Nógrád. 1981. szeptember (37. évfolyam. 204-229. szám)

1981-09-22 / 222. szám

Területi bajnokság, Máfra-csoport Otthonában maradt alul 4 Labdarúgó NB II. Csak a győzelem... a Romhány Szécsény—Nagybátony 1—1 (1—0) Szécsény, 800 néző, v.: Ur­ban. Szécsény: Tresó —Jam- rik, Vincze, Orgoványi, Mol­nár — Kalmár, Litovszki, Cserni (Horváth) — Králik, Szerémi, Varga (Bognár). Edző: Kiss László. Nagybá­tony: Palchuber — Czékmán, Bertók, Tamás, Szabó — Orosz, Balázs, Dóra, Tóth, Berindán, Loch. Edző: Dávid Róbert. 43. perc: Králik egy kény­szerítő átadás után jó ütem­ben kapta vissza a labdát, s 15 méterről Védhetetlenül lőtt a jobb alsó sarokba. 1—0. 50. perc: Molnár viszonylag veszélytelen helyzetben a 16- oson belül lehúzta Szabót. A játékvezető a 11-es pontra mutatott! A büntetőt Orosz értékesítette. 1—1. A jó iramú, küzdelmes, ke­mény mérkőzésen mindkét oldalon inkább a védők je­leskedtek. A két nógrádi csa­pat kemény belemenésekkel „fűszerezett” találkozóján a pontosztozkodás — a játék alapján — igazságos. Jó: Tresó, Králik, Szerémi, ill: Bertók, Orosz, Loch. Síküveggyár—Recski Ércbá­nyász 2—0 (0—0) Recsk, 800 néző, v: Zvo- lenszky. Síküveggyár: Hupu­czi •— Verbói, Borsos, Kasza- nyi, Czene, — Gulyka, Lisz- tóczki, Marcsok — Szekula (Fehérvári), Dudás, Bodor (Tóth). Edző: Szűcs László. Recsk: Magyar — Bálák, Me- gyesi, Maksó, Kiss — Percze, Martis (Nagy), Ambrus — Korcsog, Sál, Szabó (Ben- csok). Edző: Váraljai Mik­lós. Az első félidőben kiha­gyott, sok hazai gólhelyzet megbosszulta magát. A máso­dik játékrészben a vendégek fokozatosan átvették a játék irányítását és megérdemelten nyertek, a fáradtnak tűnő Recsk ellen. Góliövő: Mar­csok, Tóth. Jók: Gulyka, Cze­ne, Dudás, Marcsok, ill: Mak­só, Megyesi, Bálák. Hatvani KVSC—Romhányi Kerámia 3—0 (1—0) Romhány, 1000 néző, v:Bo- zsik. Hatvani KVSC: Takács — Földi, Bóna, Nyéki, Hegyi — Gohér, Ács, Futó — Ju­hász, Horváth, Tómács. Edző: Gál Béla. Kerámia: Rottek — Balázs, Grózer, Jelen, Kocz- ka — Salgai (Molnár), Pingi- czer, Kecskés (Németh) — Sá­gi, Zagyvái, Pincze. Edző: Murányi János. 40. perc: Tómács ívelt a ka­pu elé és a jó ütemben érke­ző Juhász kapura fejelt, ezt még a gólvonalon álló Ba­lázs kifejelte, de a labda Fu­tó fejéről a hálóban akadt meg. 1—0. 70. perc: Balázs cselezge­tett 20 méterre saját kapujá­tól, Hegyi szerelte és 16 mé­terről védhetetlenül lőtt az al­só sarokba. 2—0. 88. perc: Juhász a félpá­lyáról indult és nagy szóló végén lőtt a hálóba. 