Nógrád. 1981. március (37. évfolyam. 51-76. szám)

1981-03-03 / 52. szám

■Labdarúgó NB II. Megérdemelt vereség M.skolei VSC-STC 2-1 (1-0) Miskolc, 4001) néző, v.: Nagy senyí. így a hazaiak irányító- kifutva, önfeláldozóan sze- .percek, egyre inkább nyilván- i B. MVSC: Kun — Gyöngyösi, ja kedvére szervezhette a já- relete a miskolci balszélsőt, valóvá vált, hogy ezúttal igen' Bobkó, Pincsák, Krémer — tékot.) Azután hosszú ideig Majd ismét Török követke- meg kell küzdeniük még az l.nszt, Gergely, Kiss — Lip- mezőnyjátékkal teltek a per- zett, kétszer is bevehette vol- egyik pontért is. A kétségte- tik, 1 Egri, Török. Edző: cek, előbb Tóth szöglete jelen- na a tarjániak kapuját. Elő- lenül jobb játékerőt képviselő Krompaszky Gyula. STC: Ko- tett némi veszélyt a hazai ka- szőr közelről mellé lőtt, majd tarjániak tudását hihetetlen \ csis — Cséki, Kegye, Varga, púra, majd Kajdi tejese alig a jobb kapufára pattant róla lelkesedéssel ellensúlyozta a I Kovács — Szabó (Szekula a csúszott mellé. egy beadás. A másik oldalon miskolci csapat. A zöld-fehér szünetben), Tóth, (B. Kovács A második játékrészre át- Mohácsi került nagy helyzet- védők pillanatnyi lélegzethez a 64 percben), Földi — Mo- szervezte csapatát Szalai ad- be, de közelről nem találta sem engedték jutni Mohá- hicsi, Kajdi, Marosok. Edző: ző. Szekula lett a jobbszélső, el a kaput. A 77. percben Ko- csiélcat. Ezzel szemben a hazai Szalai Miklós. Mohácsi a center, Kajdi pedig vács szép cselekkel tört előre, támadók már nem kaptak Zsúfolt nézőteret vonzott visszahúzódott a középpályá- beadását nehezen tisztázta a ilyen szoros őrizetet, s néhány az Avas alján az STC vendég- ra. Lendületes Stécé-rohamok- hazai védelem. Izgalmasan húzásból felépített akcióik szereplése. Napsütésben, jó kai indult a második negyven- teltek az utolsó percek. Egri rendre zavart okoztak. Jobb talajú pályán kezdődött a ta- öt perc. Az 50. percben Tóth ugrott ki, de Kegye az utolsó csapatmunkájukkal, nagyobb lálkozó, enyhe hazai fölény- szép cselekkel játszotta tiszta- pillanatban haza tudott adni akarásukkal, s a helyzetek nyel. Sokáig nem kerültek ve- ra magát, s nehéz szögből le- előle. A 86. percben már nem alapján megérdemelten nyer- szélybe a kapuk. A 11. perc- adott nagy lövését Kun bra- sikerült ilyen jól a középhát- ték a találkozót. ben Mohácsi 20 méteres sza- vúrral tolta szögletre. A szög- véd hazaadása. Kocsis ugyan­badrúgása szállt a kapu fölé, létből beívelt labdát Mohácsi is kiejtette a labdát, Török . Steceben kevés volt a jó majd Tóth szögletét üggyel- kapura fejelte, a berobbanó rácsapott, középre gurított, és teljesítmény. Kocsis a máso- bajjal hárította Kun. A másik Varga közelről a hálóba lőtt. Egri két lépésről a hálóba he- cl°tt bizonytalanko­oldalon Kiss került helyzetbe, 1—1. lyezte a labdát. 