Nógrád. 1982. április (38. évfolyam. 77-100. szám)

1982-04-15 / 87. szám

LABDARÚGÁS — Megyei bajnokság ■ ■ Ot pályaválasztói győzelem A megyei labdarúgó-bajnokság tavaszi, 7. fordulójában jól szerepeltek az öt mérkőzésen győztes pályaválasztók. A vendégeknek alig termett babér. Mindössze három döntet­lenül végződött összecsapáson szereztek pontokat. A lista­vezető Pásztó Karancslapujtön játszott 1 — l-et. Erdőkürt csapata pedig Rútságon, a Vörös Csillag SE-vel. Gól nél­küli mérkőzésen szerzett pontot Nézsa együttese Salgótar­jánban, a '2. sz. Volántól. Az élboly rangadóját 3—0-lal nyerte a Balassi SE a Szőnyi SE-vel szemben, s Kazáron is három góllal bizonyultak jobbnak a hazaiak az egvházas- gergeiektől. Mátranovák csapata 2—0-ra nyert Szurdokpüs­pöki ellen, míg a legszorosabb eredménnyel a Kisterenye— St. Bányagép találkozó végződött. Ismét kevés, mindössze 10 gólt hozott a forduló. A pályaválasztók 13, a vendégek csak három gólt lőttek. Hat támadósor maradt gólképtelen. Egy kiállítás és öt sárga lapos figyelmeztetés történt a küz­delmekben. 2. sz. Volán—Nczsa 0—0 de az eredmény már nem változott. Jó: Kojnok, Dé­nes, Kruppa, Rácz L., Patai, ill: Smida (a mezőny legjobb­ja); Fodor. Iiarancslapujtő—Pásztó 1—1 (1—1) Karancslapujtő, 500 néző, v: Makovinyi. K.-lapujtö; Tóth I. — Földi, Horváth F., Telek Gy., Sági S. — Sági L., Juhász L. — Orosz, Romhá- nyi, Molnár L., Juhász I. Edző: Horváth Ferenc. Pász­tó: Reviczki — Nagy S., Sza­bó T., Antal, Németh (Godó) — Blázsovics, Szarvas (Tóth), egyéni akcióból látványos gólt Kocsis — Kovács A., Bedő, lőtt. A 85. percben védelmi Veres. Edző: Tóth József. Salgótarján, Somlyói út, 200 hibából, Kárpáti közeli fejes- Mindvégig erős iramú, szín­néző, v: Puszta. 2. sz. Volán: sei állította be a végered- vonalas mérkőzést játszott a Kormos — Földi, Tőre, Pó- ményt. Jó: Szajbert, Orosz, két csapat. A jól kezdő pász- czos, Ludányi — Pál, Rátkai, Németh, Kárpáti, ill: Kéri, tóiak már a 3. percben meg­Jánosi — Borbély T. (Isdinsz- Molnár L. ki), Iványi, Ács (Borbély E.) »Edző: Domonkos Gyula. Né- ■ zsai Tsz SE: Vidomusz J. — Székesi, Koncz P., Tatykó (Vidomusz T.), Bera — Sza­Kazdr—Egyházasgcrgc 3—0 (2—0) szerezték a vezetést. A jobb oldalról beívelt labdát Nagy S. fejelte a hálóba. A 40. percben egy kapu előtti tö­mörülésből Romhányi szerez­te az egyenlítő gólt. A bő B., Kucsera, Gáli — Koncz 3i°°V" it- félidőben nagy erővel tá­S. (Tóth J.), Üjszegi, Szabó ™.egdl, G£ ~ Molnar> madtak a hazaiak, de legjobb L. Edző: Vidomusz János. A X o-Palmt2? , helyzeteikből sem sikerült változatos mérkőzésen a ha- ^e,c‘se..( 1^inaon, Kovács, újabb gólt szerezniük. A pásztói zaiak támadtak többet, de T „JA*, . „T-Har,sl ÍBofslk)' védelem Reviczkivel az élén nem boldogultak a jól záró „ „ " ^ irZO‘ k™00 Imié. mindent hárított. Bedő Fe­nézsai védelemmel. Mindkét ^•'8e/Tge= Eh,n ~ G^cse’ Gor~ támadósor adós maradt a dos ° > Gordos L„ Tasi - Sí renc kapott sárga lapos fi­gyelmeztetést. Jó: az egész helyzetek kihasználásával. Be- J??1? r,’ G“moskT°.i z- hazai csapat, Juhász L. (a ra Ferenc (Nézsa) kapott sár- f 2^,riGordos ÍL*r\r mezőny legjobbja), ill: Re­co lanos fievelmeztetést. Jó* Easzlo