Nógrád. 1981. május (37. évfolyam. 101-126. szám)

1981-05-15 / 112. szám

Kosárlabda MNK Kézilabda Eger SE-STC 61-56 (25-13) Eger. Vezette: Drahos és Dicsházi. • STC: Krenács (2), Angyal (4), HeavjgflH), Belinyák (2), Mar­ti nk(^30). Cs.: Longauer (2), Anda (—), Karakasev (2), Szlivka (—). Regős (—). Baljós előjelekkel utazott a női kosárcsapat Egerbe. Mis- kolczy krakkói' vendégszerep­lése miatt hiányzott az MNK- meccsről. Az egriek — amikor meg­tudták, hogy Miskolezy nem játszik — kettőzött akarattal vetették magukat a küzdelem­be. Az STC-lányok a nehéz­ségek ellenére meg akarták mutatni, hogy képesek jó eredményt elérni. A nagy aka­rásnak kínlódás lett a vége. Mindkét csapat kapkodott az első félidőben, gyenge volt a színvonal, alig esett kosár. A második játékrész elején négy pontra feljött az STC, majd egyre inkább elhúzott az Eger. A 13. perctől javult, majd újított az STC, de hát­rányát csak csökkenteni tud­ta. Csak a II. félidőben volt NB Il-es színvonalú a mér­kőzés. Jellemző a teljesítmé­nyekre. hogy az első félidő­ben egyetlen kosarat dobó Laj- gutné a másodikban egymás után szórta a kosarakat, a 15. perctől csak ő tudott betalál­ni az egri gyűrűbe. Hegyi is csak a II. félidőben talált ma­gára. A 18. percben azonban kipontozódott. A több mint egy­éves szünet után tétmérkőzé­sen is visszatért Anda nagyon lámpalázas volt. Ráadásul a II. félidőben kisebb sérülést szen­vedett, és nem játszhatott to­vább. Reméljük nem adja fel, és ősszel az 1979-es játékost látjuk viszont. Martinkó és Hegyi kivételével gyenge tel­jesítményt nyújtottak játéko­saink. Belinyák a II. félidő 7. percében ki is pontozódott. A mérkőzés alakulása: I. fél­idő 5. p. 2:4, 10. p. 6:10, 15. p. 8:21, II. félidő 3. p. 21:25, 6. p. 25:36, 10. p. 31:43, 13. p. 36:52, 16. p. 40:52, 19. p. 49:58. Szarvas József vezető edző: — Nagyon sajnálom, hogy nem sikerült a továbbjutás. Egy NB I-es csapat elleni mérkőzéstől fosztottuk meg szurkolóinkat. A II. félidő 15. percében tör­tént időkéréssel sikerült fel­rázni csapatomat, de ez csak a vereség arányának csökken­téséhez volt elegendő. Rangadót nyert a Balassagyarmat és a Pásztó A megyei kézilabda-bajnok­ságban a harmadik fordulót bonyolították le. A mérkőzések többségén sok gól esett, nagy küzdelem folyt, örvendetes, hogy a találkozók sportszerű légkörben zajlottak. Érsekvad- kerten és Salgótarjánban rangadót játszottak. A pász­tói felnőttférficsapat hét gól­lal győzte le a rossz napot kifogó vadkertieket. A Balas­sagyarmati SE női együttese jobb helyzetkihasználása ré­vén öt góllal diadalmasko­dott Salgótarjánban. A Szőnyl SE felnőttférficsapata és a pásztói lányok — utóbbiak idegenben — gólszüretet tar­tottak. Az ifjúságiak szoros mérkőzéseket vívtak. Eredmények. Nők: Pásztói SE—Vanyarc 42—8 (18—3). V.: Kenyeres. Zorván. Ld.: Bor- bás 15, Horváth 12, Dancsák Birkózás Bátka Z. (PSE) 6. lett 6, ill.: Nándoriné 4. A Bérce­ién lejátszott találkozón a vendégek tetszés szerint ér­ték el góljaikat. Jó: Borbás, Horváth, ill.: Kukucska, Cser­pák. a junior magyar bajnokságon Egerben rendezték meg az ■úttörők észak-területi „B” ka­tegóriás birkózóversenyét. A hazaiakon kívül Kazincbarci­ka, a DVTK, STC, Miskolc, Jászapáti és a Pásztói SE nyolc versenyzője is sző­nyegre lépett. A pásztóiak eredményei: ... 