Nógrád. 1982. március (38. évfolyam. 51-76. szám)

1982-03-11 / 59. szám

Visszapillantó tükör Jobb játékot, Bgy. SE! Kézilabda Karancs Kupa Vereséget szenvedett a Pásztó ffagy érdeklődés előzte meg ■ Balassagyarmati SE NB II-es labdarúgócsapatának első ta­vaszi hazai bajnoki mérkőzé­sét A kellemes napsütés több mint 3000 embert csalogatott ki a nagyligeti sportpályára. Voltak olyanok, akik fölényes hazai győzelmet vártak, má­sok tartottak a mérkőzéstől, mondván, hogy az ellenfél nyugodtan játszhat, hiszen sok veszítenivalója már nincs. So­kan kíváncsiak voltak az újonnan igazolt játékosokra, kiváltképpen Zámbóra, aki a tudósítás szerint a BKV Előre elleni találkozón a mezőny fö­lé nőtt. Hidegzuhanyként hatott a találkozó elején a bábolnaiak vezető gólja, amelyet jól el­talált szabadrúgásból szerez­tek. A Bgy. SE görcsös erőfe­szítései aztán meghozták az egyenlítést, majd a vezetést is, de a csapóit játéka sok kí­vánnivalót hagyott maga után. A második játékrész elején szerzett harmadik gól végül is eldöntötte a találkozó sor­sát, több öröm azonban nem volt ezen a délutánom. A ven­dégek „most már úgyis mind­egy” alapon bátran támadtak, s néha bizony alaposan meg­keverték a hazaiak védelmét, amelynek játéka messze elma­radt megszokott magabiztos­ságától. A szurkolói vélemény ezúttal közel járt az igazság­hoz: „Ha jobb képességű ellen­féllel állunk szemben, biztos baj van!” A csatárok teljesítményéről sem lehet sok jót mondani. Rengeteget korülményesked- tek, keveset vállalkoztak, szinte reményüket vesztve játszottak. Ügy tűnik, a sérült Szalai hiányát erősen megér­zik! A mutatott játék alapján a középpályásokról kedvezően lehet nyilatkozni. Zámbó ve­zérletével uralták a pálya nagy részét, sokat és haszno­san mozogtak, s a szemfüles Föl d esi gólt Is szerzett. Ezút­tal hármójuk jó teljesítménye sem segített azonban, hogy a mérkőzés nem kerülhetett a szépségdíjas találkozók sorába. Az elkövetkező mérkőzése­ken jobb csapatteljesítmény­re lesz szükség, hiszen az NB Il-es létért folytatott harc egyre kiélezettebb lesz, s egy- egy kihagyott „ziccer”, egy-egy védelmi megingás — végső esetben — a csapat sorsát is megpecsételheti. A soron kö­vetkező bajnoki találkozón — idegenben a Pénzügyőr ellen — a gyarmati csapat bizonyít­hatja, hogy jobb játékkal, ke­vés hibával, képes a győze­lemre! v. i. Arcok és tettek A területi bajnokságban vasárnap lezajlott csoport- rangadónak számító Hatvani KVSC—Nagybátonyi Bányász labdarúgó-mérkőzésen — né­mi meglepetésre — a vendé­gek diadalmaskodtak 2—1 arányban. Ezzel nemcsak fe­ledtették az első fordulói gyenge hazai teljesítményü­ket, és az ősszel a Hatvantól elszenvedett 3—1-es veresé­get, de szorosan felzárkóztak a listavezető házigazda mö­gé. A két együttes bajnoki címért folyó versengése így sokkalta élesebbé vált. S re­mélhetően c. nógrádi gárda ér célba. Amennyiben a he­vesi városban tapasztalt