Nógrád. 1982. május (38. évfolyam. 101-125. szám)

1982-05-18 / 114. szám

Labdarúgó NB II. Keleti csoport Megmaradtak a remények STC-Debreceni USE 2-0 (1—0) Salgótarján, 4500 néző. V.: Koródi. STC: Rothermel — Kruppay, Juhász, Kovács J„ Babcsány — Varga — (Balga a 80. percben), Földházi (Kiss a 63. percben). Földi, Zsidó — Kovács I., Csernák. Mb. ed­ző: Szojka Ferenc. Debreceni USE: Mező — Luterán, Mo­hácsi, Zsupos (Makszim a 07. percben), Szabolcsi — Novák, Kerekes, Pistár, Magyar (Er­dős a 78. percben) — Laka­tos, Bállá. Edző: Nagykaposi Elemér. Igazi kánikulában kezdődött * mérkőzés. A vendégek ügye­sen és gyorsan adogattak. A 7. percben Rothermel Bállá lövését tenyerelte szögletre, majd újabb DUSE-sarokrúgás után Novák lőtt tizennégy mé­terről a kapu fölé. Az STC nehezen talált magára, az el­ső igazi helyzetet a 22. perc­ben dolgozta ki, amikor Krup­pay beívelését Zsidó közelről sodorta a bal alsó sarok felé, de Mező látványos vetődéssel elésípte a labdát. Két perc múlva Babcsány viharzott el, középre ívelt labdáját Földi Hagy helyzetben, három mé­terről fejelte kapu fölé. Unal­mas mezőnyjáték folyt, a ha­zaiak többnyire középen eről­tették támadásaikat, némi iz­galmat a játékvezető tévedé­sei okoztak. A 27. percben egy szabálytalanságért Krup­pay kapott sárga lapot. A sza­badrúgást Lakatos végezte el, lövését Rothermel biztosan hárította. A 34. percben Zsi­dó sokadszor végezte a part­dobást a kapu elé, Kovács át- fe'elte a kifutó kapuson, de Földi ismét eiügyetlenkedte a helyzetet. Néhány perc múlva pompás STC-támadás gördült végig. Kovács—Földi —Csernák volt a labda útja, s a balszélső tíz méterről perdí- tett a kapu fölé. A másik ol­dalon Bállá ugrott ki, közelről leadott lövését Rothermel ki­ütötte, majd Kovács J. szaba­dított fel szorongatott helyzet­ben. Már-mér az öltözőben érezték magukat a csapatok, amikor a 45. percben Földházi jobb oldalról lőtte kapu elé a labdát. Földi kiugrott vele, s a kapu bal oldalába lőtt. 1—0. Jól kezdett a piros-fekete csapat a második félidőben. A 48. percben Csernák ellenfél­től kapott labdával eliramlott, Földi megtalálta góllövő cipőjét (Herbst Rudolf felvétele) középre lőtt. ahol az üresen álló Földinek arra is volt ide­je, hogy megnézze, hová lőj- jön. 2—0. A gól után a DUSE veze­tett néhány erőtlen ellentá­madást, majd Kovács I. kö­zépre gurítását tizennégy mé­terről Varga lőtte egy védőbe. Az 59. percben Zsidó beadá­sát Kovács I. szorongatott helyzetben fejelte kapura, de Mező elcsípte. Az STC kapujá­nál Balta lőtt tíz méterről fö­lé, majd szögletrúgás után az ötösről Magyar emelt nagy helyzetben a kapun túlra. Űjabb nagy lehetőséget ha­gyott ki az STC a 75. perc­ben. Zsidó egyéni alakítás után csak a debreceni ka­pussal állt szemben, aki la­pos lövését kiütötte, Zsidó isn mételhetett, de mellé gurított.' A 84. percben szabadrúgáshoz jutott a DUSE Lakatos lövé­sét Rothermel biztosan fogta meg.’ Az utolsó percekben úgy tűnt, a vendégeknek fon­tosabb a gólszerzés, még a 90. percben is Rothermelnek akadt dolga. Az NB II. Keleti csoportjá­ban elkezdődött a finis, már jóval előtte a számítgatás. A tény, hogy az STC pontot már nem veszíthet, s javítani kell gólkülönbségén, rányom­ta bélyegét a mérkőzésre. Sok volt az eladott labda, kevés a begyakorolt variáció a táma­dásokban, s olykor a védelem is zavarba jött. Hogy közép­szerű játék elegendő volt a győzelemhez annak is kö­szönhető, a debrecenieknek az STC kapuja előtt elfogyott a muníciójuk. Meglehet, az is­mét kihagyott gólhelyzetek hiányoznak majd az utolsó szám dúsnál. Az STC kapujában Rother­mel magabiztosan védett. A szélső hátvédeket gyakran le­futották. Középen Juhász is­mét jó teljesítményt nyújtott. Kovács J. kisebb könnyelmű­ségektől eltekintve erőteljesen akasztotta meg az ellenfél tá­madásait, Földházi teljesít­ményét rontja, hogy csak az első félidőben játszotta azt, amit várnak tőle a szurkolók. Varga a megszokottnál szür­kébben játszott, Zsidóból so­kat kivehettek a hosszú part­dobások, mert percekre eltűnt á mezőnyben. Földi végre megtalálta góllövő cipőjét, s helyzetei negyven százalékát értékesítette. Kovács I. nem a legjobb napját fogta ki, Csornákkal együtt kevésszer Vállalkozott. A DUSE nyílt sisakkal ját­szott, de csatárai sokat hi­báztak. Luterán, Novák, Bállá teljesítménye dicsérhető. Koródi játékvezető jóné- hányszor nem értette meg ma­gát partjelzőivel, s akadtak fordított ítéletei, de ezek a mérkőzés kimenetelét nem be­folyásolták. —mszgy— A Keleti csoport eredmé­nyei: Szarvas—Gyöngyös 2—0 (1—0), Szolnoki MÁV MTE— H. Bem J. SE 2—0 (2—0), Ka­zincbarcika—H. Asztalos J. SE 7—2 (4—0), H. Papp J. SE— Miskolci VSC 2—0 (1-0), Debreceni K.—H. Szabó L. SE 3—1 (1—1), Hódgép—Gyula 3—2 (2—2), Eger—Lehel SC 5—1 (2—0). A bajnokság állása 1. Eger 28 15 10 3 44-22 40 2. K.-barcika 28 16 7 5 47-21 39 3. Hödm. MSE 28 14 7 7 50-28 35 4. Debr. K. 28 11 11 6 43-33 33 5. szabó L. SE 28 11 9 8 44-32 31 8. Saig. TC-•’r~*8 10 11; 7 .83-»8 31' 7. Gyula 28 11 7 10 42-38 29 8. Szarvas I 28 11 6 11 39-37 28 9. Lehel SC 28 9 8 11 32-33 26 10. Szolnok 11. Papp J. SE 12. Bem J. SE 13. Debr. Univ.’ 14. Asztaloa SE 15. MVSC 16. Gyöngyös A vonal alatti 7 12 9 19-24 28 9 7 12 36-41 25 6 11 11 33-40 23 8 7 13 29-37 23 6 9 13 27-50 21 5 10 13 26-52 20 6 S 16 20-48 16 csapatok már kiestek a területi bajnokságba. Középcsopoit Gyenge játékkal Dorog—Balassagyarmat 1—0 (0—0) Balassagyarmat, 1200 néző, Palotai. Dorog: Andrusch — Péntek, Goldschmidt, Me­rényi, Varga S. (Haraszti a 65. percben) — Varga J., Arany, Laczkó — Török, Schalk, Lukács (Csizmadia a 45. percben). Edző: dr. Ma­gyar György. Balassagyarmat: Radies — Pribeli, Robb, Kö­vér. Hornyák — Fábri (Zám- bó az 55. percben), Dudás, Földesi, Kovács — Friedmann, Tóth, Edző: Czimmermann Gyula. Az első említésre méltó esemény a 8, percben történt, amikor Pribeli betört a do­rogi kapu elé, de 7 méterről mellé gurított. Egy perccel később, egy jól sikerült szög­letrúgás után, a menteni aka­ró Kövér lábáról