8. Árokszállási Ferenc, 4. Illés István, 41 kg. ... 4. Molnár Miklós, 49 kg. ... 2. Jancsó Zsolt, ... 4. Alapi Ferenc, 58 kg. ... 2. Bodó László. Budapest volt a színhelye «z 1981. évi junior szabadfogá­sú magyar bajnokságnak. Az 52 kilogrammosok súlycso­portjában Bátka Zoltán 6. lett. A 62 kilogrammosok mező­nyében Bán Ferenc és Sidl Ákos szereplése nem jár si­kerrel, kiestek a versenyből. Bátka a papírforma szerint nem volt esélyes a hat közé kerülésben, mert súlycsoport­jában három felnőtt I. osztá­lyú birkózó is szőnyegre lé­pett. Az elért helyezéshez a pásztói fiúnak egy bravúros győzelemre volt szüksége és kis szerencsére is. Eredménye mindenesetre biztató a jövőre nézve. Bán ezúttal halvány telje­sítményt nyújtott. Kétszer úgy szenvedett vereséget, hogy nem tett meg mindent egy esetleges jó eredményért. Bir­kózása — ellentétben az ifjú­sági magyar bajnokságon lá­tottakkal — nem elégítette ki a szakvezetést. Siditől jobb eredmény nem volt várható. Dicsérhető viszont azért, mert mindkét mérkőzésen 5—6 pon­tos vezetésre tett szert. Szin­te az utolsó pillanatban szen­vedett vereséget. Szorgalmas edzésmunkájának köszönhe­tő, hogy bár kiesett, mégis méltó vetélytársa volt ellen­felének. —Adorján— Megyei ifjúsági bajnokság Vendégcsapatok sikeres fordulója Nagyszerűen szerepeltek a vendégcsapatok a megyei if­júsági labdarúgó-bajnokság tavaszi 11. fordulójában. Ez­úttal öt együttes nyert ide­genben, s két eldöntetlen mérkőzés volt. A pályaválasz­tók csak hat pontot szereztek. Két támadósor lőtt öt-öt gólt. A forduló örvendetesen sportszerű mérkőzéseket ho­zott, viszont igen kevés ' —, mindössze 27 — gól esett. A vendégek 17 góljára a pálya- választók csak tízzel válaszol­tak. Hét támadósor képtelen volt a hálóba találni. STC ifi II.—Balassi SE 5—0 (3—0). SERDÜLÖK: Eger SE—Bgy. SE 7-0 (0-0) Bgy. SE: Pauman — Győri, Ma­ring, Virág, Stolcz — Uyurovics, (Kiss), Deák, Kardos — Slezak szűcs, Zsidai. Edző: Erdély István. A második játékrész közepétől a Hazaiak szinte tetszés szerint ér­ték el góljaikat. STC—MVSC 3—> (0—0). STC: Vári — Erlci, Pintér, Bo- zó, Odler, — Morvái, Simon, Pro- kaj -a- Cseklye, Ólán B., Győri (Csikós). Góllövők: Oláh B. (2) és Odler. Jók Oláh B. (a mezőny leg­jobbja) Pintér, Bozó és Odler. Küzdelmes mérkőzésen megérde­melt hazai siker. DUSE—Nagybátony 4—1 (3—0). Fekete — Pokorni, Gortva, Tákos, Sági — Oláh II. (Szűcs), Barack, Ripp — Lászlók, Balogh, Vere. helyi. Góllövő: Barack. Edző: Szűcs Sándor. Jók: Pokorni, Gortva, Sá­gi, Tákos. Az Wlső félidőben a vendéglá­tók, a másodikban a bátonyiak játszottak jobban. Ózd—N agybátony 9—0 (7—0) Pokorni — Balázs, Gortva, Haj­dara, Sági — Oláh II., (Lászlók), Kiss, Boros, (Balogh) — Tákos, Barack, (Béres), Verebélyi. Ed­ző: Szűcs Sándor. Az erőteljes hazai csapat meg­érdemelten győzött. V.: Czinege L. STC ifi II.: Szalai P. — Keviczki (Erdő- si), Gemza, Gembiczki (Dú­ca), Németh Zs., — Perényi, Virágh, Zsíros — Ocsovai, Tolnai, Borbély T. Edző: Kö­kény József. Balassi SÍI: Bo­tos — Molnár Z., Szentiványi, Zabari, Fövényesi — Berki L. (Járja L.), Polka Zs., Nagy F. — Kovács, Pintér L.,. (Balogh I. ), Gönczöl L. Edző: Nagy J. László. A végig fölényben játszó STC ifi magabiztos, jó játék­kal, s szép gólokkal nyerte a sportszerű találkozót. Góllö- vők: Tolnai (2), Borbély, Ocsovai, Zsíros. Jó: Gemza, IFJÚSÁGIAK: DUSE—Nagybátony 1—2 (0—1). Nagybátony: Susan — Molnár, Kapás, Tóth. Sulyok — Ponyi, Lászlók, Hegedűs — Verpeléti, Szőke, Babcsány (Oláh I.). GOllövök: Lászlók. Verpeléti. Jók: Susán, Ponyi, Lászlók. Még nagyobb arányú is lehetett volna a győzelem, de a bátonyi csatárok több gólhelyzetet elhi­báztak. Ózd—Nagybátony 2—1 (2—0). Szebení — Molnár, Varga, Tóth, Sulyok — Ponyi, Lászlók, Hege­dűs — Verpeléti, Szőke, Bab- csény, (Oláh I.) Góllövő: Bab­csány. Jók: Varga. Hegedűs. Vitatható tizenegyessel győzött az Ózd. A döntetlen igazságosabb lett volna. STC—MVSC 1—1 (0—0). STC: Zólyomi — Agócs, Juhász, Molnár, Kozma — Veres, (Gyet- vai), Dóra, Mezei (Hartman) — Németh K.. Simon A., Garai, (Jaszik). Góllövő: Simon A. Jók: Agócs, Juhász és Molnár. Igaz­ságos pontosztozkodás! Eger SE—Bgy. SE 3—0 (0—0). Bgy. SE Jamrlk — Szél. Deb- rei. Deine. Mihály — Telek. (Ha- tala). Macskást, Csábi — Purucz- kt (Dénes), Matyóka, Börkó. Ed­ző: Beke Ferenc. Jók: Debrei, Macskási. Az egriek vezető gólja után a vendégek kitámadtak, s ekkor két újabb hazai gól következett. Tolnai, Zsíros, Ocsovai, Bor­bély, ill.: Molnár, Polka, Gön­czöl. ST. Somos—Nézsal Tsz SE 0—1 (0—1), v. Czinege I. St. Bányagép SK—Szécsény 0—3 (0—2), v.: Tóth I. 2. sz. Volán —Kisterenye 3—2 (2—0), v.: Szabó. Karancslapujtő—St. Síküveggyár 0—5 (0—1), v.: Herczeg. Szurdokpüspöki— Pásztó 0—3 (0—1), V.: Heves m-i jv. Romhány—Bgy. SE ifi II. 1—2 (0—2), v.: Tálas. Kazár—Mátranovák 0—0 v.: Győri. Egyházasgerge — St. Ötvözetgyár 1—1 (0—0), v.: Imrich. A bajnokság állása 1. Pásztó 28 S3 2 3 105-18 48 2. STC ifi II. 28 21 4 3 105-26 46 3. St. Síküv. 28 20 4 4 91-27 44 4. Mátranov. 28 17 5 6 104-34 39 5. Nézsa 28 15 5 8 77-40 35 6. Bgy. SE i. II. 28 15 4 9 60-58 34 7. St. Ö'MTE 28 11 6 11 48-51 28 8. Szécsény 28 12 3 13 53-42 27 9. Kisterenye 28 12 3 13 61.67 27 10. Romhány 28 12 2 14 52-62 26 11. Balassi SE 28 12 2 14 46-67 26 12. 2. sz. Volán 28 10 5 13 38-58 25 13. St. Somos 28 8 6 14 50-59 22 14. St. Bányag. 28 6 5 17 28-64 17 15. Kazár 28 6 5 17 24.76 17 16. E.-gerge 28 6 4 18 29-97 16 17. Sz.