Nógrád. 1981. február (37. évfolyam. 27-50. szám)

1981-02-24 / 46. szám

Vereség a sereghajtótól BKV Előre—Balassagyarmati SE t—0 (0—>-0) v labdarúgó NB II. Keleti csoport < Biztos Stécé-győzelem a rangadón Knopp I. u 500 néző, vezet­te: Bártfai. BKV Előre: Gő- 69S — Tóth, Gulácsi, Vári, Fekete, Nagy, Böröczky (Cza­unner a 67. percben), Gubán (Stefán a 80. percben), Török, Balázs, Fóner. Edző: Mezei József. Bgy, SE: Balfízs — Pribeli. Robb, Hornvák. Lai- kó, Tóth K.. Tóth G., Fried­mann (Kovács J. az 59. perc­ben) Papp G., Kovács I. (Tru- bin a 81. percben), Szedlák. Edző: Czimmermann Gyula. Hóesésben kezdődött a ta­lálkozó, s három szöglet te­lezte, hogy a közlekedési csa­pat irányítja a játékot. Ba­lázs Fóner elől mentett me­rész előre vetődéssel az 5-ősön. A sereghajtó BKV Előre nagy lendülettel támadott, de szívó­san, jól' védekezett a gyarma­tiak hátvédsora. Az első igazi helyzet Gőgös kapuja előtt akadt a 18. percben. Tóth K. Pappal játszott össze. A jobb oldalra kifutó középpályás ügyesen kiugratta a szélsőt. Papp 5 méterre a kaputól Gőgösbe lőtte a labdat. Egy perc múlva a másik oldalon Balázs Zsolt mentett névroko­na elől meleg helyzetben. Jó volt az iram, mindkét csapat játékosai nagy kedvvel ját­szottak. Balázs Zsolt Böröczky lejéről húzta le a labdát, majd Friedmann nagyszerűen ug­ratta ki Kovácsot, aki hosszan szöktette magát, s odalett a kecsegtető helyzet. Egy perc múlva újra helyzetbe került a gyarmati középcsatár, ám ek­kor lövés helyett — 8 méter­re a kaputól — tovább cipel­te a labdát, és szerelték. Az utolsó negyedórában . a Bgy. SE átvette a játék irányítását, mezőnyfölénvt harcolt ki, de helyzetet nem tudott kidolgoz­ni. Szünet után újra a BKV- előre diktálta az iramot, s az 50. percben Fóner a bal ol­dalról élesen a kapu elé küld­te a labdát, amely a gólhely­zetben levő Balázs lába előtt elsuhant. Mindkét csapat já­tékosai óriási erővel küzdöt­tek. Lendületes, élvezetes volt a játék. A 71. percben a BKV Elő­re vezetett támadást. Gu bán­nál volt a labda, aki lefordult Robbról, majd elesett a 16- oson belük Bártfai játékveze­tő a 11-es pontra mutatott. Czaunner állt a labdának és félmagasan, nagy erővel a jobb sarokba küldte. 1—0. A gól után paprikás lett a hangulat a játéktéren és a nézőtéren egyaránt. Még a gól előtt Fekete kapott sárga la­pot, majd sorozatos szabályta­lanságért Gubán. A 80. perc­ben Kovácsot, leterítették a félpályánál. A csatárt ölben hozták le a pályáról. A 84. percben Czaunner is sárga la- .pot kapott Bártfaitól. Meglepetés született a ta­lálkozón, amelyen a Középcso­port sereghajtója két vállra fektette a 3. helyen álló Bgy., SE-t. A két csapat a hóval borított nehéz talajú pályán végig óriási küzdelmet vívott. A BKV Előre legénysége ha­talmas lendülettel, a kiesés rémétől hajtva, szinte végig­támadta a mérkőzést. A ven­dégek védelme Balázs' kap’us­Ökölvivó CSB Biztos Bányász-siker BÁNYÁSZ VÁLOGATOTT—VASAS VÁLOGATOTT 17—7 Vasárnap délelőtt nagy érdeklő­dés mellett rendezték meg Salgó­tarjánban az ökölvívó CSB utol* só tavaszi fordulójának rangadó­ját. a