Nógrád. 1981. március (37. évfolyam. 51-76. szám)

1981-03-31 / 76. szám

Győzelem öngóllal Balassagyarmat—Szegedi Dózsa 1—0 (0—0) LABDARÚGÓ NB II. Nagyszerű győzelem Balassagyarmat, 2500 né­ző, v.: Varga J. Balassa­gyarmat: Balázs — Pribeli, Robb, Lajkó, Hornyák — Kármán (Trubin az 55. perc­ben), Tóth K,, Varga (Lucs- ka a 48. percben) — Papp, Friedmann, Tóth G. Edző: Czimmermann Gyula. Szege­di Dózsa: Győrfi — Zöldi, Pócslk, Olasz. Kakuszj — PIpicz (Ludányi a 70. perc­ben), Kozma, Csömör — Pus­kás (Nagy a 75 percben), Antal, Nádasdi. Edző: Rábai László. Tartózkodón kezdett mind­két csapat, de az első táma­dásokat a szegediek vezették. A 10, perc hozta -először iz­galomba a nézőket, amikor Pribeli indította Fried- niannt. A .iátékos a félpá­lyától az alapvonalig futott, de kapu elé íveléséről min­den támadó lekésett. A 15. percben Hornyák ugrott ki a védők közül, már a lfi-oson belül járt amikor Pócslk az utolsó pillanatban az oldal­vonalon túlra szerelt. Majd Tóth G, bal oldali szabad­rúgását Hornyák u kapu fü­lé fejelte. A 38 percben Koz­nia futott el a jobb oldalon, átívelését a szabadon álló Puskás élesen fejelte Balázs kapuja mellé. Egy előreadás- nál Pócslk vétette el a lab­dát, Tóth G. jó helyzetben kapta, lövése a kapu felett elszállt. 'Szünet után sok ■ hibával tarkított negyedóra követke­zett. A 65. percben Robb a partvonalon túlra vágta a labdát Antal elől. Később Papp került sokadik alka­lommal gólhelyzetbe, de a kaputól néhány méterre Győrfi merészen vetette ma­git a labda útjába. Ebből azonnal ellentámadást indí­tották a vendégek • és Pipicz elől a másik kapunál szög­letre hárítottak a védők. A 76. percben Lajkó futott fel a bal oldalon, távoli lövését a kapus Hornyák elé ütötte, de végül is felszabadult a kapu, Tíz perccel a befeje­zés előtt bal oldalon Indult a támadás, a kapu előtt- pat­togó labdát Friedmann közel­ről kapura küldte, Gyürkiről kipattant a lövés és Fried­mann lábáról a menteni akaró Pócsikhoz, majd róla jobb kapufa mellett a háló­ba jutott a labda (öngól!) I—-0. Hazai támadásokkal ért véget a -találkozó, A mérkőzés előtt sokan tartottak ettől a találkozótól, amelyen tartalékos, teljesen új felállású hazai csatársor szerepelt, Ami a hazai csa­tárokat illeti csak nagy aka­rásuk dicsérhető, hiszen erő­sen érződött játékukon az összeszokottság hiánya. A Ti- sza-partiak támadói még en.v- nylt sem tettek és látszott időnként tartózkodó játé­kukon. hogy tisztelték a gyarmatiak hazai eredmé­nyeit. Tóth G. beadással próbálkozik Kakuszi mellett. Röplabda Karancs Kupa A Borsodi Bányász véglegesen elnyerte a kupát A Balassagyarmati SE vé­gül a szerencsével sem állt hadilábon, mert tíz perccel a- találkozó vege előtt, ha ön­góllal is, de igen fontos két pontot sikerült szereznie. Jó: Robb, Lajkó, Tóth K., Friedmann, ill. Győrfi, Olasz, Kakuszi, Nádasdi. — reiter — A Középcsoport eredmé­nyei : H. Bem J. SE—Duna- úivárosi Építők 3—1 (2—D. SZEQL AK—Oroszlány 1—0 (1—0), 22. Volán—Budafok 3—0 (1—0), MÁV Előre— BVSC 1—0 (0—0), Váci Izzó -Kossuth KFSE 3-1 (2-1), DÉLÉP SC—Dorog 0—0, Kecskeméti SC—Pénzügyőr 1—1 (1—0), Építők SC—Bp Spartacus 3—0 (0—0), A bajnokság állása 1. SZEOL AK 26 16 7 4 47-23 37 2. KSC 26 15 8 5 38-25 34 3. B,-gyarm. 