lepattanó labda nem sokkal kerülte el a hazai, kaput. A 7. percben Kovács jó labdával indította Friedmant, aki 17 méterről egyből lőtt, de Andrusch ve­tődve tisztázott. Nem sokkal később Tóth ügyes cselekkel elfutott Péntek mellett, Gold­schmidt csak szabálytalanul tudta szerelni. Földesi 17 mé­teres szabadrúgását védte a vendégek kapusa A 24. perc­ben Arany, Török összjáték után a labda ismét Arany elé került, aki 14 méterről nem sokkal lőtt kapu mellé. A 36. percben Török jó) végezte el a szögletrúgást, Goldschmidt a felső kapufára fejelte a labdát és a védők tisztáztak. Két perccel később ismét gól­helyzet alakult ki a hazai kapu előtt: Török két védő között betört a 16-oson be­lülre, elhúzta a labdát a ki­futó Radics mellett, a lövé­sébe Dudás belevetődött, és kirúgta a labdát. A félidő be­fejezése előtt szabadrúgáshoz jutott a dorogi csapat, amit Laczkó végzett el. Erős lö­vést küldött kapu felé, a sorfal szétnyílt, Radics ha ne­hezen is, de védett. A II. félidő is a vendégek támadásaival kezdődött, ame­lyek veszélyesek voltak a ha­zai kapura. Az 54. percben el­dőlt a mérkőzés: Racskó jó labdát adott középre, a kö­zépcsatár Schalk lekezelte, kapura lőtt és a nem túl erős pattogó labda átjutott Radi- cson és a hálóba hullott. 1—0. A 60. percben a hazai védő, Kövér 18 méterről ha­talmas lövést küldött a doro­gi kapura, amit Andrusch bravúros vetődéssel szögletre tolt. A 64. percben Robb lát­ványos szerelését tapsolhat­ták meg a nézők, amikor Arany labdájával a lesre szá­mító védők között kiugró Tö­rököt szerelte. A 77. percben Tóth buktatásáért kapott sár­ga lapot a kiválóan bíráskodó Palotaitól Merényi. A 82. percben ismét Radios bra­vúrja kellett a gól elkerülésé­hez, amikor Arany labdáját Török 12 méterről nagy erő­vel lőtte kapura. A mérkőzés befejezése előtt Földesit fel­lökték a dorogi kaputól 17 méterre. A szabadrúgást a sértett nagy erővel a sorfalba rúgta. Kellemes idő. nem sok né­ző. gyenge játék — ezek a főbb jellemzők a vasárnap délutáni sporteseményre. A balassagyarmatiak ezzel a já­tékkal nem tudták egy pilla­natig sem feledtetni, hogy egy kiesett, teljesen reményvesz­tett csapat. Tényként meg kell állapítani, hogy a valamikor kezdőcsapatból Kovács I., Szedlák, Szalai, Lajkó, Pintér különböző okok miatt nem szerepelt. A lehetőséget ka­pott eddigi tartalékok bebizo­nyították — nem véletlenül ültek a kispadon. Kivételnek csak Radics kapust említhet­jük, akinek talán többször is lehetőséget kellett volna biz­tosítani. A volt válogatott Zámbó kétségtelen még jó játékos, de valamilyen oknál fogva ezt nem mindig igazol­ta. összességében a hajrára teljesen érthetetlen módon szétesett hazai csapatot lát­hattunk, akik a régi, jó já­tékkal valószínűleg gólokkal verték volna az NB II-ben maradásra esélyes Dorogot. Jók: Arany, Laczkó, ill. Ra­dics, Robb. — kopcsányi — A Középcsoport eredmé­nyei: MÁV Előre—KKFSE 2— 0 (1—0), Váci Izzó—Épí­tők SC 2—0 (0—0), MTK-VM —Budafok 4—1 (3—0), Pénz­ügyőr—BKV Előre 0—0, Bá­bolna—BVSC 4—3 (2—3), 22. sz. Volán—Ganz-MÁVAG 3— 0 (1—0), KSC—Szegedi Dózsa 2—0 (0—0). A bajnokság állása 1. MTK-VM 28 20 2 6 64-21 42 2. 