3—0. A romhányi csatárok meg­mutatták, hogyan lehet jobb­nál jobb helyzeteket kihagy­ni. Végezetül megérdemelt vendéggyőzelem született. Jó: Az egész hatvani csa­pat Takács vezetésével, ill: Pincze, Grózer, Pingiczer. Borsodnádasd—ötvözetgyár 4—0 (3—0) Borsodnádasd, 1000 néző, v: Mezei. Borsodnádasd: Molnár (Bodnár) — Túrái, Fükő, Ko- ós, Murányi — Varga, Vá­mos, Vincze — Érsek (Czene), Kasza, Csuhány. Edző: Szend­rei Béla. ÖMTE: Bozó — Do- lencz, Bogár (Kovács), Imre, Varga — Zvara, Nagy I., Oláh — Nagy II., Morva, Si­mon I. (Simon II). Edző: Kriskó Lajos. 5. perc: Kasza jó ütemben ugrott ki a védők közül és 15 méterről élesen a bal alsó sa­rokba lőtt. 1—0. 12. perc: Csuhány cselezge­tett a 16-os előtt, lövését Bo­zó kiejtette, és a berobbanó Érsek közelről a hálóba ta­lált. 2—0. 31. perc: Fükő tört előre, már a 16-oson belül járt, amikor buktatták. A megítélt 11-est Koós értéke­sítette. 3—0. 72. perc: nagy kavarodás támadt a salgótar­jáni kapu előtt, a szemfüles Czene csapott le a labdára, és élesen a jobb sarokba lőtt. 4—0. A hazai együttes végig nyo­masztó mezőnyfölényben ját­szott, és a két gyors gól után szemre is szép, tetszetős lab­darúgást mutatott be. A lá­tottak alapján a védekezésre berendezkedett vendégcsa­pat nagyobb arányú veresé­get is szenvedhetett volna. Jók: Molnár, Fükő, Czene, ill: Bogár, Imre. . További eredmények: Pető- fibánya—Sirok 0—0, Borsodi Bányász—Bélapátfalva 0—1 (0—1), Borsodi Volán—Ede- lény 2—2 (0—1), Olefin SC— Sajóbábony 1—1 (0—0). A bajnokság állása 1. Nagybátony 6 4 1 1 15- 8 9 2. Borsodi V. 6 3 3­14- 7 9 3. Hatvan 6 4 1 1 12- 5 9 4. Borsodnádasd 6 3 2 1 12- 5 8 5. Bélapátfalva 6 3 2 1 12- 9 8 6. Olefin SC 6 3 1 2 10- 6 7 7. Edelény 6 3 1 2 8-5 7 8. Romhány 6 3 1 2 10- 8 7 9. St. Síküveg. 6 2 3 1 10- 9 7 10. Szécsény 6 13 2 8-9 5 11. Sajóbábony 6 2 1 3 8-10 5 12. Petőfibánya 6 13 2 5-10 5 13. Recsk 6 2­4 6-10 4 14. Sirok 6 - 3 3 3-12 3 18. St. ötvőzetgy. 8-2 4 5-19 2 16. Borsodi B. 6-1 5 5-11 1 Birkózás Színvonalas verseny Bálka a helyzet magaslatán. A pásztói birkózó egy pörge­tést készít elő. A Nógrád megyei Nehézat­létikai Szövetség szombaton a salgótarjáni városi sport- csarnokban országos ifjúsági szabadfogású B kategóriás versenyt rendezett. A küzdel­mekben 24 egyesület 84 bir­kózója lépett szőnyegre, és színvonalas, látványos csatát vívott egymással. A kisszá­mú szakértő közönség élvez­te a látottakat. Megyénket a pásztóiak képviselték — eredményesen. Az 52 kg-osok mezőnyében Bátka Zoltán kirobbanó for­mában versenyzett, s úgy tűnt, nem lehet megállítani. Utolsó mérkőzésén a tavaszi magyar bajnok, a debreceni \Kissimonka nagyobb önbiza­lommal küzdött, mint a pász­tói versenyző, és megnyerte kettejük csatáját. Bátka így is értékes minősítési ponto­kat szerzett. A 60 kg-osoknál szintén pásztói ezüstéremnek örül­hettünk. Bán Ferenc, főleg kötöttfogású akciókkál lepte meg