Bányász- válogatott—Vasas válogatott találkozót. A több mint ezer néző nemcsak a három hazai kedvenc — Botos T., Farkas 'és Hraiíek — szereplésére volt kíván­csi, hanem látványos ökölvívásra is. Ez utóbbi azonban elmaradt. A 42 találkozóból csak 10-et ^ren­deztek, mivel Pétert és Bullát az orvos sérülés miatt Yiem engédu te indulni. Mindössze három ta­lálkozó hozott három menetes küzdelmet, a többin valamelyik fél edzője idő előtt a mérkőzés feladására kényszerült. Eredmények (elöl a Bányász ' versenyzői): , Papírsúly: Rózsa, ellenfél nélkül győz, 2—0. Légsúly: Botos Tibor rendre megelőzte, s hosszabb karjával si-^ kérésén tartotta távol magától el­lenfelét, Kállait. A második me­net közepén Kállaira rászámol­tak, s fél percen belül repült *a törölköző. 4—0. Harmatsúly: A Farkas—Tom- hauser találkozó is csak inásíel menetig tartott. Már az első ba­rom percben számoltak a Vasas­versenyzőre, aztán a második menetben egy látványos sorozás végén Tomhauser edzője — na­gyon helyesen — feladta a kilá­tástalan küzdelmet. 6—0. ' Pehelysúly; Zsíros—Gólyák , mér­kőzésen mindvégig a piros-kékek versenyzője irányított. Vesére mért szabálytalan ütései felőröl­ték Zsíros erejét, s a harmadik menet végén Gólyák egy megren­dítő iobbcsapattal padlóra küldte ellenfelét. Zsírost ölbe vitték az öltözőbe. 6—2. Könnyűsúly: Takács ellen Né­meth edzője az első menőt végén feladta a mérkőzést. 8—2. Kisváltósúly; Sok tisztátalan ütést, szabálytalanságot, s közel egyenlő ellenfelek küzdelmét hoz­ta a Bara—Karácson találkozó. A harmadik menetben Barára raszá- moltak, Karácsont pedig intettek, s a találkozó végén mindkét fiú kezét magasba emelte a játékve­zető. Döntetlen. 9—3. Váltósúly: Molnár—Csuta mérkő­zésen valamivel aktívabb Molnár győzött. 11-3. Nagy váltósúly: Az ezúttal is kitűnően, látványosan bokszoló Hranek ellen Tápai a második menet végén feladta a mérkő­zést. 13—3. Középsúly: Pár másodpercig tar­tott csak a Mészáros—Pém ösz- szecsapás. Néhány gyors, meg­rendítő Pém-liorog után repült a törölköző. 13—5. Félnehézsúly; A nap legna­gyobb küzdelmét hozta a Pin­tér—Rimóczi találkozó. A tatabá­nyai ifjúsági bajnok jól használ­ta ki hosszabb karját, s többnyi­re sikerrel tartotta magától távol Rimóczit. A harmadik menetben számoltak ugyan Pintérre, még­is nagy ütésváltásokkal ért véget a találkozó, amelynek végén 3—1 arányú pontozással Pintér győ­zött. 15—5. Nehézsúly: Taizs az első menet­ben feladta a mérkőzést a sok­kal ^képzettebb, válogatott Soltész ellenében. 15—7. Szupernehézsúly: Somodi ellen­fél nélkül győz. 17—7. A tavaszi idény végeredménye 3. Bányász v. 2. Néphads. v. 3. Dózsa v. Vasas v. 5. Vasutas v. 6. Építők v. 5 5 - - 74-46 10 5 3 - 2 63-57 8 5212 59-61 5 5212 59-61 5 51-4 52-66 2 51-4 51-67 2 APROIIIRIH5TESE K CSALÁDOS, 1980-ban végzett okleveles Özemgazdásznő lakás- megoldással állást ke­res. „Sürgős” jeligére a hirdetőbe, Balassa­gyarmat, Luther ut­ca 8. Antikvár könyvek vasata SALGÓ­TARJÁNBAN A KÖNYVES­BOLTBAN (művelődési ház) 1981. február 23— 24—35-én könyvek vétele-eladása! Ne mulassza el, csak 3 napig tart! MNKV Antikvárium Miskolc, Déryné u. 2. DÉL-AMERIK AI óriásparadicsom-mag árjegyzékét válaszbo­rítékért küldök. Jász­berény, .PL* 6/1164. 