Z., Somoskői N. Edző: .,,.,1,: T\T ■, o.' c Antal R1 á_ ga lapos figyelmeztetést Jó: Póczos, ill: Vidomusz J., Koncz P., Gáli, Üjszegi. Mátranovák—Szurdok­püspöki 2—0 (0—0) László László. A széllel tá­mogatott hazaiak az I. fél­időben bebiztosították győzel­müket az elgondolások és lelkesedés nélkül játszó ven­dégekkel szemben, akik csak a kapufát találták el. A 20. viczki, Nagy S., Antal, Blá­zsovics, Bedő. Vörös Csillag SE—Erdő­kürt 1—1 (0—0) Matranovak, 200 nezo, V: nercben a balról helőtt lah * Retsafi, „00 nezo, v. Kns­p-itócs M-novak* S/nó _ P®fcc,en a balf.01 °,tt ldb' ton. Vörös Csillag SE: Tőkés patocs. VI. novaK. bzoo — dat a fedezetlenül hagyott _ Ránszki Kueler Menezel Kotroczo, Csíkos, Klement, Simon a 11-«« táláról lőtte a "lebcz.el: Kovács __ Mészáros. .Serfőző ulJ“r01 tptte a Sebestyen — Salgal, Szalmasi t vovacs — Mészáros, fertőző, halóba. A 40. percben jól elta- /Kovács 1.1 Drank»' — Rias Nagy L. — Lakatos (Simon lóit szabadrúeáshól Miklósi J . Y?LS **'■ ~rdnka ... ma* II Farkas ÍR oh ácsi Pzene - szaDaarugasDoi Miklósi ko, Bacsoka, Szigeti (NagyJ.). _l ay,vas -(Bobabí,.,1’ Gzene. növelte az előnyt. A 72. perc- Edző: Gvőr Ferenc Erdő­Edz0.' Ga*pal[ Mihály. Sz.- ben kapu előtti tömörülésből kürt* Tóth K __ Zsiros T p üspöki: Halasz — Kosik T., Rózsik iuttatta a hálóba a A", 1OT*LÄk* fsiros *•' Fodor Kiss Sz Pusztai __ fuj-T Jauauaa nal0“a ,a Proksza, Czeba Janos, Holl­r oaor, Kiss tsz„ r-usztai — jabdát. Jó: Varga, Molnár, cza Számnor P íOcskai T 1 Kiss I., Henp, Zoho — Erde- Bozsik ni - Cordns n ™ ~ Mampor r. (ucskai D.), lyl, Koslk S„ Tajti. Edző: Ma- cZse' ik’ 111' Goldos ° > Bacsa, Balogh — Szadoczki, Uk József. A nagy szélben ‘ " az T. félidőben is a novákiak _ Nogradmegyer—St. Somos támadtak többet, helyzeteiket azonban rendre elhibázták. Szünet után fokozódott az 1—0 (1—0) Czeba József, Ócskái .P.. JKd- '40: Haviár János. Jó iramú, kemény, _ .dg ., sportszerű {küz­delmet vívott a két együttest Salgai, illetve Ócskái P. gól­iram. A 63. percben Bohács Nógrádmegyer, 400 néző, v: lőtte a hosszúsarokba a láb- Juhász L. N.-megyer: Her- sat- Szünet után a vedelmek dát. Tíz perc múlva, egy bal czeg — Vérből József, Koj- ^Ices, Szal­oldali támadásból ismét Bo- nők, Géczi L., Balázs — Dé- 5™,* B Íúj ll ‘ Zsíros, hács emelte a labdát a háló- nes, Kruppa, Rácz L. — Rácz Proksza- Tóth* ba a kapus felett. A hajrában T., Patai, Godó (Sándor). Ed­Czene a kapust, majd a ka- ző: Kiss Imre. Somos: Smida pufát találta el, végül Nagy L. — Balogh T., Szabó L., lőtt fölé. Jó: Kotroczó, Csi- Verbovszki, Hulltka — Fo­kos, Klement, Kovács, Bo- dór, Kocsis (Nagy I.), Kajzin­hács, Czene, ill: Halász, Fo- ger A. — Orosz, Kajzinger I., dór, Zohó. A bajnokság állása Kisterenye—St. Bányagép 2—1 (1—0) Kisterenye, 200 néző, 1. Pásztó 22 13 6 3 52-26 32 2. Balassi SE 22 14 1 7 47-21 29 3. Mátranovák 122 9 6 7 36-26 24 4. Erdőkürt 22 9 6 7 37-34 24 5. Kisterenye „ 22 8 8 6 25-28 24 6. Szőnyi SE L>2 9 6 7 41-33 24 7. Kazár 22 9 5 8 27-25 23 8. Nézsa. 22 •7 7 8 27-33 21 9. N.-mégyer 22 7 7 8 32-36 21 10. St. Somos • 12J 7 7 8 S3-34 21 11. Sz.-püspöki, 22 9 3 10 26-29 21 12. Vörös Csili. 