2—1. (A gól ^ott, kár egy-két meleg hely­lövését védte Kocsis. Azután öt perc múlva ismét a előtt szabálytalankodtak a z*tben tisztázott. A védelem- ismét Kiss veszélyeztetett, hazaiak szerezhettek volna tarjáni kapuvédővel, Török kői egyedül Varga játéka di- mégpedig szögletből, de a tar- gólt. Kiss kiugrott a tétovázó úgy szerezte meg a labdát, férhető. Cséki fegyelmezet- jáni kapus ezúttal is a helyén védők közül, s éles szögből hogy közben arcon rúgta Ko- len v°lt’ Kegye bizonytalan, volt. A 28. percben megszüle- leadott lövése már túljutott csist, akinek egy fogába került kovácsot pedig többször át­tett a hazaiak vezető gólja. Kocsison. A labda a bal ka- az incidens.) A hátralevő idő- játszották. A középpályás sor- Lipták beadását Kiss fordu- pufa tövéről keresztbe pattant, ben már nem történt említés- ból ezúttal Tóth nyújtotta a lásból-kapásból a 11-es pont- s a tarjáni kapuvédő a gólvo- re méltó esemény, a hazaiak l«íj°kb teljesítményt. A csa- ról lőtte a jobb sarokba. 1—0. nalon csípte csak el. (Percekig az eredmény tartására tőre- tárok nem birtak a képzetlen, (Az éles lövés érintette Kocsis téma volt a nézőtéren, hogy kedtek. de lelkes vasutasvédőkkel. kezét, s onnan pattant tovább belülről mentett-e az STC ka- ^ hazai csapatból Gvönevii­a labda. Már a mérkőzés ele- pusa.) Nem sokkal ezután Tő- A múlt heti mgybátonyi sj, Bobkó, Krémer Leiszt és jén feltűnő volt, hogy a ta- rök csípte el Kegye rossz át- jó szereplés után nagy rémé- k’íss játéka emelkedett ki pasztalatlan Szabó képtelen a adását, s egyedül törhetett nyekkel utazott Miskolcra az rutinos Kissel felvenni a ver- kapura, de Kocsis kapujából STC. Aztán, ahogy teltek a Kiss László Miklós Á 11-esek mérkőzése Borsodi Volán~ Nagybátony 2—1 (0-1) Nagybátony, 1500 néző, v.: Tombor. Borsodi Volán: Ka­sza — Tamás, Vaszilev, Mik­lós, Szanyó — Kőhalmi, Ko- leszór, Galló, Varga — Babus, Csányi. Edző: Balázs András. Nagybátony: Palchuber — Tamás, Antal, Orosz J., Ber- tók — Dóra, Szabó J. (Bocsi az 57. percben), Czékmán — Kiss, Szoó, Loch. Edző: Dávid Róbert. Kellemes napsütés, jó tala­jú pálya fogadta a csapatokat. A védekezésre berendezkedett Volán-gárda negyedórán ke­resztül remekül állította meg a hazai rohamokat. Igaz, sok­szor szabálytalanságok árán. A 15. percben Czékmán nagy­szerűen indította a bal szélen Lochot, ő Szoóhoz továbbított, a középcsatárt Miklós a 16- oson beiül gólhelyzetben buk­tatta. A megítélt büntetőt Dó­ra élesen lőtte a jobb alsó sa­rokba. 0—1. A borsodiak kitá­madtak: Koleszár elől Bertók szögletre mentett. Később Ko- leszár távoli bombája a jobb alsó sarok mellett suhant el. Orosz hatalmas lövése is célt tévesztett. A 29. percben Kiss középre tartó lapos lövését Kasza könnyen védte.