5100. ELŐNEVELT csirke, kapható. Ságújfalu, Kossuth út 20. Győri­nél. 57 éves, 165 magas, Jó megjelenésű, csinos ' özvegy tisztviselörő keresi hozzáillő, nem­dohányzó férfi isme­retségét házasság cél­jából. Lakás van. Le­veleket . „Kölcsönös megértés” jeligére, hirdető, Balassagyar­mat, Luther utca 8. címre kérem. CZ frsz. Wartburg Limousin személygép­kocsi eladó 1982-ig érvényes forgalmi en­gedéllyel. Érdeklődni lehet: minden idő­pontban, Nagylóc, Bajcsy út 6. KÖZÉPFOKÜ vég­zettséggel, 3 éves szarvasmarha-tenyész­tési gyakorlattal ál­lást változtatnék. „Lakás szükséges” Jeligére a kiadóba. SIMSON kismotor eladó. Salgótarján, Kazinczy Ferenc út 10. Borbás. JOGASZ állást ke­res Nógrád megyében. Ajánlatokat: hirdető, Balassagyarmat, Luther utca 8. címre kérek. A 204. sz. salgótar­jáni TÜZÉP-telepre fel­veszünk árukiadót, valamint érettségivel rendelkező egyént eladási ügyintéző munkakörbe. Bag- lyasi út 3. ROZSAK a leg szebb színekben. Ezüstfenyők, tu- ják, kúszófenyők, díszalmák, dísz- szilvák, orgonák, díszcserjék, élő­sövények. Vidéki megrendeléseket postán, pontosan teljesítjük. Kér- 1e díjtalan, színes, nagy árjegyzé­künket! Szálkái díszfaiskola. 1061 Budapest. Népköz- társaság út 8. Sál az élen nagyszerűen helyt­állt. Rendre megszűrték a tá­madásokat, s a megszerzett labdákkal indultak a kontra­támadások. Hogy mégis a meglepetések mérkőzései közé került a találkozó, az Bártfai játékvezetőnek köszönhető, aki jogtalan 11-est ítélt és jó­val.előbb kellett volna a sárga lapokat is kiosztania az oly­kor kifejezetten durván ját­szó BKV Előre játékosainak. A játék képe alapján a dön­tetlen igazságosabb lett volna A BKV Előrében Gőgös jól védett. Hátul az „öregek”, Vá­ri és Gulácsi játszottak meg­bízhatóan Fekete sokat dolgo­zott, Gubán és Török számos alkalommal szabálytalanko­dott. Elöl Balázs és Fóner lendületes, veszélyes volt. A Bgy. SE-ben Balázs ve­szélyes labdák egész sorát há­rította. Hornyák, Lajkó, Robb és Pribeli szinte egymást múl­ta felül. A középpályán Tóth Károly és Tóth Gábor Is el­sősorban a védőket segítette. Papp G. és Kovács I, el- dönthette volna a mérkőzést. Friedmann szorgalmasan épí­tett, Szedlák lendületes volt. Sz. L. A Középcsoport eredményei: SZEOL AK-—Bp. Spartacus 1—o (1—0), KKFSE—Budafok 1—1 (1—0), Pénzügyőr—Váci Izzó 0—0. Dunaújvárosi Épí­tők—Építők SC 3—0 (1—0), Dorog—Kecskemét 0—0, 22-es Volán—H. Bem J. SE 1—1 (0—0), Ganz-MÁVAG—DÉL­ÉP SC 6—0 (4—0), BVSC— Szegedi Dózsa 1—0 (1—0), Sz. MÁV-Előre—Oroszlány 2—2 (1-1). A bajnokság állása 1. SZEOI. AK 21 11 6 4 37-22 28 2. Ganz-M. 21 10 7 4 43-28 27 3. KSC 21 11 5 5 31-22 27 4. Bem SE 21 9 8 4 38-26 26 5. B.-gyarm, 21 11 4 6 35-28 26 6. Budafok 21 9 7 5 36-27 25 7. Pénzügyőr 21 8 9 4 26-22 25 8. Vác 21 6 10 5 36-29 22 9. Szegedi D. 21 10 1 10 42-31 21 10. Sz. MÁV E. 21 7 7 7 29-34 21 11. KKFSE 21 7 6 8 31-28 20 12. BVSC 21 7 5 9 24-31 19 13. Építők SC 21 7 5 9 26-37 19 14. DÉLÉP SC 21 6 6 9 28-39 18 15. 