Nógrád. 1981. október (37. évfolyam. 230-256. szám)

1981-10-27 / 252. szám

Labdarúgó NB TI. Mindhárom STC-s győzőit! ismét* nincs pont Honvéd Pcpp j, SE-STC 2-0 (0-0) Bokszparádé Salgótarjánban Magyarország-Lengyelország 16—8 Miskolc, 500 néző, v.: Palotai. H. Papp J. SE: Novák — Kovács, Juhi t, Babcsány, Bukovics — Ka­pus, Andirkó, Pörögi — Jánosi, Munkácsi (Fábrl a 80. percben), Bartik (Leskó a 46. percben). Edző: Vágó György. STC: Kocsis — Cséki, Balga, Varga S., Koz­ma — Zsidó, Földi. Lipták (Tóth a 78. percben) — Kiss, Mohácsi, Kerek (Pál a 67. percben). Edző: Szabó Géza. A 8. percben gólt szerezhe­tett volna a vendég együttes, de Mohácsi nyolc méterről a bal kapufa mellé lőtt. A 11. percben Pörögi harmincmé­teres szabadrúgását Kocsis jó érzékkel védte. Ezután me­zőnyjátékkal teltek a percek, a hazaiak több helyzetet .is kidolgoztak, de ezeket nem tudták kihasználni. A 25. percben Novák kapujából messzire kifutva, lábbal sze­relte Kisst. A 39. percben Andirkó távolról veszélyezte­tett, húszméteres lövését véd­te Kocsis. Egy perccel később Bukovics saját 16-osánál rosz- szul találta el a labdát, és csak Novák bravúrján mőlott, hogy nem került a hazai csa­pat hálójába a labda. A 48. percben Juhász szög­letét Leskó 5 méterről a jobb alsó sarok mellé fejelte. A 61. percben Andirkó bal oldali szögletét Kocsis oldalra ütöt­te, Kovácshoz került a labda, a jobbhátvéd lekezelte a pettyest, élesen a kapu elé ívelt, Leskó pedig előrevetőd­ve, 8 méterről a jobb alsó sa­rokba fejelt. 1—0. Négy perc­cel később csaknem megis­métlődött a gól előtti jelenet, ismét Kovács adott be, An­dirkó viszont 6 méterről a kapu fölé fejelt. A tarjániak kitámadtak, de erőtlen pró­bálkozásaikat biztosan verte vissza a Honvéd-védelem. A 88. percben eldőlt a mérkő­zés sorsa, a csereként beállt Fábri jobb oldali beadását a jókor érkező Pörögi 7 méter­ről a kapu közepébe fejelte. Az első tíz perc változatos, jó, iramú volt, majd ellaposodott a játéle, sok átadási hibát vétett“': a csapatok. Mezőnyjáték, enyhe hazai fölénnyel teltek a percek. A honvédek több helyzetet dol­goztak ki, de hetek óta gólkép­telen csatársoruk ezeket nem tudta kihasználni. A' tarjániak védekezésre rendezkedtek be, szór­ványos ellenakcióik kevés ve­szélyt jelentettek. A szünet után sem emelkedett az átlagos fölé a színvonal, a háziak vezető gól­ja után az STC fölénybe került, egyenlíteni azonban nem tudott, mert csatárai gyenge napot fog­tak ki. A csúszós talajú pályán, küzdelmes mérkőzésen a végig többet támadó, egységesebb tel­jesítményt nyújtó Papp SE meg­érdemelten nyert. Palotai kiváló­an vezetette a mérkőzést Jó: Kovács, Juhász, Andirkó, Bab­csány, ill.: Varga S. Balga. A Keleti csoport eredmé­nyei: Eger—D USE 1—1 (0—0), H. Bem J. SE—Lehel SC 1—1 (1—0), H. Szabó L. SE—Mis­kolci VSC 3—0 (1—0), Szarvas —Kazincbarcika 3—0 (1—0), Hódmezővásárhely—Gyöngyös 3—1 (0—0), Szolnoki MÁV MTE—H. Asztalos J. SE 1—1 (1—0). A bajnokság állása 1. D, Kinizsi 11 8 2 1 24- 9 18 2. Eger 11 6 4 1 16- 9 16 3. Szabó L. SE 11 6 2 3 21-13 14 4. K.