Nógrád. 1982. augusztus (38. évfolyam. 179-203. szám)

1982-08-10 / 186. szám

Labdarúgó NB II. STC-Ganz-^AVAG 3-0 (2 premier 0) Kőbányai út, 6000 néző, v.: Sz ivó. STC: László — Bab­osán, Juhász, Varga, (Bogdán), Kovács I. — Balga, Lipták, Földi, (Zsidó) — Kovács III., Kovács II., Szedlák, Edző: Borbély András. Ganz-MA- VAG: Pici — Aranyosi. Jurá- csik, Zimonyi, Várhidi, — Schaffer, (Horváth), Kovács. Gyimesi — Bodnár; Lakos, Simon, (Földes),. Edző: Kiss László. Fülledt napsütéses időben, hosszú bemelegítés után már a kezdésre izzadtan álltak föl a játékosok. A 3. percben Föld’ elöl szedte föl a labdát a kapus. Egy perc múlva Ko­vács II. lövését mentették szögletre. Aztán Szedlák, majd Lipták labdája jelentett ve­szélyt a kapura. A másik ol­dalon László kétszer is fölös­legesen futott ki, de tisztázó­dott a helyzet. Bodnár lövése alig ment fölé a 12. percben, majd egy váratlan Simon- bombát a salgótarjáni kapus nehezen tornászott ki a jobb csak tíz perc után tértek ma­gukhoz. Még fél óra sem telt el, amikor góllá érett a sal­gótarjáni nyomás. És ú„.\bb tíz perc múlva Kovács III. bravúros alakítás után növel­te a vezetés arányát, s a Ganz-MÄVAG ezzel egyér­telműen „padlóra” került. A második játékrészben a hazai­ak már jelét sem adták an­nak, hogy akárcsak szépíteni is lenne erejük. A tarján! csapat olykor hat emberrel támadott, s a hajráig kétper- ccnként veszélyeztette a ha­zai kaput, aztán negyed órá­val a befejezés előtt „bebiz­tosította” győzelmét. A végén kiengedett a vendégegyüttes, „fagyasztotta” a labdát. ' A gépgyáriak kénytelenek voltak fejet hajtani a minden csa­patrészben jobb Stécé előtt, amely új szellemű, remek já­tékkal ilyen arányban is meg­érdemelten nyert. A kapuban László eleinte bizonytalankodott, később ke­vés feladatát jól oldotta meg. aLo saiok elöl. Nem sokkal A Balassagyarmatról átigazolt “ftul B^csan *s Juhasz .1- kesobb Kovács III. lőtt föle Kovácg m István nagyszerű lelve Varga majd Bogdan a jo i heíyzetben.^A ^2^ ^percben mutatkozott bc a STC_ vielem biztos pontjai vei­ben. tak. A legnehezebb dolga Ko­vács Józsefnek volt, amíg A 64. percben a két Kovács Bodnárt kellett őriznie; a má­Földi a 16-osról leadott lövé •se egy védőről visszapattant, s a második hullámban érkező Balga 20 méterről óriási gólt játszott össze, s a középcsatár sodik félidőre átrendezett hát­ragasztott a job balsó sarok- fejese nem sokkal ment fölé. só alakzatban már könnyeb- ba. 1—0. ... A másik Kovács a 68. perc- ben boldogult. A középpályán A 30. percben Várhidi sza- ben 14 méterről lőtt mellé. A Balga, Lipták és Földi egy- badrúgását László a léc fölé hazaiak egyetlen helyezetét a mást múlta fölül: ketten gólt tolta. Három perc múlva egy félidőben Lakos hagyta ki. A is szereztek, Földi pedig nyílt- beívelésre kifutott a tarjáni 74 percben ismét a két Ko- színi