Nógrád. 1981. április (37. évfolyam. 77-100. szám)

1981-04-07 / 81. szám

ökölvívás Farkas és Hranek magyar bajnok Hranek (jobbról) biztosan védte meg bajnoki címét A múlt héten Szegeden ren­dezték meg az ökölvívó ma­gyar bajnokságot. Az STC hat versenyzővel képviseltette magát, s közülük hárman ju­tottak el a végső csatározásig, Tömegsport Bajnokság a A FŰTÖBER nagybátonyi gyárának Szalvai Mihály KISZ-alapszervezete a napok­ban női és féríi egyéni aszta­litenisz-bajnokságot rendezett. A versenyen, amely két dél­utánon át tartott, tizenkilen­cen vettek részt. A benevezet­tek színvonalas, küzdelmes csatákat vívtak, annál is in­kább, mivel a nők versenye egyenes kieséses rendszerben FÜTÓBER-ben folyt. A döntő eredménye. Nők: Dömötörné—Oláhné 2—0. Végeredmény: 1. Dömötör Lászlóné, 2. Oláh Tiborné, 3. Gebur Józsefné és Huszár Ot- tóné. Férfiak: Bakos—Szűcs 2—1. Végeredmény: 1. Bakos János, 2. Szűcs Gáspár, 3. Sándor Gyula. A verseny helyezettjeit érté­kes díjazásban részesítették. — tótb — Atlétika Felszabadulási futóverseny Felszabadulásunk 3«. évforduló­jának tiszteletére, április 4-én nagyszabású utcai futóversenyre került sor Salgótarjánban. A ri­maszombatiak indulásával nem­zetközivé bővült versenyt tizen­négy korcsoportban, és három tá­von rendezték meg. A több mint ezer résztvevő nagyszerű küzdel­met vívott. Eredmények. Nők. II. krcs. (9—10 évesek, 55 Ind., 800 m.): 1. Jusztin Katalin (Bp. Alt. Isk.), 2. Földi Ágnes (Bem Alt. Isit.), 3. Iíoperla Tün­de (Bem Alt. Isk.). III. krcs. (11—12 évesek, 140 ind. Soo m): 1. Judüt Juhászova (Ri­maszombat), 2. Fej ér'.'ári Judit (Gagarin Alt. Isk.), 3. Éva Zacha- rová (Rimaszombat). IV. ‘ krcs. (13—14 évesek, 150 ind., 80o m): í. Bereczkj Beáta (Petőfi Ált. Isk.), 2. Bereczki Brigitta (Petőfi Alt. Isk.), 3. Galbács Ju­dit (Petőfi Alt. isk.) V. krcs. (15—16 évesek, 144 ind., 3100 m): 1. Kovács Erzsébet (Egészségügyi gzakközépisk.), 3. Blaslcó Erzsébet (Madách Imre Gimn.), 3. Alice Brocková (Loko- motiva Rim. Sobota). VI. krcs. (11—18 évesek, 41 ind., tioo m): 1. Galrilla Hartuigova (Lokomotiva R. Sobota). 2. Hen- rata Hartuigova (Lokomotiva R. Sobota), 3. Tőzsér Marianna (Ma­dách Imre Gimn.). VII. krcs. (19—20 évesek, 2 ind., »100 m): l. Aleva Danielisová (Lo­komotiva Rim. Sobota), 2. Re­nata Godorova (Lokomotiva Rim. Sobota). Vili. krcs. <21—35 évesek, 1 Ind., .4000 m): 1. Kozik Andrásné (BRG-szerelő II.). Férfiak. II. krcs. (9—10 évesek, »4 ind., 800 m): 1. Rigó GvüzŐ (Bp. Alt. Isk.), 2. Fejérvári Géza (Gagarin Alt. isk.), 3. Tuská Csa­ba (Rákóczi Alt. Isk.). III. krcs. (11—12 évesek, 136 ind., 800 m): 1. Czimer Péter (Petőfi Alt. Isk.), 2. Juhász László (Somoskőújfalui Alt. Isk.), 8. Koltai Péter (Petőfi Alt. Isk.). IV. krcs. (13—14 évesek, 121 ind., 800 m): 1. Mattös Dalibor (Rim. Sobota), 2. Sándor Gyula (Rákó­czi Alt. Isk.), 3- Hegedűs Zsolt (Petőfi Alt. Isk.). V. krcs. (15—16 évesek, 217 ind., 210o m): 1. Király Zoltán (Strom­feld Szakkozépisk.), 2.' Lantos Gábor (211. sz. Szakmunkáskép­ző), 3. Géczi Tibor (Keresk. és Vendéglátó Isk.). VI. krcs. (17—18 évesek, 65 ind., 2100 m): 1. Kadlót Zoltán (Madách Gimn.), 2. Boila László (Madách Gimn.), 3. Eczet János (Bolyai Gimn.). VII. krcs. (19—HO évesek, 2 in«., 2100 m): 1. szabó Zoltán (STC). 