22. Volán 21 5 7 9 29-35 17 16V Dorog 21 5 7 9 20-29 17 17. D.-Újv. F. 21 5 6 10 26-31 16 18. Bo. snart. 2t 6 4 11 22-30 15 19. Oroszlány 21 4 7 10 21-30 15 20. BKV E. 21 4 7 10 15-36 15 Kosárlabda NB. II. Ellentétes félidők MEAFC—STC 83—73 (52—29) Miskolc, v.: Szúnyog, Ne­mes. STC: Juhász 52, Gant- ner 3, Balogh 4, Tóth 6, No- vák 4, Cs.: Nagy 4, Dániel. A hivatalos okokból távol lévő edzőt Omaszta Zoltán technikai vezető helyettesítet­te. Az eredmények alakulása: 5. p.: 9—5, 10. p.: 25—15. 15. p.: 33—17, Szünet után: 5. p.: 64—40, 10. p.: 70—56, 15. p.: 74—64. A tartalékos kezdő ötös —\ Palla és Svantner hiányzott — önbizalom nélkül kezdett. Juhász magassági fölényét körülményes és lassú tárna-, dásszövéssel, gyengén sike­rült bejátszásokkal nem tud­ták kihasználni. A védekezés­ben is sorra hibáztak. Az ^el­lenfél percről percre növelte előnyét. Szünet után változott a kép. Különösen Juhász volt ele­mében. Sorozatban talált a kosárba. Az igen színvonalas, jó játék eredményeként csök­kent a pontkülönbség. Omaszta Zoltán: — A szü­net előtti igen gyenge telje­sítményt. a nagy pontkülönb­séget a folytatásban a 180 fo­kos fordulat ellenére csak ja­vítani sikerült. Atlétika Baiovszlfi (STC) Budapesten az olimpiai csarnokban két napon át tar­tott az, ifjúsági atléták orszá­gos fedettpályás bajnoksága. Az STC atlétái közül Ba- tovszki Katalin és Szabó Mó­nika szerepelt dicséretesen. Szabó Mónika távolban és 60 gáton is döntőbe került. Tá­volban nem jött ki a lépés, négyszer belépett, s végül 503 cm-rel 8. lett. (Volt egy 570- es belépett ugrása!) 60 gáton a középfutamból STC— Naoybátony 4 — 1 (3 — 1) Kajdi lövése a nagybátonyi hálóban. Ezzel a góllal 2—1-es vezetéshez jutott a Stécé. Balról Marosok, Palchubcr és Antal. Herbst Rudolf felvétele Nagybátony, 4500 néző, v.: Fálvölgyi. STC: Kocsis — gólszerzési lehetőségeket. .4 Cséki, Kegye, Varga, Kovács — Szabó, Földi, Tóth — Mo- második 45 percben mintha hácsi, Kajdi, Marcsok. Edző: Szalai Miklós. Nagybátony: kicserélték volna a nagybáto- Paichuber — Tamás, Antal, Orosz J. (Szabó P. a 72. perc- nyi együttest. Erőtlenül, ei­ben), Bertók — Dóra, Czékmá ny, Szabó J. (Pozsár a 72. percben) — Szoó, Kiss, Loch. Edző: Dávid Róbert. képzelés nélkül játszottak, érezhetően feladták a talál-' közút. A Stécé jobbnál jobb helyzeteket dolgozott ki, s csak játékosain múlott, hogy a különben teljesen megér-g demelt győzelme nem , volt még ennél is nagyobb ará­nyú! Az STC kapujában Kocsis (Fagyott, havas talaj és Palchuber, á másik oldalon több mint négyezer szurkoló pedig Dóra és Kiss bombája hangorkánja várta a pályára foglalkdztatta Kocsist. A 36. lépő csapatokat. A rendkívüli percben Mohácsi lövésébe az érdeklődés nemcsak a Sál- utolsó pillanatban lépett bele gótarjánból Nagybátonyba Tamás, s a labda a kapu fő­tartó gépkockikígyókon volt lőtt hagyta el a játékteret. lemérhető, hanem abból is, (Szünetben az öltöző folyo- jói védett, s a gól előttf té- hogy a sporttelepen mukodo sóján Kardos Józseffel be- továzása a talaj számlájára ot pénztár hevesnek bízó- szeltünk. A Nagybatonybol in- írható. A