Nógrád. 1981. május (37. évfolyam. 101-126. szám)

1981-05-21 / 117. szám

Labdarúgás Országos serdülő- és területi ifjúsági bajnokság Labdarágó VB-selejtező Magyarország 2—1 (0­-Norvégia 0) Serdülők: Nagybátony—STC 0—4 (0—1). Nagvbátony: Fe­kete — Balazs, Gortva, Sági, Pokornik — Hajdara, Oláh II., (Lászlók) Balogh (Boros) — Ripp (Tóth), Barack, Vere- bélyi. Edző: Szűcs Sándor. STC: Grózingar — Erki. Pin­tér. Bozó, Prokaj — Morvái, Oláh, Simon F. — Cseklye (Csikós), Odler (Dupák), Győ­ri. Edző: Gál Ferenc. Góllövők: Pintér (3), Oláh. Jók: Prokaj, Bozó, Simon, Pintér. Az első félidőben egyenran­gú ellenfelek csatáztak, a másodikban jobb volt a Stécé. Bgy SE—Nyíregyháza 3—5 (2—2). Bgy. SE: Paumann — G őri (Túri), Maring, Virágh, Stolcz — Gyuranics, Deák, Kiss (Zsidai) — Kardos, Szűcs, Gombár. Edző: Erdélyi Ist­ván. Góllövők: Szűcs, Deák, Kar­dos. A második félidőben erősí­tettek a vendégek. Ifjúságiak: Nagybátony— STC 1—1 (1—0). Nagyba tony: Susán — Molnár, Hegedűs. Tóth, Sulyok — Ponyi, Lász­lók, Kapás (Oláh I.) — Ver­peléti, Szóke, Tákos 'Bab- csány). Edző: Ponyi László. STC: Pálinkás — Agócs, Ju­hász, Simon J., Hartmann — Veres (Tolnai), Dóra. Kozma — Németh (Garai), Simon A., Jaszik. Edző,: Patkó József. Góllövők: Lászlók, ill. Si­mon A. Jók: Susán. Tóth, Ponyi, Lászlók, ill. Agócs, Juhász. Izgalmas mérkőzésen a ha­zaiak egymást múlták felül. Az STC az utolsó pillanatban egyenlített. Osló, 35 ezer néző. Vezette: Moffatt (északír). Magyarország: Katzirz — Martos. Kerekes, Garaba, Tóth J. — Müller, Nyilasi, Varga — Fazekas, Kiss, Törőcsik. , A meglehetősen rossz tala­jú pályán fegyelmezetten kezdett a magyar csapat. Ele­inte zárt védekezésből gyors ellentámadásokat vezettek Nyilasiék, majd fokozatosan átvették a játék irányítását. Többnyire a hazaiak térfelén folyt a játék. Az első veszé­lyes lövés a 32. percben ment Katzirz kapujára: Oakland távoli bombája alig kerülte el a jobb alsó sarkot. A másik oldalon Fazekas szerezhetett volna gólt, de lövése elakadt egy védőben. Szünet után nagyobb se­bességre kapcsoltak a nor­végok. Sorozatos támadáso­kat követően az 59 percben egy jobb oldali beadást Tho- resen 6 m-ről fejelt a magyar kapuba. 0—1. A 68. percben Törőcsik helyére Bodonyi állt be. A 77. percben Fazekas jobb oldali szögletét Kiss a bal felső sarokba fejelte. 1—1. Egy perc múlva ismét Kiss következett: Müller átadását a kapujából kimozduló Abra- hamsen fölött 18 m-ről a há­ló közepébe ívelte. 