__ Loch percei következtek: először jó cselek után gyatrán az alap­vonalon túlra rúgta a labdát, majd uz ismétlés után jól adott be Szabónak, aki lövés helyét! cselezett . A félidő utolsó perceiben, mindkét ol­dalon csak erőtlen próbálko­zások voltak. A második félidő vendég­góllal kezdődött. A középen kitörő Kőhalmit Orosz sza­bálytalanul szerelte a büntető- területen belül. 11-es! Kole­szár védhetetlenül lőtt a jobb alsó sarokba 1—I. Kezdés után az előretörő Dóra elől mentett a vendégkapus. Az 50. percben a Volán lesgólt ért el, majd izgalmas jelenet zajlott le a bátonyi kapunál Is: Koleszár jobb oldali be­adását Kőhalmi 5 méterről lőtte mellé! Az 95. percbeh Kiss gólját a játékvezető les címén nem adta meg. A 67. percben Loch óriási helyzet­ben toronymagasan lőtt fölé. A 75. percben a hazaiak újabb nagyszerű akciót vezettek: Loch—Dóra—Bocsi volt a lab­da útja, a balszélső beadott, Kiss a 11-es táján lekezelte a labdát, de a kapus kezébe lőtt. Ideges, forró volt a han­gulat a pályán. A vendégek beálltak védekezésre, s a Bá­nyász-támadók erőtlen roha­mai nem hoztak eredményt. A 38. percben vezetéshez jut­hatott volna a hazai együttes: Czékmán 40 méterről végzett el szabadrúgást, Dóra fejjel továbbította a labdát Orosz­nak, akivel szemben a védők szabálytalankodtak a 16-oson belül. Ez is ll-es! Dóra ha­talmas erő ve! meglőtt labdá­ja a felső léc éléről vágódott az alapvonalon túlra. Az el­lentámadás során a jobb szé­len felfutó Galló beadott, Ba­bus, a késlekedő Antal mel­lett élesen fejelt a bal alsó sa­rokba. 2—1. Palchuber vető­dött, de csak érinteni tudta a labdát. A várakozásnak megfelelő­en a Volán, a Nagybátony ro­hamaira várva, biztonsági Taktikát alkalmazott. Négy kö­zéppályása “szirtié végig védő­feladatot töltött be. A hazai­ak élve a lehetőséggel, tá­madtak, de akciógólt nem bir­tak elérni, miután helyzetei­ket túlkombinálták. A vendé­gek az első negyvenöt percben csak ritkán jutottak el a nagybátonyi kapuhoz. Szünet után váratlan for­dulat történt, mégpedig azért, mert a Volán ért el gólt, No­ha, a védekezést nem adta fel, akciói veszélyesebbé váltak. A hazai együttes továbbra is me- zönyfölényben maradt, de sab­lonos játéka kiismertté vált. összességében a közepes szín­vonalú találkozón a döntet­len jobban megfelelt volna a játék képének. A hazaiaknál ismét kevés jó teljesítmény akadt. Pal­chuber a második gólt gyor­sabb vetődéssel háríthatta tolna. A hátvédek közül Ta­más és Orosz játéka emelke­dett az átlag fölé. A középpá­lyán — még bírták erővel — Czékmán és Dóra jobb telje­sítményt nyújtott. Utóbbi a 11-es kihagyásával nagyot hi­bázott! A csatárok közül Loch volt a legaktívabb. A vendé­gek csapatában Vaszilev, Ka­sza, Babus, Koleszár és Kő­halmi játszott kiválóan. Tom­bor játékvezető kisebb hibák­tól eltekintve, jól bíráskodott. Tóth István ,. . .............. A Keleti csoport eredmé­nyei: Ózdi Kohász—Debreceni Kinizsi 1—0 (0—0), Kazinc­barcika—Gyula, 0—0, Gyön­gyös—Eger 2—0 (2—0), Deb­receni Universitas—Szolnoki