-barcika 11 6 2 3 18-10 14 5. Gyula 11 5 2 4 18-15 12 6. Papp J. SE 11 5 2 4 14-14 12 7. Szarvas 11 5 1 5 22-16 11 8. Hódm. MSE '11 5 1 5 15-10 11 9. Asztalos SE 11 4 2 5 H-18 10 10. Debr. Univ. 11 3 3 5 10-12 9 11. Szolnok 11 3 3 5 10-13 9 12. Gyöngyös 11 3 3 5 9-18 9 13. Bem J. SE 11 2 4 5 11-15 8 14. Saig. TC 11 2 4 5 10-16 8 15. Lehel SC 11 3 2 6 6-12 8 16. MVSC 11 2 3 6 11-28 7 Előre elkönyvelt vereség MTK-VM— Balassagyarmat 2—0 (1-0) Hungária körút, 2000 néző, v.: Jaczina. MTK-VM: Gáspár, Sza­bados, Turner, Turtóczky, Kovács J. — Varga II., Borsó, Bognár (Koritár a i 60. percben) — Mor- gós, Fülöp, Handel, (Pekker a 74. percben. Edző: Sárosi László. Balassagyarmat: Radics — Pribeli, Robb, Hornyák, Lajkó — Oláh, Friedmann, (Kövér a szünetben), Varga S., Szedlák — Babinszky, (Tóth a 76. percben), Kovács. Edző: Czimmermann Gyula. A Bgy. SE serdülő- és ifjúsági csapata máV késve érkezett a sok nagy csatát megért Hungária körúti pálya .lelátójára. Nem lát­hatták a felnőttek találkozójának első negyedóráját. Pedig ebben az időszakban esett az a gól, amely a mérkőzés további menetét is meghatározta. A harmadik perc­ben Morgós kitűnő labdát kapott a bal oldalon, egy csel után be­adott, tovább csúszott a „pety- tyes” egy fejen, majd a 16-os jobb oldalánál álló Varga II. elé kerútt. aki Kapásból, bMMetcs, bombát eresztett meg a hiaba ve­tődő Radics mellett a hálóba. hogy esetleg otthonában legyő­zik az MTK-VM-ct, már a mér­kőzés első perceiben feladhatta a reményt. Küzdöttek, igyekez­tek, próbálkoztak azután is a vendégek, hogy olyan hamar gólt kaptak, de meggyőződés nélkül. Még gólhelyzetük is akadt, sőt az említett buktatáson kívül egy kezezés is ll-es gyanús volt a hazai kapu előtt. A budapesti kék­fehérek megengedhették maguk­nak, hogy mindössze három hát­véddel játszanak, s nem elsősor­ban a nógrádiakon múlott, hogy nem rúgtak legalább fél tucat gólt. Olykor kissé szervezetlen­nek, kapkodónak tűnt a Bgy. SE védőjátéka, megzavarták őket az ellenfél váltásai, helycseréi. A kö­zéppályások nem találták a he­lyüket, a támadásokból pedig hi­ányzott az átütőerő. Kicsit mint­ha előre elkönyvelte volna ezt a vereséget a vendégcsapat és tu­lajdonképpen meg is érdemelte. Jók: Kovács, Turner, Borsó, Var­ga II. ill. Radics, Hornyák, Szed­Várkonyi Ferenc 1—0. A vendégcsapat első helyzete a 20. percben adódott Kovács előtt, aki a Babinszkitól kapott labdát 15 méterről a kapus kezébe lőt­te. Két perccel később Szedlák egészen mélyen hátulról indult el a gömbölyű játékszerrel, majd a 16-oson kívülről ballal a kapu mellé durrantott. A 26. percben már igazi gólhelyzet maradt ki a hazaiak kapuja előtt: Varga ügyesen átemelte a labdát a kés­ve kifutó Gáspáron, de túl ma­gasra pördült a bőrgolyó, Turner felugorva elfejelte a gólvonal előtt oldalra, a csatárt is elsodorva. A 29. percben Borsó közeli lövését nehezen védte Radics. Négy perc múlva azonban már ő is verve volt, amikor Fülöp és Handel