eré­nyeket .. további mérkőzése­ken fel tudja vonultatni — úcv minden bizonnyal. Lássuk csak: miben múl­ták felül ellenfelüket (és sa­ját magukat Is) a nagybáto­nyi játékosok! Mindenek­előtt lelkesedésben, akarás­ban, harcosságban. Ä hazai­ak első negyedórás fergete­ges rohamait okosan lefékez­ték, tartották a labdát, ami­kor mód és lehetőség nyílt rá támadtak is. S a szemre is tetszetősebb játék révén gó­lokat érhettek volna el. De Szabó György távoli lövése Ónnúgv elzúgott a felső léc fö­lött. mint Bocsi 22 méteres szabadrúgása. Aztán Loch két alkalommal is elügyet- lenkedte helyzetét. Anropő. Loch! Védekezett Is, ha kellett, s „indított” egy veszélyes hazai akciót. A 23. percben ártatlan helyzet­ben hazaadott, a hatvani balszélső és a vendégkapus rajtolt a labdára. Kerek ele­sett, Bodnár a játékvezető meglepetésre 11-est ítélt. Bó- na büntetőjét azonban Kiss ragyogó védéssel kitenyerel- te a jobb alsó sarok elől. Felszabadult a kapu és Kiss is felszabadultabb lett. Jo­gosan, mert a büntetőben azért kissé benne volt. Mint ahogyan a hatvaniak közvet­lenül a szünetet megelőző góljában is. Futó labdája ugyanis alig vánszorgott a kapuba. A bátonyl kapus — további kitűnő védésekkel — aztán mindent feledtetett... Bocsi és Loch is. A középpá­lyás az egyenlítő gól előtt ki­tűnő labdát tálalt Dórának. Nem véletlen, hogy a Bá­nyász egyik legjobbjának már csak be kellett tennie a labdát. És Loch? A 88- perc­ben volt mersze, hogy Szabó Györgytől kapott átadás után két csellel „elküldjön” védő­ket, aztán ballal oda tegye a pettyest, ahová az az adott helyzetben való: gólba! A vendégjátékosok néme-: lyike — mint ez a leírtakból i. kitűnik — alaposan hely­rehozta korábban elkövetett hibáját. Ezzel önmagát is le­győzte. Vagyis most a Nagy- bátony „hetvenkedett”, Hat­vanban. Nem úgy mint ősszel a bányászvárosban. Végül meg kell említeni Szabó Györgyöt. Az STC-től igazolt nyurga fiú ezen a na­pon ragyogó teljesítményt nyújtott. Amolyan Nyilasi­stílusban szervezte a játékot, tette-vette a labdát, beszá­guldozta szinte az egész pá­lyát. Komoly érdemei van­nak az idegenbeli — és Dá­vid edző által a mérkőzés előtt megjövendelt — győze­lemben. A középpályás Dóra J. nem csak gólt lőtt, hanem a védeke­zésből is kivette részét. Képünkön: saját kapujuk előteréből hozza ki a labdát. A Karancs Kupa kézilabda­torna lassan a befejezéséhéz közeledik. Két fordulóval a vége előtt már három csoport­ban eldőlt a kupa sorsa. A férfiaknál az STC fölé­nyesen, pontveszteség nélkül vezeti a mezőnyt. A nők kö­zött a Pásztó szintén kupa­győztesnek tekinthető. A női ifjúságiaknál már befejeződ­tek a küzdelmek. A férfi if­júsági csoportban az STC áll jelenleg az első helyen. Az utóbbi forduló meglepe­tése, hogy az újdonsült NB Il-es pásztói női együttes ve­reséget szenvedett a Bgy. SE csapatától. A férfiaknál a szimpatikus karancslapujtői gárda legyőz­te az érsekvadkerti