MÁV MTE 2—0 (2—0), H. Szabó L. SE—Szarvas 1—0 (0—0), Hódmezővásárhely— H. Papp J. SE 4—0 (2—0), Lehel SC—Karcag 3—0 (0—0), H. Asztalos J. SE—Hajdúbö­szörmény 2—1 (0—1). A bajnokság állása L 6zd 13 3 4 36-15 33 2. Gyöngyös 22 13 S 4 30-17 31 3. STC 22 12 5 8 37-21 20 4. Asztalos SE 22 9 7 6 31-23 23 5. Gyula 22 8 9 5 28-23 25 6. Eger 22 10 5 7 23-27 25 7. Papp SE 22 8 8 6 31-30 24 8. Szolnok 22 9 5 8 36-32 23 9. D. Unlv. 22 8 6 8 27-21 22 10, HM SE h 8 6 8 26-21 22 U. Szabó SE 22 7 8 7 21-18 22 12. MVSC 22 9 4 9 36-36 22 13. Lehel SC 22 8 9 7 23-23 21 U. Debr, K. 22 8 ö 9 33-34 21 15. K,.bare. 22 6 8 8 32-33 20 16. Szarvas 22 7 5 10 22-23 19 17, Karcag 22 8 4 12 21-40 IS 18. N.-batony 22 S 4 13 25,39 14 19. Borsoli V. 22 3 « 11 28-4(1 14 20. H.-böszörm. 22 3 6 13 14-36 12 Egy gól és sok kimaradt helyzet Balassagyarmati SE-Építők SC 1—0 (1—0) Megtartotta közgyűlését az STC Hétfőn délután tartotta kül­döttközgyűlését Nógrád leg­nagyobb sportegyesülete, az STC. Az egyesület megalaku­lása óta végzett munkáról Fe­kete Nándor, a klub társadal­mi elnöke tájékoztatta a tag­ságot, s ismertette az egyesü­let előtt álló feladatokat. Ezt követően megtárgyalták az 1981. évi költségvetést, majd vita követte a beszámolót. A számvizsgáló bizottság beszá­molóját Verebélyi Ferenc Is­mertette. A továbbiakban az eddigi 35 fős elnökség helyett 18 tagút választottak a küldöttek. Az STC társadalmi elnöke to­vábbra is Fekete Nándor lett, míg az ügyvezető elnöki te­endőket Szőke István látja el. A közgyűlés eseményeire szerdai számunkban részlete­sen visszatérünk. Kosárlabda NB II. Miskolczi vezérletével SI C— Nyíregyházi MGFSE 67-63 (25-28) Salgótarján, v.: Bondor, Pav­lik. STC: Miskolczi 33, Lajgut- né 8. Angyal 1, Bellnyák 7, Hegyi M. 11. Cs.: Szlivka. Ka­posi 2. Longauer 5. Edző: Szarvas József. Az eredmények alakulása: 5. p.: 6—9, 10. p.: 12—15, 15. p.: 22—15. Szünet után: 5. p.: 36—36, 10. p.: 44—44, 15. p.: 52—50. A vasárnapi ellenfél két volt NB I-es játékosának tu­dása eleve nyílttá tette a küz­delmet. Csak egy jó formá­ban játszó együttestől volt várható a nyíregyházi győzel­mek ismétlése. Nem úgy in­dult. Az ellenfél kezdett job­ban. A 11. percig kevés esélyt adtak a hazaiaknak, akik távoli dobásokra nem vállalkoztak, széteső volt a védelmük, s a legbiztosabb helyzetekben is hibáztak. Miskolczi érdeme volt, hogy szünetig nem tud­tak döntő fölényt kiharcolni a vendégek. Szünet után emelkedett a játék színvonala. Nagy volt a küzdelem. A piérkőzésvezetők túl sokat fütyürésztek, for­dított ítéleteikkel gyakran súj­tották a csapatokat. Jelentős előnyt a 18. percig egyik együttes sem tudott szerezni. A 18. percben 80—60 állás után a higgadtabban játszó tarjáni­ak tartani tudták a lab­dát,- s ezzel néhány pon­tos előnyüket győzelemmé realizálták. Ebben a fő részes a mezőny fölé nőtt Mis­kolczi