-püspöki 28 5 5 18 39-93 15 18. K—lapujtŐ 28 4 to 32-103 12 Asztalitenisz Volánosok A salgótarjáni asztalitenisz- szövetség a városi sportcsar­nokban rendezte meg az orszá­gos ifjúsági, serdülő- és újonc­kupa városi-járási döntőit. ­Eredmények: ÓIK fiúcsapat (6 csapat) 1. Salgótarján Volán I. (Polaneczki O., Tahon, Ju­hász). 2. St. Volán II. (Kocsa, Pál, Polaneczki Cs.). 3. St. Vo­lán III. és a 211. ISZI, csapa­ta. ÓIK leány (3) 1. St. Volán I. (Sándor, Szalai, Molnár É.). 2. St. Volán II. (Toldi, Futó, Feu­er). 3. Nagybátony. OSK fiú (11) 1. St. Volán I. (Kocsa, Pál, Polaneczki Cs.). Labdarúgás Országos serdülő- és területi ifjúsági bajnokság Salgótarjáni TC—Ecseg 14—6 (7—3). V.: Juhász Gábor. Ld.: Demény 6, ill. Stadlerné 4. A rutinosabb Salgótarján győzel­me egy percig sem volt vitás, a csere nélkül játszó hazaiak ellen. Jó: Demény, Kelemen, ill. Stadlerné. Bgy. SE—STC 18—13 (10—8). V.: Földi, Simon.. Ld.: Kissné 10, Gerháth 4, ill. László 6, Demény 5. A vendégek jobb helyzetkihasználásuk révén di­adalmaskodtak. A hazaiak 6 büntetőt kihagytak és csere nélkül játszottak! Jó: Ferencz, Kissné, ill.: Huszkó, László, Demény. Nagybátonyi Bányász—St. Síküveggyár 19—13 (8—7). V.: Csoór, Hupics. Ld.: Pádár 9, ill.: Urvölgyi 4. A mérkőzésen a 48. percig 12—12 volt az eredmény. A tarjániak ekkor egy hétméterest és több zic­cert kihagytak. Nem így a ha­zaiak, akik végeredményben megérdemelten győztek. Ecseg—Vanyarc 17—6 (8—5). V.: Ambrus József. Ld.: Takács 9, ill.: Apkó 5. A rutinosabb vendégeknek nem jelentett különösebb akadályt az újon­cok legyőzése. Jó: Takács, Szerémi, ill.: Apkó, Seres. Döntetlen t Ipolybalogon Nemzetközi sakkcsapat­mérkőzést vívtak a nagyló- ciakkal megerősített Bgy. SE sakkozói a csehszlovákiai Ipolybalogon. A mérkőzés visz- szavágója volt az elmúlt év­ben Balassagyarmaton rende­zett találkozónak, amikor a gyarmatiak nagy arányban nyertek. Ezúttal nem sikerült a győzelem, a találkozó 6—6 arányú döntetlent hozott. A Bgy. SE ellenfele tulajdonkép­pen a nagykürtösi járási vá­logatott volt. A találkozó sportszerű, baráti légkörben folyt le. A gyarmati csapat­ból Gál Gábor, Kánya Zol­tán, dr.' Rózsa György, Schinágel József és Gyebnár Gyula győzött, míg Győri Ist­ván és Kozák Lajos döntetlent ért el. fölényben 2. Nagybátony I. (Salamon, Győré, Nagy). 3. St. Volán II. és St. Volán III. OSK leány (6) 1. St. Volán I. (Szalai. Toldi, Feuer). 2. Nagybátony (Süveges, Obre- czán). 3. St. Volán II. és St. Volán III. OUK fiú (5) 1. St. Volán I. (Fölös, Gulyás). 2. Nagybátony III, (Oravecz, Sulyok I.). 3. Nagybátony I. és Nagybátony II. OUK leány (3). 1. St. Volán I. (Toldi, Futó). 2. St. Volán II. (Bauer, Feuer). 3. St. Volán III. Juhász Imre Szabó Zsolt növeli a gólok számát a Szőnyi—Nagybátony mérkőzésen. (Fotó: Herbst Rudolf) A bajnoknál? állása 1. Bgy. SE 2 2­- 66-19 4 2. Pásztói SE 2 2­- 56-19 4 3. Nb. Bányász 3 2­1 56-33 4 4. STC 3 2­1 40-33 4 5. Ecseg 3 1­2 29-46 2 6. St. Síküveg. 