tapsot kapott lecserélé- kapuvédő, Gyimesi belerohant vács játszott össze, a Balassa- sekor. Elől a két Kovács és a jobb combjába, s Lászlót gyarmatról igazolt csatár be- a védekezésbe is besegítő két percig ápolni kellett. A fvelt, Fiel kiöklözte a labdát, Szedlák minden megmozdulá- 87. percben Kovács III. nagy- be éppen Lipták elé, aki ne- sa veszélyt jelentett a kapu- •szerű labdát kapott Balgától, héz szögből laposan gurított ra. A volt balassagyarmatiak o becsapta Várhidit, majd a a kapuba. 3—0. gyorsasága. lelkesedése re­kapust is elfektetve, vissza- a 86. percben Bodnár szán- mekül párosult az cxváloga- húzta a labdát, és közelről dékosan beleugrott Bogdánba, tott Kovács II. rutinjával, bevágta az üres kapuba. 2—0. ezért sárga lapot kapott Szünet után Kovács ügyetlenkedett el III. nagyszerű fejjátékával és he­lyezkedésével. Mindez meg­A labdarúgásra már alapo _ _ ________ ______ _____ h elyzetet, fan kiéhezett fővárosiak szem- oldhatatlan feladat elé állítot­majd egy beadására a hazai- mei láthatóan örültek, hogy ta a hazai védelmet. A fővá­ak kapusa és Zlmonyl össze- ismét bajnoki találkozón szúr- rosták széteső csapat benyo­futott, de a lábukról kifelé kolhattak. A dísztribünön he- mását keltették. Bodnár pattant a labda. Az 59. perc- lyet foglaló Szepesi György és Gyimesi csalódást és okozott, ben Földi—Kovács II.—Szed- Hidegkúti Nándor sem hiába csak Aranyosi, Jurácsik, Bán- Iák akció végén a balszélső jött ki a mérkőzésre. Mind- hidi és Lakos igyekezete di­beadásszerű lövése mellé járt az első percben a ven- csérhetn. szállt. Három perc múlva Bal- (légcsapat ragadta magához a A játékvezető nem követett fia a 16-ról bombázott kapu- kezdeményezést, és mezőnyfö- cl jelentősebb hibát. ra, Piel alig tudott menteni, lényt harcolt ki., A hazaiak Várkonyi Ferenc Az elemek győzlek Nagybátonyi Bányász-Kecskeméti SC 0-0 (félbeszakadt) Nagybátony, 1100 néző, v.: lyák elhúzott a bal oldalon, 1—0 (0—0), Debreceni Kioi- Kurmai. Nagybátony: Kiss — beguritott és Mózner fölé lőtt. zsi—Keszthelyi Haladás 3—1 Cséki, Antal, Berták, B. Ko- Az ellentámadás során Tóth (2—1), Nagykanizsa—Kazinc- vács — Szabó Gy., Tóth, Mi- —Bertók—Tóth volt a labda barcika 3—1 (1—0), Ózdi Ko- halkó — Dóra, Berindán, Loch. útja. A középpályás harminc hász—Dorog 1—1 (1—1), Sió­méterről megcélozta a kecs- fok—Szekszárd 3—1(1—0),Ta- kemétiek kapuját, Erdei a léc polca—Eger 1—0 (0—0), Baja Edző: Dávid Róbert. Kecske­mét: Erdei — Nagy, Gugye- rás, Törő, Alberti — Borics, alá tartó labdát Geiger, Lakatos — Ravasz, tenyerei te. Az előretörő Ra Mózner, Gólyák. Edző: Nagy vaszt Antal szerelte veszélyes János. (A pénteki edzés után meg­szögletre —SZEOL-AK 1—0 (1-0), Vo­lán SC—22. sz. Volán SE 0—0. helyzetben. A 16. percben a pálya felett átvonuló vihar kérdeztük a játékosokat: mit miatt a játékvezető