együttest, viszont alulmaradt a Nagy- bátony az Érsekvadkert elle­nében. Eredmények. Férfiak: Érsekvadkert—STC 20—27 (9—16), v: Csetneki, Kővári. Ld: Cseh 10, Fülöp és Kovács- pál 3, ill: Nágel 8, Tóth Ist­ván, Tóth Imre és Szabó 4—4, Bertók 3. A javuló játékot mutató vadkertiek a II. félidőben egyenrangú ellenfélnek bizo­nyultak. Pásztói SE—Karancslapujtő 33—16 (14—9) , V: Mihalovics, Sidó. Ld: Sándor 11, Alapi S. 10, ill: Novák 6, Andó 5, Tar 2. A második félidőben henge­relt a Pásztó csapata, a csep­pet sem barátságos légkörű találkozón. Bgy. SE—Nagybátony 27—18 (13—7) V: Kocsis, Valkovszki. Ld: Kovács 8, Tarnóczi 5, ill: Ma- csó 11, Földi 3. Csak az első félidő 16. percéig volt szoros a találkozó. Pásztói SE—STC 20—34 (11—19) V: Bánáti, Simon P. Ld: Mucsina és Sándor 4—4, Bán és Mészáros 3—3, ill: Nágel 13, Urbán és Pádár 4—4. Látványos első félidőt pro­dukált az STC. Főleg Nágel szélsőjátéka és elfutásai arat­tak tapsot Mezei futóverseny Balassagyarmaton Kellemes tavaszlas Időben, több azaz résztvevővel került sor a na- pokoan a balassagyarmati városi- járási mezei iutóversenyre a volt városi repülőtéren. Az egyes kor­osztályok versenyzői különböző tavokon mérték össze tudásukat. A győztesek a március 21-1 me­gyei versenyen indulhatnak, me­lyet szintén Balassagyarmaton rendeznek. A városi és a Járási részt­vevőknek külön rendezték meg a versenyeket, s érdekességnek szá­mított, hogy a városi versenyen meghívottként részt vettek rom- hányl fiatalok is. A városi fiata­lok versenyén közel 300 fő Indult. Eredmények: Balassagyarmat város, lányok: i osztályos tanulók. (Táv. kb. 800 méter)1. Molnár Mariann (Rákóczi), 2. Juhász Brigitta (Dó­zsa), 3. Kasa Lucia (Dózsa). 5. osztály (1000 m): 1. Pankolai Szilvia (Romhány), 2. Fejes Szil­via (Dózsa), 3. Szépvölgyi Agnes (Romhány). s. osztály (kb. 1000 m): 1. Ben- kő Andrea (Dózsa), 2. Virág Nó­ra (Dózsa), 3. Jóni Ildikó (Rá­kóczi). 7. osztály (kb. 1000 m): 1. Ke­resztúri Ildikó (Rákóczi), 2. Vitéz Gabriella (Dózsa), 3. Gedőczt Enikő (Dózsa). s. osztály (kb. 1000 m): 1. De­ák Katalin (Dózsa), 2. Lőrinez Emőke (Rákóczi), 3. Laczka Ag­nes (Rákóczi). Középiskola, 1. osztály (kb. 1000 m): 1. Bettenbuch Tünde (Balassi), 2. zsingor Katalin (ITSK), 3. Gvőry Rita (ITSK). Fiúk 4. osztály (kb 2000 m): 1. Mátyás Zsolt (Rákóczi), 2. Lavrtk Zsolt (Dózsa), 3. Kiss Zsolt (If­júsági). 5. sztály (kb. 2000 m.): 1. Ha- vay Krisztián (Dózsa). 2. Kovács Dusán (Bajcsy), 3. Kalácska Fe­renc (Dózsa). «. osztály (2000 m): 1. Tóth Ta­más (Romhány), 2. Gál Richard (Bajcsy), 3. Szilágyi Attila (Baj­csy). 7. osztály (2000 m): 1. Góllk Attila (Dózsa), 2. Vizler István (Dózsa), 3. Tóth Zoltán (Rom- hány). 8. osztály. (2000 m): 1. Berta László (Dózsa), 2. Szabadkai György (Dózsa), 3. Gáspár Zsolt (Petőfi). Középiskola, 1. osztály (kb. 2000 m): 1. Kokavecz Mátyás (Ba­lassi), 2. Strézs Erik (Balassi). 