ellenfeleit, remekül ki­használta erőfölényét, és balra indított csípődobásai rendre sikerültek. A döntő­ben a DVTK válogatottjával, Ferenczivel találkozott. Az első menet végén Bán 8—6­ra vezetett, de idegileg nem bírta a továbbiakat. Elha­markodottan indította akció­it, s ezekből általában ellen­fele szerzett előnyt. Végül a diósgyőri versenyző két pont­tal bizonyult jobbnak. A 75 kg-ban versenyző Ro­botka Csabán látszott a hosz- szabb kihagyás. így is két el­lenfelét verte tussal, de cso­portjában csak 3. lett, s ezért az 5. helyért birkózhatott. Itt nagy küzdelemben kikapott, végül a 6. helyet szerezte meg. Jelen volt a versenyen a legutóbbi szabadfogású világ­bajnokság 5. helyezettje, a Pásztőról fővárosba került Robotka István is. Elégedet­ten nyilatkozott a látottak­ról, és biztatónak ítélte volt klubtársainak teljesítményét. Eredmények: 48 kg: 1. Ma­rosvölgyi (Haladás VSE), 52 kg: 1, Kissimonka (DMSC), 2. Bátka (Pásztó), 56 kg: 1. Si­mon (Tatabánya), 60 kg: 1. Ferenczi (DVTK), 2. Bán (Pásztó), 65. kg: 1. Podolszky (BHSE), 70 kg: 1. Dvorák (Haladás), 75 kg: 1. Lakatos (Túrkeve), 81 kg: 1. Vuke- lich (BVSC), 87 kg: 1. So­mogyvári (Szigetvár) + 87 kg: 1. Valentényi (DKSE). Nyári biatlon Papp Zoltán győzelme Szombat, vasárnap i Buda­keszin került sor a Budapesti Honvéd nemzetközi nyári bi­atlonversenyére. A házigazda magyarokon kívül az olimpiai bronzérmes osztrákok, vala­mint csehszlovákok, lengyelek és NDK-beliek voltak a me­zőnyben. Az első napon az STC vá­logatottja, Papp Zoltán a 12 km-es versenyben nagyszerű futóeredményt ért el, de az első lövéssorozatban hibázott, s behozhatatlan hátrányba ke­rült. Végül a hosszútávú ver­senyen 28 induló közül az 5. helyet szerezte meg. A junioroknál is indult, tar- jáni, mégpedig Horváth Já­nos és Géczi Tibor. Mindket­ten több élversenyzőt előztek meg, s Horváth a 2., Géczi pedig a 6. helyen végzett a 30 fős mezőnyben. Vasárnap a 8 km-es, úgy­nevezett sprintversenyre ke­rült sor. Papp Zoltán ezúttal már jobban figyelt a lövé­szetnél, s csupán egyetlen ló­lábával, és kiemelkedően a legjobb futóeredményt elérve utasította maga mögé a me­zőnyt, köztük az előző napi győztest, a csehszlovák Sto- fant. A tarjáni versenyzők helyt­állása biztató a közelgő sí­idény előtt. A totó 38. heti eredményei 1. Sopron—Olajbányász 1-1 X 2. Bauxitb.—-Kaposvár 1-0 1 3. Bábolna—G.-MÁVÁG 1-0 1 4. Építők SC—Kecskemét 1-3 2 5. Gyöngyös—Bem SE 1-0 1 6. Ászt. J. SE—Papp J. SE 2-1 1 7. Avellino—Juventus 0-1 2 8. Cagliari—Napoli 1-1 X 9. Catanzaro—Intcrnazion. 