megsza- várnak a nyitányon? Több- kította a találkozót, ségük egygólos győzelmet re- A folytatásra 23 perc éltei­méit. Néhányan a döntetlen tével került sor. A hazai csa- mellett kardoskodtak. Csak Pat erőteljesen támadott, a A bajnokság állása egy fiú várt kétgólos vendég­sikert. De mindjárt hozzátet­te: Ha játszom, mindent meg­teszek, hogy rácáfoljak meg­érzésemre. A cáfolatra nem eseteket! A harmadik szabad vendégvédök minden eszközt felhasználtak: Dórát példá­ul három esetben is elkaszál­ták. A bíró csak lefújta az volt mód: az elemek — a zá­por, a vihar — győzedel­meskedtek. ..) Á hazaiak kezdték a játé­kot, s szögletet harcoltak ki. A második percben Cséki sza­pu fölé lőtte. A 23. percben járt az óra mutatója, ami­1. Salgótarján 1 1-----­3-0 2 2. Debr. Kinizsi 1 1 -- -­3-1 2 Nagykanizsa 1 1-----­3-1 2 Siófok 1 1------­3-1 2 5. Baja 1 1-----­1-0 2 Tapolca 1 1------­1-0 2 Hódm. ‘ MSE 1 1-----­1-0 2 8. Dorog 1-- 1 -­1-1 1 Ózd 1-- 1 -­1-1 1 10. Volán SC 1-- 1 -­0-0 1 22. sz. Volán 1 — 1 — 0-0 1 12. Eger 1-------1 0-1­Sopron 1------1 0-1­SZEOL AK 1-- -- 1 1-0­15. K.-barcika 1-------1 1-9 . Keszthely 1 — — 1 1-3­Szekszárd 1 — -- 1 1-3­!8. G.-MÁVAG 1 — — 1 0-3­19. Kecskemét — ­Nagybátony — — — — — ■ Erdei a 16-oson kívülre fu . „ , _. ,---------- tott es elrúgta a labdat a gól- kőzés vihar miatt, a 33. percben b álytalankodott, a megítélt ra éhes csatár elől. Állandó- félbeszakadt, szabadrúgást Ravasz 20 mé- suit a Bányász-fölény. A ven- •" a felső léc dégek csak szórványosan lép­ték át a felezővonalat. A 33 percben — ismétlődő villám­Kosárlabda IBV A legjobb négy között a magyarok %^RATS4G (—), Nerad (—), Marko (2), Lubomár (2). Edző: dr. Vla­dimir Pistelak. Magyarország: Farkas L. (6), Fedor (5), Toth (12), Bodrogi (9), KRASO- VEC (12). cis.: FARKAS A. (12), Szabó (—), Elek (—), Forray (—), Boros (—), Krasz- nai (4), Húsz (2). Edző: Tí­már Miklós, Sapszon József. (HÉTFŐ) B csoport: Magyarország A—Románia 90—72 (37—41) 600 néző, v.: Pák Mtong gárda nem vallott szégyent, játék minden szépségét szi- Huan (koreai), Vojtiech (len- amíg bírta erővel, kemény porkázó megoldásokkal for- 8^''- Ma gy a r őrs za g ^ A: BO D- elienfélnek bizonyult. Csak a dítani tudtak az eredményen, «UG1 (21) KRASOVEC (29), második játékrészben, első- s így a szigetország váloga- Í^ARKAS L. (18), Húsz (-), sorban jobb cseresora révén tottja előnnyel indul a né- Tóth (—), cs.: FARKAS A. kerekedett felül a végső győ- gyes döntőben. *4)’ Feíior„(14)’. K,™s>zn^!'. zelemre is esélyes 3ZOvjetvá- Az est utolsó mérkőzésén a TzachH (13 , CONS­logatott. lengyeleknek nem okozott HANTIN (16), Lefler (14), MI­A következő összecsapáson gondot a Koreai NDK legyő- TEL (21), fatanescu (2), cs.