2. Ottmár Miklós (211. sz. Szakmunkásképző). Vin. krcs. (21—35 évesek, 9 ind., 4009 m): 1. Bene István (STC). 2. Balogh Gyula (STC), 3. Telek András (Egri TK). IX. krcs. (36—50 évesek. 2 ind., 4000 m): 1. Máté Csaba (kohásza­ti üzemek), 2. Gecse István (Ven­déglátó V.). Április s-án megrendezték a ha­gyományos Komamo—Komárom nemzetközi futóversenyt. A fel­nőttek háromszáz fős mezőnyé­ben az STC-s Bene a 27., Kadlót pedig a 37. helyen végzett. Az if­júságiaknál a tarjániak közül Ki­rály Zoltán szerepelt a legjob­ban, aki a 22. helyen végzett. a döntőig. A televízió jóvoltá­ból a nógrádiak is szemlélői lehettek az eseménynek. Légsúlyban Botos Tibor az olimpiai bronzérmes nyíregy­házi Váradi Jánossal vívott színvonalas, érdekes csatát. A második menetben a tarjáni fiúra számoltak, és kétségte­lenül jobb harmadik menete kevés volt a végső győzelem­hez. Érdekes, hogy mindkét külföldi pontozóbíró Botost látta jobbnak. (3—2). Nagy érdeklődés előzte meg a Farkas—Turu összecsapást a harmatsúlyú döntőben. Leg­utóbbi találkozásukkor az Építők SC fiatal öklözője győ­zött. Ezúttal Farkas rendkívül okosan, taktikusan bunyózott, nem bonyolódott bele a fölös­leges ütésváltásokba, s vége­zetül 3—2-es pontozással nyer­te a találkozót. Nagyváltósúlybarí Hranek Sándorért szurkolhattunk. A tarjáni ökölvívó egyértelmű­en jobb volt ellenfelénél, Schubertnál, s a'3—2-es Hra- nek-győzelem nem fejezi ki híven a látottakat. Végezetül az STC két arany- és egy ezüstéremmel zárta az idei országos bajnokságot. Papp László, a válogatott vezető edzője kijelölte a tam- oerei EB-re készülő csapatát. Meglepetés, hogy mindössze egyetlen tarjáni, a volt olim­pikon, Farkas kapott helyet a keretben. LABDARÚGÓ NB II. ^ Unalmas mérkőzés SIC — Szarvas i—0 ()—0> Salgótarján, 1000 néző, v: Fekete. STC: Kocsis — Csá­ki, Mákos, Varga, Kozma — Szabó, Tóth, Liptóié — Né­meth, Kajái, Simon. Edző: Szalui Miklós. Szarvas: Pocsai — Paulik, Kajtár -'Bálint a 87. percben), Plástyik, Filyó — Erőss, Lónai, Bánáti — Ravasz (Fehérvári a 65. nerc­ben), Tabár, Durucskó. Edző: Papp László. Sokáig egy-két rossz átadá­son kívül nem történt semmi. Az első izgalom a negyedóra végén adódott a hazai kapu­nál. A kitörő Tabár elől Ko­csis kapujábój messzire ki­futva lábbal mentett. Jobbára a szarvasiak támadtak, feltű­nő volt. hogy ők uralták a kö­zéppályát. A 29. percben Erőss 30 méteres nagy lövését a ha­zaiak kapusa a bal alsó sarok elől tolta ki. Három perc múl­va megszületett az STC veze­tő gólja. Cséki felfutott, s be­adását a fiatal Németh a jobb kapufa élére fejelte, majd a visszapáttanó labdát az újonc szélső pár lépésről a kapu közepébe vágta. 