2. osztály (2000 m): 1. Kőhalmi László (Balassi). 3. osztály (2000 m): 1. Jamrik János (ITSK), 2. Szűcs Gábor (ITSK), 3. Korpás István (ITSK). Balassagyarmati járás. Lányok. 4. osztály (1000 m): 1. Makk Csilla (Rimóc), 2. Szabó Enikő (Érsekvadkert), 3. Homot Hajnal­ba (É.-vadkert). 5. osztály (1000 m): 1. Kovács Mónika, 2. Hrapan Teodóra, 3. Bernhard Mária (mindhárom E.-vadkert). 6. osztály (1000 m): 1. Kordics Katalin (E.-vadkert), 2. Gólyán Beáta (Rimóc), 3. Szabó Csilla (E.-vadkert). 3. osztály (1000 m): 1. Gőlik Éva, 2. Bulejka Melinda, 3. Kor­dles Ilona (mindhárom É.-vad- kert). Fiúk. 4. osztály (1000 m): 1. Jusztin Tamás (Rimóc), 2. Varga Sándor (Dejtár), 3. Bagota Gá­bor (É.-vadkert). 5. osztály (1000 m): 1. Jakubecz Tamás (É.-vadkert), 2. Kutlal Gyula (E.-vadkert), 3. Kovács Norbert (É.-vadkert). 6. osztály (1000 m): 1. Klinger Attila, 2. Erdős István, 3. Bern- hard János mindhárom É.-vad­kert). 7. osztály. (1000 m): 1. Molnár Árpád, 2. Bakó Károly, 3. Kört- veiyesi Tamás (mindhárom É.­vndkert). 8. osztály (1000 m): 1. Benyő Tamás, 2. Valent Péter (mindket­tő É.-vadkert). Közgyűlés Ecsegen Labdarúgásban előbbre szeretnének lépni A napokban az ecsegi köz­ségi sportkör közgyűlésén vet­tünk részt, amelyet együtt ren­deztek az MHSZ-szel. Csetneki Miklós, az egyesület elnöke először a vezetőség munkáját értékelte — tárgyilagosan. A legutóbbi választások óta a gazdaságvezetői tisztségben került sor cserére. A testület tagjai közül elismeréssel szólt Gáspár Sándor és Lendvaí Jó- zsefné tevékenységéről, bírá­lattal Illette viszont ifj. Kele­men József, valamint Vtacze Jenő munkáját. Az egyesületnél két szak­osztály — labdarúgás és kézi­labda — működik, ezenkívül jelentős segítséget nyújtanak a tömegsportrendezvények szervezéséhez. A felnőtt-lab- darúgócsapat a járási bajnok­ságban szerepel. Az 1981—82- es bajnoki évadban az első he­lyezés megszerzését tűzték ki célul. Az őszi idény befejezé­sekor csupán a negyedik he­lyet érte el a csapat. Azonban a kitűzött cél még nem elér­hetetlen, hiszen Palotást, Mát- raszőlőst, valamint Káliét Is hazai pályán fogadja az ecse­gi együttes. A felnőttcsapat különben részt vett a Szurdokpüspöki­ben lezajlott Mátrai Irnre- emléktornán. ahol vereséget szenvedett, s így harmadszor nem tudta megnyerni a ku­pát. Az ifjúsági labdarúgók változó teljesítményt nyújtot­tak. s ősszel a hatodik he­lyen végeztek. A csapatban vi­szont több van. Szó esett a közgyűlésen a női kézilab dacsapatról is, amely a megyei első osztály­ban szerepelt, s a múlt évben igen gyenge teljesítményt nyújtott. Még a hazai mérkő­zéseken sem tudtak kiállni. Az Idén úgy döntött a vezetőség, hogy a női kézilabdegyüttest nem a megyei, hanem a járá­si bajnokságba nevezi be. Az egyesület közreműködé­sével több tömegsportrendez- vényen is szerepeltek a köz- sé? fiataljai. Ott voltak a falu­si dolgozók nyári spartakiád- ján, részt vettek a palotási