22 8 4 10 26-30 20 13. 2. sz. Volán 22 6 7 9 28-36 19 14. E.-gerge 22 fi 5 11 21-34 17 15. St. Bányagép. 22 6 5 11 29-40 17 16. K.-lapujtő 22 6 3 13 33-55 15 Bede. Edző: Tóth István. A széllel szemben kezdő hazai­ak ragadták magukhoz a kez­deményezést, a kitűnően vé­dő Smida azonban számos helyzetben bravúrral tlsztá- Tóth I. kisterenye: Koncsik, zott. A 33. percben Rácz T. — Mátrai, Ozsváth, Bakos, Ró- labdájával Patai kiugrott a _ _ ___ ^ Z Sa _ Halmi, Németh, Tóth védők közül, s a hosszúsa- Í6. k.-iapujtő° — Bodor, Koós, Rátóti. Edző: rokba lőtt. Szünet után fo- Szilágyi Gyula. St. Bányagép: kozódott a megyeri nyomás, Összeállította: Andó Miklós Lehoczki — Bozó, Schwarcz, ' Bessenyei (Rapi J,), Ocsovay — Longauer (Rapi I.), Ecse- gi, Romhányi — Drajkó, Ács, Veszelka. Edző? Benke János. Egyenlő erők I. félidőbeli küz­delmében a vendégek hibáz­tak két helyzetet. A 40. perc­ben két védő összefutott, s az elpattant labdát Rátóti ké­nyelmesen a hálóba gurítot­ta. A 61. percben Ecsegi 11- esből egyenlített. Ezután a ha­zaiak kétszer is 11-est hibáz­tak el! A 88. percben sza­badrúgás után Bodor juttatta a hálóba a labdát. A köze­pes iramú mérkőzésen a sze­rencsésebb csapat nyert. Ozs­váth Lászlót kiállította a já­tékvezető, Mátrai Ottó sárga lapot kapott. Jó: Koncsik, Halmi, Rátóti, ill: Drajkó, Romhányi, Ocsovay, Bozó. Labdarúgó NB 1, 29. forduló Vendégcsapatok sikeres napia Nyíregyháza—DVTK 3—0 (0—0) Nyíregyháza, 4000 néző- v.: Huták. Góllövők: Szekrényes (2), Fecsku. Az egy félidő közepes szin­DMVSC—Ü. Dózsa 3—2 (2—2) Megyeri út, 3000 néző, v: Németh. Góllövők: Timár, Janko­vies, Kerekes, ill. Kiss S. (2). Erőtlenül — veszélytelenül vonala után a hazaiak kont- JátMott flZ 0 Dózsa> csep_ raa.ccioi sikerrel járták. A yi pet sem érződött a hazai pá- egyhazi siker megérdemelt. J előnye­Fercncváros—Vasas SZEOL AK—Özd 4—2 (4—1) 2—1 (2—0) Népstadion, 18 000 néző, v,: Szeged, 400 néző, v.: Divi­Palotai. nyi. Góllövők: Mörtgl, Pogány, Góllövők: Kun (2), ill. Amb- Rab, Szokolai- ill. Hegedűs, rus. Híres. Az egységesebb SZEOL ha­A fagyos estén a Ferencvá- tározottabb támadójátékának meglepő vendéggyőzelem ros egészen rövid idő alatt Összezúzta a Vasas álmait, el­sősorban azért érdemelte ki a két bajnoki pontot, mert kö- zc-málvásai lénveeesen aktí­köszönheti a két pontot, és azt, hogy így elkerült a 27. forduló óta „bérelt” sereghaj­tó helyéről. Rába ETO—Csepel 5—0 (4—0) Győr, 12000 néző, v.: Ur-’ bán. Góllövők: Hannich, Póczik, Hajszán, Burcsa, Szentes. Ismét látványos és gólerős játékot mutatott az ETO. ZTE—Bp. Honvéd 1—1 (0—1) Két kiállítás, két gól. Békéscsaba—Videoton 4—1 Félbeszakadt mérkőzésen zcopályásai lényegesen 'aktí­vabbnak bizonyultak. Tatabánya—Volán 3—1 (1—1) Czabán Samu tér, 500 néző v: Nagy M. Góllövők:Schmidt, Barabás és Hermann, ill. Ma­gos. Az első félidő után a Ta­tabánya feladta addigi óva­tos játékát, és tíz perc alatt lőtt góljaival eldöntötte a mérkőzés sorsát. PMSC—Haladás VSE 2—1 (1—1) Szombathely, 5000 néző, v: Büki. Góllövők: ■ Róth, Dárdai, 111. Horváth. A kissé elbizakodottan pá­lyára lépő1 szombathelyi együttessel szemben teljesen megérdemelten harcolta ki a győzelmet a PMSC, Sorokban