2—1. A hátralevő időben a magyar csapat remekül tartotta a labdát. Az első játékrész alapján válogatottunk volt a mérkő- zés esélyese. Aztán a második 45 perc elején a hazaiak ala­posan ránk ijesztettek. Soká­ig úgy tűnt. vezető góljukat nem tudja csapatunk kiegyen­líteni De Kiss egy perc alatt két gólt szerzett, s ezzel el- is dőlt a mérkőzés sorsa. A nor­végok még kétségbeesett kí­sérletet tettek az egyenlítés­re, ám a magyar védelem jól állt a lábán. Ezzel a győze­lemmel a magyar válogatott nagy lépést tett a VB-döntő- be kerülés felé. Kézilabda Hiúsági NB I. Nagyszerű győzelem SALGÓTARJÁNI TC—KINIZSI HÚSOS 34—23 (IS—14) Salgótarján, Munkácsy úti sporttelep, 200 néző. V.: Ko­vács, Nagy. Góllövők: Kajzin- ger 9, Tóth és Szikszai 7, Te­lek 5, Gonda 3, Digner 2, V'ass 1. Kiegyenlített első félidő Iskolák közötti Kedves meghívásnak tett eleget ősszel a salgótarjáni szakmunkásképző iskola Besz­tercebányán. Testvériskolá­jukat látogatták meg és több sportágban mérték össze ere­jüket. A napokban a beszter­cebányaiak viszonozták a meghívást és jöttek el Salgó­tarjánba. A jól sikerült sport­napon a következő eredmé­nyek születtek. Fiűkézilabda: ISZI 211.— Besztercebánya szakközépis­kola 26—18 (13—9). Kispályás labdarúgás: ISZI SÍI.—Besztercebánya: 5—4 után jó hajrával, magabiz­tosan győzött a hazai együt­tes. A budapestiek lelkesen és keményen küzdöttek. A győzelem önbizalmat adott a vasárnap Veszprémben sor­ra kerülő rangadóra. sporttalálkozó (3—1). Asztalitenisz: 3—1, az ISZI 211. javára. Atlétika. Súly: Zelenák, <BB) 15,29 m. 100 m: Németh (ISZI) 11.8 mp. Távol: Németh (ISZI) 604 cm. 3000 m: Onuska (BB) 9:07,2. Lövészet (50 m. 10 lö- véses): Berecz (ISZI) 92 kör. A sporttalálkozó a tanárok labdarúgó-mérkőzésével zá­rult, ahol a hazaiak 3—0 arányban győztek és vissza­vágtak a tavalyi 5—2-es ve­reségért. Az 50 fős vendég­csapat kellemes benyomások­kal távozott. T. A. Brazília harmadszor is jobb volt Harmadszor is győzni tu­dott európai túrája során a brazil labdarúgó-válogatott: az ,ellenfél ezúttal az NSZK tizenegye volt. A 2—1 (0—1) arányú brazil sikert hozott találkozóra Stuttgartban 72 ezer néző előtt került sor. A hazaiak Fischer góljával a 30. percben szerezték meg a vezetést. A második játék­részben előbb Toninho a 60. percben kiegyenlített, majd Junior a 74. percben a győz­tes gólt is megszerezte Bra­zíliának. Az összecsapást megtekin­tette a világbajnok argentin válogatott kapitánya, Cesar Luis Menotti is, aki a követ­kezőket mondta a hármas bí­rói sípszót követően: — „Igen­igen jó játékot láthatott a közönség, a brazilok technikai fölénye dominált. A német válogatott rossz napot fogott ki. Jupp Derwall az NSZK kapitánya, bizonyára sok ta­nulságot vont le magának”. Atlétika Úttörő-olimpia járási döntője Jobbágyiban A megyei tanács pásztói já­rási hivatalának művelődési osztálya és a járási úttörő- elnökség Jobbágyiban, a Sző­nyi SE sporttelepén rendezte meg az atlétikai úttörő-olim­pia járási döntőjét. A finálén a korábban négy körzetben