felvágta a csereként be- Tóth István múlva Kiss K. jobb oldali jött játékost. A hazai kapu­beguritását a védők elvétet- védő ezzel kiérdemelte a sár- „Az, NB,, eredményei. ték, Szabó egy csel után öt ga lapos figyelmeztetést. Majd K^skeméb-Kesztheiy l—° méterről lőtt, a labda Me- Balogh letalpalta Lochot, a M~m ­gyimoreczről felpattant a le- játékvezető csak lefújta az vegőbe, majd a kapus mell- esetet... A 70. percben vé­ré fogta. Támadásban maradt szélytelen helyzetből szüle­Áfadták a salgótarjáni ifjúsági sportcentrumot Újabb lehetőség a sportolásra (1—0), Debreceni Kinizsi— Sopron 3—1 (0—1), Kazinc­barcika—Siófok 1—0 (1—0), Volán SC—Bauxitbányász 4—2 (3—0), Özd—22. sz. Vo­a Nagybátony, a vendégjáté- tett a vendégek szépítő gólja: jV" , , ,, kosok viszont sokat szabály- bal oldali beadás után B. Ko- 2 “ -1’ Szék;sza^7' talankodtak, tördelték a já- vács felszabadított, a labda Dorog 2—1 ^anz-MA­a ** zxtor; nAcrvűóÁrn TCplnatinnt.. aki kn- VÁG Hódmezővásárhely 1—1 tékot. Az első negyedóra Kelemenhez pattant, aki kö- után kiegyensúlyozottabb lett zelről betalált a kapuba. 2—1. a küzdelem, a vendégek elő- Egy perc múlva Szabó elvi- rehúzódtak és ez lett a vesz- harzott a jobb szélen, az tűk! A 21. percben a bal ol- alapvonalról élesen belőtte a dali szögletzászló közeléből labdát, a jókor érkező Loch Tóth szabadrúgást végzett el. előre vetődve fejelt a hálóba. Beívelt labdája a védőkről le- 3—1. A 79. percben Cséki lab­buktatta Berindánt. A meg- 86. percben a vem ítélt szabadrúgást Tóth a osán belül Berindái sorfal mellett lőtte a jobb al- viaskodott, a nagyi só sarokba. 2—0. Ezt követő- zéppályás lerántod en kissé élénkebb lett az óla- majd elesett. Czirbi josok játéka. A 32. percben zető meglepetésre Hozbor egy szögletet kapu ítélt. Loch futott a Hódmezővásárhely (1—0), Eger—Baja 1—0 (0—0). Az NB n. állása 1. Bauxitb. 7 4 2 1 12- 8 10 2. Volán 7 4 1 2 12- 9 9 3. Ózd 7 3 3 1 11- 8 9 4. Szekszárd 7 3 3 1 8- 7 9 5. Eger 7 4­3 11- 7 8 6. D. Kinizsi 7 3 2 2 11- 8 8 7. Szeged 7 3 2 2 9- 6 8 8. Sopron 7 3 2 2 12-10 8 3. Kazincbarc. 7 3 1 3 12- 9 7 10. 22. Volán 7 2 3 2 12-10 7 ll. Hódmezőv. 7 3 1 3 10- 9 7 12. Keszthely 7 3 1 3 7- 8 7 13. Nagybátony 7 3 1 3 10-14 7 14. S.-tarján 7 2 2 3 11-11 fi 15. Kecskemét 7 2 2 3 8- 9 fi 1«. Olajbányász 7 2 1 4 12-14 5 17. Baja 7 2 1 4 B-10 5 IS. Sióíok 7 2 1 4 10-14 5 19. Dorog 7 2 1 4 10-14 5 20. G.-MÁVAG 7 1 2 4 8-19 4 Régóta vártuk, végre meg­született. Az újszülöttet ifjú­ság sportcentrumnak hívják és Salgótarjánban, a régi SBTC pálya helyén található. Leg­főbb jellemzője, hogy egyszer­re több sportág üzésére al­kalmas. Négyezer négyzetmé­ter parkosított területtől övez­ve nyolcezer négyzetméternyi salakos és bitumenes létesít­mény található. Többek kö­zött három kézilabda- és hat teniszpályát foglal magába, de van játszótere és kosárpalánk- ]a is És mindez a szabadidős­sportot szolgálj a.., KOCOGÁS Vasárnap reggel 9 órakor a VEGYÉPSZER salgótarjáni gyára előtt vagy nyolcszázan gyülekeztek, gyerekek, felnőt­tek vegyesen. A gyár főköny­velője, Herbol György rövid beszédében köszöntötte az In­dulókat, majd közös bemele­gítés