Nógrád. 1982. április (38. évfolyam. 77-100. szám)

1982-04-21 / 92. szám

Labdarúgás —* megyei bajnokság Három vendégsiker, s két döntetlen A megyei labdarugó-bajnokság tavaszi 8. fordulójában jól szerepeltek a vendégcsapatok. Három győzelemmel cs két döntetlennel a pontok felét szerezték meg. A forduló legnagyobb különbségű győzelmét a Balassi SE aratta Sal­gótarjánban, a Bányagép SK elleni 5—1-es eredménnyel. Kisterenyc csapata 2—0-ra nyert Szurdokpüspökiben, Nóg- rádmegyer együttese pedig Rétságon szerzett értékes két pontot, a Vörös Csillag SE elleni 1—0-ás sikerével. A fordu­ló mindkét döntetlenje 1—1-re végződött. Egyházasgergc csapata Erdokürtró'l, Karancslapujtő pedig Somosról ho­lott el egy-cgy pontot. A pályaválasztók közül a Szőnyi SE 3—1-rc nyert Kazár ellen, Nézsa csapata 2—1-re Mátrano- vákkal szemben, míg a listavezető Pásztó egyetlen góllal győzte le a 2. sz. Volánt. Érdekes, hogy csak három tá­madósor maradt gólképtelen, mégis csak 21 gólt lőtt a me­zőny. A pályaválasztók 9-szer, a vendégek 12-szer találtak a hálóba. Hét sárga lapos figyelmeztetésre került sor a for­dulóban. Erdőkürt—Egyházasgergc 1-1 (1-0) Erdőkürt, 400 néző, v.: Fo­dor. Erdőkürt: Tóth — Zsíros, Proksza, , Czeba János, Ho- licza — Czeba József, Bacsa, Balogh — Szádóczkí, Ócskái P., Számpor (Odskai L.). Ed­ző: Haviár János. E.-gerge: Éhn — Tasi, Gordos O., Szán­tó, Gordos L. — Tóth I., So­moskői Z., Simon I. — So­moskői N.; Miklós Zs., Simon L, Edző: László László. Hazai támadásokkal kezdődött a mérkőzés, a vendégek csak szórványos ellentámadásokat vezettek. A 25. percben Ócs­kái P. beadásszerű lövését a szél a felső sarokba sodorta. 1—0. A 73. percben a hazai kapus és két védőtársa egy- másra^ várt, Simon L. közbe­lépett, s a hálóba juttatta a labdát. 1—1. A vendégek lel­kesedésüknek köszönhetik a pontszerzést. Jó: Proksza, Oéskai P., ill-.: Éhn, Gordos O., Gordos L., Simon I. Szőnyi SE—Kazár 3—1 (0—0) ...Jobbágyi,. IpQ néző, v.: Berta. Szőnyi SE; Ha­lasi — , S/.réfia; m fterV Molnár L. (Váradi Z.), Bo­dor — Gyetván, Ács (Bangó), Várádi A. — Csorba G., Sán­dor J., Sándor L. Edző; Csor­ba Tibor. Kazár: Telegdi Gy. — Molnár, Varga, Telegdi S., Pálmán — Gecse (Bozsik), Si­mon, Miklósi, Kovács — Tóth M. , Hársi (Tóth L.). Edző:Si­mon Imre. Mezőnyben egyen­rangú küzdelem folyt, szünet után azonban Varga két hibá­ja megpecsételte a vendég­csapat sorsát. A hazaiak Sán­dor I., Sándor L. és Váradi Z. góljaival elhúztak, a vendé­geknek csak az utolsó percek­ben sikerült szépíteniük, Tóth M. 11-esből lőtt góljával. Pál­mán László kapott sárga lapos figyelmeztetést. Jó: Szrcnn; Váradi A., Csorba G., ill.: Pálmán. ............ K isterenyc—Szurdokpüspöki 2—0 (2—0) Szurdokpüspöki, 300 néző, v:.: Szeberényi. Kisterenyc: Koncsik — Mátrai, Németh, Szekula, Szerencsi — Halmi. Rátóti, 'fóth — Rózsa, Bakos (Bodor), KóŐs. Edző: Szilágyi Gyula. Sz.rpüspöki: Halász — Tajti, Fodor, Kiss I., Kiss Sz. — Kosik T., Zohó, Hepp — Molnár (Bódi), Hegedűs, Karsai. Edző: Malik József. Végig nagy iramú, sportszerű mérkőzést vívott a két csapat. Túlnyomórészt a vendégek irányították a játékot. A 20. percben Koós egyéni játékból szerezte meg a vezetést. 1—0. A 23. percben Bakos kicse­lezte a kapust is, és beadott labdáját Rózsa fejelte a háló­ba. 2—0. Megérdemelt győze­lem. Jó: Németh (a mezőny legjobbja), Rátóti, Halmi, Ba­kus, ill.: Halász, Tajti, Kiss Sz. Balassi SE—St. Bányagép 5—1 (2—0) Salgótarján, Szánasi út, 209 néző, v.: Martinkó. Balassi SE: Busái I. — Szabó, Sivó, Nagy L., Szajbert — Orosz J. (Zábrádi), Varga L., Tóth L. — Szvák, Gál (Balázs 'L.)t Kárpáti. Edző: Nagy J. Lász­ló. St. Bányagép: Lehoczki — Bozó, Schwarcz, Rapi J. (Ra- pi I.j, Ocsovay — Ács, Ecse- gi, Drajkó — Romhányi, Lon- gauer (Pusztai), Veszelka. Ed­ző; Benke János. A kezdeti liazui sikertelenség után '-’á vendégek egyre biztosabban Wászfíáíták ki góllövési alkal» maikat, s idegenben is köny- nyedén nyertek. Góllövők: Varga L. (2). Szvák, Balázs, Zábrádi, ill.: Veszelka. Jó: Busái I., Tóth L„ Gál, Kár­páti, Zábrádi, ill.: Veszelka. N ézsa—Mátrano vák 2—1 (0—1) Nógrádsáp, 300 néző, v.: Dó­ra. Nézsa: Szépvölgyi — Ka­cséra I., Koncz P., Kucsera II. (Füle), .Bera — Székes!, Gaii, Koncz S. — Kurnász (Zatykó), Kovács L., Szabó L. Edző: Vidpmusz János. Mát- ranovák: Szoó — Kotroczó, Csikós, Klement, Urbán — Mészáros, Serfőző, Farkas (Sipos) — Vanó, Nagy L., Bo- hács. Edző: Gáspár Mihály. Az I. félidőben a széllel tá­mogatott nováklak támadtak többet. A 15. percben Serfőző szögletrúgásából Bohács fejel­te a hálóba a labdát. 0—;1. Szünet után a hazaiak kezde­ményeztek többet. Az 57. percben, egy jobbról beívelt labdából Szoó meglökte védő­társát, a labda elperdült, s Szabó L. a hálóba juttatta. 1—1. Keményebbé vált a já­ték. Koncz Sándor, Bera Fe­Az Ifjú Gárda megyei lövészversenye Vasárnap délelőtt a salgó­tarjáni zagyvarakodói lőté­ren rendezték meg az ífjúgár- disták lövészversenyét. Az if­júgárdisták az alegységi, járá­si, városi és megyei lövészver­senyen emlékeztek a KISZ, az Ifjú Gárda és a munkásőrség megalakulásának 25. évfordu­lójára. A két versényszámban — kispuska- és légpisztolylö- vészet »■ a megyei döntőn t a következő eredmények szület­tek : Kispuska, csapatverseny (8 fős): I. Salgótarjáni járás (Ka- rancsság). 634, 2. Salgótarján város (BRG) 630. 