lebonyolított döntő győztes öt-öt fős fiú- és leány csapatai vettek részt. Az ecsegi, héhal- mi, vanyarci, jobbágyi és bu­ják! iskolák versenyzőit — 130 úttörőt és kisdobost — az őket kísérő nevelőket és a né­zőket Havril János, a pásztói járási úttörőelnökség tagja köszöntötte, majd hivatalosan megnyitotta az olimpiát. A több órán át tartó verseny színvonalas, jó küzdelmet és hazai sikereket hozott. Kár,' hogy az ecsegi körzetben el­ső helyen végzett pásztói leányegyüttes — indokolatla­nul — távolmaradt. Eredmények. Háromtusa. Leánycsapat. 1. Jobbágyi 672 pont, 2. Vanyarc 549, 3. Buják 407 pont. Fiúcsapat: 1. Jobbá­gyi 574, 2 Ecseg, 545, 3. Va­nyarc 513 pont. Négytusa. Leánycsapat: 1. Jobbágyi 1030, 2 Vanyarc 843, 3. Buják 438 pont. Fiúcsapat: 1. Jobbágyi 798, 2. Héhalom 714, 3. Va­nyarc 674 pont. ötpróba. Le­ánycsapat: 1. Jobbágyi 1289, 2. Vanyarc 973, 3. Buják 911 pont. Fiúcsapat: 1. Jobbágyi 1388, 2. Héhalom 935, 3. Va­nyarc 921 pont. Egyéni há­romtusa. Leányok: 1. Kis3 Katalin (Jobbágyi) 155, '2 Sándor Kinga (Jobbágyi) 143, 3. Sándor Szilvia (Jobbágyi) 128 pont. Fiúk: 1. Ja- kus Dániel (Vanyarc) 145, 2. Borsik Gábor (Ecseg) 139, 3. Kiss Norbert (Jobbágyi) 131 pont. Négy tusa Leányok: 1. Nyitrai Hedvig (Jobbágyi) 239, 2. Gönczöl Edina (Jobbá­gyi) 230. 3. Jagicza Mónika (Jobbágyi) 198 pont. Fiuk: 1. Csontos Gábor (Jobbágyi) 189. 2. Molnár Zsolt (Ecseg) 172, 3. Láng Péter (Jobbágyi) 138 pont. ötpróba. Leányok: 1. Molnár Andrea (Jobbágyi) 325, 2. Dobrocsi Melinda (Jobbágyi) 267, 3. Csorba Ju­dit (Jobbágyi) 252 pont. Fiúk: 1. Molnár Csaba (Jobbágyi) 320, 2. Jancsó János (Jobbá­gyi) 289, 3. Király Győző (Jobbágyi) 264 pont. A verseny befejeztével a. helyezettek oklevél- és érem­díjazásban részesültek. Ók képviselik a pásztói járást a megyei úttörő-olimpián. Bgy. SE—Nyíregyháza 3—3 (0-3). Bgy. SE: Jamrik (Baráth) — Bendik, Debrei, Deme, Mi­hály — Macskási, Baranyai, Borkó — Puruczki, Matyóka, Csábi (Molnár). Edző: Beke Ferenc. Góllövő: Macskási, Purucz­ki, Matyóka. Jó: Mihály, Ba­ranyai, Molnár. Ellentétes félidők, igazságos pontosztozkodás. TÁJFUTÁS Fabulon Kupa a Börzsönyben Márianosztra térségében, a Kőbányai Lombik TK rende­zésében került sor a Fabulon Kupa tájfutóversenyre, melyen részt vettek a Balassagyarma­ti MEDOSZ SE tájfutói isr • fi; . fi * -acatni !" - o-il ec '<• Közülük — némi meglepe­tésre — Kovalcsik István ka­tegóriagyőzelmet szerzett az ifjúságiaknál. Eredmények. Szeniorok: 1. Zsigmond Tibor (DVTK) 69.20, ... 10. Kovács Ferenc (ME­DOSZ) 94,23. Ifi „B” kát.: 1. Vityi Péter (Tipográfia) 54.58, ... 27. Szalai Szilárd (ME­DOSZ). Ifi „C” kát.: 1. Ko­valcsik István (MEDOSZ) 42.41, ... 7. Szűcs Miklós (ME­DOSZ) 73.34, 8. Bacskó Péter (MEDOSZ) 76.10. ... 