tö­megsportnapon, s a már emlí­tett emlék tornán. Az egyesület Időközben nagy gondot for­dított a pártoló tagság szer­vezésére, amely lényegében alapot szolgáltat a sportkör működéséhez. Az eddigiekben jó volt a sportolók felszere- lésellétottsága és a létesítmé­nyek területén is a jók között emlegetik az ecsegieket. A főbb feladatok megfogal­mazásakor szóltak a mozgal­mi és tömegszervezetekkel va­ló kapcsolat erősítéséről, az egyesület taglétszámának eme­léséről, valamint a több tö­megsportrendezvényen való részvételről. Dcmény László Il-es csapata Érsekvadkert—K arancs­lapujtő 27—28 (13—15) V: Mihalovics, Sidó. Ld: Cseh 8, Fülöp és Boda 7—7, ill: Andó 8, Novák 7, Tar 5, Sági Simon 4. Presztízsmérkőzést vívott egymással a két nyeretlen csapat. A Karancslapujtő vé­gig lépéselőnyben volt, egy pillanatra sem engedte ki ke­zéből a vezetést. A kupa állása 1. Pásztói SE a. Bgy. SE 3. STC 4. Nagybátony 5. Egri SE 87-1 153-11« 14 7511 116- 98 U 6 2 - 4 92-106 4 7124 119-136 4 8116 131-161 3 A góllövőlista élmezőnye: 11 Vass Éva (Egri SE) 86 góllal, 2. Pádár Katalin (Nagybátony) 49, 3. Kiss Lászlóné (Bgy. SE) 48. Férfi Ifjúságiak: Érsekvadkert—Bgy. SE 24—26 (12—13) V. Mihalovics, Sidó. Ld. Fülöp 10, Boda 5, Hives és Kovács 3—3, ill: Kovács 13, Tarnóczi 6, Cseri Pál 3. Az érsekvadkerti Bojtos ka­pusnak nem kis érdeme van abban, hogy majdnem megle­petés született. A II. félidő­ben, a 20. percig még vezetett a Vadkert, a hátralevő hat percben azonban csak egy gólt tudott dobni. Érsekvadkert—Nagybátony 23—17 (9—6) V: Kővári, Simon P. Ld: Fülöp és Kovács 6—6, Horváth 4, ill: Macsó és Pazdera 6—6. A lelkes játék eredménye­ként megszületett az érsek­vadkertiek első győzelme. STC—Érsekvadkert 25—17 (14—7) V: Babják, Kővári. Ld: Ná­gel 14, Szebeni és Márta 4—4, ill: Kovács 5, Fülöp és Boda 4—4. Az érsekvadkertiek vigasza, hogy mindkét találkozójukon ők érték el a legszorosabb eredményt az STC ellen. A kupa állása 1. STC 9 9 - - 290-154 IS 2. Pásztói SE 6 4 - 2 141-130 8 3. Bgy. SE 7 4 - 3 171-168 8 4. Karancslapujtő 7 1 1 5 126-186 3 5. Nagybátony 6 1 1 4 98-160 3 6. Érsekvadkert 7 1-6 144-171 2 A góllövőlista élmezőnye: 1. Nágel József (STC) 88 góllal, 2. Kovács József (Bgy. SE) 45, 3. Szabó Attila (STC) 40. Nők: Bgy. SE—Nagybátony 13—13 (8—5) V: Csetneki, Kővári. Ld: Kissné 8, Gerhát 3, ill: Szőke 5, Pádár 4. A félidőben még háromgó­los vezetésre álló Nagybá­tony végül csak döntetlent tu­dott kiharcolni, úgy, hogy há­rom büntetőt is hibázott. Bgy. SE—STC 12—8 (4—5) V: Békési, Mihalovics. Ld: Takács és Kovácsné 4—4, Kiss­né 2, ill: Pálfalvai 3, Szabó- né és Hajas 2—2. A kimaradt helyzetek ta­lálkozóján 14 büntetőt hibáz­tak a csapatok. Bgy. SE—Pásztói SE 18—16 (10—8) V: Kocsis, Valkovszki. Ld: Kissné 7, Takács és Kovács­né 4—4, Gerhát 3, ill: Szalay 9, Veres 5, Dancsák 2. A forduló meglepetése a Czvanczignét nélkülöző Pász­tó és az öt volt NB Il-es