26 14 5 7 40-30 33 4. Ganz-M. 26 11 10 3 47-33 32 5. Bem se 26 11 9 6 49-35 31 6, Szfy. MÁV 26 11 8 7 38-35 30 7. Pénzügyőr 26 9 11 6 28-39 29 8. Vác 26 8 11 8 46-38 38 9. Budafok 26 10 8 8 39-33 28 10. Szegedi D. 26 12 S 11 81-35 27 11. KKFSE 26 7 10 9 35-34 24 12, Dorog 26 7 9 10 31-33 23 13. BVSC 26 8 7 11 27-35 23 14. Építők SC 26 i 7 31 32-43 23 15. 22, Volán 26 8 7 la 35-47 23 16. DÉLÉP 26 7 7 12 Ö2-48 21 17. Bp. Spart. 26 8 4 14 20-39 20 13, BKV Előre 26 5 10 11 10-41 20 19, D.-Újv. Ép. 26 8 7 13 31-40 19 20. Oroszlány 26 4 7 15 23-39 13 Szombaton és vasárnap két csoportban került lebonyolí­tásra a megyei röplabdaszö­vetség rendezésében a hagyo­mányos Karancs Kupa. A nők után a férfiak mérték föl fel- készültségüket az NB Il-es bajnokság kezdete előtt egy héttel. Az sA" csoport a számviteli főiskolán, a „B” csoport a sportcsarnokban, ját­szott az első napon körmér­kőzést. A második napon a sportcsarnokban került sor a helyosztókra. A kupát — sor’ rendben harmadszor — a Bor­sodi Bányász csapata nyerte' megérdemelten’ így végle­gesen birtokába került. A hazaiak csapata csak a ha­todik lett, de kis szeren­csével (egy játszmán múlott) ä döntőben is szerepelhettek volna. Mindenesetre jó for- mábahozásról tettek tanúbi­zonyságot, hiszen a jó képes­ségű Ganz-MAVAG együtte­sét biztosan legyőzték. A tor­na legsportszerűbb csapata a Kazincbarcika lett, a legjobb leütő a Borsodi Bányászból Nagy. a legjobb mezőnyjáté­kos a Romhány csapatából Róka Mihály csapatkapitány lett. A Romhány igen jó já­tékkal szerezte meg a tornán az előkelő második helyet. Végeredmény; 1. Borsodi Bányász (veretlenül), 2. Rom- hányi Kerámia' 3, Ganz-MÁ- VAG, 4. Kossuth KFSE, 5. Kazincbarcika, 6, STC, 7. Hat­vani Vasutas, 8. Recski Érc­bányász. — tótb — A totó 13. heti eredménye 1. MÁV DAC—Haladás’ 1.8 x 2. PVSK—Olajbányász 1-1 X 3. Dunaújv. Építők— Bein SE 1-3 2 4. 23. sz. Volán—Budafok 1-0 1 3. Kazincbarc.—Asztalos SE 2-1 1 6. Borsodi Volán—Eger 2-0 1 7. Ascőlí—Avellino 1-1 X 8. Internaziunale—Juvgnlus 1-0 1 9. Napoli—Bologna 2-1 1 10. Perugia—Pistoiese 1-0 1 H. Palermo—»Illan 3-1 1 12. Rimini—Lazio 1-3 2 13. Spal—Ceseua 1-1 X +1 Varese—Pescara 1-0 1 Kosárlabda NB II. Fölényesen győztek a nők STC—DUSE 78—45 (44—25) Salgótarján, v.: Virig, Zsiros. STC: Miskolczy (24), Hegyi (6), Krenács (22), Belinyák (6), Lajguthné (10) cs.: Szliv- ka (—), Angyal (8), Longauer (2). Kaposi (—), Karakasev (—). Edző: Szarvas József. Az eredmény alakulása, 5. p.: 12—6, 10. p.: 24-8, 15. p.: 34—15, A szünet után. 5. p.: 48—31, 10. p.: 58—35, 15, p.: 68—41. Higgadtan, okos játékkal kezdett az STC, Jobban szer­vezték a játékot, mint 'ellen­felük, Krenács a szezon leg­jobb játékával rukkolt ki Po-’taros volt és az irányítás­ból is kitűnően kivette a ré­szét. Miskolczy betegen is