10. Hor­váth János (MEDOSZ) 82.54, ...12. Szabó P. (MEDOSZ) ...14. Horváth A. (MEDOSZ). Serdülő „B” kát.: 1. Mihá- czy Zoltán (Tipográfia) 31.26, ...16. Kovács Gábor (ME­DOSZ) 37.41, Úttörő „C” kát.: 1. Lencsés István (Tipográfia) 24.36, ...9. Vastag Gábor (MEDOSZ) 56.09, ...13. Ko­vács Zoltán (MEDOSZ) 60.24,. ... 15. Kovács Péter (ME­DOSZ) 66.26. Ifi nők: 1. Kacskovics Hel­ga (PVSK) 54.20 mp, ... 17. Imre Marianna (MEDOSZ), ...19. Nagy Beáta (MEDOSZ). Hazai csapatok sikerei A megyei kézilabda-bajnok­ság IV. fordulóját a hazai együttesek sikerei fémjelezték. A mérkőzéseken — az elmúlt hetihez képest — aránylag ke­vés gól született. A kérdés az, hogy a támadójáték volt rosz- szabb, vagy a csapatok jobban védekeztek? Pásztón és Érsek- vadkerten rangadót játszott„k. A pásztói lányok az STC, a vadkerti fiúk az eddig veret­len Szőnyi ellen diadalmas­kodtak. A pásztói felnőtt fér­ficsapat valósággal kiütötte a Diósjenőt. A gyógyírt a ven­dégek ifjúsági gárdájának 19 gólos sikere jelentette. A Sík­üveggyár—Vanyarc női talál­kozó későbbi időpontban ke­rül lejátszásra. Eredmények. Nők: Bgy. SE —Nagybátonyi Bányász 26—20 (14—7). Vezette: Földi, Simon. Legjobb dobók) Kissné 13, Klebniczky 5, illetve Liska 6. A hazaiak a hetek óta nagy­szerű formában levő Kissné vezérletével biztos győzelmet arattak a kitűnően játszó ven­dégekkel szemben. Jó: Kissné, illetve Liska. Pásztói SE—Salgótar jáni TC 15—14 (7—7). V.: Babják, Kő­vári. Ld.: Bordás 6, Horváth 5., illetve Demény 6. Az első percek kihagyása után, ami­kor is a pásztói lányok négy góllal elhúztak, a tarjániak egyenrangú ellenfelek voltak. Noha a második játékrészben is volt néhány perces rövidzár­latuk. Jó: Borbás, Horváth, Institórisz, illetve Demény, Pálfalval. Ifj. Szebeni Árpád (Nagybátony) góllövés közben a Szőnyi ellen A bajnokság állása 1. Bgy. SE 3 3­- 92- 39 fl 2. Pásztói SE 3 3­- 71- 33 6 3. Nb. Bányász 4 2­2 76- 59 4 4. STC 4 2­2 54- 48 4 5. Ecseg 3 1­2 29- 46 2 6. St. Síküveg. 2 - ­2 22- 32 ­7. Vanyarc 3 - ­3 20-107 ­A góllövőlista élmezőnye: 1. Kiss Lászlóné (Bgy. SE) 35, 2. Borbás Erika (Pásztó) 29, 3. Gerhát Mária (Bgy. SE) és Pádár Katalin (Nagybátony) 23. Férfiak. Felnőttek: Érsek- vadkert—Szőnyi SE 20—18 (9—7). V.: Juhász, Ambrus. Ld.: Fülöp 7, Cseh 6, illetve Jancsó Gy. 14. A végig izgal­mas mérkőzésen a fegyelme­zett, jó csapatjátékot nyúj­tó hazai együttes győzött. A vendégcsapatból Balogh Gá­bort az 55. percben a játékve­zetők kizárták a játékból. Jó: Fülöp, Jamrik, Cseh, illetve Jancsó Gy. Bgy. SE—Nagybátonyi Bá­nyász 19—16 (11—7.) V.: Si­mon, Földi. Ld.: Leszák 7, Cse­ri 6, ill.: ifj. Szebeni 8. A két egyforma képességű csapat küzdelméből a jobb kapussal rendelkező hazaiak kerültek ki győztesen. Jó: Leszák, Pis- tyur, ill. ifj. Szebeni. Pásztói SE—Diósjenő 29—9 (14—6). V.: Babják, Kővári. Ld.: Farkas és Alapi 8, Mé­száros 6, ill. Bőgér 3. A hazai­aknak nem okozott gondot az utolsó helyezett; tetszés sze­rint érték el góljaikat. Jó: Koós, Alapi, Mészáros, Farkas, 111.: Bőgér. A bajnokság állása 1 76-31 4 1 50-47 4 A góllövőlista élmezőnye: 1. Jancsó György (Szőnyi SE) 42, 2. ifj. Szebeni Árpád (Nagybátony) 31, 3. Fülöp Miklós (Érsekvadkert) 25. 1. Pásztói SE 3 3­2. Érsekvadkert 4 3­3. Szőnyi SE 3 2­4. Bgy. SE 3 2­5. Tereske 3 1­6. Nagybátony 4 1­7. Diósjenő 4 - ­A Ménkes—Karancskeszi ta­lálkozón 1200. mérkőzését ve­zette Balázs József salgótar­jáni futballbíró. Gratulálunk! ☆ Szombaton első ízben ke­rül sor Nógrád megyében ka­jak-kenu versenyre. Palotá­son 14 órakor kezdődő tehet­ségkutató egyben a megyei úttörő-olimpia döntője is lesz. A hét kajak- és egy kenu­számból álló versenyen a ha­zaiakon kívül Vác és Nagy­maros sportolói is hajóba ül­nek. ☆ Május 25-én 15,30 órakor az SKÜ-stadionban kerül sor a megyei 11-es rúgó verseny Sorokban döntőjére. A járásokban ed­dig közel 3000 serdülő és if­júsági korú fiatal vett részt a versenyben, s a legjobbak az STC kapusai ellen bizo­nyíthatják tudásukat. ☆ A. salgótarjáni városi sport- csarnokban vasárnap délelőtt 9 órától rendezi a megyei asztalitenisz-szövetség másod- és harmadosztályú egyéni baj­nokságát. Az egyenes kieséses rendszerben rendezendő ver­senyen páros számok is sze­repelnek. Ifjúságiak: Érsekvadkert— Szőtayi SE 12—12 (4—9). V.: Ambrus, Juhász. Ld.: Kovács 4, ill. Váradi 6. Az úttörő­olimpiára készülő hazaiak leg­jobbjaikat csak a második félidőben szerepeltették. Jó: Kovács, őszi, ill. Váradi, Ban­gó. Diósjenő—Pásztói SE 25—6 (15—4). V.: Babják, Kővári. Ld.: Bőgér 10, Molnár 9, ilj.: Baán 4. A vendégek fölénye­sen győztek. Jó: Molnár, Bő­gér, ill. Baán. Nyitott pályák a hét végén Salgótarjánban: ZIM (For­gács-telep) Építők (kézilabda) öblösüveggyári, az STC tó­strandi és az SKÜ Zója-ligeti pályája. ☆ Vasárnap Salgótarjánban kerül sor a tájfutók megyei váltóversenyére. A 10 órakor kezdődő küzdelmekben 4, il­letve 3 fős csapatok szere­pelnek. ☆ A megyei természetbarát­szövetség vasárnap nyílt tú­rát rendez a tari Tuzson ar­borétumhoz. A résztvevők Salgótarján főterén a 7,23 órakor induló személyvonat­nál találkoznak. Az öt kilo­méteres túra vezetői Vong- rey Béla és Hauszman János. A bajnokság állása 1. Diósjenő 2. Bgy. SE 3. Pásztó 4. Érsekvadkert 5. Szönyl SE 6. Salgótarján 3 3 - - 79-36 6 32-1 56-5! 4 21-1 25-36 2 3-12 41-53 1 2-11 26-41 1 1 - - 1 8-18 ­A góllövőlista élmezőnye: 1. Molnár István (Diósjenő: 31.2. Csunyi István (Bgy. SE) 26, 3. Bőgér János (Diósjenő) 21. . T. I. NÓGRÁD - 1981. május 21., csütörtök 7