3. Balassa­gyarmat járás (Szécsény) 627 köregység. Egyéniben: 1. Új Károly (Karancskeszi) 91, 2. új Attila (Karancskeszi) 90, 3. Kovács Gyula (Karancskeszi) 88 köregység. Légpisztoly, csapatverseny (4 fős): 1. Pásztó járás (Pásztó) 177, 2. Salgótarján járás (Ka­rancskeszi) 167, 3. Salgótar­ján város (BRG) 136 köregy­ség. Egyéniben: 1. Csoór Ist­ván (Pásztó) 57, 2. Zsidai Ta­más (Karancskeszi) 53, 3. Var­ga László (BRG) 53 köregy­ség. Az Ifjú Gárda országos lö­vészversenyén, 1982. május 9-én Budapesten megyénket a salgótarjáni járás kispüskás csapata és a pásztói járás lég- pisztolyos csapata képviseli. A vasárnapi teljesítmények alap. ján a karancssági ifjúgárdis­táknak van esélyük az orszá­gos döntőn jó helyezés meg­szerzésére. renc, ill.: Klement Lajos ka­pott sárga lapos figyelmezte­tést. A 70. percben bal oldali szögletrúgás után Székesi fe­jelte a hálóba a labdát, beál­lítva., a végeredményt. Jó: Koncz P., Kovács L., Zatykó T., ill.: Csikós, Mészáros, Kle­ment, Serfőző. Pásztó—2. sz. Volán 1—0 (1—0) Pásztó, 300 néző, v.: Móni­val. Pásztó: Reviczki — Nagy S.. Szabó T., Blázsovics, An­tal — Németh (Bodó), Kocsis (Tóth), Bedő — Szarvas, Ko­vács, Veres. Edző: Tóth Jó­zsef. 2. sz. Volán: Kormos — Földi, Tőre, Isdinszki, Radics (Borbély E.) — Pál, Rátkai (Ács), Jánosi, Domonkos — Borbély T., Iványi. Edző: Do­monkos Sándor. Nagy iramú, színvonalas mérkőzést játszott a két csapat. A hazaiak te­remtettek több gólhelyzetet, de a Volán sem állt be védeke­zésre, nyílt sisakkal támadott, Jól játszott. Szerencsés körül­mények között született gól döntötte el a mérkőzés sorsát a hazaiak javára. A 45. perc­ben támadt tömörülésben vé­dők — támadók közt patto­gott a labda, végül Kovács A. juttatta a hálóba. Szünet után Domonkos Sándor, Tőre Ottó ás Pál András kapott sárga lapos figyelmeztetést. Jó: Re­viczki, Szabó T., Bedő, ill.: Tőre, Domonkos, Iványi. St. Somos—Karancslapujtő 1—1 (1-0) Salgótarján, Somos, 200 né­ző, v.: Kaposvári. Somos: Smida — Verebélyi, Szabó, Kajzinger A., Fodor — Orosz, Kajzinger I. (Póti), Balogh — Bede, Kocsis, Velkovics. Ed­Tóth — FőIdir'Hör’vátTT F.' Sági S. — Sági L., Telek Gy. — Orosz, Romhányi, Molnár L.,' Juhász L., Juhász I. (Gonda). Edző: . Horváth Fe­renc. A vendégek támadásai­val kezdődött a játék, a 20. percben mégis a hazaiak sze­rezték meg a vezetést. A ke­resztbe lőtt' labda Tóth kezé­ből kiperdült, s Bede az üres kapuba helyezte. Továbbra is támadásban maradt a ven­dégcsapat, de mezőnyfölénye ellenére csak a 80. percben sikerűit az egyenlítés. Rom­hányi lőtt a bal sarokba. Vé­gig zuhogó esőben, mély tala­jú pályán, jó Iramú, közepes színvonalú mérkőzésen a ven­dégcsapat közelebb állt a győzelemhez. Jó: Smida, Fo­dor, Velkovics, ill.: Horváth F., Földi, Telek Gy., Juhász L., Romhányi. Nógrádmegyer—Vörös Csillag SE 1—0 (0—0) Rétság, 200 néző, v.: Im- rich. Nógrádmcgyer: Herczeg — Verbói József, Kojnok, Géczi L., Balázs B. — Dénes, Kruppa, Rácz L. Rácz T., Géczi T. (Rácz R.), Godó F. Edző: Kiss Imre. Vörös Csil­lag