volt. Lajgutné a véde­kezésével, Hegyiné csupaszív játékával emelkedett ki. Szarvas József: — Csapatom gyenge szereplését nem mentik a heti teremgondok. — mátyus — •"'«a m A nyíregyháziak volt NB I-ea centere ritkán hibázott a ko­sár alatt, ezúttal Hegyiné kí­sérelte megakadályozni a pont­szerzésben. Herbst Rudolf felvétele Juhász: Férfiak: STC—Kiskunfélegy­házi Lenin Tsz SK 91—85 (47— 30), Kiskunfélegyháza, v,: Polgár, Szamos. STC: Juhász 55, Svantner 12, Balogh 6, Novák 4, Palla. Cs.: Gantner 6, Nagy 8. Edző: Boronyai Tamás. Az eredmény alakulása: 5, p.: 12—4, 10. P,: 22—12, 15. p.: 32—19. Szünet után: 5. p.: 59—41, 10. p.: 75—53, 15. p.: 82—75. Az együttes valamennyi tag­ja átlagon felüli teljesítményt nyújtva a szünetig 17 pontos előnyt harcolt ki. A szünet után folytatódott fölényük, s a 10. percben 22 55 pont! pont volt. A közönség biztatá­sára a hazai együttes lelkes hajrával, 5 perc alatt 15 pon­tot törlesztett. A néhány per­ces gyénge teljesítmény után az STC — figyelmen kívüi hagyva a zavaró és idegesítő körülményeket (a játékvezető kettős tévedései és a közönség fergeteges biztatását) — az utolsó öt percben újra felül­kerekedett, és az eredmény tartásával biztosította győzel­mét, Az 55 pontot dobó Ju­hászt nem tudták semlegesíte­ni. Boronyai Tamás: — A Tóth Péter nélkül kiálló csapatom jó játékkal, nagyon értékes pontokat szerzett. Ökölvi vas Megyei válogatottak CSB-je Baalassagyarmat, 2000 néző, v.: Bodó. Balassagyarmat: Ba­lázs — Pribeli, Robb, Hor- nyák, Lajkó — Tóth G., Fried­mann, Kovács 11. (Varga a szünetben) — Szalai (Papp a 60. percben), Kovács I., Szed- láli. Edző: Czimmermann Gyu­la. Építők: Katona — Szabó, Páncsics dr., Stabler, Palotai — Pócza, Patkós, Tóth K, (Konrád a 70. percben) — Kiss, Fekete, Lévai (Varga a 70. percben). Edző: Thomann Antal Jól előkészített pályán kezdődött a mérkőzés. A 8. percben Pribeli csípett el egy labdát, Friedmannt szöktette, aki a jobb oldalon futott fel. Az ötössel egymagasságból élesen lőtt kapu elé Kovács í-hez, aki a későn vetődő Ka­tona mellett a hálóba talált. 1—0. Ezután alig akadt felje­gyezni való esemény. A játék a két 16-os között hullámzott, igazi gólveszély a kapuk előtt nem volt. Szünet után az első táma­dásokat a vendégek vezették. A 47. percben Balázs kétszer is bravúrral hárított, harmad­szorra a labda az üres kapu mellé jutott. Az 55. percben Kovács I. Szedlákot szöktette, aki az alapvonalig futott, majd egy csel után a kapu elé lőtt, ahol Kovács I. fejesét Katona szögletre ütötte. A 60. perc­ben Szalai remek tempóban ugrott ki a védők mellett, már csak a kapussal állt szemben, de lövése elakadt a merészen vetődő kapusban. A 65. perc­ben majdnem egyenlített a vendégcsapat. Jobb oldali partdobás végén a túloldalra átkerült labda Fekete fejéről a kapufára vágódott. A 69. percben bal oldali hazai szög- letrúgás