22. Volán 3. Dorog 4. Kecskemét 5. G.-MAVÁG 6. Vác 7. Budafok 8. Szf. MÁV E. 9. BVSC 28 16 5 7 48-25 37 28 15 6 7 41-23 36 28 12 10 6 40-29 34 28 12 8 8 45-34 32 28 11 9 8 35-34 31 28 12 6 10 37-40 30 28 11 7 10 49-44 29 28 12 4 12 44-40 28 10. B.-gyarmat 11. Pénzügyőr 12. BKV Előre 13. KKFSE 14. Szegedi D. 15. Építők SC 16. Bábolna A második 28 8 9 11 35-35 23 28 5 14 9 24-34 24 28 7 9 12 32-44 23 28 8 7 13 37-51 23 28 6 7 15 30-33 19 28 7 4 17 31-53 18 28 6 5 17 35-67 17 vonal alatti csapatok már kiestek a terü­leti bajnokságba. Két győzelem idegenben Területi bajnokság, Hátra-csoport NAGYBÁTONY—SÍROK 2—1 (0—0) Sírok, 500 néző, v.: Lója I. Nagybátony: Kiss — Tamás, Antal, Bertók, B. Kovács — Bocsi, Szabó L., Hugyecz (Sza­bó J.) — Berindán, Dóra, Loch. Edző: Dávid Róbert. Sí­rok: Kovács II. — Szalai, Sza­kái, Erdélyi, Horváth — Mi- halko, Oláh (Racskó), Várko- nyi — Csizmarik, Utassi (Bar-, ta), Szabó. Edző: Zagyi István. 47. p.: Berindán lövése után Szakáiról vágódott a hálóba a labda, öngól. 1—0. 53. p.: Szabó beadása után Várkonyi kapáslövéssel egyen, lített. 1—1. 54. p.: Loch küldte középre a labdát és Berindán öt mé­terről lőtt laposan a jobb sa­rokba. 2—1. A közepes iramú és színvonalú mérkőzésen ki­egyenlített küzdelemben a helyzeteit jobban kihasználó vendégcsapat győzött. Jók: Antal, Bertók, Szabó L., ill.: Horváth, Erdélyi, Várko­nyi. PETŐFIBÁNYA— ROMHÁNY 2—0 (1—0) Petőfibánya, 1000 néző, v.: Juhász. Petőfibánya: Kádár — Tóth B., Huszár K., Hepp, Csörgő, Osztafi, Nagy Z., (Ben- dlk), Gugyela (Lehotai), Sko­da, Turcsányi, Huszár Gy. Edző: Pásztor István. Rom­hány: Jeszenszky — Grózer (Balinszki), Jelen, Győri (Ba­lázs), Koczka, Bednarik, Kecs­kés, Vincze, Matyóka, Zagyi, Szűcs. Edző: Murányi János. Küzdelmes mérkőzésen biz­tos hazai győzelem született. Góllövő: Skoda, Huszár Gy. Jók: Tóth B., Huszár K., Hepp, Csörgő, Skoda, ill. Je­len, Matyöka, Zagyi, Szűcs. OLEFIN SC—ST. ÖTVÖZETGYÁR 7 ■—0 (2—0) Leninváros, 1000 néző, v.: Csik. Olefin SC: Bodolai I. (Polonckai) — Kertész, Van- czó, Paulovics, Lázár, Bodolai J., Répási (Sztankó), Korhűt, Lukács, Kapus, Jávorszky. Mb. edző: Kunics József. St. Öt­vözet: Hulitka K. — Fejes, Ra­dics, Dér, Gulyás. Mrázik, Hu­litka I., Bartha, Nagy, Dolencz, Simon. Edző: Kriskó Lajos. A 2'. percben Kapus szögle. tét Lukács fejelte a hálóba. 1—C. Három perc múlva Kor­hűt cselezte át magát a védő­kön, az alapvonalról vissza­gurított és Lukács három mé- te‘ 31 talált a kapuba. 2—0. Az 57. percben Jávorszky beadá­sát Kapus lefejelte, Korhűt 8 méterről lőtt a bal sarokba. 3—0. A 61. percben Sztankó futott el a jobb oldalon, be­adását Lukács a léc alá fejel­te. 4—0. A 68. percben Korhűt több védőt is kicselezett, pon­tosan gurított középre és az érkező Kapus látványos gólt lőtt. 5—0. A 73. percben Ka­pus fejesét Hulitka K. kiütöt­te, a labda Lukácshoz került, aki nem hibázott. 