A legjobb négy közé jutásért játszik ma Salgótarjánban a Ma­dách, Gimnázium labdarúgócsapa­ta az országos középiskolás ku­pában. A tarjániak ellenfele a nyíregyházi Vasvári Gimnázium együttese lesz, amely két évvel ezelőtt, jobb gólkülönbségével ki­ütötte a,, nóg/áfllakat a kupából. Ä mérkőzés^ az SKÜ-stadionban 14 órakor kezdődik. Balassagyarmat ad otthont pén­teken 17 óra) kezdettel a Magyar- ország—Finnország utánpótlás­válogatott ökölvívó-mérkőzésnek.: A magyar együttesben, az előze­tes hírek szerint három nógrádi fiatal — a balassagyarmati Laka­tos András és Szikora István, va­lamint a salgótarjáni Botos Fe­renc — is helyet kap. X Női kispályás focicsapatot ala­kít a Kistarjául Lakóterületi SE. A tömegsport-egyesület vezetői kérik a futballkedvelő lányokat, asszonyokat, hogy szombaton 10 órakor a Bolyai Gimnázium kis­pályáján jelenjenek meg. X A pásztói járási hivatal elnöke pénteken fogadást ad a XXXI. falusi dolgozók spartakiádjának országos döntőjén szerepelt spor­tolóknak. Mint ismeretes, a pász­tói járás versenyzői két második, egy harmadik és két hatodik he­lyezést értek el az országos küz­delmeken. Balassi SE—Szőnyi SE 3—0 (1—0) Nagyoroszi, 200 néző, v: Hoftmann. Balassi SE: Busái I. — Szabó, Sivó J„ Nagy L., Szajbert — Németh, Orosz J, , Varga — Tóth L., Kárpá­ti, Zóbrádl (Balázs L.). Edző: Nagy J. László. Szőnyi SE: Halasi — Szrena. Kéri, Mol­nár L., Bodor (Kaszás) — Gvetván, Ács (Váradi Z ). Vá­rad! A. — Csorba G., Sándor I„ Sándor L. Edző: Csorba Tibor. Lendületes, kemény, de sportszerű rangadót vívott a két csapat. A 35. percben egjí jó beadásból Kárpáti fejelt^ a hálóba az első gólt. A II. félidő kezdetén Orosz J. 75. országos mezei futóbainokság Kadlót Zoltán (STC) ezüstérmes A krónikák szerint már az csapatban az 5. helyen végez- sával kezdődött a hajrá, és 1880-as években is rendeztek tek, Ipacs László, Juhász óriási meglepetésre a győztes mezei viadalokat, ám az első László, Kecskés László, Koltai K. Szabó Gábor (DMVSC) hivatalos versenyt csak nem 2. Péter összeállításban. mögött Kadlót Zoltán érke­sokkal a századforduló előtt, Az ifjúsági férfiak 7000 mé- zett — tetemes előnnyel a 1895. április 25-én a rákos- térén küzdöttek a bajnoki harmadik előtt — második­falvi „Sárga csikó” vidékén címért. Király Zoltán 19.-ként ként a célba. Kadlót élete leg­bonyolították le, amelynek a érkezett célba, szorosan az él- nagyobb sportsikereként meg- gazdája a MAC volt. Az első boly mögött. érdemelten vehette át az országos mezei bajnokságot A fiatalok színes, látványos ezüstérmet az éredményhirde- 1908. április 24-én Rákospalo- előjátéka után déli tizenkét tésnél. ta környékén rendezte meg a órakor rajtolt a férfi felnőt- Rövid nyilatkozatban az Magyar Atlétikai Szövetség, tek hat kilométeres mezőnye, alábbiakat mondta a versenyt Az eddigi országos bajnoksá- Az előzetes jósolgatások so- követően: gok legsikeresebb résztvevő- rán a legtöbb esélyt K. Sza- — Rendkívül Izgultam a jének, a tizenegyszeres győz- bónak, Szekeresnek, Szénége- rajt előtt, hiszen jő formában tes salgótarjáni Mecser Lajos tőnek Baloghnak és a Buda- éreztem magam, de a rneze­számít, mögötte Kelen János pest-bajnok