0-0 X 10. Cesena—Roma 1-1 X 11. Milan—Fiorentina 0-0 X 12. Torino—Bologna 1-0 1 13. Cremonese—Perugia 0-0 X +i Pescara—Brescia 1-0 1 STC-MVSC 3-0 (0-0) Salgótarján, 3000 néző, v.: Jaczina. STC: Kocsis —Sza­bó, Varga S., Kovács, B. Ko­vács — Balga (Tóth a 77. p.), Földi, Lipíák — Cséki (Var­ga a 62. p.), Mohácsi, Kerek. Edző: Szabó Géza. Miskolc: Borbély — Gyöngyösi, Bobkó, Gergely, Krcmer — Czerva (Túri a 87. p.), Bukovenszky, Soltész (Lipták a 76. p.). Tö­rök — Egri, Kiss. Edző: Krompaszky Gyula. Meddő hazai fölény kevés eseménnyel, még kevesebb mozgással. Röviden ennyi az első negyedóra krónikája. A 20. percben Gergely hibájából Mohácsi egyedül törhetett a kapu felé, de rossz helyre játszotta vissza a labdát. A másik oldalon Kiss szabad­rúgását Egri fejelhette kapu­ra, Kocsis bravúrral hárított, majd az ismétlés mellé szállt. A 25. percben Kerek szép cselekkel jutott az alapvo­nalig, de pontatlan beadással fejezte be az akciót. Egyre többet bosszankodott a közön­ség a körülményes csatárjá­ték miatt. Szünet után ott folytató­dott, ahol az első félidő be­fejeződött. Továbbra is unal­mas volt a játék, s bosszan­tó hibák borzolták a nézők kedélyét. Az 50. percben Mo­hácsi szép lövését hárította Borbély, a másik kapuban pedig Kocsis öklözte az Eg­ri által kapura lőtt labdát. Szinte előzmény nélkül szü* letett meg a Stécé első gólja. A kaputól 20 méterre Lipták nem tudott mit kezdeni a labdával, hát meglőtte. A közepes erősségű labda a kapujából kinn álló Borbély fölött a bal felső sarokba vágódott. Az újabb gólra négy percet kellett várni. Ez­úttal Balga 17 méterről ta­lált a rosszul vetődő Borbély mellett a bal alsó sarokba. 2—0. Űjabb négy perc, újabb gól. Varga I., egy szabadrú­gást 22 méterről ívelt a mis­kolci kapu bal oldalába. 3—0. A gólok után kicsit élénkült a játék, így Lipták előtt adó­dott lehetőség az űjabb gól­szerzésre, de megijedt a ki­Varga I. szabadrúgása a miskolciak hálójában. Borbély elkésett a vetődéssel. (P. Tóth József felvétele) futó Borbélytól, s oda lett a helyzet. Három perccel a ta­lálkozó vége előtt Kiss szé­píthetett volna, de közelről a kimozduló Kocsisba perdítette a labdát. Az utolsó percben előbb Egri, majd Mohácsi ka­pott reklamálásért sárga la­pot. Végre három hazai gólnak örülhetett a szépszámú tarjá­ni közönség, bár ennek elle­nére sem érte el a találkozó színvonala a közepest. A mis­kolciak elsősorban kapujuk előterét igyekeztek biztosíta­ni. s mint kiderült, nem sok sikerrel. Igaz, nem sok lab­da ment Borbély kapujára, de azok — elsősorban a kapus jóvoltából — a hálóban kö­töttek ki. Jobbára a pálya kö­zepén folyt a játék, s a hazai csatársor ezúttal is önmagát múlta „alul”. Kocsisnak szinte alig akadt dolga. A védők megtették a magukét, különösen Szabó vett részt sok támadásban. Varga és Kovács eleinte