Nógrád. 1981. március (37. évfolyam. 51-76. szám)

1981-03-24 / 70. szám

LABDARÚGÓ NB II. Alacsony színvonalú mérkőzés SIC — H. Papp J. SE 0—0 Salgótarján, 2000 néző, v.: dégek kísérleteztek egy-két Nagy L. STC: Kun — Szabó, gyors megugrással. A 49. perc- Mákos, Varga, Kovács — Bal- ben egy kapu előtti kavaro- ga, Földi (Cséki a 63. perc- dásnál a 16-oson helyezkedő ben), Lipták — Mohácsi (Sze- Balga elé pattant a labda, aki kula a 63. percben), Simon, egyből megcélozta az üresen Kajdi. Edző: Szaiai Miklós. H. maradt kaput, de lövése bal- Papp .1. SE: Gulyás — Dálno- szerencsére fejen találta Dál- ki. Földházi, Babcsán, Bukó- nokit. A vendégek, jobbhát- vics — Kapus. Palkovics, An- védjét az eset után rövid dirkó — Kvaszta, Birkás, ideig ápolták. A 67. percben Farkas (Bodoiai a 89. perc- Kvaszta. Kovács hibáját ki­ben). Edző: Vágó György. használva kiugrott, s éles szögből leadott bombája alig Langyos iramban kezdődött csúszott el a jobb kapufa tö- a találkozó. Az első említés- vénél. A másik kapunál két re méltó esemény a 9. percben hazai szabadrúgás jelentett né­akadt, Földi középre tartó lö- mi veszélyt: előbb Kovács tót- vését védte biztosan Gulyás, te próbára Gulyást, majd Az ellentámadásnál Kvaszta Varga szabadrúgása kerülte e! nehéz szögből célozta meg a a jobb felső sarkot. Az utolsó jobb felső sarkot, s Kun bra- negyedórára sem változott a vúrral tolta szögletre a vészé- játék képe. a vendégek látha- lves lövést. Aztán sokáig nem tóan elégedettek voltak az történt semmi. A két 16-os egyik ponttal, s alig-alig pn5- között hullámzott a játék, a bálkoztak a kezdetleges hi- két kapuvédőnek alig akadt bákat vétő,. Stécé-védelem meg- dolga. A 23. percben Bj'ga ingásainak kihasználására. A Szekula és Babcsán csatája, amelyből minden esetben a volt stécés hátvéd került ki győztesen (Herbst Rudolf felvétele) gig a tarjáni szurkolók. Bősz- kapujára, mint a vendégek szántó hibákkal tarkított, el- támadósora. Egyedül Varga képzelés nélküli erőlködés emelkedett ki társai közül. fordulásból leadott lövése ka- 75. percben egy partradobást folyt a pályán. Igazi gólhely- Mellette üde színfolt volt a pott tapsot, majd Lipták ve- Szabó a feje tetejével ért el, s zetet egyik csapat sem tudott fiatal Lipták bemutatkozása, szélyeztetett távolról, de nem a megcsúszott, kapura tártó kialakítani. A kapuk alig-alig Ügyesen, harcosan játszott, találta el a kaput. Az újabb labdát Kun csak bravúrral forogtak veszélyben, s ha a Középpályás társai , viszont gólszerzési lehetőségre negyed- tudta hárítani. Az utolsó em- Honvéd-csapat elhiszi, hogy eltűntek a mezőnyben, a esa- órát kellett várni: Szabó jobb lítésre méltó esemény a 80. nyerhet ezen a találkozón,ak- tárok teljesítménye pedig ez- oldali beadását Földi a felső percben történt: a kitörő Ka.]