­Vasárnap délelőtt kocsika­raván vonult végig Salgótar­jánon. No, nem az IBV-re igyekeztek az autósok, hanem a szomszédos Csehszlovákiá­ba, Losoncra, ahol délután kezdődött az ejtőernyős-világ­bajnokság. A salgótarjáni sportcsal- nők délutánja ismét az IBV jegyében telt. Mégpedig a ma­gyar B—Szovjetunió mérkő­zéssel folytatódott a fiú ko­sárlabdázók seregszemléje. A többi csapatnál két évvel fia­talabb átlagéletkorú magyar >0/ARJf^ csupán a csarnok órája kel- zése. tett némi izgalmat, a csapa­tok annál kevésbé. Néhány ponttal végig a bolgárok ve­zettek, s előnyüket meg is őrizték Románia válogatott­jával szemben. Jóval érdekesebb, izgalma­sabb volt a Lengyelország— Pasov (2), Sarla (2), (—), Panitescu (2). Moga Eredmények: (VASÁRNAP) A B csoport végeredménye 1. Bulgária :i 2 1 208-199 S 2. Magyarország A. 3 2 1 223-205 5 3. Csehszlovákia 4. Románia A csoport: 3 2 1 221-213 5 3 1 3 208-243 3 Kuba—Szovjetunió 80—77 (34—38) 600 néző, v.: Gencsev (ma­A csoport Szovjetunió—Magyarország B 97—65 (47—32). „ , ..... , . , , 200 néző, v.: Kovar (cseh­Kuba találkozó. A kubaiak szlovák), Gadev (bulgár). gyorsaságukkal egyenlítettek szovjetunió: GOBOROV (13), ki a lengyel magassági fo- isryikity-in (9), Eropkin (8), lényt, látványos és főleg ered- Kniza (8)i Tamulis (2), cs.: ............ ................ ....... m enyes játékkal, nagy kö- Mihajlov (2), Bulancev (11), gyár), Joan Antonescu (ro zonsegsikert aratva nyertek. Perevarov (8), SKUZtN (12), mán). Az est utolso mérkőzésére Kuzencov (8), SZOKOLOV Ld.: Armenteros (23), Fen­megtelt a sportcsarnok nezo- Magyarország B: SZA- tv (18), ill.: Goborov (24), Ni­tere, és biztatásban sem volt Bö (16)j Gaál (2), Török (4), kichin (15), Eropkin (15). hiány. Rendkívül kapkodva, BENE (10), LÁSZLÓ (14), cs.: idegesen kezdett a magyar A Gergely (_) Lesti ( ) Mun- Lengyelország—Koreai NDK v álogatott és a folytatásban kácsy (2) Gulyás (8), ’ Vere- 111-42 (61—18) , sem remekelt. Ugyan a máso- b^iyi (9). 100 néző, v.: Kővár (cseh­dik félidő közepén rövid idő- Kuba—Lengyelország 78— szlovák), Fajdt (magyar). re átvette a vezetést, ám nem 73 (44_37) Ld.: Puscion (27), ill.: Rjong t udta megtartani. A esehszlo- 800 néző. Ld.: Parez (23), (12). vakok fegyelmezettebben, pivpra HR) ill Fiedler (28) gyorsabban szőtték támadá- Womfak 14) Az A csoport áUása _____* WOJCiaií (iíj. 1. Kuba 4 4 . 393.278 9 _ 2. Szovjetunió 4 3 1 350-269 7 B csoport -------------------------------------------­Bulgária—Románia 69—62 3. Lengyelország 4 2 2 334-250 6 Qg__4. Mgyarország B. 3 - 3 197-303 3 3 00 néző. Ld.: Geraszímov (24), Vuter (21), ill. Viorel saikat, míg a magyar csapat­ban néhány kulcsjátékos mé­lyen igazi tudása alatt ját­szott. S ez eldöntötte a mér­kőzés sorsát. Hétfőn viszont más szelle­mű magyar csapatot láthat- (18), Gherasim (15). tunk a pályán. Lényegesen Csehszlovákia—Magyaror­harcosabban, elszántabban szág A 70—62 (34—30). vetették harcba magukat a 900 néző, v.: Sbamis (szov- magyarok, s azonnal maguk- jet), Pák Mjong (korpa). 