6—0. A be­fejezés előtt 2 perccel kavaro­dás támadt a vendégcsapat ka­puja előtt, a kipattanó labdát Lukács kapásból lőtte a jobb sarokba. 7—0. A találkozót vé­gig irányító és nyomasztó me­zőnyfölényben játszó hazai együttes akár nagyobb arány­ban is nyerhetett volna. Jók: Paulovics, Korhűt, Lu­kács, Jávorszky, ill. Radics. Ifjúsági mérkőzés: Olefin SC—St. Ötvözetgyár 9—1. (5-0). SALGÓTARJÁNI SÍKÜVEGGYÁR— SAJÖBABONY 1—0 (1—0) Sajótoábony, 400 néző, v.: Osvárt. St. Síküveg: Rádi — Vízen és levegőben Megyei modellező­versenyek Iskolai sport Hengerelt a Madách A napokban rendezték meg a középfokú iskolák atlétikai megyei bajnokságát. Eredmények. Leányok: 4x100 m. 1. kcs.: 1. Madách 55,2, 2. Táncsics 56,1, 3. Kisterenye 56,2, 4. Bolyai 57,2, 5. Szántó 59,2 mp. 4x400 m. 1. kcs: 1. Madách 4:39.0, 2. Bolyai 4:54.8, 3. Kis­terenye 5:10.6 mp. 4x400 m II. kcs.: 1. Madách 4:47.0, 2. Szántó 5:01.3, 3. Kis­terenye 5:10.6 mp. 4x100 m. II. kcs.: 1. Madách 51.7, 2. Szántó 59.9, 3. Bolyai 1. 60.2 mp. 4x800 m: 1. Madách 11:46.0, 2. Szántó 12:39.7, 3. Kistere­nye 13:04.0. Csapat. 100 m gát: 1. Madách 16.9, 2. Balassi 17.7 mp. Magas: 1. Madách 1,533 m. Súly: 1. Madách 9.81, 2. Szántó 7.06, 3. Kisterenye 6.35 m. Gerely: 1. Madách 32.23, 2. Balassi 26.79, 3. Szántó 21.64 m. Diszkosz: 1. Madách 26.17, 2. Szántó 15.60. Távol: 1. Balassi 5,135, 2. Madách 4,895, 3. Kisterenye 4,30 m. Fiúk. 4x100 méter, 11. kcs.: 1. Balassi 46.4, 2. Madách 47.8, 3. Bolyai 50,7. 4x100 m. 1. kcs.: 1. Madách 46.3, 2. Stromfeld 47.8, 3. Bo­lyai 47.9. 4x400 m. I. kcs.: 1. Madách 3:46.5, 2. Stromfeld 3:55.1, 3. Bolyai 3:56.2. 3000 m: 1. Stromfeld 10:39.9, 2. Balassi 11:12.7, 3. Madách 11:18.6. Diszkosz: 1. Madách 31 mé­ter. Távól: 1. Balassi 562,00, 2. Madách 555.52, 3. Táncsics 526.00. Gerely: 1. Madách 34.38. 2. Stromfeld 30.29. Magas: 1. Madách 1,737, 2. S.romfeld 1,525 méter. Súly: 1. Madách 11,517, 2. Stromfeld 10,528, 3. Balassi 9,694. 110 m gat: 1. Madách 18,97 mp. 4x400 m: 1. Balassi 3:40.8, 2. Madách 3:56.1, 3. Stromfeld 4:03.8, 4. Bolyai 4:23.4 mp. T. A. Két modellező ágazat me­gyei legjobbjai mérték össze ügyességüket a hét végén. Szombaton Szarvasgede hatá­rában az úttörő repülőmodel­lezők A/l-es szabadonrepülő- versenye zajlott, melyen ver­senytárs nélkül indította kis gumis modelljét a mátravere- bélyi Ludányi Tímea. Talán az előzetes járási versenyek hatására is, a vörös nyakken- dős versenyzők szervezetten, imponáló önállósággal bonyo­lították le a startokat. Különö­sen a csapatverseny győztese, Kálló emelkedett ki e téren — szakkörvezető Nagy László, — maga mögé utasítva a vere- bélyieket és a kazáriak kicsi, de lelkes csapatát. A nem túl kedvező szélviszonyok, a termikek hiánya ellenére az egyéni versenyen szoros ered­mény alakult ki. Az első há­rom helyezett: Haga Tivadar (Mátraverebély), Hegedűs Gá­bor (Kálló) és Tóth Zoltán (Pásztó) bejutott a június kö­zepén Pécsett megrendezendő OB mezőnyébe. A salgótarjáni tóstrandnál a