- kor könnyen akár két ponttal úttal is értékelhetetlen. A há- lécre fejelte. di elől Gulyás csak üggyel- is távozhatott volna Salgótar- rom támadónak szinte semmi Szünet után ott folytató- bajjal, előrevetődve tudott há- jánból. nem sikerült. A vendégcsapat­dott a „küzdelem”, ahol az el- rítani. Az STC, védelme kezdetleges bői Dálnoki, Andirkó és ső félidő abbamaradt. Tovább- hibákat vétett. Igaz, lelkesedé- Kvaszta nyújtott átlagon fe­re is lassú, körülményes tárna- A bajnoki év leggyengébb sükre nem lehet panasz, de liilit. dások gördültek, csak a ven- mérkőzését unatkozhattak- ve- több veszélyt jelentettek Kun Értékes pont idegenből Eger— Nagybátony 1—1 (1—0) Kiss László Miklós felmutatta a sárga lapot. A 75. percben Pécsi bal felső sarokba tartó 20 méteres szabadrúgását védte maga-. biztosan Palchuber. A 80. percben Szoó jó labdával ug­ratta ki Lochot, de a bíró az Eger, 3500 néző, v.: Balázs. Eger: Baár — Birincsik, Zsi- day, Nagylaki, Zágonyi — Farkas, Móricz, Fitala — Krisztián, Fenyves, Pécsi. Ed­ző: Bánkúti László. Nagybá­tony: Palchuber — Berták, Antal, Orosz J., Tamás, — Bocsi (Orosz L., a szünetben), Kiss Gy., Dóra — Szabó J. (Szoó, a szünetben), Czék- mán, Loch. Edző: Dávid Ró­bert. A tavaszi idényben először fogadta ellenfelét füves pá­lyán a hazai csapat, A fizi­kailag jól felkészített egri együttes számára kedvező­nek tűnt a kisebb salakos já­téktérről az áttérés. A mér­kőzés első félidejében a ven­dégek többnyire saját térfe­lükre szorultak, s már a 7. tisztázott egyalvesz«yes tárna- }aposan a ^apu ^.°zep^e ben végrehajtott cserék ser­dást. A 13. percben az ellen- 1—1> A So1 utan meg kentőén hatottak az össziáté­oldalon egy rövid felszaba­dítás nyomán Orosz J. a a6kapu föléhtlmdNégy^brdc- érdemelten cél később Fenyves közeli fe- n.Ji , megmosóJiassar waia bányászosapat az egyik baj­fS lochot A játékvel noki porJot A vendégcsapat­múlva viszont a Móriczcal bői Móricz és Birincsik telje­szabálytalankodó Antalnak sitménye emelhető ki. Budavári Sándor A Keleti csoport ...eredmé­nyei : MVSC—Kazincbarcika 2 —1 (0—1), Ózdi Kohász- Hajdúböszörmény 1—0 (1—0), ígéretes akciót téves partjel- h. Szabó L. SE—D. Kinizsi zői beintés alapján, les címén 2—1 (2—0), Hódmezővásár- lefújta. A hazai együttes leg- hely—Szolnoki MÁV MTE jobbja, Móricz a 81. percben 4—3 (1—2), Gyula—Gyöngyös caelsorozat végén közelről cé- 3_2 (1—0), Borsodi Volán— lozhatta meg a bal sarkot, a Szarvas 1_1 (1_1), H. Asz­r övid oldalra nagyszerűen he- talos J. SE—Lehel SC ’ 2—0 Kiss gólja pontot ér. lyezkedő Palchuber azonban óriási bravúrral megkaparin­totta az erősen. meglőtt lab­dát. Az I. félidőben jobbára vé­dekezett a Nagybátony, in­kább lelkesen, mintsem jól játszott a csapat. A szünet­(1—0), Karcag—DUSE (1-0). A bajnokság állása 2—0 kentőén hatottak az összjáté- inkább úgy tűnt, a vendeg- második 45 iá ó-rib- 170 n mit Irr.. KUKra, S O mOSOdlK 40 játékosok érzik, van mit ke­resniük az Eger ellen. A 69. teljesítménye alapján meg­szerezte meg a jesénél Palchubertől láttunk el a bal sarokba tartó pety- tyest. A 24. percben esett az első gól: Móricz kapott át­adást a kaputól 20 méterre, lendületből rávezette a lab­dát