jó teljesítményt nyújtott. Ezút­tal elsősorban a palánk alatt volt igen hasznos a játéka. Kaposi meglepően jól véde­kezett. Lajguthné és Hegyi­né a szokott jó teljésítményt nyújtotta. Szarvas József: — Nagyon örülök a sok tapsnak. Méltó elismerése volt taktikus, ered­ményes játékunknak. Hódmezővásárhelyi VSE— STC 78—65 (34—39) Salgótarján, v.: Virig, Zsí­ros. STC: Juhász (31), Tóth (6), Svantner (11). Balogh (6), Novak (—), cs.: Palla (—), Gantner (3), Nagy (8), Edző: Boronyai Tamás, Az eredmény alakulása. 5. p.: ü-4, 10. p.; 14—16, 15. p.; 24—25, A szünet után, 5. p.: 44—47, 10. p.: 60—55, 15. p: 69-50. Ezúttal is ismétlődött a ha­gyomány. A bajnokság máso­dik helyezettje nehezen bírt ellenfelével. Kezdetben veze­tést szerzett a vendégcsapat. Az STC meglepően taktikus játékkal, a letámadó ellenfél kikapcsolásával, a 7. percben egyenlített, majd innen a fél­időt jelző sípszóig kisebb-na- gyobb pontkülönbséggel veze­tést harcolt ki. Juhászt a pa­lánk alatt sokszor ketten sem tudták semlegesítem. A szünet után még 7 per­cig az STC irányította a küz­delmet. A jobb csgresorrál rendelkező ellenfél azonban Nagybólony—Szolnoki MÁV M7E 4—0 (1—0) Szoó ezúttal ellenállhatatlanul játszott. Felvételünk a má­sodik gólja előtti pillanatot örökítette meg. (Herbst - Rudolf felvétele) Nagybátony, 1200 néző, v.: Kati, Nagybátony: Palchuber — Berták. Antal, Orosz J,, Tamás — Dóra* Bocsi, Orosz L. — Kiss Gy., Szoó, Loch. Edző: Dávid jtóbert. Szolno­ki MÁV: BSrtos — Porban- da, Barna, Selyem a 46. perc­be), Tóth. Sebők — Burán, Hegedűs, Földest s— László, Batári, Nász. Edző: Géléi Jó­zsef. (A közönség a mérkőzés előtt már egy órával gyüleke­zett. Sokaknak úgy látszik a „régi időt” mutatta az órá­ja. A szolnokiak edzőjének más problémája volt: csak percekkel a kezdés előtt hir­detett keretet:) Az első tíz perc' határozot­tan a hazaiaké volt: támad­tak, a vendégele védekezésre szorultak. A 10. percben egy bal oldalról' beívelt labdát Palchuber kiejtett. László kö­zeli fejesét Antal a gólvonal­ról vágta ki. Két perc múlva Dóra beadását Bocsi megtol­dotta, a középen kiugró Szoó 5 méterről a jobb alsó sa­rokba gurított. 1—0, Orosz János távoli bombája elkerül­te a kaput, majd Palchuber három ízben nehéz labdát tett ártalmatlanná! Szoó ragyogó cselekkel a bal szélen elfu­tott' éles beadását a védők szögletre mentették, Bertók két esetben is jól tört előre, de a 16-oson szerelték. A második félidő 20. má­sodpercében Szoó indította Lochot, aki 8 méterről a ka­pusba lőtt. Egy pere múlva Kiss, Loch, és Bocsi nagy helyzetben az ötösön egymást zavarták'.-Az 57, percben egy kapu előtti tumultus közepet­te a szemfüles Szoó a kifutó Bartus mellett közelről bom­bagólt lőtt a hosszúsaroké i. 2—0. Szolnoki-szöglet után Bocsi két esetben is kifejelte a kapuba tartó labdát. Dóra „életveszélyes” hazaadását Palchuber tisztázta. A 72. percben a kitörő Lochot Tóth a büntető területén belül fel­vágta. A megítélt U-est Orosz János a jobb alsó sarokba lőtte. .3—0. A Szolnok elkese­redett rohamokat indított a szépítő gól megszerzéséért. Palchubernek kétszer is akadt védenivalója. Az ellenakció­nál Orosz J. fejjel veszélyez­tette az MTE kapuját,, A 80. percben Dóra indította a jobb Szélen tartózkodó Kisst, be­adását Bocsi 8 méterről fe­jelte a rosszul kiinduló Bar- tos kapujába. 