SE: Tőkés — Dranka, Kúgler, Ménczel, Sebestyén — Salgai, Bacsóka, Szigeti — Blaskó, Nagy, Kovács L. Ed­ző: Győri Ferenc. Kiegyensú­lyozott I. félidő után a 77. percben Dénes kapufát lőtt. A 83. percben Dénes átadását Rácz T. balról a hosszú sa­rokba lőtte. A hűvös, szeles időben nagy küzdelem folyt. A tartalékos megyeriek érté­kes két pontot szereztek a sok hibával játszó honvédek ott­honából. Jó: Hérczeg, Balázs, Verbói József, Dénes, Rácz T., ill.:, Menczel, Salgai. A bajnokság állása Kézilabda NB CL hazai győzelem STC—ALFÖLDI OLAJBÁ­NYÁSZ 34—28 (18—14) Férfiak: Salgótarján, Munkácsy úti sporttelep, 400 néző, v: Buda­vári, Gödény. STC: Kiss — Nägel 9, Bertók 2, Drevenka 1, Pádár 4, Tóth I. 2, Szabó 11. Cs: Berdó (kapus), Szebe- ni 1, Urbán 2, Harmos, Márta 2. Edző: Szabó Attila. Az eredmény alakulása: 5. p: 2—1, 10. p: 5—5, 20. p: 11—8, 25. p: 14—11, 35. p: 22—15, 50. p: 29—23, 55. p: 31—24. Mindkét csapat nagy akarás­sal vetette magát a küzdelem­be. A gólok sorát Nágel nyi­totta meg. Ezután a szolno­kiak három esetben is egy- g los vezetéshez jutottak, a hazai gárda viszont „feltá­madt”, és jelentős előnyt szerzett. A szünetet követően az STC lerohanta a kissé fáradni lát­szó olajosokat. A tetemes előny azonban az utolsó tíz percben csökkent, mivel a két játékvezető szemlátomást a gyengébb mellé állt. Kiállítások: 20., illetve 10. perc. Az STC-ből Bertók és Márta, a Szolnokból Kocsis kizárva. Jók: Nágel, Drevenka, Sza­bó, ill: Kecső, Berényi és Csajbók. A rutinosabb Salgótarján és az újonc szolnoki együttes találkozója nagy küzdelmet és biztos hazai győzelmet ho­zott. Az ellenfél — kellemet­len stílusával, keménységével és hallatlan akarásával — csak egy félidőn át tudott el­lenállni . . . Szabó Attila: — A mérkő­zést a második játékrész ele-i jén nyertük meg. Egyébként közepesen játszottunk. Ifjúsági eredmény: STC— Alföldi Olajbányász 18—14 (8—3), Salgótarján, Munkácsy sporttelep, v: Babjak, Kővá­ri. Az sTC legjobb góldobói: Bojtár 4, Digner 3. (tólh) Sikertelen bemutatkozás BUDAÖRS—PÁSZTÓ 14—11 (7—2) Nők: Pásztó, 150 néző, v: Rózsa, Láda. Pásztó: Institórisz — Czvanczigné 3, Fösvényné 1, Beróné 2, Szalay 2, Dorogi 3, Kovácsné. Cs: Bangó (kapus), Ürmösiné, Dancsák, Fösvény, Balogh. Edző: Alapi Sándor. Az eredmény alakulása: 5. perc: 1—0, 10. p: 1—2, 18. p: 2—4, 28. p: 2—7, 34. p: 3—8, 43. p: 7—8, 56. p: 11—12. Hazai közönség előtt Buda­örs csapata ellen mutatko­zott be a pásztói NB Il-es női kézilabdacsapat. Nagy ér­deklődés előzte meg a köz­ség első NB Il-es bajnoki mérkőzését. Szorgalmas társadalmi mun­kával új fedett cserehelyet készítettek és felújították a labdafogó hálót is. Idegesen kezdtek a csapa­tok, kihagyott helyzetek után 1 2 a hazaiak szerezték meg • vezetést, az 5. percben. A folytatás már