védelem tagjai nieg- nyull.) dúlt válogatott játékos élvez- bizhatóan. fegyelmezetten ját­A sűrű hóesésben hazaida- te a találkozót, s izgalmas szottak. Az első félidőben madasokkal indult a talal- küzdelmet várt a második 45. gyengélkedő Kővár«; a ma­—*•* sr« S,«?, kapuját Már a 3 percben a Szunet utan megváltozott a javult, A középpályán az bátonyíak hálójában táncolt ^került’ fMénvb^Már az a lahria Varsa a felernvn STC kerult folenyoe. Mar az tatkozott be, két goi elokeszi- nairól véezett8 el szabadni- els0 Plllanatokban növelhet- tésében is része volt, s véde- sást Előrlí^elt labdáját Bér- te Volna elönyét a taríáni kezesben jó teljesítményt fók roviden feeteki s Tóth ga,'da' de a kiugró FÖWi lö‘ nyújtott. Tóth góllal járult a 16-osról éles lövést’küldött rúotlaP^ ""uf a *yőze'emhe?r .™d.‘ a iobb alsó sarokba 1—0 (Ez rttta' <A ,tarJani kazeppa- pedig rengeteget volt játék- volt a Stécé első támadása, s [^ rendkívül sokat, mozgott, ban. A csatársorban találjuk máris góllal végződött!) szmte a palya összes pontján a mezőny két kiemelkedően Várható volt hoev a cvor- Zeítuní’ de a dollovessel ez- legjobb emberét. Mohácsit és san LLnott éól sokkold a Utíal te? Volí.szeren^éje, Ez Kajdit. Színes, sok mozgásos, hazaiakat de lem íev J tör- mdr_ 0 !}arm,adlk , kihagyott gól rátörő játékuknak a báto hazaiakat, de nem így tőr­ziccere” volt, s ha még azt nyiak nem találták ellensze­* hozzávesszük, hogy két ka- rét. az egyenlítésre, hiszen a 12. percben Szabó J. két méter- Nézhetett loTnaT) rol a kapuba fejelte a lab­dát. 1—1. (Már a találkozó púját is lőtt, összesen öt gólt A hazaia*náI kevés jó te„ _ , . 9 jesítmény akadt. Palchuber Egymás után gördültek a az első három gólt nem véd­elemén láthattuk, milyen gon- árjain akciók, a bányászok hétté* de a negyediknél sú- dot jelentenek mindkét oZ- 2,^™ tudtak kibontakozni, lyosan hibázott. A hátvédek dalon a szélről helőtt labdák. fájóbb j0Vac;s szabadrúgása mindannyian sokat bizonyta- Ezúttal is az történt. Czék- a . aPu Í'V'’ .nla^ lankodtak, feltűnő volt Ber­mány a jobb szélről adta be , f, \ Varga es Mohácsi fog- tők lassúsága, valamint afc, a labdát, Kiss fejjel tovább- ;alk°2tatta Palchubert. Az- hogy a belsők fejjátékban is csúsztatta, s Szabónak már , . {Jr* , 2 kerülte alulmaradtak a tarjáni tárna­nem volt nehéz dolga.) . a J°bo “első sarkot majd dókkal szemben. Talán Ta­Az egyenlítés után ismét az lsmet a tarjam közepcsatar más nyújtott valamivel töb- STC következett. A közép- ok?zoí.t.g?/ldont.a ^az.al vedok* bet társainál. A pálya köze- kezdés után Földi közeli löW- nek. Később Mohácsi szerez- p£n czékmány és Dóra sokat se csattant a kapufán, majd gott- de "fáradozott, de a passzív esa­a 18. percben a vendégek új- ^?^dl l?eaúasat három meter- tár-or miatt nem sok ered­ből , vezetést szereztek. Szabó :.° „a kaPL' melle perditette, menye volt játékuknak. A tá- bal oldali előreívelését a ,„v68' Pei'5;ben parazs jelene- ma(iók hamar megadták ma- nagvszerűen érkező Kajdi 12 Jf* .ea, na§y^at°- gukat. s ezzel megkönnyítet­méterről, kanáshól lőtte a kaPu előtt. Mohácsi love­kapásból lőtte a hálóba. 