4—0. A 83. percben Dóra ál adásával Kiss elfutott’ s nagy cselek után 3 méterről kapu mellé helye­zett. Közvetlenül a befeje­zés előtt Szoó ragyogó lab­dáját a befutó Kiss a kapufá­ra bombázta, A kipattanó labdával Bocsi a kapust talál­ta telibe. A találkozó elején a Bányász­csapat határozott fölény- ‘ben játszott, A gólt követően feljött a Szolnok, de lénye­gében véve teljesítménye csak . a mezőnyben javult, Á máso­dik félidőben — noha a ven­dégek is nagyobb iramot dik­táltak — a fergeteges nagy bátonyi rohamok újabb póló-' kát és fölényes győzelmet eredményeztek. A gólkülönb­ség a vendégekre nézve hízel­gő... végeredményben a ha-' zai közönség nem csalódott, mert végig izgalmakban bő­velkedő, nagy iramú, sport­szerű küzdelmet láthatott. A hazai együttes valameny- nyi tagja kitűnő teljesítményt nyújtott. A jók közül is ki­emelkedett Antal, Berták. Szoó, Palchuber• Kiss és Ta­más játéka. A Szolnokból Se­bők, László, és Batári telje­sítménye érdemel elismerést, K uü~4átékmzatd-k.U üuámn, .Jútu ráskodolt. Tóth István Gyenge teljesítménnyel LehelSC-S1C 3-0 (1-0) Jászberény, 2000 néző, v.: Pádár. Lehel SC: László —, Gergely, Fényes, Lakatos, Pozs- gai — Postás (Fejes a 82. percben), Lukácsi. Rostás — Párái, (Bukhár a 80. percben), Répási, Sebestyén. Edző: Kó- czián Antal: STC: Kun —, Cséki, Mákos (Földi az 56. percben), Varga, Kovács (B. Kovács a szünetben) — Sza­bó, Balga, Kajdi — Szekula, Mohácsi, Vágó. Edző: Szalai Miklós. Nagy lelkesedéssel kezdett a kiesés ellen küzdő Lehel és Répás! már a 4. percben gól­helyzetbe került, de elvétette a labdát. Nagy iramot diktál­tak a csapatok, heves, kiéle­zett küzdelem folyt a pályán. A jászberényieknek volt több helyzetük, Sebestyén lövését ütötte ki Kun, majd a 8. perc­ben Postás szöglete után La­katoshoz került a labda. A védő visszajátszott a középen jobban bírta a hajrát. Az egész pályás letámadásuknál mér nem ment úgy a labda kihúzása, mint ez első félidő­ben. A találkozó mindvégig színvonalas volt. Boronyai Tamás: — Az a tény, hogy az ellenfél egy pon­tos vezetésénél már feladjuk a mérkőzést, megérne egy „misét”, A női bajnokság állása 3. Szolnok MÁV MTE :iíl 38 I .77 2. Nyíregyházi TK 39 33 .1 73 3. SZurvas 28 32 5 71 4. Nyíregyházi MÍ'SC 38 22 17 81 3. STC , 38 20 18 58 ö. Mezőberény :ib üii ia 58 7. Eger SE 38 18 21 37 8. Debreceni USE 38 17 22 58 A ferfibajnokság áltála 1. Egri TANÉP SE 41 38 S 80 2. Hódmezővásárhely 4i 38 s 79 3. Alföldi Olajb. 