nem így sike­rült. A szerencse is elpár­tolt a Pásztótól, három kapu­fa és három kimaradt bünte­tő következett. A második fél­időt ismét góllal kezdte a hazai együttes. A nyugodtabb, türelmesebb támadójáték meg­hozta az eredményt. Három­szor is sikerült felzárkózni, egy gólra megközelíteni az ellenfelet. Utoljára* a 26. perc­ben, 11—12-re. Azonban az utolsó négy percben a hazai­ak nem tudták bevenni az el­lenfél kapuját. A pásztói csapatot a hatá­rozott és eredményes védeke­zésért lehet dicsérni. A vé­gig sportszerű, izgalmas mér­kőzésen a rutinosabb játéko­sokat felvonultató vendégek megérdemelten győztek. Kosárlabda NB II. 1. Pásztó 23 14 6 3 53-26 34 2. Balassi SE 23 15 1 7 52-22 31 3. Kisterenye 23 9 8 6 27-28 26 4. Szőnyi SE 23 10 6 7 44-34 26 5. Erdőkürt 23 9 7 7 7R-35 25 6. M.-novák 23 9 6 8 37-28 24 7. Nézsa 23 a 7 8 29-34 23 a. Kazár 23 9 5 9 28-28 23 9. N.-megyer 23 R 7 8 33-36 2.) 10. St. Somos 23 7 R e 34-35 22 11. Sz.-püspöki 23 9 3 íi 20-31 21 12. Vörös Cs. 23 a 4 ti 28-31 20 13. 2. HZ. Volán 23 6 7 10 2S-37 19 14. K.-pcrpe 23 6 6 íi 22-35 18 15. St. Bányagép 23 6 5 12 30-45 17 16. K.-lapujtő 23 6 4 18 34-56 16 Összeállította: Áruló Miklós Két verejtékes győzelem NŐK: STC—DU SE 53—49 (16—25, 43—43) Salgótarján, v.: Hável, Vi- rik. STC: Miskolczi 17. Ko­vácsné 2, Krenács 2, Hegyiné 4, Belinyák 10. Cs.: Longauer 2, Kaposi, Kővágó 8, Válóczi .—Mir. edző: Borortraf Tamás. Az eredmény alakulása: 5. p.: 2—8, 10. p.: 8—16, 15. p.: 12—21, 25. p.: 20—30, 30. p.: 28—34, 35. p.: 36—36. Igen gyenge játékkal kez­dett az STC. Az ellenfél a já­ték szervezésében és a dobó- biztonságban messze felül­múlta a tarjániakat. Boranyai edző sűrűn keresgélte a kevés-_ bé gyenge formában levőket." Így végül is a 30. perc után magára talált az STC. Előnye 10 másodperccel a befejezés előtt 3 pont volt. A labdatar­tás helyett azonban saját pa- lánkjuknál személyit vétettek a hazaiak, s így az ellenfél egyenlített. Az ötperces hosz­szabbításban már nem volt baj, 2—4 pontos vezetéssel győzelmet harcolt ki a Stécé. Boronyai Tamás: — Nehéz volt. Nagyon örülök, hogy a kényszerű együttlét után nem kell szégyenkeznünk. FÉRFIAK STC—DU SE ... 71—69 (34—43) Salgótarján, v.: Virik, Há­vel. STC: Juhász 25, Novák 2, Palla 8, Szabó 5, Laczkó 17. Cs.: Gantner 8, Dániel, Tó<th 6. Edző: Boronyai Tamás. Az eredmény alakulása: 5. p.: 10—14, 10. p.: 19—18, 15. p.: 27—26, 25. p.: 43—49, 30. p.t 56—55, 35. p.: 62—61. A mérkőzés első játékrészé­ben — a női találkozóhoz ha­sonlóan — gyengén kezdett az STC. Az ellenfél többször is több pontos előnyt harcolt ki. A véghajrában a hazai együt­tes a tőié megszokott szelle­mes, gyors játékkal, pontos do. básokkal végül is minimális arányban, de győzelmet szer­zett. Boronyai Tamás: — Köze­pesnél rosszabb