STC- játékost is felvonultató Bgy. SE összecsapása végig kiéle­zett küzdelmet hozott. A II. félidő 6. percétől eltekintve azonban végig a Bgy. SE ve­zetése dominált, s győzelme megérdemelt volt. Nagybátony—Pásztói SE 12—18 (7—7) V: Babják, Bánáti. Ld: Kotroczó, Szőke és Pádár 3—3, ill: Veres és Szalay 7—7, Horváth 2. Érni látszott az újabb meg­lepetés. A hősiesen küzdő bá- tonyiak már 7—3-ra is vezet­tek. ekkor azonban rövidzár­lat keletkezett soraikban, és a Pásztó kiegyenlített. Nm. Serdülő V.—STC 23—22 (12—10) V: Kővári, Sidó. Ld: Sán­dor 8, Bán 5, Horváth 4, Sze- rémi 3, ill: Szikszai és Kaz- zinger 6—6, Digner 4. A változatos, jó iramú ta­lálkozón a végig vezető ser­dülőválogatott, az utolsó perc­ben értékesített büntetővel győzte le az addig veretlen STC-fiatalokat St. Gépipari—Pásztói SE 23—27 (13—15) V: Kocsis, Valkovszki. Ld: Bojtár 8, Tajti és Deák 3—3, ill: Sándor 9, Bán 8, Kürti 5, Csontos 4. A még nyeretlen,^ de tehet­séges gépipari gárda igencsak megnehezítette a pásztóiak dolgát. Nagybátonyi ISZI—St. Gépipa­ri 20—20 (13—10) V: Sidó, Valkovszki. Ld: Babcsán 13, Susán 5, ill: Ha­jas 9, Kálmán 4, Fonád 3. A döntetlen eredmény el­érésében nem kis érdeme van az ISZI kapusának, Hajas Attilának, aki több nehéz helyzetben is tisztázott. STC—Nb. ESZI 24—13 (10—8) V: Békési, Kocsis. Ld:Szik- szál 8, Kajzihger 7, Dlgnér 3, ill: Tóth 7 Ezen a találkozón az STC kapusa, Nagy Imre volt ele­mében. Számos „ziccert” há­rított A kupa állása 1. STC 5 4 - 1 117- 78 8 2. Pásztó SE 5 4 - 1 118-103 8 3. Nm. Serdülő V. 3 2 - 1 67 - 89 4 t. Nagybátonyi ISZI 4 1 1 2 72- 86 3 5. St, Gépipari 3 - 1 2 52- 71 1 6. Bgy. SE 4 - - 4 81-101 ­A góllövőlista élmezőnye: 1. Sándor István (Pásztói SE) 46 góllal, 2. Bán Tibor (Pásztói SE) 28, 3—4. Szikszai László (STC), Babcsán István (Nb. ISZI) 26. Női ifjúságiak: Nm. serdülő V.—St Sík­üveggyár II. 22—15 (7—8) V: Kocsis, Mihalovics. Ld: Szőke 15, Balcza 4, ill: Szabó 7. Tóth 4, Mag 2. A szoros első félidő, s az egygólos síküveggyári vezetés után 180 fokos fordulat követ­kezett be a II. félidőben. Pásztói SE—St síküveggyár I. 8—18 (3—9) V: Bánáti, Simon P. Ld: Juhász 4, Bakallár 2, ill: Ur- völgyi és Balcza 5—5. A végül kupagyőztes Sík­üveggyár I. csapatának az utol­só mérkőzés megnyerése sem okozott gondot A kupa végeredménye 1. St. síküveg L 4 4 - - 85-41 8 2. Nm. Serdülő V. 4 3 - 1 74-46 6 3. St. síküveg n. 4 2 - 2 56-72 4 4. Pásztói SE 4 1 - 3 44-81 2 5. Egri SE 4 - - 4 37-76 ­Sportszerűségi verseny: 1. St. Síküveggyár I. 135 pont, 2—3. Nm. Serdülő Válogatott, Eger SE 133, 4. St. Síküveg­gyár II. 130, 5. Pásztói SE 125. A góllövőlista élmezőnye: 1, Balcza Tünde (St. Síküveggyár I.) 36 góllal. 2—3. Szőke Judit (Nm. Serdülő Vá!.), Szabó Pi­roska (St. Síküveggyár II.) 23, 4. Tóth Melinda (St. Síküveg­gyár II.) 19, 5. Dancsák Gab­riella (Pásztói SE) 16. Simon József NÓGRÁD — 1982. március 11-, csütörtök 7