után rajtolt a mezőny. Röpke negyedóra után feltűnt az első befutó az ifjúsági sporttelepnél, s újabb fél óra elteltével az utolsó is megér­kezett. Végül 536 kocogó ér­kezett célba. Kecskés László, az öblös­üveggyár gazdasági igazgatója a futás végén két emléklapot is lobogtatott. Boldogan újsá­golta, hogy mindkét fia In­dult a kocogásban. A nyolca- dikos László 8., a másodikos Szabolcs pedig 51.. helyen vég­zett. — És a papa mikor fog ko­cogni? — tettük fel Kecskés Lászlónak a kérdést — Hát előbb fogynom kell — hangzott a bizonytalan vá­lasz. Mit lehet erre mondani? Talán a kocogás is segíthetne valamicskét a fogyásban... VERSENYEZNI Jö Kassai Lászlóné, a KISZ Salgótarján városi bizottságá­nak titkára adta át a létesít­ményt, a következő szavak kí­séretében: — Nagy őröm új sporttele­pet avatni, különösen akkor, ha széles társadalmi összefo­gással épül és széles tömege­ket szolgál. Régi vágya telje­sült városunk lakóinak. Itt is­kolások, dolgozók, gyerekek, szülők együtt sportolhatnak. Reméljük a sporttelep ren­dezvényei tovább népszerűsí­tik a rendszeres sportolást A megnyitó után hat sport­ágban kezdődtek a küzdelmek. A legtöbben az MHSZ-verse- nyeken Indultak. Igaz, tenisz­ben is lett volna több jelent­kező, de ütő hiányában sokan nem tudtak nevezni. A női fo­ci is elmaradt, mert a buda­pesti VEGYÉPSZER-nek nem akadt ellenfele. A férfiaknál nyolc csapat nevezett, s izgal­mas mérkőzések zajlottak. Csupán a gyerekek panasz­kodtak, ők is szerettek volna focizni. De nekik sajnos már nem jutott hely: két pályát a A lábtenisz győztes párosa: Jcck Ferenc és Bástl István, akik a NÖGRÁD-szerkesztöség díját vehették át. A limbóversenyen a léc egyre lejjebb került, s már csak »■ ügyesebbjei versengtek. Felavatták az új óriás sakkot is. Labdarúgó területi bajnokság, Mátra-csoport Ismét súlyos vereség H. Papp I. SE—Pásztó 5—0 (1-0) gó volt Básti István. A közel- nem mozog eleget — panaszol^ múltban még a pásztóiaknak ta a papa, majd hozzá tettes felnőttek'’foglaltaktéia''har- 5egltett a harmincnyolc éves — Azért jó verseny volt... madikon pedig a lábtenisz 3átékos a megyei I. osztály Többen egyetértettek vele. í5 zajlott. A lábtenisz, amely ta- megnyerésében. Nyáron - ta- lan a legnagyobb közönségsi- lá" végleg? — visszavonult, de Eredmények: kert aratta. Szép labdamene- mint, man?tat «fk a verseny­tek, látványos technikai meg- Bzeru sportolástól. Kispályás labdarúgás: I — Nem szorultam a lelátó- SZÜV, 2. Megyei Tanács Fe- ra, mert a sportot aki meg- tőfi, 3. BRG, Lábtenisz, fel- kóstolja, képtelen abbahagyni, nőttek: 1. Básti, Jeck, 2. Gaj~ Rendszeresen teniszezem, ha Szalai, 3. Horváth, Répás nincs más ellenfél, a fiammal, f8 Jók®1«; Tábori. Ifjúságiak: Horváth István, a megyei Még én^ vagyok a jobb, de tanacs művelődési osztályának mar nem 8okä ß' és Parádi, Ránki. Tenisz Hő­vezetője is a labtemszt fi- Vasárnap mindkét Básti in- ságiak. £ Kertai Zoltán 2. Miskolc, 300 nézd, v.: Csik. befejezés előtt 5 perc.cel a védők- Pásztó: Revic/.lci — Boros, Szőke, ről lepattanó labdát Králik 6 mé- Antal, Németh — Nagy, Veres, térről a kapu közepébe bombáz- Szabó — Kovács, Oláh (Bedő), ta. 5—0. Bzurvas. Edző: Tóth József. Az el«ő perctől kezdve a ha­»«_ Qu #niun nprchpn vezetéshez zaiak támadtak, és sorra dolgoz* Mar az első percpen vezeiwnw hp p'/pUpi «•/. A bajnokság állása 1. H. Papp J. SE 6 4 2. Lehel SC 6 5 3. Hatvan 6 4 4. Olefin SC fi 2 5. Borsodj V. 6 3 « ^perebe^* rendre ^elhibáz- «• «orsodnádasd 6 3 Subér, HteaStékröfUa kapu bal o“ ták. A Papp SE a szünet után Továbbra a széleken vezetett támadások kai dalába pattant. 1 0. Továbbra gyaknm zavarba ho7,ta a pásztói 7. Edelény 8. Vác u a 'miskolciak kezdeményeztek. W«««" zaXar™nd7;;“ap“atP ^ Recsk^1 B‘ szerüUelf8611 Védekeaeiire kCny' rÄ'^porm^Tslközökkll »• «»ös A “percben Plotárt a 16-oson “^'^“'St észrcT 1= ^gyarmat®' bőiül felvágták, a büntetőt Bősz éS Antal 14. Bélapátfalva értékesítette. 2—0. A/. 55. percberi Antal# u. MVSC o pásztói ötösön idé-oda patto* Jok* Nemet- &zaoo. 16< posztó 6-15 3-19 1 gott a labda, végül a szemfüles A Métra-csoport eredményei: Plotár a kapu közepébe bombá- Hatvan—Vác 2—0 (1—0), Bélapát­zott. 0. A 73. percben nagy ka- falva—MVSC 2—0 (0—0), Hecsk— a labdarúgó NB l. vasárnapi vuroclás támadt a vendégek ka- Borsodnártasd 2—1 (0—0), Lehel— eredményei: Videoton—Nyírccy­paja előtt., végül Urálik kapásból Borsodi V. 2—1 (1—0), Borsodi B. háza 4—0 (3—0), Tatabánya—Bc­a bal alsó sarokba lőtt. 1—0. A —Gyöngyös 4—2 (2—0). késcsaba 2—2 (1—1). 2 - 20- 5 10- 1 14- 9 10 1 1 15- 6 9 3 1 11- 5 7 128-57 128-77 1 2 10-10 7- 3 12- 8 6 2 2 10-12 fi- 3 7-13 6 1 3 10-12 5 235-84 235-04 2-45-94 114 5-tt 3 oldások vívták ki a nézők el­ismerését NÉZELŐDŐ Mohai Szabolcs; 3. Básti Attila gyelte, sportöltözékben. dúlt a tömegsportnapoh. Az — Indult? — faggattuk. idősebbik először lábteniszben ^ u T o**ima*« — Á, nem. Csak nézelődöm, aratott sikert; régi játékos- . Karáé*?™v Arm*« 9 Jó nézni az új sporttelepet, társsal, Jeck Ferenccel az ol- Mag*yar Agnes Felnőtt Térit Mindig irigykedtem a nyír- dalán biztosan nyerte a város ak. . R ^ L p.. ^ * J egyháziakra a sóstói ^portié- bajnoka címet. Aztán alig, T ? a» tesKményük ml.B Végre » hogy JM. roh.h. a kunk is ven helyünk a sza- szomszéd palyara, ahol tenisz- ián,,ni.. , k-i—.u«.. t badldös-sportra. Kicsit önző ben bizonyította remek adott- kovács ÁndS Fiúk T Sá“ is vagyok, hiszen ezzel az is- sagait es orok jatekszenvede- , I(- „ , kólái sport lehetőségei is ja- lyót. így a második helyet vív- vereV Péter vultak, a Mártírok útjára járó ta ki, úgy, hogy „profi” játé- ^ l^enu ^O csTZi gyerekek testnevelésén sokat kos végzett az élen. oyermekkategória: l MáS­segitenek a pályán. Raadasul A fiatalabb Básti csak te- rok úti ált isk 2-10 n * szülőket is be lehet vonni a niszezett, és harmadik helye- * o 1 n r JX, közös sportolásba. Remélem zett lett. Ennek ellenére elé- toí 2,410 Feln®ítefc: 1 • VAV élnek az alkalommal és vi- getten távozott édesapjával, !• Bp. 4:26.0, 2. VAV II. Bp. csak ac dohogott kicsit Attila 5:14.0. szeretlensége miatt. Kiss László és — Még kicsit kapkod, meg Gyurkó Péter gyáznak a létesítményre.. BÁSTI K Eveken keresztül az egyik ’legismertebb tarjára labdarú­NÓGRÁD - 1982. szeptember 21., kedd