1—0. A 34. percben Szabó kapott sár­ga lapot Bánáti lerántásáért. A félidő utolsó eseménye Erőss 20 méteres bombája volt, amelyet biztosan védett Kocsis. Szünet után Kajdi lódult meg a bal szélen, beadását szögletre hárították a védők. A beívelt sarokrúgást Kajdi fejelte kapura, de a labda el­szállt a felső sarok mellett. A másik oldalon Ravasz nyesett szabadrúgása keltett némi iz­galmat. de a lövés elkerülte a kaput. Az 57. percben a kiug­ró Németh elől Pocsai mint­egy 30 méterre kifutva kapu­jából, fejjel mentett. Jobbára a hazai térfélen folyt a já­ték. Egy ellentámadásnál Tóth bal alsó sarokra tartó lövése és Pocsai védése kapott tap­sot. A 71. percben Fehérvári szép kapáslövéssel foglalkoz­tatta Kocsist. Egy perc múlva Szabó megrúgta Bánátit, aki azonnal törlesztett. A játék­vezető — teljesen jogosan — .mindkét játékost kiállított'a. A 83. percben Fehérvári bomba­szabadrúgását öklözte ki az STC kapuvédője. A másik ka­punál Tóth szabadrúgása zú­gott el a felső sarok mellett. Az utolsó percben -Lipták látványos fejesét tette ártal­matlanná Pocsai. Meglehetősen unalmas, ala­csony színvonalú mérkőzést vívtak egymással a csapatok. Palchuber nagy napja Debreceni Kinizsi — Nagybátony 2—2 (2—1) Debrecen, 79« néző, v.: Győri. Debreceni Kinizsi: Verge —Ber­ki. Takács, Vajda, Tóth I. — Tőzsér, Tóth E., Magyar — Szabó, Tóth F. (Zavadczki az 58. percben), Orenstein. Mb. edző- Szabó Béla. Nagybátony: Palchuber — Bertók, Antal, Orosz J., Tamás — Bocsi, Dóra, Orosz L. (Szabó J. % szünetben) — Kiss, 'Szóé, Loch (Czékmáu a ’ 87. percben). Edző: Dávid Róbert. A Nagybátony kezdte a játékot, azonban a debreceniek a 2. perc­ben megszerezték a vezetést: Tóth Ernő balról szabadot rúgott a túl­oldalra és a berohanó Szabó az öt és feles sarkáról a hálóba fe­jelte a labdát. 1—0. Ezután mind­két kapu felé gördültek támadá­sok, de a 14. percben újabb ha­zai gól következett. Tőzsér a kaputól 25 méterre letett labdát Szabóhoz gurította, aki elfutott, az alapvonal közeléből beadott, és a berobbanó Tőzsér vetődéses fe­jessel gólba küldte a labdát. 2—0. Amíg a debreceniek örültek az újabb góljuknak, a nagybáto- nyiak gyors támadást vezettek és már a következő percben javítot­tak: Bocsi jobbról középre adott, a labdát Dóra fejjel továbbcsúsz­tatta Lochig, aki pár lépésről a hálóba fejelt. 2—1. Ezután Magyár kapáslövését bravúros vetődés­sel hárította Palchuber, :r,ajd a félidő befejezése előtt Loeh jobb­ról az üres kapu elé tálalt, de a Felszabadulási futónap A középfokú iskolád tanterv szellemében és az egészséges moz­gás megszerettetése céljából fel- szabadulásunk évfordulója tiszte­letére szervezte meg a salgótar­jáni Táncsics Mihály Középiskola hagyományos futónapját. Öröm volt nézni a partizán­emlékmű környékén nvüzsgő fia­talokat, akik várták, hogy futá­sukra sor kerüljön. Több mint ötszáz tanuló — főként leány — gyülekezett és emlékezett a par­tizánok harcaira. Maguk is vál­lalt :*k a nehéz terepen való fu­tást és dicséretes, hogy az iskola minden egészséges tanulója részt vett a versenyen. A felmentettek segédkeztek, vagy szurkoltak a befutóknak, öt csooortban indul­tak e! az emelkedőn, hogy meg­tegyék a kii elölt útvonalat. Eredmények, fiúk: 1. Mocsányi Iván. 1. Veszelovszki Ferenc, 3. Susán Pál. IV. osztályos leányok: 1. Adám Judit. 2. Habony Éva. 3. Dormán Csilla. TH. osztályos leánvok: 1. Kadlót Tünde. 2. Var­ga Tünde. s. Urban Piroska. II. osztályos leánvok: :. Dobrovolni Éva. 2. Rigó Margit. 