dobóformánk miatt szenvedtünk. A hajrára megjött a régi, jő szellem. Ezért nyertünk. — mátyás — Birkózás Jó formában az STC-s fiatalok A megváltozott birkózószabá­lyok értelmében az első fél évben szabad-, a másodikban pedig kö­töttfogásban szerepelnek a fiatal birkózók. Az eddig lezajlott ver­senyek arról tanúskodnak, hogy az STC úttörő és serdülő birkó­zói — annak ellenére, hogy ko­rábban csupán kötöttfogásban versenyeztek — szabadfogásban is megállják a helyüket. Az utóbbi napokban több versenyen is sike­resen szerepeltek a tarjániak. Kiemelkedik a serdülő Berecz Sándor teljesítménye, aki egyre jobban belelendül a birkózásba, és súlycsoportjában alig-alig ta­lál legyőzőre. Rajta kívül még többen Is feliratkoztak a dobogós helyezettek sorába. Az Egerben megrendezett serdü­lő területi szabadfogású küzdel­mekben a 42 kilogrammosok kö­zött Szabó ezüstérmet szerzett. A »a kilogrammos mezőnyben két tarjáéinak Is jutott érem. Berecz S. a dobogó legmagasabb fokára Került, Kapitány pedig bronzérmes lett. Az évek óta egyik legszor­galmasabb birkózó. Kovács 1. 64 kilogrammban második lett. A 4- 78 kilogrammban Hollandi szintén ezüstérmet harcolt ki. A fővárosban rendezték az olimpiai reménységek versenyét amelyre az országból több száz fiatal sereglett össze. Berecz Sán­dor itt sem keltett csalódás*. A 49 kilogrammos súlycsoportban 23 induló között nagyszerű birkózás­sal utasította maga mögé a me­zőnyt. Hollandi Gábor pedig 78 kilogrammban hatodik lett. Raj­tuk kívül dicséretesen szerepelt Kapitány, Tamasik és Szabó. Barna Péter, az STC birkózó­szakosztályának vezető edzője re­ményt keltőnek ítélte a serdülő birkózók szereplését. Ez különö­sen 'biztató a málus 8—9-én sorra kerülő kazincbarcikai területi ver­seny előtt, ahonnan a magyar bajnokságra vezet az út. A NÓGRÁD totófippjei, 17. hét í. Szekszárd—Olajbányász 1 2 2. Komló—Keszthely 1 3. Sabaria—Sopron X 1 4. Várpalota—Dunaújváros 2 5. Kossuth KFSE—Ganz-MÁVAG *> 6. Miskolc—Gyula 2 7. Ascoli—Cesena 1 X 8. Bologna—Udinesc 1 9. Cagliari—Genoa X 1 10. Catanzaro—Torino X 3 11. Como—Roma X 2 12. Juventus—Intcrnazionalc X 13. Napoli—Fiorentina 1 X 14. Milan—Avellino 1 15. Sampdoria—Pisa í;> X 16. Varese—Palermo 1 X Góltotónál vázat A múlt héten pályázatunk­ra 237 szelvény érkezett. A két mérkőzés végeredménye: Nagybátony—Borsodi Bá­nyász 2—2, Szécsény—Recsk 0—4 volt. Nem akadt olyan pályázó, aki mindkét találko­zóra helyesen tippelt volna. Az öt egy találatot elért ol­vasónk közül a következők nyertek 10—10 darab totó- szelvényt: Lakatos József Ka­rancskeszi, B,éke út 19., Stvo- recz István Romhány, Árpád utca 4., Sztremi Sándor Ka­rancskeszi, Lenin út 16. Góltotó 1. Bgy. SE—22. sz. Volán Végeredmény: 2. STC—Szabó L. SE Végeredmény: Név: Lakcím:- 1982. április 21., szerda