sakk-matt helyzetben addig tolo­gatott, míg szögletre szereltek a védők. Közvetlenül a félidő le­fújása előtt Kovács István szö­veg miatt sárga lapot kapott. Szünet után a 48. percben Ko­vács egyenlítési alkalmat sza­lasztott el, 12 méterről lőhetett kapura, Szabados lábáról azon­ban kipattant a labda. Tíz perc­re rá Varga—Babinszki ossz já­ték végén a »szélső az ötösön belülről fejelhetett kapura, Gás­pár mégis ki tudta pofozni a labdát a gólvonal elől. A 68. percben Turtóczky a 16-os jobb sarkán túlról hirtelen lövésre szánta el magát, s a labda a kapu bal felső sarkába vágódott. 2—0. Ha hitt is volna valamelyik balassagyarmti labdarúgó abban, A Középcsoport eredményei: Kecskemét—Kossuth KFSE 2—2 (1—1), Építők SC—Bábolna 1—1 (1—1), MÁV Előre—Pénzügyőr 0— 0, 22. sz. Volán SE—Budafok 4—1 (3—0), Ganz-MÁVAG—Szegedi Dózsa 2—1 (2—0), Dorog—Váci Iz­zó 2—0 (1—0), BVSC—BKV Előre 1— 0 (0—0). Röplabda NB II. Jó játék a Férfiak. STC—ROMHÁNY 3—1 (—13, 8, 9, 14) Romhány, v.: Takács. STC: Liptai S., Liptai I., Gasparkovics, Kiss, Sárai, Mátrai, cs.: Prajs- nár. Edző: Farkas Róbert. Rom­hány: Takács, Imre, Varga, Né­meth, Kovács, Lichi, cs.: Balogh, Baranyai. Edző: Reznicsek Lász­ló. Hideg teremben kezdődött a találkozó. Az első játszmában a hazaiak — kihasználva ellenfelük gyenge mezőnyjátékát — váltott vezetés után nyertek. A második játszmában végig vezetve, nagy ütőfölénnyel egyenlített az STC. A harmadik játszmát könnyen, a negyediket pedig nagy küzdelem után nyerte az STC. A 66 percig tartó rangadón az STC a máso­dik játszmától Liptai S. értékes hálóiátékával, s Liptai I. me­zőnymunkájával nyert. Az ellen­félnél csupán Takács dicsérhető. A bajnokság állása 1. MTK-VM 11 10­2. Dorog 11 8­3. Kecskemét 11 5 4 4. G.-MAVAG 11 5 3 5. Szf. MÁV E. 11 5 3 6. 22. Volán 11 6­7. KKFSE 8. Vác 9. Pénzügyőr 10. Budafok 11. B.-gyarmat 12. Szegedi D. 13. BVSC 14. Építők SC 15. Bábolna 16. BKV Előre 1 33- 6 20 3 18- 7 16 2 18-11 14 3 15-11 13 3 13-15 13 5 22-13 12 11 4 3 4 18-18 11 11 4 3 4 13-17 11 11 3 5 3 9-14 11 11 3 4 4 11-17 10 11 3 3 5 17-17 9 11 3 2 6 18-21 8 11 4­7 11-15 8 11 3 2 6 14-19 8 11 2 3 6 11-30 7 11 1 3 7 7-17 5 A totó 43. heti eredménye 1. Építők SC—Bábolna 1-1 X 2. Kecskemét—KKFSE 2-2 3. Asztalos SE—Szolnok 1-1 X 4. Szarvas—X.-barcika 3-0 1 5. Bakony V.—S^ekszárd 1-2 2 5. Mohács V.—Bauxitb. 3-2 1 7. Avellino—Bologna 0-1 2 8. Cagliari—Ascoli 1-0 1 9. Cesena—Napoli 1-3 2 10. Milan—Internazionale 0-1 2 11. Roma—Fiorentina 2-0 1 12. Torino—Juventus 0-1 2 13. Perugia—Lazio +1 1-0 1 14. Cavese—Pisa 0-0 X rangadón Az ifjúságiak találkozóján 3-0- ra győzött az STC. Nők. t ESZTERGOMI MEDICOR— SZÜV-RÖNA 3—0 (10, 9, 10) Esztergom, v.: Majoros. SZÜV- Róna: Sándor, Szkiba, Hanyiné, Nagy E., Nagy Zs„ Bagoly, cs.: Németh, Palkovics. Edző: Molnár László. A tartalékos tarjániak az első és a harmadik játszmában, váltott vezetés mellett a hajrában vesz­teitek. A második játszmában 7—o-ás vezetés után 8—6-ra zár­kóztak fel. Innen biztosan aratott