3. Szabó Mó­nika. Az I. osztályos leányok leg­népesebb, 132 fős csoportjából: 1. Erdei Erika, 2. Andó Csilla, 3. Boila Judit. Dicséret illeti mind az Iskola- vezetést, mind a testnevelőket a verseny megrendezéséért. A totó 14. Heti eredménye Dorog—SZEOL AK 1-0 Váci Izzó—Kecskemét 0-1 Hajdűb.—Gyöngyös o-l Asztalos SE—Ózd 1-3 Fűzfő—MÁV DAC - o-l Péti MTE—PVSK 3-2 Bologna—Internazlonale „ , förö Brescia—Napoli 1 Como—Ascoll <|. Fiorentlna—Torino 3. Udlnese—Roma o­Poggia—Sampdorla 1 Lanerossi—Monza l Pisa—Palermo |. + 1 Építők SC—Ganz-M. 1-4 2 I v e -2 2 0 x 0 1 1 2 x •0 1 1 X-1 berohanó nagybátonyi támadók1 elől Tőzsér az utolsó pillanatban szögletre vágta a labdát. Fordulás után néhány percig a debreceniek támadtak — egy al­kalommal szabó gyenge fejese a kapufáról került vissza a mezőny­be. Az 54. pereBBH-BgreuHtett V nagy erővel küzdő banyászcsapat, ezúttal is Bocsi volt az indító, ö jobbról szabadot rúgott a másik oldalra, és a szemfüles Loch egy méterről senkitől sem zavarva a léc alá fejelte a labdát. 2—2. Ha­zai mezőnyfölény közepette a 60. percben a Nagybátony megszerez­hette volna harmadik gólját is: az elfutó Loch keresztbeadott labdá­ját Kiss pár méterről — amikor senki sem volt a közelében — a kapu fölé fejelte. A 65. percben a debreceni .gzabó a 16-osról meg­célozta a jobb alsó sarkot, de Palchuber bátor vetődéssel kiütöt­te a goiba tartó labdát. A hátra­levő időben a Nagybátony az eredmény tartására törekedett, a Kinizsi mezőnyfölénybe került. A 73. percben Szabó az Ötösről lőtt kapura, a labda az elébe vetődő Palchuber testéről kivágódott. Ké­sőbb újabb Palchuber-alakítások következtek. Mindezek ellenére Szoó lábában volt a győztes gól, azonban a 86. percben 16 méter­ről a debreceni kapus kezébe lőtt. Végig igen jő iramú küzdé­lem folyt a 90" perc alatt. Mindkét csapat teljes erőbe­dobással, nagy akarással, lel­kesedéssel küzdött, méltán vágták ki. a^szurkojók szim­pátiáját. A játék Képe alap­ján a hazaiak ugyan többet birtokolták a labdát, és in­kább a nagybátonyiak térfelén folyt a játék, azonban ez a kép csalóka volt. A debrece­niek kevésbé rendelkeztek olyan átütőerővel, hogy több­ször sikeresen vegyék be a Nagybátony kapuját, hiszen sokszor betonfalként 1 állt «el­len a Bányász-védelem, vég­szükség esetén pedig Palchu­ber több esetben bravúrral, „fiatalos” hévvel hárított. A szórványosan támadó Nagybá­tony is veszélyeztette a Kini­zsi kapuját. A két csapat egy­aránt megfelelt a taktikai el­várásoknak, és eléggé sport-. A szarvasiak mindvégig némi mezőnyfölényben voltak, de Igazi gólhelyzetet nem tudtak kialakítani. Ezen a téren a hazai támadók sem jelesked­tek. Viszont a fiatal Németh szemfülessége az STC javára döntötte el a találkozót. Mindkét oldalon bosszantó hi­bák tarkították a játékot, amelyek egy része a betonke­mény játéktér, számlájára ir­ható. Üde színfolt volt az STC fiataljainak' nagy akará­sa, s helyenként ügyes játé­ka. A hazai csapatban Kocsis kevés dolgát magabiztosun lát­ta el. A védelemben Cséki fel­futásokkal is segítette csapa­tát, Varga pedig jó szerelé­sekkel vétette magát észre. A fiatal Kozma jó teljesítmány- nyel rukkolt ki élete első NB ll-es mérkőzésén, kitűnően tartotta szélsőjét. A középpá­lyások nem tudták igazán irá­nyítani a játékot. Szabó több kirívó durvaságot