41 30 5 77 4. MEAPC 10 23 17 03 5. Kiskunfélegyháza 41 22 19 63 6. Nyíregyháza TK 43 20 20 60 7. STC 40 28 20 00 8. DUSE 33 80 18 39 — mályus — i futó Rostásnak, aki mintegy húsz méterről a hálóba lőtt, 1—0, Ismét Rostás került gól­helyzetbe, de a kapu közelé­ben addig forgolódott, amíg szerelték. A jó napot kifogó játszberényi középpályások remek átadásokkal küldték tá­madásba a csatárokat, nagy nyomás nehezedett az STC kapujára. A 30. percben Ger­gely tört előre,' lefutotta a salgótarjáni védőket, de a ki­futó Kun a 18-os előtt gán­csolta, A szabadrúgást Postás a sorfalba lőtte. Szünet után kiegyenlített Já­ték folyt, de az 50. percben újra zörgött az STC hálója. Lukácsi labdájával Postás futott el a bal oldalon, a 16- osnál Rostás elé .tálalt, s a középpályás nyolc méterről laposan a kapuba lőtt. 2—0. Ezután feljött az STC, rövid időre mezőnyfölényt harcolt ki. Mohácsi kétszer lőhetett szabadrúgást, de László biz­tos "kézzel hárított. Az ellen- támadásnál Rostás lőtt fölé hasonló helyzetből, míg a tarjániak az oldalhálót talál­ták el. A 60. percben Lakatos szerelte Ka.jdit, majd Luká­csit indította. A középpályás előretört, a kiugró Paral elé játszott, s a szélső védőjét le­rázva öt méterről talált a há­lóba. 3—0. Később Rostás lövése Feles lábát érintve hajszállal került a kapu mellé. Az utolsó ese­ményt Gergely cselsorozata és Sebestyén lövésé jelentette, de Kun védett. A jászberényiek alaposan felkészültek a Salgótarján elleni mérkőzésre. Pálya­edzőjük az előző héten ta­nulmányozta' a játékukat és ennek megfelelően dol­gozlak ki a taktikát. S mint az eredményhői ki­tűnik. sikerrel. Szorosan őriztek a vendégek két legveszélyesebb támadóját, szervezetten védekeztek, s ehhez párosult a középpá­lyás sor váratlanul jó tel-, jesítménye és a játékosok lelkesedése, akarása. A támadók ezúttal sokat mo­zogva zilálták szét az STC védelmét és meglepően biz­tos és nagy különbségű Le­hel-győzelem született. A csoport egyik bajnokoké-- lyese rendkívül gyenge tel­jesítményt nyújtott. Vé­delme könnyen zavarba jött, támadói pedig kevés veszélyt jelentettek a Lehel kapujára. Kovácsot a játék­vezető sárga lappal figyel­meztette. Jó: Postás (a me-: zőny legjobbja), Rostás, Gergely. Lakatos, Hl.; Csí­ki, B. Kovács, Vágó, Palaki István A Keleti csoport eredmé­nyei: Gyöngyösi SE—Karca- gi SE 2—0 (Ű—0), Borsodi Vo­lán—Eger, 2—0 (1—0), Debre-'. ceni Kinizsi—Hódmezővásár­hely l—l (1—1), DUSE—Haj­dúböszörmény 2—0 (1—0), Ka­zincbarcika—H. Asztalos SE- 2—1 (2—1), Gyula—H. Szabó L. SE 1—0 (0—0). H. Papp .). SE—Szarvas . 1—0 (0—0), MVSC—Ózdi Kohász 3—0 (2-0). A bajnokság állása 1. Ózd 26 17 4 5 42-13 38 2. Gyöngyös 20 14 .. 6 6 35-22 34 3. Gyula 20 U 10 5 34-26 82 4. STC 2U 12 6 8 38-27 30 5, MVSC 20 13 4 9 45-33 30 6. Asztalos sE 26 11 7 8 öü-30 29 7. Papp SE 20 10 9 7 87-34 29 8. HMSE 20 10 8 0 34-27 2« 9. Eger 2« 11 6 9 33-83 28 10. Szabó sE 26 9 8 0 28-83 26 11. D. unlv. 2(i 9 7 10 31-26 23 12. Lehel SC 20 8 9 9 32-29 25 13. K.-barelka 26 8 9 9 39-39 25 14. Debr. K. 20 9 7 10 37-315 25 15. Szolnok 20 9 6 11 40-45 24 16. Szarvas 26 7 7 12 24-30 21 17. Borsodi v. 2(5 6 9 11 3Q-48 2l 18. N.-bátony 20 1 5 14 34-45 19 19. Karcag 2(5 7 4 15 23-48 18 20. H.-böszörm. 26 3 7 16 20-46 13 NÓGRAD - 1981, mótcius 31., kedd 1