játszmagyőzelmet az ellenfél. Egyénileg Nagy E. a hálónál a szokott jó játékát nyújtotta. A többiek mind a háló-, mind a me­zőnyjátékban gyengébb teljesít­ményt nyújtottak. Az ifjúságiak találkozóján 3-2- re győzött a tarján! csapat. ■ Első alkalommal adott ott­hont a salgótarjáni városi sportcsarnok . felnőtt nemzet­közi válogatott-találkozónak, s mindjárt telt házzal „hálálta meg” a bizalmat. Igaz, a néző­téren kétszáz Magyarországon dolgozó lengyel szurkoló is helyet kapott, s hat újságíró, és egy rádióriporter tette teljessé a vendégek küldöttsé­gét. R magyar együttes 29 éve nem tudott nyerni a lengyelek ellen, s most is megoszlottak a vélemények a mérkőzést megelőzően, az esé­lyeket illetően. Az első összecsapás lengyel győzelemmel végződött. A ma­gyar Holota elmaradt a vára­kozástól, sokat szabálytalanko­dott, főleg tenyereseket ütött. Válaszul Ciota többet fejelt, mint egy labdarúgó-közép­hátvéd rangadó mérkőzésen. Ezzel együtt a lengyel fiú győzelméhez nem fért kétség. Aztán légsúlyban tarjáni ökölvívónak szurkolhattunk. Botos lépett a kötelek közé, és szellemes kilenc perccel szórakoztatta rajongóit. Oko­san, taktikusan lelassította ellenfelét, végig Irányított, s mérnökien kiszámította üté­seit. Felvonultatta az ököl­vívás minden szépségét: vál­tozatos ütésskála, megállító keresztbeverések, látványos ütéskombináció szerepeltek repertoárjában. Igazi vívás folyt a szorítóban, ököllel, de sokkal inkább fejjel. (Az egyik nézőtéren ülő ökölvívó-szakember joggal je­gyezte meg: „Ha Botos Tibi ütései jobban látszanának az ellenfeleken, akár még vi­lágbajnok is lehetne a tarjá­ni bokszoló”.) Majd újabb tarjáni bunyós következett, a közelmúltban hullámvölgyön átesett olim­pikon, Farkas Sándotr. Az STC-s fiú ideges'en kezdett, láthatóan szeretett volna bizo­nyítani, a hazai közönség előtt. Szewczyk szélesen ütött, csapkodott, de Farkas rendre megelőzte, s a belharcokból is ő került ki győztesen. A máso­dik menetben különösen a végén „PQfonpgrádét” rendezett a tarjáni öklöző, amelynek nyomán tömzsi ellenfele két­szer Is megroggyant. Nem volt vita, Farkas pontozással nyert, s ezzel a magyar csa­pat át is vette a vezetést. A pehelysúlyú meccs nem hozott valami lélekemelő küzdelmet. Dankó és ellenfe­le Novák is nagyon akart, s a végére már csak támolyog­tak a kötelek között. Dankó talán egy hajszállal többet és pontosabban ütött, főleg test­re. Ez és a hazai szorító dön­tötte el javára a találkozót. Egyöntetű volt a vélemény; a fordított ítélet sem lett volna meglepő. Könnyűsúlyban a magyar Horváth gyorsaságával, pon­tos ütéseivel felőrölte a kelle­metlen stílusban öklöző Men- czel erejét, s ezúttal vitatha­tatlan volt a hazai győzelem. A magyar csapat ekkor mór 8—2-re vezetett. „Te voltál a jobb” — mondja a lengyel edző mosolya Botos Tibornak. Ezt követően Európa-baj- nok lépett a ringbe. A len­gyel Gajda a paksiak üdvös­kéjével, Magyarral találko­zott, dulakodásokkal tarkí­tott mérkőzésen. Az biztos, hogy szépségdíjat egyik