Tóthnak adták. A in annyi minden történhet, (BBTE—Vasas) következik, tarjániak nagyon bíztak a vá- ami bizonytalanná teszi a két bajnoksággal. lógatott kerettag Kadlót Zol- végeredményt. Előnyös volt. A jubileumi, 75. országos tanban, hogy folytatja nagy- hogy az esélylatolgatások so- mezei futóbajnokságra húsvét szerű fedettpályás szerepíé- rán nem került szóba a ne- vasárnapján került sor az sét, és meglepetést okoz futá- vem, ezért edzőmmel, Szilá- alagi lóversenypályán. Hideg sával. A rajt' után két kilo- gyi Tiborral és szaktanács- északi szél fogadta a közel méterrel nyolcas élboly ve- adómmal, Mecser Lajossal azt kétezer indulót, akik a hátai- zette a mezőnyt. Ekkor K. a taktikát dolgoztuk ld, hogy más forgószinpadon uélelőtt Szabó megszökött a bolytól, a táv feliéig közvetlenül az él­tizenegy óra után kezdték ró- akit három kilométer megté- bollyal futok, és onnan erős ni a köröket. Elsőként a 13 tele után követett az STC-s irammenéssel igyekszem ml- éves fiúk népes mezőnye vá- Kadlót. A két fiatal távfűtő nél jobb pozíciót elfoglalni, gott neki a 4500 méteres táv- ötven—ötven méterrel előzte Tervünk végül is minden elő- nak, köztük két STC-s futó- meg az őket igen erős. iram- zgtes várakozás . fölött telje- val. A fiatal atléták becsület- ban üldöző hatfős csoportot, sült, és végtelenül boldog va- tel helytálltak életük Mső or- Az izgalom méterről méterre gyök. szagos bajnokságán, hiszen nőtt. A nézők lelkes biztatá- ' ~ 1 j — Tariániak a pásfon A közelmúltban Nagyka- a Budapesti úti iskola tanuJ nizsán rendezték meg a vívó lója végezetül a 9. helyet sze- úttörő-olimpia országos dön- rezte meg. tőit. A három fegyvernemben Az úttörő-olimpiát követő- 83 vívópalánta lépett pástra, en Nagykanizsa a Fabik Ku- köztük a női tőrözők mező- pa nemzetközi úttörö-csapat- nyében három tarjáni ver- versenynek adott otthoni. Hat senyző. Tóth Ildikó már az nemzet nyolc csapata indult, elődöntők során búcsúzott a s a magyar B válogatottban versenytől, míg Tyukodi II- helyet kapott a salgótarjáni dikó és Pakodi Petronella be- Tyukodi Ildikó is. A tarjáni verekedte magát a középdön- kislány remek vívással járult tőbe. A döntőbejutás egyedül hozzá a magyar B csapat Tyukodi Ildikónak sikerült, s harmadik helyéhez. Tenisz-házibajnokság An-' nagy A tavasz beköszöntével — terembajnokságot nyert rossz idő ellenére — egyre- gyallal találkozott, és másra nyitják meg a szabad- küzdelemben, három játszma téri pályáikat a teniszklu- ban legyőzte. A harmadik he- bok. A Salgótarjáni Lendület lyen Tordai és Huszár vég- SE a múlt hét végén tartotta a szabadtéri nyitányát, ami- zett' kor városi tornának beillő A teniszegyesület elnöksége házibajnokságot rendezett. A várja pártolótagjai jelentke- 16 induló jó mérkőzésen dön- zését, kéri, hogy mielőbb kap- tötte el a bajnoki elmet. A csolódjanak be a klub mun- döntőben Rozgondi a megyei kajába. VILÁGVERSENY- A BUDAPEST SPORTCSARNOKBAN A kaucsuklabda zsonglőréi Csaknem negyedszázad (24 tünk benne, hogy fővárosunk- év) múltán ismét a magyar ban is felkészülten áll asztal­fővárosban randevúznak a kon- hoz. Surbek mellett Kalinics tinens legjobb asztalitenisze- jó szereplésére