a vitorlás modellezők hajói szelték a vizet. A három ka­tegóriában összesen tíz ver­senyző indult. A versenyt a változó szél és a starthely se­kély vize nehezítette. Az ifjú­sági D/X kategóriában az el­ső két helyet balassagyarma­tiak, Bugát Ferenc és Ágner Attila foglalták el. Harmadik László Zsolt Salgótarjánból, aki a kategória felnőttmező­nyében megszerezte a második helyet. Első országos bajno­kunk, Pákozdi Mihály (Salgó­tarján) lett. aki megnyerte a D M kategória versenyét is, D/10-ben pedig második lett. A D X harmadik helyezettje Bácskai László (Salgótarján), aki a D/10-ben első, a D/M- ben második helyet érdemelt ki. A két utóbbi kategória harmadik helyezettje Gere Jó­zsef (Balassagyarmat). A totó 20. heti eredménye 1. MÁV DAC—Keszthely 1—3 2 2. Bauxitbányász—Sopron 2—0 1 3. Várpalota—Olajbányász 1—3 2 4. Kossuth KFSE—MÁV E. 0—2 2 5. Balassagyarmat—Dorog 0—1 2 6. Miskolc—Papp J. SE 0—2 2 7. Ascoli—Bologna 2—1 1 8. Cagliari—Fiorentina o—o x 9. Catanzaro—Juventus 0—1 2 10. Cesena—Milan 2—3 2 11. Udinese—Roma 0—1 2 12. Brescia—Pisa 0—0 x 13: Sampdoria—Verona 0—0 X +1 Lazio—Bari 0—1 2 Vérből, Borsos, Radics, Cze- ne, Szőke, Lisztóczki, Dudás, Szekula, Fehérvári, Varga. Edző: Szűcs László. Sajóbá- bony: Gyovai — Jónás, Nyit- rai, Kecskés, Bodri, Tóth, Ke- recsényi (Bazsó). Kiss, Lint­ner, Gnolmusz (Nagy), Pa- lásthy. Edző: Balázs András. A 38. percben egy jobb ol­dali beadást Fehérvári ügye­sen lekezelt a védők gyűrűjé­ben és fordulásból a hálóba lőtt. 1—0. Igen nagy küzdel­met hozott az összecsapás. A hazaiak többet kezdeményez­tek és mezőnyfölényben ját-i szottak. A salgótarjáni együt­tes jól megszervezte védel­mét és a rajtaütésszerű táma­dásokkal kísérletezett. A sajó- bábonyiak 11-est is hibáztak, két esetben pedig a kapufa mentett. Jók: Rádi (a mezőny legJ jobbja). Czene. Dudás, Fehér­vári, ill.: Palásthy. Ifjúsáoi: Salgótarjáni Sík­üveggyár—Sajóbábony 2—1 (0-0). További eredmények: Hat­van—Bélapátfalva 3—0 (1—0), Borsodi Volán—Borsodi Bá­nyász 3—1, Borsodnádasd— Recsk 3—2 (1—0), Edelény— Szécsény 3—1. A bajnokság állása 1. Nagybátony 28 16 7 5 64-25 39 2. Hatvan 28 15 9 4 47-20 39 3. Edelény 28 18 3 9 43-30 35 4. Borsodi V. 28 13 8 7 48-33 34 5. Bélapátfalva 28 14 5 9 40-35 33 6. Olefin SC 28 13 4 11 47-29 30 7. Recsk 28 13 4 11 45-31 30 8. Borsodi B. 28 13 4 11 43-32 30 9. St. Síküveg 28 10 10 8 45-38 50 10. Borsodnád. 28 11 7 10 44-39 29 11. Petőfibánya 28 10 9 9 36-43 29 12. Sajóbábony 28 10 8 10 32-28 23 13. Romhány 28 10 8 10 33-39 28 14. Sírok 28 6 8 14 29-47 20 IS. Szécsény 28 3 5 20 21-68 11 IS. St. ötvözet. 28 ­3 25 14-94 3 Vívás Helyezések Budapesten Budapesten rendezték meg az országos ifjúsági vívó­bajnokságot. Női tőrben (36 induló) két salgótarjáni ver­senyző lépett pástra. Bayer Évának nem sikerült a döntő­be jutás. Bayer Irén a nyol­cadik helyen végzett. A fér- fitőrözők küzdelmében (36 in­duló), a salgótarjáni Nyíró Já­nos, a hatodik helyet szerezte meg. ■" »» ? NÚGRAD - 1982. május 18.« kedd