Antalra, megkerülte, majd 10 méterről a kiinduló kapus mellett a bal sarokba lőtt. 1—0. A 27. percben is­mét nehéz helyzetben hárított Palchuber. Pécsi ívelt balról a másik oldalon üresen ma­radt- Fitalához, aki a sarkot is megnézhette és úgy fejelt, a közbeavatkozásra, egy. perc és Kiss Cy., a hazai együttes­1. Ózd 25 17 4 4 42-15 38 2. Gyöngyös 25 i3 6 6 33-22 32 3. STC 25 12 6 7 38-24 30 4. Gyula 5. Asztalos 25 10 10 5 33-26 30 SE 25 11 7 7 35-28 29 6. MVSC • 25 12 4 9 42-38 28 7. Eger 25 11 6 8 33-26 28 8. HMSE 25 10 ¥ 8 33-26 27 9. Papp SE 25 9 7 3G-J4 27 10. Szabó SE 25 9 8 8 28-22 26 11. Szolnok 25 9 6 10 40-41 24 12. Debr. K. 25 9 6 10 36-37 24 13. D. Univ. 25 8 7 10 29-26 23 14. Lehel SC 25 7 9 9 29-29 23 15. K.-barc. 25 7 9 9 37-38 23 18. Szafvas 25 7 7 11 24-29 21 17. Borsodi V. 25 • 5 9 11 28-48 19 18. Karcag 25 7 4 14 23-46 18 19. N.-bátony ?5 6 5 14 30-45 17 20. H.-böször. 25 3 7 15 20-44 13 Iskolai sport Stromfeld Kupa három sportágban A gépipari szakközépiskolá­ban 1974-től hagyomány a Stromfeld Kupa megrendezése. dách 4, 2. Bolyai 2, 3. Gép­ipari 0 pont. Kézilabda: Gépipari A.— A napokban három sportág- Gépipari B. 27—21, Madách ban, kosárlabdában, kézilabdá- Gimn.—Gépipari B. . 35.-26, ban és labdarúgásban rendez­tek villámtornát Mindhárom Gépipari A.—Madách Gimn. 28—27. Végeredmény: 1. Gép­sportágban három-három is- ipari A. 4, 2. Madách Girnn. 2, kola csapata indult és kör- 3- Gépipari B. 0. pont. mérkőzéses formában döntöt­ték el a helyezéseket. A ku­pán csak fiúcsapatok vettek részt. EredrUények, kosárlabda: Madách Gimn.—Gépipari szakk. 54—25, 2. Gépipari szakk.—Bolyai Gimn. 20—29, Madách Gimn.—Bolyai Gimn. 70—49. Végeredmény: l. Ma­Kispályás labdarúgás: Ma­dách Gimn.—Gépipari 4—1, Bolyai Gimn.—Gépipari 3—1, Madách Gimn.—Bolyai Gimn. 4—2. Végeredmény: 1. Madách 4. 2. Bolyai 2, 3. Gépipari 0 pont. A jövő évtől a sportágak bővítését tervezik a rendezők. T. A. Eger Szakközépiskola — 211. sz. ISZI Salgótarján 0-0 A legjobb tizenkettő közé helyzetet teremtettek az ég- jutásért. az első mérkőzést riek kapuja előtt, de gólt nem Egerben játszotta a 211-es tudtak lőni. Az Egernek egy ISZI csapata. Igen lelkes és jó nagy helyzete akadt a mér- játékkal sikerült pontot hoz- kőzésen, nia idegenből - így a jövő A visszavágóra cst heti visszavágón Salgótarján- ZaavvaDáifaiván 14 ban esélyesként veheti fel a ^agyvapaliaivan, küzdelmet. A tarjániak jó játékkal három komoly gól- T. A. A visszavágóra csütörtökön, órakor kerül'sor. Röplabda Karancs Kupa ötödik alkalommal rendez- berény—Ganz Villany 0—3, ték meg Salgótarjánban a ha- SZÜV-Róna—Hatvan 3—0, gyományos női röplabda Ka- Tatabánya—Hatvan 3—0, ranes kupát. Az idei küzde- Ganz Villany—Tatabánya lenibe öt egyesület nevezte 3—1, SZÜV-Róna—Jászberény csapatát, s végezetül a Ganz 3—1. Hatvan;—Ganz Villany^ Villany birtokába került a 0—3, Tatabánya—SZÜV-Ró­serleg. Az STC szakosztályát na 3—0. Végeredmény: L átirányította és a jövőben a Ganz Villany, 2. Tatabányai lányok SZÜV-Rónabánya né- Volán, 3. SZÜV-Róna. S.