számítanak a zői. A pingpong-csúcstalálko- plávlk. Dusán Oszmanagics zónák méltó otthont ad a nem- szövetségi kapitány a női csa- rég átadott Budapest Sport- pat összeállitásánál van gond­csarnok. Az új létesítményben ban, hiszen kismamaszerep ez lesz az első világverseny. (Palatínus), illetve egyetemi A magyarok hosszú idő óta tanulmányok (Perkucsin) hát- a nemzetközi élmezőny elején ráitatták a felkészülést, s csak foglalnak helyet, de az ellen- egyedül a zágrábi Bianka Ba- feleket sorra nézve, csak annyi tlnicsra számíthat biztonság­bizonyos, hogy színvonalas gal. összecsapásokra számíthatunk. A lengyel válogatottat mind- A csehszlovák ésapat nagy- össze két név fémjelzi (Grubba szerű versenyzőkkel rendel- és Kucharski), ők azonban kezik, ezt mutatja az is, hogy nagy meglepetésre is képe- hosszú évek óta a Szuper Liga sek. Az Európa 12 viadalon a csapatverseny egyik legered- hatodik, illetve a tizedik he- ményesebb együttese. A tizen- lyen végeztek, de ebből mész­kőt tagú bővebb keret már szemenő következtetést nem régóta együtt készül és Vlado szabad levonni. Miko edzőnek főhet a feje, A svéd válogatott újra fel- hogy kikkel utazzon Budapest- jövőben van, a világbajnok re. Milan Orlowski régi ismert Bengston mellett olyan kivá- név a zöld asztalok világában lóságok a csapat tagjai, mint: s az utóbbi években Jozef az Európa 12 legutóbbi győzte- Dvoracek is számos versenyen se, Mikael Appelgren és a jó diadalmaskodott, Pánsky pe- j>árosjátékos Carlsson. A nők- dig remek védekező játékáról nél már régóta versenyző Hell- vált híressé. A nők közül az e'- mann és a fiatalabb Lindblad múlt két Idényben a rendkívül áll majd asztalhoz, sokat fejlődött Hrachová sze- Az angol csapatban szelepei repléséhez fűznek nagy re- a két évvel ezelőtti Európa- ményt, s természetesen a csapat bajnokság meglepetésgyőzte- rendelkezésére áll a jól ismert se — Hilton. Azóta nem sokat Uhliková. hallatott magáról s kérdéses, A Szovjetunióban nosztal- hogy április közepére tud-e giával emlegetik a tíz évvel valami újjal kirukkolni. Keve- ezelőtti férfiegyüttest, hiszen sen bíznak ismétlésében, A az idén sem szerepeltek a Szu- ■ szines bőrű Douglas sok kelle- per Liga első osztályában, metlen percet okozhat ellen- Csak a nőkben reménykednek feleinek s még érmes helyezés- — joggal. Valentyina Popova ben is bízhat, második az európai ranglistán A női mezőny nagy egyéni- és ezt jó átlagteljesítménnyel sége a holland Vriesekoop, de. érdemelte ki. A berni, 1980-as honfitársai közül senki sem EB-n háromszor (csapat, egyé- éri el az eurónai élvonalát, ni, női páros) játszották el A férfiaknál a francia Sec- tiszteletére a ozovjet himnuszt, rétin számíthat jó szereplésre, s bíznak abban, hogy Budapes- s meglepetést okozhat a nyu- ten is felállhat a dobogóra. gatnémet Stellwag is. Jugoszlávia változatlanul el- Az Európa-bajnokság ranfi- ső számú asztallténlszezője ját emeli, hogy jelenlétével Dragutln Surbek. Az NSZK- megtiszteli a kontlnen«ver- bá szerződött veterán verseny- senyt Juan Antonio Sama- ző nagyszerűen tudja időzíteni ranch, a NOB e'^ake formáját s így biztosak lehe- Füh Gábor NOGRAD - 1962. április 15.. csütörtök