ököl­vívó sem érdemelt volna, de Magyar alaposan megnehezí­tette nagynevű ellenfele győ­zelmét. Volt itt minden: alka- ros, tenyeresek, lökdösődés, végül a rutin győzött, s a lengyel csapat 8—4-re felzár­kózott. Egyéves kényszerpihenő után, hosszadalmas kézsérü­léséből felépülve Danyi Je­nő képviselte váltósúlyban a magyar színeket. Óriási adok- kapok csatába bonyolódott Kaczmarekkel, s a nézők él­vezettel figyelték a hatalmas ütéseket. Ilyen találkozó vé­gén szokás azt mondani, hogy; a győztes is nagy verést ka­pott. Háromszor is számoltak a vendég bunyósra, aki Da­nyi döntő fölénye miatt a le­léptetés sorsára jutott. Danyi győzelmét még a lengyel szur­kolók is megtapsolták, egye­dül a vendégcsapat edzője méltatlankodott, számunkra érthetetlenül. Tűzbe jött a közönség, an­nál is inkább, mert a Stécé magyar bajnoka Hranek Sán­dor jött, látott és győzőit. No, nem ennyire egyszerűen. Az első menetben kitűnően mutatkozott be a tarjáni nagy- váltósúlyú versenyző. Hra­nek ütött, majd ellépegetett, s ezt többször is megismételte. A második három perc, ha le­het, még ennél is jobban in­dult : balhoroggal padlóra küldte Kuzmát. A lengyel EB- bronzérmes azonban nem ad­ta fel, sőt váratlan fordulat­ként kétszer is megrendítette a magyar bokszolót. A máso­dik esetnél a gong sietett Hranek segítségére. A követ­kező menet újabb fordulatot hozott. Hranek visszatért az első három pgre taktikájához, sikerrel. Olyannyira ellenáll­hatatlanul rohamozott, hogy ismét számoltak a lengyel ver­senyzőre. S ez elég volt az újabb hazai győzelemhez. (Szerémi Andor, az STC vezető edzője, bosszankodva csóválta a fejét tanítványai győzelme után. Nem mintha az eredménnyel lett volna elé­gedetlen a jeles szakember; sokkal inkább Hranek takti­kai melléfogása késztette há­borgásra: „Nem értem miért, állt le verekedni Sanyi, mert okosan bunyózva, simábbari nyerhetett volna! Ügy hiszem, hamarabb ki akarta ütni el­lenfelét, s ez majdnem meg­bosszulta magát.”) Középsúlyban, mintegy la­zításként, eseménytelen, unal­mas mérkőzésen Vörösre két­szer is számoltak (másod­szorra ki tudja miért?), de Szpyra pontozásos győzelmé­hez nem férhetett kétség. Ez­zel 12—6-ra alakult a talál­kozó. Félnehézsúlyban Pawel Skrzecz „birkózott” Kiss Zol­tánnal. A lengyel fiú vala­mivel több „fogást” ismert, • ezzel nyert, 12—8. Sokat vártak a nézők olim­piai bronzrémesünktől, a ne­hézsúlyú Lévai Istvántól, ö a fiatalabb Skrzécz-testvérrel, Grzegorz-zsal bunyózott. Vér­szegény ökölvívást mutattak be mindketten, s a valami­vel aktívabb Lévai győzelme; a magyar csapat végső sikerét is jelentette, 14—8. A szupemehézsúly győzte­sét akár sorsolni is lehetett volna. Kevés értékelhető, em­lékezetes momentum történt a mérkőzésen, sem Somodi, sem Kiáss nem érdemelte meg, hogy kezét a magasba emeljék. Az egy-egy nyugat­német, lengyel és magyar pontoz. Somodit látta jobb- nakf s ezzel 16—8-ra nyerte csapatunk a válogatott via­dalt. összességében elmondhat tó, hogy a találkozó még ta­lán többet is