-tar- ven indulnak a tornákon és a ján, 4. Jászberényi Lehel, 5. bajnokságon. Ezúttal a har- Hatvani Knizsi. madik helyet szerezték meg, s tekintetbe véve az ellenfe­leket, helyezésük dicséretes­nek mondható. Eredmények: Ganz Villany —SZÜV-Róna 3—0, Tatabá­nya—Jászberény 3—2, Hat­van—Jászberény 0—3, Jász­A torna legsportszerűbb csa­pata SZÜV-Róna Salgótarján, a legjobb ütőjátékos Marto- necz Piroska (Ganz Villany), s a legjobb mezőnyjátékos Karsgi Zoltánné (Tatabánya) lett. Toborzó a Kohász-stadionban Síutánpótlásért Az STC síszakosztálya re- sízéshez. elsősorban a. sífu- mek versenyévadot zárt, a fáshoz, sílövészethez. A szak- serdülő, ifjúsági és junior osztály saját utánpótlása mel- versenyzői több mint egy tu- lett arra is gondol, hogy a cat magyar bajnoki címet következő téli úttörő-olimpián szereztek. Az úttörő-olimpi- a korosztályból „kiöregedett” án a nógrádi versenyzők el- versenyzők helyére olyanok söprő sikere volt jellemző, álljanak, akik a nyári, őszi Ügy tűnik, kiváló az után- felkészülés után eséllyel in- pótlás-neVelés. dúlhatnak majd Zircen —, — A folyamatosságot ■ sze- mondta Vincze István, az retnénk biztosítani, amikor STC sízőinek vezető edzője, ma délutánra a Kohász-stadi- — A toborzó részletei? ónba toborzót hirdettünk. Azt — Fél négykor kezdünk, a várjuk, hogy a város általá- jelentkezőket kérjük, hogy nos iskoláiból azok az ötö- tornafelszerelést hozzanak dikes, hatodikos, hetedikes magukkal! fiúk és lányok jelentkeznek, akiknek az ifjú bajnokok pél- dája nyomán kedvük van a Igazságos pontosztozkodás Váci Izzó — Balassagyarmat 0—0 Vác, 3000 néző, v: Palotai, dek segítségével • megkaparin- bogóshelyezésre pályázó Ba- Bp. Spartacus 2—0 (1—0), Sze­Vác: Pálinkás — Valuch, Hor- tóttá. Szaiai az első félidő haj ám a bátonyi kapuvédő gyors váth> Strausz, Ádám (Janik a rájában kétszer is majdnem kívül alacsony színvonalú, el- vetődéssel mentett. A 37. perc- 80. percben) —_Bera, Varga, betalált Pálinkás hálójába. Az keserítő hibákkal teli küzdel- ben Kiss Gy. gurított Czék­lassagyarmat találkozója rend- gedi Dózsa—Dunaújvárosi Épí­tők 3—0 (2—0), MÁV-Előre— Schumann — Mojzer, Szávai, első 45 perc legnagyobb hely- met hozott. Inkább a küszkö­mánhoz a 16-oson a lövő- Sipőcz (Cseri a szünetben). Ed- zetét azonban Mojzer hagyta dés, az akarás volt jellemző a helyzetből a középpályás bal- z°: Tóthegyi Tibor. Balassa- ki valamivel a lefújás előtt ' . ' íVTTn v»w"i nt • D n 1 ár»r Ovi í L/vl 1 T T „ 4 1 „11 X lábas bombája kevéssel rülte el a kaput. ke_ gyarmat: Balázs, — Pribeli, Hat méterről fejelt mellé. játékra, mint taktikus akciók. az átgondolt, A balassa­Robb, Hornyák, Lajkó — Tóth Szünet után Horváth leráfi- gyarmatiak ugyan pontot sze­G., Friedmann, Kármán (Tóth tóttá Pappot, s Palotai jájék Szünet után változott a já- K. a 25. percben) — Szaiai, vezető azonnal nyúlt is a ’sár­tök képe, Orosz L. és Szoó Papp (Lucska a 75. percben), ga laphoz. Az 