2­­2 22-32­7. Vanyarc 3­­3 20-107­A góüövőlista élmezőnye: 1. Kiss Lászlóné (Bgy. SE) 22, 2. Gerháth Mária (Bgy. SE) és Pádár Katalin (Nb.) 19, 3. Klebniczky Tünde (Bgy. SE) 17. Férfiak. Felnőttek: Tereske —Diósjenő 26—20 (14—6). V.: Kenyeres, Zorván. Ld.: Fran- ka 14, ill.: Schmittinger 8, Csabuda 5. A hazai együttes végig vezetve, biztosan győ­zött a mindössze egy tartalék­játékossal rendelkező Diósjenő ellen. Jó: Makrai, Franka, ill.: Straus, Schmittinger. Pásztói SE—Érsekvadkert 20—13 (9—3). V : Babják Já­nos. Ld.: Mészáros és Alapi 6, Farkas 5, ill.: Fülöp 9. Az át­lövők nélkül pályára lépő ha­zaiak csődöt mondtak. A pász­tóiak idegenbél), taktikus és eredményes játéka kellemes meglepetés. Jó: Mészáros, Ala­pi, Farkas, 111.: Fülöp. Szőnyi SE—Nb. Bányász 32—7 (14—3). V.: Csengődi, Mihalovics. Ld.: Jancsó Gy. 15. Kocsa I. 9. ill.: ifj. Szebeni. A végig jó iramú és sportszerű mérkőzésen a hazai együttes ilyen arányban is megérde­melten győzött a tartalékos vendégek ellen. A találkozót több mint kétszázan tekintet­ték meg! Jó: Jancsó (a me­zőny legjobbja), Kocsa I., Kri- zsán, Hegedűs, ill.: ifj. Szebe­ni. A bajnoknál álláaa 1. Szónyl SE 2. Pásztói SE 3. E.-vadkert 4. Bgy. SE 5. Tereske 6. Nb. Bányász 7. Diósjenő 2 2 - - 58-11 4 2 2 - - 46-31 4 32-1 41-43 4 21-1 31-31 2 31-2 47-60 2 31-2 45-73 2 3 - - 3 37-66 ­A góllövőlista élmezőnye: 1.’ Jancsó György (Szőnyi SE) 28, 2. ifj. Szebeni Árpád (Nb.) 23. 3. Franka István (Teres­ke) 20. Ifjúságiak: Pásztói SE—Er- sekvadkert 19—11 (10—2). V.: Babják János. Ld.: Bán 9, Sándor 6, ill.: Szabó II. 7. Bgy. SE—Salgótarjáni TC. 18—8 (12—3). V.: Földi, Si­mon. Ld.: Csunyi 11, ill.: Babják és Bakos 3. A bajnokság álláaa 1. Diósjenő 2 2 ­- 54-30 4 2. Bgy. SE 3 2 ­1 56-51 4 3. Pásztói SE 1 1 ­- 19-11 2 4. STC 1- ­1 8-18­5. É.-vadkert 2- ­2 29-41 • 6. Szőnyi SE 1- ­1 14-29­A góllövőlista élmezőnye: 1.' Csunyi István (Bgy. SE) 26, 2. Molnár István (Diósjenő) 22, 3. Bögér János (Diósjenő) 11. (t. i.) Sakk Vándorserleg Konti Ferencnek Balról: Albert Ottó, Konti Ferenc és Regős Gyula fogadja Andó Lóránt szakosztályvezető gratulációját. (Dedek János felvétele) A Salgótarjáni Síküveggyár 7,5, Csák Ferenc és Kovács Sport Egyesületének idén ala- Miklós 7, Mihalik János 6.5 kult sakkszakosztálya a kő- ponttal. A versenykiírás alap- zelmúltbán erőfelmérő házi- ján a 9 pontosak első, a 6 bajnokságot rendezett. A ver- pontosok második osztályú mi- seny tétje a megyei bajnoksá- nősítést szereztek, a verseny gon induló csapat kialakítása, győztese pedig egy évre el- a minősítési normák megszer- nyerte a „Síküveggyár sakk­zése. A 12 résztvevő körmér- bajnoka” vándorserleget, kőzés formájában küzdött a A jól előkészített, színvona- pontokért. las versenyt Andó Lóránt, a Nagy küzdelem után, szóró- sakkszakosztály vezetője szer- san egymás mögött haladva, vezte. A biztató lépések után minimális pontkülönbséggel kíváncsian várjuk a csapat me- alakult ki az élmezőny: Konti gyei bajnokságban való szerep- Ferenc 9.5. Regős Gyula 9, lését. Albert Ottó és Seben András V. L. NÓGRÁD - 1981. május 15., péntbk Ä 1