követeit el, Tóth és Lipták pedig közepe­sen játszott. A csatárok közül az újonc Németh lelkes, ügyes játéka és gólja érdemel emlí­tést. A szarvasiak közül Kajtár. Erőss. Tabár és Durucskó emelkedett ki. Kiss László Miklós szerű, ádáz küzdelmük vég­eredményben igazságos pont- osztozkodással végzödötj. Jók: Takács, Vajda, Tőzsér, Szabó, ill., Palchuber (a me­zőny legjobbja). Bocsi, Szoó és Loch. , Fülep Kornél A Keleti csoport eredményei! Szolnoki MÁV MTE—Borsodi Vo­lán 2—1 (1—1), H. Szabó L. SE— Karcag 2—0, (0—0), DUSE—MVSC 1—1 (0—0). Lehel SC—Kazincbar­cika 0—0, Gyula—Hódmezővásár­hely 3—0 (0—0). Gyöngyös—Hajdú, böszörmény l—O (1—0), Özd—H. Asztalos J. SE 3—1 (2—0), H. Papp • J, ,SE—Eger 5-0 (0—0). A bajnokság állása 1. özä*‘" 2. Gyöngyös 3. Gyula 41 STC 5. Papp SE 6. MVSC 7. Asztalos SE 8. szabó SE 9. HMSE 10. Eger 11. D. Univ. 12. Lehel SC 13. K.-barcika ' 14. Debr. K. 15. Szolnok 46. Szarvas 17. Borsodi V. 13. N.-bátony 19. Karcag, 20. H.-böszörm. tru 7115 27 12 27 13 27 11 27 13 27 10 27 10 27 10 27 11 27 9 27 8 27 8 27 9 27 10 9 8 10 6 11 7 13 9 12 6 14 4 16 7 17 45- 19 40 36- 22 36 37- 26 34 39-27 32 42-34 31 46- 39 31 37-33 20 30-23 28 34-30 21 33-33 23 32-27 26 32-29 26 30- 39 26 39-40 26 42-46 26 ■24-31 21 31- 50 21 36-47 20 23-50 18 20-47 IS I Dunaújváros, 1200 néző, v.: Dömény. Balassagyarmat: Balázs — Pribeli, Robb, Hor- nyák, Lajkó — Friedmann, Varga, Tóth K. — Szalai, Papp, Tóth G. (Kármán a 44. percben). Edző: Czimmermann Gyula. Dunaújváros: Han- csák — Hodermarszki, Medve, Miskovicz, Tóth — Badi, Már- tha (Béres a 66., percben), Bo- gárdi — Juhász, Somogyi Gy., Klement (Somogyi M. a szü­netben). Edző: Formaggini Károly. Az első támadásokat a ha­zai csapat vezette, majd az ellenfél balszélsője Tóth G. lefutotta Márthát, beadását a kifutó Hancsák kivetődve Papp lábáról leszedte.- Két gyors Építők-támadása után az ellenfél is veszélyeztetett: főleg a hatalmas termetű kö­zépcsatár Papp révén, de a védelem az utolsó pillanatban mentett. A 10. percben Juhász erőteljesen lerázta őrzőjét, Lajkót, 17 méterről lőtt,- de a labda elsuhant a jobb kapufa töve mellett, öt perc múlva a félpálya vonalánál Hoder­marszki szerezte meg a lab­dát, előretörve jól adott vissza, Badi egyből, 17 méter­ről a felső léc fölé bombá­zott. A 23. percben Fried­mann a jobb oldalon lefutotta a védőket majd középre adott, az érkező Papp sarokkal a kapuháló tetejére emelte a labdát. Két perc múlva nagy helyzetet hagyott ki a hazai csapat. Hodermarszki előre­törve az alapvonalon csatá­zott két védővel, végül nála maradt a labda, beadását Ju­hász az ötös sarkán kapta, de kivárt a lövéssel és a kivető­dő kapus, Balázs szögletre mentett. Klement végezte el Biztos győzelem idegenben Bgy. SE — Dunaú/városi Építők 3-1 (0-0) jobb oldalról a szögletet, be­ívelését Somogyi Gy. a felső •kapúfára fejelte. Jő volt az iram valamivel többet táma­dott a hazai csapat, míg az ellenfél veszélyes kontratá­madásokkal próbálkozott. A 37. percben Badi jó labdával indította Tóthot, beadását Somogyi Gy. szabadon kapta, de lövése az oldalhálóba vá­gódott. Két perc múlva egy bal oldali szöglet végén Kle­ment közelről Balázs kezébe fejelte a labdát. Egy perc múlva Mártlia vágta fel a jól cselező Tóth G.