után I-Iornyák fejese alig szállt kapu fölé. Szünetig a gólon kívül alig akadt izgalmas jelenet a ka- 'puk előtt, a szurkolók is csendben figyelték az esemé­nyeket. Nagy hibaszázalékkal játszottak a hazaiak is, főleg a támadások befejezései nem sikerültek. Vagy sokszor le­hetetlen labdákat kaptak a csatárok, amit megjátszani nem lehetett, vagy a támadók nem rajtoltak időben a jó elő- leadásokra. Szünet után élénkült a já­ték, javult a színvonal, a Bgy. SE támadásai gólveszélyesek voltak. Az utolsó fél órában Kovácsék fél tucat gólhelyze­tet is elhibáztak. Végered­ményben a szurkolók csak a két pont megszerzését köny­velték el sikerként, a játék egésze csalódást okozott, Reiter László A Középcsoport eredményei: Bp. Spartacus—Oroszlány 2—1 (0—0), Dunaújvárosi Épí­tők— BVSC 0—0, BKV Előre— Kossuth KFSE 1—1 (0—0). Ganz-Mávag—SZEOL AK 0—0, 22. sz. Volán—DÉLÉP SC 3—1 (1—1), Szegedi Dózsa— Pénzügyőr 3—0 (2—0), MÁV Előre—Dorog 2—0 (2—0), Vá­ci Izzó—H. Bem J. SE 4—3 (2—2). A KSC—Budafoki MTE mérkőzés elmaradt, A buda­fokiak nem vitték magukkal az igazolásokat! A bajnokság állása 1. SZEOL AK 22 11 7 4 37-22 29 2. Ganz.M. 22 10 8 4 43-28 28 8. B.-gyarm. 22 12 4 8 36-28 28 4. KSC 21 11 5 5 31-22 27 5. Bem SE 22 9 8 5 41-30 26 6. Budafok 21 9 7 5 36-27 25 7. Pénzügyőr 22 8 9 5 26-25 23 8. Vác 22 7 10 5 40-32 24 9. Szegedi D. 22 11 1 10 40-48 23 10.MAV E. 22 8 7 7 31,34 23 .11. KKFSE 22 7 7 8 32-29 21 12. BVSC 22 7 6 9 24.33 20 13. 22. Volán 22 6 7 9 32-36 19 14. Építők SC 22 7 5 10 26-38 19 13. Bp. spart. 22 7 4 11 24-31 18 16. DELEP SC 22 6 6 10 £9-42 18 17. D.-újv, E. 22 5 7 10 26-31 17 18. Dorog 22 5 7 10 20-31 17 19, BKV E. 22 4 8 10 16-37 16 20. Oroszlány 22 i 7 11 23-32 13 Heves-Nógrád — Gyöngyösön mintegy 300 ér­deklődő előtt zajlott a megyei válogatottak csapatbajnokságá­nak utolsó tavaszi fordulója. A I-Ieves-Nógrád közös csa­patban ezúttal öt Nógrád me­gyei ökölvívó kapott helyet. A nógrádiak eredményei: Az 54 kg-ban Botos F. (STC) 4—0 pontozásnál győzött. A szintén tarjáni, 57 kg-os Szabó S. ugyancsak biztosan, 4—ü-as pontozással győzött A 75 kg- ban indult Hranek G,-t vi­szont a pontozók 3—1 arány­ban vesztesnek hirdették ki. A balassagyarmati Jakus, aki 48 kg7ban képviselte megyén­ket. 4—0-s vereséget szenve­dett. Ugyanilyen arányú győ­Haidú-Bihar 19—11 zelmet aratott viszont ■ a Bgy. SE 51 kg-os ökölvívója, Isa- szegi. A közös csapat Szabolcs- Szatmár együttese mögött a 2. helyen várja a bajnokság őszi folytatását. ■k Farkas Sándor, az STC ki­váló öklözője, aki a magyar válogatottal az USA-ban tú­rázik, meghívást kapott a tam- perei Európa-bajnokságra ké­szülő válogatottba. A hét vé­gén Pakson szerepel egyik nemzeti válogatottunk, mégpe­dig Csehszlovákia csapata el­len. A válogatott csapatban a Stécé bunyózója Hranek Sán­dor is szerepel. NÖGRAD - 1981. március 3., kedd V