hozott a várt­nál. Többnyire színvonalas, kemény összecsapásokat, egy kivétellel hárommenetes mér­kőzéseket láthattunk. Egyedül a lengyel csapat szerepelt hírneve alatt. A magyar győ­zelem igazi értékét a mai debreceni visszavágó után tudjuk lemérni. Kiss László Területi bajnokság Mátra-csoport Továbbra is az ÖMTE a sereghajtó Szécsény—Olefin SC 2—1 (1—0) Szécsény, 500 néző, v.: Ozsvárth. Szécsény: Tresó — Jambrik, Vincze, Orgoványi, Kalmár — Bérezi, Litovszki, Csernyi — Krá- lik, Horváth, Szerémi. Edző: Kiss László. Olefin SC: Bodolai I., — Szilágyi, Locher, Paulovics, Lázár — Bodolai II., Sztankó (Kiss), Tdmesz — Jávorszki (Korhuth), Máté, Vanczó. Edző: Darabos At­tila. 31. perc: Kalmár 17 méterre a kaputól állította le szabadrúgás­hoz a labdát. Legurította Szeré- minek aki védhetetlenül lőtt a jobb felső sarokba. 1—0. A 70. percben az ötössel egyvonalban áz oldalvonal mellől a vendégek íveltek be szabadrúgást. Korhuth jó ütemben ugrott fel. Fejéről a tétovázó védők mellett a hálóba került a labda. 1—1. A 85 perc­ben Litovszkit a 16-os vonalánál védője felvágta. Horváth középre pörgette a labdát. Kalmár véd­hetetlenül fejelt a léc alá. 2—1. Nagy lendülettel kezdtek a ha­zaiak, s több veszélyes támadást vezettek. Ebből az első félidőben egyet sikerült értékesíteni. A második játékrész is hazai fö­lénnyel telt. Egy ,,rövidzárlat” után a vendégek egyenlítettek, ám a gól után továbbra is a Szécsény rohamozott. Nagy aka­rással, lendülettel játszottak, s megérdemelten győztek a kemény találkozón a hazaiak. Jók: Tresó, Vincze, Kalmár, Bérezi, Szerémi, Horváth, illetve Korhuth, Szilágyi. Recski Ércbányász—Romhány 2—1 (1-0) Recsk, 500 néző, v.: Lója. Recsk: Magyar — Bálák, Meggyesi, Mak- só, Bódi I. — Tóth, Percze (Sza­bó), Ambrus, Bódi II. — Gál (Korcsog), Bencsok. Edző: Vár­aljai Miklós. Romhány: Jeszensz­ky — Balázs, Grózer, Pingiczer, Koczka — Szűcs, Kecskés, Mol­nár Sági — Zagyvái, Pincze. Ed­ző: Murányi János. A hazai csapat — szokásához híven — az első félidőben a száz- százalékos gólhelyzetek sorozatát hagyta kihasználatlanul. A má­sodik játékrészben a . Recsk visz- szaesett, es csak keserves küz­delemben tudta megszerezni a két pontot a feljavult vendégekkel szemben. Góllövők: Bencsok, Meggyesi, ill.: Zagyvái. Jók: Maksó, Bálák, Meggyesi ill.: Pincze, Zagyvái. Borsodi Bányász—ötvözetgyár MTE 4—1 (2—1) Zagyvaróna, 300 néző, v.: Bo­ros. Borsodi Bányász: Koszta — Dálnoki, Palágyi, Szegő, Szabó — Kovács I.. Kovács II. (Klemm), Pondai — -Pócs, Plotár, István. Edző: Balogh Zoltán, ötvözet­gyár MTE: Bozó — Dolencz, Bo­gár, Tóth, Morva — Varga, Nagy B., Barta (Simon S.) — Oláh, Nagy K. (Szoó), Sándor. Edző: Kriskó Lajos. 15. perc: Egy kapu elé ívelt labdát Kovács II. fejelt a hálóba. 1—0. 35. perc: A bányászcsapat bal oldalon adogatott, majd vé­gül Plotár került jó helyzetbe, s nem is hibázott. 2—0. 65. perc: Plotár nagyszerű cselsorozatot mutatott be, s újabb gólt lőtt. 3—0. 70. perc: A hazaiak ellen- támadásából Varga szépített. 