-t, aki két­perces ápolás után sem tudta a játékot folytatni —, kifor­dult a bokája —, helyére az utolsó percben Kármán állt be. Szünet után az első ese­ményt Tóth K. sárga lapja jelentette, aki visszahúzta az őt leszerelő Hodermarszki t. Két hazai támadás után az 52. percben védelmi hibából vezetést szerzett a Balassa­gyarmat. Badi a saját térfe­le közepén röviden passzolt, Friedmann elcsípte a labdát és a védők díszkísérete mel­lett, ötméteres előnnyel a ki­futó Hancsák előtt elgurított és a pöttyös a jobb kapufa belső lapjáról a hálóba per­dült, 1—0. Az 59. percben Hornyák letalpalta Somogyi M.-et aki ezért sárga lapot ka­pott. Egy perc múltva Már­tha felső sarokba tartó lövé­sét védte Balázs. A 70. perc­ben, amikor a hazai csapat támadott, egy előrevágott lab­dával Papp tört kapura, két hazai védő közrefogva buk­tatta. A szabadrúgást Szalai lőtte nagy erővel kapura, a labda Hancsák kezét is érint­ve a léc alá vágódott. 2—0. Két perc múlva szépített az Építők. Somogyi Gy. 16 mé­teres lövése Lajkó lábáról ki­perdült. Badi 12 méterről is­mételt és az üres kapu köze­pébe lőtt. 2—1. A 75. perc­ben újabb gólt szerzett a Ba­lassagyarmat. Papp két védőt is kicselezett, majd oldalra gurította a labdát, az érkező Szalai egyből a hálóba továb­bított. 3—1. Két perc múlva ismét Papp tört a bal olda­lon előre, kicselezte Miskovi- ezot, aki hátulról felvágta. Ez­úttal sem maradt el a sárga lap. Ezután Szalai lőtt fölé, majd Bogárdi távoli bombá­ját öklözte szögletre Balázs. A 86. percben ismét Papp volt a szenvedő, ezúttal Medve gáncsolta el hátulról. A já­tékvezető — következetesen — Medvének is felmutatta a sárga lapot. Az utolsó percek­ben még Badi próbálkozott tá­voli lövéssel, de a labda el­kerülte a kapút. A Balassagyarmat igazolta, hogy nem véletlenül szerepel jól. Csapatuk gyors, erősza­kos játékosokból áll és ezút­tal jól ismerve fel a hazai csapat védelmi megingásait, megérdemelten nyerte meg a találkozót és ezzel szinte még-fosztva a Dunaújvárosi Épitőket bentmaradási re­ményeitől. Jő: Balázs, Robb, Friedmann, Szalai, Papp, il­letve Badi. Markó Lajos A Középcsoport eredményei: H. Bem J. SE—Oroszlányi Bányász 1—0 (1—0) Ganz- MÁVAG—Építők SC 4—1 (1—0), Kecskemét—Váci Iz­zó 1—0 (1—0), Budafok— DÉLÉP SC 2—0 (0—0). 22. sz. Volán—BKV Előre 1—1 (0—0), BVSC—Bp. Spartacus 2—0 (2—0), Dorog—SZEOL AK 1—0 (0—0), Pénzügyőr—Sz. MÁV Előre 0-0, KKFSE— Szegedi Dózsa 2—1 (2—0). A bajnokság állása 1, SZEOL AK 27 15 7 5 47-24 37 2. KSC 27 14 8 5 39-25 36 3. B.-gyarm. 27 15 5 7 43-31 35 4. Ganz-M. 27 12 10 5 51-34 34 5. Bem SE 27 12 9 6 50-35 33 6. Szív. MÁV 27 11 9 7 38-35 31. 7. Budafok 27 11 8 8 41-33 30 8. Pézügyőr 27 9 12 6 29-29 30 9. Vác 27 8 12 7 46-39 28 10, Szegedi D. 27 12 3 12 52-37 27 11. KKFSE 27 8 10 9 37-33 26 12. Dorog 27 8 9 10 32-33 25 13. BVSC 27 9 7 11 29-35 23 14. 22. Volán 27 8 8 11 36-48 24 15. Építők SC 27 8 7 12 33-47 23 16. DÉLEP 27 7 7 13 32-50 21 17. BKV Előr^ 27 5 11 11 20-42 21 18. Bp. Spart. 27 8 4 15 26-41 20 19. D.-újv. Ép. 27 6 7 14 32-43 19 20. Oroszlány 27 4 7 16 23-40 13 i NÚGRÁD - 1981. április 7., kedd