5. Koreai NDK 3 160-334 3 A vonal feletti csapatok a legjobb négy között-, a vonal alattiak pedig az 5—8. helyért játszanak tovább. Kedden csupán egyetlen .. mérkőzést rendeznek, még­hoz ragadták a kezdeménye- Csehszlovákia: KRF.TCI ~tl2), pedig 18 órái kezdettel a ma­zést. Majd a vasárnapihoz ha- Kovar (9), Pavlik (2), PU- gyár B válogatott a Koreai sonló rövid megtorpanás követ- CAÁLKA (15), Miskovic (6), cs.: NDK csapatával játszik. A kezett, ami elegendő volt a ro- Licehamr (—), Richter (7), többi együttes egri kirándu- mánoknak ahhoz, hogy for- PROCHAZKA (15), Bucha láson vesz részt, dítsanak az eredményen. A második játékrész első percé­ben kiegyenlítették a román vezetést, s ettől fogva ellen­állhatatlanul vezették akciói­kat, a magyar fiatalok. Első­sorban Bodrogi és Farkas L. távoli dobásaival és a közép­játékosok íeljavulásával vi­szonylag nagy gólkülönbségű győzelmet aratott az A válo­gatottunk. Ezzel csoportjá­ból Bulgária társaságában be­került a legjobb négy közé. Külön öröm, hogy csoportmá­sodikként is jobb helyzetben folytathatja a küzdelmet, mint az első helyezett bolgárok, hiszen egymás elleni ered­ményüket magukkal viszik a csapatok, s Bulgáriát pedig legyőzték a mieink. Az A csoport rangadója nagyszerű küzdelmet, látvá­nyos játékot hozott. A mér­kőzés nagy részében a szov­jetek vezettek, ám a kubai­ak időnként felvonultatva a A totó 32. heti eredménye 1. ózd—Dorog 1-1 X 2. Baja—Szeol AK 1-0 1 3. Debr. Kinizsi—Keszthely 3-1 1 4. Siófok—Szekszárd 3-1 1 5. Ganz-MAV.—Salgótarján 0-3 2 G. Bauxitbányász—Eger 1-0 1 7. Hódmezöv.—Sopron 1-0 1 8. Olajbányász—Kazincb. 3-1 1 9. AIK Stock.—FF Malmö 0-0 x 10. IFK Norrköp.—IFG Gőt. 1-6 2 11. FF. Kalmar—FF. Atvidab 1-0 1 12. TS Oergryte—IF Hammar. 1-2 2 13. IK Brage—IF Oesters 1-0 1 +1 IF Elfsborg—BK Halm. 5-2 1 térről „ravaszul fölé küldte. Nem sokkal ké­sőbb Dóra saját térfelén nagy szerűen szerepelt, előretört, lások miatt — Kurmai vég- de Geiger leterítette. A kecs- leg beszüntette a játékot, keméti fiú röviddel ezután is- A hazai együttes két ne­mét szabálytalankodott. A 6 gyedóra alatt valamivel jobb percben gólt érhetett volna el volt ellenfelénél. A bányászok a Nagybátony: Berindán meg­zavarta Gugyerást, a közép hátvéd cipője orráról lepat tant labdát Dóra elcsípte, de 6 méterről kapu fölé e^-Pe sz „ajándékot”, A 13. r1"- ben B. Kovács hibázott, Go közül Cséki, Tóth és Loch, a vendégek soraiból Gugyerás Ravasz és Erdei tűnt ki. Tóth István Az NB II. Hódmező,.' ái'h;h eredmén Sopron Nemzetközi labdarúgó-mérkőzés St Öfvözetgyá» Hostice 3—2 (2-1) Hostlce, 500 néző, v.: Me- ban bővelkedő találkozón p de. Ötvözet MTE: Bozó — Fe- gólhelyzeteit határozottab* jes, Hulitka, Gulyás, Klányi értékesítő együttes győzött. — Kovács, Bogár, Barta — Góllövő: Dolencz (2), Sán Dolencz, Nagy, Sándor. dór. A közepes iramú, izgalmak-; Jó: Bozó, Hulitka, Sándor. Salgó '82 Perlovszky (Bp. Spartacus) 3,5 ponttal vezeti a mezőnyt Kiepei és Szabó (St. Volán) veretlenek Salgótarjánban hétfőn dél- kezdte a felzárkózást és tart- előtt a 2—4. fordulóban füg- ja magát Gál Gábor is, aki góbén maradt játszmákat foly- Palla ellen nyert, tijtták a Salgó ’82 vegyes mes­terversenyen. Klepej a foly­tatásban érvényesítette állás­előnyét Szőllősi ellen és fel­adásra késztette mesterellen- feiét. Györkös mindössze Ber­A 2—4. forduló eredményei: 2. forduló: Biró—Szirmai 1—0, Frink—Szabó E. 0,5—0,5, Bakos—Györkös 0—1, Ber­nei fuggolepeset varia meg, lovszky Palla-Klepej ma d kezet nyújtott nem jat- 0—Szőllősi-Szokács 1-0. szotta a vesztett végjátékot. , , , , . Szirmai látszólag jobban állt n ; f°™ulo: Szokacs—Biró Bakos ellen, ám néhány" pon- K‘ePeJ—-S^ollosi 1—0, tatlan lépést tett, s így a í'r.e ovs^ky Palla 1—0, Gál— Ganz-Villany csapatának él- Kan^f •Ví—0,3, Györkös—Ber- táblása is „beiratkozott” a 2, °~f. Szabó Bakos 1—0, pontosok közé. Drámai for- Szirmai F rink 1 0. dulatot hozott a második for- forduló: Bíró—Frink 0—1, dulóban megszakadt Kánya Bakos—Szirmai 1—0, Bemei —Prelovszky találkozó, amely —Szabó 0,5—0,5, Kánya— háromszori függőzés, 11 óra Györkös 0—1, Palla—Gál, 36 perces (!!) összjátékidő 0—1, Szőllősi—Prelovszky után a 99. lépésben a Bp. 0—1, Szokács—Klepej 0,5—0,5. Spartacus mesterének győ- A verseny élén Prelovszky zelmével ért véget. Az egyéb- László, a Bp. Spartacus mes- ként elméleti döntetlen ál- lei’e áll 3,5 ponttal. Őt négy- lásban — bástya, huszár, bás- fős 3 pontos csoport követi: tyi. ellen — Kánya sakkvak- Bemei (Tipográfia), Györkös ságba esett, mattba lépett. (Pécsi MSC), Klepej (St. Vo- Az eddig lejátszott négy Ián) és Szabó (St. Volán). A forduló során kitűnően sze- két tarjáni mesterjelölt még repelnek az St. Volán mester- veretlen! A további sorrend: jelöltjei. Közülük is Klepej Gál (St. Volán) 2,5, Bíró (Csík- és Szabó teljesítménye érdé- szereda, Románia) és Szőllősi m.l kiemelést. Klepej először (Tipográfia) 2—2 pont. klubtársát, Pallát verte meg A fordulókat a hét vala- látványos játszmában, majd mennyi napján 15.30 órától —, mint beszámoltunk róla— rendezik a megyei tanács Szőllősi ellen is nyert. Szabó földszinti tanácstermében. Ervin, aki mestergyőzelem- Ma a 6. fordulóban a követ- mel kezdett, a harmadik for- kező párosításban mérkőz- dulóban folytatta a mesterve- nek a versenyzők: Bíró—Ba- rést Bakos, volt az áldozat, kos, Bemei—Frink, Kánya- Remek teljesítmény a Bemei Szirmai, Palla—Szabó E., Hleni döntetlenje is sötét szí- Szőllősi—Györkös, Szokács— •’’•kel. Frink a Csíkszeredái Gál, Klepej—Prelovszky. ') mestert győzte le — meg- (sz. I.) NŰGRAD - 1982. augusztus 10., kedd