bi­zonytalankodtak. ez utóbbi a második játékrészben felja­vult. B. Kovács megbízhatóan látta el feladatát. A középpá­lyások közül Lipták volt a legjobb, néni csak fontos gól­jával. hanem lelkes, sok moz- gásos játékával is kiemelkek- dett társai közül. Földi szinte teljesen eltűnt a mezőnyben! Balgán pedig látszott sérülé­se és egyhetes kihagyása. A csatársor kritikán aluli telje­sítményt nyújtott. Egyedül a csereként beállt Varga I. né­hány megmozdulása értékel­hető. \ vendégcsapatból Kré- mer nyújtott valamivel töb­bet társainál. Kiss László A Keleti csoport eredmé­nyei: D. Universitas—Szarvas 3—0 (1—0), H. Asztalos J.SE —H. Papp J. SE 2—1 (1—0), Kazincbarcika—Gyula 5—0 (3—0), H. Szabó L. SE—Szol­noki MÁV MTE 2—1 (1—0), Hódmezővásárhely—Lehel SC 2—0 (0—0), Gyöngyös—H. Bem J. SE 1—0 (0—0), Eger —Debreceni Kinizsi 1—1 (0-0) A bajnokság állása 1. Debreceni K. 6 4 11 11- 4 9 2. K.-barcika 6 3 2 1 13- 4 8 3. Eger 6 3 2 1 9-6 8 4. Szabó L. SE 6 3 2 1 10- 9 8 5. Salgót. TC 6 2 3 1 9- 5 7 6. Szolnok 6 3 12 7-5 7 7. Hódm. MSE 6 3-3 9-6 6 8. Papp J. SE 6 3-3 9-11 6 9. Gyöngyös 6 2 2 2 4-6 6 10. Gyula 6 3-3 5-8 6 11. Debr. Univ. 6 2 13 7- 8 5 12. Asztalos se 6 2. 1 3 7-9 5 " " Bem j. se '6213 7-9 5 14. MVSC 76 1 2 3 5-13 4 18. Lehel SC 6 114 2- 6 3 16. Szarvas 6 114 7-12 3 Hidegzuhany Balassagyarmaton BVSC—Balassagyarmat 1—0 (1—0) Balassagyarmat, 2200 néző, v,: Nagy B. BVSC: Szekeres — Duhaj, Horváth, Cseke, Ba­logh — Papp, Gőgicz, Bodnár — Vám, (Deák a 72. percben), Sólyom, (Szécsi a 65. perc­ben), Gyöngyösi. Edző: Bor­bély András. Balassagyarmat: Radios — Pribeli, Zalai, (Papp az 55. percben), Hornyák, Lajkó — Dudás, Friedmann, Varga — Szalai, Kovács .1. Szedlák, (Tóth G. az 55. perc­ben). Edző: Czimmermann Gyula. (A találkozó előtt megosz­lottak a lelátón a vélemé­nyek. A többség a múlt heti jobb játék folytatását várta, de több helyről hangzott el az az aggódás, amely félt a ta­lálkozótól, és nem a sereg­hajtót látta a vendégcsapat­ban. Az utóbbiaknak lett iga­zuk.) A 6. percben már gólhely­zetbe került Vám, amikor Gyöngyösi jobb oldali beadá­sát kapu fölé vágta. A követ­kező percben viszont, hazai ellentámadásnál Szalai lőtt kapu mellé. A 15. percben Varga remek cselekkel for­dult le a védőkről, beadását Friedmann kapta, aki elől Szekeres hárított. A hazaiak kapuja is egyre gyakrabban került veszélybe. Gőgicz lö­vésszerű beadását védte elve­tődve Radics. majd Papp lőtt távolról kapu fölé. A 25. percben Szedlák labdáját Ko­vács fejelte kapura, de Sze­keres remek vetődéssel ütötte vissza a mezőnybe. A 29. percben a Bgy. SE kapujá­nál pattogott a labda, amikor a menteni akaró Lajkó fejé­ről Gőgicz elé került. A já­tékos Papp elé továbbított, aki a sok láb között, laposan, a hosszúsarokba kanalazta a labdát. 