58. percben is- becserélésével aktívabb lett a Szedlák. Edző: Czimmermann mét Mojzer kerültgólhelyzet- nagybátonyiak középpályás- Gyula. be, de fölé lőtt. A 61. percben és támgdójátéka. Elöl úgy Balassagyarmati mezőnyfö-, már Szedlák előtt nyílott gól­módosult a csatársor összeté- lény jellemezte a mérkőzés el- szerzési alkalom, de a bal­tele, hogy Szoó lett a jobb- ső perceit. Később Papp ke- . szélső, Kiss Gy. pedig középre rült két alkalommal is jó hely­húzódott. Az újdonsült kö- zetbe, de először a kapus zépcsatár a 64. percben szép mentett kivetődve, másodszor egyéni alakítás révén egyen- Ádám lerántotta a középesa- kázott el egy-egy lehetőséget lített: a lesre játszó védők tárt, amikor az már másik vé- Az utolsó pillanatban is nyer­között Kiss Gy. egy előrevá- dőt is kicselezett. Aztán a vá- hetett volna a Vác: Balázska- gott labdával kiugrott a jobb- kezdték ostromolni a ka­, ..... , ... ..... .. put. A huszonhatodik percben osszekoto helyen, több mete- Pzávaj már csaR a k7pussal rés előnyre tett szert és a szemben, de 15 méterről kifutó Baár kapus mellett leadott lövését Balázs a' hálvé­szélső nem tudta átemelni a labdát a messzire kifutó Pá­linkás fölött. A hajrában,a két Tóth pus­puja előtt másodpercekig pat­togott a labda, míg magához ölelte a kapus. reztek, de eiszalasztották a második helyre kerülés lehe­tőségét. A jó időn kívül Pa­lotai nagyvonalú játékvezetése dicsérhető csak. Jó: Pálinkás, Varga. Schu­mann, ill: Balázs, Friedmann, Szedlák. Várkonyi Ferenc Dorog—22. sz. Volán 7—0 (4—0), DÉLÉP—Oroszlány 3— 0 (2—0), Kecskemét—BVSC Az STC válogatott sízője Papp Zoltán, a magyar síiö- vész-válogatottal ma indul Murmanszkba, ahol részt vesz az „Észak ünnepe” nemzet­közi versenyen. Á totó 12. heti eredménye A sok első osztályú labdarú- 1—0 (1—0), Pénzügyőr—Kos- gót felvonultató Izzó és a do suth KFSE 0—0, BKV-EIői«— Építők SC 3— (2­-0), Buda­1. Bem SE—SZEOL AK 0-3 I fok—Ganz-MÁVAG 3 — 1 u — 0), SZEOL AK —H. Bem J. SE 2. Budafok—Ganz-M. 3-1 1 3—0 (1—0). 3. BVSC—Kecskemét 0-1 i A bajnokság állása 4. Keszthely—Bauxitb. 1-0 l 5. Dombóvár—sabaria 0-0 1. SZEOL AK 25 14 7 4 46-23 35 2. Ganz-M. 25 11 9 5 47-33 31 6. Sopron—PVSK 0-0 X 3. KSC 24 12 7 5 34-24 31 4. B.-gyarm. 25 13 5 7 3.9-30 31 7. Avelliiio—Napoli 0-0 5. Bern SE 25 10 9 8 46-34 29 6. Budafok 24 10 8 6 39-20 23 8. Brescia—Bologna 0-0 7. Szív. MÁV 25 10 8 7 37-35 28 8. Pénzügyőr 25 9 10 6 28-28 2d 9. Catanzaro—Roma 1-1 9. Szegedi D. 25 12 3 10 51-34 27 10. Vác 25 7 12 6 43-37 26 III. Coma—Torino 0-2 4 11. KKESE 25 7 10 8 34-31 24 12. BVSC 25 8 7 10 27-34 23 11. Pistoiese—Internazionale 1-2 2 13. Dorog 25 7 8 10 31-33 22 14. 22. Volán 25 7 7 11 34-47 21 12. Catania—Spal 2-0 1 15. Építők SC 25 7 7 11 29-43 21 16. Bp, Spart. 25 8 4 13 26-36 20 13. Verona—Monza 0-0 17. DÉLÉP. 25 7 6 12 32-48 20 18. D.-újv. Ép. 25 6 7 12 30-37 19 + 1 19. BKV Előre 25 5 9 11 19-41 19 20. Oroszlány 25 4 7 4 23-38 15 Udinese—Ascoli 0-0 * NÓGRÁD * 1981, március 24M kedd 1