3—1. 85. perc: A Kovács II. helyére be­állt Klemm kihasználta a véde­lem pillanatnyi megingását, s beállította a végeredményt. 4—1. A csúszós talajú pályán a ha­zaiak kezdtek jobban, s két gól­helyzetet is teremtettek. Azonban a góllövéssel ezen a mérkőzésen is adós maradt az ötvözetgyár MTE gárdája. A bányászegyüttes jobb csapatmunkájával, és gólra- törőbb játékával rászolgált a győ­zelemre. Jó: Koszta, Kovács I., Plotár ill. Dolencz, Bogár. St. Síküveggyár—Borsodi volán 2—2 (1—1) Salgótarján, 500 néző, v.: Puhl. St. Síküveggyár: Hupuczi —Vér­ből, Borsos, Gulyka (Král), Ka- szanyi (Radics) — Lisztóczki, Czene, Marcsok, Dudás — Sze- kula, Bodor. Edző: Szűcs László. B. Volán: Kiss — Tamás, Lugosi, Sverla, Szanyó — Bodnár, Galló, Kőhalmi, Veres — Csányi (Sza­bó), Tóth (Szilágyi). Edző: Ba­lázsi István. A 17 percben 18 méterre a kaputól a balösszekötő helyéről szabadrúgáshoz jutott az ellenfél. Kőhalmi a sorfal fölött a kapu jobb oldalára ívelt labdáját Hu­puczi csak beljebb segítette. 0—1. A 21. percben Szekulát a 16-oson belül felvágták. A büntetőt Cze­ne a balra mozduló kapus mel­lett a jobb kapufa tövénél lőtte a hálóba. 1—1. A 79. percben Marcsok a balszélről középre lőtt. Labdáját Král 6 méterről a hálóba talpalta. 2—1. A 82. perc­ben Szilágyi beadását a késldke- dő Hupuczi mellett Bodnár sa­rokkal juttatta a hálóba. 2—2. A mérkőzés nagyobb részében jobb középpályás sora révén a Volán irányította a játékot. Ered­ményesen szervezett támadásaikat nem tudták gólokká váltani, mert legtöbbször pontatlanul célozták a kaput. A Síküveggyár játéka gólveszélyessé csupán Král becse­rélése után vált. Kis szerencsé­vel, s Hupuczi jobb védésével ez­úttal győzelmet szerezhetett vol­na a hazai együttes, bár a látot­tak alapján a döntetlen valós. Jó: Verbói, Marcsok, Král, Szekula, ill.: Tamás, Szanyó, Galló. Nagybátonyi Bányász—Petőfibánya 6—1 (2—1) Nagybátony, 1000 néző, v.: Var­ga. Nagybátony: Kiss — Tamás, Bertók. Simon, Bocsi — Dóra, Berindán, Szabó P. (Tóth F.), — Szabó L., Szabó J. (Balázs),' Loch. Edző: Dávid Róbert. Az első húsz perc kiegyenlített játéka után döntő fölénybe ke­rült a hazai csapat, és akár két számjegyű * győzelmet is aratha­tott volna. A hazaiak góljait Locht (2), Szabó J. (2), Berindán és Szabó L. szerezte, míg a vendé­gekét Skoda. Jó: Kiss, Bertók, Berindán és Lo.ch. További eredmények: Bélapátfalva—Borsodnádasd 1—0 (0—0), Hatvan—Edelény 2—0 (1—0), Sajóbábony—Sírok 1—1 (0—0). A bajnokság állása 1. Hatvan 11 8 1 2 25-10 17 2. Nagybátony 11 7 1 3 29-13 15 3. Edelény 11 7 1 3 20- 9 15 4. B.-apátfalva 11 5 3 3 20-14 13 5. Borsodi V. 11 4 5 2 20-16 13 6. B.-nádasd 11 5 2 4 20-15 12 7. St. Síküveg 11 3 6 2 17-16 12 8. Recsk 11 6­5 16-15 12 9. Olefin SC 11 5 1 5 16-14 11 10. Romhány ll 4 3 4 14-17 11 11. Sajóbábony 11 3 4 í 12-15 10 12. Borsodi B. 11 4 1 6 17-18 9 13. Petőfibánya 11 2 5 4 9-23 9 14. Szécsény 11 2 4 5 13-18 8 15. Sírok 11 1 4 6 9-19 6 16. St. ötvözet 11­3 8 9-34 3 1 NÖGRÁD - 1981. október 27., kedd J