1—0. A 35. percben Friedmann előtt volt az egyenlítési al­kalom, de közelről Szekerest találta el, és onnan szögletre vágódott a labda. Két perc múlva Zalai sípszó után el­rúgta a labdát, ezért sárga lapos figyelmeztetést kapott. A 40. percben egy előrevá­gott labda a játékvezetőről lepattant, ezt Bodnár szerezte meg, majd váratlanul lapo­san lőtt kapura, és Radics el­vetődve védett. Szünet után az első táma­dásukat a hazaiak vezették. Szalai szabadrúgása alig ke­rülte el a jobb felső sarkot. Majd Kovács kapott előre- adást, egyedül tört kapura, és futtából gyatrán mellé lőtt. A 62. percben ismét Kovács húzott kapura, amikor a sze­relni akaró Cseke felvágta. 11-es. Tóth állt a labda mö­gé, és a büntetőt a bal kapu­fára lőtte, onnan kipattant a mezőnybe, és a védők felsza­badítottak. A 69. percben Gő­gicz futott kapura, már át­jutott a védőkön is, lövését Radics kiütötte az érkező Gyöngyösi elé, de másodszor­ra a kapus merész vetődéssel megszerezte a labdát. Az utolsó tíz percben kétségbe­esett erőfeszítéseket tettek a hazaiak legalább az egyik pont megmentésére. A 86. percben Szalai lövését ütötte ki a kapus. Az utolsó perc­ben Bodnár félpályáról ve­zette fel a labdát, és lövését Radics szögletre ütötte. Igen fájó vereség érte ha­zai pályán a Bgy. SE-t. Az elmúlt heti remek teljesít­mény után rá sem lehetett is­merni a csapatra, hiszen azokból az erényekből, me­lyek az ötgólos diadalt hoz­ták, most alig csillogott va­lami. Egyedül a támadókedv volt meg, a kínálkozó féli tucat gólhelyzetet és ezen fel­iül a 11-est nem sikerült ér­tékesíteni. A vgsutascsapat az elejétől bátran támadva, he­lyenként higgadt játékot pro­dukálva, megérdemelten sza­kította meg a Bgy. SE 1980. július 1-től tartó hazai veret­lenségi sorozatát. Jó: Szekeres (a mezőny legjobbja), Papp, Bodnár, Gyöngyösi, ill. Radics. Kopcsányi Sándor A középcsoport eredményei: Bábolna—Ganz-MÁVAG 1—0 (0—0), MÁV Előre—Dorog 1—0 (0—0), Pénzügyőr SE— 22. sz. Volán 1—0 (1—0), Kecskemét—Építők SC 3—1 (1—0), Vác—Budafok 4—0 (2—0), MTK-VM—BKV Elő­re 2—1 (0—1), Kossuth KÉSE —Sz. Dózsa 2—1 (1—1). A bajnokság állása 1. MTK-VM 6 5­1 14- 4 10 2. Kecskemét 6 3 2 1 10- 7 8 3. Dorog 6 4­2 0- 5 8 4. Vác H 2 3 1 10- 7 7 5. KKFSE 6 3 1 2 12-11 7 6. Pénzügyőr 6 2 3 1 5- 6 7 7. Budafok 6 2 3 1 4- 6 7 8. 22. Volán 6 3 . 3 12- 6 6 9. B.-gyarmat 6 2 2 2 12- 8 6 10. G.-MAVÁG 6 2 1 3 B- 7 5 11. Szív. MÁV E. 6 2 1 3 7-12 5 12. Bábolna 6 2 1 3 7-16 5 13. Szegedi D. 6 1 2 3 10-12 4 14. BVSC 6 2­4 6- 8 4 15. BKV Előre 6 1 2 3 7-10 4 16. Építők SC 6 1 1 4 7-14 3 NÓGRÁD - 1981. szeptember 22., kedd