2—1. öt perc eltelté sét üggyel-bajjal hárították, ték ellenfelük dolgát. Pálvölgyi játékvezető néha vei tovább nőtt a tarjániak f4 lad^apr^jd' akl tévedett * ugyan, de jelentős előnye. Kajdi a jobb oldalon Jjt ®!t * hibát nem követett el. húzott ef, beadása a menteni maradt kaput, ám az öníeláldozóan berepülő Orosz Tóth István és Kiss László J. a gólvonal előtt hárított. ___ __ lwv.ö- (A nagybátonyi csatárok ke- a Keleti csoport eredmé­szerez te a harmadik vendég- v^s.et ^ozogtak, s ebben az nyei: H. Papp J. SE— H. Sza­golt. 3—1. (Kellemes színfolt- ldo^zfkpan nem vetettek ma- bó L. SE 1—0 (1—0), Eger— ja volt a mérkőzésnek a há- 9U, eszre- Dóra es Czék- Debreceni Universitas 2—0 rom tarjáni csatár, de külö- ^ megpróbálta ugyanokét (o—o), Borsodi Volán—Hód- nösen Mohácsi és Kajdi aktív l°Otnlkoztatni, de a szorosan mezővásárhely 2—2 (1—1), játéka. Széleken vezetett ak- e.m ,,, ... ’°ó° yendegvédők, Miskolci VSC—Hajdúböször- cióikkal rendre zavart kel- .b0L. ”e„TO tu“tak elsza- meny 3—1 (1—0), Szarvas— tettek a bányászok védelmé- Kyanl-> , ®U0S c„serft hajtott Gyöngyös 0—0, Gyula—Lehel ben, s góljaik döntőnek bi- vegre Dav7° edző, de már ez sC 2—0 (0—0), Karcag—H. zonyultak,) A félidő hátra- sert\ segíted csapatan. Egy-két Asztalos J. SE 0—0 Ózd— levő részében még mindkét erotlen ,, ■a?aiT, próbálkozás Szolnoki MÁV MTE 2—1 együttes vezetett támadáso- úe Kocsisnak szin- (i—i), Kazincbarcika—Deb­igyekvő Bertókró! a bal ka­pufa élére pattant, majd Mo­hácsi elé, aki közelről meg­kat. Mohácsi lövését védte *"e akadt dolga. Már hazafelé indultak receni Kinizsi 2—2 (2—1). 4. helyet szerzett Szabó mellett,Batovszki Ka­talin is biztosan — a 3. leg­jobb idővel — jutott a dön­tőbe és reménykedtünk, hogy megszerzi a bronzérmet. Saj­nos a rajtnál kissé bentra­gadt. s így végül a 4. helyen végzett. A győzelmet Gazgag Zsuzsa (MTK-VM) 8:70-es új fedettpályás ifjúsági csúcs- csal szerezte meg. 2. Rostás (FTC) 8:78, 3. Mácsai (Dózsa) 9:12, 4. Batovszki (STC) 9:17 ...6. Szabó (STC) 9:45. szurkolók, amikor a találkozó utolsó percében újabb gólnak örülhettek a piros-fekete hí­vők. Szabó magasan beívelt labdáját Palchuber kiejtette, s a szemfüles Kajdi egy lé­zá a labdához. 4—1. A megyei rangadó a csú­szós talaj ellenére nagysze­rű, gólzáporos, első jélidf hqzott. Mindkét kapu gyak­ran forgott veszélyben, s a szépszámú nézősereg élvezte a szinte percenként adódó A bajnokság állása 1. Ózd 21 14 3 4 35-15 31 2. STC 21 12 5 4 36-19 29 3. Gyöngyös 21 12 5 4 28-17 29 4. Eger 21 10 5 6 28-25 26 5. Papp SE 21 8 8 5 31-26 24 6. Gyula * 21 8 8, 5 28-23 24 7. Szolnok 2l 9 5 7 36-30 23 8. Asztalos SE 21 8 7 6 29-24 23 9. Debr. K. 21 8 5 8 23-33 21 10. D. Univ. 21 7 6 8 23-21 20 11. Szabó SE 21 6 8 7 20-18 20 12. HMSE 21 7 6 8 22-21 20 13. MVSC 21 8 4 9 34-35 20 14. K.-barc. 21 6 7 8 32-33 19 15. Lehel SC 21 5 9 7 22-23 19 16. Szarvas 21 7 5 9 22-24 19 17. Karcag 21 6 4 11 21-37 1« 18. N.-bátony 21 5 4 12 24-37 14 19. Hajdú- böszörm. 21 3 6 12 13-34 12 20. Borsodi V. 21 2 8 11 21-45 12 NÓGRAD - 1981. február 24., kedd